Sprawdź krok po kroku jak napisać profesjonalne CV po angielsku

W dzisiejszych czasach, poszukiwanie pracy w terenie Wielkiej Brytanii lub zagranicznego pracodawcy jest częstą praktyką, dlatego napisanie profesjonalnego CV po angielsku to kluczowy krok w procesie rekrutacji. W artykule tym krok po kroku omówimy, jak napisać dobre CV po angielsku, zwracając uwagę na różnice między CV angielskim, a polskim.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV
Tabela treści
Spis treści

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz moje CV

Dowiesz się, jak stworzyć profesjonalne CV, w jakim formacie PDF wysyłać CV, jakie informacje zawierać w sekcji "work experience" i "language skills", oraz jak przygotować list motywacyjny. Oferujemy także wzór CV po angielsku, który ułatwi Ci proces pisania CV. Czy jesteś gotowy, by przejść przez proces tworzenia doskonałego angielskiego CV?

CV w języku angielskim


Jak powinno wyglądać CV w języku angielskim?


Napisanie profesjonalnego CV po angielsku to kluczowy krok w poszukiwaniu pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. W tym rozdziale dowiesz się, jak napisać CV po angielsku krok po kroku, zachowując wszystkie istotne elementy. Przyjrzymy się, jakie są główne różnice między CV po angielsku i po polsku.

Format i Struktura


Pierwszym krokiem w napisaniu angielskiego CV jest wybór odpowiedniego formatu i struktury. W przeciwieństwie do polskiego CV, które często jest bardziej rozpraszające, CV po angielsku jest zwykle zwięzłe i skoncentrowane na kluczowych informacjach. Główne elementy obejmują:

 • Personal Data (Dane osobowe): W tej sekcji podaj podstawowe informacje, takie jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail i datę urodzenia. Warto również wspomnieć o swoim statusie zawodowym, jeśli jest to istotne.
 • Career Summary (Podsumowanie zawodowe): Tutaj przedstaw krótki opis siebie i swojego doświadczenia zawodowego. To pierwsza rzecz, którą pracodawcy przeczytają, więc postaraj się, aby to było przyciągające.
 • Work Experience (Doświadczenie zawodowe): Opisz swoje doświadczenie zawodowe w odwróconej chronologii, zaczynając od najnowszej pracy. Podaj daty zatrudnienia, nazwy firm, stanowiska i główne obowiązki.
 • Education (Wykształcenie): Podaj informacje o swoim wykształceniu, włączając daty ukończenia, nazwy szkół lub uczelni oraz uzyskane stopnie.
 • Language Skills (Znajomość języków obcych): Jeśli znasz język angielski, podaj swoje umiejętności językowe. To ważne, jeśli jesteś obcokrajowcem.
 • Qualifications (Kwalifikacje): Jeśli masz jakieś certyfikaty lub kwalifikacje, które są istotne dla stanowiska, na które aplikujesz, uwzględnij je w swoim CV.

Wzór CV po angielsku


Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą czy dopiero zaczynasz karierę, przykładowy wzór CV po angielsku może Ci pomóc. Istnieje wiele dostępnych wzorów online, które można dostosować do swoich potrzeb.

Personal Details (Dane osobowe)


W tej sekcji podaj informacje kontaktowe, które umożliwią pracodawcy łatwy kontakt z Tobą. To także miejsce, gdzie możesz wspomnieć o swoim statusie zawodowym, jeśli jest to istotne dla stanowiska.

Career Summary (Podsumowanie zawodowe)


To krótka sekcja, w której przedstawiasz siebie w sposób atrakcyjny dla pracodawcy. Podkreśl swoje główne atuty i cele zawodowe. To pierwsza rzecz, którą pracodawca przeczyta, więc zadbaj o to, by było przemyślane i przyciągające uwagę.

Napisanie profesjonalnego CV po angielsku może stanowić wyzwanie, ale stosując się do tych wskazówek, będziesz miał solidny fundament do stworzenia skutecznego CV. Pamiętaj, że Twoje angielskie CV powinno być spójne, klarowne i dostosowane do wymagań stanowiska, na które aplikujesz.

Różnice pomiędzy angielskim CV, a CV w języku polskim


Pisanie CV w języku angielskim i polskim różni się zarówno pod względem formy, jak i treści. W tym rozdziale przyjrzymy się kluczowym różnicom między angielskim CV a polskim CV, które warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia profesjonalnego CV po angielsku.

Struktura i Zakres

 • Język angielski: Angielskie CV, często nazywane "curriculum vitae" (CV) lub "resume", są zazwyczaj krótsze i bardziej zwięzłe niż polskie CV. Skupiają się na konkretach i doświadczeniu zawodowym.
 • Język polski: Polskie CV są często bardziej rozbudowane i zawierają bardziej szczegółowe informacje na temat wykształcenia, pracy, osiągnięć i zainteresowań.

Dane Osobowe

 • Język angielski: W CV po angielsku, sekcja "Personal Data" zawiera podstawowe informacje takie jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail i ewentualnie datę urodzenia. Nie jest konieczne podawanie informacji o płci.
 • Język polski: W polskim CV sekcja "Dane osobowe" często zawiera dodatkowe informacje, takie jak płeć kandydata.

Podsumowanie zawodowe

 • Język angielski: Angielskie CV często rozpoczynają się od sekcji "Career Summary" (Podsumowanie zawodowe), w której kandydat krótko przedstawia swoje najważniejsze atuty i cele zawodowe.
 • Język polski: W polskim CV ta sekcja może być mniej rozbudowana lub w ogóle jej brak.

Doświadczenie zawodowe

 • Język angielski: W sekcji "Work Experience" (Doświadczenie zawodowe) w angielskim CV skupiamy się na konkretach, takich jak daty zatrudnienia, nazwy firm, stanowiska i obowiązki. Doświadczenie jest przedstawiane w odwróconej chronologii, zaczynając od najnowszej pracy.
 • Język polski: Polskie CV mogą zawierać więcej opisów zadań i osiągnięć związanych z każdą pozycją w CV.

Zdjęcie

 • Język angielski: W angielskich CV zdjęcie nie jest standardowym elementem i nie jest wymagane.
 • Język polski: W Polsce dołączanie zdjęcia do CV jest powszechną praktyką.

Inne różnice

 • List motywacyjny: W przypadku angielskich CV list motywacyjny (cover letter) jest osobnym dokumentem i nie jest dołączany bezpośrednio do CV.
 • Referencje: W angielskich CV często używa się zwrotu "References available upon request" (Referencje dostępne na żądanie), podczas gdy w Polsce częściej podaje się referencje od razu.

Warto zrozumieć te różnice i dostosować swoje CV do konkretnych wymagań stanowiska i kraju, do którego składasz podanie o pracę. Wiedza o tym, jak napisać profesjonalne CV po angielsku, może znacznie zwiększyć Twoje szanse na sukces w procesie rekrutacji na terenie Wielkiej Brytanii lub innych krajów, gdzie język angielski jest wymagany.

Gdzie napiszę CV po angielsku za darmo?

CV w języku angielskim


Tworzenie profesjonalnego CV po angielsku jest kluczowe w procesie poszukiwania pracy. Jeśli jesteś gotów napisać angielskie CV, ale szukasz narzędzi, które ułatwią ten proces, istnieją dostępne bezpłatne opcje, które mogą Ci pomóc.

Korzystanie z Kreatorów CV


Na stronie [cv-wzor.com], znajdziesz kreatory CV, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces pisania CV po angielsku. To świetny sposób, by stworzyć profesjonalne CV, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w pisaniu CV po angielsku.

Dlaczego Warto Skorzystać z Takich Narzędzi?


Korzystanie z kreatora CV ma wiele zalet:

 • Szybkość: Dzięki narzędziom online, najszybciej stworzysz profesjonalne CV, co jest istotne, zwłaszcza gdy szukasz pracy.
 • Profesjonalizm: Kreator CV pomoże Ci stworzyć profesjonalne CV, które spełni standardy oczekiwane przez pracodawców.
 • Dostosowanie: Możesz dostosować CV do konkretnej branży lub stanowiska, uwzględniając swoje doświadczenie zawodowe i kwalifikacje.

Wybór Wzoru CV


Na stronie cv-wzor.com, znajdziesz różne wzory CV w języku angielskim, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Wybierając wzór, zwróć uwagę na rodzaj pracy, do której aplikujesz, oraz swój poziom doświadczenia.

Przesyłanie CV w Formacie PDF


Kiedy już napiszesz CV, pamiętaj, że najczęściej wysyłasz CV w formacie PDF. Jest to format, który zachowuje formatowanie tekstu i prezentuje CV w profesjonalny sposób. Możesz skorzystać z narzędzi online do konwersji swojego dokumentu na format PDF.

Pamiętaj, że profesjonalne CV po angielsku to kluczowy element sukcesu w poszukiwaniu pracy zarówno na terenie Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach. Korzystając z dostępnych narzędzi, takich jak kreatory CV, zyskasz przewagę w procesie rekrutacji.

Czy pisać CV po angielsku?


Jednym z kluczowych pytań, z którymi wielu poszukujących pracy ma do czynienia, jest to, czy warto pisać CV po angielsku. Oto kilka istotnych kwestii do rozważenia:

Wielojęzyczność na Terenie Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś na terenie Wielkiej Brytanii, zważywszy na różnorodność kulturową i językową, warto mieć CV po angielsku To zwiększa Twoje szanse na dotarcie do różnych pracodawców i rekruterów.

Międzynarodowy Rynek Pracy

Jeśli rozważasz pracę za granicą lub w międzynarodowych firmach, angielskie CV jest nieodzowne. Wiele firm oczekuje CV w języku angielskim, nawet od kandydatów na terenie Polski.

Profesjonalne CV

Profesjonalnie napisane CV po angielsku może stanowić Twoje wizytówkę na międzynarodowym rynku pracy. Wykazuje Twoje umiejętności językowe i zaangażowanie.

Rozważenie Doświadczenia Zawodowego

Jeżeli masz duże doświadczenie zawodowe i pracowałeś za granicą lub dla międzynarodowych firm, to CV po angielsku może efektywniej oddać zakres Twojej kariery.

Współpraca z Zagranicznymi Pracodawcami

Jeśli interesują Cię stanowiska w firmach o międzynarodowym zasięgu, takie jak korporacje, agencje międzynarodowe, czy organizacje non-profit, CV po angielsku jest niezbędne.

Pisanie CV po angielsku to kluczowa umiejętność w dzisiejszym globalnym rynku pracy. Nawet jeśli nie planujesz pracy za granicą, umiejętność przygotowania angielskiego CV może otworzyć przed Tobą nowe możliwości.

Przykładowy wzór CV po angielsku


Oto przykładowe CV po angielsku wraz z tłumaczeniem na język polski:

Curriculum Vitae (CV) - Przykład:

Personal Details (Dane osobowe):
Name (Imię i nazwisko): Jan Kowalski
Address (Adres zamieszkania): ul. Przykładowa 123, 00-000 Warszawa
Phone (Numer telefonu): +48 123 456 789
Email (Adres e-mail): jan.kowalski@email.pl
Date of Birth (Data urodzenia): 15 stycznia 1985
Nationality (Obywatelstwo): Polskie

Career Summary (Podsumowanie zawodowe):
Skilled IT Professional with over 5 years of experience in software development.

Work Experience (Doświadczenie zawodowe):

Software Engineer, ABC Software Ltd. (Inżynier oprogramowania, ABC Software Sp. z o.o.)
Developed and maintained web applications using various programming languages.
Period: 2017 - Present (Okres: od 2017 roku do teraz)

IT Consultant, XYZ Consultancy (Konsultant IT, XYZ Doradztwo Sp. z o.o.)
Provided technical support and solutions to clients for improving IT infrastructure.
Period: 2015 - 2017 (Okres: od 2015 roku do 2017 roku)

Education (Wykształcenie):
Master of Science in Computer Science, University of Warsaw
Period: 2010 - 2015 (Okres: od 2010 roku do 2015 roku)

Skills (Umiejętności):
 • Programming Languages (Języki programowania): Java, Python, JavaScript
 • Web Development (Rozwój aplikacji internetowych)
 • Problem-Solving (Rozwiązywanie problemów)
 • Teamwork (Praca zespołowa)
Languages (Języki):
 • Polish (Polski) - Native (Ojczysty)
 • English (Angielski) - Fluent (Biegły)

*References Available Upon Request (Referencje dostępne na życzenie).


Ten przykład CV zawiera standardowe sekcje, które można znaleźć w typowym życiorysie zawodowym. To tylko demonstracja, i warto dostosować je do swojego doświadczenia i potrzeb zawodowych.

Preparing a Cover Letter - Przygotowanie listu motywacyjnego


List motywacyjny, czyli Cover Letter, jest ważnym elementem procesu rekrutacji. Oto kroki, które pomogą Ci napisać skuteczny list motywacyjny w języku angielskim:

Rozpocznij od Informacji Osobistych (Personal Details)

* Rozpocznij list motywacyjny od własnych danych osobowych, włączając imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, a także datę urodzenia, obywatelstwo i płeć.

Dodaj Nagłówek (Header)

* Włącz nagłówek z danymi adresata, jeśli znasz imię i nazwisko lub stanowisko osoby, która będzie czytać Twój list. Następnie dodaj datę.

Rozpocznij od Pozdrowienia (Salutation)

* Zaczynając list, użyj odpowiedniego pozdrowienia. Jeśli znasz imię adresata, możesz napisać "Dear [Imię i nazwisko]" lub "Dear [Stanowisko]". W przypadku braku tej informacji, użyj ogólnego "To Whom It May Concern".

Wprowadź Wprowadzenie (Introduction)

* W pierwszym akapicie krótko przedstaw siebie, podając informacje na temat swojego profesjonalnego doświadczenia, takie jak stanowisko czy branża, w której pracujesz.

Opisz, Dlaczego Interesujesz Się Stanowiskiem (Why You're Interested)

* W następnym akapicie wyjaśnij, dlaczego interesuje Cię stanowisko. Wyraź swój entuzjazm i pokaż, że zrozumiałeś wymagania pracy.

Podkreśl Dlaczego Jesteś Odpowiednim Kandydatem (Why You're a Good Fit)

* Skoncentruj się na swoich umiejętnościach, doświadczeniu zawodowym oraz osiągnięciach, które czynią Cię odpowiednim kandydatem. Wykorzystaj słowa kluczowe z oferty pracy, by podkreślić, że jesteś profesjonalistą w danej dziedzinie.

Podsumowanie (Summary)

* Podsumuj swoją motywację i zainteresowania oraz podkreśl, dlaczego to stanowisko jest idealne dla Ciebie.

Zakończ list (Closing)

* Użyj odpowiedniego zakończenia, takiego jak "Sincerely" lub "Yours faithfully", a następnie podpisz się. Jeśli wysyłasz list drogą elektroniczną, podpis w pliku PDF nie jest konieczny.

Zamknij List W Odpowiedni Sposób (Closing Remarks)

* Dodaj kilka końcowych słów dziękujących za uwagę oraz informację, że jesteś gotów dostarczyć dodatkowe informacje.

Sprawdź, Popraw i Dostosuj (Proofread and Tailor)

* Na koniec, dokładnie sprawdź list pod kątem błędów gramatycznych i ortograficznych. Upewnij się, że jest spersonalizowany do konkretnej oferty pracy.

List motywacyjny powinien być krótki i zwięzły, zwykle nie dłuższy niż jedna strona. To kluczowy element Twojej aplikacji, więc poświęć mu odpowiednią uwagę, używając słów kluczowych związanych z wymaganiami oferty pracy.

Proces rekrutacji w Wielkiej Brytanii i za granicą

CV w języku angielskim


Proces rekrutacji w Wielkiej Brytanii i za granicą może różnić się w zależności od firmy i branży, jednak pewne etapy są powszechne i obowiązują w obu kontekstach. Oto ogólny przewodnik po procesie rekrutacji:

Ogłoszenie o pracę: 

Proces zaczyna się od ogłoszenia o pracy, w którym firma opisuje wymagania i oczekiwania od kandydatów.

Aplikacja:

Kandydaci przesyłają swoje dokumenty aplikacyjne, w tym angielskie CV i list motywacyjny.

Przesiewanie dokumentów:

Rekruterzy przeglądają przesłane dokumenty w celu wyselekcjonowania odpowiednich kandydatów.

Rozmowy kwalifikacyjne:

Wybrani kandydaci zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Może to być rozmowa telefoniczna, wideo, lub osobista.

Testy i zadania praktyczne:

W zależności od stanowiska, kandydaci mogą zostać poproszeni o wykonanie testów lub zadań praktycznych.

Drugie i trzecie rozmowy:

Na niektórych stanowiskach przewidziane są kolejne etapy rozmów kwalifikacyjnych z różnymi osobami w firmie.

Referencje i weryfikacja:

Pracodawcy mogą sprawdzić referencje oraz weryfikować doświadczenie zawodowe kandydatów.

Oferta pracy:

Wybranemu kandydatowi zostaje złożona oferta pracy.

Negocjacje i akceptacja:

Kandydat może negocjować warunki z pracodawcą i po zaakceptowaniu oferty rozpoczyna pracę.

Onboarding:

Nowy pracownik jest wprowadzany do firmy i jego nowego stanowiska.

Proces rekrutacji za granicą, na przykład w Wielkiej Brytanii, może różnić się od procesu rekrutacji w innych krajach. Często wymaga od kandydatów posiadania profesjonalnego angielskiego CV i listu motywacyjnego w języku angielskim oraz przestrzegania specyficznych zwyczajów i oczekiwań w zakresie rekrutacji. Ważne jest również zrozumienie lokalnych przepisów dotyczących zatrudnienia oraz ewentualnych wymagań związanych z wizą i pozwoleniem na pracę w danym kraju.

Podsumowanie


Pisanie angielskiego CV oraz listu motywacyjnego to kluczowe elementy skutecznego procesu rekrutacji, zwłaszcza w przypadku poszukiwania pracy w Wielkiej Brytanii i za granicą. Doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje zawodowe odgrywają kluczową rolę w procesie rekrutacji. Starannie przygotowane profesjonalne CV i list motywacyjny pomagają wyróżnić się spośród konkurencji. Warto również stworzyć podsumowanie zawodowe, które szybko przedstawi pracodawcy najważniejsze umiejętności i doświadczenie. Dla zagranicznych pracodawców, kluczowe jest zaprezentowanie umiejętności języka angielskiego, dlatego ważne jest, aby cała dokumentacja aplikacyjna, w tym CV, była napisana w tym języku. 

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Pytania i odpowiedzi (Q&A)

Pytanie 1: Jakie są kluczowe elementy, które powinny znaleźć się w angielskim CV?

Odpowiedź: W angielskim CV powinny znaleźć się podstawowe informacje, takie jak dane osobowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności językowe, a także sekcje takie jak "podsumowanie zawodowe" i "kwalifikacje zawodowe".

Pytanie 2: Jakie znaczenie ma posiadanie profesjonalnego CV napisanego w języku angielskim, zwłaszcza dla osób szukających pracy w Wielkiej Brytanii?

Odpowiedź: Posiadanie profesjonalnego CV po angielsku jest kluczowe, ponieważ pozwala pracodawcom na szybkie zrozumienie kwalifikacji i doświadczenia aplikanta. Jest to szczególnie ważne w kontekście pracy za granicą, jak Wielka Brytania, gdzie język angielski jest dominujący.

Pytanie 3: Czy istnieją specyficzne zasady dotyczące formatu dokumentów aplikacyjnych, takich jak CV po angielsku i list motywacyjny, kiedy starasz się o pracę za granicą?

Odpowiedź: Tak, istnieją specyficzne zasady dotyczące formatu dokumentów aplikacyjnych. Warto przygotować dokumenty w formacie PDF i zwrócić uwagę na lokalne przepisy, takie jak ochrona danych osobowych. Przykładowe wzory CV oraz listów motywacyjnych dostosowane do angielskich standardów mogą być przydatne w procesie rekrutacji za granicą.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV