Jak napisać profesjonalne CV dyrektora? Przewodnik krok po kroku

Aby zostać dyrektorem, musisz mieć spore doświadczenie w danej branży oraz zestaw umiejętności, w szczególności miękkich, które pozwolą ci na bycie dobrym liderem. Co więcej, taka posada wymaga przekonania, że to właśnie ty jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko. Koniecznie musisz napisać CV dyrektora, które zachwyci rekruterów.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV managera/dyrektora

Joanna Kasperska
090 090 909
joanna.kasperska@gmail.com
Warszawa

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad dwóch lat pracuję jako kierowniczka działu sprzedaży. Specjalizuję się sektorem energii odnawialnej. Moje umiejętności i wiedza z zakresu wdrażania strategii sprzedażowych przyczyniły się do zwiększenia przychodów firmy “Eco” o 22%. Wierzę, że moje doświadczenie i biegła znajomość języka francuskiego będą atutem dla Państwa międzynarodowej firmy.

Doświadczenie zawodowe

Kierowniczka działu sprzedaży“Eco”
2020-2022

  • Analizowałam rynek i tworzyłam strategie sprzedażowe, które przyczyniły się do wzrostu przychodów o 22%.
  • Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, wydatki firmy zmalały o 12% w skali roku.
  • Zarządzałahm dziesięcioosobowym zespołem.
  • Szkoliłam pracowników i przygotowywałam ich do wejścia na rynek sprzedażowy.

Wykształcenie

Zarządzanie – studia jednolite magisterskie
Uniwersytet Warszawski
2012-2018

  • Otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  • Byłam przewodniczącą Samorządu Studentów.

Umiejętności:

  • Język francuski – biegły w mowie i piśmie
  • Zarządzanie
  • Znajomość przepisów prawa pracy
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność perswazji
  • Duża kultura osobista
  • Umiejętność zarządzania dużym zespołem
  • Słuchanie ze zrozumieniem
  • Przykładanie wagi do szczegółów

Twoje CV powinno być odpowiednio uporządkowane, zawierać wszystkie istotne elementy, ale też być estetyczne i wyróżniać się na tle innych podań. Nawet jako osoba doświadczona w branży oraz taka, która pracowała już na stanowisku kierowniczym, możesz nie wiedzieć, jak napisać dobre CV.

Jeśli chcesz rozwijać swoją karierę i zostać kierownikiem sklepu, firmy czy innego przedsiębiorstwa, musisz stworzyć idealne podanie o pracę. Aby napisać CV managera, musisz wiedzieć, jakich sekcji nie może w nim zabraknąć, a także jak je uporządkować, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Nie martw się jednak! Jesteśmy tu po to, aby ci pomóc. W tym artykule opisaliśmy krok po kroku jak stworzyć doskonałe CV managera. Skorzystaj z naszego kreatora CV, aby dodatkowo ułatwić sobie zadanie pisania CV.

Fakty na temat pracy na stanowisku kierowniczym

Zanim przejdziemy do omawiania tego, jak napisać CV menedżera czy też dyrektora, przyjrzyjmy się faktom na temat pracy na stanowisku kierowniczym. Przedstawione informacje dotyczą przede wszystkim dyrektorów zarządzających w korporacjach.

  • Średnia miesięczna pensja dyrektorów zarządzających wynosi 16 190 złotych brutto miesięcznie. (źródło: pl)
  • 25% osób na stanowiskach kierowniczych zarabia powyżej 25 570 złotych brutto miesięcznie.
  • 28% osób zatrudnionych na tym stanowisku to kobiety.
  • Ponad połowa osób pracujących na tym stanowisku w ramach warunków zatrudnienia otrzymuje samochód, komputer i telefon komórkowy do użytku prywatnego.

CV managera – co w nim umieścić?

Pamiętaj, że CV menedżera to najważniejszy dokument aplikacyjny. Będzie on decydował o tym, czy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oraz może wpłynąć na wysokość pensji zaproponowanej przez pracodawcę.

Jeżeli wyślesz swoje CV bez kluczowych sekcji lub zaprezentujesz je w nieatrakcyjny sposób, możesz sobie zaszkodzić. Nie musisz się jednak martwić, pisząc swoje podanie o pracę. Wystarczy, że sięgniesz po kreator CV. Dzięki temu stworzysz podanie, które będzie wyglądać profesjonalnie, a także estetycznie, przez co przyciągnie uwagę rekrutera.

📌Optymalna długość CV menedżera to jedna strona. Jednak jeżeli masz bardzo duże doświadczenie, możesz wydłużyć dokument do dwóch stron A4. Rekruterzy mogą spodziewać się nieco dłuższych podań na stanowisko dyrektora.

Pamiętaj też, że ta ograniczona przestrzeń, jaką daje ci CV powinna być wykorzystana mądrze. Podawaj tylko te informacje, które mają znaczenie dla posady, o którą się starasz.

Sekcje w CV managera

Stanowisko dyrektora jest bardzo prestiżowe, a także oferuje dobre zarobki. Właśnie dlatego musisz zrobić wszystko, żeby twoje CV wyróżniało się na tle konkurencji.

💡Średnio rekruterzy poświęcają sześć sekund na każde CV. Na pewno chcesz, aby ich wzrok zatrzymał się na twoim podaniu na nieco dłużej.

Jeśli w swoim CV zapomnisz o podstawowych sekcjach, prawdopodobnie rekruter od razu odrzuci podanie. Nasz kreator przypomni ci, czego nie może zabraknąć w twoim CV. Są to:

  • Nagłówek, z danymi kontaktowymi,
  • Sekcja z doświadczeniem zawodowym,
  • Sekcja z wykształceniem,
  • Część, w której prezentujesz umiejętności.

Niemal każdy kandydat będzie miał w swoim CV powyższe sekcje. Dobrym sposobem na to, żeby się wyróżnić jest stworzenie dodatkowych sekcji, w których pochwalisz się wyjątkowymi informacjami o sobie. Może to być na przykład część, w której zaprezentujesz swoje:

  • Umiejętności językowe,
  • Zainteresowania,
  • Szkolenia,
  • Uzyskane certyfikaty.

Postaraj się także przyciągnąć uwagę rekrutera, tworząc przekonujące podsumowanie zawodowe.

📌Nie zapomnij wspomnieć o swoich celach zawodowych, jakie chcesz osiągnąć, obejmując stanowisko dyrektora w firmie.

Wzór CV managera/dyrektora – jaki format sprawdzi się najlepiej?

Format CV warunkuje to, w jakiej kolejności będą pojawiać się sekcje w twoim CV. Warunkuje też, jakie informacje zostaną podkreślone, a które będą odgrywać drugoplanową rolę. Oto trzy formaty, po które możesz sięgnąć, tworząc CV:


cv dyrektora

Format chronologiczny

Taki układ uwypukla historię zatrudnienia, a umiejętności kandydata pojawiają się później.

Dla kogo?

Taki format sprawdzi się u osób ze średnim lub dużym doświadczeniem. Musisz mieć jednak świadomość, że używając go, pracodawca może zobaczyć ewentualne luki w twoim zatrudnieniu. Jeżeli twoja kariera była nieco chaotyczna, być może taki format nie będzie dla ciebie odpowiedni.

Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się więcej na temat tego formatu.

Format funkcjonalny

W tym formacie najważniejsze są umiejętności kandydata. Zaraz po nich pojawiają się informacje na temat wykształcenia, a dopiero potem doświadczenie zawodowe (o ile w ogóle się pojawia).

Dla kogo?

Taki format jest polecany osobom bez żadnego doświadczenia, a także tym, które zmieniają branże. Sprawdzi się więc świetnie w przypadku kandydatów, którzy mają doświadczenie zawodowe, ale nie jako dyrektorzy.

📌Format funkcjonalny dość często wzbudza podejrzenia pracodawców. Warto więc skorzystać z naszych porad, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać ten układ na swoją korzyść.

Układ łączony/mieszany

Ten układ łączy cechy dwóch poprzednich. Jako pierwsze pojawiają się informacje, które są najbardziej adekwatne dla danego stanowiska, bez uwzględnienia porządku chronologicznego.

Dla kogo?

Ten format sprawdzi się w przypadku osób, które mają ogromne doświadczenie, a także tych, które chcą wyróżnić konkretne umiejętności czy też osiągnięcia.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat tego formatu.

📌Wybierz taki wzór CV, którego format będzie współgrał z twoimi potrzebami.

📌Eksperci radzą, by opisując historię zatrudnienia i wykształcenie, w szczególności w układzie chronologicznym, używać odwróconego porządku chronologicznego. Jeżeli jako pierwsze przedstawisz najnowsze osiągnięcia, pracodawca od razu je zauważy.

Przykładowe CV – co powinno znaleźć się w nagłówku?

Myśląc o nagłówku, z pewnością myślisz o najkrótszej i najprostszej do napisania części CV. W rzeczy samej, ta część CV nie powinna ci sprawić większych trudności. Musisz jednak pamiętać o tym, jak ważna jest w procesie rekrutacji.

Będzie to pierwsza część, jaką zauważy potencjalny szef. Musi być bardzo czytelna i przejrzysta. Powinna sprawiać wrażenie schludnej, ponieważ będzie twoją wizytówką. Co więcej, nie może ona zawierać nawet najmniejszego błędu.

⚠️Zanim wyślesz swoje CV, koniecznie zweryfikuj, czy w dane w nagłówku nie wkradł się błąd. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na literówki w mailu i przekręcone cyfry w numerze telefonu. To mały błąd, może cię on jednak kosztować utratę szansy, ponieważ pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować. Koniecznie sprawdź też, czy masz wystarczająco miejsca w skrzynce mailowej na otrzymanie wiadomości zwrotnej od rekrutera, a także czy podany przez ciebie numer telefonu jest nadal aktualny.

Swoje dane kontaktowe możesz wymienić w dowolnej kolejności, jednak twoje imię i nazwisko powinno być umieszczone na samej górze – stanowi ono niejako tytuł twojego CV. Wyróżnij je większą czcionką lub pogrubieniem.


cv dyrektora

Przykłady nagłówka

👍 Poprawny przykład
Karol Węgorzewski

222 454 123

karol.węgorzewski@gmail.com

Lublin


Niepoprawny przykład

Karol Węgorzewski

133553464 Domowy 121313331 #2 487871231

3213dz1kiwęgorz@buziaczki.com

Ul. Warszawska

12-090 Lublin

POLSKA


Łatwo zauważyć, że pierwszy nagłówek jest czytelny i przyjemny do oka. Tak napisany nagłówek wysyła rekruterowi sygnał, że dbasz o detale. Podkreślone imię i nazwisko pomogą potencjalnemu pracodawcy lepiej je zapamiętać. Podzielenie numeru telefonu to dobry pomysł – taki zabieg dodaje mu przejrzystości.

Drugi przykład jest nieestetyczny i przeładowany niepotrzebnymi informacjami. Oto błędy:

  • Podanie kilku numerów telefonów tylko wprowadza chaos;
  • Imię i nazwisko nie wyróżnia się;
  • Podany został pełen adres zamieszkania (nikt już nie korzysta z tradycyjnej poczty podczas rekrutacji, jest więc on zbędny);
  • Podanie kraju zamieszkania jest konieczne tylko wtedy, gdy aplikujesz o pracę za granicą.
  • Adres e-mail jest mało czytelny i zawiera nieprofesjonalne zwroty.
🎁Według ekspertów profesjonalny adres powinien składać się z imienia i nazwiska kandydata. Jeżeli taki jest już zajęty, możesz dodać liczby lub znaki, ale pamiętaj, żeby zachować jego przejrzystość. Zwróć też uwagę na to, z jakiego adresu e-mail wysyłasz swoje podanie. On także powinien być profesjonalny.

Zdjęcie w CV dyrektora

Zdjęcie w CV może zadziałać na twoją korzyść lub szkodę. To, czy warto dodać zdjęcie do CV zależy od naprawdę wielu czynników. W niektórych firmach pracodawcy od razu odrzucają CV ze zdjęciem ze względu na obawę przed oskarżeniem o dyskryminację. Inni proszą wprost o podanie ze zdjęciem w ogłoszeniu o pracę.

Jeżeli masz wątpliwości co do dodawania zdjęcia do CV, koniecznie zajrzyj do naszego poradnika. Znajdziesz tam wyjaśnienie na co zwrócić uwagę decydując o tym, czy dodać fotografię do CV.

📌Nasz kreator CV daje ci możliwość wgrania i edycji zdjęcia, dlatego nie musisz tracić czasu na skomplikowane projektowanie graficzne.

⚠️Pamiętaj, że zdjęcie w CV będzie twoją wizytówką. Unikaj selfie czy zdjęć z imprezy lub wakacji. Wykonaj dobry portret na gładkim tle. Dostosuj ton zdjęcia do pracy, o którą się starasz. Nie zapomnij o odpowiednim ubraniu i schludnym uczesaniu.


cv dyrektora

Podsumowanie zawodowe – zaimponuj pracodawcy

Podsumowanie zawodowe to idealny sposób na to, aby twoje CV wyróżniło się na tle innych. Za granicą dodawanie tej części życiorysu cieszy się sporą popularnością. W Polsce jednak to nadal pewna nowość – wykorzystaj ten fakt na swoją korzyść.

Dodając podsumowanie zawodowe, możesz pokonać nawet tych kandydatów, którzy mogą pochwalić się dłuższym stażem pracy czy lepszym wykształceniem.

Co wpisać w tę sekcję? Za pomocą kilku zwięzłych zdań opisz swoje doświadczenie, najważniejsze osiągnięcia oraz umiejętności, które cię wyróżniają. Miej na uwadze to, że zadaniem tej części jest przekonanie rekruterów, że warto zapoznać się z twoim CV i zajrzeć do załączonego listu motywacyjnego.

📌Postaraj się także omówić swoje cele zawodowe oraz to, jak praca na danym stanowisku pomoże ci te cele osiągnąć.

Wzór podsumowania zawodowego:

👍 Poprawne

Od ponad pięciu lat pracuję na stanowisku dyrektora w firmie ABC. Dzięki mojej wiedzy z zakresu branży rozrywkowej, firma nawiązała współpracę z ponad pięćdziesięcioma nowymi klientami. Moje doświadczenie przyczyniło się do 45% wzrostu wartości brutto firmy. W Państwa firmie chcę wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie podczas współpracy z klientami zza granicy.


Niepoprawne

Jestem dyrektorem firmy ABC. Przedsiębiorstwo dobrze się rozwinęło. Chcę dołączyć do Państwa zespołu.


Z pierwszego przykładu pracodawca może się wiele dowiedzieć na temat kandydata. Przedstawia on swoje doświadczenie, branżę w której ma doświadczenie, a także dokładnie opisuje swoje godne uwagi osiągnięcia. Co więcej, podkreślił, w jaki sposób może przyczynić się do rozwoju firmy.

📌Dane liczbowe to doskonały sposób na przekonanie pracodawcy, że twoje zatrudnienie przyniesie wymierne korzyści firmie.

Drugi przykład jest zbyt ogólny. Takie podsumowanie nie wyróżni kandydata, a nawet może odstraszyć rekrutera, który prawdopodobnie pomyśli, że skoro kandydat nie potrafi opisać siebie w dobrym świetle, być może nie może wiele zaoferować.

🎁Wypełnij swoje podsumowanie CV informacjami, które zainteresują potencjalnego szefa. Aby zrobić to w prosty sposób, jego pisanie zostaw na sam koniec. Dzięki temu na świeżo spojrzysz na swoją karierę.

Koniecznie zajrzyj do naszego artykułu, w którym dokładniej opisujemy, jak możesz napisać tę część. Znajdziesz tam również dodatkowy wzór podsumowania zawodowego, który możesz wykorzystać jako swoją inspirację.

Doświadczenie zawodowe w CV

Osoby, które ubiegają się o stanowisko dyrektora, oczywiście muszą mieć już doświadczenie na rynku pracy. Właśnie dlatego powinieneś poświęcić szczególną uwagę tej sekcji.

Wykorzystaj przestrzeń swojego CV jak najlepiej. Podawaj tylko adekwatne informacje. Jeżeli starasz się o stanowisko dyrektora w branży rozrywkowej, nie musisz wspominać o tym, że dziesięć lat temu pracowałeś w sklepie spożywczym.

Opisując pełnione przez siebie stanowiska, koniecznie napisz:

  • Nazwę stanowiska
  • Nazwę firmy, która cię zatrudnia
  • Czas trwania zatrudnienia.
📌Powyższe informacje znajdą się niemal w każdym CV. Wyróżnij się, podając także informacje na temat swoich najważniejszych obowiązków oraz osiągnięć na danym stanowisku.

Przykład CV – dyrektor korporacji

Dyrektor korporacji

Firma XYZ

2018-2020

  • Nadzorowałem pracę i działania firmy, dzięki czemu jej wartość brutto wzrosła o 12% w skali roku.
  • Zarządzałem zespołem dziesięciu kierowników z różnych działów firmy.
  • Otrzymałem nagrodę “Forbes”, przyznawaną najlepszym dyrektorom międzynarodowych korporacji.


cv dyrektora

CV osoby, która nie ma jeszcze doświadczenia w pracy jako dyrektor

Aby zostać dyrektorem, musisz przejść długą drogę. Bardzo często firmy mianują na to stanowisko osoby, które pracują w przedsiębiorstwie od dłuższego czasu. Dzięki temu mają pewność, że osoba zarządzająca zna realia pracy w danej firmie.

Jeżeli starasz się o stanowisko kierownika czy dyrektora firmy po raz pierwszy, opisz swoje doświadczenie i umiejętności, podkreślając te informacje, które przydadzą się podczas pracy na danym stanowisku.

Wykształcenie w CV

Sekcja z wykształceniem powinna znaleźć się w każdym CV, w szczególności jeżeli aplikujesz na stanowisko kierownicze. Z pewnością podczas rekrutacji najważniejsze będzie twoje doświadczenie i umiejętności zawodowe, ale to, jaką szkołę ukończyłeś, może wpłynąć na końcowy rezultat.

Sekcja wykształcenie – gotowy wzór CV

Psychologia – jednolite studia magisterskie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Poznań

2018-2020

  • Zarządzałem Kołem Naukowym.
  • Byłem wiceprzewodniczącym Samorządu Studenckiego.

📌Jeśli masz już duże doświadczenie na stanowisku dyrektora, nie opisuj tak szczegółowo swojej edukacji. Jeżeli jednak po raz pierwszy aplikujesz na stanowisko managera, warto wspomnieć o doświadczeniu w zarządzaniu, nawet jeżeli zdobyłeś je w szkole.

📌Wspomnij tylko najwyższy szczebel edukacji. Osoby, które ukończyły studia, nie muszą pisać o szkole średniej.

Umiejętności w curriculum vitae

Praca rekrutera wiąże się z przeglądaniem dziesiątek, a nawet setek podań. W związku z tym, coraz częściej automatyzują oni proces rekrutacji. Standardem jest już wykorzystywanie systemów śledzeń aplikacji, czyli programów komputerowych, które skanują curriculum vitae i list motywacyjny, odrzucając te dokumenty, które nie mają odpowiednich słów kluczowych.

Nie musisz się jednak martwić – słowa klucze nie są tajemnicą, znajdziesz je w ofercie pracy. Są to najczęściej umiejętności, jakie wymagane są od kandydatów.

📌Pamiętaj, że zarówno twoje CV, jak i list motywacyjny będą sprawdzane przez te programy. Upewnij się, że umieściłeś słowa kluczowe w obu dokumentach.

⚠️Skuteczne CV to takie, które zawiera wyłącznie prawdziwe informacje. Nawet jeżeli czujesz pokusę, aby ubarwić swoje podanie, nie rób tego. Jeśli pracodawca przyłapie cię na kłamstwie, zrobisz bardzo złe wrażenie i prawdopodobnie stracisz swoje szanse na zatrudnienie.

Umiejętności, które wpisujesz do swojego curriculum vitae, powinny mieć takie samo brzmienie, jak te w ofercie pracy. Dzięki temu masz pewność, że programy odczytają je w odpowiedni sposób.

Z naszym kreatorem CV możesz edytować swoje podanie w szybki i prosty sposób. Wystarczy kilka kliknięć, aby twoje CV zostało spersonalizowane z uwzględnieniem konkretnej oferty pracy.

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie umiejętności warto wpisać do CV, czytając ten artykuł.

Umiejętności twarde

Bez umiejętności twardych wykonywanie pracy nie byłoby możliwe. Są to umiejętności nabyte podczas pracy lub edukacji.

Tworząc CV dyrektora dostosuj listę umiejętności do branży, w której pracujesz. Na przykład osoba pracująca w branży rozrywkowej będzie potrzebowała nieco innych umiejętności niż kandydat starający się o pracę w branży energii odnawialnej.

📌Zwróć uwagę rekrutera jako pierwsze wymieniając te umiejętności, które pojawiają się w ofercie pracy.

Oto umiejętności twarde, które mogą przydać się dyrektorowi:

  • Utrzymywanie relacji biznesowych
  • Nadzorowanie pracy zespołu
  • Umiejętność negocjacji warunków
  • Znajomość prawa pracy
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Techniki perswazyjne
  • Szkolenie zespołu

cv dyrektora

Umiejętności miękkie

Dyrektorzy są na szczycie firmy. Oznacza to, że na ich barkach spoczywa duża odpowiedzialność. Co więcej, z pewnością będą musieli pracować z ludźmi. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby dyrektorzy posiadali konkretny zestaw umiejętności miękkich.

Spójrz na przykładowe umiejętności:

  • Umiejętność aktywnego słuchania
  • Zarządzanie zespołem
  • Przywództwo
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Wysoka kultura osobista
🎁Choć umiejętności miękkie są często związane z charakterem danej osoby, części z nich możesz się nauczyć podczas pracy czy też na kursach.

Dodatkowe sekcje w CV – zachwyć rekruterów

Dodanie dodatkowych sekcji to doskonały sposób na zainteresowanie rekrutera.

Języki

Język obcy jest bardzo ceniony na polskim rynku pracy. Jeżeli szukasz pracy na stanowisku kierowniczym, koniecznie wspomnij o tym, że znasz język obcy. Bardzo często w dużych korporacjach sama znajomość języka polskiego nie wystarczy, aby zostać dyrektorem.

Ten artykuł poprowadzi cię przez proces tworzenia sekcji z językami obcymi.

Kursy

Jeżeli ukończyłeś kursy związane z branżą albo szkolenia, podczas których rozwinąłeś umiejętności z zakresu zarządzania, przywództwa czy perswazji, koniecznie pochwal się nimi w swoim podaniu.

Zainteresowania

Sekcja zainteresowania cieszy się w Polsce sporą popularnością. Niestety, a może dla ciebie na szczęście, niewielu kandydatów wie, jak napisać ją poprawnie. Samo wymienienie swoich hobby nie jest wystarczające. Zastosuj nasze porady, aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia tej części CV.

🎁Niezależnie od sekcji, zawsze podawaj tylko te informacje, które mają znaczenie dla stanowiska, o które się starasz.

Sprawdź CV pod kątem błędów

Każdy dokument aplikacyjny powinien być nieskazitelny. Wielu kandydatów popełnia błąd nie czytając CV i listu motywacyjnego po ich napisaniu. Nie strać swojej szansy na otrzymanie pracy przez głupi błąd. Zanim wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne, sprawdź, czy nie ma w nich literówek, błędów ortograficznych i gramatycznych oraz zweryfikuj, czy wszystkie zdania są zapisane w zrozumiały sposób.

Podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś wiedzieć, jak napisać dobre CV. Na koniec przypominamy nasze praktyczne wskazówki:

  • Podsumowanie zawodowe pomoże ci wyróżnić się na tle innych.
  • Dodatkowe sekcje przyciągną uwagę potencjalnego pracodawcy.
  • Zweryfikuj, czy wszystkie informacje są adekwatne do stanowiska, o które się starasz.
  • Sprawdź CV pod kątem błędów.
  • Dodaj aktualną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych w stopce dokumentu.

Jeżeli chcesz, by tworzenie CV było proste i przyjemne, sięgnij po nasz kreator CV. Wybierz taki szablon CV, który odzwierciedla twoją estetykę.

Zajrzyj też na naszą stronę, gdzie znajdziesz ciekawe porady z zakresu pisania CV, rozmowy kwalifikacyjnej i procesu tworzenia aplikacji o pracę. Nie czekaj ani chwili dłużej! Postaw na rozwój swojej kariery.

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę napisać list motywacyjny?

List motywacyjny nie jest dokumentem obowiązkowym, ale może pomóc ci dostać pracę. Jeżeli pracodawca prosi o list wprost w ofercie pracy, wówczas profesjonalny życiorys zawodowy nie powinien być wysłany bez niego.

Jeśli jednak nie ma takiej informacji, mimo wszystko powinieneś poświęcić trochę czasu na stworzenie tego dokumentu. List motywacyjny daje ci dodatkową przestrzeń, gdzie możesz rozwinąć informacje, na które nie było miejsca w CV. Dzięki niemu pokażesz też swoją wyjątkową osobowość i dasz pracodawcy do zrozumienia, że naprawdę ci zależy.

Dlaczego warto użyć kreatora CV?

Kreator CV pomoże ci w szybki sposób stworzyć profesjonalne i estetyczne podanie. Dzięki niemu nie pominiesz żadnej ważnej sekcji. Dzięki możliwości personalizacji, dostosujesz go do swoich preferencji, bez znajomości projektowania graficznego. Co więcej, szybka edycja dokumentu pozwoli ci na dostosowanie każdego podania do konkretnej oferty pracy.

Gotowy na zdobycie wymarzonej pracy? Skorzystaj z naszych szablonów CV dyrektora i zmień bieg swojej kariery!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV