CV – nauczyciel języka angielskiego, kompletny przewodnik

Praca nauczyciela bywa żmudna, ale także przynosi radość. Ze względu na duże zainteresowanie nauką języków, a także wyższe stawki w porównaniu z nauczycielami innych przedmiotów, nauczyciele języka angielskiego powinni liczyć się ze sporą konkurencją na rynku pracy.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV nauczyciela języka angielskiego

Alicja Kowalska
alicja.kowalska@gmail.com
123 987 123
Kłodawa

Podsumowanie

Jestem nauczycielką języka angielskiego z ponad 10-letnim doświadczeniem. Uczę zarówno dorosłych, jak i dzieci, przygotowując zajęcia z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Dzięki moim umiejętnościom zadowolenie moich uczniów wynosiło 100%. W Państwa szkole językowej chcę współpracować z dziećmi z autyzmem.

Doświadczenie

Nauczycielka języka angielskiego
Szkoła Językowa ABC
2013-2022

 • Przygotowywałam autorskie zajęcia, które zwiększyły zdawalność egzaminów przez studentów szkoły o 50%
 • Prowadziłam specjalistyczne kursy językowe, w tym Business English.
 • Na podstawie ankiet wypełnianych przez uczniów otrzymałam tytuł nauczyciela roku.


Wykształcenie

Pedagogika – studia magisterskie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2010-2012

 • Ukończyłam studia ze średnią 4.9.
 • Byłam przewodniczącą Samorządu Studentów.


Kursy

 • 200-godziny kurs języka angielskiego TOEFL
 • Business English
 • Praca z dziećmi w spektrum autyzmu


Umiejętności

 • Język angielski (CPE)
 • Organizacja zajęć dydaktycznych
 • Znajomość nowoczesnych metod nauczania
 • Obsługa dziennika elektronicznego
 • Cierpliwość
 • Kreatywność
 • Dobra komunikacja
 • Praca pod presją czasu i stresu

Właśnie tak istotne jest napisanie odpowiedniego CV nauczyciela języka angielskiego. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kandydatem, czy masz już duże doświadczenie, możesz mieć problem z napisaniem profesjonalnego podania o pracę. Nie martw się jednak – jesteś w odpowiednim miejscu.

W tym artykule zawarliśmy porady na temat tworzenia CV nauczyciela języka angielskiego. Znajdziesz w nim przykłady sekcji z objaśnieniem, jak napisać każdą z nich. Skorzystaj z rad ekspertów i naszych szablonów CV, a stworzyć podanie, które zachwyci rekruterów.

Fakty na temat pracy nauczyciela języka angielskiego

Za moment omówimy, jak powinno wyglądać CV nauczyciela języka angielskiego. Najpierw jednak przyjrzyjmy się faktom na temat pracy w tej branży:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, osoby pracujące na tym stanowisku otrzymują średnio 4 260 złotych brutto miesięcznie.
 • Ponad 75% zatrudnionych to kobiety.
 • Zarobki różnią się znacząco w zależności od tego, czy pracuje się w placówce prywatnej, czy publicznej, a także typu edukacji.

Napisz profesjonalne CV nauczyciela języka angielskiego

To, jak napiszesz swój życiorys zawodowy, może mieć wpływ na twoją karierę, niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w dziedzinie, czy też początkującym w branży. Sięgnij po kreator CV, dzięki któremu będziesz miał pewność, że w twoim życiorysie nie brakuje żadnych istotnych kwestii. Szablon CV pomoże ci w stworzeniu czytelnego i przejrzystego życiorysu zawodowego, który przyciągnie spojrzenia rekruterów.

👇Spójrz poniżej, aby odkryć najistotniejsze sekcje w CV.


CV nauczyciel języka angielskiego

Tych sekcji nie może zabraknąć w żadnym życiorysie

Wiele osób ubiega się o pracę jako nauczyciel angielskiego. Niektórzy decydują się rozwijać karierę w szkole publicznej, inni w specjalnych szkołach językowych. Niezależnie od placówki, w której chcesz zdobyć pracę, musisz przedstawić informacje o sobie we właściwy sposób.

💡Według statystyk pracodawcy i rekruterzy spędzają około 6-10 sekund na każdy otrzymany życiorys zawodowy. Twoim zadaniem jest przekonanie ich, że jesteś wart więcej ich czasu.

Zaprezentowanie swoich umiejętności i doświadczeń w przejrzysty, ale i ciekawy sposób, jest kluczem do sukcesu. Pamiętaj, aby w swoim CV nauczyciela angielskiego umieścić:

 • Nagłówek, gdzie przedstawisz swoje dane osobowe i kontaktowe,
 • Sekcję z umiejętnościami,
 • Sekcję z wykształceniem,
 • Sekcję z doświadczeniem (spróbuj ja stworzyć, nawet jeżeli jesteś początkującym kandydatem – więcej informacji o tym, jak to zrobić, znajdziesz w dalszej części tego artykułu).

Niemal każdy wzór CV będzie zawierał te informacje. Z pewnością nie chcesz być tylko jednym z wielu kandydatów, lecz wyróżnić się na tle innych. Aby to zrobić, dodaj do swojego CV podsumowanie zawodowe, czyli krótki opis swoich najważniejszych osiągnięć i obowiązków oraz celów zawodowych. Możesz także zaimponować pracodawcy, tworząc dodatkowe sekcje.

Format CV – uporządkuj swoje dane

Tworząc życiorys, oprócz tego, co w nim umieszczasz, ważne jest też GDZIE podajesz informacje na temat siebie. Format życiorysu w odpowiedni sposób uporządkuje twoje dane. Oto trzy układy, spośród których możesz wybrać, pisząc CV:

Format chronologiczny

W tym formacie najważniejsze jest doświadczenie zawodowe. Będzie to wybór idealny dla osób ze średnim i dużym doświadczeniem. Jednak, ponieważ ten układ cieszy się dużą popularnością, warto też po niego sięgnąć, jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenie zawodowe np. staż lub praktyki.

Format funkcjonalny

Format funkcjonalny skupia się przede wszystkim na umiejętnościach kandydata. Będzie idealne dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w branży: świeżo upieczonych absolwentów lub osób, które myślą o przebranżowieniu.

Pamiętaj jednak, że pracodawcy często sceptycznie podchodzą do tego formatu, myśląc, że pracownik chce coś przed nimi ukryć. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby wiedzieć, jak poprawnie użyć ten format i jak wykorzystać go na swoją korzyść.

Format mieszany/łączony

Łączone CV sprawdzi się wyłącznie w przypadku osób z ogromnym doświadczeniem, np. ubiegających się o rolę dyrektora w szkole. Stanowi połączenie dwóch poprzednich.

📌Eksperci radzą, by pisząc swoje CV, stosować odwrócony porządek chronologiczny, czyli jako pierwsze przedstawiać swoje ostatnie osiągnięcia, a dopiero potem kolejno poprzednie. Dzięki takiemu zabiegowi masz pewność, że pracodawca najpierw zauważy najbardziej adekwatne informacje o tobie.

📌Wybierz taki szablon CV, którego format odpowiada twojemu doświadczeniu zawodowemu.

nauczyciel jezyka angielskiego

Nagłówek – tytuł i dane kontaktowe w CV nauczyciela

Nagłówek to bardzo ważna część CV. Jej pisanie nie zajmie ci dużo czasu, ale nie bagatelizuj tej czynności. To pierwsza sekcja, którą zauważy pracodawca, musi więc wyglądać schludnie i zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. Co więcej, wszystkie dane, które są w niej zawarte, powinny być zapisane bezbłędnie i być aktualne.

⚠️Przed wysłaniem dokumentów aplikacyjnych sprawdź, czy w adres e-mail nie wkradła się literówka, lub czy nie przekręciłeś cyfry w numerze telefonu. Tak mały błąd może cię kosztować utratę szansy na zatrudnienie, ponieważ rekruterzy nie będą mogli się z tobą skontaktować. Zweryfikuj też czy podany numer jest nadal aktualny, a także czy twoja skrzynka pocztowa ma miejsce na przyjęcie maila od pracodawcy.

Poprawne i niepoprawne przykłady nagłówka w CV

Poprawnie
Adam Nowak

111 090 989

adam.nowak@gmail.com

Poznań


Niepoprawnie

Adam Nowak

kom. 123 090 989, domowy:123456123, kom. 2: 92892829

212s1odkiAdam12221@gmail.com

Adres: Ul. Jasna 134

65-900 Poznań

Polska


Poprawny przykład jest przejrzysty. Zawiera wszystkie potrzebne informacje, które są widoczne na pierwszy rzut oka. Wyróżniony tytuł przyciągnie uwagę rekrutera.

W drugim przykładzie pojawia się za dużo informacji. Podaj jeden numer telefonu, pod którym będziesz dostępny. Większość rekrutacji odbywa się online. Nie musisz więc podawać swojego dokładnego adresu – to tylko zajmuje cenne miejsce. Pamiętaj też, że adres e-mail powinien wyglądać profesjonalnie i być czytelny! Nie podawaj kraju zamieszkania, chyba że ubiegasz się o pracę za granicą.

📌Stwórz profesjonalny adres e-mail, składający się z twojego imienia i nazwiska. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz użyć liczb, ale nie powinny one wprowadzać chaosu. Pamiętaj też, że adres, z którego wysyłasz dokumenty aplikacyjne, będzie twoją pierwszą wizytówką.

Zdjęcie w CV

Temat umieszczania zdjęcia w CV budzi dość sporo kontrowersji. W niektórych krajach pracodawcy odchodzą od tego zwyczaju, aby uniknąć oskarżeń o dyskryminację. W Polsce jednak bardzo często pojawiają się ogłoszenia o pracę, w których pracodawcy proszą o CV ze zdjęciem. Wówczas lepiej, jeśli je dodasz.

Zajrzyj do naszego artykułu, w którym szczegółowo opisaliśmy, kiedy warto dodać fotografię do CV, a kiedy lepiej ją pominąć.

📌Sięgnij po taki wzór CV, który ma opcję wgrania zdjęcia.

⚠️Upewnij się, że zdjęcie, które wybrałeś, przedstawia ciebie jako profesjonalistę. Zdjęcie z wakacji czy selfie raczej się nie sprawdzi. Zamiast tego wybierz portret na gładkim tle. Ubierz się schludnie, z uwzględnieniem miejsca pracy i nie zapomnij o schludnym uczesaniu.

Doświadczenie nauczyciela języka angielskiego

Doświadczenie zawodowe to jedna z najbardziej istotnych sekcji CV. Może ona wpłynąć nie tylko na szanse na zatrudnienie, ale także na to, jaką stawkę zaproponuje ci potencjalny szef.

Tworząc tę sekcję, nie zapomnij podać:

 • Tytuł zawodowy
 • Nazwę szkoły/firmy, która cię zatrudniała
 • Okres trwania zatrudnienia
📌Niemal każdy kandydat poda powyższe informacje w swoim CV. Aby się wyróżnić, wspomnij także o swoich osiągnięciach i obowiązkach.


nauczyciel jezyka angielskiego

Doświadczenie zawodowe w CV nauczyciela języka angielskiego

Nauczycielka języka angielskiego

Liceum Ogólnokształcące nr 5, Poznań

2015-obecnie

 • Motywowałam uczniów do nauki języka, dzięki czemu zdawalność matur wzrosła o 10%.
 • Przygotowałam autorski program nauczania dla dzieci w spektrum autyzmu.
 • Oceniałam postępy uczniów i tworzyłam plan działania na ich rozwój.

📌Aby zaimponować pracodawcy i pokazać jak, w mierzalny sposób, możesz przyczynić się do rozwoju szkoły czy firmy, użyj danych liczbowych pokazujących twoje osiągnięcia.

Nauczyciel języka angielskiego bez doświadczenia

Choć w pracy nauczyciela doświadczenie jest bardzo istotne, nawet początkujący kandydaci mają szansę na znalezienie pracy. Każdy od czegoś zaczynał. Jeżeli to możliwe, nie zostawiaj tej sekcji pustej, nawet jeżeli używasz formatu funkcjonalnego.

Pomyśl o zrealizowanych przez siebie stażach lub wolontariatach. Być może pomagałeś w nauce angielskiego młodszemu rodzeństwu? Jeżeli zapiszesz te doświadczenia w ciekawy sposób, zwrócisz uwagę rekrutera.

Spójrz na przykład:

Nauczyciel języka angielskiego – wolontariusz

Dom Dziecka “Promyk”

Szczecin

 • Pomagałem dzieciom w odrabianiu lekcji z angielskiego.
 • Przygotowywałem dzieci w klasie maturalnej do zdania egzaminu z języka angielskiego. Zdawalność wychowanków domu dziecka wzrosła od 76 do 99%.


nauczyciel jezyka angielskiego

Aplikując o swoją pracę, pamiętaj, że nawet jeżeli nie zarobisz w niej kokosów, zdobędziesz tam cenne doświadczenie praktyczne, a także nawiążesz znajomości, które mogą przydać się w przyszłości.

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem pedagogiki lub filologii angielskiej? Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak stworzyć idealne CV absolwenta.

Wykształcenie: podstawa w CV nauczyciela

Nie ma wątpliwości, że aby zostać nauczycielem, najpierw sam musisz zdobyć wiedzę. W zależności od tego, do jakiej pracy aplikujesz, pracodawca będzie wymagał odpowiedniego wykształcenia. Jeżeli chcesz pracować w szkole, w szczególności z dziećmi, musisz mieć wykształcenie pedagogiczne. Dużą szansę na zatrudnienie mają także osoby ze studiami pedagogicznymi.

W przypadku osób, które nie ukończyły studiów, ale na przykład zdały certyfikat TOEFL, mogą one ubiegać się o pracę w prywatnych szkołach językowych, stacjonarnie i online. Pracę jako nauczyciel języka można znaleźć także w dużych korporacjach, które oferują kursy swoim pracownikom.

Niezależnie od tego, jaki poziom edukacji ukończyłeś, ta sekcja musi znaleźć się w każdym CV nauczyciela.

W sekcji z wykształceniem koniecznie podaj:

 • Nazwę szkoły/uczelni
 • Poziom wykształcenia
 • Czas trwania edukacji

Przykłady

Wykształcenie

Filologia języka angielskiego

Studia Magisterskie

Uniwersytet Łódzki

2005-2008

 • Moja praca dyplomowa na temat wykorzystania gier w nauce języka obcego, zdobyła wyróżnienie Marszałka Województwa.
 • Ukończyłem studia ze średnią 4.8.

📌Jeżeli pracujesz w zawodzie nauczyciela od lat, nie musisz tak dokładnie opisywać swojej edukacji. Jeśli jednak aplikujesz o pierwszą pracę, wykorzystaj tę część, aby zaprezentować swoje osiągnięcia. Pokaż, że jesteś ambitnym kandydatem.

🎁Wspomnij tu o najwyższym i/lub najbardziej adekwatnym wykształceniu. Nie musisz wspominać o szkole średniej, jeżeli ukończyłeś studia.

CV nauczyciela angielskiego – umiejętności

Umiejętności w CV nauczyciela języka angielskiego są niezbędne. Dzięki nim pokażesz pracodawcy swoje kompetencje, ale także bez problemów przejdziesz przez wczesne etapy rekrutacji.

Niektóre firmy i szkoły, w szczególności duże i popularne, wykorzystują systemy śledzenia kandydatów. Te programy skanują CV i list motywacyjny nauczyciela, weryfikując, czy zawierają one słowa kluczowe. Jeżeli tych słów brakuje, automatycznie odrzucają takie podania.

Jeżeli nie chcesz, by twoje CV trafiło do kosza, zanim wyląduje na biurku rekrutera, koniecznie prześledź ofertę pracy. Znajdziesz tam listę umiejętności, jakie wymagane są na stanowisko nauczyciela. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

Nigdy nie kłam w CV! W zawodzie nauczyciela będziesz odpowiedzialny za kształcenie, często młodych osób. Jeżeli pracodawca przyłapie cię na kłamstwie, możesz bezpowrotnie stracić swoje szanse.

📌Opisz swoje umiejętności w takim samym brzmieniu jak w ofercie pracy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że programy nie przeoczą twojej aplikacji.

📌W CV nauczyciela jako pierwsze wymień te swoje umiejętności, które pojawiają się w ogłoszeniu o pracę.

Umiejętności twarde

Tych umiejętności możesz nauczyć się w szkole albo podczas zdobywania doświadczenia zawodowego. Nauczyciel języków obcych musi przede wszystkich biegle władać językiem, którego chce uczyć. Musi mieć także doskonałą umiejętność organizowania lekcji, które zainteresują uczniów.

Pamiętaj, aby dostosować swój życiorys zawodowy do pracy, o którą się ubiegasz. Jeżeli chcesz zdobyć posadę nauczyciela języka angielskiego w szkole podstawowej, potrzebujesz innych umiejętności, niż w przypadku uczenia dorosłych Business English online.

Przykładowe umiejętności twarde, które mogą przydać się, jeżeli aplikujesz na stanowisko nauczyciela to:

 • Umiejętność tworzenia programu nauczania
 • Obsługa interaktywnej tablicy
 • Znajomość języka angielskiego Business English
 • Organizacja obozów językowych
 • Znajomość nowoczesnych metod nauczania
 • Tworzenie autorskich metod nauczania
 • Przygotowywanie zdolnych uczniów do konkursów i olimpiad
 • Motywowanie uczniów przy wykorzystaniu metody motywacji pozytywnej

nauczyciel jezyka angielskiego

Umiejętności miękkie

Jako nauczyciel będziesz miał kontakt z ludźmi: czy to z dziećmi, czy z dorosłymi. Dlatego tak ważne jest, żebyś umiał prowadzić zajęcia we właściwy sposób. Umiejętności miękkie często związane są z cechami charakteru, choć niektóre można rozwinąć przez naukę i praktykę.

Profesjonalne CV nauczyciela musi zawierać informacje o kompetencjach miękkich. Możesz być pewien, że twój przyszły szef z pewnością do nich zajrzy.

Oto przykłady:

 • Umiejętność słuchania uczniów
 • Umiejętność jasnego komunikowania się z rodzicami uczniów
 • Umiejętność pracy pod presją
 • Wysoka kultura osobista
📌CV i list motywacyjny powinny zawierać słowa kluczowe.

Podsumowanie zawodowe – stwórz idealne CV nauczyciela

Podsumowanie zawodowe to idealny sposób na zwrócenie uwagi potencjalnego szefa. Jest ono nadal mało znane w Polsce, dlatego warto je napisać, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Zawrzyj w nim najważniejsze informacje o swoim doświadczeniu, osiągnięciach, a także wspomnij o celach zawodowych. Pamiętaj, że ta część ma przekonać rekrutera, że warto przeczytać resztę twojego CV i list motywacyjny.

📌Dopiero zaczynasz w branży? Skup się przede wszystkim na swoich umiejętnościach i celach zawodowych.

Oto poprawny i niepoprawny przykład podsumowania:

POPRAWNY

Jestem nauczycielem języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć stawiam na aktywne uczestnictwo każdego ucznia, dzięki czemu angażuje całą klasę w naukę języka. W efekcie wszyscy uczniowie zdali maturę z języka angielskiego (w tym 80% z nich na poziomie rozszerzonym). W Państwa firmie chcę rozwijać moje umiejętności z zakresu nauczania Business English.


NIEPOPRAWNY

Mam duże doświadczenie jako nauczyciel języka angielskiego. Przygotowuję uczniów do matury. Chcę dołączyć do państwa firmy.


Twoje podsumowanie nie może być zbyt ogólne. Po jego przeczytaniu pracodawca powinien czuć, że wyróżniasz się na tle innych kandydatów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak napisać przekonujące podsumowanie życiorysu, zajrzyj do tego artykułu.

Dodatkowe sekcje

Aby się wyróżnić, twoje CV nauczyciela powinno zawierać dodatkowe sekcje. To właśnie dzięki nim zwiększysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Możesz w nich na przykład zawrzeć:

 • Znajomość języków obcych wraz z poziomem,
 • Programy komputerowe, które obsługujesz,
 • Kursy i certyfikaty
 • Zainteresowania
📌Na jakąkolwiek sekcję się zdecydujesz, pamiętaj, że wszystkie informacje w CV, muszą mieć związek z posadą, o którą się starasz.

Obsługiwane programy

W zależności od tego, w jakim charakterze będziesz pracować, pracodawca może oczekiwać znajomości programów czy platform do nauczania języka. Osoby pracujące w szkole powinny pochwalić się znajomością tablicy interaktywnej czy obsługą e-dziennika. Aby pracodawcy nie umknęło to, jak sprawnie władasz technologią, stwórz osobną sekcję z tymi informacjami.

Kursy i certyfikaty

Biegła znajomość języka angielskiego to oczywiście w tym zawodzie podstawa. W celu prowadzenia rekrutacji pracodawca może wymagać od kandydatów przedstawienia certyfikatów językowych. Koniecznie stwórz osobną sekcję, w której wypiszesz ukończone kursy i zdobyte certyfikaty.

Mogą to być na przykład:

 • Certyfikat DELTA
 • Certyfikat TOEFL
 • “Teaching english to young learners”, NILE
 • Business English
 • Nauka języka dla dzieci w spektrum autyzmu

Jeżeli nie posiadasz wykształcenia kierunkowego, informacje o certyfikatach możesz wpisać w sekcję z edukacją.


nauczyciel jezyka angielskiego

Ulepsz swoje CV

Wiesz już, jak napisać CV nauczyciela języka angielskiego. Oto kilka porad, które sprawią, że twoje podanie będzie jeszcze lepsze:

Napisz list motywacyjny nauczyciela

Napisanie listu motywacyjnego nauczyciela wyróżni cię na tle innych kandydatów. Jeżeli pracodawca prosi o niego w ofercie pracy, nie ma wątpliwości, że jest on niezbędnym dokumentem. Jeżeli jednak nie ma o nim mowy, nadal powinieneś go napisać.

Dlaczego? CV i list motywacyjny to dwa podstawowe dokumenty aplikacyjne. Dodając list motywacyjny do podania, pokazujesz, że naprawdę zależy ci na danym stanowisku. Co więcej, masz okazję przedstawić w nim swoją wyjątkową stronę oraz rozwinąć informacje, na które nie było już miejsca w CV.

Wysłanie listu motywacyjnego nauczyciela jest dla pracodawcy sygnałem, że jesteś ambitnym kandydatem, który potrafi przejąć inicjatywę.

Sprawdź błędy

Nauczyciel angielskiego, tak samo, jak nauczyciel języka polskiego, będzie stanowił wzór dla uczniów. Właśnie dlatego musisz zwrócić szczególną uwagę na błędy w dokumencie. Sprawdź go pod kątem literówek, błędów ortograficznych, gramatycznych, a także zweryfikuj, czy wszystkie dane są czytelne.

W przypadku dużej liczby kandydatów pracodawca może odrzucić twoją kandydaturę ze względu na błędy.

Jak napisać CV nauczyciela angielskiego – podsumowanie artykułu

Na koniec zebraliśmy najważniejsze informacje na temat pisania CV:

 • Podsumowanie zawodowe może znacząco zwiększyć szanse na zatrudnienie.
 • Pisząc list motywacyjny, nauczyciel pokazuje, że jest gotowy do działania i że zależy mu na danym stanowisku.
 • Dopilnuj, aby wszystkie dane w CV były aktualne.
 • Dokładnie przeczytaj ogłoszenie o pracę, aby wiedzieć, jakie wymagania stawia kandydatom pracodawca.
 • Dodaj do swoich dokumentów klauzulę CV, aby móc wziąć udział w rekrutacji.
 • Dostosuj swoje CV w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz.

Chcesz napisać CV, które zaimponuje rekruterom? Sięgnij po nasze szablony. Zajrzyj na naszego bloga, gdzie znajdziesz praktyczne porady na temat tworzenia podania o pracę. Znajdziesz tam także szablon CV dla nauczyciela, które sprawią, że tworzenie dokumentów aplikacyjnych będzie bardzo proste i przyjemne.

Nie czekaj ani chwili dłużej – zdobądź pracę marzeń już dziś!

Czy curriculum vitae i list motywacyjny muszą zawierać aktualną klauzulę CV?

Aktualna klauzula CV (o przetwarzaniu danych osobowych) jest w Polsce niezbędna. Aby pracodawca mógł w ogóle uwzględnić cię w rekrutacji, musisz ją umieścić w CV. Jeżeli klauzula znalazła się w twoim curriculum, nie musisz jej dodawać do listu motywacyjnego, chyba że pracodawca wyraźnie o to poprosił w ofercie pracy.

Koniecznie sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat aktualnej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Znajdziesz tam między innymi aktualny wzór klauzuli oraz jej wersje w języku angielskim. Z pewnością ci się przyda, jeżeli pracodawca wymaga CV po angielsku.

Czy aby pracować na stanowisku nauczyciela, muszę mieć wykształcenie pedagogiczne?

Osoby z wykształceniem pedagogicznym mają zdecydowanie większe szanse i więcej opcji na zdobycie pracy jako nauczyciel angielskiego. Jednak szkoły językowe czy platformy online często przyjmują kandydatów także po studiach anglistycznych, a także tych, którzy nie mają wykształcenia wyższego, ale biegle władają językiem i ukończyli specjalny kurs.

Jeśli jednak marzysz o pracy w szkole, tak jak nauczyciel historii, matematyki, czy języka polskiego, wykształcenie pedagogiczne jest niezbędne.

Chcesz zainteresować pracodawcę doskonałym podaniem o pracę? Stwórz CV i list motywacyjny nauczyciela używając naszych szablonów.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV