CV recepcjonisty – kompletny przewodnik

Praca recepcjonistki jest wymagająca, jednak o to stanowisko często ubiega się wiele osób. Są to osoby zarówno doświadczone, które z posadą wiążą swoją przyszłość, jak i początkujące, które dopiero zaczynają na rynku pracy. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, musisz napisać idealne CV recepcjonistki, aby pokonać konkurencję i zdobyć posadę.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV recepcjonistki

Aleksandra Nowak

Recepcjonistka
Lublin
545 545 321
aleksandra.nowak@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od trzech lat pracuję jako recepcjonistka w hotelu ABC. Na co dzień posługuję się językiem polskim i angielskim. Komfort gości hotelu jest dla mnie priorytetem, co zaowocowało stuprocentowym zadowoleniem klientów. Otrzymałam tytuł pracownika roku, przyznawany przez gości hotelowych i pracowników.

Doświadczenie

Recepcjonistka
Hotel ABC
2015-2020

  • Byłam odpowiedzialna za rejestrowanie przyjść i wyjść gości.
  • Uważnie słuchałam i spełniałam życzenia gości, co zaowocowało 100% poziomem zadowolenia.
  • W pracy posługiwałam się językiem polskim i angielskim.

Wykształcenie

Technikum Hotelarskie w Lublinie
2012-2015

Umiejętności

  • Obsługa centrali telefonicznej,
  • Obsługa programu Word,
  • Profesjonalna obsługa gości hotelowych,
  • Obsługa urządzeń biurowych,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Cierpliwość,
  • Umiejętność pracy pod presją,
  • Punktualność.

Jeżeli aplikujesz na to stanowisko, na pewno wiesz, jak ważne jest przykładanie wagi do szczegółów. Wykorzystaj tę umiejętność tworząc swoje CV. Działanie biura czy firmy często zależy od małych detali - podobnie jest z twoim podaniem o pracę. To, czy "zadziała", zależne jest od jego najmniejszych części.

Pomożemy ci z dokładnością przedstawić w twoim CV wszystkie istotne informacje. Opisaliśmy krok po kroku, jak stworzyć poszczególne sekcje podania wraz z wzorami. Możesz także skorzystać z naszych szablonów, aby mieć pewność, że twoje CV recepcjonistki zwali z nóg rekruterów.

Fakty dotyczące pracy w zawodzie recepcjonistki

cv recepcjonisty

Oto kilka informacji na temat realiów pracy recepcjonistki:

  • Recepcjonistki zarabiają średnio 3 800 złotych brutto miesięcznie (za pl).
  • Około 80% osób pracujących na tym stanowisku to kobiety.
  • Osoba pełniąca funkcję recepcjonistki może cieszyć się dodatkowymi benefitami, na przykład: zniżkami na firmowe produkty i usługi, prywatną opieką medyczną, ubezpieczeniem na życie.
  • Pensja może zależeć od rodzaju firmy, w jakiej recepcjonistka jest zatrudniona.

Z jakich części powinno się składać CV recepcjonistki?

Już wiesz, że o stanowisko recepcjonistki ubiega się wiele osób. Szczególnie po pandemii poszukiwane są recepcjonistki do hoteli, SPA i innych miejsc związanych z rekreacją i turystyką. Musisz pokazać pracodawcy, że jesteś lepszy niż konkurencja. Użyj szablonów CV i dokładnie przeanalizuj przedstawione przez nas przykłady, aby z łatwością poradzić sobie ze stworzeniem aplikacji.

Spójrz na poniższe porady, które mogą pomóc ci w napisaniu CV:

  • Twoje dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać twoje najlepsze cechy i odciągać uwagę od “braków”. Wybierz więc taki format życiorysu, który ułatwi ci to zadanie.
  • Profesjonalne CV powinno być zawsze dostosowane do pracy, o którą się starasz. Zanim je wyślesz, dodaj końcową personalizację, dzięki której pokażesz pracodawcy, że bardzo zależy ci właśnie na tej, a nie innej pracy.
  • W CV umieszczaj tylko informacje adekwatne do stanowiska, o które się ubiegasz.
⚠️ Na każde CV rekruterzy poświęcają średnio około 6 sekund. To bardzo mało czasu. Musisz więc zrobić wszystko, aby twoje CV recepcjonistki przyciągnęło ich spojrzenie na nieco dłużej.

Format CV dla recepcjonistki

Aby uporządkować swoje dane, musisz wybrać odpowiedni format życiorysu. Przyjrzyjmy się każdemu z nich:

Format funkcjonalny

Format funkcjonalny jest idealny dla osób, które dopiero zaczynają karierę jako recepcjonistka albo zmieniają branżę. Najważniejsze w nim są bowiem umiejętności, a nie doświadczenie zawodowe.

Format chronologiczny

Format chronologiczny cieszy się sporą popularnością, zarówno wśród kandydatów, jak i pracodawców. Najważniejszą rolę odgrywa w nim doświadczenie zawodowe, a więc taki układ sprawdzi się w szczególności w przypadku osób ze średnim i dużym doświadczeniem. Ze względu na dużą rozpoznawalność tego układu, będzie on też dobrym wyborem dla osób po swoim pierwszym stażu zawodowym.

Mieszany

Po ten format sięgają wyłącznie kandydaci z ogromnym doświadczeniem. To połączenie układu chronologicznego i funkcjonalnego.

🎁Wzór CV powinien mieć taki układ, który będzie odpowiadał poziomowi twojego doświadczenia.

🎁Niezależnie od tego, po który format sięgnąłeś, użyj odwróconego porządku chronologicznego do opisania swojej historii zatrudnienia i wykształcenia. Według ekspertów ds. zatrudnienia taki zabieg sprawi, że pracodawcy w pierwszej kolejności zauważą twoje najnowsze i najbardziej adekwatne osiągnięcia.

Jakich sekcji nie może zabraknąć w CV dla recepcjonistki?

Z pewnością chcesz zdobyć pracę w dobrej firmie, która oferuje korzystne warunki zatrudnienia. Im lepsza firma, tym większa konkurencja. Pamiętaj, aby w twoim CV znalazły się wszystkie niezbędne sekcje. Jeżeli zabraknie choć jednej z nich, pracodawca może odrzucić twoje podanie bez wczytywania się w detale.

CV recepcjonistki musi zaczynać się od nagłówka, który umieścisz na samej górze dokumentu. Tuż pod nim powinno pojawić się podsumowanie zawodowe, zwięźle opisujące twoje najważniejsze doświadczenia i imponujące osiągnięcia. Doświadczenie, wykształcenie i umiejętności to kolejne obowiązkowe sekcje, których kolejność będzie zależna od tego, jaki format życiorysu wybrałeś.

Niemal każda osoba wysyłająca CV umieści te sekcje w swoim podaniu. Wyróżnij się i zaimponuj potencjalnemu szefowi dodając specjalne sekcje, na przykład:

  • Znajomość języków obcych,
  • Ukończone szkolenia,
  • Zainteresowania,
  • Obsługa komputera.

W kolejnych częściach tego artykułu wyjaśniamy, jak stworzyć każdą z tych sekcji krok po kroku.

Nagłówek w CV recepcjonistki – tytuł i dane kontaktowe

cv recepcjonisty

Aby stworzyć profesjonalne CV, musisz poświęcić na to trochę czasu. Jeżeli chodzi o nagłówek, jest to najszybsza do napisania sekcja życiorysu. Pamiętaj jednak, aby jej nie bagatelizować. To pierwsza rzecz, jaką zobaczy rekruter.

⚠️Zanim wyślesz swoje podanie, sprawdź, czy do nagłówka nie wkradł się żaden błąd. Literówka w mailu, przekręcone cyfry w telefonie lub nieaktualny numer sprawią, że pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować. W efekcie możesz stracić swoje szanse na zatrudnienie.

Nagłówek znajdzie się na samej górze dokumentu. Jako pierwsze podaj swoje imię i nazwisko. To będzie niejako “tytuł” życiorysu zawodowego, możesz je więc wyróżnić pogrubieniem lub większą czcionką. Następnie podaj swoje dane kontaktowe – mogą one pojawiać się w dowolnej kolejności.

Poprawny przykład
Joanna Lec

Recepcjonistka

565 543 123

joanna.lec123@gmail.com

Pszczyna


Niepoprawny przykład

Joanna Lec

123456789 domowy 987654321 drugi 453425142

l3ce12naciebie123@gmail.com

Ul. 1 września 123

54-090 Pszczyna

Polska


Pierwszy przykład jest przejrzysty. Z łatwością można zauważyć dane kontaktowe. Numer telefonu jest przedzielony spacjami, dzięki czemu łatwiej go odczytać. Pogrubione imię i nazwisko wyróżni kandydata.

Drugi przykład jest zbyt chaotyczny i zawiera za dużo informacji. Podawanie adresu domowego jest zbędne. Wystarczy sama miejscowość. Nazwa państwa, w którym mieszkasz, powinna pojawić się tylko w momencie, kiedy ubiegasz się o pracę za granicą.

Wystarczy jeden numer telefonu, pod którym będziesz osiągalny. Podawanie kilku tylko sprawia, że dokument staje się mniej czytelny. Adres e-mail w błędnym przykładzie zawiera nieprofesjonalne zwroty oraz jest nieczytelny.

📌Najbardziej profesjonalnie będzie wyglądał adres e-mail składający się z twojego imienia i nazwiska. Skorzystaj z rekomendowanych przez ekspertów platform mailowych np. Gmaila czy Outlooka.

Zdjęcie w CV recepcjonistki – tak czy nie?

Wielu kandydatów głowi się, czy powinni dodawać zdjęcie do swojego podania o pracę. To temat dość kontrowersyjny. Wygląd kandydata nie powinien mieć wpływu na decyzję pracodawcy. Mimo to niektórzy z nich nadal proszą o CV ze zdjęciem.

Wtedy i tylko wtedy dodanie zdjęcia w CV może zadziałać na twoją korzyść. Jeżeli jednak w ogłoszeniu o pracę nie ma mowy o zdjęciu, lepiej jest go nie dodawać do dokumentów aplikacyjnych.

⚠️Zdjęcie to twoja wizytówka. Pracując na recepcji niejako stajesz się “twarzą” całej firmy. Zadbaj więc o to, by na zdjęciu wyglądać schludnie i profesjonalnie. Dostosuj ubiór do firmy, w której chcesz zdobyć pracę. Zamiast selfie zrób klasyczny portret na gładkim tle, który pokaże, że jesteś profesjonalistą.

📌Nie trać czasu na projektowanie CV od podstaw. Wybierz taki szablon, który ma opcję wgrania zdjęcia.

Podsumowanie zawodowe w CV dla recepcjonistki

Pisanie podsumowania zawodowego jest praktyką jeszcze mało znaną w Polsce. Wykorzystaj to i pokonaj innych kandydatów, nawet tych z większym doświadczeniem. Opiszesz w nim w krótkich, ale treściwych zdaniach swoje największe osiągnięcia i najważniejsze obowiązki. Zrób to w taki sposób, aby pracodawca zainteresował się twoją osobą i chciał dalej czytać twoje CV.

📌Ta część życiorysu zawodowego musi znaleźć się na górze CV, zaraz pod nagłówkiem. Jednak jej pisanie możesz zostawić na sam koniec. W ten sposób łatwiej będzie ci spojrzeć świeżo na swoją historię zawodową.

Spójrz na przykłady poniżej:

POPRAWNIE👇

Od trzech lat pracuję na stanowisku recepcjonistki w międzynarodowej firmie XYZ. Dbam o sprawną pracę biura. W czasie mojej pracy jako recepcjonistka, wszystkie spotkania odbyły się w wyznaczonym terminie. Otrzymałam nagrodę pracownika roku 2021. Dzięki moim staraniom, wydatki związane z prowadzeniem firmy zmalały o 20%. W Państwa firmie chcę rozwijać swoje umiejętności zarządzania, posługując się językiem angielskim.


NIEPOPRAWNIE👇

Jestem doświadczoną recepcjonistką. Zostałam pracownikiem roku. Chcę dołączyć do Państwa firmy.


Pierwszy przykład, w zaledwie kilku zdaniach opisuje lata doświadczenia kandydatki, jej obowiązki, a także najważniejsze osiągnięcia. Co więcej, mówi ona, jak chce rozwinąć swoją karierę w firmie, w której stara się zdobyć pracę. Podanie danych liczbowych to doskonały sposób na to, aby przyciągnąć uwagę rekrutera. Prezentują one, jak w mierzalny sposób możesz wpłynąć na rozwój danej firmy.

W drugim przykładzie nie ma żadnych szczegółów. Pracodawca nie dowiaduje się niczego ciekawego. Takie podsumowanie raczej zaszkodzi kandydatce.

📌W przypadku początkujących kandydatów poleca się przedstawienie ukończonej szkoły i celów kariery.

cv recepcjonisty

Doświadczenie zawodowe w CV osoby ubiegającej się o stanowisko recepcjonistki

Sekcja z doświadczeniem jest jedną z najważniejszych części życiorysu. Na jej podstawie potencjalny szef może zadecydować nie tylko o tym, czy warto cię zatrudnić, ale też jaką stawkę ci zaproponować. Postaraj się więc, aby ta część była jak najlepsza.

Przedstawiając każde stanowisko, pamiętaj, aby podać poniższe informacje:

  • Nazwa stanowiska
  • Nazwa firmy, w której pracowałeś
  • Czas trwania zatrudnienia

Możesz mieć pewność, że większość, jeżeli nie wszyscy kandydaci, podają te informacje w swoim CV recepcjonistki. Skuteczne CV to takie, które wyróżni cię na tle konkurencji. Pokaż więc, że jesteś wyjątkowym kandydatem przedstawiając swoje najważniejsze osiągnięcia i obowiązki.

CV recepcjonistki z doświadczeniem

Recepcjonistka

Firma ABC

2015-2020

  • Dbałam o sprawny przepływ informacji i dokumentów w firmie, co zaowocowało tym, że 100% spotkań odbyło się na czas.
  • Dbałam o schludny wygląd biura.
  • Odbierałam połączenia telefoniczne i wprowadzałam dane do komputera.
  • Według ankiet wypełnianych przez klientów po spotkaniach, 100% z nich było zadowolonych z mojej asysty.

Jak napisać tę sekcję w przypadku osób z małym doświadczeniem?

Nic tak nie przeraża początkujących kandydatów, jak pusta sekcja z doświadczeniem. Zanim zaczniesz panikować, przypomnij sobie, że każdy kiedyś od czegoś zaczynał. Nawet jako początkujący kandydat możesz użyć tę część CV na swoją korzyść. Jak to zrobić?

Pomyśl o praktykach i stażach zawodowych, a nawet dorywczych pracach. Być może realizowałeś wolontariat w NGO, gdzie byłeś odpowiedzialny za zadania administracyjne? Wszystko to może zaimponować pracodawcy. Pamiętaj więc, aby opisać nawet najmniejsze doświadczenia w tej sekcji.

Asystentka stażystka

Fundacja “Mam Moc”

Marzec – sierpień 2019

  • Pod nadzorem starszej recepcjonistki rejestrowałam gości wchodzących i wychodzących z siedziby fundacji.
  • Zajmowałam się przygotowywaniem i kopiowaniem dokumentów.
  • Zdobyłam doświadczenie w zapewnianiu odpowiedniej obsługi klienta w organizacji pozarządowej.

W sytuacji, gdy nie masz żadnego doświadczenia warto jest postarać się o wolontariat lub staż. W ten sposób zdobędziesz praktyczną wiedzę, a także masz szansę na networking, czyli poszerzenie kontaktów zawodowych. Obie te rzeczy mogą mieć ogromny wpływ na twoje szanse na zatrudnienie w przyszłości.

Wykształcenie w CV recepcjonistki

Oprócz doświadczenia zawodowego, pracodawcy cenią kandydatów z wykształceniem związanym z pracą. Możesz być więc pewien, że pracodawca sprawdzi, jaką szkołę ukończyłeś. Jeżeli skończyłeś technikum związane z turystyką i hotelarstwem lub studia wyższe z zakresu zarządzania, pracodawca może przychylniej spojrzeć na brak doświadczenia praktycznego w CV.

Niezależnie od tego, czy masz wykształcenie kierunkowe, czy też nie, pamiętaj by opisując swoją edukację zawrzeć poniższe informacje:

  • Tytuł naukowy lub zawodowy
  • Nazwa szkoły
  • Czas trwania nauki.

Wzór CV recepcjonistki – sekcja z wykształceniem

Zarządzanie – studia licencjackie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

2015-2018

  • Moja praca dyplomowa otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
  • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.
  • Prowadziłem koło naukowe studentów zarządzania.

Osoby z dużym doświadczeniem na rynku pracy nie muszą opisywać detali swojej edukacji. Podstawowe informacje wystarczą. Młodsi kandydaci mogą jednak wykorzystać tę część życiorysu, aby się wykazać i zaprezentować jako osoby ambitne, które chcą działać. Pracodawcy z pewnością zaimponuje twoja proaktywność!

📌W tej sekcji wymień tylko najwyższy szczebel ukończonej edukacji. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ukończyłeś studia niezwiązane z pracą administracyjną, ale masz dyplom z technikum związanego z turystyką i hotelarstwem lub pokrewnym. Wówczas w tej sekcji wymień obie szkoły.

cv recepcjonisty

Przykładowe CV – umiejętności recepcjonistki

W swoim CV recepcjonistka nie może przeoczyć sekcji z umiejętnościami. Oprócz tego, że ta część demonstruje pracodawcy twoje kompetencje, ma ona kluczowe znaczenie podczas wstępnej selekcji kandydatów.

W celu prowadzenia rekrutacji, pracodawcy stosują systemy śledzenia kandydatów, czyli programy, które wstępnie selekcjonują podania. Te aplikacje, które nie zawierają ustalonych słów kluczowych, zostaną automatycznie odrzucone i nawet nie trafią na biurko rekruterów. Z pewnością nie chcesz, by tak stało się z twoim podaniem.

Nie martw się jednak: znalezienie słów kluczowych nie jest trudne. Dokładnie przejrzyj ofertę pracy i wyszukaj listę umiejętności, których pracodawca oczekuje od kandydata. Potrzebujesz CV, które będzie zawierało część tych umiejętności.

Aby przejść wstępną selekcję, pamiętaj, aby twoje umiejętności były zapisane w taki sam sposób, jak w ofercie pracy.

⚠️Niektórzy kandydaci, szczególnie początkujący, czują pokusę, by kłamać w CV na temat swoich kompetencji. Nigdy tego nie rób. Pracodawcy nie oczekują, że od razu będziesz umiał wszystko. Aby zyskać niektóre kompetencje, potrzebujesz tylko szybkiego przeszkolenia. Jednak, jeżeli szef przyłapie cię na kłamstwie, możesz mieć kłopoty i stracić szansę na pracę w administracji biurowej.

Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by kandydaci zawsze w pierwszej kolejności podawali te swoje kompetencje, które zostały też wymienione w ofercie pracy. To zwróci uwagę rekrutera, który od razu zauważy, że posiadasz wymagane umiejętności.

Umiejętności twarde

Te kompetencje są nabyte. Można nauczyć się ich w szkole lub podczas wykonywania praktycznych zadań. Pamiętaj, że umiejętności w CV powinny być dostosowane do firmy, w której starasz się o pracę. Inne kompetencje będą wymagane w placówce medycznej, a inne w SPA. Przykładowo, przyjmowanie rezerwacji przez platformy internetowe może mieć znaczenie w hotelu, ale niekoniecznie w firmie logistycznej.

Oto kilka przykładowych umiejętności technicznych, które mogą przydać się w pracy recepcjonistki:

  • Dbanie o prawidłowy obieg dokumentów,
  • Prowadzenie bieżącej ewidencji pokoi,
  • Podróże służbowe – organizacja i rozliczanie,
  • Znajomość pakietu Microsoft Office,
  • Obsługa urządzeń biurowych np. kserokopiarki,
  • Prowadzenie kalendarza spotkań biznesowych,
  • Obsługa rezerwacji po angielsku,
  • Przyjmowanie płatności,
  • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie

  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Punktualność,
  • Dbanie o szczegóły,
  • Doskonała organizacja czasu pracy,
  • Empatia.

Praca w obsłudze klienta, jako recepcjonistka, jest nierozerwalnie związana z kontaktem z ludźmi. Prawdopodobnie będziesz pierwszą osobą, z którą klient firmy będzie miał kontakt. Pracodawca musi więc mieć pewność, że twój charakter odpowiada tej pracy. Z pewnością zajrzy on do sekcji z umiejętnościami miękkimi.

Doskonałe CV – dodatkowe sekcje w życiorysie zawodowym

Doskonałym sposobem na pokazanie, że jesteś naprawdę wyjątkowym kandydatem, który może zaoferować więcej niż konkurencja, jest stworzenie dodatkowych sekcji w życiorysie.

Mogą to być na przykład:

  • Twoje hobby
  • Języki obce, którymi władasz
  • Dodatkowe kursy
  • Obsługiwane programy komputerowe
🎁Każda informacja, która pojawia się w CV powinna mieć związek z pracą, o którą się starasz.

Obsługa komputera

Obsługa urządzeń biurowych jest jednym z głównych zadań sekretarki czy recepcjonistki. Musisz biegle obsługiwać niektóre programy komputerowe. Zdolność do szybkiego uczenia się przyda się w pracy recepcjonistki. Jednak, jeżeli już znasz się na obsłudze niektórych sprzętów czy programów, koniecznie uwypuklij to w dodatkowej sekcji życiorysu zawodowego.

Zainteresowania

Zainteresowania często są wymieniane w CV, jednak większość kandydatów używa tej sekcji w zły sposób. Nie wypisuj wszystkich swoich hobby. Pracodawcy nie interesuje, że rozwiązujesz krzyżówki lub haftujesz. Liczą się te twoje zainteresowania, które mają związek z posadą.

Przykładowo, jeżeli chcesz zostać recepcjonistką w klubie fitness, to że twoją pasją jest joga czy pilates zainteresuje pracodawcę. Jeżeli interesujesz się medycyną alternatywną, powiedz o tym w przypadku ubiegania się o pracę w SPA.

Języki obce

Znajomość języków obcych to umiejętność poszukiwana na polskim rynku pracy. Nawet jeżeli nie pracujesz dla zagranicznych pracodawców, twoje zdolności językowe powinny znaleźć się w osobnej sekcji CV. Dzięki nim masz większe szanse na zatrudnienie, a także możesz dostać wyższą pensję.

Ta sekcja może mieć szczególne znaczenie, jeżeli ubiegasz się o pracę w międzynarodowej firmie lub takiej, która ma wielu zagranicznych klientów (np. ekskluzywny hotel). Recepcjonistka organizuje podróże służbowe, a więc dobrze, jeżeli umie się porozumieć w obcym języku w sprawie zagranicznych rezerwacji.

Języki w CV powinny zostać opisane w odpowiedni sposób. Nie wiesz jak to zrobić? Zajrzyj do naszego artykułu, w którym wyjaśniliśmy wszystko krok po kroku.

cv recepcjonisty

Ulepsz swoje CV recepcjonistki

Zrób wszystko, aby wyróżnić się na tle innych i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Oprócz powyższych wskazówek pamiętaj także, aby:

  • Zweryfikować błędy

Praca recepcjonistki wymaga precyzji i przykładania wagi do szczegółów. Pracodawca może odrzucić twoje podanie za najmniejszy błąd. Przeczytaj więc dokładnie list motywacyjny i CV, aby zweryfikować czy nie ma w nich literówek, błędów lub nieczytelnych zdań.

  • Skorzystać z kreatora CV

Kreator CV to doskonały sposób, aby twoje podanie wyglądało profesjonalnie i estetycznie. Szablon CV sprawi, że nie pominiesz żadnej ważnej sekcji. Co więcej, możesz go łatwo edytować i aktualizować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Skuteczne CV recepcjonistki – podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że nasz artykuł dodał ci pewności siebie. Na koniec przedstawiamy w skrócie wszystko to, o czym warto pamiętać pisząc CV:

  • Podsumowanie zawodowe to doskonały sposób na pokonanie nawet bardziej doświadczonych osób.
  • Aby zwrócić uwagę potencjalnego szefa, dodaj dodatkowe sekcje w życiorysie.
  • Każda informacja w CV powinna mieć związek z pracą, o którą się starasz.
  • Wzór CV to idealny sposób na ułatwienie sobie zadania pisania życiorysu zawodowego.
  • Zweryfikuj, czy wszystkie dane są aktualne oraz czy list motywacyjny i CV nie zawierają żadnych błędów.
  • Zarówno list motywacyjny, jak i CV muszą zawierać aktualną klauzulę o ochronie danych osobowych.

Zajrzyj na naszą stronę i odszukaj szablon CV, który będzie odpowiadał twojemu doświadczeniu. Wybierz spośród pięknych, profesjonalnie wyglądających wzorów i stwórz idealne podanie o pracę. Nie zapomnij też przeczytać naszych innych artykułów z poradami na temat szukania pracy.

FAQ

List motywacyjny recepcjonistki – czy jest potrzebny?

W wielu ogłoszeniach o pracę można znaleźć informację, że pracodawca oczekuje od kandydatów listu motywacyjnego. Wówczas nie ma wątpliwości, że taki dokument powinien zostać dołączony do CV.

Jednak nawet w sytuacji, gdy list motywacyjny recepcjonistki nie jest wymagany, warto dołączyć go do podania. W ten sposób dajesz sobie dodatkową przestrzeń, aby rozwinąć informacje zawarte w CV. Co więcej, demonstrujesz, że naprawdę zależy ci na pracy i że jesteś osobą gotową do działania.

Umiejętność samodzielnej pracy bez konieczności sugerowania zadań to cecha bardzo ceniona u recepcjonistek.

Jaką szkołę należy ukończyć, aby zostać recepcjonistką?

Pracodawcy najbardziej cenią kandydatów, którzy ukończyli szkołę wyższą lub mają wykształcenie kierunkowe. Planując karierę administracyjną warto skończyć:

  • Technikum o profilu hotelarskim lub turystycznym,
  • Szkołę policealną przygotowującą do zawodu,
  • Studia wyższe o profilu hotelarstwo, turystyka, zarządzanie lub administracja.

Inną opcją jest także ukończenie specjalnego kursu.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV