CV pomocy kuchennej – przewodnik krok po kroku

Choć praca jako pomoc kuchenna jest wymagająca, ubiega się o nią wiele osób. Kandydaci często traktują tę posadę jako krok przed podjęciem kariery kucharskiej. Musisz więc liczyć się z tym, że spotkasz się z dużą konkurencją.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV dla pomocy kuchennej

Adam Nowakowski
Pomoc kuchenna
Poznań
123 545 321
nowakowski.adam@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od dwóch lat pracuję jako pomoc kuchenna w ekskluzywnej restauracji francuskiej. Specjalizuję się w dekoracji deserów. Wykonane przeze mnie desery otrzymały wyróżnienie magazynu “Twój Styl”. W Państwa restauracji chcę rozwijać moje umiejętności z zakresu dekorowania talerzy.

Doświadczenie Pomoc kuchenna

Restauracja ABC
2018-2020

 • Pomagałem głównemu kucharzowi w przygotowywaniu dań.
 • Zajmowałem się dekorowaniem deserów.
 • Otrzymałem nagrodę pracownika roku 2019.

Wykształcenie

Technikum Gastronomiczne w Katowicach
2013-2018

Umiejętności

 • Kuchnia francuska,
 • Dekoracja deserów,
 • Przygotowywanie posiłków,
 • Obsługa urządzeń kuchennych,
 • Umiejętność pracy pod presją,
 • Cierpliwość,
 • Precyzja,
 • Kreatywność.

Niezależnie od tego, czy po prostu szukasz dorywczej pracy, czy też marzysz o karierze w branży kulinarnej, będziesz potrzebować idealnego CV dla pomocy kuchennej, dzięki któremu pokonasz swoją konkurencję i zdobędziesz wymarzoną posadę.

Jako pomoc kuchenna wiesz na pewno, że sprawne działanie kuchni zależy od tego, jak poszczególne jej części funkcjonują. Zabrudzony piekarnik, spóźniony pracownik czy nawet mały błąd mogą zakłócić, a nawet zepsuć pracę całego zespołu. Podobnie jest z CV: każda jego część musi być stworzona w odpowiedni sposób, aby łączyła się w doskonałą całość. Co więcej, każda z sekcji powinna znaleźć się w twoim życiorysie zawodowym w odpowiednim miejscu.

Brzmi skomplikowanie? Nie martw się! Po przeczytaniu naszego artykułu zdobędziesz wszystkie potrzebne informacje, które pomogą ci napisać precyzyjne CV. Musisz pamiętać, aby poszczególne sekcje były dokładne. Sięgnij po nasze szablony życiorysów zawodowych, aby ułatwić sobie zadanie. Przeanalizuj nasze przykłady, aby stworzyć takie podanie, które zwali z nóg rekruterów.

Fakty dotyczące pracy jako pomoc kuchenna

Zapoznaj się z ciekawymi faktami na temat pracy na stanowisku pomocy kuchennej:

 • Osoby pracujące jako pomoc kuchenna mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3 370 złotych brutto miesięcznie (za pl).
 • Zaledwie 25% osób zarabia powyżej 4 000 złotych brutto miesięcznie.
 • Ponad 65% osób pracujących jako pomoc kuchenna to kobiety.
 • Niektóre osoby cieszą się dodatkowymi benefitami, na przykład otrzymują zniżki na firmowe produkty czy dofinansowanie posiłków.

Profesjonalny szablon CV dla pomocy kuchennej – jakie części musi zawierać?

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o stanowisko kucharza czy pomocy kuchennej, na rynku gastronomicznym spotkasz się z dużą konkurencją. W szczególności obecnie, po pandemii, poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy, jednak pracy jest mniej niż kandydatów. Oznacza to, że musisz napisać CV, które wyróżni cię na tle innych.

Oto kilka porad, które mogą pomóc ci w realizacji tego zadania:

 • Wszystkie dokumenty aplikacyjne powinny wyróżniać twoje mocne strony i nieco “ukrywać” braki. Wybierz taki wzór CV kucharza/pomocy kuchennej, który ci w tym pomoże.
 • Zanim wyślesz swoje CV, zawsze je spersonalizuj. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że zależy ci właśnie na pracy z daną firmą.
 • W swoim CV pomoc kuchenna powinna zamieścić tylko te informacje, które mają znaczenie dla pracy, o którą się stara.
⚠️ Pamiętaj, że rekruterzy na każde CV poświęcają zaledwie 6 sekund. Aby zatrzymać ich wzrok na dłużej właśnie na twojej aplikacji, sięgnij po wzory CV.


cv z doświadczeniem dla Pomocy Kuchennej

Jak napisać CV dla pomocy kuchennej – wybór formatu

Format życiorysu zawodowego pozwala na uporządkowanie wszystkich informacji w czytelny sposób. W zależności od tego, po jaki układ sięgniesz, inne rzeczy zostaną wyróżnione. Pamiętaj więc, aby swój wybór uzależnić od poziomu doświadczenia oraz stanowiska, o które się ubiegasz.

Format funkcjonalny

Układ funkcjonalny to taki, w którym wyróżnione są przede wszystkim umiejętności. Dzięki temu takie CV ukrywa braki w historii zatrudnienia. W związku z tym sprawdzi się idealnie w przypadku początkujących kandydatów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w branży gastronomicznej.

Format chronologiczny

Ten układ jest najbardziej popularny. Możesz mieć pewność, że niemal każdy pracodawca już kiedyś go widział. Najważniejsza jest w nim historia zatrudnienia. Eksperci polecają, by po taki format sięgali kandydaci ze średnim lub dużym doświadczeniem. Ze względu na jego popularność, z tego formatu mogą też skorzystać osoby, które mają za sobą pierwsze praktyczne doświadczenie w branży, np. ukończyły staż zawodowy.

Format mieszany

Taki format to połączenie dwóch poprzednich. Przyda się wyłącznie osobom z ogromnym doświadczeniem. Możesz po niego sięgnąć na przykład kiedy będziesz ubiegał się o pracę na stanowisku szefa kuchni.

🎁Niezależnie od tego, jaki format CV kucharza/pomocy kuchennej wybierzesz, powinieneś pamiętać o użyciu odwróconego porządku chronologicznego podczas przedstawiania doświadczenia zawodowego i wykształcenia. Oznacza to, że jako pierwsze należy wypisać swoje najnowsze dokonania, a dopiero potem wymieniać poprzednie, aż do najwcześniejszego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pracodawca nie przeoczy najbardziej adekwatnych informacji o tobie.

Sekcje w CV

Każde przykładowe CV będzie zawierać kluczowe sekcje. Są to części, których nie może zabraknąć w żadnym CV. Należą do nich:

 • Nagłówek, gdzie podasz swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe,
 • Umiejętności twarde i miękkie,
 • Wykształcenie,
 • Doświadczenie.
⚠️Jeżeli pracodawca zauważy, że jakiekolwiek z tych informacji nie zostały zawarte w twoim podaniu o pracę, raczej od razu odrzuci aplikację.

📌Kolejność powyższych sekcji będzie zależała od formatu CV jakie wybrałeś.

Możesz mieć pewność, że niemal każde CV kucharza czy pomocy kuchennej ma te sekcje. To jednak może być za mało, żeby zachwycić pracodawcę. Aby przyciągnąć uwagę, dodaj podsumowanie zawodowe, w którym krótko opiszesz dlaczego to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem na proponowane stanowisko.

Aby zdobyć stanowisko kucharza czy pomocy kuchennej, podkreśl także unikatowe informacje o sobie, tworząc dodatkowe sekcje, na przykład: znajomość języków obcych, szkolenia, zainteresowania czy też znajomość programów komputerowych.

Jeżeli czujesz się niepewnie, nie martw się. W dalszej części tego artykułu dokładnie opisaliśmy, jak stworzyć każdą z tych sekcji i podaliśmy gotowe wzory CV, z których możesz czerpać inspirację!


cv pomocy kuchennej

Nagłówek w CV: przedstaw się i podaj dane kontaktowe

Choć nagłówek jest jedną z najważniejszych sekcji w CV, kandydaci często go bagatelizują. Jego napisanie jest proste, ale musisz zrobić to w odpowiedni sposób. Przede wszystkim dlatego, że to pierwsza część CV, którą zobaczy rekruter. Po drugie, dlatego, że zawarte w nim dane są kluczowe dla procesu rekrutacyjnego.

⚠️Dokładnie zweryfikuj, czy wszystkie podane dane są aktualne i prawidłowo zapisane. Nawet jeśli jesteś doskonałym kandydatem, a w twój mail wkradnie się literówka lub przekręcisz cyfrę w numerze telefonu, możesz stracić swoją szansę na pracę.

Ta sekcja znajdzie się na samej górze CV. Jako pierwsze powinno być wymienione twoje imię i nazwisko, które jest niejako tytułem CV. Aby je wyróżnić, użyj większej czcionki lub pogrubienia. Następnie w czytelny sposób podaj dane kontaktowe. Możesz to zrobić w dowolnej kolejności.

Poprawny przykład
Karol Konieczka

123 543 123

karol.konieczka123@gmail.com

Rybnik


Niepoprawny przykład

Karol Konieczka

987654321 domowy 954654321 drugi 09878765

12s1odkikaro1@gmail.com

Ul. Kowalska 213

12-090 Rybnik

Polska


Łatwo zauważyć, że pierwszy przykład jest bardzo czytelny. Nie ma wątpliwości co do tego, o kim jest ten życiorys. Numer telefonu został oddzielony spacjami, przez co bez problemu można go dostrzec i łatwo odczytać. Adres e-mail wygląda profesjonalnie.

Drugi przykład może odstraszyć rekrutera przez panujący w nim bałagan. Nie należy podawać kilku numerów. Wystarczy jeden, pod którym będziesz osiągalny. Co więcej, podanie dokładnego adresu zamieszkania tylko zabiera cenne miejsce i wprowadza chaos. Wystarczy, że podasz samą miejscowość. Nie musisz też podawać nazwy kraju, o ile nie ubiegasz się o pracę za granicą.

Spójrz też na adres e-mail. Jest on bardzo nieczytelny przez nagromadzone w nim cyfry. Zawiera też zwroty, które pracodawca może uznać za nieprofesjonalne.

📌Według ekspertów, w przypadku osób ubiegających się o pracę, najlepiej wyglądają adresy e-mail zawierające imię i nazwisko kandydata. Dodanie podkreślników, kropek czy liczb jest dozwolone, o ile adres e-mail wygląda profesjonalnie i nie jest chaotyczny.

Czy w swoim CV pomoc kuchenna powinna umieścić zdjęcie?

Od jakiegoś czasu dodawanie zdjęć do CV wzbudza sporo kontrowersji. Zagraniczni pracodawcy raczej unikają podań z CV, aby nie zostali oskarżeni o dyskryminację. Co więc zrobić?

Eksperci radzą, by kierować się dość prostą zasadą. W przypadku, gdy w ofercie o pracę mowa jest o podaniu ze zdjęciem, lepiej jest je umieścić w CV. Jeżeli jednak taka informacja się nie pojawia, lepiej jest wysłać dokumenty bez fotografii.

Pamiętaj, że według obecnego prawa, pracodawca nie może wymagać od pracowników fotografii w dokumentach aplikacyjnych. Brak zdjęcia nie może być powodem odrzucenia CV.

⚠️Jeżeli zdecydujesz się na dodanie fotografii, traktuj ją jako swoją wizytówkę. To właśnie patrząc na nią pracodawca wyrobi sobie pierwsze wrażenie o tobie. Zaprezentuj się więc jako profesjonalna osoba. Unikaj prywatnych zdjęć czy selfie, a zamiast tego użyj klasycznego portretu. Zadbaj też o odpowiedni, schludny strój i uczesanie.

📌Zamiast tracić czas na projektowanie podania od podstaw, sięgnij po gotowy wzór CV, który da ci możliwość szybkiego wgrania zdjęcia.


cv pomocy kuchennej

Skuteczne CV – napisz podsumowanie zawodowe

Choć podsumowanie zawodowe, zwane też podsumowaniem życiorysu i profilem zawodowym, bardzo często pojawia się w podaniach za granicą, w Polsce jest to nadal mało znany zabieg. Skorzystaj z tej informacji i stwórz skuteczne CV, które zachwyci pracodawców.

W tej części musisz krótko opisać swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia. Używając zaledwie kilku zdań, musisz przyciągnąć uwagę potencjalnego szefa i przekonać go, by przeczytał dalszą część twojego CV.

📌Umieść tę część swojego CV zaraz pod nagłówkiem. Jej pisanie zostaw jednak na sam koniec. Dzięki temu, po stworzeniu pozostałych sekcji, będziesz miał świeże spojrzenie na swoje dokonania i historię zatrudnienia.

Spójrz na poniższe wzory CV:

POPRAWNIE 👇

Od pięciu lat pracuję na stanowisku pomocy kuchennej. Kuchnia włoska to moja specjalność. Przygotowywane przeze mnie makarony otrzymały “Laur Konsumenta”. W Państwa hotelu chcę rozwijać moje umiejętności na stanowisku kucharza.


NIEPOPRAWNIE 👇

Pracuję jako pomoc kuchenna. Chcę rozpocząć pracę jako kucharz.


Pierwszy przykład jest zwięzły, ale zawiera informacje, które z pewnością zainteresują potencjalnego szefa. Kandydat opowiedział ile ma lat doświadczenia w branży, czym się specjalizuje oraz pochwalił się dużym osiągnięciem. Co więcej, zasugerował o jaką posadę się ubiega.

Drugi przykład jest miałki. Nie ma w nim żadnych szczegółów. Choć kandydat mówi, na jakim stanowisku chce pracować, nie daje pracodawcy żadnych podstaw, które pomogłyby mu podjąć taką decyzję.

📌Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, który nie ma zbyt wielu osiągnięć w praktycznej pracy, stwórz sekcję, w której podkreślisz najważniejsze umiejętności oraz przedstawisz swoje cele związane z karierą w branży.

CV kucharza i pomocy kuchennej – jakie umiejętności są wymagane?

Niemal każdy wzór CV zawiera sekcję z umiejętnościami. Nic zresztą dziwnego, ponieważ jest to bardzo ważna część podania. Za jej pomocą nie tylko prezentujesz swoje kompetencje potencjalnemu szefowi, ale przede wszystkim pomagasz sobie przejść przez automatyczną selekcję.

Większość rekrutacji odbywa się online. Duże firmy korzystają z systemów śledzenia kandydatów, czyli programów, które skanują podania i odrzucają te, które nie zawierają odpowiednich informacji.

Z pewnością nie chcesz, aby twoje podanie trafiło do śmieci zanim w ogóle rekruter je zobaczy. Aby temu zapobiec, pamiętaj o poniższych radach:

 • Uważnie przeczytaj ofertę pracy i znajdź umiejętności, które są wymagane od kandydatów – to twoje słowa kluczowe;
 • Zapisz swoje umiejętności w dokładnie takim samym brzmieniu, jak są zapisane w ofercie pracy;
 • W pierwszej kolejności podawaj te swoje umiejętności, które są wymagane od kandydatów. To z pewnością zwróci uwagę rekrutera.
⚠️Jeżeli desperacko szukasz pracy lub jesteś młodszym kandydatem, możesz czuć pokusę, aby kłamać na temat swoich umiejętności. Nigdy tego nie rób. Choć w zawodzie kucharza potrzebne są konkretne kompetencje, wielu z nich możesz nauczyć się podczas pracy i twój szef zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli jednak skłamiesz, a pracodawca cię na tym przyłapie, możesz bezpowrotnie stracić swoją szansę.

Umiejętności twarde

Twarde kompetencje to takie, których trzeba się nauczyć. Bez nich wykonywanie danego zawodu nie byłoby możliwe. Pamiętaj, aby dostosować listę umiejętności do pracy, o którą się starasz. Przykładowo, jeżeli chcesz otrzymać posadę w restauracji tajskiej, znajomość kuchni włoskiej nie będzie aż tak istotna.

Spójrz na przykładowe kompetencje twarde, które mogą być docenione przez pracodawcę:

 • Dekoracja deserów,
 • Umiejętność obsługi narzędzi kuchennych,
 • Obsługa pieca do pizzy,
 • Przygotowywanie potraw,
 • Obsługa rezerwacji po angielsku,
 • Prawo jazdy kat. B.

cv pomocy kuchennej

Miękkie umiejętności

 • Umiejętność pracy pod presją czasu,
 • Empatia,
 • Precyzja,
 • Kreatywność,
 • Umiejętność pracy w zespole,
 • Umiejętność zarządzania zespołem.

Osoby pracujące w kuchni oprócz zestawu umiejętności technicznych muszą też wiedzieć, jak pracować w zespole. Pracodawca z pewnością zajrzy do tej sekcji, jeżeli masz zostać pomocą kucharza i być wsparciem dla sprawnego działania kuchni.

Doświadczenie zawodowe w CV

Dobrze napisana sekcja z doświadczeniem z pewnością zwróci uwagę rekrutera. Co więcej, może ona wpłynąć nie tylko na możliwość zatrudnienia, ale nawet na pensję, jaką zaoferuje ci pracodawca. Zrób więc wszystko, aby twoje doświadczenie zawodowe cię wyróżniało.

W tej sekcji powinny znaleźć się informacje:

 • Nazwa stanowiska
 • Nazwa danej restauracji czy innej firmy
 • Okres zatrudnienia

Pamiętaj, że te dane to tylko wymagane minimum. Jeżeli chcesz zachwycić pracodawcę i zwiększyć swoje szanse, musisz opisać swoje wyjątkowe osiągnięcia na danym stanowisku oraz wymienić pełnione przez siebie obowiązki.

Doświadczenie w CV dla pomocy kuchennej z doświadczeniem

Pomoc kuchenna

Restauracja ABC

2015-2020

 • Dbałem o sprawne działanie kuchni, współpracując z głównym kucharzem.
 • Otrzymałem tytuł Pracownika miesiąca.
 • Koordynowałem pracę pomocników kuchennych.
 • Kontrolowałem daty ważności produktów.
 • Szkoliłem kelnerów i stażystów.

Jak napisać tę sekcję w przypadku osób z małym doświadczeniem?

Aby dostać pracę, musisz od czegoś zacząć. Początkujący kandydaci często wpadają w panikę w momencie, kiedy mają stworzyć tę sekcję. Nie martw się jednak. Zastosuj porady ekspertów i wykorzystaj tę część CV na swoją korzyść.

Pomyśl o stażach i praktykach zawodowych, które zrealizowałeś. To właśnie one będą twoim punktem odniesienia i pierwszym doświadczeniem, które warto pokazać w CV. Jeżeli ukończyłeś szkołę zawodową czy technikum, z pewnością masz za sobą doświadczenia praktyczne.

Stażysta – pomoc kuchenna

Restauracja Mamma Mia

Marzec – sierpień 2019

 • Pod nadzorem kucharza przygotowywałem posiłki.
 • Obserwując pracę starszych pomocników, zgłębiałem temat sztuki kulinarnej w praktyczny sposób.

Pamiętaj, że choć pierwsze doświadczenia zawodowe raczej nie przyniosą ci dużych zysków, mogą pomóc ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy, a także stworzeniu sieci kontaktów zawodowych, które mogą ci się przydać w przyszłości.

Wykształcenie – wzór CV

Każdy gotowy wzór CV, poza sekcją z doświadczeniem i umiejętnościami, będzie miał sekcję z wykształceniem. Nawet jeżeli pracodawca głównie zwraca uwagę na doświadczenie, z pewnością spojrzy także na tę część życiorysu.

Osoby, które ukończyły technikum, szkołę zawodową lub studia związane z gastronomią, mogą mieć nieco większe szanse na zatrudnienie. Branżowe wykształcenie może pomóc w szczególności kandydatom bez dużego doświadczenia praktycznego.

Niezależnie od ukończonej szkoły, pamiętaj, aby w twoim CV znalazły się te informacje:

 • Zdobyty tytuł zawodowy lub naukowy,
 • Nazwa ukończonej szkoły,
 • Okres trwania nauki.

cv pomocy kuchennej

Zobacz wzór CV z wykształceniem poniżej

Technik żywienia – studia licencjackie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

2015-2018

 • Otrzymywałem stypendium naukowe dla najlepszych studentów.
 • Byłem przewodniczącym koła naukowego.
 • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.

Jeżeli masz spore doświadczenie zawodowe, nie ma konieczności tak szczegółowego opisywania twoich osiągnięć w szkole. Tę przestrzeń w CV powinni jednak wykorzystać początkujący kandydaci. Pokaż pracodawcy, że jesteś ambitny i chcesz się rozwijać.

📌Podawaj tylko najwyższe ukończone szkoły. Przykładowo, jeśli studiowałeś, nie musisz wspominać o szkole średniej. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy studiowałeś kierunek niezwiązany z gastronomią, a wcześniej ukończyłeś technikum kierunkowe. Wówczas wymień obie szkoły.

Zachwyć pracodawcę dodatkowymi sekcjami w CV

Zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne otrzymują tylko wyróżniający się kandydaci. Jeżeli chcesz pokazać pracodawcy, jak bardzo wyjątkowym kandydatem jesteś, pamiętaj o dodatkowych sekcjach, na przykład takich, w których opiszesz umiejętności językowe, swoje zainteresowania lub ukończone kursy.

Obsługa komputera

Pracując jako pomoc kuchenna być może będziesz musiał obsługiwać konkretne programy komputerowe, na przykład takie do prowadzenia inwentarza. Jeżeli możesz pochwalić się znajomością takich programów, koniecznie wspomnij o tym w dodatkowej sekcji.

Języki obce

Obecnie na polskim rynku pracy, niezależnie od branży, pracownicy znający dodatkowy język są mile widziani. Taka umiejętność może wpłynąć nie tylko na możliwości zatrudnienia, ale także na twoją pensję. Upewnij się, że rekruter nie przeoczy informacji o językach, tworząc dodatkową sekcję życiorysu zawodowego. Jeżeli nie masz pewności, jak to zrobić, zajrzyj do naszego artykułu.

Spraw, by twoje CV było jeszcze lepsze

Spojrzyj na poniższe porady, dzięki którym stworzysz jeszcze lepsze CV pomocy kuchennej.

 • Sprawdź błędy

Praca w kuchni wymaga precyzji. To jedna z cech, którą pracodawca może szybko zweryfikować. Wystarczy, że spojrzy na twoje podanie. Zadbaj, by nie było w nim niejasnych zdań, błędów, a nawet literówek. Przy dużej konkurencji nawet źle postawiony przecinek może być powodem do dyskwalifikacji.

 • Skorzystaj z kreatora CV

Używając kreatora CV masz pewność, że w twoim podaniu niczego nie zabraknie. Nasze wzory są nie tylko profesjonalne, ale także bardzo estetyczne, dzięki czemu możesz zachwycić pracodawcę nie tylko swoim doświadczeniem, ale także stylem. Co więcej, jeżeli kiedykolwiek będziesz musiał zaktualizować swoje podanie, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

CV i list motywacyjny dla pomocy kuchennej – podsumowanie

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, co zrobić, aby pracodawca zauważył twoje podanie. Oto kilka końcowych rad:

 • Użyj podsumowania życiorysu, aby pokonać kandydatów z większym doświadczeniem.
 • Podawaj tylko te informacje, które mają związek z pracą kucharza lub pomocy kuchennej.
 • Skorzystaj z wzorów i szablonów CV, aby ułatwić sobie zadanie pisania podania o pracę.
 • CV i list motywacyjny powinny mieć podobny styl i paletę kolorystyczną.
 • Przed wysłaniem podania, sprawdź czy wszystkie dane są aktualne.
 • Abyś mógł wziąć udział w rekrutacji, musisz dodać aktualną klauzulę na temat przetwarzania danych osobowych. Nasz kreator CV pomoże ci to zrobić w estetyczny i schludny sposób.

Idealny szablon CV to przepis na zawodowy sukces. Nasz kreator CV pomoże ci stworzyć list motywacyjny kucharza oraz piękny życiorys zawodowy, który zawiera wszystkie kluczowe informacje. Przejrzyj naszą stronę, aby dowiedzieć się więcej na temat poszukiwania pracy i tworzenia dokumentów aplikacyjnych.

FAQ

Czy muszę dołączyć list motywacyjny do mojego CV?

Choć dołączenie listu motywacyjnego do CV jest obowiązkowe wyłącznie w sytuacji, kiedy pracodawca wprost prosi o niego w ofercie pracy, to zawsze warto go dodać. Wykorzystaj przestrzeń listu motywacyjnego, aby pokazać swoją unikatową osobowość i rozwinąć informacje, na które nie było już miejsca w CV.

List motywacyjny może odegrać kluczową rolę podczas procesu zatrudniania, w szczególności, gdy jesteś początkującym kandydatem lub o stanowisko ubiega się wiele osób. Tworząc list pokazujesz, że jesteś ambitny i naprawdę zależy ci na danym stanowisku.

Jaką szkołę muszę skończyć, aby pracować jako pomoc kuchenna?

Jeżeli chcesz pracować w kuchni, nie musisz mieć konkretnego wykształcenia. Pracodawcy jednak przychylniej patrzą na osoby, które ukończyły szkołę zawodową lub technikum gastronomiczne. Jeżeli planujesz rozwijać karierę w gastronomii, być może warto ukończyć dodatkowy kurs na kucharza, który pomoże ci wspinać się po szczeblach kariery w tej branży nieco szybciej.

Spójrz na nasze doskonałe szablony CV dla pomocy kuchennej już dziś! Zajrzyj na naszą stronę i wybierz wzór, który pasuje do ciebie.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV