Profesjonalne CV kierownika sklepu – kompletny przewodnik
Pracujesz w branży sprzedaży już od jakiegoś czasu i chciałbyś rozpędzić swoją karierę zostając kierownikiem sklepu? Jesteś w dobrym miejscu.
Profesjonalny wzór CV – Kierownik sklepu
Jan Nowak
123 123 142
jan.nowak@gmail.com
Ełk
Profesjonalne podsumowanie
Od ponad pięciu lat pracuję w branży odzieżowej, a od roku pełnię funkcję kierownika sklepu ABC w Galerii Handlowej. Zarządzam 10-osobowym zespołem, z którym przyczyniłem się do wzrostu sprzedaży o 10%. Moim celem jest rozwijanie się jako kierownik dużych zespołów, dlatego chcę dołączyć do Państwa firmy.
Doświadczenie zawodowe
Kierownik sklepu ABC
Firma ABC
2018-2022
- Nadzorowałem pracę 10 osób.
- Wprowadziłem system nagród i wyróżnień, który zwiększył zadowolenie pracowników sklepu o 25%.
- Dzięki moim umiejętnościom zarządzania i wiedzy na temat marketingu, sprzedaż wzrosła o 10%.
Wykształcenie
Technik sprzedaży
Technikum Handlowe
Poznań
2012-2018
- Ukończyłem technikum z wyróżnieniem.
Umiejętności:
- Analiza raportów sprzedażowych
- Nadzorowanie zespołu i przywództwo
- Delegowanie zadań
- Zarządzanie personelem
- Znajomość technik sprzedaży
- Prawo jazdy kat. B
- Umiejętność słuchania
- Łatwe komunikowanie się z innymi
- Duża kultura osobista
- Przykładanie wagi do szczegółów
Pamiętaj, że stanowisko kierownika to bardzo odpowiedzialna posada, jest ona jednak bardzo ciekawa i możesz liczyć na dość dobre zarobki. Właśnie dlatego aplikując o tę pracę musisz się wyróżnić, tworząc idealne CV kierownika sklepu.
W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, czego nie może zabraknąć w CV, a także jak uporządkować poszczególne informacje tak, aby zrobiły wrażenie na rekruterze.
Jeśli chcesz, aby tworzenie CV i listu motywacyjnego było jeszcze prostsze, sięgnij po nasze wzory i szablony.
Fakty na temat pracy kierownika sklepu
Za moment krok po kroku pokażemy ci, jak napisać CV kierownika sklepu. Zanim jednak to zrobimy, spójrzmy na kilka informacji na temat pracy na tym stanowisku:
- Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, kierownik sklepu może liczyć średnio na pensję w wysokości 4 960 brutto miesięcznie.
- 66% osób zatrudnionych w branży to kobiety.
- Część osób cieszy się dodatkowymi benefitami, takimi jak zniżki na firmowe usługi i produkty, karnety na siłownię i prywatna opieka medyczna.
- Na poziom zarobków ma wpływ miejsce zatrudnienia, wielkość firmy, staż pracy, a także wykształcenie pracowników.
Ukad CV kierownika sklepu
Musisz pamiętać, że twoje CV to najważniejszy dokument, który będzie miał duży wpływ na to, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli wyślesz CV bez kluczowych sekcji lub przedstawisz informacje w nieciekawy lub nieestetyczny sposób, raczej nie zdobędziesz sympatii rekruterów.
Aby nie pominąć żadnej ważnej informacji, skorzystaj z naszego kreatora CV.
Wykorzystaj tę przestrzeń jak najlepiej. Wypisz tylko te informacje, które mają znaczenie dla danego stanowiska. Uporządkuj je za pomocą wyraźnych i czytelnych sekcji.
Konstrukcja CV kierownika sklepu
Aplikując na stanowisko kierownika sklepu, musisz mieć odpowiednie doświadczenie i zestaw umiejętności. Miej na uwadze to, że możesz spotkać się ze sporą konkurencją.
Istnieją sekcje, które uznawane są za obowiązkową część każdego CV. Jeżeli wyślesz dokument bez nich, rekruter raczej nie przeczyta twojego podania do końca. Upewnij się, że w swoim CV kierownika sklepu umieściłeś:
- Nagłówek z twoim imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi,
- Wykształcenie,
- Doświadczenie zawodowe,
- Umiejętności.
Wyżej podane sekcje znajdą się niemal w każdym CV. Z pewnością nie chcesz być tylko jednym z wielu kandydatów, lecz twoim celem jest wyróżnienie się na tle innych. Aby zaimponować potencjalnemu pracodawcy, dodaj jedną lub więcej dodatkowych sekcji. Wspomnij w nich na przykład o:
- Certyfikatach
- Zainteresowaniach
- Znajomości języków obcych.
Pokazanie unikatowych zdolności to doskonały sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Dodaj do swojego CV także podsumowanie zawodowe, w którym opiszesz swoje największe osiągnięcia i imponujące doświadczenia.
Format CV dla kierownika sklepu
Format to coś, co warunkuje w jakiej kolejności sekcje pojawią się w twoim CV. Możesz wybrać:
Format chronologiczny
Ten format jest rozpoznawany niemal przez każdego pracodawcę. Najważniejsza jest w nim historia zatrudnienia.
Dla kogo?
Ze względu na to, że ten układ skupia się przede wszystkim na doświadczeniu zawodowym, sprawdzi się w przypadku osób ze średnim i dużym doświadczeniem. Jeżeli jednak masz luki w historii zatrudnienia lub często zmieniałeś pracę, ten format może okazać się dla ciebie nieodpowiedni.
Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się, czy ten format będzie idealny dla ciebie.
Format funkcjonalny
Ten format odsuwa historię zatrudnienia na dalszy plan. Najważniejsze są tu umiejętności.
Dla kogo?
Taki format sprawdzi się w przypadku początkujących osób: nowych na rynku pracy lub zmieniających branżę. Jeżeli nie pracowałeś jeszcze jako kierownik sklepu, ale posiadasz konkretny zestaw umiejętności, być może właśnie ten format jest idealny dla ciebie.
Układ łączony/mieszany
Jak wskazuje nazwa, taki format to połączenie formatu funkcjonalnego i chronologicznego.
Dla kogo?
Jako pierwsze podajesz tu swoje najbardziej adekwatne stanowiska i wykształcenie. Sprawdzi się w przypadku doświadczonych kandydatów, choć nie tylko. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tego formatu.
Nagłówek w CV kierownika sklepu
Nagłówek jest bardzo ważną częścią CV z dwóch powodów:
- To pierwsza rzecz, którą zauważy potencjalny szef, musi więc wyglądać schludnie i być czytelny.
- To dzięki umieszczonym w nim danym pracodawca będzie mógł się z tobą skontaktować.
W tej sekcji nie możesz popełnić nawet najmniejszego błędu.
Kolejność dodawania danych do nagłówka jest dowolna. Pamiętaj jednak, że imię i nazwisko powinny znaleźć się na samej górze. Wyróżnij je pogrubieniem lub nieco większym rozmiarem czcionki.
Przykłady nagłówka
123 000 123
anna.żelazna@gmail.comRzeszów
Anna Żelazna
123123131 Domowy 098765432 #2 487871231
121aneczk1212koteczka12@gmail.comUl. Wyzowlenia 12
65-090 Rzeszów
POLSKA
Pierwszy przykład jest schludny. Na pierwszy rzut oka widać w nim wszystkie kluczowe dane. Dobrym pomysłem jest podzielenie numeru telefonu spacjami – wówczas będzie on łatwiejszy do odczytania. Taki nagłówek sygnalizuje, że jesteś osobą schludną i dbającą o detale.
Drugi przykład jest chaotyczny i zawiera za dużo informacji. Podaj tylko jeden, ale aktualny numer telefonu. Pamiętaj też, że rekrutacje odbywają się online, ewentualnie telefonicznie, nie ma więc potrzeby podawania dokładnego adresu zamieszkania. Wystarczy nazwa miejscowości. Nazwa kraju jest istotna jedynie wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą.
Przypatrz się też uważnie adresowi e-mail. Bardzo trudno go odczytać, a poza tym zawiera nieprofesjonalne zwroty. Adres jest twoją wizytówką i powinien sprawić, że pracodawca potraktuje cię poważnie.
Zdjęcie w CV kierownika sklepu
To, czy w swoim CV kierownik sklepu powinien załączyć zdjęcie zależy od wielu czynników. Warto pamiętać, że coraz więcej pracodawców nie wymaga CV ze zdjęciem. Zastanów się czy:
- Aplikujesz o pracę do polskiej czy zagranicznej firmy?
- Pracodawca prosi o CV ze zdjęciem?
- W twojej pracy wygląd ma znaczenie?
Zajrzyj do naszego poradnika, w którym wyjaśniamy, w jakich sytuacjach zdjęcie zagra na twoją korzyść, a kiedy lepiej jest go nie dodawać.
Podsumowanie zawodowe, czyli jak wyróżnić się na tle konkurencji
Kierownik musi zdecydowanie wyróżniać się na tle innych kandydatów. Aby przyciągnąć spojrzenie rekrutera, stwórz ciekawe podsumowanie zawodowe.
W Polsce dodawanie tej sekcji życiorysu wciąż jest mało znaną praktyką. Oznacza to, że dzięki tej części możesz wyróżnić się na tle nawet tych kandydatów, którzy mają od ciebie większe doświadczenie lub lepsze wykształcenie.
W podsumowaniu zawodowym (czy też profilu) powinieneś umieścić krótki opis swojego doświadczenia, specjalizacji, największych osiągnięć i/lub umiejętności. Celem tej części jest przekonanie potencjalnego szefa, że warto poświęcić czas na przeczytanie reszty twojego curriculum vitae.
Spójrz na poprawny i błędny przykład profilu zawodowego:
Ukończyłam studia z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim z wyróżnieniem. Od ponad dwóch lat pracuję na stanowisku kierownika sklepu XYZ. Pomagam w zarządzaniu dziesięcioosobowym zespołem. Dzięki moim umiejętnościom z zakresu sprzedaży i wiedzy na temat modowych trendów udało mi się podnieść sprzedaż o 12%. Pragnę rozwijać się na stanowisku kierowniczym w międzynarodowej firmie i pracować z najlepszymi w branży, dlaczego chcę dołączyć do Państwa zespołu.
Jestem kierowniczką sklepu z doświadczeniem. Zarządzam zespołem, a moja praca przynosi korzyści sklepowi. Chcę się rozwijać w dużej firmie.
W pierwszym przykładzie potencjalny szef może znaleźć wiele informacji na temat kandydatki. Wie, jakie ma wykształcenie, doświadczenie, a także jak wykorzystała swoje umiejętności, aby rozwijać firmę. Podkreśliła też, jakie są jej cele zawodowe i dlaczego chcę pracować z danym pracodawcą.
W drugim przykładzie nie ma żadnych konkretnych informacji. Takie podsumowanie niczym nie wyróżni kandydata, a wręcz może mu zaszkodzić.
Nadal masz wątpliwości na temat pisania podsumowania życiorysu? Zajrzyj do naszego artykułu na temat pisania tej części CV.
Doświadczenie zawodowe w CV kierownika sklepu
Kierownik sklepu musi mieć już jakieś doświadczenie, aby objąć posadę. Nie zawsze musi to być doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Bardzo często rekruterzy wybierają osoby, które już od jakiegoś czasu pracują w danej branży i znają ją na wylot.
Podczas pisania CV pamiętaj, że ta sekcja może mieć wpływ nie tylko na twoje szanse na zatrudnienie, ale także na to, jakie warunki zatrudnienia zaproponuje ci pracodawca.
Obowiązkowo wspomnij o:
- Nazwie stanowiska
- Pracodawcy
- Okresie trwania zatrudnienia
Wzory CV na stanowisko kierownika sklepu spożywczego
Kierownik sklepu spożywczego
Sklep “Piekuś”
2018-2020
- Zarządzałem dziesięcioosobowym zespołem.
- Dbałem o inwentarz sklepu, aby zawsze zapewniać szeroki wachlarz świeżych produktów.
- Dzięki moim umiejętnościom zarządzania i wiedzy na temat marketingu, sprzedaż miesięczna wzrosła średnio o 12%.
CV osoby, która jeszcze nie była kierownikiem sklepu
Aby zostać kierownikiem sklepu, musisz mieć sporo doświadczenia. Pamiętaj jednak, że wcześniejsze doświadczenie na stanowisku kierownika wcale nie jest konieczne. Pracodawcy cenią osoby, które pracują w danej firmie czy branży od lat i wiedzą wszystko na temat działania i polityki przedsiębiorstwa, a także potrafią zrozumieć punkt widzenia swoich podwładnych.
Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia na stanowiskach kierowniczych, opisz swoje inne doświadczenia, wyróżniając te umiejętności, które przydadzą się w pracy, o którą się ubiegasz.
Wykształcenie w CV – kierownik sklepu
Sekcja przedstawiająca edukację kandydata powinna znaleźć się w każdym życiorysie zawodowym. Niezależnie od tego, jaki szczebel edukacji ukończyłeś, koniecznie przedstaw to w swoim CV. W pracy kierownika liczą się w szczególności doświadczenie i konkretne umiejętności, ale pracodawca z pewnością spojrzy również na twoje wykształcenie.
Spójrz na poniższy przykład👇
Technikum Handlowe
Warszawa
2018-2020
- Ukończyłem technikum z wyróżnieniem i zdałem podstawową maturę na średnio 85%.
- Uczestniczyłem w zajęciach dodatkowych z zarządzania i technik marketingowych.
Jakie umiejętności są potrzebne, aby objąć stanowisko kierownika sklepu?
Sekcja z umiejętnościami jest niezbędnym elementem każdego CV. To z niej pracodawca dowiaduje się, co potrafisz i czy sprawdzisz się na oferowanym stanowisku. Co więcej, dzięki tej sekcji możesz przejść wstępny proces rekrutacji.
Większe firmy bardzo często korzystają z systemów śledzenia kandydatów. Są to specjalistyczne programy, które skanują zgłoszenia, odrzucając te, które nie zawierają słów kluczowych. Nie musisz się jednak martwić, te słowa łatwo odszukać.
Wystarczy, że zajrzysz do oferty pracy. Znajdziesz tam informacje na temat kompetencji, których oczekuje się od kandydatów. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.
Wypisując umiejętności, zadbaj o to, by brzmiały tak samo jak w ogłoszeniu o pracę. Dzięki temu masz pewność, że systemy śledzenia kandydatów prawidłowo odczytają twoje dokumenty.
Używając naszego kreatora CV będziesz mógł szybko edytować dokument. Dzięki temu bez problemu spersonalizujesz tę sekcję przed wysłaniem podania do pracodawcy.
Umiejętności twarde
Te umiejętności są niezbędne do wykonywania danej profesji. Możesz je zdobyć podczas pracy lub nauki.
Oto przykładowe umiejętności twarde:
- Przygotowywanie raportów sprzedażowych
- Zarządzanie pracą zespołu
- Znajomość technik sprzedaży
- Negocjowanie warunków umów
- Prawo jazdy kat. B
- Znajomość prawa pracy
- Organizacja szkoleń dla zespołu
Twoje umiejętności powinny być dostosowane do branży, w której będziesz pracować. Przykładowo, jeżeli chcesz zostać kierownikiem sklepu z odzieżą, pochwal się znajomością trendów, a jeżeli marzysz o pracy w sklepie ze zdrową żywnością, podziel się informacją na temat umiejętności z tego zakresu.
Umiejętności miękkie
Jako kierownik będziesz pracował z ludźmi, niezależnie od typu sklepu. Właśnie dlatego pracodawca musi wiedzieć, czy posiadasz zestaw umiejętności, które pozwolą ci na wykonywanie tego zawodu bez problemu. Umieść je w swoim CV.
Spójrz na przykładowe umiejętności, które mogą przydać się na tym stanowisku:
- Umiejętność zarządzania zespołem
- Komunikatywność
- Umiejętność rozwiązywania konfliktów
- Doskonała organizacja pracy
- Umiejętność delegowania zadań
- Entuzjazm i pozytywne nastawienie do ludzi
Nadal masz wątpliwości, co do tego, jakie umiejętności umieścić w swoim CV? Zajrzyj do tego artykułu.
Sposób na wyjątkowe CV – dodatkowe sekcje
Dodając dodatkowe części do CV, wyróżnisz się na tle konkurencji i zaimponujesz pracodawcy. Oto kilka możliwości:
Znajomość języków obcych
Znajomość języków to cecha bardzo ceniona u kandydatów. Jeśli znasz co najmniej jeden język obcy, koniecznie wspomnij o tym w osobnej sekcji, aby pracodawca nie przeoczył tej informacji.
Zrób to w szczególności, gdy aplikujesz do pracy w międzynarodowej firmie lub gdy dodatkowy język jest obowiązkowym warunkiem zatrudnienia.
Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak zaprezentować znajomość języków w oryginalny i ciekawy sposób.
Kursy
Pracodawcy cenią kandydatów, którzy nieustannie się kształcą i rozwijają. Dobrym sposobem na pokazanie swoich ambicji i gotowości do działania jest dodanie sekcji, w której przedstawisz ukończone szkolenia i kursy. Mogą to być szkolenia z zakresu branży w której pracujesz (na przykład kurs modowy dla osób zarządzających sklepami odzieżowymi) lub kursy, dzięki którym będziesz mógł lepiej zarządzać zespołem (na przykład kurs z rozwiązywania sytuacji kryzysowych).
Jeżeli kurs kończył się egzaminem lub uzyskałeś certyfikat, wspomnij o tym w swoim CV i bądź gotowy zaprezentować te dokumenty na rozmowie kwalifikacyjnej.
Zainteresowania
Sekcja zainteresowania to znakomite urozmaicenie CV. Pamiętaj jednak, że nie możesz w niej wypisywać przypadkowych hobby. Zastanów się, jakie twoje pasje mogą mieć pozytywny wpływ na wykonywaną pracę.
Przeczytaj artykuł z poradami na temat tego, jak wykorzystać tę sekcję, aby zachwycić pracodawcę.
Sprawdź, czy w CV nie ma żadnych błędów
Błędy w CV są często podstawą dyskwalifikacji kandydatów. Pracodawcy uważają, że osoby wysyłające podania z błędami nie przykładają wagi do szczegółów. CV z błędami może nawet sprawić, że potencjalny szef pomyśli, że tak naprawdę nie zależy ci na pracy.
Z pewnością nie chcesz zostać zdyskwalifikowany przez literówkę czy brak przecinka. Przed wysłaniem dokumentów, jeszcze raz przeczytaj CV i list motywacyjny. Jeżeli masz problemy z ortografią czy gramatyką, poproś o pomoc znajomych.
Podsumowanie artykułu
Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś bez trudu stworzyć CV kierownika sklepu. Oto kilka porad jako podsumowanie:
- List motywacyjny kierownika sklepu pomoże ci się wyróżnić na tle innych.
- Podsumowanie zawodowe to doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi pracodawcy.
- Opisując swoje doświadczenie zawodowe, wspomnij o największych osiągnięciach.
- Użyj danych liczbowych, aby pokazać jak w mierzalny sposób możesz przyczynić się do rozwoju firmy.
- Do swojego CV dodaj klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych.
Użyj naszego kreatora CV, aby z łatwością napisać życiorys zawodowy i list motywacyjny. Sięgnij po wzór CV, który będzie odpowiadał twojej estetyce oraz pokaże, że jesteś profesjonalnym kandydatem.
Na naszej stronie znajdziesz podobne artykuły, a także porady na temat tego, jak sprawić, by twoje dokumenty aplikacyjne wyróżniały się na tle innych. Zajmij się pisaniem CV już dziś i zdobądź wymarzoną pracę!
Najczęściej zadawane pytania
Czy list motywacyjny kierownika sklepu jest potrzebny w podaniu?
List motywacyjny to dodatek do twojego CV. Jest “obowiązkowy” jedynie wtedy, gdy pracodawca wprost prosi o niego w ogłoszeniu o pracę. Warto jednak pamiętać, że umieszczenie listu motywacyjnego w podaniu to doskonały sposób na wyróżnienie swojej aplikacji.
Pozwala ci on na przedstawienie tych informacji, na które zabrakło miejsca w CV, a także zaprezentowanie pracodawcy swoich unikatowych cech. Pracodawcy często przychylniej patrzą na tych kandydatów, którzy dodali list motywacyjny.
Czy mogę wysłać CV bez klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych?
Jeżeli wyślesz CV bez aktualnej klauzuli, twoje podanie nie będzie wzięte pod uwagę w procesie rekrutacji. Aby pracodawca mógł wykorzystać twoje dane, musisz wyrazić na to pisemną zgodę, która powinna znaleźć się w stopce twojego życiorysu zawodowego.
Sięgnij po wzór CV dla kierownika sklepu i zdobądź pracę marzeń już dziś!
Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.
Stwórz swoje CV w 15 minut
Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.