Szablon życiorysu dla asystenta badawczego

Dziedzina badań stale się rozwija, co sprawia, że jest to ekscytująca branża, ponieważ ciągle pojawiają się nowe możliwości, bo firmy poszukują nowych metod zwiększania produktywności.||Dziedzina badań stale się rozwija, co sprawia, że jest to ekscytująca branża, ponieważ ciągle pojawiają się nowe możliwości, bo firmy poszukują nowych metod zwiększania produktywności.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Jan Kowalski
Asystent badawczy
654-896-456
jankowalski@gmail.com
Warszawa
linkedin.com/in/jkowalski

Profesjonalny asystent naukowy z czteroletnim doświadczeniem badawczym, z umiejętnościami w zakresie analizy danych i ogólnej dokumentacji uzyskanych informacji. Ma dobrą znajomość procedur kontroli jakości i opracowywania protokołów badawczych w celu zwiększenia produktywności.

Doświadczenie zawodowe
Asystent badawczy
Uniwersytet Warszawski
Marzec 2019-obecnie

 • Zainicjowałem nowe techniki dokumentowania raportów.
 • Zarządzałem siecią biznesową, w tym archiwizacją dokumentów oraz rozwiązywaniem problemów.
 • Zwiększyłem wydajność, organizując ewidencję i sporządzając raporty serwisowe.
 • Zarejestrowałem dane osobowe personelu w bazie danych.

Polskie Towarzystwo Medyczne
Asystent badawczy w laboratorium
Asystent badawczy w laboratorium
Październik 2017-Luty 2019

 • Czyściłem i układałem sprzęt laboratoryjny, aby był gotowy do użycia.
 • Współpracowałem z profesorem biologii, aby stworzyć laboratorium do egzaminów z biologii molekularnej dla studentów studiów licencjackich.
 • Asystowałem przy wprowadzaniu danych o wynikach uczniów w programie Microsoft Excel.
 • Współpracowałem z podmiotami stowarzyszonymi, aby uzyskać informacje zwrotne na temat różnych projektów badawczych.

Wykształcenie
Licencjat z Biochemii
Uniwersytet Warszawski
2012-2015
Umiejętności

 • Programowanie
 • Nadzorowanie eksperymentów
 • Zarządzanie projektami
 • Testowane laboratoryjnie
 • Umiejętności kierownicze

Konferencje
Uczestnik konferencji naukowej zorganizowanej przez PAN

Paca asystenta badawczego to świetny sposób na to, aby zacząć w tej branży. Jednak tak, jak w każdej innej branży również ta może być dość konkurencyjna. Właśnie dlatego, aby zdobyć pracę, będziesz potrzebować życiorysu asystenta badawczego, który cię wyróżni.

Asystent badawczy ma wiele zadań, wliczając w to zbieranie danych, wprowadzanie wyników projektu do komputerowej bazy danych, podsumowywanie wyników projektu i tworzenie raportów z postępów w różnych projektach.

Napisanie życiorysu, który zwróci uwagę menedżera ds. zatrudnienia, nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jednak idealny szablon życiorysu lub narzędzie do budowania życiorysu pomoże ci napisać życiorys, dzięki któremu zdobędziesz pracę jako asystent badawczy.

Spójrzmy na niektóre porady zawarte w tym artykule, które pomogą ci napisać dobry życiorys asystent badawczego.

Dodatkowe informacje na temat przykładowego życiorysu asystenta badawczego

Według niektórych statystyk, placówki, które zatrudniają najwięcej asystentów badawczych to szkoły wyższe, uniwersytety, szkoły podyplomowe, grupy badacze i firmy oferujące usługi ds. rozwoju, lokalne władze, działy zarządzania, miejsca oferujące usługi doradztwa naukowego i technicznego oraz szpitale ogólnomedyczne i chirurgiczne.

szablon zyciorysu dla asystenta badawczego

Według portalu wynagrodzenie.pl asystent badawczy zarabia około 4 020 PLN brutto miesięcznie. Stawka ta różni się zależnie od poziomu doświadczenia.

Jak stworzyć życiorys asystenta badawczego?

Średnio menedżer ds. rekrutacji przegląda życiorys w mniej niż dziesięć sekund. Oznacza to, że kiedy zaczynasz pisać CV, musi być ono imponujące, jeśli chcesz dostać pracę. Chociaż podczas pisania każdego życiorysu obowiązują mniej więcej te same zasady, ważne jest, aby dostosować swój życiorys do pracy, o którą się ubiegasz. Oto niektóre ze sposobów personalizacji życiorysu asystenta naukowego:

 • Użycie właściwego formatu życiorysu.
 • Dodanie istotnych słów kluczowych i czasowników do swojego życiorysu asystenta badawczego.
 • Dodanie dodatkowych sekcji do swojego życiorysu asystenta badawczego, takich jak wolontariat, certyfikaty, nagrody/wyróżnienia i języki.

Układ życiorysu asystenta badawczego

Najlepszym układem dla twojego życiorysu będzie format z odwróconym porządkiem chronologicznym. Prawdopodobnie widziałeś już go w wielu przykładach życiorysów dla asystentów badawczych, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych formatów. Jest to również ulubiony format większości rekruterów, ponieważ taki życiorys może być łatwo przeskanowany przez system śledzenia kandydatów. Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Struktura życiorysu asystenta badawczego

Dwa pozostałe formaty, które możesz wziąć pod uwagę to format funkcjonalny i mieszany. Życiorys funkcjonalny skupia się na twoich umiejętnościach i jest idealny, jeżeli nie masz wystarczającego doświadczenia. Życiorys mieszany łączy w sobie najlepsze cechy tego z odwróconym porządkiem chronologicznym i funkcjonalnego. Jeżeli masz duże doświadczenie, najlepszy format dla ciebie to ten z odwróconym porządkiem chronologicznym, który skupia się na doświadczeniu.

Typowa struktura życiorysu asystenta badawczego powinna zawierać:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie życiorysu/cele zawodowe
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje (zainteresowania, języki, certyfikaty i wolontariat)

Zacznij od nagłówka życiorysu asystenta badawczego

Nagłówek zawiera twoje imię i nazwisko, nazwę stanowiska, dane kontaktowe i link do twojego profilu na LinkedIn lub profesjonalnego bloga.

Przykład dobrego nagłówka

POPRAWNIE

Anna Nowak

Asystentka Badawcza

546-875-364

anowak@gmail.com

Warszawa

linkedin.com/in/annanowak


Przykład niepoprawnego nagłówka

NIEPOPRAWNIE

Anna Nowak

Asystentka Badawcza

546-875-364

anowak@gmail.com

 1. Słoneczna, Mokotów

Numer domu 87

Warszawa

Data urodzenia 14.02.1994

linkedin.com/in/annanowak


📌 Nie dodawaj zbyt wielu danych w tej sekcji


Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie asystenta badawczego?

Radzimy ci nie umieszczać zdjęcia w CV, ponieważ niektórzy menedżerowie ds. rekrutacji uważają, że zwiększa to ryzyko dyskryminacji i nieświadomego uprzedzenia wobec kandydata. Jeśli jednak musisz dodać zdjęcie, powinno to być profesjonalnie wykonane zdjęcie.

Wybierz tytuł swojego życiorysu asystenta badawczego

Powinieneś dostosować tytuł zawodowy do każdego stanowiska, o które się ubiegasz, ponieważ będzie się on różnił on w zależności od stanowiska i firmy, dla której chcesz pracować.

Profesjonalne podsumowanie

Profesjonalne podsumowanie życiorysu asystenta naukowego przedstawia w kilku zdaniach twoje kluczowe osiągnięcia, doświadczenie i umiejętności. Powinno ono skłonić kierownika ds. rekrutacji do przeczytania reszty twojego CV.

szablon zyciorysu dla asystentab adawczego

POPRAWNY PRZYKŁAD

Asystent naukowy skupiony na osiąganiu celi z sześcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami badawczymi i znaczącą wiedzą specjalistyczną w zakresie różnych metod badawczych. Ekspert w stosowaniu umiejętności technicznych i podejmowaniu metodycznych badań naukowych podczas prowadzenia badań w celu osiągnięcia celów firmy.


NIEPOPRAWNY PRZYKŁAD

Entuzjastyczny i pracowity asystent badawczy z doświadczeniem w analizie graficznej. Szukam pracy na stanowisku asystenta naukowego.


💡 Sekcja z celami zawodowymi w życiorysie asystenta badawczego to znakomite rozwiązanie, jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia. Pozwala ci ona na przedstawienie swoich zbywalnych umiejętności, które zdobyłeś w szkole lub poprzednim miejscu pracy, a które są adekwatne do nowej pozycji, o którą się ubiegasz.


Doświadczenie zawodowe w życiorysie asystenta badawczego

Sekcja z doświadczeniem zawodowym pozwala ci na pokazanie menedżerowi ds. zatrudnienia tego, co potrafisz, bazując na twoim poprzednim doświadczeniu jako asystent badawczy.

Opisz swoje doświadczenie zawodowe w życiorysie asystenta badawczego

W tej sekcji musisz wymienić swoje poprzednie doświadczenie zawodowe, zaczynając od nazwy miejsca, tytułu zawodowego i czasu, jaki spędziłeś w każdej poprzedniej firmie. Ważne jest, aby dodać tylko to doświadczenie, które jest adekwatne i pominąć wszystkie te doświadczenia, które nie są istotne dla stanowiska asystenta badawczego.

Jednakże, jeżeli nie masz żadnego adekwatnego doświadczenia, możesz tu dodać wolontariaty lub jakiekolwiek inne doświadczenie, dzięki któremu możesz zaprezentować swoje zbywalne umiejętności istotne dla pracy.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie początkującego asystenta badawczego

Oto przykład:

Instytut Naukowy PAN

Asystent badawczy

Lipiec 2019-Sierpień 2020

 • Brałem udział w projekcie badawczym, który stał się jednym z najlepszych projektów instytutu.
 • Pracowałem w ramach wolontariatu nad projektem badawczym ze studentami studiów licencjackich, dzięki któremu 90% studentów ukończyło studia z oceną 5.
 • Współpracowałem z zespołem badawczym, aby zebrać i przeanalizować dane dotyczące najlepszych metod zwiększania dotarcia do potencjalnych studentów.
 • Pracowałem nad wnioskiem badawczym ze starszym asystentem badawczym, który otrzymał 30 000 złotych dofinansowania od darczyńców.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie doświadczonego asystenta badawczego

Oto przykład:

Columbia University

Asystent badawczy

Wrzesień 2017-Grudzień 2019

 • Opracowałem nowe aplikacje systemowe poprawiające funkcjonalność operacji i mechanizmy wsparcia.
 • Realizowałem jednocześnie różne projekty w ramach ograniczonych budżetów.
 • Precyzyjnie określałem specyfikacje potrzebnych materiałów i sprzętu oraz składałem propozycję do działu zakupów.
 • Asystowałem w nadzorowaniu techników pracujących w laboratorium szkolnym.

Wykształcenie w życiorysie asystenta badawczego

Sekcja z wykształceniem w twoim życiorysie asystenta badawczego daje ci szanse na to, aby omówić swoje osiągnięcia naukowe. Jeżeli ukończyłeś studia licencjackie albo masz świadectwo maturalne, powinieneś je dodać w tej sekcji.

szablon zyciorysu dla asystenta badawczego

Należy pamiętać, że różni kierownicy ds. rekrutacji będą wymagać różnych kwalifikacji w zakresie edukacji. Dlatego powinieneś sprawdzić opis stanowiska asystenta naukowego lub ogłoszenie o pracę i dodać niezbędne kwalifikacje do swojego CV.

Czy zacząć od sekcji z wykształceniem, czy doświadczeniem?

Swój życiorys asystenta badawczego możesz zacząć od sekcji z wykształceniem lub doświadczeniem. Kolejność zależy od formatu, jaki wybrałeś. Jeżeli używasz życiorysu funkcjonalnego, zacznij od sekcji z wykształceniem i umiejętnościami. Jednak, jeżeli wybrałeś format z odwróconym porządkiem chronologicznym, zacznij od doświadczenia.

Jak poprawnie przedstawić swoje wykształcenie w życiorysie asystenta badawczego?

Wymieniając swoje wykształcenie, powinieneś się upewnić, że zaczynasz od podania nazwy szkoły, zdobytego stopnia naukowego oraz datę, kiedy ukończyłeś studia. Jeżeli ukończyłeś studia magisterskie, nie musisz wspominać o szkole średniej.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie asystenta badawczego

Oto przykład:

Licencjat, Biologia Molekularna

Uniwersytet Warszawski

2014-2017


Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie asystenta badawczego

Jeżeli spojrzysz na szablony życiorysów asystenta badawczego, zauważysz, że każdy z nich zawiera tę sekcję. Niezależnie od tego, czy tworzysz życiorys świeżo upieczonego asystenta badawczego, życiorys doświadczonego asystenta, czy też akademickie CV, kluczowe jest, aby ta sekcja się w nim znalazła. Większość prac na stanowisku asystenta badawczego wymaga specyficznych umiejętności, które musisz wymienić w tej sekcji.

Porada eksperta

💡 Opis pracy to doskonałe miejsce na znalezienie informacji na temat umiejętności wymaganych dla pracy badawczej, o którą się ubiegasz. Zawsze dokładnie przejrzyj ogłoszenie o pracę i dodaj te umiejętności do swojego życiorysu.


Jakie są najważniejsze umiejętności, które powinien mieć asystent badawczy?

Spójrzmy na niektóre umiejętności, które powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie:

Twarde umiejętności
 • Nadzorowanie eksperymentów
 • Planowanie strategiczne
 • Pisanie raportów
 • Gromadzenie i analiza danych
 • Umiejętności nawiązywania kontaktów
 • Pomoc laboratoryjna
 • Umiejętności programowania
 • Wprowadzanie danych
Miękkie umiejętności
 • Dbałość o szczegóły
 • Zdolności do porozumiewania się
 • Umiejętności interpersonalne
 • Krytyczne myślenie
 • Planowanie i harmonogramowanie
 • Umiejętności kierownicze
 • Wywiady
 • Zarządzanie czasem

Jakie umiejętności powinien mieć początkujący asystent badawczy?

 • Przygotowywanie próbek i sprzętu
 • Znajomość obsługi komputera
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Porządkowanie laboratorium
 • Umiejętności dokumentacyjne
 • Innowacyjność
 • Badania terenowe
 • Konserwacja sprzętu

Jakie umiejętności powinien mieć doświadczony asystent badawczy?

 • Testy laboratoryjnie
 • Opracowanie protokołu badawczego
 • Badania kliniczne
 • Wzmocnienie kontroli jakości
 • Nauczanie studentów
 • Specyfikacja produktu
 • Analiza ilościowa i jakościowa
 • Badanie empiryczne

Napisz idealny “haczyk” dla życiorysu asystenta badawczego

“Haczyk” w życiorysie to zestaw słów, które podsumowują twoje osiągnięcia i prezentują wartość. Możesz napisać “haczyk” jako cytat, referencję, osiągnięcie lub osobisty opis. To także wspaniały sposób na to, aby być o krok przed konkurencją i zdobyć posadę asystenta badawczego, którą pragniesz.

szablon zyciorysu dla asystenta badawczego

Przykład sloganu dla początkującego asystenta badawczego

“Badania to to, co robię, kiedy nie wiem, co robię.”- Wernher von Braun.

Przykład sloganu dla doświadczonego asystenta badawczego

Badania naukowe to jedna z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących profesji- Frederick Sanger.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie asystenta badawczego

Dodatkowe sekcje w twoim życiorysie asystenta badawczego pomogą ci wyróżnić się i właśnie dlatego powinny pojawić się w twoim życiorysie. Idealne szablony życiorysów mają te sekcje i pozwalają ci dodać wszystkie istotne informacje, które powinny się znaleźć w twoim życiorysie. Możesz sprawdzić nasze szablony życiorysów.

Niektóre z nagłówków, które możesz dodać to umiejętności komputerowe, certyfikaty, zainteresowania i języki. Spójrzmy na nie szczegółowo.

Umiejętności komputerowe i certyfikaty

Możesz zobaczyć przykłady życiorysów asystenta badawczego z certyfikatami dodanymi w sekcji z wykształceniem. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, ponieważ kierownik ds. rekrutacji może je przeoczyć. Możesz rozważyć użycie szablonu życiorysu asystenta badawczego, jeśli nie masz pewności, jak dodać swoje umiejętności obsługi komputera i certyfikaty w tej sekcji.

Zainteresowania

Sekcja zainteresowań może być myląca dla wielu osób, ponieważ nie chcesz dodawać do swojego CV niczego, co mogłoby spowodować, że stracisz swoją szansę. Wskazane jest, aby dodać tylko te zainteresowania, które pasują do opisu stanowiska asystenta badawczego. Jeśli jesteś zawodowym pisarzem i uwielbiasz blogować, możesz dodać to jako jedno ze swoich zainteresowań do CV asystenta naukowego.

Języki

Twoje umiejętności językowe powinny mieć osobną sekcję. Stwórz ją, zamiast dodawać języki w sekcji z umiejętnościami. Dzięki temu menedżer ds. rekrutacji może ją zauważyć od razu, gdy tylko spojrzy na twoje CV, ponieważ jak już powiedzieliśmy, poświęcają oni zaledwie kilka sekund na przejrzenie każdego życiorysu. Podczas dodawania języków ważne jest również, aby używać w tej sekcji oficjalnych certyfikatów. Na przykład DELF dla francuskiego (wynik 70% i powyżej) czy Goethe Zertifikat dla niemieckiego (wynik 60 i powyżej).

Podsumowanie: najważniejsze punkty, o których należy pamiętać pisząc doskonały życiorys asystenta badawczego

Oto główne wnioski z porad, które omówiliśmy w tym artykule. Weź je pod uwagę podczas pisania CV asystenta badawczego.

 • Wybierz właściwy format swojego życiorysu.
 • Zawsze sprawdzaj opis stanowiska i dodawaj słowa kluczowe i konkretne czasowniki, które wyróżnią twój życiorys i zwiększą twoje szanse na znalezienie pracy.
 • Przeczytaj życiorys kilka razy, aby upewnić się, że nie ma w nim literówek lub innych błędów.
 • Zaleca się tworzenie tylko jednostronicowych życiorysów, ponieważ pracodawcy często ignorują życiorysu, które są dłuższe.

Napisz list motywacyjny pasujący do twojego życiorysu

Listy motywacyjne nie zawsze są wymagane, ale konieczne jest dołączenie jednego do CV, aby twoja aplikacja się wyróżniała. List motywacyjny pozwala wyrazić twoją pasję do pracy i opisać niektóre z osiągnięć. Idealny szablon listu motywacyjnego może pomóc w napisaniu listu motywacyjnego, który cię wyróżni i umożliwi znalezienie pracy.

Najczęściej zadawane pytania

Jak napisać życiorys asystenta badawczego?

Twoje CV asystenta naukowego powinno zawierać wszystkie sekcje, w tym nagłówek, podsumowanie życiorysu/ cele zawodowe, doświadczenie zawodowe, sekcję z wykształceniem, umiejętności i dodatkowe sekcje (języki, wolontariaty, certyfikaty, wyróżnienia i nagrody).

Jakie umiejętności powinny pojawić się w życiorysie asystenta badawczego?

Niektóre umiejętności, które powinieneś umieścić w swoim CV asystenta badawczego, obejmują zarządzanie dostawami laboratoryjnymi, przygotowywanie próbek i obiektów, badania kliniczne, testy wydajności, pomoc laboratoryjną oraz zbieranie i analizę danych.

Jak wymienić umiejętności w życiorysie asystenta badawczego?

Najlepszym sposobem na wymienienie umiejętności w życiorysie asystenta badawczego jest użycie wypunktowania.

Jak umieścić tytuł asystenta ds. badań naukowych w swoim CV?

Możesz dodać go jako tytuł swojego życiorysu.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV