Przykładowy szablon życiorysu spawacza

Bycie spawaczem to szlachetna profesja, który istnieje od wieków i nigdzie się nie wybiera. Jednak znalezienie pracy jako profesjonalny spawacz może być dość wyczerpującym zadaniem dla każdego, kto dopiero zaczyna. W Polsce spawacz zarabia średnio 4 800 PLN brutto miesięcznie. Ze względu na to, że jest to dość dobry zawód, konkurencja jest dość duża. W związku z tym kluczowe jest stworzenie naprawdę dobrego życiorysu spawacza.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykład życiorysu

Adam Nowak
adamnowak@gmail.com
569 965 633

Profesjonalne podsumowanie

Zaangażowany spawacz, z 10-letnim doświadczeniem w przekazywaniu porad, rozwiązywaniu problemów i zarządzaniu konfliktami, poszukuje nowej, pełnej wyzwań roli w Firmie XYZ. Niektóre z jego umiejętności to delegowanie i ustalanie priorytetów pracy, ustalanie efektywnych harmonogramów i zapewnianie, że wyposażenie linii jest utrzymywane na najwyższym poziomie.

Doświadczenie zawodowe

Spawacz w firmie XYZ
11/06/12 - obecnie

 • Przygotowałem powierzchnie materiałów do spawania poprzez usunięcie gruzu, grubej zgorzeliny, żużla i rdzy.
 • Bezpiecznie używałem przenośnych szlifierek i sprzętu do cięcia łukowego w celu usunięcia niechcianych materiałów.
 • Wykonywałem formy konstrukcyjne w tym części do kotłów i zbiorniki ciśnieniowe.
 • Byłem odpowiedzialny za czyszczenie maszyn i podłóg oraz organizację sklepów, w tym narzędzi zwiększających użyteczność i żywotność sprzętu.

Wykształcenie

Technikum Budowlane
Warszawa
2011

Umiejętności

 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Praca z narzędziami konstrukcyjnymi
 • Dobre umiejętności z zakresu komunikacji pisemnej i ustnej
 • Narzędzia elektryczne i pneumatyczne

Języki

 • Polski (ojczysty)

Nagrody i certyfikaty

 • Certyfikat spawalniczy

Co więcej, spawanie to zróżnicowana profesja z określonymi stanowiskami pracy, w tym spawaczem tig, spawaczem urządzeniem combo, a nawet certyfikowanym inspektorem spawalniczym. Może to spowodować, że spawacze będą ubiegać się o pracę w określonych niszach branży spawalniczej, co może znacznie zwiększyć konkurencję. Jednak wielu spawaczy jest onieśmielony perspektywą napisania długiego CV, a my całkowicie to rozumiemy.

Nie martw się jednak. Mamy pewność, że dzięki temu artykułowi będziesz w stanie napisać absolutnie najlepszy życiorys spawacza. Aby pomóc ci w tych zadaniach, zapewnimy ci szablony życiorysu, aby pomóc ci rozpocząć. Pod koniec czytania tego artykułu, będziesz wiedział jak napisać życiorys spawacza, który sprawi, że znajdziesz się w czołówce kandydatów. Będziesz czuł się wspaniale, kiedy w końcu zdobędziesz tę pracę spawacza, o której zawsze marzyłeś.

W tym artykule zapewniamy ci mnóstwo informacji na temat tworzenia twojego życiorysu, ale możesz sprawdzić nasze przykładowe życiorysy, aby znaleźć jeszcze więcej inspiracji. Ponadto, jeżeli kiedykolwiek będziesz miał wątpliwość, jak ustrukturyzować swój życiorys, sprawdź nasze szablony życiorysów, na podstawie których stworzysz swój dokument!

Dodatkowe informacje na temat szablonów życiorysu spawacza

Średnia godzinowa stawka dla zawodowego spawacza różni się znacznie zależnie od poziomu doświadczenia. 25% spawaczy zarabia więcej niż średnia. Twoja pensja będzie też zależeć od konkretnego pracodawcy, dla którego pracujesz. Wiele osób decyduje się także na pracę za granicą, na przykład w Niemczech, gdzie stawki są znacznie wyższe.

spawacza

Jeżeli podobał ci się powyższy przykład i chciałbyś wiedzieć więcej, sprawdź nasze przykłady życiorysów!

Jak stworzyć życiorys spawacza?

Tworzenie życiorysu spawacza może być dość żmudnym zadaniem, ale kiedy już zaczniesz, zdasz sobie sprawę, że w rzeczywistości jest to dość łatwe. Jedną z najlepszych rzeczy, która może ci pomóc przyspieszyć proces, jest przejrzenie istniejących przykładów życiorysów i użycie wielu dostępnych szablonów życiorysów spawaczy. Poniżej przygotowaliśmy kilka dla ciebie.

Każdy życiorys powinien być stworzony konkretnie do pracy, o którą się ubiegasz. Pracodawcy to docenią i będą świadomi twojego wysiłku. Poniżej znajdziesz najlepsze sposoby na to, jak to osiągnąć:

 • Podsumuj swoje umiejętności, które są konkretnie adekwatne do pracy, o którą się ubiegasz
 • Unikaj używania ogólnych terminów, które są adekwatne dla całej branży
 • Upewnij się, że wspomniałeś czego dokładnie szukasz aplikując na to właśnie stanowisko
Porada eksperta
💡Większość pracodawców używa automatycznego oprogramowania, które przegląda i odrzuca wszystkie nieadekwatne życiorysy spawaczy. Z tego powodu tak kluczowe jest zoptymalizowanie słów kluczowych, których używasz, aby unikać wspominania o umiejętnościach lub słowach kluczowych, które nie są adekwatne do tej konkretnej oferty pracy.

Układ życiorysu spawacza

Układ twojego życiorysu spawacza jest jedną z najbardziej istotnych części tego procesu. Najlepszym sposobem jest użycie układu z odwróconym porządkiem chronologicznym. W tym formacie twoje ostatnie doświadczenie będzie wspomniane jako pierwsze i w związku z tym wszystkie nieistotne doświadczenia z poprzednich prac, nie będą odgrywały ważnej roli.

Struktura życiorysu spawacza

Formaty, które możesz wziąć pod uwagę to życiorys funkcjonalny i format mieszany. Biorąc pod uwagę to, że praca spawacza jest pracą opierającą się głównie na umiejętnościach, życiorys funkcjonalny może być odpowiedni. Ta struktura pozwala życiorysowi skupić się przede wszystkim na kluczowych umiejętnościach spawacza. Życiorys mieszany to kombinacja formatu funkcjonalnego i tego z odwróconym porządkiem chronologicznym, a więc polecamy ci poświęcić nieco czasu na przeanalizowanie ich struktur.

Jeżeli masz problem z układem swojego życiorysu, sprawdź niektóre z naszych szablonów życiorsów spawacza na naszej stronie do tworzenia CV. W ten sposób będziesz wiedział co robić. Znajdziesz tam szablony życiorysów akceptowane przez HR i będziesz miał pewność, że twój życiorys jest zoptymalizowany. Ponadto, możesz sięgnąć po nasze przykładowe życiorysy spawacza, jeżeli utkniesz w miejscu, tworząc swoje CV!

Zacznij od nagłówka życiorysu spawacza

Bardzo kluczowe jest stworzenie prawidłowego nagłówka życiorysu spawacza. Będzie on zawierał twoje dane kontaktowe, adres i adekwatne linki, na przykład do twojego profilu na LinkedIn. Będzie to pierwsza rzecz, którą twój potencjalny pracodawca przeczyta, a więc musisz mieć pewność, że będzie on prawidłowy.

POPRAWNIE

Adam Nowak

Certyfikowany spawacz

987-654-321

adamnowak@gmail.com

Warszawa

linkedin.com/in/adamnowak


Przykład złego nagłówka

NIEPOPRAWNIE

Adam Nowak

Certyfikowany spawacz z dodatkowym doświadczeniem

987-654-321

Mieszkanie nr 9

Słoneczna 40

62-200

adamnowak@gmail.com lub adamnowak@hotmail.com

Warszawa

https://facebook.com/adamnowak


Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie spawacza?

Zazwyczaj to dobry pomysł, aby zrobić profesjonalne zdjęcie portretowe i umieścić je w twoim życiorysie. Głównym powodem, aby to zrobić, jest to, że pracodawcy lubią dopasować nazwisko do twarzy, a przyjazne zdjęcie może znacznie zwiększyć twoje szanse na zyskanie w oczach potencjalnego pracodawcy. Ponadto, spawalnictwo zazwyczaj wymaga dużej siły fizycznej, a zdjęcie może dać twojemu pracodawcy jasny obraz tego, czy jesteś w stanie podjąć się fizycznej pracy.

Wybieranie tytułu do życiorysu spawacza

Upewnij się, że twój tytuł życiorysu spawacza został wybrany specjalnie dla pracy, o którą aplikujesz. Nic nie daje lepszego złego sygnału pracodawcy niż ogólny i potencjalnie nieadekwatny tytuł życiorysu spawacza!

Profesjonalne podsumowanie/profil

Profesjonalne podsumowanie/profil pozwala ci na podkreślenie swoich kluczowych umiejętności, doświadczenia i osiągnięć, które są adekwatne dla pracy. Zazwyczaj ten akapit jest krótki i do sedna. Unikaj lania wody i nieadekwatnych informacji.

POPRAWNY PRZYKŁAD 👇

Zmotywowany kierownik projektów spawalniczy z przedsiębiorczym podejściem i ponad 10-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Ma udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu i realizacji projektów na czas i w ramach budżetu, rozległe umiejętności w zakresie operacji spawalniczych, urządzeń spawalniczych i relacji z pracownikami oraz wysokie kwalifikacje w budowaniu relacji opartych na zaufaniu.


NIEPOPRAWNY PRZYKŁAD👇

Oddany spawacz przemysłowy z doświadczeniem i z pasją w cięciu tlenowym, narzędziach spawalniczych, technologii spawania, spawaniu elektrodą, rzemiośle spawalniczym i spawaniu tig.


💡 Podsumowanie twojego życiorysu będzie idealne, jeżeli masz dużo doświadczenia w branży spawalniczej. Jednakże, jeżeli jesteś nowy w branży, lub dopiero zaczynasz, być może lepiej będzie, jeżeli wybierzesz cele zawodowe. Ta sekcja po prostu podsumowuje twoje umiejętności i cele, skupiając się bardziej na tym, co uważasz, że możesz zaoferować firmie. Może ci ona pomóc sprzedać swoje umiejętności potencjalnemu pracodawcy, niezależnie od tego, że nie masz wymaganego doświadczenia.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie spawacza

Sekcja z doświadczeniem zawodowym jest absolutnie kluczowa podczas pisania twojego życiorysu spawacza. To twoja szansa na to, aby pochwalić się przed swoim potencjalnym pracodawcą swoim doświadczeniem w branży, a więc wykorzystaj ją jak najlepiej. Pracodawcy nie spędzają zbyt dużo czasu na przeglądaniu tej sekcji, a więc kluczowe jest, aby się wyróżniała, będąc krótką, chwytliwą i konkretną.

spawacza

📌 Niemal każde stanowisko spawacza będzie wymagało sporego doświadczenia praktycznego i powinieneś zawsze wyróżnić swoje ostatnie stanowisko. To dlatego używanie formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym jest zazwyczaj doskonałym pomysłem podczas pisania życiorysu spawacza.

Wprowadzenie do sekcji z doświadczeniem zawodowym

Doświadczenie zawodowe będzie zawsze najważniejszym punktem podczas pisania życiorysu spawacza. Branża ta jest bardzo praktyczna i pracodawcy będą od ciebie oczekiwać jakiegoś poprzedniego doświadczenia.

Opisz swoje doświadczenie zawodowe w życiorysie spawacza

Sekcję z doświadczeniem zawodowym musisz zacząć od swojej ostatniej pracy, podstawowych danych o miejscu pracy oraz czasie twojego zatrudnienia. Następnie powinieneś wymienić co najmniej pięć obowiązków i osiągnięć z pracy przy użyciu wypunktowania.

Zawsze pamiętaj, aby dodatkowo przeczytać swój życiorys i usuń wszystkie doświadczenia, które mogą być nieistotne. To będzie znakiem ostrzegawczym dla pracodawców, ponieważ może pokazać, że nie do końca przemyślałeś swój tytuł zawodowy. Nawet jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia w branży, powinieneś unikać podawania jakichkolwiek informacji, które są zupełnie nieadekwatne dla pracy.

Na przykład powinieneś przedstawić swoje profesjonalne doświadczenie adekwatne dla spawaczy, takie jak cięcie tlenem, spawarki, spawarki przemysłowe, spawanie konstrukcji i spawanie metodą MIG/MAG. Jednak obsługa klienta, umiejętności literackie, czy turystyka byłyby całkowicie nieistotne i wpłynęłyby tylko negatywnie na twoje CV.

Przykłady profesjonalnego doświadczenia dla życiorysu początkującego/młodszego spawacza

Uczeń spawacza

Spawanie XYZ

 • Mam wiedzę z zakresu bezpiecznych technik spawalniczych i sprzętu spawalniczego używanych w operacjach spawania łukiem gazowo-wolframowym.
 • Zdobyłem doskonałą wiedzę spawalniczą, z powodzeniem interpretowałem rysunki techniczne i brałem udział w szkoleniu zawodowym.
 • Wykonywałem spawanie łukowe gazem w celu budowy osłon bezpieczeństwa, kątowników i rur dla różnych projektów.

Przykłady profesjonalnego doświadczenia dla życiorysu starszego spawacza

Spawacz nadzorujący

Spawanie ABC

 • Nadzorowałem spawanie łukowe gazem, spawanie łukiem gazowym wolframu i inne procesy spawalnicze.
 • Zajmowałem się konserwacją sprzętu do spawania łukowego, sprzętu ochrony osobistej, maszyn spawalniczych i projektów spawalniczych.
 • Szkoliłem praktykantów w zakresie podstawowej wiedzy w spawalnictwie, narzędziach hydraulicznych, sprzęcie grzewczym, obróbce metali, aby ostatecznie uzyskać certyfikat spawalniczy.
 • Dalsze obowiązki obejmowały zarządzanie spoinami czepnymi, prętami wypełniającymi, piłami mechanicznymi, elementami metalowymi oraz ogólną konserwację w dziale spawalniczym.

Wykształcenie w życiorysie spawacza

Chociaż pisanie życiorysu i proces szukania pracy spawacza nie wymagają od ciebie wyższego wykształcenia, wiele prac spawalniczych będzie wymagało od ciebie jakiegoś certyfikatu lub praktyk w branży spawalniczej. Możesz nauczyć się wielu z tych umiejętności jako część twoich praktyk spawalniczych w pracy, ale jeżeli masz już ukończone praktyki, twoje szanse na bycie wybranym kandydatem znacznie wzrastają.

Użyj tej sekcji, aby podkreślić istotne wykształcenie, związane z doświadczeniem spawalniczym. Może to obejmować podstawową edukację w szkole średniej w celu sprawdzenia umiejętności czytania i pisania, kursy związane z umiejętnościami technicznymi w branży spawalniczej oraz wszelkie inne certyfikaty spawalnicze, które mogłeś zdobyć w trakcie swojej kariery.

Czy zacząć od wykształcenia, czy też doświadczenia?

Ogólnie mówiąc, lepiej jest zacząć twój życiorys spawacza od doświadczenia zawodowego. Kluczowym powodem, aby to zrobić, jest fakt, że sektor spawalniczy to bardzo praktyczna branża, która wymaga doświadczenia zawodowego. Jednakże nie znaczy to, że masz pomijać sekcję z edukacją. Nadal powinieneś wspomnieć o edukacji związanej z wszelkimi kluczowymi umiejętnościami, dyplomem ukończenia studiów technicznych, doświadczeniem w szkole technicznej lub jakimkolwiek innym odpowiednim wykształceniu.

Jak odpowiednio przedstawić swoje wykształcenie w życiorysie spawacza?

Kluczowe jest zawarcie wszystkich istotnych informacji na temat twojego wykształcenia spawacza w sekcji z edukacją w twoim życiorysie. Wszystko powinno być jasne i zwarte, aby twój menedżer ds. zatrudnienia mógł wszystko zauważyć. Powinieneś tu zawrzeć nazwę szkoły technicznej, certyfikaty, kwalifikacje, a także czas, jaki spędziłeś na ich zdobycie. Jeśli kwalifikacja jest oceniana, nie jest konieczne uwzględnienie oceny. Jeśli jednak osiągnąłeś wyjątkowe wyniki, z pewnością powinieneś dodać je, aby pochwalić się menedżerowi ds. zatrudnienia.

Przykład sekcji z wykształceniem w życiorysie spawacza

Kurs czeladniczy w Polskim Towarzystwie Spawalniczym

Warszawa

Czerwiec 2010 - marzec 2011


Umiejętności, które powinny być zawarte w twoim życiorysie spawacza

Każdy życiorys spawacza musi zawierać sekcję z umiejętnościami. To tej sekcji użyjesz do zaprezentowania swoich umiejętności, które pozwolą ci z sukcesem pełnić daną funkcję. Każdy świetny życiorys spawacza musi zawierać umiejętności, które pomogą ci wyróżnić się z tłumu, ale nigdy nie powinieneś kłamać, ani przesadzać. Niektórzy menedżerowie ds. wykształcenia będą wymagali zaprezentowania tych umiejętności podczas rozmowy o pracę, a kłamanie zaowocuje upokarzającą sytuacją!

spawacza

Większość prac spawacza nie akceptuje papierowych życiorysów, a więc dokument powinien być złożony online. Ten życiorys spawacza przejdzie przez automatyczny system śledzenia kandydatów, który odrzuci życiorysu niezawierające odpowiednich umiejętności dla danego stanowiska. Właśnie dlatego tak ważne jest stworzenie tej sekcji w odpowiedni sposób. Przedstaw wszystkie odpowiednie umiejętności i unikaj jakichkolwiek nieistotnych informacji, aby pomóc sobie przechytrzyć systemy śledzenia kandydatów i sprawić, że twój życiorys znajdzie się na samym szczycie.

Ważne jest, abyś przeczytał dokładnie opis pracy, o którą się ubiegasz, ponieważ zawsze zawarte są tam słowa kluczowe i informacje na temat wymaganych umiejętności. Zwróć na nie szczególną uwagę i upewnij się, że przedstawiłeś te wszystkie słowa kluczowe w sekcji z umiejętnościami.

Jakie są główne umiejętności w życiorysie spawacza?

Umiejętności wymagane do pracy spawacza będą się znacznie różnić w zależności od poziomu doświadczenia, o który się ubiegasz. Możesz je wymienić w życiorysie spawacza za pomocą wypunktowania, pozostawiając nieco przestrzeni, aby oddzielić od siebie różne rodzaje umiejętności. Spójrz na poniższy przykład:

Jakie umiejętności dla początkującego spawacza?

 • Techniki spawania
 • Doświadczenie w spawaniu
 • Umiejętności techniczne
 • Wiedza spawalnicza
 • Maszyny spawalnicze
 • Narzędzia spawalnicze
 • Technologia spawania

Jakie umiejętności dla doświadczonego spawacza?

 • Przecinarka plazmowa
 • Spawanie TIG/MIG
 • Wykorzystanie suwnic
 • Wiertarka pionowa
 • Suwnice
 • Konserwacja zapobiegawcza
 • Trening w miejscu pracy
 • Spawanie konstrukcyjne
 • Sprzęt ochrony osobistej

Twarde umiejętności

 • Łuk powietrzny
 • Praca w żelazie
 • Bezpieczeństwo suwnic
 • Narzędzia spawalnicze
 • Spawanie kijem
 • Spawanie łukiem osłoniętym metalowym
 • Wypełnianie otworów
 • Ocena niewłaściwie zespawanych elementów
 • Konstrukcje metalowe
 • Żeliwo

Miękkie umiejętności

 • Doskonała obsługa klienta
 • Umiejętności komunikacyjne
 • Umiejętności techniczne
 • Profesjonalne relacje z menedżerami ds. rekrutacji
 • Doświadczenie zawodowe administratora

Napisz idealny “haczyk” dla życiorysu spawacza

Średnio menedżerowie ds. zatrudnienia spędzają mniej niż kilka sekund, patrząc na życiorys, a więc będzie dla ciebie kluczowe napisanie doskonałego akapitu otwierającego, który przyciągnie uwagę i sprawi, że spędzą oni więcej czasu, czytając twój cały życiorys. “Haczyk” życiorysu to krótki i chwytliwy paragraf, który podsumowuje wartość i doświadczenie, które wniesiesz do pracy spawacza.

Przykład sloganu dla młodszego pracownika

Niezawodny i sumienny praktykant spawacz z ponad 2-letnim doświadczeniem. Skoncentrowany na bezpieczeństwie z dużym zrozumieniem prac spawalniczych.

Przykład sloganu dla starszego pracownika

Wykwalifikowany starszy kierownik projektów spawalniczych z 12-letnim doświadczeniem i szczegółową znajomością czytania i interpretacji planów, schematów i rysunków.

Dodatkowe nagłówki w twoim życiorysie spawacza

Rynek spawalniczy może być ekstremalnie konkurencyjny, a więc kluczowe będzie dla ciebie zoptymalizowanie twojego życiorysu spawacza, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy. To tak samo ważne zarówno dla starszych, jak i młodszych spawaczy, a więc musisz zrobić co tylko w twojej mocy, aby wysunąć swój życiorys na prowadzenie.

spawacza

Najlepszym ze sposobów, aby dodać coś unikatowego do swojego życiorysu spawacza, jest stworzenie dodatkowych nagłówków, które są adekwatne konkretnie do pracy, o którą się ubiegasz. Wykształcenie, umiejętności i otwierający slogan są zawsze bardzo ważne, niezależnie od tego, o jaką pracę aplikujesz, ale istnieją dodatkowe nagłówki, które powinieneś dołączyć, w zależności od konkretnej pracy, o którą się ubiegasz.

Umiejętności związane z obsługą komputera i certyfikaty

Zdecydowanie powinieneś wspomnieć o swoich umiejętnościach komputerowych w sekcji z umiejętnościami w swoim życiorysie spawacza, ale jeżeli już nie masz tam miejsca, a umiejętności komputerowe są istotne dla twojej pracy, dodaj całą sekcję, aby je zaprezentować. Na przykład, możesz wspomnieć następujące:

 • Doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania do przecinarek plazmowych
 • Kwalifikacje z technikum
 • Umiejętność komunikacji online
 • Umiejętności obsługi komputera w zakresie technologii spawania
 • Oprogramowanie CAD do rysunków technicznych
 • Umiejętność interpretacji rysunków technicznych na komputerach

Zainteresowania

Mimo że może to wyglądać dość nieformalnie, powinieneś zawrzeć sekcję z zainteresowaniami w swoim życiorysie spawacza. Jednakże jest to konieczne tylko, jeśli masz adekwatne zainteresowania. Na przykład, nie ma sensu dodawanie takich umiejętności jak nauka nowych języków, malowanie obrazów czy oglądanie TV. Jednakże, jeżeli interesujesz się podnoszeniem ciężarów, inżynierią czy majsterkowaniem to są zainteresowania absolutnie adekwatne dla twojego życiorysu! Jednak, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości i sądzisz, że ta sekcja tylko odciągnie uwagę rekrutera od tego, co istotne, lepiej jej nie dodawać.

Języki

Jeśli władasz kilkoma różnymi językami, zawsze warto wspomnieć o nich w twoim życiorysie spawacza! Zdobycie pracy spawacza w Polsce będzie wymagało od ciebie wyłącznie znajomości języka polskiego. Jednak znajomość innych języków jest zawsze mile widziana, ponieważ pozwalają ci one komunikować się z menedżerami projektów i klientami w lepszy sposób.

Jeżeli jesteś dwujęzyczny i myślisz, że może to być istotne dla twojego życiorysu, użyj oficjalnych certyfikatów i punktacji, jak poniżej:

 • Jeżeli potrzebujesz certyfikatu z języka angielskiego, wybierz IELTS lub TOEFL (z punktacją 30 lub wyższą).
 • Dla języka niemieckiego zdobądź Goethe Zertifikat (65 lub więcej)
 • DELF dla francuskiego (z wynikiem 70% lub wyższym)

Podsumowanie: kluczowe punkty związane z pisaniem idealnego życiorysu spawacza

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci napisać doskonały życiorys spawacza. Jako podsumowanie, spójrzmy na niektóre najważniejsze punkty związane z pisaniem idealnego życiorysu spawacza, który pozwoli ci zdobyć pracę.

 • Sformatowanie twojego życiorysu w przejrzysty i zwięzły sposób jest kluczowe. Menedżerowie ds. zatrudnienia tylko rzucą okiem na życiorys, a więc bardzo ważne jest, że to, co zobaczą, nie zaalarmuje ich. Jeżeli nie wiesz, co robić, zawsze możesz przejrzeć szablony życiorysów spawacza.
 • Pamiętaj, że menedżerowie ds. zatrudnienia zazwyczaj automatycznie filtrują twój życiorys przez systemy śledzenia kandydatów. CV będzie odrzucone, jeżeli nie zawiera słów kluczowych i umiejętności wymienionych w opisie pracy. Przyjrzyj się uważnie wymaganym umiejętnością i upewnij się, że wspomniałeś o nich w swoim życiorysie, aby znalazł się on na samym szczycie!
 • Nigdy nie wysyłaj ogólnego życiorysu. Każdy życiorys powinien być dostosowany do danej pracy. W ten sposób pokazujesz wkład pracy i unikasz jakichkolwiek nieistotnych informacji w swoim życiorysie.
 • Zostaw sobie dużo czasu na napisanie swojego CV, ponieważ nigdy nie powinieneś się spieszyć z jego tworzeniem. Kierownik ds. rekrutacji może zauważyć, że się spieszyłeś i może to być poważnym sygnałem ostrzegawczym!

Napisz list motywacyjny, który pasuje do życiorysu spawacza

Firmy nie zawsze wymagają listu motywacyjnego, jednakże napisanie listu może być doskonałym pomysłem, nawet jeżeli nie jest on wymagany. To twoja szansa na stworzenie dodatkowego dokumentu, który przedstawi więcej szczegółów na temat tego, dlaczego chcesz zdobyć tę pracę, co dasz firmie, a także jakie masz umiejętności. Ten dokument nie powinien nigdy przekraczać jednej strony, a więc napisanie go nie powinno ci zająć dużo czasu. Jednakże doskonały list motywacyjny może dać ci dużą przewagę, ponieważ większość kandydatów nie będzie zawracała sobie nim głowy.

Najczęściej zadawane pytania

Jak napisać życiorys spawacza?

Twoje CV powinno być opracowane w formie tekstu i podzielone na kilka nagłówków. Zawrzyj w nim otwierający slogan, historię zatrudnienia, wykształcenie, odpowiednie umiejętności i wszelkie inne nagłówki, które są twoim zdaniem istotne. Bądź zwięzły, nie lej wody i podaj aktualne informacje.

Jakie umiejętności powinien umieścić w moim życiorysie spawacza?

Umiejętności, które umieścisz na swoim życiorysie, zależą od konkretnej pracy spawacza, o którą się ubiegasz. Jednakże niektóre z przykładów to:

 • Procesy spawalnicze

Jakakolwiek istotna wiedza na temat procesów spawalniczych powinna być zawarta w tej sekcji i będzie zasługiwać na własny nagłówek.

 • Techniki spawalnicze

Jakikolwiek trening, umiejętności czy doświadczenie z zakresu technik spawalniczych powinny być przedstawione w twoim życiorysie, w szczególności, jeżeli są adekwatne do pracy, o którą się ubiegasz.

 • Spawanie łukiem gazowym i spawanie łukiem wolframowym

Jeśli stanowisko, o które się ubiegasz, dotyczy w szczególności spawania łukowego w osłonie gazów, spawania łukiem wolframowym lub jakiejkolwiek innej określonej techniki spawania, upewnij się, że masz odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Jakie umiejętności powinien posiadać spawacz?

Umiejętności, które powinien posiadać spawacz, różnią się znacznie, zależnie od konkretnej pracy, o jaką się ubiegasz. Oto lista umiejętności, których praca spawacza może od ciebie wymagać:

 • Ukończenie technikum
 • Doświadczenie w spawaniu
 • Umiejętność korzystania z przecinarki plazmowej i innych narzędzi spawalniczych
 • Umiejętności komunikacyjne i doskonała obsługa klienta
 • Umiejętność rozpoznawania nieakceptowalnych spoin
 • Produkcja metalu
 • Ogólna wiedza na temat elementów metalowych
 • Spawanie Tig
 • Spawanie kijem

Jakie są dobre cele zawodowe w życiorysie spawacza?

Dobre ogólne cele w życiorysie spawacza podsumowują wszystkie informacje, które chciałbyś przedstawić potencjalnemu pracodawcy! Ta sekcja powinna zawierać odpowiednie doświadczenie, historię zatrudnienia, wykształcenie i wszystkie istotne umiejętności. Powinieneś postarać się, aby twój życiorys był zwięzły, adekwatny i konkretny.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV