Jak napisać CV dla pomocy pielęgniarskiej/instrumentariuszki - przewodnik

Obecny system opieki zdrowotnej cierpi na braki kadrowe. Brakuje pracowników każdego szczebla. Aby przeprowadzić operację, oprócz chirurga, potrzebne są także pomagające pielęgniarki, czyli instrumentariuszki.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Pomoc pielęgniarska - CV (przykładowe CV)

Laura Radomska

Instrumentariuszka
Kraków
111 222 321
laura.radomska@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad trzech lat pracuję jako instrumentariuszka w szpitalu regionalnym. Dzięki mojej umiejętności pracy zespołowej, z powodzeniem pomogłam w zrealizowaniu ponad 200 operacji. Dobro moich pacjentów jest moim priorytetem, na co dowodem jest otrzymany przeze mnie tytuł pielęgniarki roku.

Doświadczenie

Pielęgniarka operacyjna
Szpital regionalny
Warszawa
2015-2020

  • Przygotowałam i sterylizowałam narzędzia do wykonywania operacji i zabiegów.
  • Efektywnie komunikowałam się z chirurgiem i zespołem, aby zapewnić jak najlepszą opiekę pacjentom podczas operacji.
  • Nadzorowałam pracę trzech stażystek.


Wykształcenie

Pielęgniarstwo – studia magisterskie
Uniwersytet Medyczny
Warszawa
2015-2017

Umiejętności

  • Sterylizacja narzędzi,
  • przygotowywanie sali operacyjnej do zabiegów,
  • Umiejętność doboru narzędzi podczas operacji,
  • Łatwe komunikowanie się,
  • Zarządzanie zespołem,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Odporność na stres,
  • Punktualność.

Nawet w sektorach cierpiących na niedobory kadrowe możesz spotkać się ze sporą konkurencją. Jeżeli chcesz zdobyć posadę pielęgniarki na bloku operacyjnym, koniecznie stwórz doskonałe CV instrumentariuszki.

Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać skuteczne CV, które przyciągnie uwagę pracodawcy.

📌 Pamiętaj, że przykładowe CV to jedynie źródło inspiracji. Nigdy nie kopiuj treści życiorysu zawodowego z Internetu. Możesz się nią posiłkować, ale napisz własne CV, które będzie odzwierciedlało twoje kwalifikacje i odnosiło się do konkretnej oferty pracy.

Pielęgniarka operacyjna - CV i jego części

Dobre CV to takie, które przedstawia twoje kwalifikacje i umiejętności w ciekawy i przejrzysty sposób. Warto wiedzieć, że CV musi zawierać kilka obowiązkowych sekcji. Są to:

  • nagłówek,
  • doświadczenie zawodowe,
  • umiejętności,
  • wykształcenie.

Pracodawca z pewnością doceni te kandydatki, które wykażą się czymś więcej niż wymagane minimum. Aby wyróżnić swoje CV, koniecznie dodaj dodatkowe sekcje, przedstawiające twoje wyjątkowe umiejętności (na przykład znajomość języków obcych, ukończone kursy i szkolenia), a także podsumowanie zawodowe, w którym pokrótce opiszesz najważniejsze informacje o twojej karierze.

Za moment omówimy poszczególne sekcje i przedstawimy przykładowe CV, które pomogą ci napisać twoje podanie pielęgniarki operacyjnej.


Pomoc pielęgniarska CV

Jaki format CV jest najlepszym wyborem?

To, jaki format życiorysu zawodowego wybierzesz, warunkuje kolejność pojawiania się poszczególnych sekcji w CV. Pamiętaj, że dobre CV to takie, które pokazuje ciebie od jak najlepszej strony.

Do wyboru masz trzy formaty:

  • chronologiczny (w którym na pierwszym miejscu jest twoje doświadczenie),
  • funkcjonalny (w którym najważniejszą rolę odgrywają umiejętności),
  • mieszany (łączący w sobie cechy dwóch poprzednich).

Dobrze wybrany format może ci pomóc wyróżnić swoje mocne strony.

📌 Niezależnie od tego, jaki format wybierzesz, postaraj się przedstawić swoje doświadczenie i wykształcenie w odwróconej kolejności chronologicznej, czyli od najnowszego do najstarszego. W ten sposób pracodawca od razu zauważy twoje najnowsze osiągnięcia.

W naszym kreatorze CV masz możliwość przestawiania sekcji w CV tak, aby jak najbardziej pasowały do twoich potrzeb.

Ile zarabia instrumentariuszka?

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń pielęgniarki operacyjne mogą liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości 5 440 złotych brutto na miesiąc. 25% najlepiej zarabiających osób otrzymuje ponad 6 600 złotych brutto miesięcznie. Aż 97% osób zatrudnionych w branży to kobiety.

Nagłówek w CV instrumentariuszki

Nagłówek to jedna z ważniejszych części życiorysu zawodowego, także dla pielęgniarki. To w nim musisz podać swoje dane osobowe. Wystarczy, że popełnisz literówkę w adresie e-mail lub przekręcisz cyfry w numerze telefonu, a możesz stracić swoją szansę na zdobycie posady pielęgniarki operacyjnej. To właśnie używając tych danych, pracodawca skontaktuje się z tobą w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Pamiętaj też, że nagłówek to pierwsza część CV, którą dostrzeże rekruter. Jeżeli będzie schludna i przejrzysta, możesz zrobić dobre wrażenie i zachęcić do przeczytania twojego CV.

W tej części podaj tylko te dane osobowe i kontaktowe, które są ważne dla rekrutacji. Ogranicz się do podstaw takich jak:

  • Imię i nazwisko
  • Nazwa pełnionego stanowiska (opcjonalnie)
  • Numer telefonu
  • Adres e-mail
  • Miejsce zamieszkania (wystarczy sama miejscowość)
⚠️ Pamiętaj, że aplikując o pracę za granicą, musisz sprawdzić, jakie dane osobowe mogą zostać umieszczone w CV.

Podawanie większej ilości informacji może spowodować, że nieumyślnie podasz dane, które są uznawane za wrażliwe, a w efekcie, twoje CV może zostać zdyskwalifikowane. Możesz podać więcej danych wyłącznie wtedy, gdy pracodawca prosi o nie w ogłoszeniu o pracę.

Czy w CV należy umieścić zdjęcie?

Podczas zatrudniania powinny się liczyć umiejętności i kwalifikacje pielęgniarki. Mimo to, że coraz więcej firm odchodzi od zwyczaju proszenia o CV ze zdjęciem, to nadal wielu pracodawców wymaga umieszczenia fotografii w dokumentach aplikacyjnych.

Pamiętaj, że nie masz obowiązku umieszczać zdjęcia w CV. Wybór należy do ciebie, a pracodawca nie może odrzucić twojej kandydatury tylko przez brak zdjęcia. Jeżeli w ogłoszeniu o pracę informacja o fotografii się nie pojawia, bezpieczniej będzie nie dodawać zdjęcia do CV.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na umieszczenie zdjęcia w CV, pamiętaj, że zdjęcie powinno przedstawiać cię jako profesjonalistkę. Możesz wykonać zdjęcie sama lub udać się do fotografa. Pamiętaj o schludnym uczesaniu oraz ubiorze.


Pomoc pielęgniarska CV

Doświadczenie zawodowe w CV

Doświadczenie zawodowe to jedna z kluczowych sekcji w twoim CV. Pracodawca na pewno będzie chciał wiedzieć, czy miałaś okazję wykorzystać swoje umiejętności w praktyce, podczas pracy z pacjentami. Dobrze napisana sekcja z doświadczeniem może sprawić, że praca będzie na wyciągnięcie ręki, a także, że otrzymasz lepsze wynagrodzenie.

Nawet jako początkująca pielęgniarka postaraj się stworzyć tę sekcję. Możesz tu wyróżnić swoje staże, praktyki, a nawet wolontariaty, podczas których rozwijałaś kwalifikacje i/lub umiejętności potrzebne w pracy pielęgniarki.

W tej sekcji podaj:

  • swój tytuł zawodowy,
  • miejsce pracy,
  • miejscowość,
  • czas trwania zatrudnienia.

Pamiętaj, że te podstawowe informacje to minimum oczekiwane przez pracodawców. Jeżeli chcesz ulepszyć swoje CV, ważne jest, aby pokazać też swoje osiągnięcia i najważniejsze obowiązki, jakie miałaś na stanowisku pielęgniarki. Swoje osiągnięcia i obowiązki opisz za pomocą wypunktowania, aby zachować przejrzystość dokumentu.

Spójrz na poniższy przykład, przedstawiający doświadczenie zawodowe:

Pielęgniarka instrumentariuszka
Szpital Publiczny numer 2 - chirurgia onkologiczna
Warszawa
2015-2020

  • Dbałam o przygotowywanie i sterylizowanie narzędzi do operacji.
  • Uczestniczyłam w ponad 200 operacjach, podczas których asystowałam chirurgowi w wykonywanych zabiegach.
  • Odpowiadałam za stan zużytego materiału i zawsze dbałam o to, by wszystkie potrzebne materiały były na składzie.
  • Podczas opieki nad pacjentami wykazywałam się dużą empatią, co zapewniało im poczucie godności i zaopiekowania.

📌 Do opisu swoich osiągnięć i obowiązków dodaj dane liczbowe, a na pewno zwrócisz uwagę rekruterów. W ten sposób bowiem pokazujesz, jak możesz przyczynić się do osiągania wspólnych celów szpitala czy kliniki.

Umiejętności w CV

Podczas pracy pielęgniarki musisz wiedzieć, jak zaopiekować się pacjentami i zapewnić im poczucie godności i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego sekcja z umiejętnościami to jedna z ważniejszych części CV pielęgniarki operacyjnej. Na jej podstawie pracodawca określi, czy twoje umiejętności są wystarczające, aby pomagać pacjentom, współpracować z zespołem medycznym, etc.

Pamiętaj, że choć praca pielęgniarki jest dość dobrze dostępna ze względu na braki kadrowe, to jednak możesz mieć pewne problemy z przejściem przez rekrutację. Niektóre firmy, w szczególności duże szpitale i kliniki, używają systemów śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy, które skanują CV i list motywacyjny pielęgniarki i odrzucają te dokumenty aplikacyjne, które nie zawierają słów kluczowych.

Nie martw się jednak. Wystarczy, że dobrze przeczytasz ofertę pracy - podane tam umiejętności są zazwyczaj słowami kluczowymi, potrzebnymi do przejścia przez wstępne fazy rekrutacji.

Zadbaj o to, by umiejętności podane jako kluczowe pojawiły się w pierwszej kolejności. Dzięki temu twoje CV pielęgniarki operacyjnej od razu przyciągnie uwagę rekrutrów.

⚠️ Nigdy nie kłam w CV. Jeżeli zostaniesz przyłapana na kłamstwie, możesz bezpowrotnie stracić swoją szansę na pracę w danej klinice. Pamiętaj też, że w pracy pielęgniarki najważniejsza jest pomoc pacjentom. Jeśli prawda wyjdzie na jaw już po zatrudnieniu ciebie na stanowisku, możesz zostać dyscyplinarnie zwolniona.

Nawet jeżeli nie spełniasz wszystkich wymagań, masz szansę na zdobycie zatrudnienia. Coraz więcej szpitali decyduje się na szkolenie pracowników ze względów na braki kadrowe.

Kompetencje twarde

Pamiętaj, aby dostosować listę swoich umiejętności do danej oferty pracy, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie posady.

Umiejętności twarde to takie, bez których wykonywanie zawodu pielęgniarki operacyjnej nie byłoby możliwe. Można je bardzo łatwo zweryfikować. Zdobywane są podczas nauki lub pracy. Przykładowe umiejętności, które mogą pojawić się w twoim CV to:

  • umiejętność doboru narzędzi podczas operacji,
  • zarządzanie zespołem,
  • sterylizacja narzędzi chirurgicznych,
  • znajomość narzędzi, nici i innych instrumentów używanych podczas operacji i zabiegów.

Pomoc pielęgniarska CV

Umiejętności miękkie

Te umiejętności są często związane z cechami charakteru, choć można się ich także nauczyć. Pielęgniarki pracują z chirurgami, lekarzami, innym personelem medycznym, a także pacjentami. Właśnie dlatego pracodawca sprawdzi, czy twoje umiejętności miękkie pasują do wymagań. Pokaż, że jesteś osobą empatyczną, odporną na stres i umiejącą pracować w zepsole.

Oto przykładowe kwalifikacje miękkie:

  • Empatia
  • Wysoka kultura osobista
  • Umiejętność komunikacji
  • Zdolność pracy w stresowych sytuacjach
  • Praca zespołowa
  • Zarządzanie zespołem
  • Efektywne rozwiązywanie problemów
  • Myślenie analityczne

Wykształcenie w CV

Wykształcenie w przypadku pracy pielęgniarki jest kluczowe do podjęcia zawodu. Będziesz musiała posiadać szeroką wiedzę z branży, aby dobrze wykonywać zawód. Co więcej, aby zostać instrumentariuszką, być może będziesz musiała ukończyć dodatkowe szkolenia.

W sekcji z edukacją należy umieścić następujące informacje:

  • tytuł zawodowy
  • nazwę szkoły
  • czas trwania edukacji.

Spójrz na poniższy przykład:

Pielęgniarka, specjalizacja onkologia Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 2015-2017

Podsumowanie zawodowe - wyróżnij swoje CV

Doskonałym sposobem na wyróżnienie CV pielęgniarki jest dodanie podsumowania zawodowego. Jest to krótki opis twojej kariery zawodowej, którego celem jest przekonanie pracodawcy, że warto jest przeczytać resztę twojego CV.

W tej sekcji umieść swoje najważniejsze kwalifikacje, wyróżniające cię umiejętności lub wspomnij o dużym doświadczeniu. Cokolwiek, co pokazuje, że jesteś doskonałą kandydatką, świetnie się nada. Jeżeli dopiero zaczynasz pracę pielęgniarki, skup się na opisaniu swoich kluczowych umiejętności, wykształcenia, a także wspomnij o swoich celach zawodowych.

📌 Podsumowanie zawodowe to sekcja, która znajduje się na samym początku CV, tuż pod nagłówkiem. Możesz jednak zostawić jej pisanie na sam koniec. Dzięki temu będziesz dobrze pamiętać o wszystkich istotnych aspektach swojej kariery.

Nasz poradnik poprowadzi cię przez proces pisania ciekawego podsumowania zawodowego, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną instrumentariuszką, czy też aplikujesz o pierwszą pracę pielęgniarki.

Dodatkowe sekcje w CV

Oprócz podstawowych sekcji w CV, możesz też dodać dodatkowe, które wyróżnią twój życiorys zawodowy na tle innych. Doskonałym sposobem na pokazanie swoich unikatowych kwalifikacji, jest dodanie sekcji takich jak:

  • języki obce,
  • kursy i szkolenia,
  • zainteresowania,
  • obsługa komputera.

Znajomość języków obcych

Posługiwanie się co najmniej jednym dodatkowym językiem to na rynku pracy coraz bardziej pożądana cecha. Jeżeli aplikujesz o pracę w dużej klinice z międzynarodowym zespołem, znajomość języka angielskiego może znacząco zwiększyć twoje szanse na zdobycie posady pielęgniarki.

Koniecznie pochwal się językami, jakie znasz i swoim poziomem zaawansowania w osobnej sekcji, aby rekruter nie przeoczył ich w sekcji z umiejętnościami.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby dowiedzieć się, jak skutecznie stworzyć sekcję z umiejętnościami językowymi w CV.

Ukończone kursy i szkolenia

Dodatkowe kursy i szkolenia pokazują pracodawcy, że jesteś osobą, która lubi się uczyć i rozwijać. W pracy pielęgniarki jest to bardzo ważna cecha. Oczywiście podczas dodatkowych szkoleń zdobywasz też cenne umiejętności i kwalifikacje, które mogą zaważyć na decyzji rekruterów.

Przedstaw zarówno te kursy i szkolenia, w których rozwijałaś umiejętności twarde, jak i te, w których miałaś szansę zdobyć kompetencje miękkie, na przykład szkolenie z efektywnej komunikacji.


Pomoc pielęgniarska CV

Ulepsz swoje podanie

Wiesz już, jak stworzyć podstawowe i dodatkowe sekcje w CV. Na koniec podajemy kilka porad, które pomogą ci ulepszyć twoje podanie i zwiększyć szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Sięgnij po profesjonalny szablon CV

Szablon CV pozwala ci na szybkie stworzenie podania. Z naszymi profesjonalnymi wzorami masz pewność, że w twoim podaniu nie zabraknie żadnej istotnej sekcji. Estetyczne wzory przyciągną uwagę rekruterów i wyróżnią twoje CV na tle wielu innych.

Wiemy, że personalizacja jest bardzo ważna, dlatego nasze szablony można szybko edytować i dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Napisz list motywacyjny pielęgniarki operacyjnej

Doskonałym sposobem na przekonanie pracodawcy, że to właśnie ty zasługujesz na oferowane stanowisko pielęgniarki operacyjnej, jest dodanie do podania listu motywacyjnego. Opisz w nim swoje cele zawodowe, opowiedz o konkretnych sytuacjach, w których mogłaś wykorzystać swoje umiejętności, a także rozwiń informacje podane w twoim CV.

List motywacyjny jest dokumentem obowiązkowym tylko wtedy, gdy pracodawcy proszą o niego w ogłoszeniu o pracę. Warto go jednak dodać nawet wówczas, gdy nie jest on wymagany.

Poradnik na temat pisania CV pielęgniarki operacyjnej - podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu naszego artykułu powinnaś wiedzieć, jak stworzyć dobre CV pielęgniarki instrumentariuszki. Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią ci napisanie tego dokumentu w prosty i szybki sposób.

Jeżeli szukasz więcej porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przykładów, czy też rad na temat przygotowywania do rozmowy kwalifikacyjnej, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.

Wybierz jeden z naszych szablonów i już dziś stwórz idealne podanie dla pielęgniarki operacyjnej.

Najczęściej zadawane pytania

Klauzula o ochronie danych osobowych - czy jest niezbędna w życiorysie zawodowym?

Tak. Klauzula o ochronie danych osobowych jest niezbędnym elementem CV. Jeżeli nie umieścisz jej w życiorysie zawodowym, pracodawcy nie będą mogli uwzględnić twojej kandydatury, nawet jeżeli jesteś najlepszą kandydatką.

Koniecznie zapisz ją w aktualnej formule i na wszystkich stronach CV. Najlepiej jest umieścić ją w stopce CV oraz zmniejszyć czcionkę. Dzięki temu nie będzie ona odciągała uwagi od treści twojego życiorysu zawodowego i nie zajmie wiele cennego miejsca.

W liście motywacyjnym nie musisz umieszczać takiej klauzuli, chyba że pracodawca zaznaczył inaczej w ogłoszeniu o pracę.


Pomoc pielęgniarska CV

Czy CV i list motywacyjny powinny mieć taką samą szatę graficzną?

Choć nie jest to obowiązkowe, dokumenty aplikacyjne mające taką samą szatę graficzną mogą przyciągnąć spojrzenie rekrutera i zwiększyć twoje szanse na zdobycie pracy.

Z naszym kreatorem bez problemu stworzysz zarówno CV, jak i list motywacyjny.

Sięgnij po nasze szablony CV i już dziś stwórz idealne podanie o pracę dla instrumentariuszki.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV