Profesjonalne CV managera – przewodnik krok po kroku

Jeśli chcesz rozwijać swoją karierę i zostać kierownikiem sklepu, firmy czy innego przedsiębiorstwa, musisz stworzyć idealne podanie o pracę. Aby napisać CV managera, musisz wiedzieć, jakich sekcji nie może w nim zabraknąć, a także jak je uporządkować, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV – Kierownik

Ludmiła Kasprowicz
123 987 142
ludmiła.kasprowicz@gmail.com
Szklarska Poręba

Profesjonalne podsumowanie

Jestem kierownikiem działu sprzedaży. Posiadam ponad siedmioletnie doświadczenie w sektorze energetycznym. Dzięki moim umiejętnościom planowania i wdrażania strategii sprzedażowych, zwiększyłam przychody firmy ABC o 40% w skali roku. Biegle władam językiem angielskim i niemieckim. W Państwa firmie chcę wykorzystać moje kwalifikacje w pracy z międzynarodowymi klientami.

Doświadczenie zawodowe

Kierowniczka działu sprzedaży
Firma ABC
2018-2022

  • Tworzyłam strategię sprzedaży, zwiększając przychód firmy o 40%.
  • Kierowałam zespołem 20 pracowników.
  • Realizowałam strategiczne cele kampanii sprzedażowej.

Wykształcenie

Finanse i Rachunkowość – studia jednolite magisterskie
Uniwersytet Ekonomiczny
Poznań
2012-2018

  • Ukończyłam studia ze średnią 4,9.
  • Byłam przewodniczącą Koła Naukowego.

Umiejętności:

  • Język angielski – biegły
  • Język niemiecki – biegły
  • Zarządzanie
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego
  • Znajomość programu Microsoft Office
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność perswazji
  • Łatwość w komunikacji
  • Duża kultura osobista
  • Przykładanie wagi do szczegółów

Nawet jako osoba doświadczona w branży masz prawo nie wiedzieć, jak napisać profesjonalne CV. Nie martw się, jesteś w idealnym miejscu. W tym artykule napisaliśmy, jak krok po kroku stworzyć idealne podanie dla osoby, która ubiega się o stanowisko managera.

Pamiętaj, że wzory CV i szablony listów motywacyjnych pomogą ci w stworzeniu idealnych dokumentów aplikacyjnych.

Fakty na temat pracy kierowników

Za moment skupimy się na poszczególnych etapach pisania CV. Najpierw jednak przyjrzyjmy się faktom na temat pracy na stanowisku managera:

  • Na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby pracujące w województwach mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.
  • Na znacząco większe zarobki (⅔) mogą liczyć osoby pracujące w firmach z zagranicznym kapitałem.
  • Im większe doświadczenie kierownika, tym większa szansa na wyższe zarobki.
  • Kobiety pracujące na stanowisku zarabiają średnio 6800, a mężczyźni 8000 złotych.
  • Managerowie zespołów do 10 osób otrzymują średnio 7132 złotych, z kolei najwięcej zarabiają kierownicy bardzo dużych zespołów – ze średnią wynoszącą 10 555 złotych.*

*Dane za biznes.interia.pl

Czego nie może zabraknąć w CV managera?

Tworząc swoje CV, kierownik powinien zdawać sobie sprawę, że to właśnie ten dokument będzie miał ogromny wpływ na to, czy kandydat otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

CV managera bez wszystkich kluczowych sekcji lub takie, w których informacje są przedstawione w nieatrakcyjny sposób, może zaszkodzić kandydatowi. Pamiętaj też, że twoje CV i list motywacyjny mogą mieć także wpływ na stawkę, jaką zaproponuje ci pracodawca.

Jeżeli chcesz, by pisanie CV menedżera było łatwym i przyjemnym zadaniem, koniecznie użyj naszego kreatora CV. Dzięki niemu stworzysz estetyczne i profesjonalne podanie, które zachwyci rekruterów.

📌CV kierownika powinno ograniczać się do jednej, maksymalnie dwóch stron.


cv managera

Wykorzystaj tę przestrzeń mądrze, wpisując w swoje podanie tylko te informacje, które mają znaczenie dla stanowiska, o które się ubiegasz. Postaraj się także uporządkować je za pomocą wyraźnych sekcji.

Idealna konstrukcja w CV kierownika

Stanowisko kierownika oferuje wiele możliwości rozwoju. To ciekawa, ale i wymagająca praca. Aplikując o nią, najpewniej będziesz musiał zmierzyć się ze sporą konkurencją.

💡Większość rekruterów poświęca zaledwie 6 sekund na przejrzenie CV. Zrób wszystko, aby ich spojrzenie zatrzymało się na twoim podaniu na znacznie dłużej.

Jeżeli CV kierownika nie będzie zawierało podstawowych sekcji, rekruter odrzuci twoje podanie nawet bez czytania. Upewnij się więc, że twoje curriculum vitae ma następujące sekcje:

  • Nagłówek, w którym prezentujesz swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe,
  • Doświadczenie zawodowe,
  • Wykształcenie,
  • Umiejętności.

Niemal każde przykładowe CV będzie zawierało te sekcje. Twoim celem jest wyróżnienie się na tle konkurencji. Jeżeli chcesz zaimponować przyszłemu szefowi, postaraj się dodać do swojego CV jedną lub więcej dodatkowych sekcji. Mogą to być na przykład:

  • Ukończone kursy i szkolenia
  • Certyfikaty
  • Umiejętności informatyczne
  • Zainteresowania
  • Znajomość języków obcych.

Wyróżniając swoje wyjątkowe kwalifikacje, z pewnością przyciągniesz uwagę rekruterów. Pamiętaj też, aby na początku swojego CV dodać podsumowanie zawodowe, czyli sekcję, w której krótko opiszesz najważniejsze osiągnięcia i doświadczenia.

📌Jeżeli po raz pierwszy aplikujesz na stanowisko kierownika, skup się na przedstawieniu swoich celów zawodowych i umiejętności, które pozwolą ci je zrealizować.

Wzór CV kierownika – wybierz idealny format

To, jak uporządkowane są sekcje w twoim życiorysie zawodowym, warunkuje wybrany format CV. Istnieją trzy formaty, spośród których kandydaci mogą wybrać:

Format chronologiczny

W takim układzie wyróżnione jest przede wszystkim doświadczenie kandydata oraz jego edukacja. Jest to najpopularniejszy format, rozpozpoznawany niemal przez wszystkich pracodawców.

Dla kogo?

Ponieważ ten format skupia się na historii zatrudnienia, będzie idealny dla osób ze średnim i dużym doświadczeniem. Pamiętaj jednak, że może on “obnażyć” luki w historii pracy, a także pokazać, że często zmieniałeś pracę. Jeżeli tak jest, lepiej jest wybrać inny format.

Dowiedz się więcej na temat tego formatu, czytając ten artykuł.

Format funkcjonalny

W tym układzie najważniejsze są umiejętności kandydata. To właśnie one pojawiają się jako pierwsze. Historia zatrudnienia schodzi na dalszy plan.

Dla kogo?

To idealny format dla początkujących i osób, które zmieniają branżę. Sprawdzi się idealnie, jeżeli masz umiejętności potrzebne na stanowisko kierownika, ale nie pełniłeś jeszcze tej funkcji.

📌Format funkcjonalny może wzbudzić podejrzenia pracodawcy. Skorzystaj z naszych porad, aby sprawić, że ten układ zadziała na twoją korzyść, a nie szkodę.

Układ łączony/mieszany

Ten format łączy w sobie cechy dwóch poprzednich.

Dla kogo?

Taki układ CV kierownik może użyć, jeżeli ma duże doświadczenie. Dzięki niemu w pierwszej kolejności pojawią się informacje najbardziej istotne dla stanowiska, o które aplikujesz.

Dowiedz się więcej, czytając ten artykuł.

📌Wzór CV powinien mieć taki format, który będzie odpowiadał twoim kwalifikacjom i doświadczeniu.

📌Prezentując swoje doświadczenie i wykształcenie, użyj odwróconego porządku chronologicznego, czyli jako pierwsze przedstaw swoje najnowsze osiągnięcia. Dzięki temu pracodawca nie przeoczy najistotniejszych informacji o twojej historii zawodowej.

Co powinno się znaleźć w nagłówku?

Nagłówek jest krótką, ale bardzo ważną częścią CV. Jeżeli twój dokument nie będzie go zawierał, stracisz szansę na zatrudnienie.

Pamiętaj, że będzie to pierwsza część podania, na którą spojrzy pracodawca. Musi być więc schludna i łatwa do odczytania. W tej sekcji nie możesz popełnić nawet najmniejszego błędu.

⚠️Przed wysłaniem swojego curriculum vitae do pracodawcy, sprawdź, czy wszystkie informacje w nagłówku są aktualne i czy nie ma w nich błędów. Zwróć uwagę na przekręconą kolejność cyfr w numerze telefonu czy też literówki w adresie e-mail. Warto też zweryfikować, czy twój telefon działa oraz czy w twojej skrzynce mailowej nie brakuje miejsca na otrzymanie wiadomości od rekruterów.

Dane kontaktowe możesz umieścić w nagłówku w dowolnej kolejności. Ważne jednak, by twoje imię i nazwisko znalazło się na samej górze. Możesz wyróżnić je większą czcionką i/lub pogrubieniem.


cv managera

Przykłady nagłówka

👍 Poprawny przykład
Alicja Kot

123 454 123

alicja.kot@gmail.com

Ełk


Niepoprawny przykład

Alicja Kot

123123131 Domowy 098765432 #2 487871231

13s1odkik0teczek@gmail.com

Ul. Wiosny Ludów 23/b

65-090 Ełk

POLSKA


Już na pierwszy rzut oka widać, że pierwszy przykład jest schludny. Pracodawca nie będzie miał problemu z jego odczytaniem i od razu zauważy wszystkie istotne informacje. Podzielenie numeru telefonu spacjami to dobry pomysł: numer staje się łatwiejszy do odczytania. Pamiętaj, że taki nagłówek wysyła do rekruterów informację, że jesteś osobą dbającą o detale.

W błędnym przykładzie jest zdecydowanie za dużo informacji. Wystarczy jeden numer telefonu, pod którym rekruterzy będą mogli się z tobą skontaktować. Obecnie, w celu prowadzenia rekrutacji, pracodawcy korzystają z komputerów. Nikt nie będzie się z tobą kontaktował listownie, a więc nie ma potrzeby podawania dokładnego adresu zamieszkania.

Nazwa kraju zamieszkania powinna się znaleźć w CV wyłącznie wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą.

Zwróć też uwagę na adres e-mail. Jest on trudny do odczytania i zawiera nieprofesjonalny zwrot. Taki e-mail sprawi, że rekruter nie potraktuje kandydatki poważnie.

🎁Eksperci radzą, by profesjonalny adres e-mail składał się z twojego imienia i nazwiska. Jeżeli taki adres jest zajęty, możesz dodać do niego cyfry, ale pamiętaj, by całość była przejrzysta i łatwa do odczytania. Zwróć też uwagę na to, z jakiego adresu wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne!

Zdjęcie w CV kierownika

Temat zdjęć w CV wzbudza gorącą dyskusję. Wielu pracodawców odchodzi od tej praktyki, aby uniknąć oskarżeń o dyskryminację. Rozważając dodanie zdjęcia do CV musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, na przykład:

  • Czy w kraju, w którym chcesz dostać pracę zdjęcie w CV jest dopuszczalne?
  • Czy pracodawca prosi o nie w ogłoszeniu o pracę?
  • Czy w pracy, o którą się starasz, wygląd ma znaczenie?

Jeżeli masz wątpliwości, co do tego, czy w twoim CV powinno znaleźć się zdjęcie, skorzystaj z naszego poradnika.

📌Jeżeli zdecydujesz się na umieszczenie fotografii, nie trać czasu na skomplikowane projekty graficzne. Wybierz taki wzór CV, który umożliwi ci szybkie i bezproblemowe wgranie zdjęcia.

⚠️Zdjęcie zrobi pierwsze wrażenie na pracodawcy. Właśnie dlatego musisz wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. Unikaj selfie czy zdjęć z imprezy lub wakacji. Postaw na stonowany portret. Zwróć uwagę na detale, takie jak uczesanie i ubiór.


cv managera

Stwórz skuteczne CV, dodając podsumowanie zawodowe

Jeżeli szukasz pracy jako kierownik, musisz wyróżniać się na tle innych. Stworzenie podsumowania zawodowego to doskonały sposób na to, by zaimponować potencjalnemu szefowi.

Choć za granicą dodawanie podsumowania zawodowego to bardzo popularna praktyka, w Polsce nadal niewielu kandydatów o niej wie. Właśnie dlatego dodając tę część, możesz pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają większe doświadczenie.

Ta część zawiera zwięzły, krótki opis twoich największych osiągnięć, doświadczeń i umiejętności. Zadaniem tej sekcji jest przekonanie rekrutera, że twoje CV jest warte więcej uwagi.

📌Jeżeli starasz się o swoje pierwsze kierownicze stanowisko, skup się bardziej na omówieniu swoich celów zawodowych i podkreśleniu umiejętności, które przydadzą się na tym stanowisku.

Oto poprawny i błędny przykład:

👍 Poprawne

Od ponad trzech lat pracuję jako event manager w firmie XYZ. Dzięki moim umiejętnościom interpersonalnym i wiedzy z zakresu ekonomii, moje działania przyczyniły się do 23% obniżki kosztów organizacji eventów. W zeszłym roku zrealizowałem organizację koncertu dla 20 tysięcy osób. W Państwa firmie chcę współpracować z najlepszymi w branży i rozwijać swoje umiejętności podczas organizacji eventów na wielką skalę.


Niepoprawne

Kierownik z doświadczeniem. Organizuję koncerty. Chcę dołączyć do Waszej firmy.


Pierwszy przykład zawiera wiele interesujących faktów na temat kandydata. Pracodawca dowie się z niego, jakie jest doświadczenie oraz specjalizacja, a także jakie są główne osiągnięcia tego kierownika. Kandydat przedstawił też, w jaki sposób chce się rozwijać w nowej firmie.

📌Użyj danych liczbowych do opisania swoich osiągnięć. Dzięki temu pokażesz w mierzalny sposób, w jaki sposób zatrudnienie twojej osoby może przyczynić się do rozwoju firmy.

Drugi przykład jest za krótki. Brakuje w nim informacji, które wyróżniłyby tego kandydata. Nie ma żadnych konkretnych danych informujących o kwalifikacjach czy umiejętnościach kandydata.

🎁Twoje podsumowanie musi być wypełnione informacjami. Jego pisanie zostaw na sam koniec. Dzięki temu “na świeżo” będziesz pamiętał o wszystkich najważniejszych osiągnięciach i obowiązkach.

Nadal masz wątpliwości, jak powinna wyglądać ta część CV? Skorzystaj z naszych porad, które znajdziesz w artykule na temat pisania podsumowania życiorysu.

Doświadczenie zawodowe w CV na stanowisko menadżera

Jeżeli chcesz pracować jako kierownik, musisz mieć już pewne doświadczenie. Właśnie dlatego ta sekcja jest tak istotna podczas rekrutacji. Na jej podstawie pracodawca nie tylko zadecyduje, czy warto cię zatrudnić, ale także jaka stawkę warto ci zaproponować.

Pamiętaj, że pisząc CV, musisz wykorzystać przestrzeń w jak najlepszy sposób. Jeżeli więc od dawna pracujesz na przykład jako kierownik sprzedaży, nie musisz już wspominać o dorywczych pracach, które wykonywałeś jako student. Zamiast tego, wykorzystaj przestrzeń w dokumencie, aby przedstawić swoje codzienne obowiązki i osiągnięcia.

W tej sekcji koniecznie wspomnij o:

  • Nazwie stanowiska
  • Nazwie firmy/pracodawcy
  • Czasie trwania zatrudnienia
📌Możesz mieć pewność, że takie podstawowe dane znajdą się niemal w każdym CV. Jeżeli jednak chcesz przyciągnąć uwagę rekrutera, dodaj informacje o swoich osiągnięciach i zadaniach, jakie miałeś na danym stanowisku.

Wzory CV – kierownik sprzedaży

Kierownik sprzedaży

Firma XYZ

2018-2020

  • Zajmowałem się nadzorowaniem kampanii reklamowych, które przyniosły 24% wzrost sprzedaży.
  • Utrzymywałem relacje z kluczowymi klientami.
  • Zbudowałem i zarządzałem 15-osobowym zespołem sprzedawców.
  • Wynegocjowałem największy kontrakt w historii firmy XYZ.


cv managera

CV osoby, która nie pracowała wcześniej na stanowiskach kierowniczych

Choć prawdą jest, że aby zostać kierownikiem potrzebujesz sporego doświadczenia, nie zawsze musi być to doświadczenie na stanowisku kierownika. Bardzo często pracodawcy zatrudniają osoby, które pracują w firmie od wielu lat i od podszewki znają schematy działania firmy. Przykładowo, na stanowisko kierownika sklepu mogą aplikować sprzedawcy.

Jeżeli aplikujesz po raz pierwszy na stanowisko kierownicze, postaraj się opisać swoje doświadczenie, podkreślając umiejętności, które możesz wykorzystać podczas pracy jako manager.

Wykształcenie w życiorysie zawodowym

Sekcja z wykształceniem jest obowiązkową sekcją każdego CV. Nie zapomnij o niej pisząc swoje podanie. Pracodawca na pewno do niej zajrzy. Choć w pracy managera najważniejsze jest praktyczne doświadczenie, to, jaką szkołę skończyłeś, może pomóc ci w zdobyciu wymarzonego stanowiska.

Przykład sekcji z edukacją w CV kierownika

Administracja i Zarządzanie – studia magisterskie

Uniwersytet Warszawski

2018-2020

  • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.
  • Byłem przewodniczącym Samorządu Studenckiego.

📌Osoby, które już mają doświadczenie na stanowisku kierowniczym nie muszą tak szczegółowo opisywać swojej edukacji. Jeżeli masz odpowiednie doświadczenie, poświęć więcej miejsca na jego opis. W przypadku, gdy nie pracowałeś nigdy na stanowisku kierowniczym, ale masz inne doświadczenie i wykształcenie kierunkowe, koniecznie szczegółowo opisz swoją edukację.

📌W tej sekcji umieść tylko najwyższy szczebel edukacji. Jeżeli studiowałeś, nie wspominaj już o szkole średniej.

Umiejętności w CV managera

Niezależnie od tego, jaki format życiorysu zawodowego wybierzesz, musisz w nim umieścić sekcję z umiejętnościami. Po pierwsze, to z niej pracodawca może się dowiedzieć, czy masz odpowiednie kompetencje do wykonywania powierzonych obowiązków. Po drugie, ta sekcja pomaga w przejściu pierwszych części rekrutacji.

Coraz częściej firmy, w szczególności duże, używają systemów śledzenia kandydatów, czyli specjalnych programów do skanowania otrzymywanych zgłoszeń. Te programy “czytają” CV i list motywacyjny managera i odrzucają te podania, które nie zawierają słów kluczowych.

Z pewnością zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć te słowa klucze. Wystarczy, że dobrze zapoznasz się z ofertą pracy. Znajdziesz tam umiejętności, które są wymagane w pracy. To właśnie one są słowami kluczowymi.

📌Systemy skanują CV i list motywacyjny. Słowa kluczowe powinny więc znaleźć się w obu tych dokumentach.

⚠️Dobre CV to takie, które zawiera tylko prawdziwe informacje. Nigdy nie kłam na temat swojego doświadczenia czy umiejętności. Jeśli pracodawca przyłapie cię na kłamstwie, bezpowrotnie stracisz szansę na zatrudnienie. Możesz też zostać dyscyplinarnie zwolniony.

Opisywane umiejętności powinny brzmieć tak samo jak w ofercie pracy. W ten sposób będziesz mieć pewność, że programy prawidłowo je odczytają. Nasz kreator CV daje ci możliwość szybkiego edytowania dokumentów, dzięki czemu zawsze możesz spersonalizować tę sekcję, uwzględniając poszczególne ogłoszenia o pracę.

Umiejętności twarde

Kompetencje twarde zdobywa się podczas pracy i edukacji. Bez nich wykonywanie zawodu byłoby utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

📌Zwróć uwagę rekrutera, jako pierwsze wymieniając te umiejętności, które pojawiają się w ofercie pracy.

Oto przykładowe umiejętności twarde:

  • Utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami
  • Zarządzanie pracą zespołu
  • Negocjowanie warunków umów
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość prawa pracy
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Organizacja szkoleń zespołu
  • Realizacja projektów eventowych

Pamiętaj, że twoje umiejętności powinny być dostosowane do branży, w której chcesz otrzymać pracę. Przykładowo, kierownik sprzedaży w firmie zajmującej się odnawialną energią potrzebuje innego zestawu kompetencji niż kierownik sklepu.

Umiejętności miękkie

Niezależnie od branży, w której pracujesz, jako kierownik będziesz pracował z innymi ludźmi. Zarządzanie zespołem wymaga wielu kompetencji miękkich. Skuteczne CV managera musi więc podkreślać właśnie te twoje umiejętności.

Oto kilka przykładów kompetencji miękkich, które mogą przydać się w pracy na stanowisku kierownika:

  • Umiejętność wykonywania kilku czynności jednocześnie
  • Zarządzanie zespołem
  • Samodzielność
  • Nastawienie na naukę i rozwój
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne

Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej na temat pisania sekcji z umiejętnościami w CV.


cv managera

Dodatkowe sekcje w CV – zachwyć rekruterów

Aby wyróżnić swoje CV, dodaj do niego dodatkowe sekcje, w których zaprezentujesz unikatowe informacje o sobie.

Języki

Języki obce są bardzo cenione na rynku pracy. Ich znajomość może znacząco zwiększyć szanse na zatrudnienie, a także mieć duży wpływ na oferowaną przez pracodawcę stawkę. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak poprawnie zaprezentować swoje umiejętności językowe w CV, przeczytaj ten artykuł.

Kursy

Jako kierownik, powinieneś się rozwijać i stanowić przykład do naśladowania. Pokaż pracodawcy, że nie spocząłeś na laurach i ciągle starasz się poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe kompetencje, prezentując ukończone kursy. Podkreśl szczególnie te szkolenia, które związane są z branżą, w której chcesz pracować. Przykładowo, jeżeli pracujesz w sektorze odnawialnej energii, pochwal się kursem, podczas którego nauczyłeś się czegoś na ten temat. Wymień też kursy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi czy umiejętnościami perswazji.

Zainteresowania

Sekcja z zainteresowaniami to idealny dodatek do CV, o ile jest napisana poprawnie. Nie wymieniaj wszystkich swoich hobby, ale zastanów się, które z twoich pasji mogą zaimponować pracodawcy. Zastanów się także, co mówi o tobie sposób, w jaki spędzasz czas wolny.

Jeżeli zdecydujesz się na dodanie tej sekcji, koniecznie sprawdź nasze porady na temat jej tworzenia.

🎁Podawaj tylko te informacje, które mają związek ze stanowiskiem, o które się starasz.

Sprawdź CV pod kątem błędów

Zanim prześlesz swoje podanie do pracodawcy, koniecznie zweryfikuj, czy nie ma w nim żadnych błędów. Zarówno CV, jak i list motywacyjny managera musi być perfekcyjny. Jeżeli przeoczysz literówkę, pracodawca może pomyśleć, że nie przykładasz wagi do szczegółów lub że nie zależy ci na pracy.

Jeżeli o stanowisko ubiega się wielu kandydatów, najmniejszy błąd może być podstawą do odrzucenia kandydata.

Podsumowanie artykułu

Wiesz już, jak stworzyć profesjonalne CV. Na zakończenie przekazujemy w skrócie najważniejsze informacje:

  • Napisz podsumowanie zawodowe, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów.
  • List motywacyjny managera to doskonały sposób na zaimponowanie pracodawcy.
  • Postaraj się opisać doświadczenie zawodowe w atrakcyjny sposób, wymieniając swoje osiągnięcia i obowiązki.
  • Dodatkowe sekcje pomogą ci zwrócić uwagę rekrutera.
  • Nie zapomnij dodać do swojego CV aktualnej klauzuli na temat przetwarzania danych osobowych.

Skorzystaj z naszego kreatora CV, aby ułatwić sobie zadanie pisania życiorysu zawodowego. Wybierz wzór CV, który odzwierciedla twoją estetykę i który pomoże ci zaprezentować się w profesjonalny sposób.

Koniecznie odwiedź naszą stronę, gdzie znajdziesz podobne artykuły i mnóstwo porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Nie czekaj! Stwórz idealne podanie o pracę managera już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zostać kierownikiem bez ukończenia studiów?

Tak, nie wszyscy kierownicy ukończyli studia. Bardzo często stanowisko kierownicze obejmują osoby, które od lat pracują w branży i wiedzą wszystko ma temat danej pracy. Jednak jeśli jesteś absolwentem zarządzania lub ukończyłeś kierunek związany z branżą, w której chcesz pracować, możesz mieć nieco większe szanse na zdobycie posady.

List motywacyjny managera – czy jest konieczny?

Jeżeli pracodawca prosi o niego w ofercie pracy, wówczas jest to obowiązkowy dokument. Jeżeli jednak nie ma o nim mowy, list motywacyjny stanowi dodatek do CV. Eksperci radzą, by zawsze dodawać do podania list motywacyjny. Dzięki niemu zaprezentujesz się jako idealny kandydat, który potrafi działać i być samodzielny.

Sięgnij po nasze szablony CV dla managera i stwórz perfekcyjne podanie już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV