Jak napisać doskonałe CV asystenta nauczyciela - kompletny poradnik krok po kroku

Rola asystenta nauczyciela przedszkola staje się coraz bardziej popularna. Nauczyciel przedszkola może potrzebować wsparcia w wykonywaniu codziennych obowiązków i podczas opieki nad dziećmi, w szczególności w większych przedszkolach.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV przedszkolanki pomocniczej

Katarzyna Marosz
Asystentka nauczyciela przedsz
kolakatarzyna.marosz@gmail.com
333 123 11
Piła

Podsumowanie zawodowe
Prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci to moja pasja. Przez dwa lata pracowałam jako wolontariuszka w domu dziecka, pomagając opiekunom w opiece nad dziećmi. Dzięki mojej empatii, dzieci czuły się przy mnie komfortowo i bezpiecznie. Obecnie chcę zacząć karierę w oświacie w Państwa przedszkolu.

Doświadczenie
Opiekunka dzieci – wolontariat
Dom Dziecka “Promyczek”
Piła
2021-2023

 • Pomagałam dzieciom w spożywaniu posiłków i czynnościach higienicznych.
 • Pomagałam nauczycielom w przygotowywaniu zabaw dydaktycznych,
 • Dbałam o czystość placówki, porządkowałam zabawki i organizowałam oraz sprzątałam miejsca kreatywnej pracy dzieci, zgodnie z przepisami BHP.

Wykształcenie

Liceum Ogólnokształcące nr 1
Piła
2018-2021

Szkolenie z zakresu psychologii rozwojowej dziecka
Szkoła Policealna XYZ
Poznań
2020-2021

Umiejętności

 • Przygotowywanie zabaw i gier dydaktycznych
 • Wiedza na temat metodyki wychowania przedszkolnego
 • Wiedza z zakresu pierwszej pomocy
 • Umiejętność współpracy z nauczycielem przedszkolnym
 • Kreatywność
 • Zmysł artystyczny
 • Pozytywne nastawienie
 • Odpowiedzialność
 • Wysoka kultura osobista
 • Łatwość w komunikacji

Jeżeli chcesz pracować na tym stanowisku, musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje, w tym ukończyć szkolenie z zakresu psychologii rozwojowej dziecka. Co więcej, musisz wiedzieć, jak przedstawić swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie w CV asystenta nauczyciela przedszkola.

Nie musisz się zbytnio martwić. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy artykuł na temat tego, jak napisać profesjonalne CV. Zaczynajmy!

CV nauczyciela przedszkola


Asystent nauczyciela CV

Chcesz pracować na stanowisku nauczyciela? Zajrzyj do naszego poradnika, w którym dokładnie opisaliśmy, jak stworzyć idealne CV nauczyciela przedszkola. Znajdziesz tam także porady na temat tego, jak napisać list motywacyjny nauczyciela.

Ile zarabia asystent nauczyciela przedszkola?

Według danych zgromadzonych na portalu wynagrodzenia.pl osoba pracująca na stanowisku asystenta nauczyciela przedszkola zarabia średnio 3 600 złotych brutto na miesiąc. 25% najlepiej zarabiających osób na stanowisku może liczyć na pensję powyżej 4 230 złotych brutto. Aż 96% osób zatrudnionych na tym stanowisku to kobiety.

O wysokości pensji może decydować kilka czynników, w tym doświadczenie kandydatki, jej wykształcenie, a także miejsce pracy oraz rodzaj placówki (prywatna lub publiczna).

Asystent nauczyciela - CV i jego części

W przypadku każdego CV konieczne jest wpisanie do niego podstawowych sekcji. Będą to:

 • nagłówek, w którym wpiszesz swoje dane osobowe,
 • sekcja doświadczenie zawodowe,
 • wykształcenie,
 • umiejętności.

Niemal wszystkie wzory CV zawierają tę sekcję. Być może jednak potrzebujesz CV, które wyróżni cię na tle innych kandydatów. Aby tak się stało, do wzoru CV dodaj dodatkowe sekcje, a także podsumowanie zawodowe. W ten sposób zwrócisz uwagę rekrutera, zwiększając swoje szanse na zatrudnienie.

Nagłówek w CV

Nagłówek to część w CV, zawierająca wszystkie twoje dane kontaktowe.

Pamiętaj, że znajduje się ona na samej górze CV. Oznacza to, że musisz zadbać o to, by wyglądała estetycznie.

Sprawdź koniecznie, czy podane przez ciebie dane są poprawne. Czasami literówka w mailu czy przekręcona cyfra w numerze telefonu wystarczą, aby stracić szansę na wymarzoną pracę.

Ogranicz się do podstawowych danych, czyli: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz miejscowość. Podawanie innych danych jest nie tylko niepotrzebne, ale też może ci zaszkodzić, jeżeli pracodawca uzna, że podane informacje to dane wrażliwe.

Możesz dodać dodatkowe informacje, jeżeli pracodawca poprosi o to w ogłoszeniu.

Doświadczenie zawodowe - jak je opisać?

Nauczyciel przedszkola potrzebuje wsparcia ze strony asystenta. Warto jednak wiedzieć, że nauczyciel przedszkola może pomóc ci rozwijać swoje umiejętności. Choć poprzednia historia zatrudnienia jest zawsze mile widziana, a także może pozytywnie wpłynąć na twoją pensję, brak doświadczenia zawodowego nie oznacza od razu, że masz małe szanse na otrzymanie pracy.

Warto pamiętać, że oświata cierpi na niedobór pracowników, a więc osoby, które dopiero co ukończyły specjalistyczny kurs, mogą znaleźć pracę niemal od ręki.

Niezależnie od tego, czy pracowałaś już wcześniej, czy też nie masz doświadczenia zawodowego związanego z branżą lub doświadczenie to jest niewielkie, postaraj się napisać tę część CV. Możesz pochwalić się na przykład odbytym stażem lub wolontariatem. Jeżeli pracowałaś na podstawie płatnej umowy, ale w innej branży, również o tym wspomnij. Postaraj się jednak skupić na umiejętnościach, które zdobyłaś, a które mogłyby zostać wykorzystane w pracy asystentki.

W tej sekcji zawrzyj następujące informacje:

 • nazwa stanowiska,
 • nazwa placówki, która cię zatrudniała,
 • czas trwania zatrudnienia.
⚠️Jeśli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, nie wpisuj tu słowa "brak". Po prostu pomiń tę sekcję, wybierając funkcjonalny format życiorysu zawodowego. Dowiedz się więcej na temat tego, jak napisać CV bez żadnego doświadczenia, czytając nasz poradnik.

Pamiętaj, aby przedstawić swoje najważniejsze kwalifikacje inaczej niż większość kandydatek. Nie ograniczaj się wyłącznie do podstawowych danych wspomnianych powyżej. Koniecznie przedstaw swoje obowiązki, a także osiągnięcia.


Asystent nauczyciela CV

Przykładowa sekcja z doświadczeniem zawodowym

Pomoc nauczyciela w przedszkolu
Przedszkole nr 2
Warszawa
2015-2020

 • Odpowiadałam za tworzenie zajęć edukacyjnych i zabaw dla dzieci, zachęcając je do rozpoczęcia nauki.
 • Wspierałam dzieci w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie i higiena osobista.
 • Opiekowałam się grupą 20 dzieci w wieku przedszkolnym.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy, opisz swoje poprzednie stanowiska pracy za pomocą danych liczbowych. Dzięki temu pracodawca lepiej zrozumie, jakie są twoje kwalifikacje.

Wykształcenie w CV

Aby pracować jako asystent w edukacji wczesnoszkolnej, nie musisz ukończyć studiów. Wystarczy dyplom ukończenia szkoły średniej. Niektórzy pracodawcy zatrudniają także osoby po szkołach zawodowych.

Najważniejsze jednak, abyś posiadała dyplom z ukończonego podstawowego szkolenia z zakresu psychologii rozwojowej dziecka, metodyki wychowania przedszkolnego i podstaw psychopatologii.

Choć kierunkowe wykształcenie nie jest konieczne, studia na kierunku pedagogika przedszkolna to zdecydowanie coś, czym warto się pochwalić w twoim CV.

W tej części konieczne jest podanie:

 • uzyskanego tytułu zawodowego (jeżeli dotyczy),
 • nazwy uczelni lub szkoły,
 • czasu trwania nauki.

Spójrz na poniższy przykład:

Pedagogika - edukacja przedszkolna - tytuł licencjata
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań
2020-2023

 • Otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów

Jeżeli nie masz jeszcze dużo doświadczenia, a chcesz pracować jako pomoc przedszkolna, postaraj przedstawić swoją osobę w jak najlepszym świetle. Dodatkowe informacje na temat twoich osiągnięć w szkole przyciągną szczególną uwagę rekrutera i pozwolą ci na zdobycie pracy w przedszkolu.

📌Nie wszystkie ukończone szkoły mają znaczenie w procesie rekrutacji. Ogranicz się wyłącznie do tych szkół, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Przykładowo, jeżeli ukończyłaś liceum, nie musisz już wspominać o swojej szkole podstawowej czy gimnazjum.

Asystent nauczyciela CV

Umiejętności w CV

Tę sekcję zawiera każde skuteczne CV. To z niej pracodawca dowiaduje się więcej na temat twoich kompetencji oraz tego, jak będziesz sprawdzać się w pracy. W grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci, a więc możesz być pewna, że pracodawca uważnie przyjrzy się informacjom, które tu wpisałaś.

Pamiętaj, że większe placówki edukacyjne w celu prowadzenia rekrutacji mogą używać systemów śledzenia kandydatów. Jeżeli nigdy o tym nie słyszałaś, wyjaśniamy, czym one są: to programy komputerowe, które zostały zaprojektowane tak, aby skanować list motywacyjny i CV, akceptując te zawierające słowa kluczowe, a odrzucając te, które ich nie mają.

Te słowa kluczowe nie są jednak sekretem. Możesz je znaleźć, uważnie czytając ogłoszenie o pracę. Będą to umiejętności, które wymagane są na danym stanowisku.

Opisując umiejętności, upewnij się, że zapisałaś je w takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy. W ten sposób nie będziesz musiała się martwić, że zostaną one niepoprawnie zeskanowane przez komputer.

Koniecznie też w pierwszej kolejności opowiedz o cechach, które podane są jako kluczowe. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pracodawcy nie pominą żadnej istotnej kwestii.

📌Wzór CV daje ci możliwość szybkiej edycji. Właśnie dlatego możesz bez problemu edytować swoje dokumenty aplikacyjne i dostosować je do konkretnej oferty pracy. Im bardziej spersonalizowane jest CV, tym większe masz szanse na zatrudnienie.

Jakie umiejętności twarde powinna mieć pomoc nauczyciela?

Pokaż, że jesteś idealną kandydatką, prezentując wszystkie najważniejsze kompetencje twarde.

Są to te umiejętności, które można łatwo zmierzyć. Możesz je zdobyć podczas kursów, praktycznej pracy, a także nauki. Bardzo ważne jest, aby dostosować je do oczekiwań pracodawcy podanych w ofercie pracy.

Spójrz na przykładowe umiejętności, przydatne w pracy jako pomoc nauczyciela w przedszkolu:

 • umiejętność przygotowywania zabaw i zajęć dydaktycznych,
 • znajomość zasad BHP,
 • prowadzenie zajęć edukacyjnych,
 • znajomość zasad pierwszej pomocy,
 • dydaktyka dzieci wczesnoszkolnych,
 • podstawy psychologii dziecka.

Umiejętności miękkie - czy są istotne podczas pełnienia funkcji pomocy nauczyciela w przedszkolu?

Jako osoba, która chce pracować w przedszkolu, nie możesz pominąć w swoim podaniu sekcji z umiejętnościami miękkimi. Wręcz przeciwnie, to właśnie na niej powinnaś skupić swoją uwagę, w końcu będziesz odpowiadała za rozwój dzieci. Jeszcze raz dokładnie przeczytaj ofertę pracy, aby wiedzieć, czego szuka pracodawca.

Umiejętności miękkie często wynikają z charakteru danej osoby. Części z nich można się jednak nauczyć w szkole lub podczas wykonywania praktycznych zadań. Nie jest łatwo je zmierzyć, ale są one niesamowicie istotne w pracy w przedszkolu.

Przykładowe umiejętności miękkie, które powinnaś mieć, aby sprawdzić się jako pomoc nauczyciela w przedszkolu to:

 • kreatywność,
 • zdolności plastyczne,
 • umiejętność efektywnej komunikacji,
 • empatia,
 • wysoka kultura osobista,
 • odporność na stresowe sytuacje.

Asystent nauczyciela CV

Dodatkowe sekcje

Jeżeli szukasz pracy jako pomoc przedszkolna, powinnaś wykazywać się kreatywnością. Wykorzystaj tę cechę do stworzenia ciekawszego CV.

Zamiast ograniczać się do podstawowych sekcji, koniecznie dodaj dodatkowe części, w których pokażesz pracodawcy, że jesteś idealną osobą na dane stanowisko.

Przykładowe sekcje dodatkowe, które mogą pojawić się w twoim CV to:

 • ukończone kursy i szkolenia,
 • znajomość programów komputerowych,
 • zainteresowania,
 • języki obce.

Języki obce

Jeżeli jesteś przedszkolanką lub asystentką przedszkolanki w międzynarodowym przedszkolu, język angielski może być od ciebie wymagany.

Jeżeli znasz jakikolwiek język obcy, warto o nim wspomnieć w swoim CV. Ta cecha może zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie.

Dowiedz się, jak napisać sekcję z umiejętnościami językowymi, czytając nasz poradnik.

Zainteresowania

Zainteresowania przedszkolanki mogą zaciekawić pracodawcę i zwiększyć twoje szansę na zatrudnienie. Jeżeli szukasz pracy w przedszkolu, musisz być osobą kreatywną, która potrafi zorganizować czas dzieciom. Pochwal się więc tym, że malujesz, rozwijając zdolności plastyczne. Pasje takie jak muzyka czy sport również pomogą zwiększyć twoje szanse. W tej sekcji warto wpisać wszystko to, co może pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci.

Najważniejsze jednak, by nie wpisywać tu przypadkowych zainteresowań. Przeczytaj nasz poradnik, aby wiedzieć, jak wykorzystać tę sekcję na swoją korzyść, a na pewno dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Podsumowanie zawodowe - sposób na wyróżnienie CV asystenta nauczyciela

Podsumowanie zawodowe to krótki opis najważniejszych aspektów twojej kariery. Możesz tu na przykład wspomnieć o wieloletnim doświadczeniu, swojej pasji, wyjątkowych umiejętnościach czy specjalistycznych kursach, które ukończyłaś.

Cokolwiek, co odróżnia cię od większości kandydatek, sprawdzi się idealnie. Pamiętaj, że zadaniem tej części życiorysu zawodowego jest przekonanie pracodawcy, że warto przeczytać resztę twojego CV przedszkolanki pomocniczej.

Ta część powinna znaleźć się w CV na samej górze, jednak możesz ją napisać na samym końcu. Dzięki temu, będziesz dobrze pamiętać o wszystkich ważnych informacjach na temat twoich kwalifikacji.

Dowiedz się, jak napisać podsumowanie zawodowe, zarówno mając już doświadczenie, jak i bez niego, czytając nasz poradnik.


Asystent nauczyciela CV

Napisz list motywacyjny dla kierownika pomocy nauczyciela w przedszkolu

Wiele kandydatek unika pisania listów motywacyjnych, a to spory błąd. List motywacyjny to doskonały sposób na wyróżnienie twojej aplikacji.

W celu prowadzenia rekrutacji pracodawcy zazwyczaj proszą o CV. Jednak nawet jeżeli list motywacyjny nie jest wymieniony jako obowiązkowy dokument, powinnaś go napisać.

W liście motywacyjnym możesz przedstawić wszystkie te informacje, na które zabrakło miejsca w CV. Pokaż w nim swoją wyjątkową osobowość, a także określ cel zawodowy. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że naprawdę zależy ci na objęciu oferowanej posady.

List motywacyjny nie powinien powtarzać informacji z twojego CV, lecz raczej je rozwijać. Chcąc zrobić dobre wrażenie możesz na przykład opisać swoje umiejętności, obrazując je konkretnymi przykładami.

Podsumowanie artykułu

Eksperci z Wzór CV wiedzą wszystko na temat tworzenia podań o pracę. Mamy nadzieję, że ten przewodnik rozjaśnił twoje wątpliwości i że pomoże ci napisać idealne dokumenty aplikacyjne.

Pamiętaj, że w razie wątpliwości, zawsze możesz zajrzeć na naszą stronę. Znajdziesz tam także CV nauczyciela przedszkola oraz informacje na temat tego, jak napisać list motywacyjny nauczyciela każdego stopnia.

Z naszego bloga dowiesz się, jak stworzyć list motywacyjny i CV, a także znajdziesz cenne porady na temat przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli potrzebujesz odpowiedzi na dodatkowe pytania, zanurz się w naszych ciekawych artykułach.

Już dziś skorzystaj z naszych szablonów i napisz idealne podanie o pracę.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Najczęściej zadawane pytania

Jak długie powinno być moje CV?

Wielu kandydatów uważa, że im więcej napiszą w swoim CV, tym lepsze zrobią wrażenie na pracodawcy. Niestety, sprawa jest bardziej skomplikowana. Skuteczne CV niekoniecznie oznacza długie CV.

Twoje curriculum vitae powinno zawierać wyłącznie te informacje, które są istotne dla danego stanowiska. Nie możesz po prostu wypisywać tu wszystkich informacji o sobie. Zastanów się, jakie dane są kluczowe dla stanowiska, o które się starasz, a na pewno dasz radę zmieścić wszystko na jednej stronie A4.

Pamiętaj, aby wystrzegać się zmniejszania czcionki czy usuwania marginesów. Twoje CV musi zachować jak największą czytelność.

Czy moje CV musi zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych?

Tak, taka klauzula jest konieczna do rekrutacji. Bez niej pracodawcy nie mogą korzystać z twoich dokumentów aplikacyjnych.

Warto umieścić klauzulę w stopce dokumentu, a także zmniejszyć jej czcionkę. W ten sposób będzie ona zajmować mniej miejsca.

Pamiętaj, aby zapisać ją w aktualnej formule. Jeżeli odwołujesz się do konkretnych dokumentów prawnych, koniecznie zweryfikuj, czy powołujesz się na aktualne przepisy. Możesz też po prostu użyć prostego tekstu, takiego jak:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez XYZ w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Twój list motywacyjny nie musi zawierać takiej klauzuli, chyba że pracodawca poprosił o to w ogłoszeniu.

Już dziś napisz doskonałe CV dla pomocy nauczyciela w przedszkolu i zdobądź wymarzoną pracę.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV