CV rekrutera: stwór idealne CV

Jeżeli ubiegasz się o pracę na stanowisku w HR, z pewnością wiesz, jak istotne jest napisanie dobrego CV. Być może widziałeś już setki, a nawet tysiące podań. Wiesz, co w oczach rekruterów wygląda dobrze, a co źle – w końcu sam pracujesz w tej branży. Ale czy potrafisz spojrzeć krytycznym okiem na swój własny życiorys?

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

CV rekrutera – wzór

Lara Kowalska
lara.kowalska@gmail.com
212 331 876
Wrocław

Podsumowanie zawodowe

Mam 4-letnie doświadczenie jako specjalistka ds. rekrutacji w firmie z branży medycznej. Uważnie poszukuję kandydatów i przeprowadzam rozmowy kwalifikacyjne, co sprawiło, że 98% zatrudnionych przeze mnie kandydatów pracowało w firmie ponad rok (w tym 67% osób ponad 3 lata).

Doświadczenie zawodowe

Rekruterka
Biuro HR
Szpital Wojewódzki XYZ
2018-2021

  • Przeprowadziłam ponad 1000 procesów rekrutacyjnych.
  • Analizowałam rynek w celu poszukiwania odpowiednich kandydatów.
  • Oceniałam kompetencje pracowników.
  • Wprowadziłam program motywacyjny, który pomógł zwiększyć retencję pracowników o 12%.


Wykształcenie

Psychologia
Jednolite Studia Magisterskie
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2012-2018

  • Ukończyłam studia ze średnią 4.8.
  • Otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  • Brałam czynny udział w 10 konferencjach na temat psychologii w HR.


Umiejętności:

  • Rekrutacja online
  • Znajomość programu TETRA HR
  • Systemy Śledzenia Kandydatów
  • Znajomość źródeł pozyskiwania kandydatów
  • Prawo pracy
  • Inteligencja emocjonalna
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres
  • Dyskrecja
  • Empatia

Nawet najbardziej doświadczeni eksperci z HR mogą mieć problem z napisaniem CV rekrutera. W końcu wiedza teoretyczna to nie to samo, co pisanie własnego podania. Nie martw się jednak. Nasi eksperci nie zajmują się wybraniem najlepszych kandydatów, ale pomagają w napisaniu idealnych życiorysów, które zachwycają pracodawców.

Potraktuj ten artykuł jako przypomnienie najważniejszych zasad, których powinieneś się trzymać podczas tworzenia podania o pracę. Niech to będzie mała ściągawka, po którą możesz sięgnąć, aby napisać CV rekrutera.

Być może znasz to powiedzenie: “Szewc chodzi bez butów”. Niech tworzenie życiorysu będzie twoją parą kaloszy! Z naszą pomocą z pewnością uda ci się wyróżnić na tle konkurencji.

Skorzystaj z naszego kreatora CV lub sięgnij po wzory życiorysów, aby stworzyć profesjonalne podanie, które przyciągnie uwagę rekrutera.

Fakty

Spójrz na najważniejsze dane dotyczące zawodu rekrutera

  • Eksperci z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń podają, że pracownik działu HR może liczyć na średnią miesięczną pensję brutto w wysokości 5 450 złotych. 💰
  • 25% osób zatrudnionych w branży HR może liczyć na zarobki powyżej 6 810 złotych brutto miesięczne.
  • Zarobki są uzależnione od stażu pracy, wykształcenia oraz miejsca pracy.
  • W branży HR pracownicy w dużej mierze cieszą się dodatkowymi benefitami, takimi jak np. karnety na siłownie, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, etc.
  • Aż 82% osób pracujących jako rekruterzy to kobiety.

cv rekrutera

Jak napisać CV rekrutera?

Jako osoba pracująca w rekrutacji z pewnością wiesz, że znalezienie pracy bez dobrego CV może być trudne, albo nawet niemożliwe. Każdy dokument aplikacyjny wymaga wkładu pracy. Jednak nie musisz spędzać nad nim długich godzin.

Aby napisać CV, które wyróżni cię na tle konkurencji, możesz skorzystać z szablonów życiorysów. Zanim zaczniesz pisać podanie o pracę, zastanów się, jak wyglądały CV, które zwrócił twoją uwagę. Co zawierały? Jak były uporządkowane? Jeżeli jesteś już doświadczonym rekruterem, możesz nawet zastanowić się, co byś powiedział osobie pytającej się ciebie, jako eksperta HR, jak powinno wyglądać dobre CV.

👇Poniżej przypominamy najważniejsze elementy, które powinny znaleźć się w CV.

Stwórz idealną konstrukcję

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę w branży, czy jesteś już doświadczonym rekruterem, na pewno wiesz, jak duża może być konkurencja. Setki aplikacji przewijające się przez biurka pracowników HR nie są dla ciebie tajemnicą.

💡Fakt: Czy jednak wiedziałeś, że średnio rekruterzy poświęcają tylko 6 sekund, na spojrzenie na każdy życiorys? To bardzo mało. Zrób więc wszystko, by twoje CV zapadło w pamięć.

Profesjonalne CV rekrutera powinno zawierać nagłówek, zwany też tytułem, w którym umieścisz swoje imię i nazwisko oraz podstawowe dane kontaktowe. Zaraz pod tą częścią powinno znaleźć się podsumowanie zawodowe, a w przypadku początkujących kandydatów, cele zawodowe. Nie zapomnij też o kluczowych sekcjach takich jak doświadczenie, wykształcenie oraz umiejętności. Z pewnością wiesz też, że twoje CV może się wyróżnić na tle innych kandydatów, jeżeli dodasz dodatkowe sekcje np. kursy, zainteresowania, znajomość języków obcych.

Zanim przejdziemy do dokładnego omawiania każdej z wymienionych sekcji, przyjrzyjmy się najpierw możliwym formatom życiorysów.

CV rekrutera – jaki format wybrać?

Tworząc życiorys, masz do wyboru trzy formaty życiorysów. Oto one?

Format chronologiczny

To najpowszechniejszy układ CV. Rekruterzy oraz pracodawcy widzą go bardzo często, jest on bowiem dość uniwersalny. Polecany jest osobom ze średnim i dużym doświadczeniem. Może także sprawdzić się w przypadku początkujących kandydatów, którzy ukończyli staż lub praktyki zawodowe.

📌Rekruter może spojrzeć tylko na pierwszy punkt w danej sekcji. Właśnie dlatego warto skorzystać z odwróconego porządku chronologicznego, w którym jako pierwsze wymienisz swoje najnowsze osiągnięcia, a dopiero potem kolejno wspomnisz o poprzednich stanowiskach.

Format funkcjonalny

W tym formacie najważniejsze są umiejętności osoby ubiegającej się o pracę. Dzięki temu pewne braki w doświadczeniu, mogą być nieco “ukryte”. Właśnie dlatego sprawdzi się on idealnie w przypadku osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym, a także tych, które zmieniają branżę.

Format łączony

Ten format zawiera w sobie najważniejsze cechy dwóch poprzednich. Według ekspertów sprawdzi się on tylko w przypadku kandydatów z naprawdę dużym doświadczeniem. Będzie więc idealny, jeżeli chcesz zostać dyrektorem działu HR w firmie.

📌Wybierz taki szablon życiorysu dla rekrutera, który będzie spełniał twoje potrzeby i odpowiadał twojemu doświadczeniu.

Tytuł/Nagłówek życiorysu

Nagłówek jest najkrótszą sekcją życiorysu. Jest ona stosunkowo najłatwiejszą do stworzenia częścią. Poświęć jej jednak odpowiednio dużo czasu.

Nie ma określonej kolejności, w jakiej dane powinny zostać wymienione w nagłówku. Pamiętaj jednak, że życiorys jest o tobie, a więc twoje imię i nazwisko będą niejako tytułem dokumentu. Umieść je na samej górze, a także wyróżnij pogrubieniem lub nieco większą czcionką.

⚠️Na pewno wiesz, że rekruterzy nie będą bez końca próbować skontaktować się z kandydatem. Sprawdź więc, czy twój numer telefonu jest aktualny i upewnij się, że w twoim e-mailu nie ma żadnych literówek.

Dobry i zły przykład nagłówka

Poprawnie

Karolina Zielińska
232 938 090
karolina.zielińska@gmail.com
Łódź


Niepoprawnie

Karolina Zielińska
23433szalona23karolcia3131@buziaczki.pl
876765765 domowy: 28178727, nr 2 98988988
Adres: Ul. Wiosny Ludów 12
87-887 Łódź
POLSKA


Z pewnością łatwo zauważyć, że pierwszy przykład jest przejrzysty i czytelny. Na pierwszy rzut oka rekruter zauważy imię i nazwisko kandydatki, a także bez problemu dostrzeże dane kontaktowe.

Drugi przykład jest chaotyczny. Taki zapis sprawi, że pracodawca od razu odrzuci twoje podanie. Dane są nieczytelne: adres e-mail zawiera niezrozumiały zapis liczb, a także profesjonalne zwroty. Kandydatka zapisała kilka numerów telefonu. Wprowadza to dodatkowy chaos, w szczególności, że liczby nie są zapisane ze spacjami. Wystarczy jeden numer telefonu, który odbierzesz.

Adres domowy jest tutaj zbędny. Pracodawca nie musi wiedzieć, przy jakiej ulicy mieszkasz. Dodawanie kraju jest istotne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ubiegasz się o pracę za granicą.

🎁Twój adres e-mail będzie jak wizytówka. Stwórz go, używając swojego imienia i nazwiska. Możesz do niego dopisać czytelne liczby. Użyj poczty Gmail lub Outlook, aby dodać nieco więcej profesjonalizmu do swojej aplikacji.

cv rekrutera

Czy skutecznie CV rekrutera zawiera zdjęcie?

Być może wiesz, że temat zdjęcia w CV wzbudza sporo kontrowersji. W wielu krajach wręcz od razu odrzuca się podania ze zdjęciem, aby firma nie mogła być posądzona o dyskryminację kandydatów. Mimo to, w Polsce część pracodawców wciąż wymaga takiego dokumentu od pracowników.

W przypadku, gdy ubiegasz się o pracę w branży HR, najprawdopodobniej nikt nie poprosi cię o zdjęcie. Jeżeli jednak chcesz dostać się do działu HR firmy z innej branży, np. branży IT, możesz się spotkać z prośbą o CV ze zdjęciem.

W takiej sytuacji, dodanie fotografii do życiorysu ma sens.

📌Porada: Aby zaoszczędzić czas na projektowanie graficzne życiorysu zawodowego, sięgnij po taki szablon CV, do którego wgranie zdjęcia będzie łatwe.

⚠️Twoje zdjęcie powinno być profesjonalne. Unikaj selfie i zdjęć z imprezy, czy wakacji, zamiast tego wybierz portret na jednolitym tle, najlepiej wykonany przez profesjonalnego fotografa.

W jaki sposób rekruter powinien przedstawić swoje doświadczenie w CV?

O pracę w HR ubiega się wiele osób. Jest to bowiem interesująca profesja z wieloma szansami na rozwój. Jest też stosunkowo dobrze płatna. Właśnie dlatego musisz być przygotowany na dość sporą konkurencję podczas ubiegania się o stanowisko w tej branży.

🎁Ta część życiorysu może wpłynąć zarówno na szansę na zatrudnienie, jak i na stawkę, jaką zaproponuje ci przyszły szef.

W sekcji z historią zawodową, pamiętaj, by przy każdej wymienionej pracy podać:

  • Nazwę pełnionego stanowiska
  • Nazwę firmy, w której byłeś zatrudniony oraz branżę
  • Okres zatrudnienia
📌Podanie tych informacji to zupełne minimum. Jako rekruter wiesz, że takie informacje znajdą się w większości podań. Aby się wyróżnić, wypisz swoje najważniejsze osiągnięcia pod każdym wymienionym stanowiskiem.

Dokumenty aplikacyjne powinny być tak zwięzłe, jak to możliwe. Rekruterzy wiedzą, jak denerwujące może być czytanie dwustronicowego życiorysu, w którym połowa informacji nie jest związana ze stanowiskiem. Pamiętaj więc, aby dodawać tylko i wyłącznie te dane, które są adekwatne.

Rekruter
Agencja Pracy
Warszawa
2018-2020

  • Samodzielnie prowadziłem procesy rekrutacyjne dla firm z różnych branży.
  • 98% klientów firmowych było zadowolonych z moich wyborów kandydatów.
  • Przeprowadzałem wywiady na żywo i online, zachowując najwyższe standardy pracy.
  • Zajmowałem się rekrutacją w języku angielskim, weryfikując znajomości językowe ponad 100 kandydatów ubiegających się o pracę w międzynarodowych korporacjach.

📌 Przedstawiając dane liczbowe, pozwalasz pracodawcy lepiej zrozumieć, jakie były twoje mierzalne osiągnięcia, a także pokazujesz, co możesz zaoferować firmie.

Co zrobić, jeżeli nie masz doświadczenia?

Osoby, które poszukują pierwszej pracy, mogą czuć się przytłoczone, tworząc tę część. Nie martw się jednak: pomożemy ci w tym. Osoby, dla których stanowisko rekrutera jest jeszcze obce, mogą nie wiedzieć, że nawet początkujący kandydaci mogą obrócić tę część życiorysu na swoją korzyść.

Warto przypomnieć sobie, że osoby, które teraz pełnią funkcję dyrektora działu HR, kiedyś zaczynały od zera. Pomyśl o wolontariatach, stażach zawodowych, czy praktykach studenckich, w których brałeś udział. To właśnie one mogą znaleźć się w tej sekcji.

⚠️Nigdy nie pozostawiaj tej części pustej i nie wpisuj słowa “brak”. Pracodawcy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że jesteś początkującym kandydatem. Pokaż im jednak, że jesteś aktywny i ambitnie podchodzisz do swojej profesji, a dostrzegą w tobie wartościowego kandydata.

Oto jak może wyglądać sekcja z doświadczeniem w CV początkującego rekrutera

Stażystka asystentka w dziale HR
Firma informatyczna XYZ
Warszawa
2017-2018

  • Przygotowywałam dokumenty rekrutacyjne.
  • Asystowałam podczas rozmów kwalifikacyjnych.
  • Pod nadzorem starszej rekruterki podejmowałam decyzje na temat zatrudnienia kandydatów dwujęzycznych.

Wykształcenie

Zawód rekrutera oprócz praktycznych umiejętności wymaga także dużej wiedzy teoretycznej, w tym wiedzy na temat psychologii i socjologii. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby w swoim CV opisać dokładnie zdobytą edukację.

Przykłady

Wykształcenie
Psychologia
Uzyskany tytuł magistra
Uniwersytet Warszawski
2010-2015

  • Byłam przewodniczącą koła studentów psychologii pracy.
  • Ukończyłam studia ze średnią 4.8.
  • Brałam czynny udział w konferencjach naukowych na temat psychologii pracy i procesów rekrutacji.
  • Ukończyłam dodatkowy, 10-godzinny kurs z praktyk antydyskryminacyjnych w miejscu pracy.

📌Jeżeli masz już duże doświadczenie jako specjalista ds. rekrutacji, nie musisz aż tak dokładnie opisywać swojej edukacji. W CV rekrutera średnia ocen nie ma znaczenia, jeżeli jesteś ekspertem w branży. Ta sekcja to jednak idealne miejsce dla początkujących rekruterów, w którym mogą pokazać, że są ambitnymi kandydatami, którzy są gotowi na wyzwania.

cv rekrutera

🎁 Jeżeli ukończyłeś uczelnię wyższą, nie musisz podawać tu informacji na temat szkoły średniej.

Umiejętności, jakie powinien mieć specjalista ds. zatrudnienia

Edukacja i doświadczenia zawodowe to nie wszystko, choć podczas pełnienia obowiązków możesz zdobyć nowe kompetencje. Skuteczne CV to takie, w którym pojawia się sekcja z umiejętnościami.

Jeżeli pracujesz już w branży HR przez jakiś czas, z pewnością słyszałeś o, lub nawet używałeś systemów śledzenia kandydatów. Wyjaśnimy jednak czym one są naszym początkującym kandydatom: to specjalne programy, które skanują i wstępnie odrzucają lub akceptują życiorysy.

Z pewnością wiesz, że większość rekrutacji odbywa się online. W celu prowadzenia rekrutacji w dużych firmach używanie systemów śledzenia kandydatów jest bardzo powszechną praktyką. Czym jednak są słowa kluczowe, których szukają te programy?

Można je bardzo łatwo znaleźć. To po prostu kwalifikacje i umiejętności, które pracodawca wymienił w ogłoszeniu o pracę. Dokładnie przeczytaj ofertę, aby poszukać umiejętności, których oczekuje pracodawca.

📌Słowa kluczowe powinny znaleźć się zarówno w CV, jak i liście motywacyjnym.

Pamiętaj, by nigdy nie wypisywać tych umiejętności, których faktycznie nie masz. Jeżeli to zrobisz, pracodawca szybko zauważy kłamstwo podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a to przekreśli cię jako kandydata w danej firmie. Co więcej, taka sytuacja byłaby bardzo niezręczna dla obu stron. Rekruter powinien znać, ale też i przestrzegać kodeks pracy.

👇 Spójrz poniżej, aby okryć miękkie i twarde kompetencje, które powinno zawierać skuteczne CV rekrutera.

Umiejętności twarde:

Umiejętności twarde to takie, bez których wykonywanie zawodu byłoby niemożliwe. Zdobywa się je podczas pracy, a także odpowiednich studiów.

📌W pierwszej kolejności powinieneś zawsze wymieniać te swoje kompetencje, które są podane w ofercie pracy.

Oto przykłady:

  • Znajomość prawa pracy,
  • Znajomość branży (tu wymień branżę, w której się specjalizujesz),
  • Systemy śledzenia kandydatów,
  • Rekrutacja online (Zoom, Google Meetings),
  • Wywiad behawioralny,
  • Psychologia,
  • eRecruiter.

Kompetencje miękkie

Choć kompetencje twarde są niezbędne do wykonywania niemal każdej profesji, to należy też pamiętać, że obowiązki rekrutera obejmują przede wszystkim kontakty z ludźmi. Jako rekruter będziesz nie tylko zatrudniać kandydatów, ale także zwalniać ich lub wysyłać na lay off. Musisz także wiedzieć, jak bezproblemowo komunikować się z przełożonymi, a także wiedzieć, jak odczytywać ludzkie zachowania.

Możesz mieć więc pewność, że pracodawca spojrzy na tę część twojego życiorysu, aby lepiej zrozumieć, czy nadajesz się na dane stanowisko.

Oto niektóre umiejętności miękkie, które przydadzą się w życiorysie rekrutera:

  • Praca pod presją czasu,
  • Odporność na stres,
  • Inteligencja emocjonalna,
  • Empatia,
  • Rozwiązywanie konfliktów,
  • Łatwość w komunikowaniu się.

Profil zawodowy – jak napisać dobry wstęp do CV

Jeżeli pracujesz w branży już od jakiegoś czasu, z pewnością zauważyłeś, że dodawanie podsumowania zawodowego nie jest częstą praktyką. Choć taki zabieg jest już rozpowszechniony za granicą, w Polsce niewiele kandydatów go stosuje. To jednak wspaniały sposób na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

Skorzystaj z faktu, że mało osób wie o pisaniu podsumowań i przekuj to na swoją korzyść. Napisz kilka krótkich, ale informatywnych zdań o swoich największych osiągnięciach. Profil zawodowy powinien się znaleźć tuż pod nagłówkiem, aby rekruter od razu go zauważył.

📌Początkujący kandydaci mogą przedstawić swoje cele zawodowe.

Spójrz na poniższe przykłady i ich omówienie:

Poprawnie

Od 10 lat pracuję jako rekruter. Współpracowałem z firmami z branży IT, turystycznej oraz finansów. Ponad 80% kandydatów zatrudnionych przeze mnie, pracowało w firmie ponad 2 lata. Jestem gotowy na rozwinięcie moich kwalifikacji podczas pracy na stanowisku szefa działu HR w Państwa firmie.


Niepoprawnie

Jestem rekruterem. Znam się na ludziach. Skończyłem psychologię.


W poprawnym przykładzie kandydat zaprezentował najważniejsze umiejętności i poparł je danymi liczbowymi, dzięki czemu pracodawca wie, jakie mierzalne efekty może przynieść zatrudnienie tej osoby. Kandydat wydaje się pewny siebie i jasno wskazuje, na jakim stanowisku chciałby pracować.

W błędnym przykładzie nie ma żadnych informacji, które zachwyciły, a nawet zainteresowały rekrutera. Opis jest zbyt ogólny. Takie podsumowanie raczej zaszkodziłoby, niż pomogło kandydatowi.

🎁Eksperci radzą, by podsumowanie napisać na samym końcu. Dzięki temu będziesz mógł świeżym okiem spojrzeć na swoją historię zawodową.

Dodatkowe sekcje w życiorysie rekrutera

Aby odnosić sukcesy zawodowe, rekruter musi mieć nie tylko odpowiednie umiejętności i wykształcenie, ale także wyróżniać się na tle konkurencji. Proces rekrutacji jest bezwzględny: tylko wyjątkowi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeżeli chcesz, aby twój życiorys zawodowy miał większe szanse na bycie dostrzeżonym, dodaj do niego dodatkowe sekcje, takie jak np. kursy, języki obce, umiejętności informatyczne itd. Możesz nawet wspomnieć o swoich zainteresowaniach, jeśli są one związane z pracą.

🎁Dobre CV powinno zawierać tylko te informacje, które są istotne dla pracy, o którą się ubiegasz.

Znajomość języków obcych

Języki obce bardzo często zwiększają szanse na zatrudnienie, a także na większą pensję. Mogą być w szczególności przydatne, jeżeli pracujesz dla międzynarodowej firmy, choć nie tylko. Jeżeli ubiegasz się o stanowisko rekrutera w biurze pracy, to z pewnością pracodawca doceni kogoś, kto mógłby przeprowadzać rozmowy o pracę w innych językach, które wymagane są od kandydatów.

Aby wyróżnić znajomość języków obcych, nie wpisuj ich w sekcji z umiejętnościami. Zamiast tego, stwórz dodatkową sekcję w życiorysie. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobisz, zajrzyj do naszego artykułu, w którym opisaliśmy wszystko, co musisz wiedzieć na temat przedstawiania języków w CV.

Kursy

Twoje obowiązki w pracy rekrutera mogą się zmieniać, w zależności od branży i miejsca pracy. Warto więc pokazać pracodawcy, że jesteś kandydatem, który stawia na rozwój. Pokaż dodatkowe kursy, które ukończyłeś, aby wyróżnić się na tle innych.

Jak sprawić jeszcze lepsze pierwsze wrażenie?

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że twoje CV zrobi jeszcze lepsze wrażenie:

  • Aby twój życiorys zawodowy był estetyczny i zawierał wszystkie ważne sekcje, sięgnij po wzór CV.
  • Dodaj list motywacyjny, aby zwiększyć szansę na zdobycie pracy.
  • Przed wysłaniem aplikacji, zweryfikuj, czy nie ma w niej błędów ortograficznych, gramatycznych lub literówek.
⚠️Rekruterzy potrafią odrzucić podanie za najmniejsze błędy, w szczególności, jeżeli o miejsce ubiega się wielu kandydatów. Nie trać swojej szansy na objęcie stanowiska w HR przez nieuważność!

Wzór CV Podsumowanie

Oto podsumowanie najważniejszych informacji na temat pisania życiorysu:

  • Aby przyspieszyć i ułatwić proces pisania, sięgnij po kreator CV.
  • Podsumowanie zawodowe to idealny sposób na wyróżnienie swojej aplikacji.
  • Dodatkowe sekcje w życiorysie sprawią, że pracodawca zauważy, że jesteś ambitnym kandydatem.
  • Użyj listu motywacyjnego, aby opisać szczegółowo swoje osiągnięcia i cele dotyczące kariery.
  • Każda informacja, którą podajesz, powinna być związana ze stanowiskiem, o które aplikujesz.
  • Zanim wyślesz aplikację, sprawdź, czy zawarłeś w niej aktualną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych.

cv rekrutera

Zajrzyj na naszą stronę, aby odkryć idealne wzory CV. Skorzystaj z naszych szablonów i w mgnieniu oka stwórz aplikację, która powali na kolana rekruterów.

FAQ

Czy muszę wysyłać list motywacyjny, starając się o pracę rekrutera?

List motywacyjny to idealny sposób na wyróżnienie aplikacji. Czasami pracodawcy proszą o nich w ogłoszeniu o pracę. Wówczas wysłanie listu motywacyjnego jest konieczne.

Jeżeli jednak pracodawca nie prosi wprost o list, nadal warto go napisać. Wyobraź sobie, że dwóch kandydatów sprawdziłoby się na danym stanowisku. Jeden z nich wysłał list motywacyjny, a drugi nie. Z pewnością domyślasz się, który ma większe szanse na zatrudnienie.

Dodając list motywacyjny, pokazujesz, że potrafisz wykonywać dodatkowe zadania i jesteś ambitny.

Jakie studia trzeba ukończyć, aby zostać rekruterem?

Większość pracodawców oczekuje od kandydatów wykształcenia humanistycznego. Szczególnie cenione są osoby po studiach licencjackich i magisterskich na kierunkach takich jak socjologia, psychologia oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.

Odkryj najlepsze wzory CV dla rekruterów i stwórz idealną aplikację!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV