Inżynier technologii żywności – Napisz idealne CV

Aby napisać dobre CV inżyniera żywności, musisz wiedzieć, od czego w ogóle zacząć. Technologia żywności to bardzo ciekawa dziedzina, która łączy w sobie wiedzę z wielu dyscyplin. Osoba pracująca na tym stanowisku z pewnością będzie wiedziała, jak zadbać o żywność.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Technolog żywności – przykładowe CV

Jan Konieczny
656 524 122
jan.konieczny@gmail.com
Kutno

Profesjonalne podsumowanie

Jestem doświadczonym technologiem żywności. Od ponad 5 lat pracuję jako specjalista ds. bezpieczeństwa żywności w zakładzie XYZ. Przeprowadziłem ponad 1000 badań, uniemożliwiając ponad 100 niebezpiecznym produktom przedostanie się na rynek spożywczy.

Doświadczenie zawodowe

Technolog żywności
Firma XYZ

2018-obecnie

  • Kontrolowałem jakość żywności.
  • Badałem próbki żywnościowe w celu zweryfikowania ich bezpieczeństwa przed dopuszczeniem do sprzedaży.
  • Nadzorowałem pracę 10 stażystów.


Wykształcenie

Technologia żywności i żywienie człowieka
Licencjat

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
2015-2018

  • Otrzymywałem stypendium dla najlepszych studentów.
  • Ukończyłem studia ze średnią 4.8.
  • Moja praca magisterska została wyróżniona w uczelnianym konkursie na najlepsze prace dyplomowe.


Umiejętności:

  • Obsługa programów GMP/GHP
  • Analiza żywności
  • Podstawy dietetyki
  • Koloidy w żywności
  • Żywność GMO
  • Prawo żywnościowe
  • Komunikacja
  • Logiczne myślenie
  • Cierpliwość
  • Dokładność
  • Umiejętność pracy pod presją stresu

Jednak nawet najlepsi eksperci z tej dziedziny, mogą mieć problem z napisaniem skutecznego CV. Nie martw się jednak. Ty jesteś specjalistą od technologii żywności, my z kolei od tworzenia idealnych CV i listów motywacyjnych.

Z pomocą naszych porad i naszego kreatora CV stworzysz podanie, które wyróżni cię na tle konkurencji i pozwoli zdobyć pracę marzeń. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym kandydatem, czy doświadczonym technologiem żywności – przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć najlepsze porady na temat tworzenia skutecznej aplikacji.

Fakty na temat pracy technologa żywności

Oto kilka faktów dotyczących pracy technologa żywności:

  • Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń podaje, że średnia miesięczna pensja technologa żywności wynosi 4 900 złotych brutto.💰
  • Około 57% osób zatrudnionych w branży to kobiety.
  • Część osób pracujących w sektorze technologia żywności cieszy się dodatkowymi benefitami, np. prywatny ubezpieczeniem zdrowotnym, możliwością pracy zdalnej, czy też firmowym laptopem.
  • Technolog żywności może znaleźć pracę w różnych miejscach, na przykład w zakładach produkcji żywności, hotelach, halach produkcyjnych, chłodniach, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, laboratoriach itd.

Stworzenie dobrego CV technologa żywności pozwoli ci wyróżnić się na tle innych kandydatów i zwróci uwagę potencjalnego szefa.

Jak stworzyć CV – inżynier żywności

Pamiętaj, że CV to najważniejszy dokument podania o pracę. Dobrze opracowane, oryginalne CV sprawi, że twoje szanse na zatrudnienie będą znacznie większe. Pamiętaj o tym, że dobre CV może także wpłynąć na stawkę, jaką zaproponuje ci pracodawca.

Aby ułatwić swoje zadanie, sięgnij po kreator CV i nasze szablony. Pamiętaj o tym, aby dobrze wykorzystać przestrzeń życiorysu zawodowego, umieszczając w nim tylko te informacje, które są związane ze stanowiskiem, o jakie się ubiegasz.

Idealna konstrukcja

Technologia żywności to bardzo ciekawy kierunek kariery. Wiele osób ubiega się o pracę w tej branży, a więc musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał zmierzyć się z naprawdę sporą konkurencją.


inzynier zywnosci

💡Fakt: Pamiętaj, że na każdą aplikację rekruterzy poświęcają zaledwie 6 sekund. Musisz więc zrobić wszystko, aby wzrok potencjalnego pracodawcy zatrzymał się na twoim CV na nieco dłużej.

Aby rekruter zwrócił uwagę na twoje podanie, musisz przede wszystkim stworzyć CV, w którym zawrzesz najważniejsze sekcje. Oto one:

  • Nagłówek – umieść na samej górze swoje imię i nazwisko, a następnie podaj swój numer telefonu, adres e-mail oraz miejscowość.
  • Podsumowanie zawodowe – napisz krótkie, ale zwięzłe podsumowanie swojej kariery, podkreślając najważniejsze osiągnięcia.
  • Sekcja z doświadczeniem – opisz swoje poprzednie stanowiska.
  • Sekcja z wykształceniem – zaprezentuj szkoły, do których uczęszczałeś.
  • Dodatkowe sekcje – wyróżnij się na tle konkurencji, przedstawiając specjalne osiągnięcia takie jak znajomość języków, ukończone kursy, a nawet swoje hobby.

Wybierz odpowiedni format CV

Format życiorysu zawodowego ma znaczenie i powinien być dobrany z uwzględnieniem twoich potrzeb.

Przykładowe CV inżyniera żywności może mieć jeden z trzech poniższych formatów:

Format chronologiczny

W tym formacie na pierwszy plan wysuwają się doświadczenie zawodowe i edukacja.

📌Sięgnij po odwrócony porządek chronologiczny, czyli przedstaw w pierwszej kolejności swoje najnowsze osiągnięcia, a dopiero potem wymieniaj poprzednie, aż do swojej pierwszej pracy. W ten sposób będziesz miał pewność, że pracodawca zauważy twoje największe i najbardziej adekwatne osiągnięcia.

Dla kogo?

Eksperci ds. zatrudnienia polecają ten życiorys osobom ze średnim i dużym doświadczeniem. Jednak ponieważ jest to format popularny i rozpoznawalny przez większość pracodawców, może być też użyty przed nieco mniej doświadczonych kandydatów, którzy mają za sobą staż lub praktyki zawodowe.

Format funkcjonalny

W tym formacie uwaga jest przeniesiona na umiejętności. Właśnie dlatego można w nim nieco ukryć “braki” w historii zawodowej.

Dla kogo?

Ten układ najbardziej sprawdzi się w przypadku świeżo upieczonych absolwentów bez doświadczenia praktycznego, a także osób, które zmieniają branżę.

Format mieszany

To połączenie cech dwóch poprzednich formatów.

Dla kogo?

Format mieszany jest polecany wyłącznie osobom z ogromnym doświadczeniem, które ubiegają się na stanowiska kierownicze.

📌Użyj taki wzór życiorysu, który będzie miał format odpowiadający twojemu doświadczeniu i preferencjom.

Nagłówek życiorysu zawodowego – dane kontaktowe i tytuł

Tworzenie nagłówka życiorysu zajmie ci relatywnie mało czasu. Wypisanie swoich danych kontaktowych także nie powinno stanowić dużego wyzwania. Pamiętaj jednak, że ta część życiorysu jest również kluczowa dla procesu rekrutacji.

⚠️Przed wysłaniem podania do rekruterów dokładnie sprawdź, czy adres e-mail nie ma literówek. Zweryfikuj też, czy podany numer telefonu jest nadal aktualny. Jeżeli dane będą błędne, pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a w efekcie ty stracisz szansę na zatrudnienie.

Choć nie ma określonej kolejności, w jakiej dane mają się pojawiać w nagłówku, twoje imię i nazwisko powinno znaleźć się na samej górze. Jest to niejako tytuł życiorysu, możesz go więc pogrubić, lub zwiększyć nieco czcionkę, aby go wyróżnić.


inzynier zywnosci

Poprawnie i niepoprawnie zapisany nagłówek

👍 Poprawny przykład
Tomasz Kot

123 524 343

tomasz.kot@gmail.com

Łódź


Niepoprawny przykład

Tomasz Kot

328732932 Domowy 2371337 #2 3838383803

12Tomeczek1313.buziaczki33@gmail.com

Ul. Gwiaździsta 1215

65-900 Łódź

POLSKA


Pierwszy przykład jest czytelny. Numer oddzielony jest spacjami. Adres e-mail wygląda profesjonalnie. Wyróżniony tytuł – imię i nazwisko – zostanie zapamiętany przez rekrutera.

Drugi przykład jest chaotyczny. Trudno jest odczytać numer telefonów, ponieważ trzy cyfry nie są oddzielone spacjami. Co więcej, podanie kilku telefonów sprawia, że aplikacja staje się mniej czytelna. Zamiast trzech numerów podaj jeden, pod którym będziesz dostępny. Adres e-mail zawiera nieprofesjonalne zwroty, a zawarte w nim przypadkowe liczby utrudniają jego odczytanie.

Nie ma potrzeby podawania dokładnego adresu zamieszkania. Wystarczy nazwa miejscowości. Nazwa kraju ma sens tylko wtedy, jeżeli ubiegasz się o pracę za granicą.

🎁Eksperci zalecają kandydatom stworzenie adresu e-mail, składającego się z imienia i nazwiska. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz dodać cyfry na końcu lub początku. Pamiętaj jednak, by twój e-mail był tak czytelny, jak to tylko możliwe.

Czy specjalista ds. żywności powinien zamieszczać zdjęcie w swoim CV?

Zamieszczania zdjęcia w CV to gorący temat zarówno wśród kandydatów i pracodawców, jak i rekruterów. Choć w krajach Europy Zachodniej coraz częściej odchodzi się od praktyki umieszczania fotografii w CV, to w Polsce nadal powszechne jest umieszczanie fotografii w podaniu o pracę.

Co więc zrobić? Radzimy kierować się bardzo prostą zasadą: jeżeli pracodawca wymaga dokumentu ze zdjęciem, dodaj fotografię do CV. Jeżeli jednak nie ma o tym mowy w ofercie pracy, wyślij podanie bez zdjęcia.

📌Porada: Sięgnij po taki wzór CV, do którego dodanie zdjęcia będzie proste.

⚠️Uwaga: Zdjęcie będzie twoją wizytówką. Pracodawca wyrobi sobie na jego podstawie pierwsze wrażenie o tobie, jako kandydacie. Pamiętaj więc, by było możliwie jak najbardziej profesjonalne. Unikaj selfie czy zdjęć imprezy. Zamiast tego wgraj profesjonalny portret z gładkim tłem.

Jak przedstawić historię zatrudnienia w CV?

Sekcja z historią zatrudnienia odgrywa kluczową rolę podczas rekrutacji. Pamiętaj, aby dobrze ją napisać.

🎁Sekcja z opisem doświadczenia w pracy może także wpłynąć na to, jaką pensję zaoferuje ci potencjalny szef.

Pamiętaj, by przedstawić tylko te informacje, które są związane z posadą, o którą się ubiegasz. Jeżeli pracujesz o kilkunastu lat w branży, nie musisz wspominać o swoich pierwszy dorywczych pracach, które miałeś jako student. Skup się raczej na tych informacjach, które przyciągną uwagę pracodawcy i zachwycą rekrutera.

Wymieniając każde pełnione stanowisko, pamiętaj, aby wspomnieć o:

  • Nazwie pełnionej funkcji
  • Nazwie firmy
  • Czasie trwania pracy.
📌Większość kandydatów starających się o pracę z pewnością wymieni te podstawowe informacje. To minimum, jakie musisz zawrzeć w swoim CV. Aby zwiększyć swoją możliwość zdobycia pracy, wymień wykonywany zakres obowiązków, a także swoje największe osiągnięcia w zawodzie.

Przykłady

Doświadczony specjalista ds. żywności

Doświadczenie zawodowe
Starszy inżynier żywności
Spółka XYZ

2018-obecnie

  • Przeprowadzałem kontrolę jakości żywności, zapobiegając ponad 100 wadliwym produktom przed przedostaniem się na rynek.
  • Raportowałem wyniki pracy.
  • Obsługiwałem programy GMP/GHP.
  • Szkoliłem 5 młodszych technologów żywności.

📌 Wspaniałym sposobem na zachwycenie pracodawcy, jest przedstawienie swoich osiągnięć za pomocą danych liczbowych. W ten sposób twój potencjalny szef będzie mógł w mierzalny sposób zrozumieć, jakie korzyści może przynieść zatrudnienie ciebie.

Początkujący inżynier żywności

Osoby z małym doświadczeniem często nie wiedzą, co zrobić z tą częścią życiorysu. Pamiętaj jednak, że każdy kiedyś od czegoś zaczynał. Nawet z małym doświadczeniem masz szansę na zdobycie swojej pierwszej pracy.

Pomyśl o zrealizowanych praktykach czy stażach zawodowych, a nawet wolontariatach, w których brałeś udział. Być może uczestniczyłeś w dodatkowym praktycznym kursie na studiach? Takie praktyczne doświadczenie, choć niewielkie, z pewnością przyda się w życiorysie świeżo upieczonego absolwenta.

Spójrz na poniższy przykład historii zawodowej osoby z małym doświadczeniem.

Doświadczenie zawodowe Praktykant Technologia Żywności Firma XYZ

2017-2018

  • Przy współpracy ze starszymi technologami żywności przeprowadzałem odpowiednie badania produktów spożywczych.
  • Pomagałem w przygotowywaniu odpowiedniej dokumentacji.

Jeżeli tworzysz swoje pierwsze profesjonalne CV, koniecznie przeczytaj nasz artykuł z poradami na temat tworzenia życiorysu zawodowego dla absolwentów.

Technologia żywności – sekcja z wykształceniem w życiorysie inżyniera żywności

W niemal wszystkich wzorach CV dla inżynierów żywności znajdziesz sekcję z edukacją. Aby pracować na stanowisku technologa żywności, musisz mieć bowiem rozległą wiedzę z zakresu biologii, chemii, fizyki oraz techniki.

Większość firm szuka pracowników z wykształceniem wyższym. Najbardziej poszukiwani są specjaliści, którzy zdobyli tytuł magistra.

Niezależnie od tego, czy posiadasz wiedzę ze studiów, czy ukończyłeś inne szkoły, ta sekcja musi pojawić się w twoim CV

Przykłady

Technologia żywności i żywienie człowieka
Studa Magisterskie

Uniwersytet Rolniczy

2018-2020

  • Przez 2 lata otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  • Byłam przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Chemii Żywności

📌Osoby, które pracują w tym zawodzie od dłuższego czasu, nie muszą tak dokładnie opisywać swojej ścieżki edukacyjnej. Jeżeli jednak jesteś początkującym kandydatem, warto to zrobić. Możesz mieć pewność, że w ten sposób zwiększysz swoje szanse na pracę na proponowanym stanowisku. Pracodawcy lubią młodych i ambitnych kandydatów.

Inżynier technologii żywności

Poradnik: jak przedstawić umiejętności w curriculum vitae

Sekcja z umiejętnościami to obowiązkowa część każdego CV. To dzięki niej potencjalny szef wie, jakie masz kompetencje. Co więcej, jest ona niezbędna w zautomatyzowanym procesie rekrutacyjnym.

Obecnie firmy, w szczególności duże korporacje, używają do selekcji potencjalnych pracowników systemów śledzenia kandydatów. Te specjalistyczne programy filtrują podania i odrzucają te, które nie mają odpowiednich słów kluczowych.

Nie martw się jednak – te słowa kluczowe możesz znaleźć w ofercie pracy. Są to zazwyczaj wymagania i umiejętności, jakich oczekuje się od kandydatów.

📌Słowa kluczowe powinieneś umieścić zarówno w curriculum vitae, jak i swoim liście motywacyjnym.

Ważne jest, aby nigdy nie kłamać w życiorysie. Jeżeli chcesz pracować w tej branży, na pewno wiesz, jak ważne jest dokładne wykonywanie obowiązków. Kłamanie na temat kompetencji w celu zdobycia pracy może nieść za sobą poważne konsekwencję. Biorąc pod uwagę, że praca technologa żywności ma za zadanie m. in. chronić przed chorobami i zatruciami, podawanie kompetencji, których rzeczywiście nie masz, może być uznane nawet za niemoralne i być podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego.

👇 Spójrz poniżej na twarde i miękkie obowiązki, które mogą posiadać technologowie żywności.

Umiejętności twarde:

Kompetencje twarde to takie, bez której wykonywanie konkretnego zawodu byłoby niemożliwe. Zdobywa je się podczas pracy praktycznej oraz nauki teoretycznej.

📌Pamiętaj, aby zawsze w pierwszej kolejności wymieniać te umiejętności, które zostały wyróżnione w ofercie o pracę.

Umiejętności:
  • Znajomość prawa żywnościowego,
  • Obsługa GMP,
  • Znajomość GHP,
  • Higiena produkcji żywności,
  • Ocena jakości żywności,
  • Technologie gastronomiczne,
  • Klasyczna analiza chemiczna.

Umiejętności miękkie:

Związane są z osobowością, a także tym, jak człowiek działa w różnych środowiskach. Niektóre z nich są wrodzone, inne można zdobyć podczas pracy praktycznej. Są to na przykład:

  • Punktualność,
  • Rzetelność,
  • Cierpliwość,
  • Przywództwo,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Umiejętność pracy w grupie.

W przypadku technologów żywności, zakres obowiązków sprawia, że ważniejsze są umiejętności techniczne/twarde. Jednak pracodawca z pewnością zwróci uwagę na twoje kompetencje miękkie. Dzięki nim będzie w stanie określić, jaką osobą jesteś i jak sprawdzisz się w pracy: na przykład czy będziesz umiał działać w zespole lub nim zarządzać.

Jak napisać podsumowanie zawodowe?

Podsumowanie powinno znaleźć się na samej górze życiorysu, tuż pod nagłówkiem. Jego dodawanie nie jest praktyką powszechną na polskim rynku pracy, warto więc go stworzyć, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

📌Eksperci radzą, by początkujący kandydaci zamiast profilu zawodowego przedstawili swoje cele zawodowe.

Ta część powinna składać się z kilku krótkich, dobitnych zdań, w których zaprezentujesz swoje największe osiągnięcia, a także najważniejsze doświadczenia. Powinna ona zwrócić uwagę rekrutera, prezentując cię jako świetnego kandydata.

Spójrz na poniższe przykłady:

👍 Poprawne

Od 10 lat pracuję jako ekspert ds. technologii żywności. Specjalizuję się technologią przetwórstwa mięsa i mleczarstwa. Obecnie zarządzam zespołem 20-osobowym. Z sukcesem zrealizowałem ponad 20 długoterminowych projektów. Wierzę, że proponowany przez państwa zakres obowiązków pokrywa się z moimi umiejętnościami.


Niepoprawne

Jestem inżynierem żywności. Mam doświadczenie. Szukam pracy.


W pierwszym przykładzie wszystkie informacje przekazane są w zwięzły, ale informatywny sposób. Rekruter czytający takie podanie może dowiedzieć się, jaka jest specjalizacja kandydata, a także że jego umiejętności pokrywają się z zakresem obowiązków. Użycie danych liczbowych do przedstawienia osiągnięć dodatkowo podkreśla jego możliwości.

Drugi przykład jest zbyt krótki. Nie ma w nim żadnych informacji, które mogłyby zaciekawić potencjalnego szefa. Informacje, na przykład fakt, że kandydat ma doświadczenie, powinny być potwierdzone przykładem.

🎁Zostaw pisanie tej części życiorysu na sam koniec. Dzięki temu przypomnisz sobie swój zakres obowiązków, a także odświeżysz informacje na temat najważniejszych osiągnięć.

Dodatkowe sekcje w życiorysie zawodowym

Konkurencja w tej branży jest naprawdę spora. Aby się wyróżnić, dobrze jest dodać do swojego CV dodatkowe sekcje, w których przedstawisz swoje wyjątkowe umiejętności i talent.

Dodatkowe sekcje mogą zawierać:

  • certyfikaty,
  • umiejętności z zakresu obsługi komputera,
  • zainteresowania,
  • języki obce,
  • szkolenia.

Dodatkowe sekcje zwrócą dodatkową uwagę rekrutera, ale także mogą pozwolić ci na negocjowanie wyższych stawek lub lepszych warunków zatrudnienia.

Języki

Znajomość języków obcych to umiejętność, która ceniona jest na polskim rynku pracy. Osoby znające co najmniej jeden język obcy mają większe szanse na zatrudnienie. Mogą także znacząco wpłynąć na twoją pensję.

Jeżeli pracodawca wymaga znajomości konkretnego języka lub gdy aplikujesz o posadę w międzynarodowej firmie, warto stworzyć osobną sekcję dla języków. W ten sposób masz pewność, że informacja o znajomości języka nie “zginie” w sekcji z umiejętnościami.

Najlepiej, jeżeli kandydat ma certyfikat językowy potwierdzający znajomość danego języka (np. TOEFL dla angielskiego).

Nie wiesz, jak przedstawić znajomość języków w życiorysie? Sięgnij po nasz artykuł, w którym wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

Kursy

Najlepszym sposobem na pokazanie pracodawcy, że jesteś ambitnym kandydatem, jest przedstawienie ukończonych szkoleń. Technologia żywności to dziedzina, która szybko się rozwija, warto więc zaprezentować, że nadążasz za zmianami i jesteś gotowy na ciągłą naukę.

Przykładowe kursy, które mogą zaimponować pracodawcy i pomóc ci w zdobyciu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną to:

  • Żywność a dobre samopoczucie,
  • Żywność funkcjonalna,
  • Biodostępność żywności,
  • Zarządzanie odpadami.
🎁Cokolwiek wpisujesz do CV, powinno mieć związek z posadą, o którą się starasz. Masz ograniczone miejsce w dokumencie, a więc przemyśl dokładnie, które informacje są adekwatne i mogą zrobić wrażenie na potencjalnym szefie.

Technolog żywnośc

Wskazówki, jak ulepszyć swoje podanie o pracę

Sięgnij po kreator CV lub szablony życiorysów i listów motywacyjnych. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że wszystkie istotne sekcje zostały w nim zawarte. Użycie szablonu daje ci te estetyczny efekt bez godzin spędzonych na projektowaniu graficznym.

Zanim wyślesz swoje podanie, zweryfikuj, czy wszystkie informacje są aktualne, a także, czy nie ma żadnych błędów ortograficznych, gramatycznych lub literówek.

⚠️Jeżeli konkurencja jest duża, specjalista może stracić swoją szansę na zatrudnienie nawet przez najmniejszy błąd w CV.

Aby wyróżnić swoje podanie, możesz także dodać do niego list motywacyjny. Niektórzy pracodawcy proszą o niego wprost w ofercie o pracę. Wówczas jego napisanie musisz potraktować jako obowiązek. Jeżeli pracodawca nie wspomina o nim w ogłoszeniu, nadal warto go dołączyć.

W ten sposób pokazujesz, że jesteś ambitnym kandydatem, gotowym do podjęcia wyzwania. Napisanie listu motywacyjnego jest szczególnie istotne dla osób zaczynających w branży. Możesz mieć pewność, że dołączenie dodatkowego dokumentu, w którym dogłębniej opiszesz siebie jako kandydata, postawi cię o krok przed innymi.

Podsumowanie – najważniejsze informacje o pisaniu CV

Oto kilka najważniejszych spraw, o których należy pamiętać podczas tworzenia życiorysu:

  • Wzór CV i listu motywacyjnego, a także generator CV mogą pomóc ci stworzyć życiorys w szybki i skuteczny sposób.
  • Stworzenie efektywnego podsumowania zawodowego może znacznie zwiększyć twoje szanse, nawet jeżeli inni kandydaci mają większe doświadczenie w zawodzie.
  • Wszystkie informacje zawarte w CV powinny mieć związek z pracą, o którą się starasz.
  • Dołącz do CV dodatkowe sekcje, aby wyróżnić się na tle konkurencji.
  • Nie zapomnij o załączeniu aktualnej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych, aby móc brać udział w dalszej rekrutacji.

Praca marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Zajrzyj na naszą stronę, aby przeczytać podobne artykuły. Znajdziesz tam też szablony i wzory życiorysów, które pozwolą ci napisać zachwycające podanie o pracę – niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w dziedzinie, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z branżą.

FAQ

Dlaczego warto użyć kreatora CV online?

Stworzenie podania o pracę od zera może być nie lada wyzwaniem. W szczególności, jeżeli nie masz zdolności graficznych, możesz mieć problem z zachowaniem estetyki podania. Warto więc sięgnąć po gotowe szablony. Ich użycie jest bardzo proste i poprowadzi cię przez cały proces krok po kroku. Używając wzoru CV, masz również pewność, że zawarłeś w podaniu wszystkie niezbędne informacje.

Czy mogę zawrzeć znajomość języków w sekcji z umiejętnościami?

Tak, można to zrobić, w szczególności, jeżeli starasz się o pracę w polskiej firmie, w której znajomość języka nie jest wymagana. Jeżeli jednak w ofercie pracy znajomość języka jest wyróżniona jako warunek zatrudnienia, warto stworzyć osobną sekcję, aby rekrutujący nie przegapił tej informacji.

Czy muszę ukończyć studia, aby zacząć pracę w tym sektorze?

Niektóre szkoły ponadpodstawowe mają w programie kierunek technologia żywności i żywienie człowieka. Po jego ukończeniu absolwenci otrzymują tytuł technika technologii żywności, dzięki któremu mogą pracować w sektorze spożywczym. Większość kandydatów decyduje się jednak na kontynuowanie nauki na uczelni wyższej, ponieważ daje to większe szanse na zatrudnienie i atrakcyjniejsze zarobki.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV