Zarządca nieruchomościami to coraz bardziej poszukiwany zawód, w szczególności w większych miastach. Osoby te zarządzają nieruchomościami i pomagają właścicielom spać spokojnie, podczas gdy wszystkie formalności są załatwiane przez tych profesjonalistów. Mogą oni pracować indywidualnie lub szukać zatrudnienia w firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.
Adam Pawłowski adam.pawłowski@gmail.com 222 333 222 Warszawa
Podsumowanie zawodowe
Mam ponad trzyletnie doświadczenie jako zarządca nieruchomości komercyjnych i prywatnych. Skutecznie nadzorowałem procesy najmu, negocjowałem umowy z korzyścią dla klientów, a także dbałem o idealne utrzymanie nieruchomości. Moim celem było budowanie pozytywnych relacji z najemcami i klientami, dzięki czemu z łatwością rozwiązywałem rzadko pojawiające się konflikty, a także osiągnąłem wyznaczone cele biznesowe. Wykorzystując znajomość przepisów prawnych i umiejętności z zakresu analizy rynku nieruchomości, zoptymalizowałem zarządzanie nieruchomościami, co przyczyniło się do wzrostu przychodów firmy o 12%.
Doświadczenie zawodowe
Zarządca nieruchomości Firma ABC 2018 - obecnie
Nadzorowałem proces najmu, w tym poszukiwałem najemców, przeprowadzałem ich weryfikację. Do moich obowiązków należało też zawieranie i rozwiązywanie umów.
Utrzymywałem ponad 50 nieruchomości w idealnym stanie poprzez planowanie i nadzór nad konserwacją, remontami i naprawami.
Wykorzystując moje umiejętności interpersonalne, rozwiązywałem spory z najemcami i utrzymywałem z nimi dobre relacje.
Monitorowałem rynek nieruchomości, analizowałem działania konkurencji i identyfikowałem możliwości rozwoju biznesowego, co przyczyniło się do 11% wzrostu przychodu firmy.
Umiejętności
umiejętność pozyskiwania potencjalnych klientów,
znajomość przepisów prawnych związanych z nieruchomościami,
Właśnie dlatego przygotowanie dobrego CV dla zarządcy nieruchomości jets bardzo ważne i może zwiększyć twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak stworzyć profesjonalne CV. Zajrzyj do naszego przykładowego CV, aby się zainspirować i zapoznaj się z radami profesjonalistów, dzięki którym wyróżnisz swoje podanie na tle innych. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym zarządcą nieruchomości czy dopiero rozpoczynasz swoją karierę w tej dziedzinie, ten artykuł pomoże Ci stworzyć imponujące dokumenty aplikacyjne.
Ile zarabia zarządca nieruchomości?
Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń zarządca nieruchomości zarabia średnio 6 970 złotych miesięcznie brutto. Z kolei 25% najlepiej zarabiających zarządców nieruchomościami może liczyć na wynagrodzenie powyżej 9 000 złotych miesięcznie.
59% osób obejmujących stanowisko zarządcy nieruchomości to kobiety. Na wysokość wynagrodzenia może wpływać miejscowość, wykształcenie, doświadczenie, a także wielkość firmy, w jakiej dana osoba jest zatrudniona.
Zarządca nieruchomości - CV i jego części
CV składa się z kilku głównych części. Nagłówek zawiera dane osobowe i dane kontaktowe. Sekcja podsumowania przedstawia krótki opis twojej kariery. Inne podstawowe sekcje to: wykształcenie, doświadczenie zawodowe i umiejętności. Dodatkowo warto dodać dodatkowe sekcje, które pokażą twoje wyjątkowe umiejętności czy kwalifikacje, na przykład znajomość języków obcych albo ukończone kursy i szkolenia.
Pracodawca nie ma dużo czasu na czytanie każdego z dokumentów, jakie przesyłają kandydaci. Dlatego tak ważne jest, aby każda sekcja życiorysu zawodowego była czytelna, uporządkowana i skupiała się na kluczowych informacjach, które przekonają rekruterów, że warto cię zatrudnić.
Czym różni się praca agenta nieruchomości od pracy na stanowisku zarządcy nieruchomości?
Praca agenta nieruchomości polega na pośrednictwie w sprzedaży, wynajmie lub zakupie nieruchomości, poszukiwaniu klientów i negocjacjach. Pośrednik nieruchomości jest odpowiedzialny za przygotowywanie ofert sprzedaży i domykanie umów. Z kolei zarządca nieruchomości zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami w imieniu właścicieli. Obejmuje to utrzymanie, najem, opłatę czynszu, sprzątanie, konserwację i naprawy, negocjowanie umów najmu oraz rozwiązywanie sporów z wynajmującymi.
Agent nieruchomości skupia się wyłącznie na pośrednictwie sprzedaży i najmu, podczas gdy zarządca nieruchomości zarządza i administruje budynkami na co dzień.
📌Chcesz zdobyć pracę na stanowisku agenta nieruchomości? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, który ci w tym pomoże! Dzięki naszym radom szybko dołączysz do grona najlpeszych agentów nieruchomości.
Doświadczenie zawodowe w CV na stanowisko zarządcy nieruchomości
Aby zostać agentem nieruchomości, nie musisz od razu mieć ogromnego doświadczenia. Faktem jest jednak, że kandydaci, którzy mają już jakąś historię zatrudnienia, mają większe szanse na znalezienie pracy. Niezależnie od tego, czy pracujesz w nieruchomościach od dawna, czy dopiero zaczynasz, koniecznie dołóż wszelkich starań do napisania tej sekcji.
W tej sekcji konieczne są następujące informacje:
nazwa pełnionego stanowiska,
nazwa firmy,
czas trwania zatrudnienia.
Aby jednak bardziej się wyróżnić, postaraj się także opisać zakres swoich obowiązków oraz osiągnięcia na danym stanowisku. Dzięki temu odznaczysz się na tle innych kandydatów i pokażesz pracodawcy, co dokładnie możesz zaoferować i z czym miałeś styczność w praktyce.
Przykładowe CV dla zarządcy nieruchomością
Doświadczenie zawodowe
Zarządca Nieruchomości
Firma ABC
2018 - obecnie
Nadzorowałem proces najmu, w tym poszukiwałem najemców, przeprowadzałem ich weryfikację. Do moich obowiązków należało też zawieranie i rozwiązywanie umów.
Utrzymywałem ponad 50 nieruchomości w idealnym stanie poprzez planowanie i nadzór nad konserwacją, remontami i naprawami.
Wykorzystując moje umiejętności interpersonalne, rozwiązywałem spory z najemcami i utrzymywałem z nimi dobre relacje.
Monitorowałem rynek nieruchomości, analizowałem działania konkurencji i identyfikowałem możliwości rozwoju biznesowego, co przyczyniło się do 11% wzrostu przychodu firmy.
📌Chcesz zrobić większe wrażenie na rekruterach? Opisz zakres swoich obowiązków i osiągnięcia, podając konkretne dane liczbowe.
Dopiero zaczynasz na rynku pracy? Zastanów się, czy miałeś okazję na praktyczne wykorzystanie swoich umiejętności. Nie musi to być koniecznie praca na pełnym etacie. Dorywcze stanowiska, wolontariaty czy staże też mogą ci pomóc. Prezentując je w swoim CV, postaraj się podkreślić te umiejętności, których używałeś, a które sprawdziłyby się także podczas pracy jako zarządca nieruchomości.
Dowiedz się, jak napisać idealne CV dla osoby bez doświadczenia, czytając nasz poradnik dla poczatkujących kandydatów.
Praca zarządcy nieruchomości wymaga wielu umiejętności - przedstaw je w swoim CV
Niezależnie od tego, czy chcesz pracować w spółdzielni mieszkaniowej, czy też w większej firmie zarządzającej budynkami, musisz mieć konkretne umiejętności. Przedstaw je w swoim CV, aby zwiększyć swoją szansę na to, że to właśnie ty zostaniesz wybrany na oferowane stanowisko zarządcy nieruchomości.
Aby wiedzieć, jakie dokładnie umiejętności umieścić w CV, zajrzyj do oferty pracy. Pamiętaj, że twoje CV powinno być dostosowane do konkretnego ogłoszenia. Dzięki temu znacząco zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy.
Umiejętności twarde
Umiejętności twarde mają ogromne znaczenie podczas rekrutacji. Są to konkretne kompetencje, które możesz zaoferować pracodawcy. Zdobywa się je podczas nauki lub praktycznego wykonywania działań. Pamiętaj, że powinieneś w pierwszej kolejności wymienić te swoje umiejętności, które pojawiają się w ofercie pracy jako obowiązkowe. Zadbaj o to, by były one jak najbardziej związane z rodzajem zatrudnienia i środowiskiem pracy.
Przykładowe umiejętności twarde, które mogą ci się przydać na tym stanowisku to:
umiejętność pozyskiwania potencjalnych klientów,
znajomość przepisów prawnych związanych z nieruchomościami,
umiejętność prowadzenia negocjacji,
zawieranie i rozwiązywanie umów najmu,
znajomość programów Property Management Systems,
znajomość technik marketingowych,
identyfikacja trendów.
Umiejętności miękkie
W pracy zarządców nieruchomości bardzo ważne są umiejętności miękkie. Umożliwiają one bowiem skuteczną komunikację z wynajmującymi, z właścicielami, a także zespołem, na przykład w spółdzielni. Pracodawca musi wiedzieć, czy będziesz w stanie budować pozytywne relacje, utrzymywać efektywną współpracę, rozwiązywać problemy i osiągać cele biznesowe.
Przykładowe umiejętności miękkie, które mogą zostać docenione na tym stanowisku to:
umiejętność negocjacji,
rozwiązywanie konfliktów,
dobra organizacja pracy,
zdolności przywódcze,
doskonałe zarządzanie czasem,
praca zespołowa,
zarządzanie zespołem.
Wykształcenie w CV
Od zarządców nieruchomości nie zawsze wymaga się wykształcenia wyższego, może jednak ono pozytywnie wpłynąć na twoje szanse na zatrudnienie. W końcu zarządca nieruchomościami ma dużo obowiązków do wykonywania, przy których niezbędna jest rozległa wiedza. Postaraj się pokazać pracodawcy, że masz wiedzę z zakresu prawa budowlanego i finansów.
Niezależnie od tego, czy ukończyłeś studia, które mogą wydać się atrakcyjne dla pracodawcy, czy też skończyłeś podstawówkę, powinieneś stworzyć tę sekcję w swoim CV. Podaj w niej:
tytuł zawodowy/naukowy, jeżeli dotyczy,
nazwę szkoły, do której uczęszczałeś,
miejscowość,
czas trwania edukacji.
📌Pamiętaj, że w tej sekcji należy podać wyłącznie te informacje o edukacji, które są adekwatne do stanowiska, lub twoje najwyższe wykształcenie. Przykładowo, jeżeli ukończyłeś szkołę średnią, nie musisz wspominać o gimnazjum. Jeśli jednak ukończyłeś studia wyższe, powiedzmy z filologii polskiej, a uczęszczałeś do technikum handlowego, wówczas lepiej jest podać obie szkoły.
Spójrz na przykład:
Tytuł technika
Technikum Handlowe nr 1
Warszawa
wrzesień 2018-2023
Otrzymywałem stypendium wojewody dla najlepszych uczniów.
Zorganizowałem konferencję techników handlowych, zapraszając uczestników z ponad 50 szkół w Polsce.
Otrzymałem najwyższy wynik z matur w powiecie.
Oczywiście, jeżeli pracowałeś już w branży nieruchomości lub masz doświadczenie w innych sektorach i posiadasz umiejętności niezbędne do zarządzania nieruchomościami, nie musisz tak szczegółowo opisywać swoich osiągnięć w szkole. Wówczas lepiej jest poświęcić miejsce w CV na opisanie twoich sukcesów na rynku nieruchomości lub wypisanie innych kompetencji.
Jeżeli jednak zarządzanie nieruchomościami to dla ciebie nowość, możesz opisać swoje sukcesy w szkole. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś osobą odpowiedzialną, ambitną i gotową do działania. Dzięki temu możesz liczyć na to, że wyróżnisz się na tle większości kandydatów.
Podsumowanie zawodowe - zwiększ swoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną
Podsumowanie zawodowe to doskonały sposób na wyróżnienie swojego CV. Warto wiedzieć, że pisanie tej części CV jest w Polsce nadal mało znanym zwyczajem. Właśnie dlatego warto skorzystać z okazji i wykazać się na tle konkurencji, nawet takiej, która ma lepsze kwalifikacje niż ty.
W tej części CV opisujesz najważniejsze aspekty swojej kariery. Możesz na przykład wspomnieć o:
dużym doświadczeniu,
konkretnych umiejętnościach,
ukończonych kursach,
znajomości języków obcych.
📌Zawsze dostosuj swoje podsumowanie zawodowe do konkretnej oferty pracy, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie posady.
Spójrz na przykładowe podsumowanie zawodowe:
Mam ponad trzyletnie doświadczenie jako zarządca nieruchomości komercyjnych i prywatnych. Skutecznie nadzorowałem procesy najmu, negocjowałem umowy z korzyścią dla klientów, a także dbałem o idealne utrzymanie nieruchomości. Moim celem było budowanie pozytywnych relacji z najemcami i klientami, dzięki czemu z łatwością rozwiązywałem rzadko pojawiające się konflikty, a także osiągnąłem wyznaczone cele biznesowe. Wykorzystując znajomość przepisów prawnych i umiejętności z zakresu analizy rynku nieruchomości, zoptymalizowałem zarządzanie nieruchomościami, co przyczyniło się do wzrostu przychodów firmy o 12%.
Jeżeli jesteś osobą początkującą, skup się przede wszystkim na umiejętnościach, a także celach zawodowych.
Dowiedz się więcej o tym, jak napisać tę część CV, czytając nasz artykuł.
📌Ta część CV znajduje się na górze dokumentu, zaraz pod nagłówkiem. Możesz ją jednak napisać na samym końcu. W ten sposób będziesz "na świeżo" pamiętać o najważniejszych informacjach i z łatwością dostosujesz je do konkretnej oferty pracy.
Dodatkowe sekcje w CV - czy są potrzebne?
Dodatkowe sekcje mogą urozmaicić twoje CV i wyróżnić cię na tle konkurencji. Pokaż w nich wszystkie wyjątkowe kwalifikacje i informacje o tobie, które będą świadczyć o tym, że jesteś idealnym kandydatem.
Przykładowe sekcje dodatkowe to:
języki obce,
zainteresowania,
kursy i szkolenia,
wolontariaty.
List motywacyjny dla zarządcy nieruchomości
Napisanie listu motywacyjnego jest istotne z kilku powodów. Po pierwsze, umożliwia ci wyróżnienie swojej aplikacji i podkreślenie swojego zainteresowania daną firmą oraz stanowiskiem. List motywacyjny to miejsce, w którym możesz wyjaśnić, dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko, podkreślając swoje umiejętności, doświadczenie i osiągnięcia. Pamiętaj jednak, by nie powielać informacji z CV, ale raczej je rozwijać.
List motywacyjny jest dokumentem obowiązkowym wyłącznie wtedy, gdy pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu. Warto go jednak wysłać też w innych sytuacjach, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
Zarządca nieruchomości - podsumowanie artykułu
Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, jak napisać idealne CV dla zarządcy nieruchomości. Upewnij się, że wszystkie zawarte w nim informacje odpowiadają ofercie pracy. Postaraj się też skupić na tych kwalifikacjach, które wyróżniają cię na tle większości kandydatów.
Koniecznie zajrzyj również na naszego bloga, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych artykułów i porad, dzięki którym z łatwością stworzysz idealne podanie o pracę.
Już dziś sięgnij po nasze szablony CV i stwórz doskonały życiorys zawodowy dla zarządcy nieruchomości.
Najczęściej zadawane pytania
Czego unikać w CV dla zarządcy nieruchomości?
W CV dla zarządzającego nieruchomościami unikaj nadmiernego nagromadzenia informacji i podawania nieistotnych doświadczeń lub umiejętności. Nie wymieniaj hobbystycznych zainteresowań, chyba że mają bezpośredni związek z nieruchomościami. Unikaj również nieścisłości w danych kontaktowych oraz braku spójności w formatowaniu.
Pamiętaj też o tym, żeby przeczytać swoje dokumenty aplikacyjne zanim wyślesz je do potencjalnego pracodawcy. W ten sposób unikniesz błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na odbiór twojego CV.
Czy moje CV musi zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych?
Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych, takie jak RODO (Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych), twoje CV musi zawierać taką klauzulę. Gwarantuje ona, że przekazane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. Klauzula może wyglądać na przykład tak: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV w celu realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych."
Taką klauzulę umieść w stopce dokumentu i nieco zmniejsz czcionkę. Dzięki temu jej treść nie będzie odciągała uwagi od informacji zawartych w twoim CV.
Już dziś zwiększ swoje szanse na zdobycie pracy jako zarządca nieruchomości, korzystając z naszych szablonów.