Szablon życiorysu dla menedżera produktu

Wyobraź sobie, że szukasz oferty pracy jako menedżer produktu, ale nie jesteś zbyt pewny siebie, aby aplikować ze względu na twój słaby życiorys. Aby zdobyć idealną pracę, potrzebujesz odpowiednich umiejętności, ale musisz też wiedzieć jak je pokazać, zachwycając rekruterów. Według portalu wynagrodzenia.pl menedżer produktu zarabia średnio 6 990 PLN brutto miesięcznie. To całkiem pokaźna suma.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykład życiorysu

Jan Nowak

Starszy menedżer produktu
Słoneczna 15, Warszawa
555-6948-985
jannowak@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Innowacyjny menedżer produktu z sześcioletnim doświadczeniem wprowadzający na rynek doskonałe produkty zwiększające zyski. Ma udokumentowane doświadczenie w projektowaniu map produktów i formułowaniu efektywnych finansowo strategii produktowych. Ekspert w budowaniu trwałych relacji w miejscu pracy i wspieraniu pracy zespołowej.

Doświadczenie zawodowe

Starszy menedżer produktu
IBM, Warszawa (2013-obecnie)

 • Współpracowałem z pięcioma zespołami, rozwijałem produkty i mapy produktów, a także dostarczałem wysokiej jakości produkty na czas.
 • Kontrolowałem wydajność pracowników, plany sprzedażowe i współpracowałem z członkami zespołu, co zaowocowało 56% wzrostem efektywności firmy.
 • Ustalałem politykę cenową, która spełniła cele firmy i zwiększyła zyski o 67%.

Zastępca menedżera produktu
Amazon.com Inc, Berlin (2008-2012)

 • Stworzyłem historię produktu i ustanowiłem akceptowane kryteria, bazując na zdobytych informacjach.
 • Wygrałem umowy z dystrybutorami, co zaowocowało 5% redukcją kosztów dla firmy.
 • Zdobyłem doświadczenie zawodowe na stanowisku analityka biznesowego.

Wykształcenie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Studia magisterskie z biznesu, 2006-2008
Średnia - 4.5/5

Szkoła Biznesowa w Warszawie
Licencjat z reklamy, 2003-2006
Średnia - 4.5/5

Umiejętności

 • Biegłość w oprogramowaniu Rally
 • Praktyczna wiedza o OmniGraffle
 • Doskonałe umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów
 • Wybitne umiejętności komunikacyjne
 • Otwartość na naukę

Języki

 • Angielski - certyfikat TOEFL zdany na 108 punktów.
 • Hiszpański - certyfikat DELE zdany na poziomie B2 z wynikiem 82%.

Jednakże wiele osób boi się aplikować o tę pozycję, ponieważ nie ma poprawnego życiorysu. Dobry życiorys sprawi, że odniesiesz sukces. Pokażemy ci, jak możesz napisać życiorys menedżera produktu, który będzie wyróżniał się na tle konkurencji. W końcu, przy użyciu właściwych technik, szablonów i porad na temat pisania życiorysów, stworzysz wygrywający życiorys menedżera produktu!

Dodatkowe informacje na temat menedżera produktu

Spojrzenie na rynek pracy

Menedżerowie produktu są zawsze potrzebni w sektorze biznesowym. Są oni odpowiedzialni za wszystkie procedury związane z produktem. Wymyślają i tworzą nowe strategie, aby rozwinąć produkcję i ogólną wydajność produktu.

Jako zastępca menedżera produktu możesz nieźle zarobić. Jeżeli masz wystarczająco dużo doświadczenia w branży i awansujesz na starszego menedżera produktu, twoja pensja znacznie wzrośnie i może osiągnąć około 10 000 PLN brutto miesięcznie. Ta kwota może jeszcze bardziej wzrosnąć, jeżeli staniesz się głównym menedżerem produktu w firmie.

menedzera produktu

Z idealnym życiorysem menedżera produktu możesz zdobyć pracę w firmach takich jak Amazon, Oracle Corp., Medline Industries, Inc., czy International Business Machines (IBM) Corp. Czy te nazwy brzmią dla ciebie jak marzenie?

Porozmawiajmy więc jak stworzyć porządny życiorys, który zwróci uwagę menedżera produktu i zapewni ci pracę w jednej z tych wielkich korporacji.

Zanim przejdziemy do porad odnośnie pisania twojego pierwszego życiorysu menedżera produktu, spójrz na poniższy przykład CV menedżera produktu:👇

Aby zacząć, sprawdź nasze szablony życiorysów.

Jak stworzyć życiorys menedżera produktu?

Jak zdefiniujesz umiejętności menedżera produktu?

Wiele osób poszukuje pracy jako menedżer produktu. Dlaczego więc rekruter powinien wziąć pod uwagę właśnie ciebie? Aby to się stało, musisz mieć doskonały, spójny i profesjonalnie wyglądający życiorys menedżera produktu, który natychmiast zwróci uwagę menedżera ds. zatrudnienia. Dodanie sekcji z wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i technicznymi umiejętnościami jest koniecznością dla tej konkretnej pracy.

Układ życiorysu menedżera produktu

Twój układ życiorysu determinuje, jak będzie on wyglądać. Pamiętaj, że setki osób poszukujących pracy aplikuje na to samo stanowisko każdego dnia. W związku z tym menedżerowie ds. zatrudnienia zazwyczaj nie poświęcają więcej niż 10 sekund na każde podanie, jeżeli nie jest ono wyjątkowe.

💡Porady związane z tworzeniem wyróżniającego się życiorysu:

Użyj kolorów

Kiedy mówimy o użyciu kolorów, nie mamy na myśli niczego zbyt krzykliwego lub jasnego. To może odstraszyć rekrutera. Zamiast tego użyj profesjonalnych i stonowanych kolorów, które sprawią, że twoje CV będzie jedyne w swoim rodzaju. To coś, czego będziesz potrzebować do dobrego zarządzania produktem.

Chwytliwe nagłówki

Stwórz osobne akapity w swoim CV. Jeden obszerny esej o twoich osiągnięciach będzie nudny. Dla każdej utworzonej sekcji używaj chwytliwych nagłówków, aby przyciągnąć uwagę pracodawcy.

Wypunktowanie

Zawsze wymieniaj swoje umiejętności, używając wypunktowania. Sprawi to, że twój życiorys będzie zwięzły i zwiększy twoje szanse na bycie wybranym spośród kandydatów.

📌Musisz pamiętać, że idealny układ życiorysu menedżera produktu jest bardzo profesjonalny i ma właściwą ilość informacji.

Struktura życiorysu menedżera produktu

Struktura twojego życiorysu porządkuje wszystkie szczegóły. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy powinieneś umieścić swoje ostatnie doświadczenie zawodowe na samej górze życiorysu? Pewnie zastanawiałeś się, czy najpierw umieścić wykształcenie, a dopiero potem doświadczenie, czy też na odwrót. Spójrzmy, dlaczego istnieją różne struktury życiorysów i pomyślmy który format będzie najlepszy dla ciebie.

Aby dobrze rozplanować swój życiorys, musisz wiedzieć, jakie są trzy rodzaje formatowania, które możesz użyć, tworząc swój życiorys menedżera produktu. Zarządzanie produktem wymaga menedżera, który rozumie swoją pracę. Musi on przeprowadzać rzetelne badania użytkowników, być aktywnym w poszukiwaniu pracy i współpracować z zespołami pełniącymi różne funkcje.

Wiedza na temat branży jest kluczowa. Twój szablon życiorysu musi wymienić wszystkie ważne szczegóły dotyczące menedżera produktu.

Poniższe style formatowania pomogą ci zachować profesjonalizm i dodać nieco uroku do twojej aplikacji:

1. Odwrócony porządek chronologiczny

To najpopularniejszy styl formatowania, który pozwoli ci stworzyć idealny życiorys do każdej pracy. W tym formacie wymieniasz każdy detal w odwróconym porządku chronologicznym. Oznacza to, że najnowsze informacje znajdują się na górze, a najstarsze na dole sekcji. Ten format może jednak nie być odpowiedni, jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia.

2. Formatowanie funkcjonalne

Formatowanie funkcjonalne jest użyteczne, kiedy masz odpowiednie wykształcenie techniczne wymagane w pracy, ale niezbyt duże doświadczenie zawodowe. Menedżerowie ds. zatrudnienia mogą tego szukać.

3. Format mieszany

Możesz użyć tego formatu życiorysu, jeżeli masz zarówno umiejętności wymienione w opisie stanowiska, jak i adekwatne doświadczenie zawodowe. Doświadczenie w zarządzaniu produktem jest istotne dla tej pracy.

Oto nasze porady, które powinieneś wziąć pod uwagę, tworząc życiorys menedżera produktu:

 • Jeżeli jesteś początkującym menedżerem produktu i po raz pierwszy tworzysz swój życiorys, polecamy ci użyć formatu funkcjonalnego lub mieszanego. Te formaty podkreślą bardziej twoją techniczną ekspertyzę.
 • Polecamy ci użyć formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym, jeżeli jesteś doświadczonym kandydatem, ponieważ ma on najbardziej profesjonalny układ.
 • Dla twojego potencjalnego pracodawcy twoje doświadczenie ma większe znaczenie niż wykształcenie. Musisz wspomnieć o obu w swoim życiorysie, ale podkreślić swoje doświadczenie zawodowe przed wykształceniem.

Jeżeli chcesz sprawdzić, w jaki sposób działają poszczególne formaty, sprawdź nasze przykłady życiorysów menedżera produktu.

Zacznij od nagłówka życiorysu menedżera produktu

Wielu ludzi jest zaskoczonych, że powinni dodać nagłówek do swojego życiorysu. Prawdę mówiąc, bez nagłówka twój życiorys będzie niewystarczająco atrakcyjny. Wyobraź sobie esej bez tytułu. Skąd czytelnik ma wiedzieć, o czym jest tekst? Podobnie jest z nagłówkiem życiorysu. Oto kilka przykładowych życiorysów menedżera produktu, które możesz przejrzeć.

menedzera produktu

Przykład nagłówka

Spójrzmy na niektóre przykłady dla nagłówka życiorys menedżera produktu, które pomogą ci zrozumieć, jak napisać go w prawidłowy sposób.

Niepoprawnie ⛔

Jan Nowak, mieszka w Warszawie, pracuje jako starszy menedżer produktu w IBM. Mój e-mail to: ra6elforevr@gmail.com.


Poprawnie

Jan Nowak

Starszy menedżer produktu

Warszawa

555-6586-990

jannowak@gmail.com


💡Rady warte zapamiętania:
 • Nagłówek to miejsce, w którym podajesz swoje dane kontaktowe. Musisz jednak sformatować go w dobry sposób, tak, jak pokazane jest w przykładowych życiorysach menedżera produktu. Nie zapisuj ich w ciągłym zdaniu.
 • Zawsze używaj profesjonalnego adresu e-mail. Spójrz na niepoprawny przykład. Zobaczysz tam, że e-mail jest zbyt nieformalny i pokazuje brak profesjonalizmu.

Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie menedżera produktu?

Pamiętaj, że nie każdy kandydat dołączy swoje zdjęcie. Tak więc, gdy dodasz swoje zdjęcie, rekruter może nieświadomie skłaniać się ku twojemu CV. Aby tego uniknąć, wiele działów HR nawet nie rozważa wniosków ze zdjęciami. W rzeczywistości około 80% pracodawców nie bierze pod uwagę podania kandydata, jeśli zawiera zdjęcie, więc dołączenie zdjęcia jest dość ryzykowne. Zdjęcie jest często postrzegane jako nieprofesjonalny dodatek, który może odwrócić uwagę od twoich umiejętności i doświadczenia, a także dyskryminować ludzi.

Użyj zdjęcia tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie wpłynie ono niekorzystnie na pracę menedżera produktu, o którą się starasz. Dodanie zdjęcia może zwiększyć wartość twojego życiorysów dla niektórych pracodawców. Zdjęcie ułatwia menedżerowi ds. rekrutacji wyobrażenie sobie, kto stoi za umiejętnościami menedżera produktu, które zawarłeś w swoim CV.

Wybór tytułu życiorysu menedżera produktu

Jako twój tytuł życiorysu, twoje imię i nazwisko jest wystarczające. Jednak czasami możesz użyć krótkiego, ale dobitnego zdania, aby opisać swoje stanowisko i wartości, które czynią cię wyjątkowym. Zawsze pamiętaj, aby spersonalizować tytuł swojego życiorysu w zależności od konkretnej roli menedżera produktu, o którą się ubiegasz. Oto kilka przykładów życiorysów menedżera produktu, które mogą ci pomóc.

Szablon życiorysu menedżera produktu 👇

Anna Nowak

Entuzjastyczna i innowacyjna młodsza menedżerka produktu


Profesjonalne podsumowanie/profil

Jak wygląda życiorys menedżera produktu? Doskonałe CV menedżera produktu wymaga przeprowadzenia badania rynku, abyś prawidłowo pokazał to, co jest wymagane w opisie stanowiska.

Twoje profesjonalne podsumowanie to miejsce, w którym odpowiadasz na pytanie, dlaczego pracodawca powinien cię zatrudnić. To krótkie wprowadzenie do wszystkiego, o czym będziesz pisał w swoim życiorysie. Napisz zwięzły akapit o swoim długoletnim doświadczeniu, swojej ekspertyzie oraz o tym, co możesz wnieść do firmy.

menedzera produktu

Spójrzmy na przykładowy życiorys menedżera produktu. 👇

POPRAWNIE

Innowacyjny menedżer produktu z sześcioletnim doświadczeniem we wprowadzaniu na rynek doskonałych produktów, które zwiększają zyski. Ma udokumentowane doświadczenie w projektowaniu map produktów i formułowaniu efektywnych finansowo strategii produktowych. Ekspert w budowaniu trwałych relacji w miejscu pracy i wspieraniu pracy zespołowej.


NIEPOPRAWNIE ⛔

Utalentowany młodszy menedżer produktu, który od 7 lat współpracuje z IBM, aby stale zwiększać ich zyski. Pomógł członkom zespołu stworzyć wiele wspaniałych strategii w celu zwiększania zysków i rozwoju firmy. Nieoceniony, jeśli chodzi o komunikację z kolegami.


Jeśli spojrzysz na te dwa przykłady, zobaczysz, że ten, który oznaczyliśmy jako niepoprawny, brzmi bardzo nieprofesjonalnie. Menedżer produktu nie powinien tego robić. Wielokrotnie mówi też o jednej rzeczy i brakuje tam urozmaicenia. Możesz mieć minimalne doświadczenie, ale musisz umieć profesjonalnie je zaprezentować.

Niezależnie od tego, czy aplikujesz o podstawową pozycję menedżera produktu, czy chcesz dostać się do zarządu, musisz mieć odpowiednią strategię.

💡Kilka porad:
 • Pamiętaj, aby wymienić tylko te osiągnięcia, które są najistotniejsze i adekwatne do roli menedżera produktu, o którą się ubiegasz.
 • Użyj krótkich zdań, aby podsumować znaczące osiągnięcia i swoje mocne strony. Nie upychaj wszystkiego w jedno długie, nudne zdanie.
 • Przejrzyj przykłady życiorysów menedżerów produktu, zanim wyślesz swój życiorys do potencjalnego pracodawcy.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie menedżera projektu

Zarządzanie produktem jest tym, w czym musisz się wyróżniać.

Czy w swojej ostatniej pracy jako starszy menedżer produktu organizowałeś wydarzenia związane z zarządzaniem produktami? Czy przeprowadziłeś przemyślane badania rynku i opracowałeś kreatywne strategie produktowe? Informacje te zamieść w sekcji dotyczącej twojego doświadczenia zawodowego.

Dla rekrutera szczególnie interesującymi kandydatami są ci, którzy potrafią spełnić wymagania opisu stanowiska. Niektóre prace wymagają świeżych kandydatów, a inne bardziej doświadczonych menedżerów produktu. Musisz stworzyć sekcję dotyczącą doświadczenia zawodowego tak, aby dopasować ją do tego, czego menedżerowie ds. zatrudnienia oczekują od kandydatów.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie menedżera projektu

Aby stworzyć doskonały życiorys menedżera projektu, musisz dodać idealną sekcję z doświadczeniem zawodowym. W tym celu podzieliliśmy się z tobą naszymi radami. Aby osiągnąć jak najlepszy rezultat, weź pod uwagę poniższe porady dotyczące tworzenia życiorysu menedżera projektu.

 • Zawsze wymień nazwy firm, dla których pracowałeś. Każda firma powinna mieć osobne miejsce.
 • Pod nazwą każdej firmy wspomnij stanowisko, jakie w niej pełniłeś. Dodaj także okres, w którym pracowałeś dla danej firmy.
 • Wymień najważniejsze osiągnięcia z poprzedniej firmy. Pomogłeś rozwinąć przychód firmy? Powinieneś wspomnieć o tym w sekcji z doświadczeniem zawodowym.
 • Być może zrealizowałeś wiele staży, projektów jako wolny strzelec, lub miałeś pracę w niepełnym wymiarze godzin. To dobry pomysł, aby o nich wspomnieć, ale tylko, jeżeli mają one znaczenie dla pracy, o którą się obecnie ubiegasz.

Sekcja z doświadczeniem zawodowym dla młodego menedżera produktu

Oto przykład, jak możesz napisać swój życiorys, jeżeli jesteś młodszym menedżerem produktu 👇

Młodszy menedżer produktu

Amazon.com Inc, Berlin (2008-2014)

 • Tworzyłem historie produktów i ustanowiłem akceptowane kryteria, bazując na zgromadzonych informacjach.
 • Zdobyłem umowy z dystrybutorami, które w efekcie obniżyły koszty dla firmy o 5%.
 • Z sukcesem sformułowałem rozwiązania przyjazne środowisku, co doprowadziło do wzrostu wykorzystania przez firmę zrównoważonych produktów o 38%.
 • Zdobyłem doświadczenie zawodowe na stanowisku analityka biznesowego.

Sekcja z doświadczeniem zawodowym dla starszego menedżera produktu

Czy potrafisz zaimponować menedżerowi ds. zatrudnienia? Czego szuka menedżer produktu? Spójrzmy na przykład sekcji z doświadczeniem zawodowym i zobaczymy, jak mogłaby ona wyglądać w twoim życiorysie menedżera produktu. 👇

Starszy menedżer produktu

IBM, Warszawa (2010-2018)

 • Rozwinąłem produkty i mapy produktów przy współpracy z zespołem ds. rozwoju.
 • Pomagałem pięciu zespołom w dostarczaniu najlepszej jakości produktów na czas.
 • Ustaliłem politykę cenową, która spełniła cele firmy i zwiększyła profit o 67%.
 • Kontrolowałem wydajność pracowników, plany sprzedażowe i ściśle monitorowałem członków zespołu, co skutkowało 56% wzrostem efektywności firmy.

Wykształcenie w życiorysie menedżera produktu

Zaraz po sekcji z doświadczeniem zawodowym stworzysz sekcję z wykształceniem w twoim życiorysie menedżera produktu. Twoje kwalifikacje naukowe pomogą menedżerowi ds. zatrudnienia zrozumieć poziom technicznych umiejętności, które posiadasz, a także dowiedzieć się, czy masz wszystko to, czego szukają w kandydacie.

menedzera produktu

W tej sekcji zawrzesz instytucje, do których uczęszczałeś, zdobyty stopień naukowy i twoją średnią. Twój format życiorysu musi zawierać te wszystkie informacje. Połącz to z badaniem rynku i umiejętnościami zarządzania produktami, a otrzymasz szablon CV z odpowiednim formatem życiorysu.

Czy powinienem zacząć od wykształcenia, czy doświadczenia?

Idealnie byłoby, gdybyś zaczął od swojego doświadczenia, a następnie przeszedł do swojego wykształcenia. Większość rekruterów spojrzy przede wszystkim na to, jaką udokumentowaną ekspertyzę posiadasz jako menedżer produktu. Twoje wykształcenie dodaje tylko nieco blasku.

📌Jeżeli jesteś początkującym kandydatem z niewielkim lub żadnym doświadczeniem zawodowym, możesz rozpocząć od sekcji z wykształceniem. W takim wypadku pamiętaj, aby podkreślić swoje najważniejsze osiągnięcia akademickie, które są istotne do pozycji, o którą się ubiegasz.

Jak poprawnie przedstawić swoje wykształcenie w życiorysie menedżera produktu?

Wysoce ukierunkowane CV są zawsze najlepsze. Aby sekcja z wykształceniem w życiorysie menedżera produktu była ściśle ukierunkowana, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 • Podaj czas trwania edukacji w danej instytucji, a także stopień naukowy, jaki otrzymałeś.
 • Musisz wymienić wszystkie swoje osiągnięcia w kategoriach ilościowych, więc twoja średnia powinna pojawić się w tej sekcji.
 • Dodaj profesjonalne szkolenia oraz dyplom, jaki otrzymałeś, jeśli są one adekwatne do obowiązków wymaganych w nowej pracy.

Twój opis pracy podpowie ci, jaki format życiorysu jest dla ciebie odpowiedni. Menedżer projektu musi pokazywać swoje cenne umiejętności, a spersonalizowany życiorys w tym pomoże. Przedstawienie celów zawodowych w jasny sposób pomoże ci uniknąć bezowocnych poszukiwań pracy. Użyj narzędzia do budowy CV, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Przykład sekcji z wykształceniem w życiorysie menedżera produktu

Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań

Magister z zarządzania biznesem, 2008-2010

Średnia 4.8/5


Umiejętności, które możesz zawrzeć w życiorysie menedżera produktu

To sekcja twojego życiorysu, w której pokażesz wszystkie istotne umiejętności, jakie masz. W życiorysie menedżera produktu musisz najpierw wymienić swoje twarde i miękkie umiejętności.

Oto kilka twardych umiejętności, które możesz wymienić:

 • Analiza systemów
 • Prowadzenie różnych, przenikających się zespołów
 • Doświadczenie w zwiększaniu cyklu życia produktu
 • Biegłość w oprogramowaniu Rally
 • Praktyczna wiedza o OmniGraffle
 • Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchami dostaw
 • Znajomość podstawowej propozycji wartości
 • Planowanie mapy produktu

Dla umiejętności lekkich możesz użyć poniższego szablonu:

 • Umiejętność zarządzania ryzykiem i zapewniania bezpieczeństwa
 • Doskonałe umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów
 • Wybitne umiejętności komunikacyjne
 • Zarządzanie czasem
 • Umiejętność kierowania zespołami i utrzymywania ducha zespołu

Umiejętności dla młodszego menedżera produkt

Poza twardymi umiejętnościami, spójrzmy też na niektóre podstawowe umiejętności miękkie, które powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie, jeżeli jesteś młodszym menedżerem produktu:

 • Umiejętność podejmowania decyzji z pewnością siebie
 • Skłonność do innowacyjności i kreatywności
 • Otwartość na naukę
 • Wrażliwość w biznesie

Umiejętności dla starszego menedżera produkt

Oto kilka dodatkowych umiejętności, które możesz dodać do odnoszącego sukcesy menedżera produktu:

 • Chętnie rozwija strategie analityczne w celu zwiększenia zysków firmy
 • Posiada jasne zrozumienie KPI i sposobu ich działania
 • Doświadczenie w pracy z Agile
 • Wielozadaniowość

Napisz idealny “haczyk” dla życiorysu menedżera produkty

“Haczyk” w twoim życiorysie to krótka linijka o tym, jakiej pracy szukasz, o twoim doświadczeniu i o mocnych stronach. Dobry życiorys menedżera produktu będzie miał umieszczony “haczyk” w pierwszej linii twojego profesjonalnego podsumowania, aby mógł on momentalnie zdobyć uwagę rekrutera. Spójrz na opis pracy zapewniony przez rekrutera i dostosuj swój “haczyk” tak, aby pasował do tego, czego się od ciebie oczekuje.

menedzera produktu

Przykład “haczyku” w życiorysie młodszego menedżera produktu

Wysoko wykwalifikowany i entuzjastyczny młodszy menedżer produktu, który chce zdobyć doświadczenie poprzez stymulującą rolę w firmie XYZ.

Przykład “haczyku” w życiorysie starszego menedżera produktu

Doświadczony starszy menedżer produktu z ponad 5-letnim doświadczeniem, który chce dołączyć do kreatywnego i inspirującego miejsca pracy.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie menedżera produktu

Z naszymi poradami stworzysz naprawdę dobry życiorys, który będzie cię wyróżniał z tłumu. Istnieją też inne nagłówki, które możesz uwzględnić, aby dodać do niego dodatkową wartość.

Obsługa komputera

Czy znasz się na technologii? Utwórz osobną sekcję, aby uwzględnić swoje umiejętności z zakresu obsługi komputera. Te umiejętności są fundamentalne w świecie przesiąkniętym technologią. Jeśli posiadasz certyfikaty informatyczne potwierdzające twoje umiejętności technologiczne, zamieść je w tej sekcji. Biegłość w MS Word i MS Excel to w dzisiejszych czasach bardzo cenione umiejętności.

Języki

Firma, do której aplikujesz, może mieć międzynarodowych, wielojęzykowych klientów. Kandydat z odpowiednimi umiejętnościami językowymi może być bardzo cenny, zwłaszcza podczas negocjacji i tworzenie relacji biznesowych.

💡Rady:
 • Stwórz osobny nagłówek dla każdego języka.
 • Używaj tylko oficjalnych certyfikatów.
 • Wspomnij wynik, jaki otrzymałeś

Przykład👇
 • Angielski - ukończony kurs TOEFL z wynikiem 108.
 • Hiszpański- DELE zdany egzamin na poziom B2, z wynikiem 82%.

Zainteresowania

Możesz w tej sekcji zawrzeć niektóre ze swoich hobby. Pamiętaj jednak, że ta sekcja nie będzie miała dużej wartości dla wymagań związanych z pracą. W związku z tym dodaj tę sekcję wyłącznie, jeżeli twoje zainteresowania pokrywają się z wymaganiami zawartymi w opisie pracy.

Podsumowanie: kluczowe punkty związane z tworzeniem idealnego życiorysu menedżera produktu

Spójrzmy na nasze sugestie związane z pisaniem idealnego życiorysie menedżera produktu:

 • Użyj przyciągającego “haczyka”, aby zwrócić uwagę menedżera ds. zatrudnienia.
 • Zawsze dodawaj informacje, które są istotne dla danej pracy.
 • Wypunktowanie jest kluczowe w zwartym życiorysie.
 • Określ ilościowo swoje osiągnięcia za pomocą konkretnych liczb i statystyk.
 • Użyj profesjonalnego podsumowania, aby podsumować swoje talenty i zwrócić uwagę menedżera ds. zatrudnienia.
 • Użyj odpowiedniego formatowania, aby stworzyć profesjonalny życiorys.

Napisz uzupełniający list motywacyjny

📌O ile opis pracy dobitnie nie zabrania wysyłania listu motywacyjnego, dodaj go do swojej aplikacji. W swoim liście motywacyjnym przedstawisz siebie, swoje mocne strony i unikatowe umiejętności, a także rodzaj pracy, której szukasz. Opiszesz też, dlaczego byłbyś dobrym dodatkiem do firmy. Ogranicz swój list motywacyjny do jednej strony.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest cel życiorysu menedżera produktu?

Prawidłowy życiorys menedżera produktu pozwoli ci zdobyć doskonałą, dobrze płatną pracę w sektorze biznesu. Pamiętaj więc, aby stworzyć doskonały życiorys, używając naszych szablonów życiorysów dla menedżerów produktu.

Jakie są obowiązki menedżera produktu?

Menedżer produktu tworzy porządną strategię produktu, mapy produktu i strategie marketowe, aby zwiększyć zyski firmy. Co więcej, menedżerowie produkty pracują bezpośrednio z działami sprzedaży, marketingu i inżynierami, aby zidentyfikować trendy rynkowe i potrzeby klientów.

Jakich umiejętności potrzebuje menedżer produktu? Jak wygląda efektywny życiorys menedżera produktu?

Menedżer produktu potrzebuje różnych miękkich i twardych umiejętności. Musi mieć doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z dystrybutorami, tworzeniu strategii rynkowych i rozwiązań produktowych. Potrzebuje również cech przywódczych i doskonałych umiejętności komunikacyjnych.

Jak napisać życiorys menedżera produktu?

Jeżeli chcesz stworzyć najlepszy życiorys menedżera produktu, możesz bazować na naszych radach, przejrzeć niektóre z przykładów życiorysu menedżera produktu lub użyć naszych skrojonych na miarę szablonów.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV