CV lekarza weterynarii: przewodnik

Lekarz weterynarii musi posiadać ogromną wiedzę na temat zwierząt. Praca ta wymaga konkretnych umiejętności oraz doświadczenia. Jest też bardzo odpowiedzialna, bo to od weterynarza zależy zdrowie zwierząt domowych czy gospodarczych.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

CV lekarza weterynarii: przewodnik

Anna Konieczna

konieczna.anna@gmail.com
098 989 098
Lublin

Podsumowanie zawodowe


Od ponad 10-lat pracuje jako lekarka weterynarii. W ciągu mojej kariery zadbałam o zdrowie ponad 600 czworonożnych pacjentów. Na portalu znanylekarz.pl 100% moich klientów uważa, że jestem profesjonalną i opiekuńczą osobą. Pragnę dołączyć do Państwa kliniki, aby rozwijać moje umiejętności z zakresu chirurgii weterynaryjnej.

Doświadczenie zawodowe

Lekarka weterynarii
Klinika Weterynaryjna “Łapa”

2015-2020

 • Przeprowadziłam ponad 300 operacji na kotach i psach, które w 97% zakończyły się pomyślnie.
 • Przeprowadzałam proces usypiania chorych zwierząt z poszanowaniem ich godności, a także z uwzględnieniem uczuć ich opiekunów.


Wykształcenie

Weterynaria
Studia Magisterskie
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
2010-2015

 • Uczestniczyłam w ponad 10 konferencjach naukowych, na których prezentowałam wyniki moich badań na temat użycia anestezji podczas zabiegów weterynaryjnych.
 • Otrzymałam stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia naukowe.


Umiejętności:

 • Chirurgia weterynaryjna
 • Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna
 • Administracja weterynaryjna
 • Usypianie zwierząt
 • Umiejętność pracy pod presją czasu
 • Pozytywne nastawienie
 • Empatia

Lekarz weterynarii wie, że jeżeli zwierzęciu coś dolega, może to wpłynąć na jego całe zdrowie. Kiedy będziesz pisać swoje CV weterynarza, spójrz na to zadanie tak, jak na własną pracę. Jeżeli jeden organ, łapa, czy nawet ząb zwierzęcia przestają działać, cały organizm zaczyna szwankować. Podobnie jest z CV: każda sekcja jest bardzo istotna i zapewnia poprawne działanie całości.

Nawet jeśli wykonujesz zawód lekarza weterynarii od wielu lat, możesz nie wiedzieć jak napisać list motywacyjny weterynarza, czy nawet jak zacząć pracę nad CV. Nie martw się jednak! Ty jesteś specjalistą od leczenia zwierząt, my z kolei specjalizujemy się w tworzeniu podań o pracę. Pomożemy ci stworzyć takie CV i list motywacyjny, które znacznie zwiększą twoje szanse na zdobycie wymarzonego zatrudnienia!

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak stworzyć CV, które będzie idealną wizytówką dla twoich doświadczeń i umiejętności. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz karierę lekarza weterynarii, znajdziesz tu praktyczne wskazówki, które pomogą ci napisać idealny życiorys.

Co więcej, korzystając z naszego kreatora i szablonów życiorysów w kilku prostych krokach stworzysz CV, które wyróżni cię na tle konkurencji.

CV lekarza weterynarii – przykład

Fakty

cv weterynarii

Oto kilka faktów na temat pracy lekarzy:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, lekarze weterynarii zarabiają średnio 4 780 złotych brutto miesięcznie💰
 • Według portalu wynagrodzenia.pl, aż 69% weterynarzy to kobiety.
 • Zarobki weterynarzy są zależne od doświadczenia, wykształcenia, wielkości firmy, a nawet regionu, w którym wykonują swój zawód.

Jak napisać CV weterynarza?

Jeżeli nie masz CV, a chcesz zdobyć pracę, jak najszybciej zabierz się za tworzenie aplikacji. Bez odpowiedniego dokumentu znalezienie pracy może być nie tylko trudne, ale i wręcz niemożliwe. Pamiętaj, że dobre CV weterynarza pomoże ci nie tylko znaleźć pracę, ale także może znacząco wpłynąć na stawkę, którą zaoferuje ci pracodawca.

Aby stworzyć profesjonalne CV, weterynarz powinien sięgnąć po szablony życiorysów lub użyć kreatora CV. Wyobraź sobie, że musisz wyjaśnić opiekunowi kota co dzieje się z jego pupilem. Musisz być nie tylko zwięzły, aby mieć czas dla innych czworonożnych pacjentów, ale także przekazać wszystkie informacje w przejrzysty i zrozumiały sposób. Podobnie sprawa ma się z CV: musi pokazywać wszystkie najważniejsze informacje o tobie w prosty sposób. Pamiętaj jednak, że twoje dokumenty aplikacyjne powinny też przyciągnąć uwagę.

👇Spójrz na najważniejsze elementy w konstrukcji życiorysu.

Idealna konstrukcja

Praca weterynarza bywa ciężka. Mimo to, dla wielu osób zajmowanie się zwierzętami to praca marzeń. Aby objąć stanowisko lekarza weterynarii, musisz ukończyć odpowiednią szkołę, a także zdobyć doświadczenie. Dodatkowo musisz liczyć się z dość sporą konkurencją na rynku pracy.

💡Fakt: Podczas procesu rekrutacji, rekruterzy poświęcają około 6 sekund na każde CV. Zwróć ich uwagę idealnym życiorysem.

Aby poprawnie napisać CV, pamiętaj o następujących sekcjach:

 • NAGŁÓWEK: to część, w której pojawią się twoje dane kontaktowe.
 • PODSUMOWANIE/CELE ZAWODOWE: tutaj opiszesz swoje najważniejsze osiągnięcia lub plany związane z karierą.
 • HISTORIA ZAWODOWA: w tej sekcji przedstaw swoje doświadczenie zawodowe.
 • WYKSZTAŁCENIE: zaprezentuj tu ukończone szkoły.
 • UMIEJĘTNOŚCI: w tej części muszą się pojawić twoje kompetencje twarde i miękkie.
 • DODATKOWE SEKCJE: dodaj sekcje do CV, aby jeszcze bardziej zaimponować pracodawcy.

Zanim przejdziemy do szczegółowego omawiania każdej z wymienionych sekcji, spójrzmy na formaty CV:

Jaki format CV powinien wybrać lekarz weterynarii?

Aby wybrać odpowiedni format życiorysu, musisz kierować się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym.

Format chronologiczny

Format chronologiczny to najpopularniejszy format życiorysów. Jest on rozpoznawany przez pracodawców. Takie CV podkreśla wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

📌Eksperci radzą, by twoje doświadczenia pojawiały się w odwróconym porządku chronologicznym. Oznacza to, że najnowsze stanowiska pojawią się jako pierwsze. W ten sposób pracodawca szybko zauważy najistotniejsze funkcje, jakie pełniłeś.

Dla kogo?

Format chronologiczny polecany jest tym osobom, które mają średnie lub duże doświadczenie zawodowe. Jeżeli jednak twoją jedyną historią pracy jest staż lub wolontariat, też możesz po niego sięgnąć, ze względu na to, że format jest znany przez rekruterów.

Format funkcjonalny

W tym formacie najważniejsze są umiejętności. Doświadczenie zawodowe schodzi na drugi plan.

Dla kogo?

Taki format jest idealny dla świeżo upieczonych absolwentów i ludzi bez dużego doświadczenia. Jeżeli zmieniasz branżę i ubiegasz się o stanowisko lekarza weterynarii, taki format sprawdzi się najlepiej.

Format mieszany

Ten format łączy w sobie cechy formatu funkcjonalnego i chronologicznego.

Dla kogo?

Według ekspertów ds. zatrudnienia taki format powinien być używany tylko przez te osoby, które mogą pochwalić się wyjątkowo bogatą historią pracy. Będzie idealny, jeżeli np. ubiegasz się o stanowisko dyrektora szefa kliniki weterynaryjnej.

📌Wybierz taki szablon życiorysu, który będzie miał format najbardziej odpowiadający twoim potrzebom i doświadczeniu.

cv weterynarii

Nagłówek/tytuł życiorysu – jak zapisać swoje dane kontaktowe?

Nagłówek życiorysu to najkrótsza i najłatwiejsza do stworzenia sekcja życiorysu. Nie bagatelizuj jej jednak, bo jest ona bardzo istotna podczas procesu rekrutacji. Wszystkie podane dane w niej zawartej muszą być aktualne.

Nie ma określonej kolejności, w jakiej dane kontaktowe powinny pojawiać się w nagłówku. Pamiętaj jednak, aby imię i nazwisko znalazło się na samej górze. Dobrze jest je też wyróżnić za pomocą pogrubienia lub nieco większej czcionki.

⚠️Rekruterzy nie będą szukać danych kontaktowych do ciebie. Jeżeli twój e-mail ma literówkę lub twój numer telefonu jest nieaktualny, możesz stracić swoją szansę na zatrudnienie.

Poprawny i niepoprawny przykład

Poprawnie

Janina Nowak

989 989 737

janina-nowak137@gmail.com

Białystok


Niepoprawnie

Janina Nowak

2133janinkaspinka3131@buziaczki.pl

813 939 787 domowy: 989 878 878, nr 2 987 812 212

Adres: Ul. Asnyka 78

76 -090 Białystok


Z pewnością zauważyłeś, że pierwszy przykład jest przejrzysty i czytelny. Nie ma wątpliwości, że rekruter bez trudu zauważy wszystkie potrzebne dane. Adres e-mail wygląda profesjonalnie. Jeżeli adres z twoim imieniem i nazwiskiem jest już zajęty, możesz dodać liczby na początku lub na końcu. Pamiętaj jednak, by nie było ich za dużo i by nie były chaotyczne.

Niepoprawny przykład ma za dużo informacji. Nie ma potrzeby zapisywania kilku numerów telefonu. Wystarczy jeden, który będziesz w stanie odebrać, jeżeli rekruter do ciebie zadzwoni. Dokładny adres zamieszkania nie jest potrzebny do procesu rekrutacji: sprawia on jedynie, że podanie wydaje się bardzo chaotyczne. Adres e-mail jest nieczytelny przez nagromadzenie liczb i zawiera nieprofesjonalny zwrot.

🎁Adres e-mail powinien wyglądać tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe. Aplikując o pracę, stwórz e-mail używając Outlook lub Gmail. Eksperci ds. rekrutacji radzą, by składał się on z twojego imienia i nazwiska.

Czy weterynarz powinien umieszczać zdjęcie w swoim curriculum vitae?

Choć w krajach Europy Zachodniej coraz częściej porzuca się praktykę załączania zdjęć w CV ze względu na ryzyko dyskryminacji, to w Polsce praktyka proszenia kandydatów o zdjęcia jest nadal powszechna. Wzbudza to dość spore kontrowersje.

Czy więc należy umieszczać zdjęcie w CV? Radzimy kierować się bardzo prostą zasadą: jeżeli w ofercie pracy pracodawca prosi o CV ze zdjęciem, można je załączyć. Jeżeli jednak nie ma takiej informacji, lepiej unikać dodawania zdjęcia do podania.

Pamiętaj jednak, że ze względu na panujące prawo, pracodawca nie może odrzucić twojej kandydatury ze względu na brak fotografii.

📌Porada: Aby zaoszczędzić czas, wybierz takie CV, do którego wgranie zdjęcia będzie proste.

⚠️Zdjęcie w CV powinno być profesjonalne. Zdjęcie z imprezy czy selfie z wakacji się nie sprawdzą. Zamiast tego postaw na klasyczny portret na gładkim tle. Możesz go wykonać w domu lub udać się do fotografa.

Zawód lekarza weterynarii – jak przedstawić doświadczenie?

Praca weterynarza wymaga dużej odpowiedzialności. Podobnie jak i inni lekarze, lekarz weterynarz musi posiadać odpowiednią wiedzę na temat ciała pacjentów, ich chorób itd. Niektóre z zabiegów, które wykonuje weterynarz, są skomplikowane i wymagają precyzji. W związku z tym pracodawca musi wiedzieć, że masz odpowiednie doświadczenie, które sprawia, że sprawdzisz się na danym stanowisku.

🎁Poświęć sekcji z doświadczeniem odpowiednią ilość uwagi. Może ona bowiem wpłynąć na twoje szanse na zatrudnienie, a nawet na stawki, jakie zaproponuje ci pracodawca.

W części z doświadczeniem zawodowym każde przedstawiane stanowisko musi zawierać następujące informacje:

 • Tytuł zawodowy
 • Nazwa kliniki lub gabinetu, w którym pracowałeś
 • Okres zatrudnienia
📌Podanie powyższych informacji to w CV minimum. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, podkreśl także swoje najważniejsze obowiązki i osiągnięcia.

CV weterynarza będzie wyglądało różnie, w zależności od tego, w jakich działach się specjalizujesz. Nieco inaczej będzie wyglądał życiorys weterynarza zajmującego się trzodą chlewną, inaczej weterynarza chirurga, a jeszcze inaczej weterynarza zwierząt domowych.

Weterynarz Klinika “Pies kudłaty” w Warszawie

2018-2020

 • Wykonałam ponad 50 zabiegów chirurgicznych, z czego 100% zakończyło się sukcesem.
 • Przeprowadzałam badania i diagnostykę psów różnych ras.
 • Wraz z opiekunami psów ustalałam najlepszą opiekę nad pacjentami paliatywnymi.

📌 Użycie liczb podczas opisywania doświadczenia lub wykształcenia to dobry pomysł. W ten sposób twój potencjalny pracodawca może zobaczyć mierzalne osiągnięcia i odnieść je do potencjalnych zysków własnej firmy.

A co jeśli nie masz doświadczenia?

Znalezienie pierwszej pracy dla każdego jest niemałym wyzwaniem. Nie zniechęcaj się jednak. Pamiętaj, że nawet szefowie najlepszych prywatnych klinik weterynaryjnych zaczynali z podobnego miejsca, co ty.

Zanim zabierzesz się za tę część życiorysu, pomyśl o wszystkich zajęciach dodatkowych, w których uczestniczyłeś podczas studiów. Zapisz listę wolontariatów i staży, w których brałeś udział. Nawet jeżeli tylko przyglądałeś się kilku operacjom z galerii, powinieneś powiedzieć o tym pracodawcy.

Większość uniwersytetów i akademii wymaga od studentów weterynarii udziału w praktykach zawodowych. Wówczas możesz nabyć swoje pierwsze doświadczenie.

⚠️Pracodawca wie, że jesteś początkującym kandydatem. Nigdy jednak nie wpisuj “brak” w sekcji z doświadczeniem. Takie coś może tylko przekreślić twoje szanse na zdobycie pracy. Zamiast tego wykorzystaj to, co masz: wykaż się kreatywnością i pokaż rekruterom, że jesteś ambitnym kandydatem.

Poniżej znajdziesz przykład opisu doświadczenia początkującego kandydata, który pomoże ci w pisaniu CV.

Wolontariusz Schronisko “Koteczki” Warszawa 2017-2018
 • Współpracowałem z głównym weterynarzem, przygotowując psy do zabiegów.
 • Asystowałem przy 10 operacjach.
 • Pomagałem w wykonywaniu prostych zabiegów, takich jak szczepienia i opatrywanie ran.

cv weterynarii

Wykształcenie w życiorysie weterynarza

Lekarz weterynarz musi wiedzieć wszystko na temat zwierząt, a także biologii, chorób zakaźnych, podstawowej chemii itd. Ponieważ jest to trzecia nauka lekarska, swoją wiedzę musisz zdobyć podczas odpowiednich studiów. Trwają one zazwyczaj 5 i pół roku.

Przykłady

Wykształcenie Weterynaria

Jednolite studia magisterskie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

2010-2015

 • Uzyskałem tytuł lekarza weterynarii z wyróżnieniem.
 • Otrzymałem nagrodę rektora za najlepszą pracę magisterską na wydziale medycyny weterynaryjnej.
 • Moja średnia końcowa wynosiła 4.75.

📌Jeżeli jesteś weterynarzem z pokaźną historią pracy, nie musisz tak szczegółowo opisywać swojej edukacji. W przypadku początkujących adeptów weterynarii, aby pracodawca zwrócił uwagę na podanie, warto jest pochwalić się swoimi osiągnięciami. Rekruterzy lubią ambitnych kandydatów, którzy są gotowi do działania.

🎁 Jeżeli jesteś osobą, która ukończyła studia, nie musisz zapisywać tu informacji o szkole średniej.

Jakie umiejętności powinien mieć weterynarz?

W każdym dobrym szablonie CV znajdziesz sekcję z umiejętnościami. Jest ona niezbędna dla procesu rekrutacji. Ze względu na dużą liczbę podań, które pracodawcy otrzymują, wielu z nich korzysta z systemów śledzenia kandydatów. Te programy automatycznie filtrują życiorysu, odrzucając te, które nie zawierają odpowiednich słów kluczowych.

Pisząc życiorys zawodowy, sprawdź dokładnie, jakie umiejętności i kwalifikacje są wymagane od kandydatów. Uważnie przeczytaj opis pracy: znajdziesz tam wszystkie słowa-klucze, których potrzebujesz.

📌Słowa kluczowe powinien zawierać zarówno życiorys, jak i list motywacyjny weterynarza.

Bardzo często młodzi kandydaci czują pokusę, by w swoim podaniu kłamać na temat swoich umiejętności. Weź sobie do serca porady eksperta i nie rób tego. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca szybko wychwyci kłamstwo. To nie tylko przekreśli twoje szanse na pracę, ale także sprawi, że będziesz cieszyć się złą sławą. Ponadto jesteś odpowiedzialny za żywe stworzenia, a więc przedstawianie nieprawdziwych umiejętności jest także niemoralne.

Dobre CV to takie, w którym prezentujesz swoje umiejętności w atrakcyjny, ale też prawdziwy sposób.

👇 W kolejnych podpunktach znajdziesz informacje na temat pożądanych umiejętności twardych i miękkich w zawodzie weterynarza:

Umiejętności twarde:

Umiejętności twarde będą zależały od tego, jaką weterynarią się specjalizujesz. Pamiętaj, aby wymienić wszystkie pożądane kompetencje.

📌Tworząc podanie, zawsze zapisuj jako pierwsze te kompetencje, które pojawiają się w ogłoszeniu o pracę.

Przykładowe kompetencje twarde:

 • Higiena żywności pochodzenia zwierzęcego,
 • Biegłość w programie MS Word,
 • Wydawanie opinii na temat dobrostanu zwierząt gospodarczych,
 • Monitorowanie stanu zdrowia zwierząt,
 • Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna,
 • Badanie zwierząt rzeźnych,
 • Prawo jazdy kat. B.

Kompetencje miękkie

W pracy lekarza weterynarii najważniejsze będą kompetencje twarde. To dzięki nim, weterynarz wie, co dolega zwierzętom i jest w stanie wystawić ocenę na temat ich stanu zdrowia. Warto jednak pamiętać, że weterynarz będzie pracował z pacjentami, a także musiał komunikować się z ich opiekunami.

Oto lista kompetencji miękkich, które przyciągną uwagę pracodawcy:

 • Praca pod presją czasu,
 • Szacunek do zwierząt,
 • Empatia,
 • Łatwość w komunikowaniu się z ludźmi,
 • Przykładanie uwagi do szczegółów,
 • Motywacja i chęć rozwoju,
 • Umiejętność pracy w trudnych warunkach,
 • Szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Podsumowanie zawodowe: część twojego CV, która oczaruje rekrutera

Podsumowanie życiorysu to w Polsce nadal mało znana metoda. Właśnie dlatego powinieneś skorzystać z porady eksperta i dodać tę część do swojego CV. W tej sposób wyróżnisz się na tle innych kandydatów, przyciągając uwagę rekrutera.

Ta część powinna składać się z kilku dobrze skonstruowanych zdań. Musi być krótka, ale przedstawiać twoje najważniejsze osiągnięcia lub cele zawodowe. Umieść ją na samej górze życiorysu, zaraz pod nagłówkiem.

📌Jeżeli chcesz zdobyć nową pracę jako początkujący weterynarz, zamiast podsumowania napisz swoje cele zawodowe.

Spójrz na poprawny i błędny przykład:

Poprawny

Otrzymałem tytuł doktora nauk weterynaryjnych i od 5 lat zajmuję się pracą ze zwierzętami. Pracuję jako specjalista ds. operacji weterynaryjnych. Na portalu znanylekarz, 100% moich klientów pozytywnie ocenia moją pracę. Chcę dołączyć do grona chirurgów w Państwa Klinice Weterynaryjnej.


Niepoprawne

Jestem weterynarzem. Kocham zwierzęta. Chcę pracować w waszej Klinice.


Poprawny przykład zawiera zwięzłe informacje na temat najważniejszych osiągnięć kandydata. Za pomocą danych liczbowych, osoba pokazuje pracodawcy, że nadaje się na stanowisko i będzie w stanie wykonywać swoje obowiązki. Podkreśliła także odpowiednią specjalizację, która jest kluczowa na stanowisko, o które się ubiega ten kandydat.

Drugi przykład jest zbyt krótki. Nie zawiera on żadnych informacji, które przyciągnęłyby uwagę rekrutera. Jest zbyt ogólny.

🎁W podsumowaniu powinieneś pokazać siebie od najlepszej strony. Zostaw pisanie tej części na sam koniec. W ten sposób będzie ci łatwiej stworzyć tę część, bo na świeżo będziesz pamiętał o swoich umiejętnościach i osiągnięciach.

cv weterynarii

Dodatkowe sekcje w życiorysie weterynarza

Osoby, które zamierzają aplikować o pracę weterynarza, muszą liczyć się ze sporą konkurencją. Zrób wszystko, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Aby to zrobić, możesz na przykład dodać dodatkowe sekcje w swoim życiorysie.

🎁CV i list motywacyjny powinny zawierać tylko te informacje, które są istotne dla pracy, o którą się ubiegasz. Nie wspominaj o niczym, co nie ma związku z danym stanowiskiem.

Znajomość języków obcych

Według badań znajomość języków obcych nie tylko pozwala na znalezienie lepszej pracy, ale także może mieć znaczący wpływ na zarobki. Jeżeli ubiegasz się o pracę w prywatnej klinice weterynaryjnej w dużym mieście, znajomość języków, za pomocą których będziesz mógł porozumieć się z klientami zza granicy, może być doskonałym atutem.

Aby pracodawca nie przegapił tej umiejętności, stwórz osobną sekcję, w której zaprezentujesz znajomość języków obcych. Jeżeli ukończyłeś kurs lub posiadasz jakiś certyfikat, np. TOEFL dla języka angielskiego, koniecznie podkreśl to w swoim życiorysie.

Kursy

Praca lekarza, także weterynarza, wymaga nieustannego rozwoju. Przez udział w różnych kursach i szkoleniach technik weterynarii będziesz umiał lepiej pomagać swoim pacjentom. Jeżeli ukończyłeś jakiekolwiek dodatkowe kursy, twój życiorys zawodowy powinien zawierać dodatkową sekcję ze szkoleniami.

Oto przykładowe kursy dla weterynarzy:

 • Cytologia skóry,
 • Diagnostyka i leczenie nowotworów psów i kotów,
 • Hematologia,
 • Parazytologia psów.

Jak sprawić, by twój życiorys był jeszcze lepszy?

Aby ulepszyć swoje CV, możesz:

 • Użyć szablonu lub kreatora do budowy CV. Wzór CV pomoże ci stworzyć podanie, w którym zawrzesz wszystkie konieczne informacje.
 • Dodanie listu motywacyjnego do dokumentów aplikacyjnych zwiększy twoje szanse na zdobycie pracy.
 • Przed wysłaniem CV i listu motywacyjnego zweryfikuj, czy nie ma w nich literówek lub błędów.
 • Upewnij się, że podane dane kontaktowe są aktualne.
⚠️Jeżeli masz doświadczenie jako lekarz weterynarz, wiesz, jak ważna jest precyzja i przykładanie uwagi do detali. Nie pozwól, aby błędy wkradły się w twoje podanie i przekreśliły szansę na zatrudnienie.

Wzór CV: stwórz wybitne CV i list motywacyjny szybko i skutecznie

Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać pisząc podanie:

 • Wzór CV i nasz kreator do budowy życiorysów znacznie przyspieszą proces tworzenia dokumentów.
 • Jeżeli umieścisz podsumowanie zawodowe na górze życiorysu, twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną znacznie wzrosną.
 • Dokument zawierający dodatkowe sekcje zachwyci rekruterów.
 • List motywacyjny weterynarza wyróżni cię na tle konkurencji.
 • Wszystko, co pojawia się w twoim CV i co zawiera list motywacyjny, musi mieć związek z posadą, o którą się starasz.
 • Pamiętaj, aby list motywacyjny i życiorys zawierały klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych.

Idealny list motywacyjny i życiorys będą łatwe do stworzenia, jeżeli skorzystasz z naszych szablonów. Zajrzyj na naszą stronę, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i podobne artykuły dotyczące różnych zawodów. Użyj naszego kreatora do budowy CV.

FAQ

Czy muszę napisać list motywacyjny weterynarza?

Niektórzy pracodawcy nie wymagają listów motywacyjnych. Jednak i tak warto go dołączyć do podania. W ten sposób pokażesz, że jesteś ambitnym kandydatem, który wychodzi naprzeciw wyzwaniu. List motywacyjny będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które starają się o swoją pierwszą pracę. W ten sposób będziesz mógł zaprezentować swoją unikatową osobowość pracodawcy.

Czy muszę ukończyć studia, aby zostać lekarzem weterynarii?

Tak, lekarze weterynarii muszą najpierw ukończyć około 5-letnie studia na odpowiednim kierunku. Możesz jednak zdecydować się na zdobycie tytułu technika weterynarii. W tym przypadku musisz ukończyć technikum o profilu weterynaryjnym. Nauczysz się tam praktycznej strony leczenia i opieki nad zwierzętami. Musisz jednak pamiętać, że z takim wykształceniem, nie będziesz mógł leczyć samodzielnie, lecz asystować lekarzowi weterynarii.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV