Przykłady życiorysów dla ochroniarzy

Ochroniarze patrolują i monitorują teren zapobiegając kradzieży, przemocy oraz łamaniu zasad. To niebezpieczna praca, dlatego też potencjalne możliwości zatrudnienia są dość spore. Jednakże konkurencja w pracy w ochronie jest także dość silna. Według statystyk portalu pracuj.pl, ochroniarz zarabia około 3,000 zł miesięcznie.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Ze względu na to, że siła robocza w sektorze bezpieczeństwa jest tak konkurencyjna, będziesz potrzebować efektywnego życiorysu dla ochroniarzy, który sprawi, że będziesz o krok przed konkurencją.

Na szczęście jesteśmy tu po to, aby pomóc ci w stworzeniu najlepszego życiorysu dla ochroniarza, przy użyciu naszych porad i przykładów życiorysów.

Jak napisać życiorys ochroniarza?

W sektorze bezpieczeństwa konkurencja jest bardzo zaciekła. Eksperci z tej branży muszą mieć umiejętności i doświadczenie, które umożliwi im ochronę prywatnych posiadłości, ale mogą oni nie wiedzieć jak napisać życiorys ochroniarza.

Nasz przewodnik o tym, jak napisać solidną aplikację zapewni ci sukces w zatrudnieniu.

Oprócz naszych przykładów życiorysów ochroniarzy ten artykuł pokaże ci także niezbędne informacje potrzebne do tego, aby krok po kroku skomponować solidne CV.

przyklady zyciorysow dla ochroniarzy

Jeżeli chodzi o aplikację na stanowisko ochroniarza, musisz stworzyć kilka sekcji w życiorysie. Te sekcje służą do opisania twojego poprzedniego doświadczenia zawodowego, celów zawodowych oraz osiągnięć.

Upewnij się, że wszystkie części twojego życiorysu są napisane w poprawny sposób. Jest to kluczowy sposób na zdobycie uwagi potencjalnego pracodawcy i bycie o krok przed konkurencją.

Dobry życiorys ochroniarza powinien zawierać następujące sekcje:

 • Dane kontaktowe,
 • cele zawodowe,
 • doświadczenie,
 • umiejętności,
 • edukacja.
Ten artykuł pokaże ci w jaki sposób, od początku do końca, napisać i rozwinąć życiorys ochroniarza. Odwiedź naszą stronę, jeżeli chcesz przejrzeć przykłady efektywnych życiorysów dla ochroniarzy.

Opisz swoje cele zawodowe na najwyższym poziomie

Nie ma wątpliwości, że rekruterzy w sektorze bezpieczeństwa otrzymują codziennie bardzo dużo aplikacji. Rekruterzy są zajęci i najprawdopodobniej nie będą mieć czasu na czytanie każdego życiorysy, który otrzymują.

Dobrym sposobem na to, aby wyróżnić się na tle konkurencji, jest stworzenie sekcji z celami zawodowymi. Jeżeli uważasz, że cele zawodowe w twoim życiorysie nie pasują do twojej aplikacji, możesz zamiast tego napisać podsumowanie życiorysu.

Sekcja z celami zawodowymi powinna znajdować się na górze twojego życiorysu i jest wspaniałym sposobem na to, aby zwrócić uwagę rekrutera. Powinna być długa na parę zdań.

Musisz w niej przedstawić swoje cele zawodowe, osiągnięcia oraz umiejętności w bezpośredni, precyzyjny i zwarty sposób.

Wyobraź sobie, że jest to rodzaj prezentacji, którą przedstawiasz rekruterom, i w której wyjaśniasz dlaczego powinni zatrudnić ciebie. Prezentujesz w niej, w jaki sposób firma może skorzystać na twoich umiejętnościach i doświadczeniu. Poniżej znajdziesz przykłady efektywnych i nieefektywnych sekcji przedstawiających cele zawodowe. Na naszej stronie internetowej znajdziesz więcej obszernych życiorysów pracownika ochrony.

Przykłady sekcji z celami zawodowymi w życiorysie ochroniarza

Ochroniarz, który chce zastosować swoje umiejętności w zakresie obsługi klienta i zapobiegania kradzieży w Waszej firmie. Zapewnił ochronę na Festiwalu XYZ, gdzie rozładował kilka napiętych sytuacji między uczestnikami wydarzenia. Ukończył trening na ochroniarza w programie szkoleniowym dla organów ścigania.

Ciężko pracujący kandydat gotowy do zapewnienia ochrony w firmie. Aktywny i szybko uczący się, chętny na szkolenie z zakresu ochrony w Waszej firmie. Rozwiązał wiele sytuacji kryzysowych.


Jakie jest najlepszy format dla życiorysu ochroniarza?

Wiele czynników może sprawić, że twoja aplikacja zakończy się sukcesem lub porażką. Logiczna struktura życiorysu to dobry sposób na zwrócenie uwagi rekrutera. Jednym z najważniejszych elementów w trakcie tworzenia efektywnego życiorysu jest wybranie poprawnego formatu.

Upewnienie się, że każda sekcja jest napisana w poprawny sposób, z właściwym układem, jest kluczowe, szczególnie jeśli chodzi o sekcję z opisem doświadczenia. Wiele osób pracujących w sektorze bezpieczeństwa nie zdaje sobie z tego sprawy.

Większość życiorysów ochroniarzy, które są wysyłane do zatrudniających firm, zawiera zwykłą listę z doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami kandydata, które są związane z oferowaną pracą. To bardzo nieefektywne podejście, które może zmniejszyć twoje szanse na zatrudnienie.

Dobrym sposobem na zwrócenie uwagi rekrutera jest użycie w twoim życiorysie odwróconej chronologii. Oznacza to, że najnowsze stanowisko pracy powinno pojawić się jako pierwsze w części, gdzie opisujesz swoje doświadczenie zawodowe. W ten sposób sekcja dotycząca doświadczenia będzie miała logiczną strukturę. Twoja praca nad formatem życiorysu nie musi skończyć się na użyciu odwróconej chronologii. Użycie przyciągającego uwagę wzoru życiorysu może być decydującym czynnikiem, który zapewni ci zatrudnienie. Aby uzyskać więcej wzorów CV i pomysłów na formatowanie, sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Jak stworzyć opis doświadczenia i obowiązków w życiorysie ochroniarza?

Bycie ochroniarzem jest tak samo trudne, jak i interesujące. Pracujesz jako ekspert, który jest odpowiedzialny za ochronę majątku firmy zarówno w dzień, jak i w nocy. Odbyłeś też niezbędne treningi, które nauczył cię jak reagować na pogróżki, zarówno fizyczne, jak i werbalne.

Z pewnością podczas swojej pracy jako ekspert w zakresie bezpieczeństwa zebrałeś nieco doświadczenia. Dobrym sposobem na to, aby zademonstrować to twojemu pracodawcy, jest wymienienie poprzedniego doświadczenia zawodowego w sekcji z opisem pracy.

Sekcja z opisem pracy, znana także jako sekcja, w której opisujesz twoje poprzednie podobne stanowiska, musi prezentować twoje poprzednie miejsca pracy. Tak jak pozostałe części twojego życiorysu ochroniarza, ta sekcja musi być napisana w zwarty i zrozumiały sposób.

przyklady zyciorysow dla ochroniarzy

Opisujesz w niej, w jaki sposób twoje poprzednie zatrudnienie daje ci kwalifikacje do roli ochroniarza firmy, do której aplikujesz.

Postaraj się przywołać przypadki, podczas których musiałeś użyć swoją wiedzę oraz zdecydowanie. Opisz sytuacje, kiedy musiałeś radzić sobie z wypadkami takimi jak zagrożenie pożarowe i podczas których chroniłeś własność pracodawcy. Wspomnij też, w jaki sposób obecność ciebie jako ochroniarza wpłynęła na zmniejszenie nielegalnych działań w obrębie firmy.

Doskonałym dodatkiem do tej sekcji jest poprzednie doświadczenie zawodowe w organach ścigania. To w automatyczny sposób pokazuje twoją znajomość stanowisk w branży bezpieczeństwa.

Przykłady opisów pracy w sektorze bezpieczeństwa

POPRAWNY
DOŚWIADCZENIE

Uzbrojony Ochroniarz

Służby Bezpieczeństwa

06/2015 - 11/2018

Kraków

 • Monitorowanie budynku odwiedzanego przez ponad 200 osób dziennie przy użyciu systemu CCTV.
 • Utworzenie tras patrolowych dla pracowników ochrony w celu kontrolowania naruszeń i zwiększenia ochrony.
 • Zmniejszenie liczby podejrzanych wypadków o 50% dzięki regularnemu i dokładnemu kontrolowaniu wejść do budynku.
 • Użycie doświadczenia w obsłudze klienta podczas kontaktu z odwiedzającymi i wynajmującymi budynek.
 • Zgłaszanie podejrzanych zachowań i osób pojawiających się nieopodal budynku.

To jest przykład efektywnego opisu pracy ochroniarza. Sekcja zawiera wypunktowanie z istotnymi, bezpośrednimi informacjami o pracy na stanowisku ochroniarza.

Dobry opis pracy ma krótkie, przejrzyste zdania opisujące twoje poprzednie osiągnięcia.

Poniżej znajdziesz przykład tego, jak twój opis pracy NIE powinien wyglądać.


NIEPOPRAWNY
DOŚWIADCZENIE

Uzbrojony Ochroniarz

Służby Bezpieczeństwa

06/2015 - 11/2018

Kraków

 • Utrzymywanie zagrożenia bezpieczeństwa na minimalnym poziomie.
 • Monitorowanie wejść pracowników i autoryzowanych klientów.
 • Pracowanie jako uzbrojonych ochroniarz w budynku firmy.

To nieefektywny opis pracy. Obowiązki zostały zwyczajnie wyliczone w wypunktowaniu, ale nie dają żadnego dodatkowego kontekstu.

Przykład życiorysu dla ochroniarzy bez doświadczenia

Jeżeli dopiero zaczynasz i szukasz pracy jako ochroniarz bez poprzedniego doświadczenia zawodowego, nie musisz się martwić. Mamy coś dla ciebie. Poniżej podaliśmy przykłady opisu pracy dla początkujących pracowników ochrony.

Nawet jako początkujący kandydat, poprzez wymienienie twoich poprzednich stanowisk pracy związanych z ochroną, możesz sprawić, że twój życiorys ochroniarza będzie wyjątkowy.

Przykład powyżej idealnie pokazuje, w jaki sposób kandydat potrafi zapewnić bezpieczeństwo w miejscach, w których pracował.

Najważniejsze umiejętności w życiorysie ochroniarza

Aplikacja profesjonalnego pracownika ochrony musi zawierać listę odpowiednich kwalifikacji w zakresie ochrony i pokazywać, że kandydat zna normy bezpieczeństwa.

Oprócz kwalifikacji, o których będziesz mówić w opisie stanowiska, wspaniałym sposobem na zwrócenie uwagi rekrutującej firmy jest dodanie do twojego życiorysu sekcji z umiejętnościami.

Sekcja z umiejętnościami to miejsce, w którym możesz pokazać swoje umiejętności najbardziej pasujące do roli profesjonalnego ochroniarza.

Możesz tu zawrzeć szeroki wachlarz umiejętności. Mogą to być cechy osobiste, które mogą przynieść korzyści firmie zatrudniającej, lub umiejętności techniczne.

przyklady zyciorysow dla ochroniarzy

Miękkie umiejętności, takie jak dobra komunikacja interpersonalna pokaże pracodawcy, że możesz pracować z personelem i odwiedzającymi.

Z drugiej strony wspomnienie o zdolnościach, których używałeś na poprzednich stanowiskach pracy, może mieć nieoceniony wpływ na efektywność twojego życiorysu. Na przykład, pokazanie, że jesteś zaznajomiony z systemami ochrony, może wzbudzić duże zainteresowanie twoim życiorysem.

Oto lista umiejętności, które możesz dodać do sekcji przedstawiającej twoje zdolności:

 • Krytyczne myślenie,
 • Monitoring kamer,
 • Sprzęt do nadzoru,
 • Wiedza dotycząca wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych,
 • Komunikacja,
 • Zdolności w zakresie obsługi klienta,
 • Zarządzanie,
 • Patrolowanie,
 • Zorientowanie na szczegóły,
 • Szybkie uczenie się,
 • Pierwsza pomoc i resuscytacja krążeniowo-oddechowa,
 • Zarządzanie czasem,
 • Zdolności interpersonalne,
 • Umiejętność obserwacji,
 • Spostrzegawczość,
 • Zdolności do porozumiewania się,
 • Broń palna,
 • Rozwiązanie konfliktu,
 • Negocjacja,
 • Umiejętność słuchania,
 • Rzetelność,
 • Umiejętność rozwiązywania problemów,
 • Prawo jazdy.

Zainteresowania i hobby

Wbrew powszechnemu przekonaniu dodanie swoich zainteresowań i hobby do życiorysu jest dobrym pomysłem.

Jesteśmy tu, aby powiedzieć ci: tak, dodanie sekcji z zainteresowaniami do twojego życiorysu może sprawić, że twoja aplikacja będzie wyjątkowa.

Poprzez dodanie swoich zainteresowań i hobby do podania o pracę, przekazujesz rekruterowi informacje, które mówią więcej tym, kim jesteś. To w efekcie może stworzyć większe zainteresowanie czytelnika i potencjalnie zaowocować telefonem od rekrutera.

Zainteresowania to tematy, o których zawsze chcesz wiedzieć więcej, podczas gdy hobby to zajęcia, które robisz dla przyjemności.

W dzisiejszych czasach zmienia się kultura dotycząca włączania sekcji hobby i zainteresowań do życiorysu. Wspomnienie w CV twoich aktywności poza pracą pokaże, że nie jesteś zwykłym pracownikiem, próbującym być trybikiem w maszynie. Rekruterzy lubią osobowość.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

FAQ

Jaki jest dobry cel zawodowy do wpisania w podsumowaniu życiorysu ochroniarza?

Dobre podsumowanie celów zawodowych w życiorysie powinno być krótkie. Musisz w nim wspomnieć o twoich celach zawodowych, osiągnięciach oraz umiejętnościach w bezpośredni, precyzyjny i zwarty sposób.

Wspomnij, że starasz się wykorzystać w pracy swoje umiejętności zawodowe. Następnie postaraj się opisać istotne osiągnięcia na poprzednich stanowiskach. Ta sekcja powinna składać się z jednego zdania.

Umieszczenie najważniejszych informacji w krótkim paragrafie sprawi, że rekruter będzie mógł zapoznać się z twoimi celami w łatwy sposób i zainteresować się twoim podaniem.

Jak stworzyć życiorys początkującego pracownika w branży bezpieczeństwa cyfrowego?

Jeżeli jesteś kandydatem, który nie ma znacznego doświadczenia zawodowego, nie musisz się martwić. Jest kilka sposobów na to, aby twój życiorys był efektywny.

Ze względu na to, że nie posiadasz dużego doświadczenia, upewnij się, że sekcja z twoimi celami zawodowymi i umiejętnościami pokrywa się z wymaganiami pracy, o którą aplikujesz. Dodaj ważne słowa-klucze związane z branżą oraz miękkie i techniczne umiejętności, które posiadasz.

Upewnij się, że w sekcji z umiejętnościami dodałeś certyfikaty oraz znajomość programów.

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia zawodowego w branży bezpieczeństwa cyfrowego, postaraj się dodać poprzednie stanowiska zawodowe w sekcji z opisem doświadczenia zawodowego.

Wspomnij na przykład o tym, jak monitorowałeś budynek biura używając różnych kamer i kanałów, albo o tym, jaki miałeś dostęp do programów kontrolujących bezpieczeństwo drzwi w miejscu pracy.

W jaki sposób wymienić certyfikaty w życiorysie pracownika ochrony?

Certyfikaty są niezwykle cennymi i ważnymi punktami odniesienia, jeśli chodzi o wiedzę pracowników ochrony. Rekruterzy będą bardziej skłonni wybierać Twoją aplikację spośród innych tylko dlatego, że masz licencję.

Certyfikaty możesz dodać do swojego CV na kilka sposobów:

 • Na początku CV, obok Twojego imienia i nazwiska.
 • W pierwszym, wprowadzającym zdaniu twojego CV.
 • W sekcji umiejętności.
 • Dodając do CV sekcję z certyfikatami.

Spójrz na niektóre z najbardziej znanych certyfikatów dla ochroniarzy:

 • Licencja pracownika ochrony I stopnia
 • Licencja ochroniarza II stopnia
 • Pierwsza pomoc
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
 • Kontrola tłumu
 • Kontrola dostępu
 • Zachowanie na miejscu zbrodni
 • Szkolenie z etyki.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV