CV pielęgniarki studenckiej – jak napisać doskonałe podanie o pracę w przychodni studenckiej
Praca pielęgniarki może przynieść spełnienie zawodowe. Aby rozpocząć pracę w przychodni studenckiej, musisz mieć aktualne prawo wykonywania zawodu, odpowiednie umiejętności, wykształcenie medyczne, a także pewne doświadczenie zawodowe.
Przykładowe CV pielęgniarki do przychodni studenckiej
Paulina Pawłowska
Pielęgniarka
paulina.pawłowska@gmail.com
111 123 111
Warszawa
Podsumowanie zawodowe
Od ponad dziesięciu lat pracuję jako pielęgniarka. Mam duże doświadczenie w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego. Pracowałam w prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Jestem osobą empatyczną, która lubi kontakt z młodymi ludźmi, dlatego aplikuję na stanowisko pielęgniarki w przychodni studenckiej.
Doświadczenie
Pielęgniarka
Klinika XYZ
Warszawa
2018-2023
- Przygotowywałam pacjentów do zabiegów operacyjnych.
- Nadzorowałam całe piętro pooperacyjne, w którym przebywało w tym samym czasie między 50-100 pacjentów.
- Dzięki mojej empatii, potrafiłam uspokoić pacjentów przed zabiegami, a także być wsparciem dla ich rodzin.
- Prowadziłam dokumentację medyczną ponad 2000 pacjentów.
Wykształcenie
Pielęgniarstwo – studia magisterskie
Specjalizacja: pielęgniarstwo anestezjologiczne
Uniwersytet Medyczny
Warszawa
2010-2012
Umiejętności
- Prowadzenie dokumentacji medycznej
- Dezynfekcja przyrządów medycznych
- Pobieranie krwi i zakładanie kroplówek
- Wykonywanie prostych procedur medycznych
- Dbanie o inwentarz i sporządzanie zamówień
- Umiejętność pracy pod presją
- Umiejętność nawiązywania kontaktów
- Odpowiedzialność
- Wysoka kultura osobista
- Empatia
Co więcej, niezbędna jest wiedza na temat tego, jak stworzyć dobre CV pielęgniarki, które zainteresuje pracodawców i zwiększy twoje szanse na zatrudnienie.
Napisanie profesjonalnego CV może stanowić wyzwanie. Właśnie dlatego w tym artykule zawarliśmy mnóstwo porad wraz ze wzorami, abyś bez problemu napisała idealne CV.
Warunki zatrudnienia pielęgniarek
Według portalu nursing.pl zarobki pielęgniarek różnią się w zależności od zdobytego tytułu zawodowego. Pielęgniarki, które ukończyły studia magisterskie, zarabiają średnio 5 478 złotych brutto na miesiąc. Z kolei te z licencjatem, mogą liczyć na zarobki w wysokości 4 186 złotych. Pielęgniarki, które ukończyły technikum pielęgniarskie, otrzymują około 3 772 złote brutto na miesiąc. Warto pamiętać, że aby móc podjąć pracę pielęgniarki, konieczne jest ukończenie studiów.
Zarobki zależą również od placówki, w której się pracuje, a także od sektora. Zazwyczaj osoby zatrudnione w sektorze prywatnym zarabiają więcej niż te, które pracują w publicznej służbie zdrowia.
Pielęgniarka studencka - CV i jego części
Profesjonalne CV składa się z części podstawowych i dodatkowych. Te pierwsze są kluczowe i niezbędne do zdobycia zatrudnienia. Te drugie z kolei nie są obowiązkowe, ale mogą wyróżnić cię na tle innych.
Obowiązkowe sekcje w CV to:
- Nagłówek,
- Doświadczenie zawodowe,
- Wykształcenie,
- Umiejętności.
Dodatkowo możesz napisać ciekawe podsumowanie zawodowe, a także dodać sekcje, które przedstawiają cię jako idealnego kandydata, na przykład podając swoje zainteresowania, ukończone kursy czy znajomość języków obcych.
Wybierając szablon CV, musisz także zdecydować, jaki format CV będzie dla ciebie najlepszy. W zależności od wybranego formatu, za każdym razem inne sekcje będą pojawiać się jako pierwsze. Sprawdź nasze poradniki na temat każdego z możliwych do wyboru formatów:
Niezależnie od tego, jaki format wybierzesz, zazwyczaj dobrym pomysłem jest zaprezentowanie swoich doświadczeń i wykształcenia w odwróconym porządku chronologicznym, czyli od najnowszego do najstarszego. Dzięki takiemu zabiegowi zyskujesz pewność, że rekruter zauważy w pierwszej kolejności najnowsze informacje o tobie.
Od czego zacząć CV dla pielęgniarki?
Swoje CV pielęgniarki musisz zacząć od sekcji z nagłówkiem.
Choć może ci się to wydawać dziwne, nagłówek jest jedną z kluczowych sekcji w CV. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to pierwsza rzecz, jaką zauważy w twojej aplikacji rekruter. Jeżeli nagłówek nie będzie proporcjonalny oraz będzie wyglądał nieschludnie, zrobi złe pierwsze wrażenie. Możesz na przykład wpisać do niego zbyt wiele informacji i sprawić, że będzie on nieczytelny albo wpisać nieprofesjonalny adres e-mail.
W środowisku profesjonalnym zapomnij o żartobliwych adresach mailowych. Musisz być profesjonalny, a więc zadbaj o wygląd swojego adresu mailowego. Najlepiej jest stworzyć go ze zbitki imienia i nazwiska. Ewentualnie możesz dodać tam liczby czy znaki specjalne, jeżeli adres da radę bez problemu odczytać.
Po drugie, to dane z tej sekcji posłużą pracodawcy do skontaktowania się z tobą w sprawie rozmowy o pracę. Zwróć szczególną uwagę na adres mailowy i to, czy nie ma w nim literówek. Sprawdź też, czy twój numer telefonu jest aktualny i czy nie przekręciłeś w nim żadnej cyfry. Nawet taki najmniejszy błąd może wpłynąć na to, że pracodawca nie będzie w stanie się z tobą skontaktować, a co za tym idzie - spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej.
W tej sekcji ogranicz się wyłącznie do podstawowych danych, czyli:
- Imienia i nazwiska,
- Adresu e-mail,
- Numeru telefonu,
- Miejscowości.
Nie ma potrzeby podawania innych informacji, chyba że pracodawca prosi o nie w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj, że w pewnych środowiskach zawodowych, w szczególności za granicą, niektóre dane osobowe mogą zostać uznane za wrażliwe i podanie ich może oznaczać dyskwalifikację kandydata.
Jak opisać doświadczenie w CV pielęgniarki, aby wyróżnić się na tle innych kandydatek?
Doświadczenie zawodowe może pomóc ci w zdobyciu pracy, a także skłonić pracodawcę do zaoferowania ci wyższej stawki. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować jako pielęgniarka w szpitalu klinicznym czy w przychodni studenckiej, musisz mieć już doświadczenie praktyczne. Niekoniecznie musi to być praca na etacie. Wystarczy staż, praktyki zawodowe, a czasem nawet wolontariat.
Niezależnie od poziomu doświadczenia, koniecznie dodaj tę sekcję do CV.
Umieść tu koniecznie:
- Nazwę pełnionego stanowiska (np. pielęgniarka stażystka),
- Nazwę placówki, w której pracowałaś,
- Czas trwania zatrudnienia.
Jeżeli pracowałaś pod okiem znanego autorytetu medycznego, możesz o tym wspomnieć właśnie w tej sekcji.
Przykładowe CV pielęgniarki – wzór sekcji z historią zatrudnienia
Spójrz na przykład sekcji z doświadczeniem w CV pielęgniarki w przychodni studenckiej:
Pielęgniarka
Przychodnia studencka
Poznań
2015-2020
- Z cierpliwością wysłuchiwałam potrzeb pacjentów i zapewniałam im jak najlepszą opiekę.
- Przeprowadziłam ponad 20 warsztatów z profilaktyki związanych z żywieniem i 12 warsztatów na temat profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową.
- Znajomość praw pacjenta pozwoliła mi na przyspieszenie dat pilnych wizyt.
- Opiekowałam się osobami przewlekle chorymi, wykorzystując moją empatię i konkretne umiejętności związane z opieką nad chorymi.
- Prowadziłam dokumentację medyczną ponad 1000 pacjentów.
- Szkoliłam młodsze pielęgniarki pracujące w przychodni.
Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji i znaleźć pracę w zawodzie pielęgniarki w przychodni studenckiej, nie ograniczaj się wyłącznie do podstawowych informacji. Postaraj się opisać doświadczenie zawodowe w ciekawy sposób. Pochwal się swoimi osiągnięciami i obowiązkami. Zrób to za pomocą wypunktowania, aby twoje CV pielęgniarki zachowało przejrzystość.
Jeśli masz taką możliwość, opisz powyższe rzeczy za pomocą danych liczbowych. W ten sposób zademonstrujesz pracodawcy, co dokładnie osiągnęłaś na poprzednim stanowisku pielęgniarki i pokażesz, w jaki sposób możesz przyczynić się do rozwoju kliniki czy przychodni.
Wykształcenie w CV pielęgniarki
W pracy pielęgniarki wiedza na temat zdrowia jest bardzo ważna. Musisz wiedzieć, co dolega pacjentom oraz jak im pomóc. Będziesz też odpowiadać za współpracę z lekarzami, którzy liczą na twoją umiejętność samodzielnej pracy.
Aby zostać pielęgniarką w przychodni studenckiej, musisz ukończyć albo być w trakcie studiów pielęgniarskich, najlepiej na uniwersytecie medycznym. W tej sekcji podaj takie informacje, jak:
- kierunek i tytuł zawodowy (jeżeli dotyczy),
- nazwę szkoły,
- okres trwania nauki.
Zobacz poniższy przykład:
Pielęgniarstwo - licencjat
Uniwersytet Medyczny
Poznań
2020-obecnie
Jeżeli szukasz pierwszego zatrudnienia, możesz opisać krótko swoje sukcesy w szkole. Pochwal się takimi osiągnięciami, jak publikacje naukowe, udział w konferencjach, stypendia, a także uczestnictwo w kołach naukowych czy też samorządzie studenckim. W końcu będziesz pracować w przychodni studenckiej, a więc fakt, że jesteś osobą proaktywną i gotową do działania na pewno zaimponuje pracodawcy.
Podsumowanie zawodowe w CV
Aby napisać CV pielęgniarki, które zrobi wrażenie na pracodawcy, musisz wyróżnić się na tle innych kandydatek. Napisz podsumowanie zawodowe, aby zachwycić rekruterów.
Jest to krótka sekcja, w której opisujesz wszystkie ciekawe informacje na temat swojej kariery. W podsumowaniu zawodowym możesz wspomnieć o dużym doświadczeniu, wyjątkowych umiejętnościach czy zrealizowanych projektach. Początkujący kandydaci mogą skupić się na swojej edukacji, a także podzielić się swoimi celami zawodowymi.
Zajrzyj do naszego poradnika, gdzie znajdziesz wszystkie informacje na temat tworzenia podsumowania zawodowego. Natrafisz tam również na wzór podsumowania zawodowego zarówno dla osób z dużym doświadczeniem, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają.
Umiejętności w CV
Wiele osób popełnia błąd, bagatelizując sekcję z umiejętnościami. Nie możesz po prostu wrzucić tu wszystkich kompetencji, które przyjdą ci do głowy. Ta sekcja musi ściśle współgrać z tym, co znajduje się w ogłoszeniu o pracę. Im bardziej spersonalizujesz swoje podanie, tym większe masz szansę na zatrudnienie.
Miej na uwadze, że duże placówki medyczne mogą korzystać z systemów śledzenia kandydatów. Są to programy komputerowe, które sprawdzają CV i list motywacyjny pod kątem słów kluczowych. Jeżeli dokumenty aplikacyjne ich nie zawierają, komputer odrzuci twoje podanie zanim w ogóle trafi ono na biurko rekrutera.
Aby tak się nie stało, przeanalizuj ofertę pracy. To właśnie umiejętności, które zostały tam wymienione są słowami kluczowymi. Oczywiście nie musisz wymieniać ich wszystkich, nigdy nie kłam w CV. Jednak swoje kompetencje postaraj się zapisać tak samo, jak zostały one wymienione w ofercie pracy. W ten sposób zwiększają się szanse na to, że program odczyta je prawidłowo.
Umiejętności twarde
Te umiejętności wynikają bezpośrednio z wiedzy i doświadczenia danej osoby. Jeżeli chcesz zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, koniecznie przyłóż się do napisania tej sekcji. Dostosuj umiejętności do konkretnej oferty pracy pielęgniarki.
Przykładowe umiejętności twarde, które mogą znaleźć się w CV pielęgniarki aplikującej o posadę w przychodni studenckiej to:
- znajomość obsługi spirometru,
- pobieranie krwi,
- dezynfekcja sprzętu medycznego,
- prowadzenie dokumentacji medycznej,
- edukacja zdrowotna.
Umiejętności miękkie
Z zawodem pielęgniarki wiąże się także niemal nieustanny kontakt z pacjentami. Poszanowanie ludzkiej godności jest bardzo ważnym elementem tej pracy. Właśnie dlatego pracodawca na pewno będzie chciał wiedzieć więcej na temat tego, jakie masz umiejętności miękkie. Pochwal się nimi w tej sekcji i pamiętaj, że w przypadku pracy pielęgniarki są one tak samo ważne, jak umiejętności twarde.
Przykładowe umiejętności miękkie dla pielęgniarki:
- wysoka kultura osobista,
- odpowiedzialność,
- umiejętność zarządzania stresem,
- efektywna komunikacja z pacjentami i personelem medycznym.
Umiejętności językowe - gdzie je wpisać
Zawód pielęgniarki jest ciekawy i codziennie może zaskakiwać. Może się zdarzyć, że będziesz pracować z osobami, które nie mówią po polsku. Program Erasmus jest bardzo popularny, a więc pracując w przychodni studenckiej możesz na co dzień spotykać się z osobami z wymiany międzynarodowej. Znajomość języka angielskiego może więc zagrać na twoją korzyść podczas rekrutacji. Wspomnij o znajomości języków obcych w osobnej sekcji, aby pracodawca nie przeoczył tej informacji.
Skorzystaj z naszego poradnika, aby napisać doskonałą część dotyczącą języków obcych.
Napisz list motywacyjny pielęgniarki studenckiej
List motywacyjny pielęgniarki to doskonały sposób na to, by wyróżnić się na tle innych kandydatek. Możesz w nim przedstawić wszystko to, na co zabrakło miejsca w CV i omówić te swoje kwalifikacje, które odróżniają cię od innych kandydatów. Może to być na przykład ukończone szkolenie specjalizacyjne, ciekawe projekty, a nawet cele zawodowe. Koniecznie opisz, w jaki sposób praca na danym stanowisku pozwoli ci je realizować.
Napisanie listu motywacyjnego nie jest obowiązkowe, chyba że pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę. Jednak pisząc go, zwiększasz swoje szanse na to, że to właśnie ty obejmiesz oferowane stanowisko pielęgniarki w przychodni studenckiej.
Zwróć uwagę na błędy w CV
Pamiętaj, aby zanim wyślesz dokumenty aplikacyjne do pracodawcy, jeszcze raz je przeczytać. CV i list motywacyjny pielęgniarki powinny być bezbłędne. Dzięki temu pokażesz, że naprawdę zależy ci na pracy, a także, że przykładasz wagę do szczegółów.
Podsumowanie artykułu
Po przeczytaniu tego artykułu powinnaś wiedzieć, jak napisać CV pielęgniarki, które zagwarantuje ci pracę w przychodni studenckiej. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jak stworzyć ciekawe podanie, zajrzyj do artykułów na naszym blogu, gdzie znajdziesz mnóstwo porad i wzorów CV.
Już dziś stwórz idealne podanie o pracę pielęgniarki w przychodni studenckiej, korzystając z naszych szablonów.
Najczęściej zadawane pytania
W jaki sposób kreator CV może mi pomóc w stworzeniu życiorysu zawodowego?
Kreator CV porządkuje wszystkie sekcje dokumentu tak, aby były przejrzyste, wyglądały profesjonalnie, ale też zwracały uwagę pracodawcy. Dzięki naszemu kreatorowi stworzysz idealne podanie w mgnieniu oka. Co więcej, masz pewność, że opracowane przez ekspertów szablony przyciągną spojrzenie rekruterów.
Jak długie powinno być moje CV?
Najlepiej będzie, jeżeli zmieścisz swoje CV na jednej stronie A4. Wyłącznie pielęgniarki z ogromnym doświadczeniem, albo takie, które pracowały przy wielu projektach, mogą sobie pozwolić na dłuższe CV.
Skup się przede wszystkim na tych informacjach, które są istotne dla danego stanowiska, a na pewno zmieścisz się na jednej stronie A4. Nigdy nie zmniejszaj czcionki ani nie usuwaj marginesów. Jeżeli to zrobisz, twoje CV będzie mniej czytelne.
Klauzula w CV? Czy jest potrzebna?
Klauzula o ochronie danych osobowych jest niezbędnym elementem każdego życiorysu zawodowego. Bez niej pracodawca nie może uwzględnić twojej kandydatury. Umieść ją w aktualnej formie, a jeżeli twoje CV ma więcej niż jedną stronę, pamiętaj, że musi się ona znaleźć na każdej z nich. Może być zapisana w stopce mniejszą czcionką, aby nie odciągać uwagi od reszty twojego dokumentu.
W przypadku listu motywacyjnego nie musisz jej dodawać, chyba że prosi o nią pracodawca. Już dziś stwórz idealne podanie o pracę dla pielęgniarki w przychodni studenckiej.
Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.
Stwórz swoje CV w 15 minut
Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.