CV stewardessy – napisz idealne podanie do pracy w liniach lotniczych

Marzysz o lataniu i odkrywaniu nowych miejsc? Jesteś zainteresowany pracą stewardessy (cabin crew), ale nie wiesz, jak napisać swoje CV? A może starasz się o tę pracę już od jakiegoś czasu, ale nie dostajesz żadnych zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną? Jesteś w dobrym miejscu.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV – stewardessa/cabin crew

Anna Nowak
Stewardessa
Lublin
123 123 656
anna.nowak@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Jestem stewardessą z ponad trzyletnim doświadczeniem w międzynarodowych liniach lotniczych XYZ. Znam się na udzielaniu pierwszej pomocy, a także jestem osobą bardzo odporną na stress. Według ankiet 98% pasażerów było zadowolonych z mojej pracy. Chcę dołączyć do zespołu ABC, aby rozwijać moje umiejętności interpersonalne i pracować w międzynarodowym środowisku.

Doświadczenie

Stewardessa/Cabin crew
Linie lotnicze XYZ
2018-2021

 • Współpracowałam z załogą samolotu, aby zapewnić pasażerom jak najlepsze doświadczenie.
 • Zapewniałam pasażerom bezpieczeństwo i komfort, co zaowocowało 97% zadowoleniem klientów linii lotniczej.
 • Prezentowałam procedury bezpieczeństwa w sposób zgodny z polityką linii XYZ.


Wykształcenie

Turystyka i rekreacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań

2012-2015

Umiejętności

 • Udzielanie pierwszej pomocy
 • Znajomość prawa lotniczego
 • Doskonała znajomość języka angielskiego
 • Podstawowa znajomość języka arabskiego
 • Umiejętność pracy pod presją
 • Wysoka kultura osobista
 • Komunikatywność

W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, jak powinno wyglądać twoje CV, co w nim umieścić i jak sprawić, by to właśnie twoje podanie przykuło uwagę rekruterów. Praca stewardessy to marzenie wielu osób, a więc musisz liczyć się ze sporą konkurencją w branży. Nie pozwól, by ktoś inny cię pokonał – sięgnij po szablon CV i skorzystaj z naszych porad, aby stworzyć idealne dokumenty aplikacyjne.

Fakty na temat pracy stewardessy

Za moment przejdziemy do omawiania tego, jak napisać idealne CV. Najpierw jednak przyjrzyjmy się informacją na temat pracy w branży:

 • Według danych podanych na stronie pl stewardessa pracująca w lotnictwie pasażerskim zarabia średnio 5 950 złotych brutto miesięcznie.
 • 31% osób zatrudnionych w branży to mężczyźni.
 • Wiele osób cieszy się dodatkowymi benefitami, na przykład zniżkami na usługi firmy, szkoleniami, czy ubezpieczeniem na życie.
 • To, ile zarabia stewardessa oraz jakie ma warunki zatrudnienia, bardzo często uzależnione jest od linii lotniczych. Przykładowo cabin crew zarabia o wiele mniej w Ryanair niż we Fly Emirates.

Przykładowe CV stewardessy – z czego się składa i gdzie umieścić poszczególne sekcje?

Wiele linii lotniczych poszukuje osób, które chcą pracować na pokładzie samolotu. Niezależnie od tego, czy starasz się o pracę w lotach czarterowych, krajowych, czy też międzynarodowych, musisz stworzyć CV, które wyróżni cię na tle innych i zachwyci pracodawcę.

Pisząc życiorys zawodowy, zawsze pamiętaj o poniższych radach:

 • Życiorys zawodowy powinien podkreślać twoje zalety i nieco ukrywać “wady” (na przykład brak doświadczenia). Wybierz więc taki szablon CV, który pomoże ci w tym zadaniu.
 • Zanim wyślesz list motywacyjny, CV, czy inne dokumenty rekrutacyjne, koniecznie je spersonalizuj. W ten sposób pokażesz potencjalnemu pracodawcy, że zależy ci właśnie na tej, a nie innej pracy.
 • Dzięki wzorowi CV umieścisz wszystkie sekcje w odpowiednim miejscu i w estetyczny sposób.
⚠️Proces rekrutacji jest czasochłonny dla pracodawcy. Właśnie dlatego rekruterzy poświęcają średnio 6-10 sekund na każde CV. Spraw, aby ich wzrok zatrzymał się na twoim podaniu na nieco dłużej.

Kluczowe sekcje CV

Ubiegając się o stanowisko stewardessy, musisz przedstawić pracodawcy wszystkie istotne informacje w ciekawy sposób. Istnieje kilka sekcji, których w CV nie może zabraknąć: jeżeli tak się stanie, pracodawca raczej nie zaakceptuje twojej kandydatury.

Części, bez których dokument aplikacyjny raczej zostanie odrzucony przez linie lotnicze to: nagłówek, w którym mieści się twoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe; sekcja

doświadczenie, w której opisujesz swoją historię zatrudnienia; sekcja umiejętności, z kompetencjami miękkimi i twardymi; sekcja z wykształceniem.
🎁Kluczem do wyróżnienia się podczas procesu rekrutacji, jest zaprezentowanie się od jak najlepszej strony.

Wyżej wymienione sekcje znajdą się w niemal każdym CV. Aby wyróżnić swoje podanie, musisz dodać od siebie nieco więcej. Postaraj się napisać podsumowanie zawodowe, w którym pokażesz swoje największe osiągnięcia, doświadczenie i przedstawisz cel zawodowy. Dobrym pomysłem są także dodatkowe sekcje, zawierające unikatowe informacje o tobie, na przykład znajomość języków obcych, ukończone kursy, czy twoje zainteresowania.


cv stewardessy

Format życiorysu, czyli jak powinno wyglądać CV stewardessy

Każda część CV musi znaleźć się w odpowiednim miejscu. To, gdzie będą umieszczone poszczególne sekcje, zależy od wybranego formatu CV. Oto trzy układy, spośród których możesz wybrać.

Format chronologiczny

Format chronologiczny cieszy się dużą popularnością. Najważniejsze jest w nim doświadczenie zawodowe, dlatego sprawdzi się w szczególności w przypadku osób ze średnim i dużym doświadczeniem.

Format funkcjonalny

Dzięki temu, że ten układ na pierwszy plan wysuwa umiejętności, a nieco “ukrywa” historię zatrudnienia, będzie idealny dla początkujących kandydatów, a także osób, które chcą się przebranżowić.

Musisz jednak mieć świadomość, że taki format często wzbudza podejrzenie pracodawcy. Potencjalny szef może pomyśleć, że coś ukrywasz. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat tego układu, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać go na swoją korzyść.

Format mieszany

Jak wskazuje nazwa, jest to format, który łączy w sobie cechy dwóch poprzednich. Będzie idealny dla osób, które mają już spore doświadczenie i ubiegają się na przykład o pracę na stanowiskach kierowniczych.

🎁Według ekspertów najlepiej jest sięgnąć po odwrócony porządek chronologiczny podczas przedstawiania doświadczeń czy wykształcenia. Oznacza to, że jako pierwsze pojawią się twoje najnowsze osiągnięcia, a potem kolejno wymienisz poprzednie. Dzięki temu masz pewność, że pracodawca zauważy najważniejsze dane i kompetencje.

🎁Wybierając szablon CV, sięgnij po taki, którego format odpowiada twojemu doświadczeniu.

Profesjonalne CV – jak powinien wyglądać nagłówek?

Linie lotnicze otrzymują dziesiątki, a nawet setki zgłoszeń na jedno miejsce. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będą mogli się z tobą skontaktować, nie będą szukać twoich danych i starać się do ciebie dodzwonić. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby wszystkie dane kontaktowe zawarte w nagłówku były zapisane w wyraźny i dokładny sposób.

📌Pamiętaj, że nagłówek to pierwsza rzecz, jaką zauważy pracodawca. Właśnie dlatego musi on wyglądać schludnie i być dobrą wizytówką.

⚠️Przed wysłaniem CV zweryfikuj, czy w nagłówku nie ma żadnych błędów. Zwróć szczególną uwagę na literówki w adresie e-mail i przekręcone cyfry w numerze telefonu. Sprawdź też, czy podany przez ciebie numer kontaktowy nadal jest aktualny. Warto również sprawdzić, czy masz miejsce w skrzynce elektronicznej.

W nagłówku dane kandydata mogą pojawiać się w dowolnej kolejności, jednak imię i nazwisko powinno znaleźć się na samej jego górze.

Przykład nagłówka

Poprawny przykład
Lukrecja Dobra

Cabin Crew

123 123 543

lukrecja.dobra@gmail.com

Poznań


Niepoprawny przykład

Lukrecja Dobra

Stewardesa

987987987 domowy 13424242 drugi 09871234

1313dobry12luk1er@gmail.com

ul. Wyzwolenia, Poznań

Numer domu 1231

Polska


Z pewnością zauważysz, że pierwszy przykład jest bardzo przejrzysty. Pracodawca od razu może zauważyć wszystkie dane. Wyróżnione imię i nazwisko przyciągnie uwagę. Taki nagłówek świetnie sprawdzi się w CV.

Drugi przykład jest chaotyczny. Kandydatka podała zbyt dużo informacji. Nie podawaj kilku numerów. Zamiast tego wybierz jeden, pod którym będziesz osiągalny. Warto też oddzielić numer spacjami, bo dzięki temu stanie się przejrzysty.

Obecnie większość rekrutacji odbywa się online. Możesz mieć więc pewność, że linie lotnicze nie będą wysyłać do ciebie tradycyjnych listów. Oznacza to, że podawanie dokładnego miejsca zamieszkania tylko wprowadza chaos i zajmuje cenne miejsce. Nazwę kraju warto podać, jeżeli starasz się o pracę za granicą, lub wiesz, że linie lotnicze oczekują od kandydatów relokacji.

Spójrz też na adres e-mail. Jest on mało czytelny i zawiera nieprofesjonalne zwroty.

📌Według ekspertów najlepiej użyć adresu składającego się z imienia i nazwiska kandydatów.


hostessa cv przykładowe cv

Zawód stewardessy – czy dodawać zdjęcie w CV?

Chyba nie ma bardziej kontrowersyjnego tematu podczas tworzenia podań o pracę jak dodawanie zdjęcia do CV. W niektórych krajach pracodawcy od razu odrzucają podania z fotografią. W Polsce jednak są one nadal popularne.

Jeżeli wymogiem linii lotniczych jest CV ze zdjęciem, lepiej jest umieścić fotografię w dokumentach. Koniecznie sprawdź też, czy w danym kraju dodawanie zdjęcia do dokumentów nie równa się z dyskwalifikacją. Zajrzyj do naszego artykułu, w którym szczegółowo opisaliśmy, kiedy warto dodać zdjęcie w CV, a kiedy lepiej tego unikać.

⚠️Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na dodanie zdjęcia, powinno ono przedstawiać cię w profesjonalny sposób. Wybierz schludny ubiór i uczesanie. Postaw na portret i unikaj selfie czy zdjęć z wakacji lub imprezy.

📌Zamiast tworzyć CV od zera, sięgnij po jeden z naszych wzorów, do którego bez problemu wgrasz swoje zdjęcie.

Skuteczne CV – jak przedstawić swoje umiejętności?

Sekcja z umiejętnościami to jedna z najważniejszych części życiorysu. W celu zatrudnienia nowych pracowników, większe firmy, w tym linie lotnicze często korzystają z systemów śledzenia kandydatów. Te specjalistyczne programy skanują listy motywacyjne i CV, odrzucając te, w których nie ma słów kluczowych.

Nie musisz się jednak martwić. Kluczem do sukcesu jest dokładne przejrzenie oferty pracy. Znajdziesz tam wymagane od kandydatów kompetencje. To właśnie one są słowami kluczowymi, które powinieneś umieścić w CV, aby zdobyć nową pracę.

Postaraj się, by umiejętności, które podajesz w swoim CV, brzmiały tak, jak te z oferty pracy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że programy odczytają je poprawnie. Dzięki naszemu kreatorowi CV w łatwy sposób możesz edytować sekcję z umiejętnościami zanim wyślesz CV do kolejnych linii lotniczych.

📌Wymień jako pierwsze kompetencje wypisane w ogłoszeniu o pracę.

⚠️Nigdy nie kłam na temat swoich umiejętności. Pracodawcy szybko zauważą kłamstwo. Pamiętaj, że wiele linii lotniczych szkoli swoich pracowników, a więc nawet jeżeli nie masz jakichś umiejętności, nadal masz szansę na zdobycie pracy.

Zarówno CV, jak i list motywacyjny powinny zawierać słowa kluczowe.

Jakie umiejętności twarde są potrzebne na stanowisku stewardessy?

Pisząc swoje CV, czy to część z kompetencjami, czy też inną pamiętaj, że powinno ono zawierać tylko te informacje, które są związane z posadą, o którą się ubiegasz.

Umiejętności miękkie

Zawód stewardessy polega głównie na kontakcie z ludźmi. Właśnie dlatego kompetencje miękkie będą najważniejsze. Pracując na pokładzie samolotu, musisz mieć nerwy ze stali, umieć zachować zimną krew w trudnych sytuacjach i zadbać o komfort pasażerów. Możesz mieć pewność, że pracodawca zajrzy do tej części CV.

Przykładowe umiejętności miękkie to:

 • Poczucie odpowiedzialności,
 • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
 • Wysoka kultura osobista,
 • Punktualność,
 • Wytrzymałość fizyczna,
 • Umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Zajrzyj do oferty pracy, aby znaleźć pomysły na umiejętności miękkie, które są potrzebne w danej pracy.

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde to takie, których można się nauczyć, czy to podczas pracy, czy też w szkole. Bez nich wykonywanie niektórych obowiązków nie byłoby możliwe. Choć w pracy stewardessy liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie, pracodawca może oczekiwać także:

 • Umiejętność udzielania pierwszej pomocy
 • Umiejętność pływania
 • Znajomość języka angielskiego

szablony cv stewardesy pobierz szablon CV stewardessy

Zajrzyj do tego artykułu, w którym dokładnie opisaliśmy to, jak najlepiej wykorzystać sekcję z umiejętnościami w CV.

Doświadczenie zawodowe

Sekcja z doświadczeniem zawodowym może wpłynąć nie tylko na szanse na zatrudnienie, ale także na to ile zarabia stewardessa. Poświęć jej więc wystarczająco dużo czasu, aby zwiększyć swoje szanse w procesie szukania pracy.

Tworząc tę sekcję, zawsze pamiętaj o podaniu:

 • Nazwy firmy, w której pracowałeś,
 • Nazwy stanowiska,
 • Czasu trwania zatrudnienia.

Możesz mieć pewność, że powyższe informacje znajdą się w niemal każdym CV. Jeżeli chcesz się wyróżnić, koniecznie przedstaw też swoje największe osiągnięcia i obowiązki.

Oto przykłady:

CV stewardessy

Stewardessa

WizzAir

2018-2020

 • Witałam pasażerów na pokładzie i instruowałam ich na temat zasad bezpieczeństwa.
 • Dzięki moim umiejętnością interpersonalnym poziom zadowolenia pasażerów (według wypełnianych ankiet) wynosił 100%.

Doświadczenie w CV początkujących kandydatów

Wielu pracodawców bardziej ceni kandydatów z doświadczeniem. Pamiętaj jednak, że jako początkujący kandydat także masz wiele do zaoferowania. Przykładowo linie lotnicze Emirates preferują kandydatki i kandydatów bez wcześniejszego doświadczenia, ponieważ wolą oni wyszkolić pracowników tak, aby pracowali zgodnie ze standardami firmy.

Jeżeli nie masz doświadczenia jako cabin crew czy w liniach lotniczych, pomyśl o innych stanowiskach, nawet w formie wolontariatu czy praktyk zawodowych, w których zdobyłeś lub rozwinąłeś umiejętności miękkie, które mogą się przydać w pracy na pokładzie samolotu.

Spójrz na przykład

Pomocnik sprzedawcy

Sklep ABC

Marzec 2019 – czerwiec 2019

 • Wykorzystywałem moje umiejętności interpersonalne w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi klienta.
 • Uważnie słuchałem potrzeb i wymagań klientów, dzięki czemu ich zadowolenie z moich usług wynosiło 100%.

Dopiero co skończyłeś studia i chcesz wiedzieć, jak napisać idealne CV absolwenta? Zajrzyj do naszego artykułu, w którym znajdziesz ciekawe porady i wzory.


cv hostessy sekcje

Wykształcenie w CV

Aby pracować jako stewardessa, nie zawsze musisz ukończyć konkretną szkołę. Niektórzy pracodawcy mogą przychylniej spojrzeć na osoby, które specjalizują się w transporcie, czy turystyce. Niezależnie od tego, jaką szkołę ukończyłeś, koniecznie stwórz tę część CV.

Wzór CV – sekcja z wykształceniem

Licencjat

Turystyka i rekreacja

Uniwersytet Warszawski

2012-2016

 • Ukończyłem studia ze średnią 4,9.
 • Otrzymałem stypendium Marszałka Województwa.
 • Byłem wiceprezesem Koła Naukowego Studentów Turystyki.

Jeżeli pracowałeś już jako steward czy stewardessa, nie ma potrzeby dodawania tak szczegółowego opisu wykształcenia. Jednak początkujący w branży mogą wykorzystać tę część na swoją korzyść. Pochwal się swoimi osiągnięciami, aby pokazać, że jesteś ambitnym kandydatem.

📌W tej części podawaj tylko informacje o najwyższym szczeblu edukacji.

Podsumowanie zawodowe

Podsumowanie życiorysu, znane też pod nazwą profil zawodowy, to krótki opis twoich najważniejszych osiągnięć i doświadczenia, a także celów zawodowych. Należy go umieścić zaraz pod nagłówkiem, ponieważ jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi rekrutera i sprawienie, że zechce on przeczytać dalszą część życiorysu.

Za granicą dodawanie podsumowania jest praktyką dość powszechną, w Polsce jednak to nadal pewna nowość.

📌Dodając podsumowanie życiorysu masz szansę wyróżnić się nawet na tle kandydatów z lepszym wykształceniem lub większym doświadczeniem.

POPRAWNIE 👇

Od ponad 3 lat pracuję jako stewardesa w lotach czarterowych. Moje umiejętności pozwoliły mi utrzymać tytuł pracownicy miesiąca 15 miesięcy z rzędu. Zadowolenie moich pasażerów wynosi 99%. W Państwa firmie chcę rozwijać swoją karierę pod okiem najlepszych ekspertów w branży.


NIEPOPRAWNIE 👇

Jestem stewardessą. Mam doświadczenie. Chcę dołączyć do Waszych linii i więcej zarabiać.


Pierwsze podsumowanie jest nasycone informacjami. Rekruter dowiaduje się z niego o doświadczeniu kandydatki, jej umiejętnościach i osiągnięciach. Przedstawiła ona także swoje cele zawodowe, które wskazują na ambicje tej osoby.

Niepoprawny przykład jest nie tylko zbyt krótki, ale też zbyt pobieżny. Nie ma w nim żadnych informacji, które wyróżniłyby kandydatkę na tle innych. Co więcej, choć większe zarobki mogą być celem zawodowym, nigdy nie należy ich podawać jako główny cel w CV.

📌Podaj dane liczbowe potwierdzające twoje osiągnięcia, aby zaimponować pracodawcy i w mierzalny sposób pokazać, co jesteś w stanie zaoferować.

Jeżeli chcesz sprawić, by ta część spełniła swoją funkcję, zajrzyj do tego artykułu. Opisaliśmy tam szczegółowo, na co zwrócić uwagę, pisząc podsumowanie, a także jak przedstawić cele zawodowe, jeżeli jesteś kandydatem bez doświadczenia.

📌Zostaw pisanie tej sekcji na sam koniec. Dzięki temu świeżym okiem spojrzysz na wszystkie swoje osiągnięcia, obowiązki, a także łatwiej zweryfikujesz swoje cele zawodowe.

Dodatkowe sekcje

Doskonałym sposobem na wyróżnienie swojego CV jest dodanie specjalnych sekcji. Mogą to być na przykład:

 • Kursy i szkolenia
 • Zainteresowania
 • Znajomość języków obcych
🎁 Niezależnie od tego, jaką dodatkową sekcję tworzysz, pamiętaj, że każda informacja w CV musi mieć związek z pracą, o którą się starasz.


szablon CV hostessy w formacie

Zainteresowania

Polscy kandydaci uwielbiają dodawać tę sekcję do swojego CV. Niestety większość z nich robi to błędnie. Podawane przez ciebie zainteresowania nie mogą być przypadkowe. To, że lubisz grać w gry, raczej nie będzie miało znaczenia w pracy stewardessy. Jeżeli jednak twoją pasją są podróże i kultura arabska, warto o tym wspomnieć w swoim podaniu.

Nadal nie masz pewności, jak sprawić, by ta sekcja pomogła ci w zdobyciu pracy marzeń? Zajrzyj do tego artykułu, gdzie znajdziesz praktyczne porady na temat pisania sekcji z zainteresowaniami.

Języki obce

Jako stewardessa często będziesz pracować w języku angielskim lub innym języku obcym. Znajomość angielskiego to warunek wymagany w niemal wszystkich liniach lotniczych. Jeżeli znasz dodatkowy język, koniecznie stwórz osobną sekcję w CV, w której zaprezentujesz swoje umiejętności. Wówczas będziesz mieć pewność, że pracodawca nie przegapi tej informacji w sekcji z innymi umiejętnościami.

Szczególne wymagania

Koniecznie zweryfikuj dodatkowe wymagania, jakie pracodawca ma wobec kandydatów i kandydatek. Bardzo często ze względów praktycznych oczekiwany jest konkretny wzrost, a nawet wiek. W pracy stewardessy ważna jest też umiejętność pływania, na wypadek awaryjnego lądowania na wodzie.

Możesz zawrzeć powyższe informacje w specjalnej sekcji, na przykład po jeden ze stron twojego dokumentu.

Jeżeli pracodawca wymaga od ciebie podania o pracę w języku obcym, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu na temat CV po angielsku i CV po niemiecku.

⚠️Uważaj na błędy! W pracy stewardessy przykładanie uwagi do szczegółów jest dość istotne. Jeżeli pracodawca zauważy błędy w twoim CV, może pomyśleć, że nie zależy ci na pracy.

Jak napisać CV dla stewardessy – podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś bez problemu napisać doskonałe CV. Przypomnijmy kilka istotnych szczegółów:

 • Podsumowanie zawodowe to doskonały sposób na pokonanie innych kandydatów.
 • Dodatkowe sekcje wyróżnią twoje CV.
 • Wszystkie informacje zawarte w podaniu powinny mieć związek z pracą, o którą się starasz.
 • Dostosuj informacje zawarte w CV do oferty pracy.
 • Sprawdź, czy CV i list motywacyjny nie zawierają błędów.
 • Koniecznie zweryfikuj czy wszystkie podane dane są aktualne.
 • Nie zapomnij o dodaniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych na rzecz rekrutacji.

Zajrzyj na naszego bloga, gdzie znajdziesz praktyczne porady na temat poszukiwania pracy. Przejrzyj wzory i szablony naszych życiorysów zawodowych i wybierz taki, który spełnia twoje oczekiwania. Pamiętaj, że korzystając z naszego kreatora CV, masz pewność, że twoje podanie jest estetyczne i zawiera wszystkie kluczowe informacje.

Nie czekaj z marzeniami! Sięgnij po nasz wzór CV i zdobądź pracę już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

Ubiegam się o stanowisko stewardessy. Czy muszę tworzyć list motywacyjny?

List motywacyjny to dokument, który może zwiększyć twoje szanse na zdobycie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Niektórzy pracodawcy proszą o niego w ofercie pracy. Wówczas nie ma wątpliwości, że jest to obowiązkowy dokument.

Jeżeli jednak takiej informacji nie ma w ogłoszeniu o pracę, nadal warto stworzyć list motywacyjny. Robiąc to, pokazujesz pracodawcy, że naprawdę zależy ci na stanowisku. Co więcej, pokazujesz, że jesteś proaktywnym i gotowym do działania kandydatem. To umiejętności, które są bardzo cenione przez pracodawców.

List motywacyjny daje ci także dodatkową przestrzeń na przedstawienie informacji, na które zabrakło miejsca w CV.

Jak wygląda proces rekrutacji do linii lotniczych?

Proces rekrutacji jest różny i w dużej mierze zależy od linii lotniczych. Większość linii w pierwszej kolejności oczekuje podania z CV i listem motywacyjnym. Następnie kandydaci i kandydatki mogą być zaproszeni na praktyczną część rekrutacji, gdzie muszą wykonywać różne zadania, a także gdzie może zostać sprawdzona np. umiejętność pływania.

Pamiętaj, że każda linia lotnicza ma swoje procesy rekrutacyjne. Najlepiej więc zrobisz, jeżeli sprawdzisz, jak wygląda proces rekrutacyjny każdej z nich. W ten sposób będziesz miał pewność, że przygotujesz się w odpowiedni sposób.

Zajrzyj na naszą stronę i odkryj praktyczne porady na temat tworzenia podań o pracę. Wykorzystaj nasze przykładowe CV stewardessy, aby zdobyć pracę marzeń!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV