Przykładowy szablon życiorysu studenta

Istnieje wiele prac, zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin, dostępnych dla studentów. Jeżeli nadal się uczysz lub jesteś świeżo upieczonym studentem, możesz zacząć przygotowywać swój życiorys studenta, abyś mógł zacząć zarabiać tak szybko, jak to możliwe.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykład życiorysu

Anna Nowak

Studentka Akademii Sztuk Pięknych

585 656 362
annanowak2002@gmail.com
Warszawa
annanowak.net

Studentka Akademii Sztuk Pięknych z zaawansowanymi umiejętnościami w zakresie  projektowania graficznego poszukująca pracy na stanowisku asystentki dziennikarza. Pracowała jako ilustratorka, fotoedytorka i asystentka redakcyjna oficjalnej gazety akademii.

Doświadczenie zawodowe

Graficzka i redaktorka gazety
Akademia Sztuk Pięknych, Oficjalna gazeta akademii
Warszawa
2020 do obecnie

 • Przygotowywałam i edytowałam obrazy przed ich publikacją w gazecie akademii.
 • Poszukiwałam informacji i pracowałam z zespołem redaktorów, aby stworzyć comiesięczną treść gazety.
 • W ciągu ostatniego roku napisałam kilka artykułów redakcyjnych i fabularnych.

Wykształcenie

Malarstwo
Akademia Sztuk Pięknych
Warszawa
Spodziewana data ukończenia studiów: Maj 2022

Umiejętności

 • Zaawansowana grafika
 • Doskonałe umiejętności pisania i mówienia
 • Wyjątkowe umiejętności z zakresu wyszukiwania informacji
 • Wiedza na temat narzędzi do gromadzenia wiadomości
 • Fotografia

Narzędzia

 • Adobe Illustrator
 • Adobe Photoshop
 • Adobe InDesign
 • CorelDRAW
 • Procreate
 • Canva

Poszukaj najlepszych przykładów życiorysów studentów, które posłużą ci jako przewodnik podczas budowania twojego życiorysu studenta.

Dzięki temu możesz zbliżyć się nieco do swojej pracy marzeń, ponieważ już teraz zaczniesz zbierać cenne doświadczenie zawodowe. Nawet jako student możesz zacząć szlifować swoje umiejętności, które pozwolą ci stać się odnoszącym sukcesy profesjonalistą lub profesjonalistką.

Nie ma znaczenia, o jaki rodzaj pracy aplikujesz. Stwórz imponujący życiorys, dodaj dobrze napisany list motywacyjny, a już wkrótce zaczniesz dostawać zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne.

Dodatkowe informacje na temat życiorysu studenta

Szczególnie, jeżeli poszukujesz pracy w niepełnym wymiarze godzin, istnieje wiele szans dla studentów. Możesz zacząć od uczenia się nowych umiejętności, a także używania adekwatnych umiejętności, których nauczyłeś się w szkole.

zyciorysu studenta

Istnieje wiele prac w niepełnym wymiarze godzin dostępnych dla studentów. Niektóre z najbardziej popularnych pozycji to korepetytor, twórca tekstów, telemarketer, asystent ds. mediów społecznościowych, asystent pielęgniarki, trener, księgowy, kasjer bankowy, barista, kelner i wiele więcej.

Możesz szukać pracy, rozważając odpowiednie zajęcia. Oznacza to, że możesz zacząć zdobywać doświadczenie i zarabiać, nawet będąc jeszcze w szkole.

Jak stworzyć życiorys studenta?

Powyższy przykład życiorysu studenta jest prosty i bezpośredni.

W zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, potencjalni pracodawcy i menedżerowie ds. zatrudnienia raczej nie będą się spodziewać od studentów wszystkich umiejętności czy doświadczenia. Na przykład, jeżeli aplikujesz o swój pierwszy staż, nikt nie będzie od ciebie oczekiwał żadnego adekwatnego doświadczenia.

Twój życiorys studenta nie musi wyglądać wymyślnie. Nie martw się zbytnio, jeżeli masz jakieś braki. W końcu twój pierwszy życiorys studenta wypełni się doświadczeniem i umiejętnościami, które zdobędziesz z czasem.

Jeżeli czujesz, że twój życiorys ma braki w wielu miejscach, w szczególności w porównaniu do przykładowego życiorysu powyżej, także nie musisz się zbytnio martwić. Zachwyć pracodawców swoim dobrym życiorysem, używając zaufanych szablonów lub narzędzia do budowy CV. Sprawdź nasze szablony życiorysów i wybierz, które z nich są najlepsze dla ciebie.

Układ życiorysu studenta

Format życiorysu studentów poszukujących pracy jest prosty i bezpośredni. Pozwól nam powtórzyć, że nie oczekuje się od ciebie życiorysu wypełnionego wieloma umiejętnościami i doświadczeniem.

Możesz zaimponować menedżerowi ds. zatrudnienia, po prostu tworząc przejrzysty i zorganizowany życiorys studenta. Nie przesadzaj z informacjami, ani nie wyolbrzymiaj swoich umiejętności. Po prostu bądź szczery, przedstawiając informacje w życiorysie.

Struktura życiorysu studenta

Typowy format życiorysu studenta zależy od twojego profilu, ogłoszenia o pracę, lub pozycji, o którą się ubiegasz.

Po prostu upewnij się, że zawarłeś w nim wszystkie kluczowe informacje takie jak imię i nazwisko, nagłówek, cele zawodowe lub podsumowanie życiorysu studenta oraz dane kontaktowe. Zawrzyj w nim także sekcje z wykształceniem ze spodziewaną datą ukończenia studiów, osiągnięciami, dodatkowymi zajęciami i innymi istotnymi przedmiotami.

Możesz także dodać pracę oraz wolontariaty, twarde i miękkie umiejętności oraz inne informacje, które uznasz za ważne.

Idealnie, jeżeli w życiorysie studenta zastosujesz odwrócony porządek chronologiczny. Powinien on pokazywać najnowsze osiągnięcia edukacyjne lub doświadczenia, jeśli takie istnieją.

Zacznij od nagłówka życiorysu studenta

Mówiąc wprost, nagłówek życiorysu działa jak wizytówka. Pokazuje twoje imię i nazwisko, tytuł oraz dane kontaktowe.

Jeżeli jesteś studentem, użyj go jako tytuł swojego życiorysu, chyba że masz zaawansowane umiejętności lub doświadczenie z poprzedniej pracy.

Nagłówek nie musi być stylowy. Unikaj dodawania zbyt wielu informacji, takich jak twój dokładny adres domowy, wiek, płeć, waga, wzrost i inne detale, które nie są istotne dla pracy. Nagłówek zazwyczaj zawiera następujące informacje:

 • Twoje imię
 • Numer telefonu
 • Profesjonalny adres e-mail
 • Lokalizacja
 • Adres strony lub bloga, jeżeli dotyczy

Przykład dobrego/złego nagłówka

POPRAWNIE

Anna Nowak

Studentka Akademii Sztuk Pięknych

969 636 363

annanowak002@gmail.com

Warszawa

annanowak.net


NIEPOPRAWNIE

Anna Nowak

Studentka Akademii Sztuk Pięknych

Kobieta, 19 lat

160 cm, 70 kg

969 636 363

Wesoła 12,

Mokotów, Warszawa

annanowak2002@gmail.com

annanowak.net

Twitter i Instagram: @anna.nowak.jest.super


Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie studenta?

Nie wymaga się od ciebie ani nie oczekuje zdjęcia w życiorysie studenta. Prawdę mówiąc, około 80% pracodawców nie postrzega tego, jako coś dobrego. Jeżeli zdecydujesz się dodać swoje zdjęcie, przejrzyj przykłady życiorysów studentów, aby sprawdzić, jaki jest najlepszy rodzaj zdjęcia do użycia. Najlepiej jest użyć profesjonalnie wyglądającego zdjęcia z neutralnym tłem.

Wybierz tytuł swojego życiorysu studenta

W profesjonalnych życiorysach tytuł CV zazwyczaj zawiera kwalifikacje lub nazwę poprzedniego stanowiska pełnionego przez kandydata, które są istotne dla ogłoszenia o pracę. W życiorysie studenta, w szczególności, jeżeli tworzysz życiorys do pracy w niepełnym wymiarze godzin, twojej pierwszej pracy na pełen etat, lub aplikację na staż i nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, możesz po prostu wymienić swój ukończony kierunek, dodać informację na temat tego, czego dotyczą twoje studia lub podać nazwę przedmiotu adekwatną dla opisu pracy.

zyciorysu studenta

Większość studentów po prostu napisze, że są studentami uniwersytetu lub akademii. Możesz bardziej spersonalizować to, dodając to, co robisz najlepiej. Na przykład, jeżeli czujesz, że sprawdzasz się dobrze w projektowaniu graficznym, możesz o tym wspomnieć w tytule. Zamiast mówić po prostu, że jesteś studentem, możesz napisać tytuł życiorysu, który mówi “Student, Ilustrator”.

Możesz także podać nazwę kierunku, który studiujesz, na przykład “Student, Administracja biznesowa”.

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, możesz wymienić większość swoich ważnych osiągnięć naukowych, na przykład stypendium rektora.

Jeżeli nadal studiujesz, postaraj się dostać na listę stypendystów. Weź udział w wolontariacie. Życiorys studenta może być wystarczająco imponujący, aby zwrócić uwagę menedżera ds. zatrudnienia, jeżeli stworzysz dobry tytuł, który wyróżni cię od reszty.

Profesjonalne podsumowanie/Profil

Podsumowanie życiorysu zawiera twoje najlepsze osiągnięcia, doświadczenie i umiejętności. To krótki akapit, zazwyczaj na 2-3 zdania. Bądź tak bezpośredni, jak to tylko możliwe.

POPRAWNIE

Konsekwentny stypendysta nagrody rektora, obecnie ubiegający się o dyplom magisterski z zakresu prawa karnego. Dobrze orientuje się w różnych stylach pisania i doskonale włada językiem angielskim. Ma wyjątkowe umiejętności badawcze i komputerowe.


NIEPOPRAWNIE

Jestem studentem uniwersytetu, który konsekwentnie otrzymuje dobre oceny i szukam pracy w waszej firmie. Potrafię szybko pisać na komputerze i jestem świetny, jeżeli chodzi o wyszukiwanie informacji i użycie komputera.


Jako alternatywę, eksperci ds. kariery polecają zawarcie w życiorysie studenta celów zawodowych.

Cele zawodowe są idealne dla studentów lub świeżo upieczonych absolwentów, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia. Cele zawodowe dają ci szansę na zaimponowanie menedżerowi ds. zatrudnienia poprzez przedstawienie im swojej pasji i celów związanych z karierą.

Dobry przykład sekcji z celami zawodowymi w życiorysie może zawierać twoje cele i możliwy wkład w rozwój firmy, który możesz zaoferować, jeżeli zostaniesz zatrudniony.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie studenta

Doświadczenie zawodowe odgrywa ważną rolę w życiorysach. Sprawdź nasze przykładowe życiorysy, aby zobaczyć, w jaki sposób doświadczenie jest zazwyczaj przedstawiane. Twoje doświadczenie, które pozwala ci użyć umiejętności w praktyce, daje ci przewagę nad innymi kandydatami. Może to zaowocować większą liczbą zaproszeń na rozmowę o pracę i ewentualnym zatrudnieniem.

Jednakże zrozumiałe jest, że większość studentów nie ma jeszcze profesjonalnego doświadczenia. W ciągu poszukiwania pracy możesz sprawdzić te ogłoszenia, w których doświadczenie nie jest wymagane. Jeżeli jesteś pewien swoich umiejętności, możesz też spróbować aplikować o pracę, w której wymagane jest doświadczenie.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie studenta

Jeżeli już masz doświadczenie zdobyte w niepełnoetatowej pracy lub na stażu, możesz o tym wspomnieć w tej sekcji. Możesz także podkreślić wolontariaty, osiągnięcia naukowe, a także dodatkowe zajęcia.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie początkującego studenta

Czy brałeś udział w wolontariacie? Czy masz osobiste osiągnięcia, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz? Praca na podstawowych stanowiskach niekoniecznie wymaga rzeczywistego doświadczenia zawodowego. Zamiast tego podkreśl, co zrobiłeś do tej pory.

Na przykład, jako student możesz nie mieć żadnego profesjonalnego doświadczenia. Zamiast tego małe prace, które wykonałeś oraz wolontariat mogą być dodane do życiorysu.

Opiekun zwierząt domowych – Warszawa

Czerwiec 2016 – wrzesień 2020

Pomagałem znajomym i sąsiadom wyprowadzać ich psy na spacer raz dziennie. Byłem odpowiedzialny za doskonałe zachowanie zwierząt, spacerując z nimi z i do parku miejskiego.

Wolontariat przy serwowaniu zup – Warszawa

Lipiec 2019 – obecnie

Byłem wolontariuszem w weekendy i święta podczas serwowania zupy dla społeczności. Tworzyłem grafiki dla wolontariuszy, organizowałem i zarządzałem darowiznami. Asystowałem w przygotowaniu i wydawaniu posiłków.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie doświadczonego studenta

Zwłaszcza jeśli jesteś już na studiach, możesz już przestać wymieniać lub przynajmniej zmniejszać liczbę drobnych prac, o których wspominasz w swoim CV. Zamiast tego możesz dodać rzeczywiste doświadczenie zawodowe, wyróżnić osiągnięcia szkolne, wolontariaty i uwzględnić pracę w niepełnym wymiarze godzin, jeśli takie istnieją.

Uniwersytet Warszawski

Student – Prawo

Sierpień 2020 – obecnie

 • Obecnie realizuje dwuletnie studia magisterskie z prawa. Ukończyłem kursy z zakresu administracji biznesem, prawa biznesowego, umiejętność korzystania z komputera i Internetu, pisania i sporządzania dokumentów prawniczych, systemów biurowych i więcej.
 • W ciągu pierwszych dwóch semestrów zdobyłem stypendium rektora.
 • Byłem wolontariuszem w dziale pomagającym studentom w trudnej sytuacji finansowej.
 • Napisałem trzyczęściowy artykuł do gazety uniwersyteckiej.

Kawiarnia Ciepły Kubek,

Warszawa

Barista, kelner i kasjer

Lipiec 2019 – maj 2021

 • Witałem klientów wchodzących do kawiarni i oferowałem im specjalność dnia lub pozycje z głównego menu.
 • Zapamiętywałem regularnych klientów i ich zamówienia, aby oferować wyjątkową obsługę klienta.
 • Przygotowywałem kawę i inne napoje oraz jedzenie, uwzględniając styl kawiarni i preferowane techniki.
 • Aktualizowałem inwentarz kawiarni i nadzorowałem magazyn, aby zawsze miał wszystkie produkty.
 • Utrzymywałem porządek, zasady higieny i dobry wygląd kawiarni.

Wykształcenie w życiorysie studenta

Sekcja z wykształceniem w twoim życiorysie zawiera szczegóły na temat twojej uczelni oraz kierunek studiów. Możesz w niej także zawrzeć swoją średnią lub inne adekwatne osiągnięcia.

Czy zacząć od sekcji z wykształceniem, czy doświadczeniem?

Zależnie od twojego profilu lub tego, co uważasz za bardziej imponujące, możesz zacząć swój życiorys albo od sekcji z wykształceniem, albo doświadczeniem. Na przykład, jeżeli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, lepiej, jeżeli zaczniesz sekcją z wykształceniem.

Jak poprawnie przedstawić wykształcenie w życiorysie studenta?

Sekcja z wykształceniem zazwyczaj zawiera nazwę szkoły/uczelni/akademii etc. oraz miejscowość, uzyskany stopień i czas studiowania.

Przykład sekcji z wykształceniem w życiorysie studenta

Poniżej znajdziesz przykład tego, co możesz napisać w sekcji z wykształceniem w swoim życiorysie. Dodaj adekwatne szkolenia i certyfikaty, jeżeli takie posiadasz.

Malarstwo

Akademia Sztuk Pięknych

Warszawa

Spodziewany czas ukończenia: maj 2022


Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie studenta

W szczególności, jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, sekcja z umiejętnościami w twoim życiorysie daje ci szansę na zaimponowanie menedżerom ds. zatrudnienia. Zarówno umiejętności miękkie, jak i twarde mogą być dodane do tej sekcji.

Podczas poszukiwania pracy, pamiętaj o nazwie stanowiska i opisie. Upewnij się, że przykładasz uwagę do ogłoszenia, ponieważ niektóre wymagania są tam zazwyczaj przedstawione. Jeżeli je posiadasz, wymień je w swoim życiorysie.

zyciorysu studenta

Zapisz umiejętności w swoim życiorysie, ponieważ niektóre firmy używają systemów śledzenia kandydatów, które pozwalają im na wyszukiwanie słów kluczowych. Niektóre z tych słów kluczowych mogą być umiejętnościami, których od ciebie wymagają. Włączenie ich w życiorys sprawi, że twoja aplikacja będzie widoczna i wyląduje na samej górze rozpatrywanych życiorysów.

Jakie są główne umiejętności poszukiwane w życiorysie studenta?

Twarde umiejętności są mierzalne i możesz się ich nauczyć przez szkolenie lub doświadczenie. Miękkie umiejętności to te, które sprawiają, że jesteś właściwym kandydatem na dane stanowisko. Połącz dwa typy umiejętności w jedną sekcję lub wymień je osobno, używając wypunktowania.

Twarde umiejętności
 • Kodowanie
 • Fotografia
 • Nagrywanie wideo
 • Edytowanie wideo
 • Copywriting
 • Obsługa klienta
 • Umiejętność wyszukiwania informacji
 • Projektowanie graficzne
Soft Skills
 • Dbałość o szczegóły
 • Zarządzanie czasem
 • Umiejętności komunikacyjne
 • Umiejętności organizacyjne
 • Uczciwość
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Wielozadaniowość
 • Kreatywność

Jakie umiejętności dla początkującego kandydata?

Oto niektóre z umiejętności, które początkujący kandydaci mogą wymienić w swoim życiorysie:

 • Znajomość obsługi komputera
 • Umiejętności komunikacyjne
 • Umiejętności kierownicze
 • Zarządzanie czasem
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Umiejętności obsługi klienta

Jakie umiejętności dla wykwalifikowanego kandydata?

W sekcji z umiejętnościami w życiorysie bardziej wykwalifikowanego studenta możesz być nieco dokładniejszy.

 • Umiejętności projektowania graficznego – Adobe Photoshop i CorelDRAW
 • Umiejętności copywritingu i redagowania tekstu
 • Korekta tekstów
 • Umiejętności kodowania
 • Umiejętności tworzenia stron internetowych na poziomie średniozaawansowanym
 • Umiejętności tworzenia aplikacji

Napisz idealny “haczyk” w życiorysie studenta

Spraw, aby twój życiorys wyróżnił się na tle innych, pisząc zwracający uwagę “haczyk”, czy inaczej mówiąc slogan. Może to być referencja, cytat, a nawet osobisty opis.

Przykład sloganu w życiorysie początkującego kandydata

“Uważam, że im ciężej pracuję, tym więcej mam szczęścia” – Thomas Jefferson

Przykład sloganu w życiorysie doświadczonego kandydata

Stypendysta nagrody rektora na kierunku prawo w roku 2021.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie studenta

Zawsze musisz zaczynać od początku: nie ma innego miejsca na start. Większość ludzi rozpoczęła swoje kariery zawodowe jako studenci. Chociaż możesz nie mieć dużego doświadczenia lub wielu umiejętności, zdobędziesz je z czasem. Teraz musisz upewnić się, że twój życiorys wyróżni cię z tłumu.

zyciorysu studenta

Dodatkowe nagłówki są pomocne, w szczególności, jeżeli masz dużo wolnej przestrzeni w życiorysie. Nie zachęcamy cię do dodawania nieistotnych szczegółów do twojego życiorysu studenta. Zamiast tego dodaj więcej informacji, które pomogą ci zdobyć pracę.

Umiejętności z zakresu obsługi komputera i certyfikaty

Wielu studentów posiada umiejętności z zakresu obsługi komputera, a nawet ma certyfikaty, które to potwierdzają. Możesz je umieścić w swoim CV. Na przykład wiedza na temat korzystania z pakietu Microsoft Office, Google Suite, aplikacji do projektowania graficznego i innych będzie świetnie wyglądać w twoim życiorysie.

Zainteresowania

Czy nadal powinieneś dodawać zainteresowania do swojego CV? To wcale nie jest konieczne. Jednak w zależności od pracy, o którą się ubiegasz, a także profilu, możesz dodać swoje zainteresowania do życiorysu. Kieruj się najlepszym osądem i zachowaj ostrożność, dodając ten dodatkowy nagłówek CV. Czasami dodawanie zainteresowań, w przypadku niektórych zawodów, może negatywnie wpłynąć na twoje podanie.

Języki

Możesz skorzystać, dodając tę sekcję, w szczególności, jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem lub studentem kierunku związanego z nauką języków obcych.

Hiszpański– SIELE

Angielski– IELTS


Możesz dodać certyfikaty, które otrzymałeś. Ewentualnie możesz po prostu podać swój poziom biegłości w mowie i piśmie przy danym języku.

Angielski– zaawansowany w mowie i piśmie

Hiszpański– zaawansowany w mowie i piśmie


Podsumowanie: kluczowe punkty, o których należy pamiętać tworząc idealny życiorys studenta

Napisz życiorys, który przybliży cię do zdobycia wymarzonej pracy. Oto kilka kluczowych punktów, o których musisz pamiętać.

 • Zacznij od imponującego nagłówka życiorysu, który przyciągnie uwagę menedżera ds. zatrudnienia.
 • Miej na uwadze opis pracy, pisząc cele zawodowe lub podsumowanie życiorysu.
 • Twoje cele zawodowe to doskonała szansa na to, aby pokazać swojemu przyszłemu pracodawcy, jakie są twoje cele i jak planujesz je osiągnąć, pracując w nowej firmie.
 • W sekcji z doświadczeniem zawodowym wymień poprzednie doświadczenia, które są istotne dla pracy, o którą się ubiegasz, nawet jeżeli nie były to płatne lub profesjonalne stanowiska.
 • Wymień nazwę szkoły, kierunek studiów, lata nauki oraz oczekiwaną datę ukończenia studiów w sekcji z doświadczeniem w swoim życiorysie.
 • Przedstaw zarówno twarde, jak i miękkie umiejętności, które są istotne dla pracy.

Napisz list motywacyjny pasujący do życiorysu studenta

Mówiąc szczerze, wielu studentów nawet nie napisze listu motywacyjnego. Niektórzy po prostu wyślą życiorys online lub dostarczą go osobiście. Powinieneś wiedzieć, że listy motywacyjne są bardzo ważne, jeśli chcesz odnieść sukces w swojej pracy. To dodatkowy sposób na to, aby twoje podanie się wyróżniało.

Twój list motywacyjny powinien być dostosowany i spersonalizowany, przy uwzględnieniu każdego ogłoszenia o pracę. Zwracając się bezpośrednio do menedżera ds. zatrudnienia i wspominając ich firmę, pokazujesz też, że naprawdę jesteś zainteresowany tą pracą.

Ponadto, list motywacyjny to kolejna okazja, aby przedstawić siebie i przekonać przyszłego pracodawcę, że jesteś idealnym kandydatem.

Najczęściej zadawane pytania

Jak napisać życiorys studenta?

Tworzenie CV studenta jest w zasadzie takie samo jak pisanie innego rodzaju życiorysu. Być może jedyną różnicą jest brak długiej historii pracy lub doświadczenia. Znajdź przykłady życiorysów studenta, które mogą posłużyć jako szablon i przewodnik podczas tworzenia twojego CV.

Możesz również skorzystać z narzędzia do tworzenia CV, które poprowadzi cię przez proces tworzenia najlepszego życiorysu, niezależnie od tego, czy jesteś jeszcze na studiach, czy niedawno je ukończyłeś.

Jak student może napisać życiorys bez doświadczenia?

Jeżeli jesteś student, a nawet świeżo upieczony absolwentem, pracodawcy niekoniecznie będą oczekiwać od ciebie dużego doświadczenia. Najczęściej twoje umiejętności i osiągnięcia wystarczą, aby zaimponować przyszłemu pracodawcy.

Nie musisz się zbytnio martwić, nawet jeżeli nie masz żadnych osiągnięć w szkole, lub jeśli jesteś przeciętnym studentem bez wyróżnień. Nie wszystkie prace wymagają wysokich ocen. Możesz wspomnieć o swoich zajęciach pozalekcyjnych i umiejętnościach, których nauczyłeś się z biegiem czasu.

Jeśli nadal czujesz, że twoje CV jest wybrakowane, możesz zacząć uczyć się nowych umiejętności już teraz. Połącz się z Internetem, znajdź bezpłatne kursy lub lekcje, które pozwolą ci nauczyć się umiejętności. Niektórzy nawet oferują bezpłatne certyfikaty po ukończeniu kursów.

Jak mogę stworzyć prosty życiorys studenta?

Prosty życiorys studenta jest bezpośredni. Po prostu przedstaw swoje dane kontaktowe, cele zawodowe, wykształcenie, doświadczenie, jeśli je masz oraz swoje umiejętności. Nie zapomnij o liście motywacyjnym! Przejrzyj przykłady życiorysów, które mogą ci posłużyć za przewodnik podczas pisania twojego własnego życiorysu.

Jak mogę napisać mój pierwszy życiorys?

Napisanie pierwszego CV może być trudne, ale jednocześnie ekscytujące. Jesteś na dobrej drodze do zarabiania własnych pieniędzy i zdobywania doświadczenia. To twoja szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej. Spójrz na szablony innych życiorysów, które są dostępne. Przykład CV studenta może pomóc w stworzeniu prostego, pierwszego życiorysu, nawet jeżeli jesteś jeszcze na studiach.

Skorzystaj z okazji i napisz imponującą sekcję z celami zawodowymi, która może pokazać, że masz cele i pasje związane z twoją przyszłą pracą.

Użyj swojego pierwszego CV, aby aplikować o swoją pierwszą pracę lub staż. Pamiętaj o poradach zawartych w artykule, aby zwiększyć swoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdź nasze szablony życiorysów, aby ułatwić sobie pracę.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV