Jak napisać CV niani – przewodnik krok po kroku

Praca niani czy też opiekunki do dziecka to zawód dość powszechny. Starają się o nią zarówno studentki oraz osoby młode, nawet w wieku szkolnym, które chcą dorobić do kieszonkowych, jak i emerytki, które chcą podreperować swój budżet.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV opiekunki do dziecka

Laura Kowalska
laura.kowalska@gmail.com
133 987 123
Ustka

Podsumowanie

Od ponad pięciu lat pracuję jako opiekunka do dziecka. Uwielbiam dzieci, a one darzą mnie sympatią i zaufaniem. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem i ADHD. Biegle władam językiem włoskim, dlatego też mogę wspierać Państwa dziecko w nauce i sprawić, że stanie się osobą dwujęzyczną.

Doświadczenie zawodowe

Opiekunka do dziecka
Dom prywatny

2020-2022

  • Opiekowałam się rodzeństwem – 4 i 7 lat.
  • Organizowałam zabawy i gry na świeżym powietrzu, budując w dzieciach zdrowe nawyki.
  • Przygotowywałam posiłki dla dzieci według zaleceń lekarza, stosując dietę bezglutenową.
  • Uczyłam dzieci porozumiewać się w języku włoskim, a także rozwijałam ich zdolności z zakresu rozumienia języka polskiego poprzez rozmowy i czytanie bajek po polsku.

Wykształcenie

Pedagogika
Studia magisterskie
Uniwersytet Warszawski
2015-2018

  • Ukończyłam studia z wyróżnieniem.
  • Moja praca magisterska dotyczyła wpływu gier logicznych na rozwój dzieci w spektrum autyzmu.

Kursy

  • Gotowanie dań wegańskich i bezglutenowych
  • Kurs opiekuna w żłobku

Zainteresowania

  • Malarstwo
  • Gra na skrzypcach
  • Tworzenie gier komputerowych
  • Zdrowe odżywianie

Niektóre osoby wybierają tę pracę jako karierę. W zawodzie pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety, choć te ostatnie tworzą zdecydowaną większość.

Aby zostać opiekunką do dziecka, musisz mieć nieskazitelne referencje, świetne umiejętności interpersonalne, a także przekonać rodziców czy opiekunów dziecka, że mogą tobie zaufać i powierzyć ich największy skarb. Doskonałym sposobem na przekonanie, że to właśnie ty jesteś idealną kandydatką, jest napisanie idealnego CV niani, w którym zaprezentujesz swoje najmocniejsze strony.

Z tego artykułu dowiesz się, jak stworzyć przekonujące CV. Opisaliśmy w nim, jakich sekcji nie może zabraknąć w podaniu oraz jak powinna wyglądać każda z nich. Dodaliśmy też wiele przykładów, które sprawią, że z łatwością napiszesz skuteczne CV.

Fakty na temat pracy jako opiekunka do dzieci

Zanim przejdziemy do omawiania tego, jak napisać CV niani, przyjrzyjmy się kilku faktom na temat pracy na tym stanowisku:

  • Portal pl podaje, że niania zarabia średnio 3 260 złotych brutto miesięcznie.
  • Zaledwie 2% osób pracujących w branży to mężczyźni.
  • Na wysokość zarobków może mieć wpływ miasto, staż pracy, a także wykształcenie i zakres obowiązków w pracy.
  • Większość opiekunek do dzieci zatrudniona jest w niepełnym wymiarze godzin.
  • Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę do pracy jako au pair, co pozwala na zarobienie większej ilości pieniędzy i/lub podróżowanie.

Konstrukcja i format CV opiekunki do dziecka

Z tej części artykułu dowiesz się, czego nie może zabraknąć w CV niani oraz jak uporządkować dane w podaniu o pracę. Pamiętaj, że sięgając po nasze wzory i szablony CV opiekunki, znacząco zwiększasz swoje szanse na zdobycie pracy.

👇Oto najważniejsze części życiorysu zawodowego:

  • Nagłówek, zawierający dane osobowe i kontaktowe kandydata
  • Sekcja z wykształceniem
  • Sekcja z doświadczeniem
  • Sekcja z umiejętnościami.

Wyżej wspomniane sekcje powinno zawierać każde profesjonalne CV. Możesz być pewna, że większość kandydatów poda te informacje w swoich dokumentach aplikacyjnych. Jednak aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy musisz się wyróżnić. Aby to zrobić, dodaj do swojego CV dodatkowe sekcje, w których pochwalisz się szczególnymi umiejętnościami, na przykład znajomością języków obcych, zainteresowaniami czy też ukończonymi kursami.

Doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnego pracodawcy jest dodanie podsumowania zawodowego, czyli krótkiego opisu swoich najważniejszych osiągnięć i obowiązków oraz celów związanych z karierą.

Profesjonalne CV – jaki format CV wybrać?

W swoim CV niania musi zawrzeć najważniejsze informacje. Muszą być one jednak zaprezentowane w taki sposób, aby podkreślać zalety kandydatki i nieco “ukrywać” niektóre braki. Przy uporządkowaniu danych w CV pomocny jest format życiorysu. Oto trzy formaty, które możesz wybrać tworząc CV opiekunki do dziecka.

Format funkcjonalny

W tym układzie najważniejsze są umiejętności. To one pojawiają się jako pierwsze, z kolei historia zatrudnienia schodzi na dalszy plan, a czasem nawet wcale się nie pojawia (choć odradzamy takie podejście – spójrz na sekcję z doświadczeniem). Sprawdzi się idealnie w przypadku kandydatów bez wcześniejszego doświadczenia w branży, na przykład uczniów lub osób, które chcą spróbować czegoś nowego.

Chcesz napisać CV funkcjonalne, które sprawi, że potencjalny pracodawca będzie chciał z tobą współpracować? Koniecznie zajrzyj do tego artykułu.

Format chronologiczny

To najpopularniejszy format CV. Jako pierwsza pojawia się w nim sekcja z doświadczeniem zawodowym. Ten układ polecany jest szczególnie osobom ze średnim i dużym doświadczeniem.

🎁Według ekspertów ds. tworzenia CV, najlepiej jest przedstawić swoje najnowsze osiągnięcia czy doświadczenia jako pierwsze, a dopiero potem kolejno wymieniać poprzednie. Stosując odwrócony porządek chronologiczny masz pewność, że pracodawcy najpierw zauważą twoje najbardziej adekwatne doświadczania.


cv niani

Format mieszany

Ten układ nazywany jest także łączonym, ponieważ zawiera w sobie cechy dwóch poprzednich. Polecany jest wyłącznie osobom z ogromnym doświadczeniem, które ubiegają się o stanowiska kierownicze. W przypadku opiekunki do dziecka przyda się wyłącznie, jeżeli chcesz np. zostać nową kierowniczką agencji dla niań.

📌Wybierz taki wzór CV, którego format będzie adekwatny do twoich umiejętności.

📌Kolejność pojawiania się poszczególnych sekcji w CV zależy od formatu. Pamiętaj jednak, że w każdym CV nagłówek i podsumowanie zawodowe pojawiają się jako pierwsze.

Nagłówek w CV

Potrzebujesz CV, które przekona pracodawcę, że jesteś świetną kandydatką. Musisz pamiętać też, że potencjalny szef musi móc się z tobą skontaktować. Właśnie dlatego tak ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na nagłówek.

⚠️Jeżeli twój adres e-mail będzie miał literówkę, przekręcisz cyfrę w numerze telefonu lub numer będzie nieaktualny, pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a ty stracisz szansę na zatrudnienie.

Dane kontaktowe mogą pojawiać się w nagłówku w dowolnej kolejności, ale to imię i nazwisko powinno być pierwsze. Użyj podkreślenia lub większej czcionki, aby je wyróżnić – to niejako tytuł twojego CV.

Wzory CV – nagłówek

Poprawnie
Laura Nowak

234 090 081

laura.nowak@gmail.com

Kudowa Zdrój


Niepoprawnie

Laura Nowak

kom. 123 333 123 , domowy: 12636737, kom. 2: 123 0218973

34nowaczka1212całuski09@gmail.com

Adres: Ul. Wodna 215

65-900 Kudowa Zdrój

Polska


Z pewnością zauważyłaś, że pierwszy przykład już na pierwszy rzut oka jest czytelny. Wygląda przejrzyście, a pracodawca bez problemu zauważy dane, których potrzebuje. Oddzielenie numeru telefonu spacjami to dobry pomysł, bo dzięki temu jest on łatwiejszy do odczytania. Pogrubione imię i nazwisko być może bardziej utkwi w pamięci rekruterowi.

W niepoprawnym przykładzie niania zawarła za dużo informacji. Nie musisz podawać kilku numerów telefonu – lepiej sprawdzi się jeden, pod którym będziesz osiągalna. Większość rekrutacji odbywa się online, ewentualnie telefonicznie. Żaden pracodawca nie będzie wysyłał ci listu, nie ma więc konieczności podawania dokładnego adresu. Podawaj nazwę kraju wyłącznie, jeżeli ubiegasz się o pracę za granicą.

📌 Według ekspertów najlepiej jest stworzyć adres e-mail, który składa się z imienia i nazwiska kandydata. Jeżeli taki adres jest już zajęty, użyj liczb lub kropki czy podkreślnika. Najważniejsze, aby adres był czytelny.

Zdjęcie w CV niani – czy warto je dodawać?

Zdjęcie w CV to kontrowersyjny temat, zarówno dla pracodawców, jak i kandydatów. Niektóre firmy unikają przyjmowania podań z fotografiami, aby uniknąć oskarzeń o dyskryminację. W Polsce jednak pracodawcy dość często proszą o zdjęcie w ogłoszeniu o pracę. W takiej sytuacji, lepiej jest umieścić zdjęcie w CV.

📌Sięgnij po wzór CV, który ma opcję wgrania zdjęcia, aby ułatwić sobie zadanie.

⚠️Zdjęcie w CV stanie się twoją wizytówką. Musisz więc wyglądać profesjonalnie. Unikaj selfie, zdjęć z imprezy czy wakacji. Wykonaj portret na gładkim tle, w schludnym ubiorze i uczesaniu.

Nie masz pewności, czy dodanie zdjęcia do twojego CV to dobry pomysł? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.


cv niani

Umiejętności w CV niani

W swoim CV niania nie może pominąć sekcji z umiejętnościami. Jest to jedna z najważniejszych części w życiorysie zawodowym, która ma wpływ na wynik wczesnych procesów rekrutacyjnych. Musisz pamiętać, że większe firmy, na przykład agencje niań, często stosują systemy śledzenia kandydatów, a więc programy, które skanują podania, odrzucając te bez wymaganych słów kluczowych.

Nie musisz się jednak martwić. Możesz znaleźć te słowa analizując ofertę pracy. Zajrzyj, jakie umiejętności wymagane są przez rodziców dziecka, czy też agencję. To właśnie one będą słowami kluczowymi.

Pamiętaj, aby podać swoje umiejętności w dokładnie takim samym brzmieniu, jak w ogłoszeniu. Dzięki naszym szablonom CV, za pomocą kilku kliknięć możesz edytować swoje podanie, dostosowując je do każdej oferty pracy.

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde to takie, których można się nauczyć. Niektórzy rodzice mogą wymagać od kandydatek konkretnych umiejętności, na przykład umiejętności gotowania, uzdolnień plastycznych, czy też znajomości języka obcego. Zanim stworzysz tę sekcję, koniecznie sprawdź, czego rekruterzy wymagają od kandydatów w ogłoszeniu o pracę.

📌Pamiętaj, że umiejętności muszą być dostosowane do tego, jakim dzieckiem będziesz się zajmować. Opieka nad małymi dziećmi wymaga zupełnie innego zestawu umiejętności, niż opieka nad nastolatkami.

Oto kilka przykładowych umiejętności twardych, które mogą przydać się w zawodzie niani:

  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Przygotowywanie posiłków wegańskich i bezglutenowych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność wypełniania programu wychowawczo-edukacyjnego w oparciu o wiek dzieci
  • Czytanie książek z podziałem na role
  • Gra na skrzypcach
📌Jeżeli aplikujesz o pracę z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami, koniecznie wymień te umiejętności, które sprawią, że dziecko będzie z tobą bezpieczne.


cv niani

Umiejętności miękkie

Niemal zawsze rodzice poszukują opiekunki, która będzie miała świetny kontakt z ich dzieckiem. Właśnie dlatego w pracy niani najważniejsze są umiejętności miękkie. Są one najczęściej związane z cechami charakteru, choć części z nich można się nauczyć (np. bycia punktualnym). Możesz być pewna, że potencjalny pracodawca z pewnością spojrzy na twoje kompetencje miękkie. Oto kilka z nich:

  • Łatwość nawiązywania kontaktów,
  • Kreatywność w planowaniu czasu wolnego,
  • Cierpliwość,
  • Empatia,
  • Umiejętność pracy pod presją,
  • Logiczne myślenie,
  • Samodzielność.

Nadal masz wątpliwości co do tego, jak przedstawić swoje umiejętności? Koniecznie zajrzyj do tego artykułu.

Doświadczenie zawodowe

To, jakie masz doświadczenie, może wpłynąć na szanse na zatrudnienie, a także na twoje zarobki. Poświęć więc tej sekcji wystarczająco dużo uwagi, aby przekonać pracodawców, że zasługujesz na posadę.

W tej części nie może zabraknąć następujących informacji:

  • Nazwa pełnionego stanowiska (np. opiekunka dzieci z autyzmem, niania)
  • Firma lub osoba zatrudniająca (możesz napisać “osoba prywatna”, aby zadbać o prywatność poprzedniego pracodawcy)
  • Czas trwania zatrudnienia
📌Możesz być pewna, że takie dane znajdą się w każdym CV. Jeżeli chcesz się wyróżnić, koniecznie podaj swoje najważniejsze obowiązki i największe osiągnięcia na danym stanowisku.

Wzór CV – opiekunka z doświadczeniem

Opiekunka dziecka z ADHD

Dom prywatny

2012-2015

  • Pomagałam dziecku w odrabianiu lekcji i przygotowywaniu się do sprawdzianów, co zaowocowało 15% wzrostem ocen.
  • Przygotowywałam posiłki według zaleceń dietetyka.
  • Współpracowałam z rodzicami, aby zapewnić właściwy rozwój dziecka.
  • Organizowałam autorskie gry i zabawy, które pomagały w skupieniu się dziecka na codziennych zajęciach.

📌Aby opisać doświadczenie zawodowe w przekonujący sposób, użyj danych liczbowych. Dzięki nim pracodawca lepiej zrozumie, jakie korzyści może przynieść zatrudnienie ciebie.

Historia zatrudnienia w CV – niania bez doświadczenia

Choć to prawda, że osoby z dużym doświadczeniem zawodowym często mają większe szanse na zdobycie zatrudnienia, w pracy w charakterze niani ogromne znaczenie odgrywają umiejętności i charakter. Nie musisz się więc łamać, jeżeli nie masz jeszcze sporej historii zatrudnienia.

Stwórz CV, w którym pokażesz, że mimo tego, że nie pracowałaś jeszcze na stanowisku opiekunki, zajmowanie się dziećmi to twoja pasja. Pomyśl o swoich doświadczeniach jako opiekunki do dzieci, nawet jeżeli była to tylko pomoc przy bratankach czy młodszym rodzeństwie. Możesz także wspomnieć o wolontariacie na festynie czy w domu dziecka, a także ukończonych praktykach zawodowych, na przykład jako animator zabaw. Wykaż się tu kreatywnością, twoje pierwsze doświadczenie zawodowe wcale nie musiało być płatne.

Spójrz na przykład:

Opiekunka – praca dorywcza
  • Zajmowałam się maluchami znajomych, organizując gry i zabawy na wolnym powietrzu.
  • Pomagałam przy odrabianiu zadań domowych.
  • Pielęgnowałam, kąpałam i kładłam do łóżka dzieci pod nieobecność rodziców.


cv niani

Wykształcenie

Wykształcenie odgrywa ważną rolę w procesie zatrudniania. W niektórych przypadkach to, że masz doświadczenie może nie wystarczyć i nie spełniać oczekiwań rodziców. Niektórzy chcą, by opiekunki posiadały wykształcenie kierunkowe. Jeżeli studiujesz pedagogikę lub pokrewny kierunek, możesz mieć większe szanse na zatrudnienie. Warto jednak pamiętać, że opiekunka do dziecka nie zawsze musi mieć wykształcenie wyższe.

Bardzo często pracodawcy kierują się tym, jakie cechy ma dana osoba i jakie ma doświadczenie. Mimo to, sekcja z wykształceniem powinna znaleźć się w twoim CV. Niezależnie od tego, czy masz tytuł naukowy, czy ukończyłaś szkołę średnią, koniecznie umieść te informacje w swoim życiorysie zawodowym.

Podając swoje wykształcenie, wspomnij o:

  • Tytule naukowym
  • Nazwie szkoły
  • Miejscowości
  • Daty ukończenia studiów

Przykład

Pedagogika Opiekuńcza

Studia licencjackie

Uniwersytet Adama Mickiewicza

Poznań

2010-2012

  • Ukończyłam specjalizację z pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.
  • Byłam przewodniczącą koła naukowego studentów pedagogiki.
  • Otrzymałam stypendium rektora.

📌 Tak dokładne opisywanie swojej ścieżki edukacyjnej nie jest koniecznie, w szczególności, jeżeli jesteś kandydatką, która wykonuje zawód niani już od jakiegoś czasu. Jednak jeżeli dopiero zaczynasz w zawodzie, wykorzystaj tę sekcję, aby pokazać, że jesteś ambitna.

🎁 W tej sekcji podawaj tylko najwyższy szczebel edukacji.

Jeżeli dopiero zaczynasz pracę opiekunki do dzieci i piszesz swój pierwszy życiorys zawodowy, zajrzyj do naszego artykułu, w którym dokładnie opisaliśmy, jak stworzyć idealne CV dla absolwentów.

Podsumowanie zawodowe w CV opiekunki

W tej części życiorysu możesz “sprzedać siebie” jako idealną kandydatkę. Opisujesz w niej krótko swoje największe osiągnięcia i najważniejsze doświadczenia, a także przedstawiasz plany związane z karierą.

Jej celem jest przekonanie rekrutera, że powinien zajrzeć do reszty twojego CV. Użyj kilku treściwych zdań, aby zaprezentować się w jak najlepszym świetle.

📌Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, skup się na swoich umiejętnościach, a także na tym, jakie są twoje cele zawodowe.

Ta część powinna znaleźć się tuż pod nagłówkiem i będzie jedną z pierwszych rzeczy, jakie zauważy rekruter, poświęć jej więc wystarczająco dużo czasu.

👇Spójrz na poniższe przykłady i ich omówienie

Poprawny przykład

Przez ponad piętnaście lat pracowałam jako przedszkolanka. Zajmowałam się wsparciem wielostronnego rozwoju wychowanków, organizowaniem zabaw i tworzeniem programów rozwojowych dla dzieci z autyzmem. Chcę kontynuować pracę z dziećmi w niepełnym wymiarze godzin, zajmując się Państwa dzieckiem.


Błędny przykład

Mam doświadczenie w pracy opiekunki do dzieci. Kocham dzieci i chcę pracować z państwa synem, ponieważ wiem, jak zachowywać się przy dzieciach z autyzmem.


W pierwszym przykładzie kandydatka podała informacje na temat doświadczenia, swoją specjalizację, a także cele związane z karierą. Takie podsumowanie zawodowe przekona pracodawcę, że powinien zajrzeć do reszty CV.


cv niani

Błędny przykład nie zawiera konkretów, które przekonałyby rodziców, że ta kandydatka będzie dobra w pracy z dziećmi, ponieważ nie potwierdza ona informacji żadnymi dowodami.

📌Zostaw pisanie tej sekcji na sam koniec. Tworząc CV, przypomnisz sobie wszystkie najważniejsze obowiązki i osiągnięcia, dzięki czemu nie zapomnisz żadnej kluczowej informacji.

Dodatkowe sekcje – jak zachwycić rekrutera

Aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, będziesz musiała pokonać inne kandydatki. Doskonałym sposobem na wyróżnienie się jako idealna opiekunka dziecięca jest dodanie dodatkowych sekcji w CV. Opiekunka, która może pokazać, że ma szczególne umiejętności i lubi się rozwijać, z pewnością zaimponuje rodzicom.

Kursy

Kursy i szkolenia to doskonały sposób na rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności. Pracodawcy, zarówno agencje dla niań, jak i rodzice, cenią kandydatów, którzy chcą się uczyć i rozwijać. Jeżeli ukończyłeś kurs gotowania w zakresie specjalnej diety, koniecznie o tym wspomnij. Możesz także wymienić kursy potwierdzające twoje zdolności artystyczne lub muzyczne. Spójrz na przykład:

  • Kurs gotowania i przygotowywania posiłków bezglutenowych.
  • Kurs projektowania gier dla dzieci.
  • Kurs grania na ukulele.

Rodzice chcą, by ich dzieci się rozwijały. Pomyśl o swoich specjalnych umiejętnościach, którymi możesz się z nimi podzielić i koniecznie wspomnij o tym w swoim CV.

Zainteresowania

W pracy niani będziesz musiała wykazać się dużą kreatywnością, aby dzieci cię polubiły, a także abyś pomogła im w rozwoju. Twoje pasje mogą być doskonałym punktem wyjścia do nawiązania kontaktu z dzieckiem. Pamiętaj, że zainteresowania powinny mieć związek z pracą opiekunki.

Rodzicom z pewnością zaimponuje to, że interesujesz się konkretnym sportem czy też zdrowym odżywianiem. Doskonałym atutem będzie umiejętność gry na instrumencie muzycznym lub inne uzdolnienia artystyczne.

Chcesz, aby twoja sekcja z zainteresowaniami zachwyciła pracodawców? Skorzystaj z naszych porad zawartych w tym artykule.

⚠️Zanim wyślesz swoje CV, koniecznie upewnij się, że nie ma w nim błędów (literówek, błędów ortograficznych, nieczytelnych zdań). Wielu rodziców oczekuje, że opiekunka pomoże w odrabianiu lekcji, a więc jeśli wyślesz dokument z błędami, pracodawca może pomyśleć, że jesteś niedbała lub że nie będziesz w stanie należycie wykonywać swoich obowiązków.

Wzór CV – niania: podsumowanie artykułu

Prawdopodobnie wiesz już, jak stworzyć życiorys zawodowy opiekunki do dziecka. Na koniec przypominamy kilka najważniejszych kwestii:

  • Użyj podsumowania zawodowego do przedstawienia siebie jako idealnej kandydatki.
  • Aby zaimponować pracodawcy, napisz list motywacyjny.
  • Opiekunka do dziecka nie może zapomnieć o dodaniu do swojego CV sekcji z doświadczeniem, wykształceniem i umiejętnościami.
  • Skorzystaj z kreatora CV, aby nie pominąć żadnej istotnej części CV oraz stworzyć podanie, które będzie wyglądało estetycznie i profesjonalnie.
  • Skuteczne CV to takie, w którym każda podawana informacja ma związek z posadą, o którą się ubiegasz.
  • Zweryfikuj, czy wszystkie dane podane w CV są aktualne.
  • Nie zapomnij o aktualnej klauzuli o ochronie danych osobowych.

Wejdź na naszą stronę, aby otrzymać jeszcze więcej porad na temat tworzenia CV i poszukiwania pracy. Znajdziesz tam różne szablony CV, a także wzory podań o pracę, w tym CV nauczycielki przedszkola. Korzystając z naszych szablonów CV masz pewność, że będziesz w stanie bez problemu napisać list motywacyjny niani i stworzyć przekonujące CV.

Najczęściej zadawane pytania

List motywacyjny – opiekunka dziecięca: czy jest konieczny?

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się małymi dziećmi czy nastolatkami, będziesz musiała przekonać rodziców, że jesteś odpowiednią osobą do pracy. Niektóre oferty pracy zawierają prośbę o list motywacyjny. Wówczas nie ma wątpliwości, że opiekunka dziecięca powinna załączyć taki dokument do CV.

Jeżeli jednak nie ma takiej informacji w ogłoszeniu, list motywacyjny pomoże ci wyróżnić się na tle innych. Dodając go do dokumentów aplikacyjnych, pokazujesz, że naprawdę zależy ci na danej pracy. Rodzice pomyślą, że jesteś ambitną kandydatką, która potrafi podejmować działania i być samodzielna. To doskonałe cechy u opiekunki do dzieci.

Pamiętaj, że CV powinno mieć jedną stronę. Dodając do podania list motywacyjny, tworzysz sobie dodatkową przestrzeń, która może być wykorzystana do przedstawienia twoich specjalnych umiejętności czy szczegółowego rozpisania informacji, na które nie było miejsca w CV.

Referencje niani – dlaczego są tak ważne?

W zawodzie niani referencje to bardzo ważne dokumenty. To dzięki nim potencjalny szef wie, jak sprawdziłaś się u poprzedniego pracodawcy. Dodanie ich do twojego CV znacząco zwiększa twoją wiarygodność i sprawia, że rodzice będą chcieli, abyś to ty zaopiekowała się ich skarbem.

Referencje pisemne możesz wysłać razem z CV i listem motywacyjnym lub przynieść na rozmowę kwalifikacyjną. Poproś rodziców o zgodę na podanie numerów telefonów, pod które może zadzwonić rekruter i zweryfikować twoją kandydaturę.

Sięgnij po nasz kreator CV i stwórz idealne podanie o pracę dla niani już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV