CV inżyniera przemysłowego – kompletny przewodnik

Inżynierowie różnych specjalizacji mają duże szanse na zatrudnienie. Na rynku nadal istnieją spore braki kadrowe. Jeżeli jednak chcesz wynegocjować jak najlepsze warunki zatrudnienia i stawki, musisz stworzyć profesjonalne CV inżyniera przemysłowego.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV dla inżyniera przemysłowego

Tomasz Kotowski
123 767 656
tomasz.kot@gmail.com
Gliwice

Profesjonalne podsumowanie

Pracuję jako inżynier przemysłowy od ponad pięciu lat. Dzięki moim umiejętnościom z zakresu inżynierii i pozycji biznesowej, poprawiłem wydajność firmy, zwiększając jej zyski o 15% w skali roku. W Państwa firmie chciałbym rozwijać się na stanowisku starszego inżyniera przemysłowego. Wierzę, że współpraca z najlepszymi w branży pozwoli mi znacząco rozwinąć moją karierę.

Doświadczenie zawodowe

Inżynier przemysłowy
Firma kosmetyczna XYZ
2018-2022

  • Analizowałem procesy firmy i pracowałem nad zwiększeniem ich wydajności.
  • Dzięki moim staraniom wyeliminowałem niepotrzebne wydatki w wysokości 100 000 złotych miesięcznie.
  • Ulepszyłem metody produkcji zwiększając zyski o 15% w skali roku.

Wykształcenie

Studia inżynierskie – inżynieria mechaniczna
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2012-2018

Umiejętności:

  • Prowadzenie dokumentacji technicznej
  • Wiedza z branży spedycyjnej
  • Analiza danych
  • Precyzja
  • Kompleksowe rozwiązywanie problemów
  • Umiejętność zarządzania ludźmi

Nawet, jeśli pracujesz w branży od lat i możesz pochwalić się pokaźnym doświadczeniem zawodowym, nadal musisz się wykazać i wyróżnić na tle innych. Napisanie CV to dla wielu kandydatów spore wyzwanie. Z pewnością jesteś ekspertem w swojej dziedzinie! My z kolei zajmujemy się profesjonalnym tworzeniem podań o pracę! Jesteś więc w dobrym miejscu.

Z naszymi poradami i tym kompletnym przewodnikiem po pisaniu CV stworzysz dokumenty aplikacyjne, które zaimponują każdemu rekruterowi. Ten poradnik pomoże ci napisać CV inżyniera niezależnie od tego, czy masz już doświadczenie, czy dopiero zaczynasz przygodę na rynku pracy.

Fakty na temat pracy w branży

Za moment przedstawimy wszystko, co musisz wiedzieć o pisaniu CV. Najpierw jednak przedstawiamy interesujące fakty na temat pracy inżynierów przemysłowych.

  • Specjalista w branży może liczyć na zarobki w wysokości 7 030 złotych brutto miesięcznie.*
  • Zarobki starszego specjalisty wynoszą średnio 8 200 złotych brutto na miesiąc.*
  • Zaledwie 13% pracujących w branży to kobiety.
  • Wielu pracowników w branży cieszy się dodatkowymi benefitami, takimi jak karnety na siłownie czy fitness, ubezpieczenie na życie oraz prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

*Za: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń

Jak powinno wyglądać twoje CV?

Niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie ubiegasz się o stanowisko inżyniera, będziesz potrzebował dobrego CV. Dopracuj je tak, aby przyciągało spojrzenia pracodawców i wyróżniało cię na tle innych kandydatów.

Pamiętaj, że twoje CV musi zawierać wszystkie kluczowe informacje. Muszą one być też przedstawione w przejrzysty, ale ciekawy sposób.

📌 Wygląd twojego CV może znacząco wpłynąć na pensję, jaką zaoferuje ci pracodawca.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że w twoim CV nie zabraknie żadnych najważniejszych informacji, sięgnij po wzory CV i szablony dokumentów aplikacyjnych.

Idealna konstrukcja

Praca inżyniera przemysłowego może być bardzo interesująca. Pracownicy zaznajomieni z tą dziedziną potrzebni są niemal w każdej branży, a więc kandydaci mogą zmieniać swoje ścieżki kariery tak długo, dopóki nie znajdą branży, w której poczują się naprawdę dobrze.

Mimo to, że jest to zawód poszukiwany przez pracodawców, musisz pamiętać o konkurencji na rynku pracy. Zaimponuj dobrym CV pracodawcy, aby zwiększyć swoją szansę na objęcie posady.

💡Pracodawcy i rekruterzy poświęcają średnio 6 sekund na przejrzenie jednego podania.

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to bardzo mało czasu. Jeżeli chcesz, by spojrzenie potencjalnego szefa zatrzymało się na twoich dokumentach na nieco dłużej, stwórz CV, w którym nie zabraknie podstawowych i niezbędnych sekcji, czyli:

  • Nagłówka z twoimi danymi kontaktowymi oraz imieniem i nazwiskiem
  • Sekcji z doświadczeniem,
  • Sekcji opisującej twoje wykształcenie,
  • Sekcji z umiejętnościami.

inzyniera przemyslowego

Bez tych sekcji pracodawca nawet nie będzie czytał twojego CV. Pamiętaj jednak, że podstawowe informacje znajdą się niemal w każdym podaniu. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, dodaj podsumowanie zawodowe oraz dodatkowe sekcje.

Czujesz się trochę przytłoczony informacjami? Nie martw się. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jak napisać każdą z sekcji, co w niej zawrzeć i jak sprawić, by zwróciła uwagę pracodawcy. Co więcej, do każdej z nich dodaliśmy wzór CV, z którego możesz czerpać inspirację.

Format CV, czyli jak uporządkować sekcje w życiorysie zawodowym

Istnieje kilka formatów życiorysów, spośród których możesz wybrać. Pamiętaj, że format powinien być dostosowany do twojego doświadczenia.

Format chronologiczny

W tym formacie najważniejsza jest historia zatrudnienia.

📌Eksperci radzą, by używać odwróconego porządku chronologicznego, czyli jako pierwsze wymieniać swoje najnowsze doświadczenia i osiągnięcia. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jako pierwsze rekruter zauważy te informacje, które mają największe znaczenie.

Dla kogo?

Ten układ cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kandydatów, jak i pracodawców. Polecany jest w szczególności osobom z dużym i średnim doświadczeniem oraz kandydatom, którzy mają za sobą staż zawodowy. Niestety, taki format może obnażyć luki w zatrudnieniu lub fakt, że kandydat często zmieniał posadę.

Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czy ten układ sprawdzi się w twoim przypadku.

Format funkcjonalny

W tym formacie sekcja umiejętności pojawia się jako pierwsza i jest najważniejsza.

Dla kogo?

Taki układ ukrywa braki w zatrudnieniu, dzięki czemu będzie idealny dla kandydatów bez żadnego doświadczenia lub osób, które zmieniają branżę. Pamiętaj jednak, że w oczach rekrutera ten format może być podejrzany. Sprawdź, jak skorzystać z układu funkcjonalnego i wykorzystać go na swoją korzyść, czytając nasz artykuł na ten temat.

Format łączony/mieszany

Ten format to połączenie cech dwóch poprzednich.

Dla kogo?

Taki format CV jest polecany w szczególności osobom z ogromną historią zatrudnienia, które ubiegają się o stanowiska kierownicze. Sprawdzi się także w innych przypadkach – przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat tego formatu.

📌Skorzystaj z naszych szablonów CV, wybierając taki format, który odpowiada twoim potrzebom. Pamiętaj, że nasz kreator CV pozwala na przesuwanie poszczególnych sekcji, dzięki czemu z łatwością dostosujesz swoje podanie do indywidualnych preferencji.

Nagłówek w curriculum vitae

Nagłówek jest najmniejszą częścią życiorysu zawodowego. Jego przygotowanie zajmie ci niewiele czasu. Pamiętaj jednak, że to bardzo ważna część CV, której nie wolno bagatelizować.

Rekruter zauważy tę część jako pierwszą, musisz więc zadbać o to, by była czytelna i wyglądała schludnie. Dopilnuj, by nie było w niej żadnych błędów – nie tylko z powodów estetycznych!

⚠️Jeżeli zapiszesz adres e-mail lub numer telefonu błędnie, potencjalny pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a ty stracisz swoje szanse na nowe stanowisko!

Sprawdzając informacje w nagłówku, zwróć szczególną uwagę na literówki w adresie e-mail oraz przekręcone cyfry w numerze telefonu. Zweryfikuj też, czy podany numer jest nadal aktualny. Warto też upewnić się, czy twoja skrzynka mailowa ma wystarczająco miejsca na odbieranie nowych wiadomości.

📌Aktualizowanie CV przed jego wysłaniem to konieczność! Używając naszych szablonów, możesz zrobić to za pomocą kilku kliknięć.

Kolejność pojawiania się danych kontaktowych w nagłówku jest obojętna. Pamiętaj jednak, że twoje imię i nazwisko powinny znaleźć się na samej górze.

👍 Poprawny przykład
Jan Sak

123 545 342

jan.sak@gmail.com

Biłgoraj



inzyniera przemyslowego

Niepoprawny przykład

Jan Sak

123454354 Domowy 12326176 #2 123171627

656kochany212janeczek1212@gmail.com

Ul. Wiosenna 1123/b

12-987 Biłgoraj

POLSKA


Pierwszy przykład jest bardzo przejrzysty, a przez to też czytelny. Pracodawca momentalnie zauważy wszystkie ważne informacje. Pogrubione nazwisko sprawi, że rekruter lepiej zapamięta kandydata.

🎁Podziel numer telefonu spacjami, aby stał się bardziej czytelny.

Drugi przykład jest chaotyczny i zawiera za dużo informacji. Tak niechlujnie zapisany nagłówek może wręcz odstraszyć rekrutera. Podaj tylko jeden numer telefonu – taki, pod którym będziesz dostępny.

Większość rekrutacji przeprowadzana jest online, ewentualnie telefonicznie. Pracodawca nie będzie wysyłał do ciebie tradycyjnej korespondencji. Możesz więc pominąć podawanie pełnego adresu zamieszkania. Wystarczy sama miejscowość. Nie musisz też podawać nazwy kraju zamieszkania, chyba że ubiegasz się o pracę za granicą.

Zwróć uwagę na adres e-mail. Jest on słabo czytelny, a do tego zawiera nieprofesjonalne zwroty. Z pewnością nie będzie dobrą wizytówką dla kandydata.

🎁Według ekspertów najlepiej sprawdzi się adres e-mail składający się z imienia i nazwiska kandydata. Jeżeli taki adres jest już zajęty, użyj liczb, ale zapisz je w czytelny sposób. Najważniejsze jest, aby adres był łatwy do odczytania. Zwróć też uwagę na to, z jakiego adresu e-mail wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne.

Zdjęcie w CV inżyniera

Dodawanie zdjęcia do CV to kontrowersyjny temat. To, czy powinieneś dodać fotografię do podania o pracę zależy od wielu czynników, na przykład tego, czy:

  • Pracodawca prosi o CV ze zdjęciem,
  • W kraju, w którym aplikujesz o pracę dodawanie zdjęcia równa się dyskwalifikacji kandydata,
  • W twojej pracy wygląd ma znaczenie.

Jeżeli nie wiesz, czy powinieneś dodać zdjęcie do CV, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu z poradami na temat tego, kiedy zdjęcie może ci pomóc, a kiedy raczej zaszkodzi.

📌Nie trać czasu na skomplikowane projekty graficzne. Skorzystaj z naszych szablonów CV, do których z łatwością wgrasz zdjęcie.

⚠️Zdjęcie będzie twoją wizytówką. Musisz na nim wyglądać profesjonalnie. Zrezygnuj z selfie czy prywatnych zdjęć. Zamiast tego wykonaj portret na gładkim tle – samemu lub u fotografa. Pamiętaj też, że powinieneś być schludnie ubrany i uczesany. Jeżeli w firmie obowiązuje konkretny dress code, twoja fotografia powinna go przedstawiać.

Podsumowanie zawodowe – zaimponuj pracodawcy swoim CV

Podsumowanie zawodowe coraz częściej pojawia się w polskich CV, ale nie jest to jeszcze szeroko przyjęta praktyka. Właśnie dlatego możesz to wykorzystać na swoją korzyść. W tej sekcji w zwięzły sposób opisujesz swoje najważniejsze doświadczenia i osiągnięcia.

📌Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, skup się bardziej na opisie swoich umiejętności i celów zawodowych.

Celem tej sekcji jest przyciągnięcie uwagi rekrutera i przekonanie go, że warto przeczytać resztę twojego CV. Dodając podsumowanie zawodowe do swojego CV, masz szansę pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają lepsze doświadczenie lub wykształcenie.

Spójrz na dwa poniższe przykłady:

👍 Poprawne

Od ponad dziesięciu lat pracuję jako specjalista ds. produkcji w branży rozrywkowej. Wykorzystując mój analityczny umysł i umiejętności, zaoszczędziłem ponad 100 000 złotych w kosztach produkcji w skali roku. Dzięki zaproponowanym przeze mnie rozwiązaniom, zwiększyłem bezpieczeństwo miejsca pracy, a tym samym efektywność pracowników, co zaowocowało 10% wzrostem przychodów. W Państwa firmie chcę rozwijać się na stanowisku kierowniczym.


Niepoprawne

Jestem inżynierem przemysłowym. Praca to moja pasja. Chcę dołączyć do Państwa firmy i myślę, że jestem idealnym kandydatem.



inzyniera przemyslowego

Pierwszy przykład zawiera wiele ciekawych informacji o kandydacie. Powiedział on o swoim doświadczeniu, a także o specjalizacji. Pochwalił się też tym, jakie efekty przyniosły jego działania i umiejętności. Dodatkowo przedstawił, jaki jest jego cel zawodowy.

Drugi przykład nie zawiera danych, które przekonałyby rekrutera, że to CV jest warte uwagi. Nie ma w nim żadnych konkretów. Kandydat twierdzi, że jest idealny na dane stanowisko, ale nie podaje informacji, które potwierdzałyby tę tezę.

🎁Ta sekcja powinna znaleźć się zaraz pod nagłówkiem. Jej pisanie możesz jednak zostawić na sam koniec. Pisząc CV, przypomnisz sobie najważniejsze fakty z przebiegu twojej kariery, dzięki czemu łatwiej ci będzie stworzyć tę sekcję.

Doświadczenie zawodowe w CV inżyniera przemysłowego

Doświadczenie zawodowe to bardzo ważna sekcja w CV.

🎁To, jak przedstawisz swoją historię zatrudnienia może wpłynąć na stawkę proponowaną przez pracodawcę.

Ta sekcja powinna zawierać tylko najistotniejsze informacje. Jeżeli masz już doświadczenie w branży, nie wspominaj o pracach dorywczych czy tych, które nie są zupełnie związane z branżą.

Tworząc tę sekcję, powinieneś podać:

  • Nazwę pełnionego stanowiska
  • Nazwę pracodawcy
  • Czas trwania zatrudnienia.
📌Większość kandydatów poda te informacje w swoim CV. Jeżeli chcesz, aby twoje podanie się wyróżniało i zaimponowało pracodawcy, wymień swoje najważniejsze obowiązki oraz osiągnięcia na poprzednich stanowiskach.


inzyniera przemyslowego

Wzór CV – inżynier przemysłowy

Doświadczenie zawodowe

Inżynier przemysłowy

Firma ABC

2018-2020

  • Opracowywałem dokumentację techniczną
  • Zarządzałem informacjami i na ich podstawie proponowałem rozwiązania, które ograniczyły koszty produkcji o 20%.
  • Ulepszyłem proces produkcji, zwiększając przychody firmy o 13%.

📌 Tam, gdzie jest to możliwe, podaj dane liczbowe potwierdzające twoje osiągnięcia. Takie informacje w łatwy sposób pozwolą pracodawcy wyobrazić sobie, jakie zyski może przynieść firmie twoje zatrudnienie.

Co zrobić z tą sekcją w przypadku kandydata bez doświadczenia zawodowego?

Bardzo często osoby z małym doświadczeniem nie wiedzą, co zrobić z tą sekcją. Postaraj się nie pomijać jej w swoim CV. Nawet jako początkujący kandydat możesz użyć tej sekcji na swoją korzyść. Jak?

Pomyśl o swoich stażach zawodowych, praktykach, a nawet wolontariatach. Być może odbyłeś praktyczne zajęcia na uczelni, gdzie miałeś okazję wykorzystać swoje umiejętności wymagane przez pracodawcę? Właśnie takie informacje możesz przedstawić w tej sekcji jako początkujący kandydat.

Jeżeli nie pracowałeś jeszcze w branży, ale masz już doświadczenie zawodowe, bo pracowałeś dorywczo, np. jako barman, wspomnij o tym w tej sekcji. Dzięki temu pokażesz pracodawcy, że miałeś okazję zdobyć pewne umiejętności miękkie, a także, że nie jesteś zupełnym żółtodziobem.

Jeżeli dopiero ukończyłeś szkołę, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu na temat pisania CV dla absolwentów oraz przewodnika na temat pisania CV bez doświadczenia zawodowego.


inzyniera przemyslowego

Wykształcenie inżyniera

W tej branży tytuł inżyniera jest niezbędny do pełnienia obowiązków w zawodzie. Aby zacząć pracę, musisz mieć konkretną wiedzę teoretyczną, którą zdobędziesz podczas studiów. Ta sekcja jest więc niezbędna w CV dla inżyniera.

Tytuł licencjata może wystarczyć, choć niektóre firmy oczekują od kandydatów ukończonych studiów magisterskich. Niezależnie od tego, jaki masz tytuł naukowy, podaj informacje o swojej edukacji w CV.

Przykłady

Inżynieria – studia magisterskie

Specjalizacja: inżynieria przemysłowa

Politechnika Gdańska

2018-2020

  • Moja praca dyplomowa otrzymała wyróżnienie Rektora Politechniki.
  • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.
  • Otrzymywałem stypendium dla najlepszych studentów.

📌Osoby, które pracują w branży już od jakiegoś czasu i mogą pochwalić się dużym doświadczeniem, powinny podać w tej sekcji tylko podstawowe informacje. Jeżeli jednak jesteś osobą, która dopiero zaczyna na rynku pracy, wykorzystaj sekcję z edukacją do pokazania, że jesteś ambitnym i gotowym do działania kandydatem. Przedstaw swoje największe osiągnięcia, aby zrobić wrażenie na pracodawcy.

Sekcja z umiejętnościami w CV

CV inżyniera musi zawierać sekcję z umiejętnościami kandydata. Odgrywa ona kluczową rolę w procesie rekrutacji.

Wiele firm obecnie używa systemów śledzenia kandydatów, czyli programów, które skanują otrzymane CV i odrzucają te, które nie zawierają słów kluczowych. W ten sposób firmy ograniczają liczbę podań trafiających na biurko pracodawcy.

Warto jednak wiedzieć, że słowa kluczowe nie są tajemnicą. Możesz je odnaleźć w ogłoszeniu o pracę. W opisie stanowiska znajdziesz listę kompetencji wymaganych od pracowników. Twoja sekcja umiejętności powinna je zawierać, abyś swobodnie przeszedł selekcję systemów śledzenia kandydatów.

📌Niektórzy pracodawcy sprawdzają zarówno CV, jak i list motywacyjny. Upewnij się, że zawarłeś słowa kluczowe w obu dokumentach.

Pamiętaj, że dobre CV to takie, które zawiera tylko prawdziwe informacje. Nigdy nie kłam w dokumentach aplikacyjnych. Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw, a ty najesz się wstydu i stracisz szansę na zatrudnienie. Warto wiedzieć, że jeżeli kłamstwo zostanie odkryte po tym, jak zostaniesz zatrudniony, możesz zostać zwolniony dyscyplinarnie.

📌Zapisuj swoje umiejętności w takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że programy poprawnie odczytają twoją aplikację.

Praktyczne umiejętności, czyli kompetencje twarde

Te kompetencje zdobywa się podczas nauki lub wykonywania praktycznych zadań. Bez nich wykonywanie pewnych zawodów nie byłoby możliwe.

📌Aby zwrócić uwagę pracodawcy, jako pierwsze podawaj te umiejętności, które pojawiły się w ogłoszeniu o pracę.

Twoje umiejętności twarde powinny być dostosowane do stanowiska i branży, w której ubiegasz się o pracę. Inzynierowie przemysłowi są potrzebni w niemal każdej dziedzinie. Upewnij się, że twoje umiejętności pokazują, że jesteś specjalistą w danej branży.

Oto lista przykładowych umiejętności twardych:

  • Analiza danych
  • Prowadzenie dokumentacji technicznej
  • Sprawdzanie wydajności produkcji
  • Opracowywanie rozwiązań
  • Oszczędzanie kosztów produkcji
  • Wdrażanie inteligentnych rozwiązań
  • Nadzorowanie procesu produkcji
  • Kierowanie realizacją projektu
  • Nadzorowanie zespołu
  • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie w CV

Umiejętności miękkie mogą być wyuczone, jednak większość z nich wynika z osobowości kandydata. Są to na przykład:

  • Umiejętność pracy zespołowej,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Przykładanie wagi do szczegółów,
  • Pozytywne nastawienie,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Choć w pracy inżyniera najważniejsze są umiejętności twarde, to pracodawca na pewno zajrzy do tej części życiorysu. W zależności od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz, pracodawca będzie weryfikował twoje umiejętności. Na przykład, jeżeli chcesz zostać kierownikiem, musisz umieć się doskonale komunikować i zarządzać zespołem. Koniecznie dodaj kompetencje miękkie do CV – bez nich pracodawca odrzuci twoje podanie.

Nadal masz wątpliwości, jakie umiejętności powinny się znaleźć w tej sekcji? Zajrzyj do naszego artykułu.

Dodatkowe sekcje w CV

Dodatkowe sekcje w CV to doskonały sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Popularne dodatkowe sekcje to:

  • Kursy
  • Znajomość komputera
  • Zainteresowania
  • Znajomość języków obcych.

Umieszczając jedną lub więcej dodatkowych sekcji możesz pokazać pracodawcy, że górujesz nad innymi kandydatami i możesz zaoferować coś unikatowego.


inzyniera przemyslowego

Języki obce w CV

Znajomość języków obcych jest bardzo przydatna w inżynierii. Co więcej, na polskim rynku pracy, pracownicy znający języki obce są bardzo pożądani.

Wyróżnij swoje kompetencje językowe, podając je w dodatkowe sekcji. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak stworzyć idealną sekcję z językami.

Zainteresowania

Sekcja zainteresowania bardzo często pojawia się w CV, jednak niewiele osób wie, jak stworzyć ją w poprawny sposób. Nie wymieniaj tu wszystkich swoich hobby, ale zastanów się, które z nich dają ci umiejętności potrzebne w pracy.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat umieszczania zainteresowań w CV.

🎁W CV umieszczaj tylko te informacje, które mają znaczenie dla posady, o którą się ubiegasz.

Jak ulepszyć CV inżyniera?

Kreator CV

Stwórz perfekcyjne dokumenty aplikacyjne w mgnieniu oka! Dzięki naszemu kreatorowi stworzysz CV, które momentalnie przyciągnie uwagę osób rekrutujących.

Sprawdź błędy

Nigdy nie wysyłaj podania bez jego uprzedniego przeczytania! Pisząc CV, możesz popełnić błędy. Literówka, brak przecinka czy byk ortograficzny mogą zrujnować twoją ciężką pracę i zrobić bardzo złe wrażenie na pracodawcy.

Widząc błąd, rekruterzy pomyślą, że nie przykładasz wagi do szczegółów, a nawet, że nie zależy ci na danej pracy!

⚠️Pracodawcy mogą odrzucić podanie ze względu na błędy, w szczególności, jeżeli konkurencja jest spora.

Jeśli nie jesteś mistrzem ortografii czy gramatyki, poproś o pomoc znajomych, którzy “na świeżo” spojrzą na twoje CV.

Podsumowanie artykułu

Oto kilka informacji, o których musisz pamiętać, pisząc CV:

  • Podawaj tylko te informacje, które mają znaczenie dla danej posady.
  • Użyj podsumowania zawodowego, aby opisać swoje największe osiągnięcia i doświadczenie. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji i przekonasz pracodawcę, że warto poświęcić ci nieco więcej uwagi.
  • Sięgnij po szablon CV, aby ułatwić sobie zadanie.
  • Dodaj dodatkowe sekcje, dzięki którym się wyróżnisz.
  • Uważnie zapoznaj się z ofertą pracy, aby wiedzieć, jakie umiejętności są wymagane przez pracodawców.
  • Koniecznie dodaj treść aktualnej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych, aby pracodawca mógł cię uwzględnić w procesie rekrutacji.

Napisz idealne podanie już teraz! Sięgnij po nasze wzory i szablony CV, aby to zadanie stało się dla ciebie proste!

Zajrzyj też na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wiele artykułów z praktycznymi poradami na temat pisania CV.

FAQ

Szablony CV inżyniera – dlaczego warto ich użyć?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że napisanie dobrego CV zajmie ci sporo czasu. Nie zaczynaj tworzenia od zera, zwłaszcza, jeżeli nie znasz się na projektowaniu graficznym. Tworzenie aplikacji w Wordzie sprawi, że twój życiorys zawodowy będzie tylko jednym z wielu i niczym się nie wyróżni.

Nasze wzory zostały zaprojektowane przez ekspertów, a więc możesz mieć pewność, że zawierają wszystko, czego oczekują pracodawcy. Dzięki szablonom nie musisz się też martwić, że zapomnisz o jakiejś ważnej sekcji. Co więcej, takie CV możesz łatwo edytować, dzięki czemu bez problemu spersonalizujesz je przed wysłaniem do pracodawcy.

Czy muszę wysyłać list motywacyjny inżyniera?

List motywacyjny to dodatek do CV. Nie jest on obowiązkowym dokumentem, chyba że pracodawca prosi o niego wprost w ogłoszeniu o pracę.

Eksperci radzą jednak, by każdy kandydat napisał list motywacyjny. Dzięki temu dokumentowi tworzysz sobie dodatkową przestrzeń na informacje, które nie zmieściły się już w twoim CV. Co więcej, pokazujesz, że naprawdę zależy ci na danej posadzie oraz że jesteś ambitnym kandydatem.

Napisanie listu motywacyjnego jest szczególnie istotne, jeśli jesteś początkującym kandydatem.

Napisz idealne podanie o pracę dla inżyniera już dziś! Sięgnij po nasze wzory CV!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV