CV bez doświadczenia zawodowego – kompletny przewodnik

Chcesz napisać pierwsze CV bez doświadczenia, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jesteś w dobrym miejscu. Choć prawdą jest, że doświadczenie zawodowe ma ogromny wpływ na szanse na zatrudnienie, to warto pamiętać, że coraz więcej pracodawców akceptuje kandydatów bez doświadczenia.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Aby zdobyć pierwszą pracę, musisz jednak wiedzieć, jak napisać odpowiednie CV. W swoim dokumencie musisz przekonać rekruterów, że choć nie masz praktycznej wiedzy, sprawdzisz się jako kandydat na stanowisku, o które się ubiegasz.

W tym artykule opisaliśmy, jak stworzyć CV bez doświadczenia, na co zwrócić szczególną uwagę, oraz jak powinny wyglądać jego poszczególne sekcje. Co więcej, przy omawianiu każdej sekcji znajdziesz przykład, który pomoże ci napisać CV idealne do pierwszej pracy. Zaczynajmy!

📌Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, którym mógłbyś pochwalić się pracodawcy, będziesz musiał się nieco bardziej wysilić. Spraw, by wszystkie pozostałe sekcje były idealne i “maskowały” braki w doświadczeniu.

Format CV dla kandydata bez doświadczenia zawodowego

Oprócz tego, jakie informacje umieszczasz w swoim CV, ważne jest też to, gdzie się one znajdują. Do uporządkowania twojego CV służy format, czy też układ życiorysu zawodowego. Choć jako osoba początkująca z pewnością chcesz zwrócić uwagę rekrutera, nie przesadzaj z kreatywnością: klasyczny podział na sekcję jest bezpiecznym wyborem.

📌Ogranicz swoje CV do jednej strony A4. To optymalna długość CV, szczególnie jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego.

Oto trzy formaty, z których możesz skorzystać, tworząc CV bez doświadczenia zawodowego:

  • CV chronologiczne

W którym jako pierwsza pojawia się sekcja z doświadczeniem, a następnie pozostałe sekcje – użyj go, jeśli ukończyłeś już staż czy praktyki zawodowe.

Ten format jest najpopularniejszy i rozpoznawalny przez niemal wszystkich pracodawców i rekruterów.

  • Klasyczne

To takie, w którym sekcja z wykształceniem pojawia się jako pierwsza. Może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcesz się pochwalić swoją edukacją. Warto jednak pamiętać, że taki format CV przez wielu pracodawców jest uważany za przestarzały. Skorzystaj z niego tylko wtedy, kiedy wiesz, że na danym stanowisku twoje wykształcenie ma ogromne znaczenie.

  • Funkcjonalne

W tym formacie jako pierwsze pojawiają się umiejętności kandydata. Sprawdzi się on idealne, jeżeli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia zawodowego.

Niektórzy pracodawcy patrzą na taki format nieco podejrzliwie. Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać ten format na swoją korzyść.

📌Odwrócony porządek chronologiczny to sposób przedstawiania doświadczeń i wykształcenia od najnowszych do najstarszych. Dzięki niemu pracodawca może w pierwszej kolejności dostrzec twoje najbardziej adekwatne osiągnięcia.

Sekcje w CV bez doświadczenia

Wiesz już, z jakich formatów CV możesz skorzystać, tworząc życiorys zawodowy bez doświadczenia. Przyjrzyjmy się teraz temu, jakie sekcje powinny być w nim zawarte.

⚠️ Jako początkujący kandydat nie możesz sobie pozwolić na to, by twoje CV wyglądało jak każde inne. Oprócz podstawowych sekcji, takich jak nagłówek, wykształcenie i umiejętności koniecznie dodaj część omawiającą twoje cele zawodowe, a także dodatkowe sekcje, np. z językami obcymi.

Nagłówek

Nagłówek powinien znaleźć się w każdym życiorysie zawodowym, niezależnie od doświadczenia kandydata. To w nim umieścisz dane osobowe i kontaktowe. Pamiętaj, że ta część znajduje się na samej górze CV, a to oznacza, że będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczy rekruter – musi być więc schludna.

⚠️Przed wysłaniem CV, sprawdź, czy wszystkie dane kontaktowe są bezbłędne. Zweryfikuj adres e-mail oraz sprawdź, czy nie przekręciłeś cyfry w numerze telefonu. Taki mały błąd, może sprawić, że stracisz swoją szansę na rozmowę kwalifikacyjną.


cv bez doswiadczenia

Sprawdź, czy twoja skrzynka elektroniczna ma wystarczająco miejsca na ewentualnego maila od pracodawcy i upewnij się, że podany przez ciebie numer telefonu jest aktualny.

Kolejność wymieniania danych jest dowolna. Musisz jednak umieścić swoje imię i nazwisko na samej górze. Podkreśl je pogrubieniem lub nieco większym rozmiarem czcionki.

Spójrz na przykłady👇

Poprawny przykład
Laura Nowakowska

123 543 123

laura.nowakowska@gmail.com

Lublin


Niepoprawny przykład

Laura Nowakowska

s10dkalaura12@gmail.com

123456789 domowy 987654321 drugi 098765432

ul. Asnyka 125

45-564 Lublin

Polska


Pierwszy przykład jest od razu czytelny. Pracodawca zauważy wszystkie informacje, a także zwróci uwagę na imię i nazwisko kandydatki, ponieważ zostało pogrubione. Podzielenie numeru telefonu za pomocą spacji jest bardzo dobrym pomysłem – sprawi, że będzie on przejrzysty.

Drugi przykład ma zdecydowanie za dużo informacji, a jego chaos odstraszy pracodawcę. Zamiast trzech numerów, podawaj jeden, pod którym będziesz osiągalny. Pamiętaj też, że większość rekrutacji odbywa się online – nikt nie będzie wysyłał do ciebie listów, a więc podawanie dokładnego adresu zamieszkania tylko zabiera cenne miejsce. Nazwa kraju zamieszkania może się pojawić w CV, o ile ubiegasz się o pracę poza jego granicami.

Spójrz też na adres e-mail. Jest on nieczytelny, a do tego zawiera nieprofesjonalne zwroty.

📌Nie pozwól, by pracodawca pomyślał, że poza doświadczeniem, brakuje ci także powagi i profesjonalizmu. Stwórz adres e-mail składający się z twojego imienia i nazwiska. Jeżeli jest on już zajęty, możesz dodać cyfry lub podkreślenie. Pamiętaj jednak, że musi on wyglądać schludnie i być łatwy do odczytania.

Podsumowanie życiorysu / cele zawodowe

Ciekawe podsumowanie zawodowe w CV bez doświadczenia wyróżni cię na tle nawet tych kandydatów, którzy już pracowali w branży. Choć za granicą ta część życiorysu jest bardzo popularna, w Polsce nadal mało kandydatów ją stosuje.

Jest to krótki opis ciebie, jako kandydata. Jego celem jest przekonanie rekrutera, że powinien kontynuować czytanie twojego życiorysu zawodowego.

Kandydaci z większym doświadczeniem zazwyczaj umieszczają w tej sekcji informacje o historii zatrudnienia, a także przedstawiają swoje największe osiągnięcia w karierze. Ty z kolei możesz opowiedzieć o swoim wykształceniu, umiejętnościach, celach zawodowych, etc.

📌Ta część musi być jak najbardziej zwięzła. Użyj kilku zdań, ale wypełnij je ważnymi i ciekawymi informacjami o sobie.

Oto przykład:

Studiuję kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jestem członkinią organizacji studenckich, dzięki czemu rozwijam moje umiejętności interpersonalne. Zorganizowałam Festiwal Kultury Arabskiej. Chcę rozwijać swoje kompetencje z zakresu organizacji wydarzeń kulturowych oraz pracować z najlepszymi w branży, dlatego mam nadzieję dołączyć do Państwa firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak napisać przekonujące podsumowanie zawodowe czy też cele zawodowe? Koniecznie zajrzyj do tego artykułu.


cv bez doświadczenia bez doświadczenia

Umiejętności

Jeżeli piszesz CV do swojej pierwszej pracy, ta sekcja będzie najważniejsza z dwóch powodów:

Po pierwsze, brak doświadczenia musisz “nadrobić” czymś innym. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby bez doświadczenia, ponieważ cenią oni ich umiejętności miękkie. Cechy, które zaimponują potencjalnemu pracodawcy to:

  • Zapał do pracy,
  • Zaangażowanie w wykonywane czynności,
  • Kreatywność i umiejętność oferowania nieszablonowych rozwiązań,
  • Skupianie się na osiąganiu wyników.

Po drugie, dzięki tej sekcji możesz przejść pierwsze fazy procesu zatrudniania. W celu prowadzenia rekrutacji firmy, w szczególności te duże, używają systemów śledzenia kandydatów. Te specjalne programy sprawdzają przesłane podania i weryfikują, czy znalazły się w nich słowa-klucze.

Jeżeli podanie ich nie zawiera, zostaje automatycznie odrzucone. Te słowa kluczowe możesz znaleźć, przeglądając ofertę pracy. Sprawdź, jakie kompetencje są wymagane od kandydatów, bo to właśnie one będą ci potrzebne.

⚠️Nie kłam w CV! Pracodawca wie, że dopiero zaczynasz, a więc na pewno nie oczekuje wszystkich umiejętności. Jeżeli przyłapie cię na kłamstwie, stracisz szansę na zatrudnienie.

W sekcji z umiejętnościami zapisuj swoje kompetencje w takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy. Korzystając z naszego kreatora, możesz szybko edytować swoje podanie i dostosować je do ogłoszenia.

📌Jako pierwsze zawsze wymieniaj te swoje umiejętności, które pojawiły się w ofercie pracy. W ten sposób zdobędziesz uwagę rekrutera.


Przykładowe CV bez doświadczenia

Umiejętności twarde i miękkie

Aby zdobyć pracę, musisz posiadać zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. W zależności od stanowiska i branży, w jakiej starasz się o posadę, jedne będą ważniejsze od drugich. Przykładowo, w pracy informatyka największe znaczenie mają umiejętności twarde, z kolei w pracy hostessy – miękkie.

Niezależnie od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz, zawsze podawaj tylko te umiejętności, które mają znaczenie w pracy. Jeżeli umiesz żonglować i ubiegasz się o pracę lekarza, nie wpisuj tego do CV. Jeśli jednak chcesz pracować jako animator turystyczny, taka kompetencja może zaimponować pracodawcy.

Spójrz na przykład umiejętności twardych i miękkich w CV osoby starającej się o pracę w dziale marketingu.

Umiejętności twarde
  • Tworzenie reklamy na Instagramie i Facebooku
  • Podstawy SEO
  • Copywriting
  • Znajomość programu Photoshop
  • Znajomość trendów na TikToku
  • Biegła obsługa programu Canva
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
Umiejętności miękkie
  • Pozytywne nastawienie
  • Kreatywne podejście do rozwiązywania problemów
  • Przykładanie uwagi do szczegółów
  • Otwartość na nowe idee
  • Umiejętność pracy pod presją
📌Opisując umiejętności miękkie w CV bez doświadczenia zawodowego, unikaj oklepanych frazesów.

Koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat tworzenia tej umiejętności, aby wykorzystać tę sekcję jak najlepiej.

Wykształcenie

W przypadku CV bez doświadczenia zawodowego sekcja z wykształceniem odgrywa ważną rolę. Nawet jeżeli dopiero zacząłeś studia, wspomnij o swoim uniwersytecie w CV.

W tej sekcji powinna się znaleźć:

  • Nazwa szkoły lub uczelni,
  • Specjalizacja (jeżeli dotyczy),
  • Miejscowość,
  • Czas trwania edukacji.
📌Niektóre zawody wymagają odpowiedniego wykształcenia. W takim przypadku poświęć tej sekcji dużo uwagi, aby pokazać, że masz to, czego potrzeba, aby rozpocząć pracę.

Ponieważ piszesz swoje pierwsze CV, musisz rozwinąć tę sekcję. Osoby z dużą historią zatrudnienia mogą wpisać tylko powyższe informacje, ty jednak musisz dać od siebie znacznie więcej. Pochwal się swoimi osiągnięciami podczas zdobywania wykształcenia, a także podaj dodatkowe aktywności (np. przynależność do kół naukowych czy też samorządów).

Studenci powinni podać poziom studiów i rozgraniczyć je, podając informacje o wszystkich ukończonych szczeblach edukacji. Jeżeli masz wykształcenie wyższe, nie musisz wspominać o szkole średniej, chyba że ukończyłeś technikum, które jest związane z posadą, o którą się ubiegasz.

Jeżeli brałeś udział w wymianie studentów lub uczniów, na przykład w ramach programu Erasmus+, koniecznie wspomnij o tym w swoim CV. Pokażesz pracodawcy, że umiesz poradzić sobie w nieznanym środowisku, a także pochwalisz się praktyczną znajomością języków obcych.

Oto przykład:

Wykształcenie

Studia magisterskie

Historia sztuki

Uniwersytet Warszawski

2015-2017

  • Moja praca dyplomowa otrzymała wyróżnienie w uczelnianym konkursie na najbardziej innowacyjne prace magisterskie.
  • Ukończyłam studia ze średnią 4.8

Studia licencjackie

Historia sztuki

Uniwersytet Warszawski

2012-2015

  • Aktywnie uczestniczyłam w przygotowywaniu konferencji “Sztuka i miasto”.
  • Byłam przewodniczącą Koła Naukowego Historyków Sztuki.

Na naszej stronie znajdziesz też:

Czy naprawdę nie masz doświadczenia zawodowego – staże i praktyki w CV

Zdobycie doświadczenia nie zawsze musi odbywać się w pracy na etacie. Wielu początkujących kandydatów myśli, że nie ma się czym pochwalić. Poświęć jednak chwile na zastanowienie się nad tą kwestią.

Być może odbyłeś pierwsze praktyki zawodowe lub studenckie? Może nawet wyjechałeś na staż w ramach Erasmusa? Koniecznie wpisz to jako doświadczenie zawodowe do swojego CV. W tak krótkim czasie, jak praktyki czy staż pewnie nie zdobyłeś wiedzy tajemnej branży, ale na pewno rozwinąłeś już jakieś umiejętności. Nawet jeżeli pierwsze doświadczenie nie jest związane z twoją branżą, warto o nim napisać w swoim pierwszym CV – pokazujesz wówczas, że zamiast robić nic, wziąłeś sprawy w swoje ręce.

Twoje pierwsze doświadczenie nie musi być też płatne. Jeżeli brałeś udział w wolontariacie, wykorzystując lub zdobywając konkretne kompetencje, wspomnij o tym w tej części. Pamiętaj, że choć pierwsza praca czy staż nie są zazwyczaj dobrze płatne (o ile w ogóle), to pozwalają ci zdobyć cenne doświadczenie, a także nawiązać znajomości, które wykorzystasz w przyszłości.

📌Jeżeli ukończyłeś staż i praktyki i chcesz je wpisać do swojego CV, możesz śmiało sięgnąć po format chronologiczny życiorysu zawodowego.


pisanie cv bez doświadczenia

Sekcje dodatkowe w CV bez doświadczenia

Sekcje dodatkowe, przedstawiające wyjątkowe umiejętności kandydata, są bardzo ważne w niemal każdym CV. W przypadku kandydatów bez doświadczenia mogą mieć ogromny wpływ na to, czy pracodawca cię zatrudni. Wykaż się i zaprezentuj z jak najlepszej strony, prezentując coś, co wyróżni cię na tle konkurencji.

Najbardziej popularne dodatkowe sekcje to:

  • Znajomość języków obcych,
  • Ukończone kursy i szkolenia,
  • Zainteresowania,
  • Obsługa programów komputerowych.

Znajomość języków obcych

Obecnie na polskim rynku pracy często są poszukiwani kandydaci znający co najmniej jeden język obcy. Język angielski to czasem wręcz podstawa zatrudnienia. Twoje CV bez doświadczenia zawodowego ogromnie zyska na jakości, jeżeli dodasz do niego osobną sekcję, w której zaprezentujesz swoje zdolności językowe.

Znajomość języka obcego jest nie tylko cenną umiejętnością, ale także informacją dla pracodawcy, że potrafisz się uczyć i zdobywać nowe umiejętności. Dobre CV powinno uwypuklać te kompetencje.

Jeżeli nie wiesz, jak napisać CV z sekcją językową, skorzystaj z porad ekspertów zawartych w tym artykule.

Kursy i szkolenia

Jeżeli nie masz doświadczenia praktycznego, zawsze możesz się pochwalić dodatkową wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na kursach i szkoleniach. Podkreśl je w szczególności, jeżeli mają związek z posadą, o którą się ubiegasz. Przykładowo, osoba, która chce zostać grafikiem, może pochwalić się następującymi szkoleniami:

  • Kurs fotografii,
  • Obsługa programu AdobePhotoshop,
  • Tworzenie presetów w programie Lightroom,
  • Reklamy na Instagramie.

W swoim CV bez doświadczenia umieść wszystkie informacje, które wskazują na to, że jesteś proaktywnym i ambitnym kandydatem.

Zainteresowania

Ta sekcja bardzo często pojawia się w CV, jednak niewielu kandydatów rzeczywiście wie, jak wykorzystać ją na swoja korzyść. Nie jest to zwykła lista twoich pasji i tego, co lubisz robić w wolnym czasie. Twoje hobby powinno odzwierciedlać cechy pożądane przez pracodawców lub mieć związek z posadą, o którą się starasz.

Jeżeli piszesz pierwsze CV, koniecznie przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, co przedstawić w sekcji zainteresowania.

Obsługa programów komputerowych

Coraz więcej zawodów jest zautomatyzowanych. Jako młody kandydat możesz się wykazać znajomością technologii. Pochwal się nią w osobnej sekcji.

Pamiętaj, że w niektórych pracach, na przykład analityka danych, informatyka, programisty, czy grafika komputerowego, biegła obsługa niektórych programów jest wymagana w pracy. Wówczas koniecznie podkreśl je w osobnej sekcji, która będzie umieszczona w widoczny sposób w twoim CV.

Ulepsz swoje podanie

List motywacyjny

Aby się wyróżnić, koniecznie napisz list motywacyjny, który dołączysz do swojego podania. Jako początkujący kandydat musisz zrobić wszystko, aby pokazać, że mimo braku doświadczenia jesteś gotowy do działania i ambitny. Nic nie pokazuje bardziej, że zależy ci na pracy niż dobrze napisany list motywacyjny.

Pisząc go, skorzystaj z informacji podanych przez pracodawcę w ofercie pracy. Odnieś się do nich w swoim liście. Pokaż w nim swój unikatowy charakter. Wyjaśni, dlaczego chcesz pracować właśnie z tym pracodawcom oraz opisz, jak twoje umiejętności mogą pomóc jego firmie.

W liście motywacyjnym możesz także rozwinąć wątki w CV, na przykład szczegółowo omówić swoje praktyki studenckie czy też podać przykłady wykorzystania swoich umiejętności. Nie zapomnij też wspomnieć o swoich motywacjach i nadziejach związanych z posadą.

Referencje

Skuteczne CV to takie, które jest wiarygodne. Jeżeli chcesz zaprezentować się od jak najlepszej strony i pokazać, że jesteś godnym zaufania kandydatem, postaraj się o referencje. Powinny one potwierdzać twoje umiejętności i podkreślać, dlaczego będziesz dobrym pracownikiem.

O taki dokument możesz na przykład poprosić:

  • Opiekuna wolontariatu,
  • Szefa organizacji studenckiej,
  • Kierownika naukowego,
  • Promotora.

Referencje pozwalają pracodawcy lepiej zrozumieć, jaką jesteś osobą, jakie są twoje słabe i mocne strony, czy lepiej radzisz sobie w grupie, czy też realizując zadania samemu, etc.

Końcowe porady

Sprawdź błędy

Jeżeli brakuje ci doświadczenia, nie możesz dać pracodawcy żadnych powodów do pomyślenia, że nie jesteś doskonałym kandydatem. Tak prosta rzecz, jak sprawdzenie CV pod kątem błędów, może sprawić, że będziesz o krok przed konkurencją.

Zweryfikuj, czy CV nie ma literówek, byków ortograficznych lub niewyraźnych zdań.

📌Poproś o pomoc znajomego. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nawet najmniejszy błąd nie umknął twojej uwadze.


szablony cv bez doświadczenia

Zapoznaj się z pisaniem CV

Nawet doświadczeni kandydaci, którzy przechodzili już kilka rekrutacji, mogą mieć problemy z napisaniem CV. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę na rynku pracy, może to być dla ciebie nawet większe wyzwanie. Zapoznaj się więc ze sposobami pisania CV, korzystając z porad na naszym blogu.

Sięgnij po wzór CV

Pisząc swoje pierwsze CV, potrzebujesz każdej możliwej pomocy. Korzystając z naszych szablonów CV, masz pewność, że zawarłeś w nim wszystkie sekcje. Co więcej, nasze wzory są stworzone przez ekspertów, a więc masz pewność, że twoje podanie będzie wyglądało profesjonalnie i estetycznie.

Skup się na praktycznych doświadczeniach

Marzysz o swojej pierwszej pracy i myślisz, że nie masz żadnego doświadczenia? Pomyśl jeszcze raz. Zastanów się nad wszystkimi praktycznymi doświadczeniami, jakie miałeś. Nie musi to być od razu nic wielkiego. Twoim pierwszym doświadczeniem mogły być praktyki studenckie, projekt w szkole, wakacyjna praca w rodzinnej firmie etc.

CV, które mają coś w sekcji z historią zatrudnienia, zawsze wzbudzają więcej zaufania. Dodając takie pozornie nieznaczące doświadczenia, pokazujesz pracodawcy, że próbowałeś zdobyć umiejętności i nie byłeś bezczynny.

📌Jeżeli nie masz absolutnie niczego, co mógłbyś wpisać w sekcję z doświadczeniem, pomiń ją, ale koniecznie rozbuduj pozostałe części CV.

Jak napisać pierwsze CV bez doświadczenia – podsumowanie

Oto kilka informacji na podsumowanie artykułu:

  • Brak doświadczenia nie oznacza, że nie zdobędziesz wymarzonej posady.
  • Wybierz format CV, który odpowiada twojej historii zawodowej.
  • Podsumowanie zawodowe, w którym umieścisz cele związane z karierą i umiejętności to doskonały sposób na zaimponowanie pracodawcy.
  • Skorzystaj z dodatkowych sekcji, aby pokazać, że jesteś ambitnym i wartościowym kandydatem.
  • Poświęć szczególną uwagę opisaniu umiejętności i swojego wykształcenia.

Wiesz już jak napisać dobre CV bez doświadczenia. Jeżeli szukasz więcej interesujących porad na temat tworzenia podań, zajrzyj na naszą stronę. Skorzystaj z naszych szablonów CV i listów motywacyjnych i stwórz perfekcyjne dokumenty aplikacyjne już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

Czy osoba bez doświadczenia musi umieszczać aktualną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych?

Tak! Klauzula CV powinna znaleźć się w każdym życiorysie zawodowym, niezależnie od poziomu doświadczenia kandydata. Jest ona konieczna, aby pracodawca mógł użyć twoich danych w procesie rekrutacji.

Czy mogę pominąć podsumowanie zawodowe w moim CV?

Podsumowanie zawodowe nie jest obowiązkową sekcją w CV. Oznacza to, że teoretycznie możesz je pominąć. Eksperci radzą jednak, by umieścić je w życiorysie, szczególnie jeżeli musisz wyróżnić się czymś innym, jak doświadczenie. To właśnie ono może znacząco zwiększyć twoje szanse na zdobycie pracy.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV