Coraz więcej osób nie chce zajmować się osobiście organizowaniem eventów, czy to w pracy, czy w życiu osobistym. Właśnie dlatego praca na stanowisku organizator wydarzeń cieszy się coraz większą popularnością. Organizatorzy eventów odgrywają ważną rolę w planowaniu, koordynowaniu i realizowaniu różnorodnych wydarzeń, począwszy od kampanii marketingowych i konferencji, aż po uroczystości firmowe i imprezy kulturalne. Jeśli marzysz o pracy jako organizator lub organizatorka eventów, musisz napisać CV event managera, które wyróżni Cię spośród innych kandydatów.
Adam Nowak adam.nowak@gmail.com 222 333 000 Warszawa
Podsumowanie zawodowe
Jestem event managerem z ogromnym doświadczeniem. Specjalizuję się w planowaniu wydarzeń firmowych, takich jak gale i konferencje. W ciągu mojej kariery pracowałem z ponad 50 klientami. Moje umiejętności interpersonalne wykorzystałem do wypracowania doskonałej współpracy z dostawcami i partnerami. Moje starania przyniosły 12% obniżenie kosztów w firmie. Obecnie pragnę rozwijać swoje umiejętności w Państwa firmie i dlatego z przyjemnością aplikuję na oferowane stanowisko.
Doświadczenie
Event Manager ABC Events wrzesień 2017 - obecnie
Planowałem, koordynowałem i realizowałam różnorodne wydarzenia, w tym konferencje, gale i imprezy firmowe.
Zarządzałem budżetem wydarzeń, dzięki czemu wszystkie środki były wykorzystane efektywnie.
Utrzymywałem dobre relacje z ponad 50 klientami, a także dostawcami i partnerami.
Wykorzystałem moje umiejętności komunikacyjne, aby negocjować umowy, co zapewniło zmniejszenie kosztów produkcji wydarzeń o 12%.
Wykształcenie
Marketing - studia magisterskie Uniwersytet Warszawski wrzesień 2021 - październik 2023
Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
Zorganizowałem trzy konferencje naukowe.
Przewodziłem przygotowaniom balu studenckiego.
Umiejętności
produkcja eventowa
promowanie wydarzeń w mediach społecznościowych
planowanie i koordynacja wydarzeń
zarządzanie budżetem
negocjowanie umów i umiejętność współpracy z dostawcami
zarządzanie projektem
znajomość trendów i nowości w branży
nadzorowanie prac porządkujących po skończonej imprezie
wysoka kultura osobista
komunikatywność
utrzymywanie dobrych relacji z klientami
umiejętność negocjacji i umiejętność rozwiązywania konfliktów
Z pewnością wiesz, jak stworzyć udane przyjęcie, a także umiesz zarządzać kryzysowymi sytuacjami, ale czy wiesz, jak stworzyć ciekawe i zwracające uwagę CV? Ty specjalizujesz się w organizacji eventów, my z kolei jesteśmy specjalistami od tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak napisać idealne CV.
Przykładowe CV dla event managera
📌 Pamiętaj, że przykładowe CV jest wyłącznie pomocą przy pisaniu twojego własnego CV. Nawet, jeżeli wzór został stworzony przez profesjonalistów, może nie sprawdzić się w twojej sytuacji. Każdy życiorys zawodowy musi być bowiem dostosowany do konkretnej oferty pracy oraz twoich kwalifikacji i kompetencji związanych z organizacją eventów.
Nie tego szukasz? Koniecznie zajrzyj na naszą stronę, gdzie znajdziesz mnóstwo artykułów na temat tworzenia podania, w tym pisania CV dla asystenta administracyjnego.
Ile zarabia event manager?
Według danych podanych na portalu wynagordzenia.pl średnie zarobki na stanowisku event managera wynoszą 6 290 złotych brutto na miesiąc. 25% najlepiej zarabiających w branży eventowej otrzymuje wynagrodzenie w wysokości powyżej 7 900 złotych na miesiąc. Na stanowisku senior event managera zarobki są większe, choć szerszy jest także zakres obowiązków.
Aż 72% osób zatrudnionych jako event manager to kobiety. Zarobki zależą od stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy, miejscowości, a także rodzaju umowy.
Jakie sekcje powinny się znaleźć w CV?
Jeśli masz doświadczenie w planowaniu wydarzeń, wiesz jak ważne jest, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem: o określonej dokładnie godzinie i w miejscu, w którym powinno. Podobnie jest z pisaniem CV. Każda z jego części musi wyglądać perfekcyjnie i być usytuowana w odpowiedniej kolejności.
📌 O kolejności poszczególnych sekcji, jakie pojawią się w twoim CV, decyduje format życiorysu zawodowego. Możesz skorzystać z formatu łączonego, funkcjonalnego lub chronologicznego. Pamiętaj, aby kolejność była taka, by wyróżniała twoje mocne strony, a nieco ukrywała słabości, czy braki.
W swoim CV koniecznie umieść te obowiązkowe sekcje:
nagłówek z danymi kontaktowymi,
doświadczenie zawodowe,
wykształcenie,
umiejętności.
Jeżeli nie ograniczysz się wyłącznie do tych podstaw, pokażesz pracodawcy, że naprawdę zasługujesz na pracę organizatora imprez. Zwróć uwagę rekrutera, pisząc podsumowanie zawodowe z omówieniem swoich celów zawodowych i tworząc dodatkowe sekcje w CV.
Doświadczenie zawodowe w CV event managera
Doświadczenie zawodowe może wpłynąć nie tylko na twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, ale też zwiększyć kwotę, jaką zaproponuję ci pracodawca. Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży eventowej od lat, czy dopiero zaczynasz i nie masz dużego doświadczenia, poświęć tej sekcji sporo uwagi.
W tej sekcji podaj:
nazwę stanowiska,
nazwę firmy,
czas trwania zatrudnienia.
Swoje doświadczenie organizatora wydarzeń opisz za pomocą wypunktowania. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, wspomnij o swoich najważniejszych obowiązkach i sukcesach.
📌 Pamiętaj, że nawet mając male doświadczenie, masz szansę na zdobycie pracy jako event manager. Każde wydarzenie, które zorganizowałeś, nawet prywatne urodziny czy inne imprezy, to doskonały sposób na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce. Przyszły pracodawca doceni młodych kandydatów, którzy potrafią pokazać, że już zorganizowali wcześniej doskonałe przyjęcie.
Doświadczenie zawodowe na stanowisku senior event managera - przykład
Event Manager
ABC Events
wrzesień 2017 - obecnie
Planowałem, koordynowałem i realizowałam różnorodne wydarzenia, w tym konferencje, gale i imprezy firmowe.
Zarządzałem budżetem wydarzeń, dzięki czemu wszystkie środki były wykorzystane efektywnie.
Utrzymywałem dobre relacje z ponad 50 klientami, a także dostawcami i partnerami.
Wykorzystałem moje umiejętności komunikacyjne, aby negocjować umowy, co zapewniło zmniejszenie kosztów produkcji wydarzeń o 12%.
To tylko przykład doświadczenia zawodowego, który można umieścić w CV event managera. Ważne jest dostosowanie go do swojego indywidualnego doświadczenia, podkreślenie osiągnięć i umiejętności, które mają największe znaczenie dla konkretnej oferty pracy.
Postaraj się w tej sekcji pokazać dane liczbowe. To właśnie one są miarą twoich umiejętności. Dzięki nim nie tylko podkreślisz swoje sukcesy, ale też pokażesz potencjalnemu szefowi, jak w mierzalny sposób możesz przyczynić się do rozwoju firmy.
Planowanie wydarzeń - CV i sekcja z umiejętnościami
W swoim CV nie możesz pominąć sekcji z umiejętnościami. Tworząc ją, pamiętaj, że oferta pracy to skarbnica wiedzy na temat tego, czego oczekuje pracodawca. Niezależnie od tego, czy chcesz objąć stanowisko senior event managera, czy też juniora, sekcja z umiejętnościami musi się znaleźć w CV.
Jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze, to z niej pracodawcy dowiedzą się, czy jesteś w stanie wykonywać swoje codzienne obowiązki na oferowanym stanowisku. Po drugie, wiele dużych firm wykorzystuje do rekrutacji systemy śledzenia kandydatów. To informacja bardzo ważna, w szczególności, jeżeli chcesz zdobyć pracę jako organizator wydarzeń w dużej korporacji.
Te programy komputerowe skanują CV i list motywacyjny kandydatów, odrzucając te z nich, które nie zawierają niezbędnych słów kluczowych. Pewnie zastanawiasz się, czym są te słowa kluczowe: to zależy od oferty pracy. Są nimi zazwyczaj umiejętności wymagane od kandydatów, a więc, aby zwiększyć swoje szanse na przejście wstępnego etapu eliminacji, powinieneś dokładnie zapoznać się z treścią ogłoszenia.
📌 Nasz kreator daje ci możliwość szybkiej edycji dokumentów aplikacyjnych. Dzięki temu bez problemu możesz dostosować swoje podanie do konkretnej oferty pracy.
Umiejętności twarde
Przy organizacji eventów musisz mieć zestaw konkretnych umiejętności twardych. To właśnie one pozwolą ci wykonywać twój zawód od technicznej strony.
Niektóre z ważnych umiejętności twardych dla organizatora eventów to:
produkcja eventowa
promowanie wydarzeń w mediach społecznościowych
planowanie i koordynacja wydarzeń
zarządzanie budżetem
negocjowanie umów i umiejętność współpracy z dostawcami
zarządzanie projektem
znajomość trendów i nowości w branży
nadzorowanie prac porządkujących po skończonej imprezie
Umiejętności miękkie
W branży eventowej konieczny jest sprawny kontakt z innymi ludźmi. Wielu pracodawców może nawet w pierwszej kolejności spojrzeć na twoje umiejętności miękkie, a nie twarde. To na ich podstawie dowie się, czy warto zatrudnić cię na oferowane stanowisko.
Przykładowe umiejętności miękkie, które mogą pomóc ci przy organizowaniu wydarzeń to:
wysoka kultura osobista
komunikatywność
utrzymywanie dobrych relacji z klientami
umiejętność negocjacji i umiejętność rozwiązywania konfliktów
dobra organizacja pracy
doskonałe zarządzanie czasem
dbałość o szczegóły
umiejętność pracy zespołowej
Pisząc CV, w szczególności sekcję z umiejętnościami, bądź szczery. Doświadczeni rekruterzy szybko zweryfikują, czy mówisz prawdę. Jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, możesz najeść się wstydu, a także zyskać złą sławę w branży.
Organizator eventów - jakie powinien mieć wykształcenie?
Choć organizator imprez nie musi mieć koniecznie wykształcenia wyższego, to niektóre kierunki studiów mogą pomóc ci w zdobyciu pracy. Należą do nich na przykład: marketing, event management, komunikacja społeczna, hotelarstwo i turystyka.
Niezależnie od swojego poziomu edukacji, w tej sekcji przedstaw:
swój tytuł naukowy lub zawodowy (jeżeli dotyczy),
nazwę szkoły,
czas trwania edukacji.
Spójrz na przykładową sekcję z umiejętnościami w CV organizatora wydarzeń:
Marketing - studia magisterskie
Uniwersytet Warszawski
wrzesień 2021 - październik 2023
Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
Zorganizowałem trzy konferencje naukowe.
Przewodziłem przygotowaniom balu studenckiego.
📌 Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, możesz wykorzystać tę część CV do przedstawienia siebie od jak najlepszej strony. Pisząc o swoich sukcesach w tej części, nie tylko wypełnisz puste miejsce w dokumencie, ale także pokażesz swoje ambicje. Informacje takie, jak organizacja konferencji, bali, dobra średnia ocen czy otrzymane stypendia, zagrają na twoją korzyść.
W tej części należy ograniczyć się do najwyższego lub/i najbardziej adekwatnego do pracy szczebla edukacji. Przykładowo, jeżeli skończyłeś studia z marketingu, nie musisz podawać informacji o liceum ogólnokształcącym.
📌 Twoje wykształcenie nie jest związane z organizacją eventów, ale ukończyłeś specjalny kurs? Koniecznie opisz go w tej sekcji, a nie w dodatkowej sekcji ze szkoleniami. Dzięki temu zyskasz pewność, że pracodawcy od razu zrozumieją, iż masz wiedzę niezbędną do wykonywania obowiązków.
Podsumowanie zawodowe, czyli sposób na zwrócenie uwagi pracodawcy
Podsumowanie zawodowe to doskonały sposób na to, aby pracodawcy dostrzegli twoje CV na tle wielu innych. Umieszcza się je na samej górze CV, zaraz pod nagłówkiem. Zadaniem tej części CV jest przekonanie pracodawcy, że warto przeczytać resztę twojego dokumentu.
Pochwal się tu wszystkimi informacjami, które sprawiają, że jesteś idealnym kandydatem. Dobrze jest napisać tę część, uwzględniając ofertę pracy. Opisz tu swoje najważniejsze osiągnięcia, umiejętności, a także cele zawodowe.
Przykładowe podsumowanie zawodowe:
Jestem event managerem z ogromnym doświadczeniem. Specjalizuję się w planowaniu wydarzeń firmowych, takich jak gale i konferencje. W ciągu mojej kariery pracowałem z ponad 50 klientami. Moje umiejętności interpersonalne wykorzystałem do stworzenia doskonałej współpracy z dostawcami i partnerami. Moje starania przyniosły 12% obniżenie kosztów w firmie. Obecnie pragnę rozwijać swoje umiejętności w Państwa firmie.
Pamiętaj, że choć podsumowanie zawodowe znajduje się na samym początku twojego życiorysu zawodowego, możesz je napisać na samym końcu. To doskonały sposób, aby "na świeżo" pamiętać o wszystkich istotnych informacjach na temat swojej kariery.
Dodatkowe sekcje
Podczas rekrutacji warto się wyróżnić. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest stworzenie dodatkowych sekcji w CV. W naszym kreatorze możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Przykładowe sekcje dodatkowe to:
zainteresowania,
kursy i szkolenia,
znajomość języków obcych,
obsługiwane programy.
📌 Niezależnie od tego, na jakie sekcje się zdecydujesz, pamiętaj, by wszystkie informacje w nich zawarte pokrywały się z wymaganiami z oferty pracy.
Znajomość języków obcych
Kandydaci, którzy znają co najmniej jeden język obcy, są coraz bardziej doceniani na rynku pracy. Oznacza to, że chwaląc się wiedzą językową masz większe szanse na zdobycie danego stanowiska, a także możliwość otrzymania wyższego wynagrodzenia.
Osoba odpowiedzialna za organizację eventów może mieć styczność z różnymi klientami czy też dostawcami. Pokaż, że dogadasz się z nimi w języku obcym, tworząc osobną sekcję w twoim CV.
Dowiedz się więcej na temat tego, jak utworzyć taką sekcję, czytając ten artykuł.
List motywacyjny - organizator imprez
List motywacyjny jest opcjonalnym dokumentem. Oznacza to, że w większości przypadków to tylko od ciebie zależy, czy się na niego zdecydujesz. Jedyna sytuacja, w której musisz go uznać za obowiązkowy jest wtedy, gdy pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu.
Niezależnie od sytuacji, warto napisać list motywacyjny. W ten sposób wyróżnisz się na tle innych i dasz sobie dodatkową przestrzeń na opisanie informacji, na które zabrakło już miejsca w CV.
📌 Zainspiruj się naszym listem motywacyjnym dla kierownika projektu. W tym artykule znajdziesz ciekawe pomysły na napisanie interesującego dokumentu i wskazówki, które pomogą ci wyróżnić się na tle innych kandydatów.
Organizator imprez - podsumowanie artykułu
Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, jak stworzyć dobre podanie o pracę. Mamy nadzieję, że pomogliśmy ci w pisaniu CV. Zastosuj się do naszych wskazówek, a stworzysz idealne dokumenty aplikacyjne.
Zajrzyj koniecznie na naszego bloga, gdzie znajdziesz wiele ciekawych artykułów na temat poszukiwania pracy, a także przykłady życiorysów, w tym CV dla managera operacyjnego. Nie czekaj ani chwili dłużej! Już dziś wyróżnij się na tle konkurencji, korzystając z naszych szablonów CV.
Najczęściej zadawane pytania
Czy w moim CV musi pojawić się klauzula o ochronie danych osobowych?
Tak. Ze względów prawnych należy ją umieścić w CV. Bez niej pracodawcy nie będą mogli wziąć pod uwagę twojej kandydatury. Koniecznie zadbaj o to, by była zapisana w aktualnej formie, a jeżeli odnosisz się do przepisów prawnych - by również były one aktualne. Umieść klauzulę w stopce dokumentu i nieco zmniejsz czcionkę. W ten sposób nie będzie ona odciągać uwagi od innych, ważniejszych sekcji w twoim CV.
Jeśli zdecydowałeś się na życiorys dłuższy niż jedna strona, umieść klauzulę na wszystkich stronach dokumentu. List motywacyjny nie musi zawierać takiej klauzuli, chyba że pracodawca poprosił o nią w ogłoszeniu.
Czy organizator wydarzeń powinien pokazać swoje portfolio?
Nie ma lepszego dowodu na to, że posiadasz zmysł artystyczny i wszystkie umiejętności potrzebne do organizacji eventów niż ciekawe portfolio. Zaprezentuj swoje poprzednie prace przyszłemu szefowi, aby pokazać mu, co rzeczywiście potrafisz.
Portfolio możesz dołączyć do swojego CV jako załącznik. Jeżeli nie masz takiej opcji, poinformuj pracodawcę w mailu, że dysponujesz nim i możesz je dostarczyć na żądanie.
Już dziś stwórz idealne CV dla organizatora wydarzeń!