CV specjalista ds. zakupów – kompletny przewodnik

Kiedy zabierasz się za tworzenie CV specjalisty do spraw zakupów, musisz pamiętać o tym, że każdy element podania jest bardzo ważny. Praca na tym stanowisku jest niezwykle ciekawa i pełna wyzwań, jednak musisz się liczyć z dość sporą konkurencją.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV – specjalista ds. zakupów

Filip Kondrat

123 123 122
filip.kondrat@gmail.com
Kraków

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad pięciu lat pracuję jako specjalista ds. zakupów w międzynarodowej firmie ABC. Dzięki moim dokładnym analizom rynku, zweryfikowałem najlepszych dostawców, obniżając koszty produkcji o 53% w skali roku. W Państwa firmie chcę rozwijać moje umiejętności i wiedzę w dziale zakupów w międzynarodowym przedsiębiorstwie.

Doświadczenie zawodowe

Specjalista ds. zakupów
Firma ABC

2018-obecnie

  • Byłem odpowiedzialny za organizowanie siatki dostawców, dzięki której firma obniżyła koszty produkcji o 53%.
  • Pozyskiwałem dostawców krajowych do firmy i negocjowałem najlepsze oferty.
  • Nadzorowałem pracę 10 stażystów w dziale sprzedaży.

Wykształcenie

Ekonomia – licencjat
Uniwersytet Ekonomiczny
Poznań
2015-2018

  • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  • Skończyłem studia ze średnią 4,8.

Umiejętności:

  • Znajomość obsługi komputera
  • Pozyskiwanie dostawców krajowych
  • Prowadzenie negocjacji
  • Prawo jazdy kat. B
  • Odpowiedzialność
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów
  • Komunikatywność


Być może zastanawiasz się, czy napisane przez ciebie curriculum vitae sprawi, że rekruterzy zawieszą oko na twoim podaniu. Aby poczuć się pewnie, zaufaj ekspertom. Niezależnie od tego, czy masz wiele lat doświadczenia, czy też ubiegasz się o pierwsze stanowisko specjalisty ds. zakupów, jesteś w dobrym miejscu. Pomożemy ci stworzyć idealny życiorys zawodowy oraz wyjaśnimy krok po kroku co zrobić, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Koniecznie sięgnij po nasz kreator CV, aby mieć pewność, że twoje CV jest profesjonalne i niczego w nim nie brakuje. Przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć wzory CV, porady i unikalne wskazówki na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych.

Fakty na temat pracy specjalisty ds. zakupów

Za moment przejdziemy do omówienia poszczególnych sekcji CV. Zanim jednak to zrobimy, spójrz na kilka interesujących faktów dotyczących pracy na stanowisku specjalisty ds. zakupów.

  • Według portalu pl średnia miesięczna pensja brutto dla specjalisty ds. zakupów wynosi 5 600 złotych.
  • Starsi specjaliści mogą liczyć na miesięczną pensję w wysokości 7 110 złotych brutto.
  • Młodsi specjaliści zarabiają średnio 4 560 złotych brutto miesięcznie.
  • Połowa osób zatrudnionych w branży to kobiety.
  • Wiele osób pracujących na tym stanowisku cieszy się dodatkowymi benefitami, na przykład karnetami na siłownię, prywatną opieką lekarską oraz ubezpieczeniem na życie.

Układ curriculum vitae specjalisty ds. zakupów

Profesjonalne CV jest potrzebne każdemu, kto ubiega się o pracę w branży. Nawet jeżeli jesteś bardzo doświadczonym kandydatem, musisz zachwycić swojego pracodawcę. Twoje CV powinno być stworzone w taki sposób, aby zawierało wszystkie najważniejsze informacje, ale także przyciągało uwagę.

To, w jaki sposób napiszesz swoje podanie, może wpłynąć nie tylko na twoje szanse na zatrudnienie, ale także na to, jakie pieniądze zostaną ci zaproponowane przez pracodawcę.

Sięgnij po wzór CV, aby mieć pewność, że twoje podanie będzie wyglądać estetycznie, ale też że znajdą się w nim wszystkie istotne sekcje.

👇Spójrz poniżej, aby dowiedzieć się, jakie sekcje powinno zawierać profesjonalne CV.

Idealna konstrukcja

Specjalista ds. zakupów, nawet początkujący, może liczyć na dość dobre zarobki. Co więcej, to bardzo ciekawa praca, pełna wyzwań i możliwości rozwoju. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce pracować na tym stanowisku.

Aby pokonać konkurencję, specjalista ds. zakupów musi się wyróżniać. Pamiętaj, że nawet jeśli masz świetne doświadczenie, a nie potrafisz go zaprezentować w odpowiedni sposób, możesz stracić swoje szanse na zatrudnienie.

💡Rekruterzy poświęcają zaledwie 6 sekund na każde CV.


cv specjalista ds zakupow

Musisz więc zrobić wszystko, by ich wzrok zatrzymał się na twoim podaniu nieco dłużej. Każde CV ma sekcje, bez których nie może istnieć. Jeżeli pominiesz którąkolwiek z kluczowych sekcji, prawdopodobnie będziesz musiał pożegnać się z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

Właśnie dlatego tak ważne jest, abyś pamiętał o:

  • Nagłówku, czyli sekcji z twoimi danymi kontaktowymi oraz imieniem i nazwiskiem,
  • Sekcji z wykształceniem,
  • Sekcji z umiejętnościami (twarde i miękkie),
  • Sekcji z doświadczeniem.

Wymienione powyżej części znajdą się niemal w każdym CV. Oznacza to, że jeżeli twoje podanie będzie zawierało jedynie te sekcje i nic więcej, raczej nie wyróżni się na tle innych. Aby sprawić, że spojrzenie rekruterów zatrzyma się na twoim CV, rozpocznij dokument od podania zawodowego, w którym opiszesz swoje najważniejsze doświadczenia i osiągnięcia. Dodaj także dodatkowe sekcje, w których zaprezentujesz unikatowe umiejętności, ukończone kursy, znajomość języków obcych, zainteresowania, etc.

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia każdej z tej sekcji, spójrz poniżej i dowiedz się, jak wybrać właściwy format, czyli sposób na uporządkowanie danych w CV.

Specjalista ds. zakupów – jaki format CV wybrać?

Zależnie od swoich potrzeb możesz wybrać trzy formaty życiorysów:

Format chronologiczny

Taki format wyróżnia doświadczenie zawodowe i wykształcenie.

📌Według ekspertów twoje dane powinny być podane w odwróconej kolejności chronologicznej. Oznacza to, że najnowsze doświadczenie czy osiągnięcia muszą pojawić się jako pierwsze. Następnie wymieniasz kolejno wcześniejsze stanowiska. Dzięki temu masz pewność, że pracodawca w pierwszej kolejności zauważy najbardziej adekwatne informacje o tobie.

Dla kogo?

Ten format polecany jest szczególnie osobom z dużym i średnim doświadczeniem. Mimo to, rekruterzy polecają go także kandydatom z pierwszym doświadczeniem zawodowym, np. stażem czy praktykami. Układ chronologiczny jest bowiem najpopularniejszym ze wszystkich formatów. Tworząc CV przy jego użyciu, masz pewność, że będzie rozpoznany przez potencjalnego pracodawcę.

Format funkcjonalny

Wybierając ten format, wyróżniasz przede wszystkim swoje umiejętności.

Dla kogo?

Ponieważ w tym formacie doświadczenie zawodowe schodzi na dalszy plan, sprawdzi się on w przypadku kandydatów z małym doświadczeniem oraz tych, którzy zmieniają branżę.

⚠️Pamiętaj, że niektórzy pracodawcy podchodzą do tego formatu dość sceptycznie.

Wybierając ten format, musisz wiedzieć jak wykorzystać go na swoją korzyść. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Format łączony

Jak wskazuje nazwa, jest to układ łączący cechy dwóch poprzednich.

Dla kogo?

Kandydaci rzadko sięgają po ten format. Jest on bowiem stworzony przede wszystkim dla tych kandydatów, którzy mają naprawdę pokaźne doświadczenie zawodowe. Przyda się, jeżeli ubiegasz się o stanowisko kierownicze.

📌Zawsze wybieraj taki wzór CV, który ma format odpowiadający twojemu doświadczeniu i potrzebom. W przypadku “konserwatywnych” pracodawców, najlepiej jest wybrać klasyczny układ chronologiczny.

Nagłówek w CV – przedstaw swoje dane osobowe

Nagłówek nie jest skomplikowaną częścią CV. Jego stworzenie nie wymaga wiele czasu, pamiętaj jednak, że jest on bardzo ważny. Musisz mu poświęcić wystarczająco dużo uwagi – jest to pierwsza sekcja, na którą spojrzy rekruter.

Sekcja ta musi wyglądać schludnie. Co więcej, nie może zawierać żadnych błędów. Koniecznie sprawdź, czy w adres e-mail lub inną część nagłówka nie wkradł się błąd, literówka czy przeoczenie.

⚠️Nieaktualne dane lub takie, które zawierają błąd, sprawią, że pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, nawet jeżeli jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko. Zwróć szczególną uwagę na literówki w adresie e-mail oraz zweryfikuj, czy cyfry w numerze telefonu są zapisane prawidłowo.

Dane kontaktowe mogą być wymienione w dowolnej kolejności. Na samej górze strony powinno się jednak znaleźć twoje imię i nazwisko. Będzie to niejako tytuł życiorysu. Wyróżnij go pogrubieniem lub zapisz nieco większą czcionką.


cv specjalista ds zakupow

Wzór CV – nagłówek

👍 Poprawny przykład
Karol Zając

123 123 342

karol.zając@gmail.com

Pszczyna


Niepoprawny przykład

Karol Zając

123456808 Domowy 123123123 #2344571627

122kar0lekk0chany@gmail.com

Ul. Wyzwolenia 14

22-987 Pszczyna

POLSKA


Patrząc na pierwszy nagłówek, rekruter z pewnością od razu zauważy najważniejsze dane. Jest on bowiem przejrzysty i czytelny. Oddzielenie cyfr w numerze telefonu spacją jest dobrym pomysłem. Adres e-mail wygląda profesjonalnie. Pogrubiony “tytuł” sprawi, że pracodawca być może lepiej zapamięta twoje imię i nazwisko.

W drugim przykładzie jest za dużo danych. Taki nagłówek może sprawić, iż pracodawca pomyśli, że jesteś niechlujnym kandydatem, który nie dba o detale. Pamiętaj, że lepiej jest podać jeden, aktualny numer telefonu niż “zaśmiecać” przestrzeń kilkoma. Adres e-mail jest trudny do odczytania przez nagromadzenie liczb, a dodatkowo zawiera nieprofesjonalne zwroty.

Pamiętaj, że obecnie większość firm prowadzi rekrutację online. Nawet jeśli zaniosłeś dokumenty bezpośrednio do rekruterów, nikt nie będzie się próbował skontaktować z tobą listownie. Nie ma więc potrzeby podawania dokładnego adresu zamieszkania. Wystarczy, że wymienisz tylko miejscowość. Podawanie kraju zamieszkania ma sens tylko wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą.

🎁Eksperci ds. tworzenia CV radzą, by kandydaci stworzyli profesjonalny adres e-mail składający się z imienia i nazwiska. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz użyć podkreślnika, kropki czy myślnika, a także liczb. Najważniejsze, aby adres nie był chaotyczny, a pracodawca mógł go łatwo odczytać.

Zdjęcie w CV

Nic nie wzbudza takich kontrowersji wśród rekruterów i kandydatów, jak zdjęcie w CV. Niektóre kraje całkiem odeszły od praktyki dodawania zdjęć do CV w celu uniknięcia ewentualnych oskarżeń o dyskryminację. W Polsce jednak kandydaci często wysyłają CV z fotografią.

Jak więc się zachować? Jeżeli w ofercie pracy znajduje się prośba o CV ze zdjęciem, wówczas lepiej jest je dodać do podania. Jeżeli nie ma takiej informacji, zastanów się, czy zdjęcie pomoże, czy raczej zaszkodzi ci w procesie rekrutacji.

Wiemy, że ta kwestia jest dość frapująca, dlatego napisaliśmy cały artykuł na temat tego, kiedy warto dodać zdjęcie do CV, a kiedy lepiej jest je pominąć.

📌Zdecydowałeś się na CV ze zdjęciem? Wybierz taki szablon CV, do którego bez problemu wgrasz zdjęcie – nie trać czasu na projektowanie życiorysu od zera!

⚠️Zdjęcie zrobi pierwsze wrażenie na potencjalnym szefie. Musi więc przedstawiać cię w profesjonalny sposób. Unikaj selfie, zdjęć z wakacji czy imprezy i zamiast tego postaw na klasyczny portret na gładkim tle. Pamiętaj też, aby wybrać odpowiedni ubiór i zadbaj o schludne uczesanie.

Podsumowanie zawodowe, czyli jak zachwycić rekrutera

Podsumowanie zawodowe, nazywane też profilem zawodowym, jest popularne w krajach zachodnich. W Polsce jego dodawanie do CV nadal jest mało znaną praktyką. Spraw, by twoje CV się wyróżniło i przyciągnęło spojrzenie pracodawcy.

Celem podsumowania zawodowego jest przekonanie pracodawcy, że powinien zapoznać się z resztą twojego CV. Opisz w nim swoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenie. Podaj także, jakie masz nadzieje związane z nową posadą.

Pisząc profil zawodowy, masz szansę pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają lepsze doświadczenie lub ukończyli bardziej prestiżową szkołę.

📌Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, skup się bardziej na twoich umiejętnościach i celach zawodowych.

Spójrz na poniższe przykłady:

👍 Poprawne

Pracuję jako specjalista ds. zakupów od pięciu lat. Prowadziłem negocjacje ze sprzedawcami i dostawcami, oszczędzając ponad 30% przewidywanych wydatków. Wypracowałem i doskonaliłem regularne relacje z ponad 50 klientami biznesowymi w Polsce. W Państwa firmie chcę doskonalić moje umiejętności we współpracy z klientami zagranicznymi.


Niepoprawne

Jestem specjalistą ds. zakupów. Ukończyłem Uniwersytet Warszawski. Negocjowałem umowy z dostawcami i klientami. Chcę pracować z klientami zagranicznymi.



cv specjalista ds zakupow

Z pierwszego przykładu rekruter dowiaduje się, jak duże jest wykształcenie kandydata, jakie były jego obowiązki oraz jakie korzyści przyniósł on firmie. Co więcej, kandydat mówi, w jaki sposób chce się rozwijać na nowym stanowisku.

W drugim przykładzie nie ma żadnych szczegółowych informacji. Kandydat nie wyróżnia się niczym pośród innych. Rekruter raczej zbagatelizuje i odrzuci takie podanie.

🎁Choć miejsce podsumowania zawodowego jest zaraz pod nagłówkiem, jego pisanie zostaw na sam koniec. W ten sposób najpierw przypomnisz sobie swoje osiągnięcia i doświadczenie podczas tworzenia innych sekcji.

Doświadczenie zawodowe w CV

Sekcja z doświadczeniem powinna znaleźć się w każdym CV. To od niej zależy, jakie będą twoje szanse na zatrudnienie.

🎁Opis historii pracy może mieć także wpływ na pensję, jaką zaproponuje ci pracodawca.

Twoje CV powinno zawierać tylko informacje, które mają związek z pracą, o którą się ubiegasz. Pracodawcy najbardziej cenią jednostronicowe podania. Jeżeli więc masz doświadczenie związane z branżą, oszczędź miejsce i nie podawaj informacji o swoich pierwszych dorywczych pracach z czasów studenckich. Zamiast tego pomyśl, czym możesz się pochwalić i zaimponować pracodawcy.

W sekcji z doświadczeniem koniecznie podaj następujące informacje:

  • Nazwa stanowiska,
  • Nazwa firmy,
  • Czas trwania zatrudnienia.
📌Możesz mieć pewność, że takie dane pojawią się w niemal każdym CV. Aby się wyróżnić, koniecznie opisz swoje najważniejsze obowiązki, a także osiągnięcia.

Przykłady

Doświadczenie zawodowe

Młodszy specjalista ds. zakupów

Firma QWERTY

2018-2020

  • Byłem odpowiedzialny za analizowanie zapotrzebowania na poszczególne surowce i zapewniałem ciągłą dostępność produktów.
  • Byłem osobą odpowiedzialną za organizowanie siatki dostawców, a dzięki moim umiejętnościom negocjacyjnym, obniżyłem koszty pozyskiwania surowców o 12%.
  • Szkoliłem 3 stażystów do pracy w branży.

📌 Opisując swoje doświadczenie czy osiągnięcia, koniecznie użyj danych liczbowych. Dzięki nim, pracodawca będzie mógł odnieść twoje wcześniejsze osiągnięcia do tego, jak możesz przyczynić się do rozwoju firmy.


cv specjalista ds zakupow

Doświadczenie w podaniu początkujących kandydatów

Osoby, które dopiero zaczynają na rynku pracy, często boją się, że nie mają żadnych szans. To prawda, że kandydaci z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym mają większe szanse na zdobycie stanowiska. Mimo to, pamiętaj, że każdy od czegoś zaczynał. Co więcej, coraz więcej firm przyjmuje młodych, chętnych do działania kandydatów.

Nawet jeśli wybrałeś układ funkcjonalny życiorysu, postaraj się wypełnić tę sekcję. Jak to zrobić? Pomyśl o wszystkich sytuacjach, w których mogłeś nauczyć się praktycznej strony zawodu. Może to być projekt realizowany na uczelni, staż, praktyki zawodowe czy wolontariat.

Takie pierwsze doświadczenia, nawet jeśli tobie wydają się mało istotne, mogą zaimponować rekruterom. Bardzo często mile widziane jest pozytywne nastawienie i entuzjazm. Pracodawcy chcą wiedzieć, czy jesteś kandydatem gotowym wziąć sprawy w swoje ręce.

👇 Spójrz na przykład poniżej:

Stażysta

Dział zakupów

Firma XVZ

2017-2018

  • Uczestniczyłem w negocjacjach prowadzonych przez specjalistów ds. sprzedaży
  • Pomagałem w tworzeniu bazy danych klientów i sprzedawców.

CV dla absolwentów – to artykuł, który napisaliśmy specjalnie z myślą o osobach, które dopiero zaczynają przygodę na rynku pracy. Jeżeli potrzebujesz praktycznych wskazówek i porad na temat pisania pierwszego CV i listu motywacyjnego, koniecznie do niego zajrzyj.

Wykształcenie w CV

Sekcja z wykształceniem jest ważna w każdym CV. W przypadku osoby ubiegającej się o stanowisko specjalisty ds. zakupów, jest ona wręcz niezbędna. Kandydaci muszą bowiem posiadać wykształcenie wyższe na kierunku technicznym lub ekonomicznym.

Pracę w branży mogą otrzymać zarówno osoby, które ukończyły studia magisterskie, jak i licencjat. Niektórzy pracodawcy wolą kandydatów z tytułem magistra. Niezależnie od uzyskanego tytułu naukowego, koniecznie opisz swoje wykształcenie!

Przykłady

Logistyka, specjalizacja: dystrybucja zakupów

Politechnika Wrocławska

2018-2020

  • Byłem przewodniczącym Samorządu Studenckiego.
  • Ukończyłem studia ze średnią 4,9.

📌Osoby, które pracują w branży od lat, nie muszą wchodzić w szczegóły swojego życia studenckiego. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz i twoja sekcja z doświadczeniem jest dość pusta, koniecznie pochwal się osiągnięciami z lat szkolnych. W ten sposób pokażesz, że jesteś ambitny.

W tej sekcji podawaj tylko informacje o najwyższym stopniu wykształcenia. Jeżeli ukończyłeś studia, nie wspominaj o szkole średniej.

Umiejętności w curriculum vitae

Sekcja z umiejętnościami jest bardzo ważna, niezależnie od tego, jaki format życiorysu wybrałeś. Jest ona kluczowa w procesie rekrutacji. Jeżeli pominiesz ją w swoim podaniu, z pewnością nie zdobędziesz pracy.

Celem tej części jest nie tylko pokazanie pracodawcy tego, co umiesz, ale także “przechytrzenie” systemów śledzenia kandydatów, czyli programów komputerowych. Coraz częściej pracodawcy i rekruterzy sięgają po nie, aby wyselekcjonować tych kandydatów, którzy mają pożądane umiejętności. Programy skanują treść CV i listów motywacyjnych w poszukiwaniu słów kluczowych.

Aby twoje CV było skuteczne, koniecznie przeczytaj ofertę pracy. Znajdziesz tam listę umiejętności, które są wymagane od kandydatów. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

📌Słowa kluczowe powinny znaleźć się zarówno w CV, jak i liście motywacyjnym.

Pamiętaj też, by nigdy nie kłamać w CV. Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw, a ty nie dość, że najesz się wstydu, to jeszcze stracisz szansę na zatrudnienie lub zostaniesz dyscyplinarnie zwolniony.

📌Zwiększ swoje szanse na to, by twoje podanie trafiło na biurko rekrutera – zapisuj swoje umiejętności w dokładnie takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy.

Używając naszego kreatora, możesz edytować swoje CV za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu będziesz mógł szybko dostosować podanie do każdej oferty pracy, znacznie zwiększając swoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

👇 Poniżej znajdziesz umiejętności, które warto umieścić w podaniu specjalisty ds. zakupów.

Umiejętności twarde

Te umiejętności są wyuczone. Można je zdobyć podczas nauki lub praktyki. Bez nich wykonywanie niektórych zawodów nie byłoby możliwe.

Pamiętaj, aby twoja lista kompetencji była dostosowana do firmy i branży, w której chcesz zdobyć posadę. Dostosuj ją też do tego, co zostało uwzględnione w ogłoszeniu o pracę.

Oto przykładowe umiejętności twarde dla specjalisty ds. zakupów:

  • Prowadzenie negocjacji
  • Nadzorowanie zamówienia
  • Przygotowywanie raportów
  • Analizowanie zapotrzebowania na produkty
  • Znajomość obsługi komputera (wymień programy, jakie znasz)
  • Prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

Większość umiejętności miękkich wynika z charakteru danej osoby. Niektóre z nich, tak jak punktualność, mogą być wyuczone.

Oto przykłady:

  • Logiczne myślenie
  • Przykładanie wagi do detali
  • Wysoka kultura osobista
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność pracy w zespole

Pracodawcy bardzo często sprawdzają umiejętności miękkie kandydatów. To na ich podstawie mogą określić, jak dany kandydat sprawdzi się w codziennym środowisku pracy, w zespole, w kontaktach z klientami etc. Koniecznie podaj swoje kompetencje miękkie, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

📌Zawsze w pierwszej kolejności wymieniaj te swoje umiejętności, które pojawiły się też w ofercie pracy.

Dodatkowe sekcje w życiorysie zawodowym

Głównym celem CV jest pokazanie, że to właśnie ty zasługujesz na szansę i zatrudnienie. Pokaż, że jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko, nawet jeżeli masz sporą konkurencję.

Stwórz dodatkowe sekcje, które zwiększą szansę na otrzymanie pracy, a także sprawią, że dostaniesz wyższą pensję.

Przykładowe dodatkowe sekcje to:

  • Kursy i szkolenia,
  • Zainteresowania,
  • Języki obce,
  • Programy komputerowe.

cv specjalista ds zakupow

Języki

Pracodawcy na polskim rynku pracy cenią kandydatów znających język obcy. W tej branży znajomość języka angielskiego czy niemieckiego (poziom zaawansowany) to często warunek konieczny zatrudnienia. Nie pozwól, by rekruter przeoczył informacje o twoich kwalifikacjach w liście z umiejętnościami – stwórz osobną sekcję na języki obce.

Koniecznie sprawdź nasz artykuł na temat tego, jak możesz stworzyć przyciągającą uwagę sekcję dotyczącą języków w CV. Wybierz jeden z naszych szablonów, aby zrobić to w estetyczny sposób.

Kursy i szkolenia

Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży od lat, czy dopiero zaczynasz, pracodawcy oczekują, że będziesz chciał się rozwijać. Pokaż im, że lubisz się uczyć i zdobywać nowe umiejętności, tworząc sekcję przedstawiającą ukończone kursy i szkolenia.

🎁Każda informacja zawarta w CV musi być adekwatna do stanowiska, na które aplikujesz.

Podsumowanie artykułu

Na koniec zebraliśmy najważniejsze informacje, o których musisz pamiętać tworząc CV.

  • Napisz podsumowanie zawodowe, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów.
  • Użyj szablonu CV, aby mieć pewność, że nie brakuje w nim żadnych sekcji.
  • Koniecznie zweryfikuj, czy podanie nie ma błędów.
  • Zawsze aktualizuj CV przed wysłaniem go do pracodawcy.
  • Umieść aktualną klauzulę CV w swoich dokumentach aplikacyjnych, aby móc wziąć udział w rekrutacji.

Sięgnij po nasz kreator CV, a stworzysz perfekcyjne podanie w mgnieniu oka. Nasze szablony i wzory są profesjonalne, estetyczne i przyciągają uwagę. Zajrzyj też na naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych.

Najczęściej zadawane pytania

Wzór CV – dlaczego warto go użyć?

Z pewnością domyślasz się, że napisanie profesjonalnego CV zajmie ci sporo czasu. Tworząc życiorys zawodowy od zera, dodajesz sobie czasochłonnej i żmudnej pracy. Co więcej, jeżeli nie masz dobrego zmysłu estetycznego i umiejętności graficznych, prawdopodobnie twoje CV nie zachwyci rekruterów.

Sięgając po wzór CV, masz pewność, że szablon przyciągnie spojrzenie pracodawcy. Dzięki temu, że nasze szablony zostały zaprojektowane przez grafików przy współpracy z ekspertami ds. zatrudnienia, masz pewność, że będą zawierały wszystkie informacje, których oczekuje pracodawca.

Dzięki opcji łatwego edytowania możesz szybko zaktualizować swoje CV i dostosować je do oferty pracy.

Czy list motywacyjny jest konieczny?

List motywacyjny nie jest uznawany za obowiązkowy dokument podczas rekrutacji. Jeżeli pracodawca prosi o niego w ofercie pracy, wówczas oczywiście należy go wysłać.

Eksperci radzą, by to zrobić, nawet gdy pracodawca o nim nie wspomina. W ten sposób pokażesz, że naprawdę zależy ci na danym stanowisku i że jesteś proaktywnym kandydatem. Dzięki niemu zyskasz też dodatkową przestrzeń na rozwinięcie informacji, na które nie wystarczyło miejsca w CV.

Jeżeli chcesz napisać podanie, które zachwyci rekruterów i pracodawców, koniecznie zajrzyj na naszą stronę!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV