Przykłady życiorysów dla analityka danych

Według Forbesa, analityka danych, czy też nauka o danych to praca, która staje się coraz bardziej popularna i jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin na LinkedIn.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Zapotrzebowanie na analityków danych i specjalistów do eksploracji danych wzrosło w przeciągu ostatnich lat, sprawiając, że jest to bardzo pożądana ścieżka kariery. Jeżeli chcesz zdobyć pracę jako analityk danych, będziesz musiał stworzyć życiorys analityka danych, który będzie się wyróżniał. Właśnie dlatego, jeżeli chcesz zdobyć uwagę rekruterów, powinieneś przejrzeć różne przykłady życiorysów analityków danych. Oprócz profesjonalnego narzędzia do tworzenia życiorysów możesz także potrzebować niektórych wskazówek, które przekażemy ci, aby pomóc ci stworzyć twój życiorys analityka danych.

W obecnych czasach firmy gromadzą wiele danych z różnych profesjonalnych źródeł certyfikowanych przez Google i muszą je wykorzystywać, aby poprawić ogólną wydajność i uzyskać przewagę nad konkurencją. Analityk danych pomaga firmie wykorzystać dane, analizując je w celu zidentyfikowania potencjalnych możliwości i ustalenia trendów, które mogą wskazać problemy, jakie ma dana firma.


Co przedstawić w życiorysie analityka danych

przyklady zyciorysow dla analityka danych

Jeżeli chcesz aplikować o pracę analityka danych, musisz stworzyć życiorys, który sprawi, że będziesz wyróżniał się na tle innych osób poszukujących pracę. Możesz do tego użyć szablonu życiorysu. Być może zechcesz użyć wzoru życiorysu analityka danych do stworzenia przyciągającego życiorysu, zawierającego wszystkie wymagane informacje i prezentującego twoje kwalifikacje. Niektóre z sekcji, które musisz zawrzeć w swoim życiorysie analityka danych to:

 • Odpowiednio sformatowany nagłówek z odpowiednim i przekonującym profilem analityka danych.
 • Zwięzłe podsumowanie życiorysu analityka danych odpowiednio dostosowane do pracy, o którą się ubiegasz.
 • Sekcja z doświadczeniem, która powinna pomóc ci wyróżnić się i stać się jedną z najlepszych opcji dla rekrutera.
 • Sekcja z umiejętnościami technicznymi, która jasno pokazuje twoje najbardziej istotne umiejętności zawodowe.
 • Na koniec przygotuj sekcję dostosowaną do twoich indywidualnych potrzeb. Może to obejmować sekcję z publikacjami i certyfikatami, które wzmocnią wartość twojego życiorysu.

Nagłówek to pierwsza rzecz, którą rekruter zobaczy w twoim życiorysie analityka danych. Daje on rekruterowi więcej konkretnych informacji na temat tego, kim jesteś. Ja zawsze sprawdzam, czy ta część zawiera moje aktualne dane kontaktowe, a także czy zawiera link do mojego zawodowego bloga, na którym pokazuję swoje projekty z zakresu analizy danych. Menedżerowie ds. zatrudnienia mają tylko kilka sekund, aby spojrzeć na twój życiorys, a więc zły nagłówek może cię szybko zdyskwalifikować. W związku z tym dobrze napisany nagłówek jest kluczowy, aby sprawić dobre pierwsze wrażenie i zwiększyć twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Jak sformatować życiorys analityka danych?

Większość rekruterów tylko powierzchownie przejrzy twój życiorys analityka danych, dlatego tak kluczowe jest użycie formatu życiorysu analityka danych, który jest łatwy do odczytania. Analityk danych może użyć jednego z trzech popularnych formatów życiorysu analityka danych:

Format chronologiczny

Ten format wymienia twoje doświadczenie zawodowe na górze życiorysu w odwróconym porządku chronologicznym.

Format funkcjonalny

Ten format kładzie większy nacisk na twoje istotne umiejętności i możliwości niż na twoje doświadczenie zawodowe.

Format mieszany

Ten format miesza ze sobą aspekty formatu funkcjonalnego i chronologicznego.

Format chronologiczny i mieszany działają dobrze dla osób, które mają średni poziom doświadczenia jako analitycy danych. Format mieszany pokazuje imponujące moment twojej kariery oraz osiągnięcia, dlatego też jest dobrym wyborem dla analityków danych z dużym doświadczeniem. Świeżo upieczeni studenci i kandydaci, którzy zmieniają swoją karierę na branżę analityki danych i nie mają za dużo doświadczenia zawodowego, powinni sięgnąć po format funkcjonalny.

Wybierz właściwy szablon dla swojego życiorysu analityka danych

Wzór życiorysu analityka danych to wspaniały wybór dla osób szukających pracy. Upraszcza on proces tworzenia życiorysu, ponieważ ma już gotowy, unikalny wzór. Najlepsze szablony życiorysów dla analityka danych powinny być dobrze sformatowane i przyciągać uwagę, z układem, który jest akceptowany w branży.

Kiedy znajdziesz życiorys analityka danych, który pasuje do twoich potrzeb, możesz go wypełnić informacjami i zacząć rozsyłać do potencjalnych pracodawców. Sprawdź nasze szablony życiorysów i wzory listów motywacyjnych, aby stworzyć swój życiorys analityka danych.

Zacznij pisanie swojego życiorysu analityka danych od podania informacji kontaktowych

Jeżeli chcesz zdobyć swoją wymarzoną pracę, podanie swoich informacji kontaktowych w życiorysie analityka danych jest bardzo istotne. Możesz być właściwym kandydatem na stanowisko, ale jeżeli rekruter nie będzie w stanie się z tobą skontaktować, stracisz swoją szansę. Nie ma specyficznego formatu, którego należałoby użyć, aby podać te informacje, ale muszą być one bezbłędne.

Informacje kontaktowe na twoim życiorysie analityka danych powinny zawierać:

 • Twoje imię i nazwisko
 • Tytuł powinien brzmieć: analityk danych
 • Numer telefonu
 • Adres e-mail
 • Możesz też podać swoje miejsce zamieszkania. Jeżeli aplikujesz o pracę za granicą, powinieneś podać swoją lokalizację.
Przykład
Adam Nowak, analityk danych. 726 524 630
adam.nowak@gmail.com.

Stwórz profesjonalne podsumowanie

przyklady zyciorysow dla analityka danych

Jeżeli pracowałeś jako analityk danych i zdobyłeś nieco doświadczenia jako starszy analityk danych, podsumowanie życiorysu to wspaniały sposób, aby przedstawić i podkreślić swoje umiejętności jako analityk danych poprzez pokazanie, w jaki sposób osiągnąłeś swoje rezultaty w miejscu pracy.

Przedstawienie celów zawodowych to dobre rozwiązanie dla początkujących analityków danych, ponieważ możesz pokazać swoją pasję do pracy, nawet jeżeli nie masz jeszcze dużego doświadczenia jako analityk danych.

Podczas tworzenia podsumowania życiorysu analityka danych, skup się na podkreśleniu swojego długoletniego doświadczenia i wspomnij o tym, jak wpłynąłeś na twoje miejsce pracy. Osiągnięcia powinny być mierzalne i jasno pokazywać jak twoje umiejętności pomogły ci osiągnąć konkretne rezultaty.

Cele kariery powinny pokazywać twoje umiejętności oraz pasję do pracy, nawet jeżeli nie masz doświadczenia. Jeżeli dopiero zaczynasz jako analityk danych, upewnij się, że zademonstrowałeś swoje zainteresowanie i pasję do pracy. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, nie pomijaj sekcji, w której przedstawiasz cele zawodowe.

Chodzi o to, aby przyciągnąć uwagę kierownika ds. rekrutacji twoim podsumowaniem lub celami zawodowymi i sprawić, by dał ci szansę.

Przykłady podsumowania życiorysu analityka danych

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób stworzyć atrakcyjne podsumowanie życiorysu analityka danych, sugeruję, abyś przejrzał niektóre przykłady podsumowań życiorysów analityków danych. Istnieje wiele przykładów życiorysów, które możesz wziąć pod uwagę. Spójrzmy na przykłady prawidłowo i źle skonstruowanych podsumowań dla życiorysów analityka danych.

Prawidłowo

Wykształcony, profesjonalny inżynier danych z jedenastoletnim doświadczeniem, który chce wykorzystać swoje umiejętności eksploracji danych do ulepszania modeli biznesowych dla Arifu Limited. Moje osiągnięcia obejmują wykorzystanie algorytmów eksploracji danych do analizy danych, które w efekcie zwiększyło przychody o 30%.


To podsumowanie jest bardzo dobre, ponieważ prezentuje mierzalne osiągnięcia, które mogą zdobyć uwagę rekrutera.

Nieprawidłowo

Jestem wykształconym, profesjonalnym inżynierem danych z czterema latami doświadczenia. Szukam pracy w waszej firmie. Jestem dobry w wizualizacji danych, modelach uczenia maszynowego i przetwarzaniu danych.


To podsumowanie jest napisane niepoprawnie. Jest też pobieżne i nie pokazuje żadnych osiągnięć osoby ubiegającej się o pracę.

Zawsze przedstawiaj swoje wykształcenie w życiorysie

Jeżeli tworzę życiorys analityka danych, prawdopodobnie nie będę wspominać wykształceniu w pierwszej sekcji, o ile nie jestem świeżo upieczonym studentem i aplikuję o moją pierwszą pracę marzeń. Zacznę mój życiorys analityka danych od podania istotnego doświadczenia zawodowego, jeśli takie mam, oraz dodam, przed sekcją z wykształceniem, wszystkie ważne projekty, nad którymi pracowałem.

Nie oznacza to, że wykształcenie nie jest ważne. Ponadto, jest ono wymagane w większości prac na stanowisku analityka danych. Jeżeli ukończyłeś kurs, na którym zdobyłeś wiedzę na temat uczenia maszynowego, wizualizacji danych, modelowania danych, czy eksploracji danych, nie zapomnij o tym wspomnieć w sekcji z wykształceniem.

Kiedy dodajesz informacje na temat twojego wykształcenia, przedstaw tylko szkoły, do których uczęszczałeś po liceum. Jeżeli nie zdobyłeś tytułu magistra, ale posiadasz dyplom szkoły policealnej, nie musisz wymieniać nazwy swojego liceum.

Jeżeli nie posiadasz dyplomu ukończenia uczelni wyższej, możesz pominąć tę sekcję. Nie wspominaj tu także o swoich kursach z uczenia maszynowego, czy innych szkoleniach, które ukończyłeś online. Można o nich wspomnieć, aplikując o pracę analityka danych, ale w innej sekcji. Sprawdź nasze przykłady życiorysów, aby dowiedzieć się, jak stworzyć sekcję z edukacją w swoim życiorysie.

Przykład
Licencjat z Informatyki, Politechnika Warszawska
2007-2010

 • Wyróżniałem się na zajęciach z eksploracji danych i we wszystkich moich projektach z zakresu analizy danych
 • Ukończyłem projekt z zakresu uczenia maszynowego i otrzymałem tytuł najlepszego studenta na zajęciach, nadany przez mojego profesora
 • Wykorzystałem modele regresji danych do przewidywania tendencji, które wpłynęły na ceny akcji warszawskiej firmy inwestycyjnej.

przyklady zyciorysow dla analityka danych

Jak opisać swoje doświadczenie zawodowe w życiorysie analityka danych?

Jeżeli chcesz, aby twój życiorys analityka danych wyróżniał się, upewnij się, że zacząłeś opis od najbardziej istotnego doświadczenia zawodowego. Sekcja z doświadczeniem zawodowym pokazuje rekruterowi, że potrafisz dobrze pełnić funkcję analityka danych, ponieważ robiłeś już coś podobnego w przeszłości.

Dodaj doświadczenie zawodowe, które jest istotne dla pracy, o którą aplikujesz, ponieważ rekruterzy są zainteresowani tylko doświadczeniem, które odpowiada stanowisku, o które się ubiegasz. Zawsze sprawdzaj opis pracy analityka danych i stwórz swój życiorys analityka danych tak, aby pasował do opisu. Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób stworzyć sekcję z doświadczeniem zawodowym, możesz sprawdzić przykłady życiorysów analityków danych, aby wiedzieć, o czym wspomnieć w tej sekcji.

Każdy punkt w tej sekcji, powinien wspominać twój tytuł zawodowy, nazwę firmy, twoje poprzednie stanowisko, oraz czas, w którym pełniłeś daną funkcję, a także wymieniać twoje osiągnięcia. Skup się na przedstawieniu swoich osiągnięć na stanowisku analityka biznesowego przy użyciu danych metrycznych, a nie opisu obowiązków. W ten sposób zademonstrujesz, że wiesz, jako analityk danych, jak przełożyć dane biznesowe na rzeczywiste wyniki biznesowe.

Techniczne umiejętności w życiorysie analityka danych

Sekcja z umiejętnościami jest kluczowa, ponieważ większość rekruterów używa słów kluczy do wstępnej selekcji kandydatów i eliminuje wszystkie aplikacje, które nie zawierają umiejętności wymaganych w życiorysie analityka danych. Może być ci trudno zademonstrować swoje umiejętności i doświadczenie, kiedy starasz się zdobyć swoją pierwszą pracę jako analityk danych. Poza włączeniem swoich ukończonych projektów istnieje wiele innych sposobów na to, aby zademonstrować swoje umiejętności techniczne.

Możesz dołączyć sekcję z umiejętnościami do swojego życiorysu analityka danych i dodać zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. Umiejętności miękkie, takie jak umiejętność komunikacji i rozwiązywania problemów, nie zawsze są wymagane na stanowiskach technicznych. Eksperci ds. kariery radzą, aby w życiorysie analityka danych zacząć od najsilniejszych umiejętności, a skończyć na najsłabszych. Twarde umiejętności, takie jak Python, wizualizacja danych, eksploracja danych, wiedza z zakresu analizy danych, uczenie maszynowe i modelowanie danych, są istotniejsze podczas rekrutacji na stanowisko analityka danych.

przyklady zyciorysow dla analityka danych

Projekty, certyfikaty i nagrody analityka danych

Jeżeli wymieniłeś już wszystkie istotne detale, ale nadal masz trochę wolnego miejsca, możesz dodać swoje certyfikaty, profesjonalne szkolenia, nagrody oraz projekty z zakresu analityki danych. Eksperci radzą, aby dodać te certyfikaty, które są związane z analizą danych i możesz zauważyć tę tendencję w większości życiorysów.

Mimo że ta sekcja nie jest obowiązkowa, może ci ona pomóc zdobyć pracę marzeń, ponieważ sprawia, że twój życiorys analityka danych będzie się wyróżniał. Załóżmy, że byłeś ostatnio na szkoleniu dotyczącym uczenia maszynowego. W takim przypadku jest to miejsce, w którym należy o tym wspomnieć i uwzględnić wszelkie inne istotne certyfikaty online dotyczące nauki o danych, które pokazują, że stale rozwijasz swoją wiedzę.

Przykład
Nagrody/certyfikaty
ProgramHack dla analityków danych
Grudzień 2017- Obecnie

Nauczyłem się, jak manipulować danymi oraz programować w najpopularniejszych językach programowania. Nauczyłem się też, w jaki sposób dokonywać prognoz za pomocą statystyk i modeli uczenia maszynowego.

Porady dla początkujących analityków danych

Z własnego doświadczenia wiem, że posiadanie doświadczenia podczas aplikowania o pracę jako analityk danych jest zawsze pomocne. Eksperci ds. kariery w branży analizy danych polecają początkującym analitykom danych dodanie jakiegokolwiek doświadczenia, ponieważ zdobycie pracy z życiorysem, w którym nie ma w ogóle dodanego doświadczenia może być trudne.

Początkujący analitycy danych mogą ukończyć kurs z modeli uczenia maszynowego i zaangażować się w pracę jako wolni strzelcy, aby zdobyć doświadczenie i zaprezentować je w swoim życiorysie. Na stronach takich, jak Github znajdziesz kilka otwartych projektów, które możesz wykonać. Jeżeli posiadasz jakieś projekty związane z analizą danych, które wykonałeś w szkole, je także możesz wymienić w swoim życiorysie analityka danych.

Kluczowe punkty

Pamiętaj o następujących wskazówkach dotyczących tworzenia wyjątkowego życiorysu dla analityka danych:

 • Przeczytaj dokładnie opis pracy, aby upewnić się, że twój życiorys i list motywacyjny analityka danych pasują do stanowiska, o które aplikujesz.
 • Zamiast po prostu wymieniać swoje umiejętności pozwól, aby pokazały one twoje mierzalne osiągnięcia.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Najczęściej zadawane pytania

Czy potrzebuję dyplomu, aby pracować jako analityk danych?

Nie potrzebujesz dyplomu, aby pracować jako analityk danych, ale potrzebujesz twardych umiejętności, takich jak programowanie oraz musisz mieć dużą wiedzę w zakresie matematyki i statystyki.

Jak zaprezentować projekty z analizy danych w życiorysie?

Możesz dodać “dodatkową” sekcję w swoim życiorysie analityka danych, aby zaprezentować swoje projekty i wymienić ważne umiejętności, które zdobyłeś podczas projektów.

Jak dużo zarabia analityk danych?

Według portalu pracuj.pl, analityk danych zarabia średnio 6 800 PLN brutto miesięcznie.

Jak długi powinien być życiorys analityka danych?

Każdy dobry życiorys powinien być jednostronicowy. Dotyczy to także życiorysu analityka danych. Taka długość jest zalecana, ponieważ niektórzy rekruterzy mogą odrzucić życiorys analityka danych, jeśli jest dłuższy niż jedna strona.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV