CV dla stomatologów, które pomogą ci zdobyć wymarzoną pracę

Lekarz dentysta pomaga ludziom z problemami z uzębieniem. Jest to praca, która wymaga odpowiedniego przygotowania, doświadczenia i specyficznej wiedzy. Stomatolodzy wiedzą, jak zadbać o piękny uśmiech pacjenta.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

CV stomatologa – wzór

Jan Pawłowski
jan.pawłowski@gmail.com
908 090 876
Wrocław

Podsumowanie zawodowe

Posiadam 5-letnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym, protetyce i endodoncji. 100% przypadków leczenia kanałowego zakończyło się sukcesem. Jestem życzliwy, a dobro pacjenta jest dla mnie najwyższą wartością. Posiadam doskonałą znajomość języka angielskiego i chciałbym rozpocząć pracę w Państwa Prywatnej Klinice Stomatologicznej.

Doświadczenie zawodowe

Lekarz stomatolog
Gabinet dentystyczny “Ząbek” w Poznaniu

2018-2021

 • Prowadziłem ponad 70 zabiegów leczenia kanałowego, z czego 100% zakończyła się sukcesem.
 • Zwiększamy świadomość pacjentów na temat profilaktyki stomatologicznej.
 • Prowadziłem stosowną dokumentację medyczną.

Wykształcenie

Medycyna – kierunek stomatologia
Jednolite Studia Magisterskie
Akademia Medyczna w Poznaniu
2010-2015

 • Uczestniczyłem w konferencjach naukowych dotyczących endodoncji, stomatologii zachowawczej i protetyki.
 • Skończyłem studia ze średnią 4.8.
 • Ukończyłem dodatkowy 30-godzinny kurs w ramach szkoły letniej z zakresu stomatologii estetycznej.


Umiejętności:

 • Ekstrakcja zębów
 • Obsługa pantomogramu
 • Tomografia 3D
 • Prowadzenie dokumentacji medycznej
 • Cierpliwość
 • Umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres
 • Dyskrecja
 • Empatia

Każdy dentysta wie, że jeżeli jeden ząb ma próchnicę, należy go jak najszybciej wyleczyć, bo jama ustna działa jako całość. Podczas pisania swojego CV, stomatolog powinien spojrzeć na to zadanie właśnie jak na własną pracę. Jeżeli jedna część życiorysu, tak jak i jeden ząb, nie będzie poprawna lub jej zabraknie, cały życiorys, tak jak cała jama ustna, nie będzie działał tak, jak powinien.

Możliwe, że jesteś stomatologiem z wieloletnim doświadczeniem. Być może wyleczyłeś tysiące zębów i wiesz nawet jak operować wrośnięte ósemki. Nie ma wątpliwości, że posiadasz kwalifikacje potrzebne do tego, aby pełnić zawód lekarza dentysty. Jednak napisanie CV stomatologa może stanowić dla ciebie wyzwanie. Nie martw się jednak: tak jak ty pomagasz pacjentom mieć zdrowy i piękny uśmiech, tak i my pomożemy tobie w napisaniu zniewalającego CV.

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć życiorys, który podkreśli twoje zalety i doświadczenie, pomagając ci zdobyć wymarzoną pracę. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę w zawodzie lekarza stomatologa, znajdziesz tu najważniejsze informacje na temat tego, czego wymaga napisanie dobrego CV.

Oprócz kompleksowego przewodnika na temat pisania życiorysu stomatologa możesz też skorzystać z naszych szablonów CV i listów motywacyjnych.

Fakty

Oto kilka faktów na temat pracy lekarzy:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, średnia pensja lekarza specjalisty wynosi 7 220 złotych brutto.💰
 • Według portalu wynagrodzenia.pl połowa stomatologów to kobiety.
 • Zarobki stomatologów mogą się różnić w zależności od specjalizacji, a także miejsca pracy.
 • Dentyści to jedni z najlepiej zarabiających lekarzy w Polsce.

cv stomatolog

Jak napisać CV dentysty?

Bez napisania odpowiedniego CV znalezienie pracy będzie bardzo trudne albo i niemożliwe. To, jak napiszesz swoje CV, może zdeterminować twoją karierę. Dobrze napisane CV nie tylko pozwoli ci zdobyć pracę marzeń, ale może także wpłynąć na oferowaną stawkę. Z tej części tekstu dowiesz się, jak zacząć pisanie CV dentysty od podstaw.

Aby stworzyć doskonałe CV, stomatolog powinien sięgnąć po kreator życiorysów lub wzór CV. Wyobraź sobie, że twój pacjent musi przejść ekstrakcję “ósemki”, ale jego nerwy są zaplątane wokół zęba. Będziesz musiał mu wytłumaczyć wszystko krok po kroku. Musisz być zwięzły, ale także przekazać wszystkie informacje tak, aby pacjent zrozumiał swoją sytuację. Podobnie sprawa ma się z życiorysem.

👇Spójrz poniżej, aby odkryć najważniejsze informacje o konstrukcji życiorysu.

Perfekcyjna konstrukcja

Praca stomatologa wymaga odpowiedniego wykształcenia, a także odpowiedniej ilości szkoleń i lat praktycznego wykonywania zawodu. Jest ona jednak bardzo dobrze płatna. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na podjęcie takiej ścieżki zawodowej. W związku z tym lekarz stomatolog może spotkać się z dużą konkurencją na rynku.

💡Fakt: Rekruter poświęca około 6 sekund na każde otrzymane curriculum vitae. Postaraj się, aby twój życiorys był przejrzysty, ale też przyciągał uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Podczas pisania CV, stomatolog musi pamiętać o zawarciu następujących części:

 • NAGŁÓWEK: nazywany też tytułem, to ta część życiorysu, w której zawrzesz swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.
 • PODSUMOWANIE/CELE ZAWODOWE: ta sekcja powinna znaleźć się na górze życiorysu. Opisz w niej swoje najważniejsze osiągnięcia lub/i cele zawodowe.
 • DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: jak nazwa wskazuje, w tej części powinieneś zawrzeć swoją historię zatrudnienia.
 • WYKSZTAŁCENIE: opisz w niej swoją ścieżkę edukacyjną.
 • KOMPETENCJE: w tej sekcji umieść miękkie i twarde umiejętności
 • DODATKOWE SEKCJE: zachwyć rekruterów, prezentując swoje umiejętności z zakresu informatyki, języków lub pokazując dodatkowe kursy czy zainteresowania.

Za moment omówimy każdą z sekcji dokładniej. Najpierw spójrzmy jednak na formaty życiorysów.

Jak powinno wyglądać CV lekarza stomatologa?

Pisząc życiorys, możesz wybrać jeden z trzech formatów. Pamiętaj, aby przy wyborze kierować się swoimi potrzebami i poziomem doświadczenia!

Format chronologiczny

Ten format jest najbardziej rozpoznawany przez pracodawców. Właśnie dlatego tak chętnie jest używany przez kandydatów. W takim życiorysie historia zawodowa i wykształcenie wysuwają się na pierwszy plan.

📌Użyj odwrócony porządek chronologiczny, aby twoje najnowsze i najbardziej adekwatne osiągnięcia pojawiły się jako pierwsze. Potem kolejno przedstawiają swoje doświadczenie wstecz.

Dla kogo?

Ten format będzie najbardziej odpowiedni dla kandydatów ze średnim i dużym doświadczeniem. Ponieważ jednak jest rozpoznawany przez rekruterów, warto po niego sięgnąć, nawet jeżeli twoje doświadczenie to staż zawodowy, czy nawet wolontariat.

Format funkcjonalny

W tym formacie doświadczenie schodzi na drugi plan, ustępując miejsca umiejętnościom posiadanym przez kandydata.

Dla kogo?

Dokument w takim formacie zalecany jest osobą bez żadnego lub z niewielkim doświadczeniem. Sprawdzi się też idealnie w przypadku osób zmieniających branżę.

Format mieszany

Jak nazwa wskazuje, ten format to połączenie dwóch poprzednich.

Dla kogo?

Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by po taki format sięgali tylko ci kandydaci, którzy mogą pochwalić się naprawdę imponującym doświadczeniem. Sprawdzi się on więc np. jeżeli aplikujesz na stanowisko dyrektora kliniki stomatologicznej.

📌Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z szablonów, wybierz taki wzór CV, który będzie miał format odpowiadający twoim indywidualnym potrzebom.

Nagłówek życiorysu – twoje dane kontaktowe

Nagłówek to najprostsza do stworzenia, ale też jedna z najważniejszych części życiorysu. Musi się ona znajdować na samej górze dokumentu. Zawiera ona podstawowe dane, które rekruterzy wykorzystują, aby móc się z tobą skontaktować i na przykład zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Choć nie ma określonej kolejności, w jakiej informacje powinny być zawarte w nagłówku, to pamiętaj, że imię i nazwisko powinno znaleźć się na samej górze. Aby wyróżnić swoje imię i nazwisko, pogrub tekst lub powiększ go o 1-2 punkty rozmiaru czcionki.

⚠️Pamiętaj, że rekruterzy nie mają czasu na szukanie twoich danych kontaktowych. Jeżeli e-mail ma literówkę lub źle zapisałeś swój numer telefonu, możesz stracić szansę na zatrudnienie.

Poprawny i niepoprawny przykład

Poprawnie

Jan Kowalski

983 938 090

jan.kowalski123@gmail.com

Elbląg


Niepoprawnie

Janeczek Nowak

2133Janeczekkoteczek3131@buziaczki.pl

813 939 3939 domowy: 327133 242, nr 2 872 812 212

Adres: Ul. Asnyka 12

76-090 Elbląg


CV Stomatolog

Na pierwszy rzut oka na pewno zauważysz, że pierwszy przykład jest czytelny. Rekruter bez problemu będzie mógł odczytać informacje. Co więcej, e-mail wygląda profesjonalnie. Możesz do adresu dodać liczby, jeżeli to koniecznie, ale pamiętaj, żeby nie było ich za dużo i pojawiały się zaraz przed, lub po twoim imieniu lub nazwisku.

W niepoprawnym przykładzie pojawia się za dużo informacji. Ten stomatolog raczej nie zostanie wybrany do dalszej rekrutacji. Dane są nieczytelne, e-mail jest chaotyczny i zawiera nieprofesjonalne zwroty. W twoim curriculum vitae dokładny adres domowy jest zbędny i tylko sprawi, że prezentowane materiały będą nieczytelne.

🎁Adres e-mail to twoja wizytówka. Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by stworzyć go z połączenia imienia i nazwiska. Dobrą i profesjonalną platformą dla poczty elektronicznej jest Gmail.

Czy lekarz stomatolog powinien umieszczać zdjęcie w swoim curriculum vitae?

Zdjęcia w CV to nadal dość kontrowersyjny temat. Choć coraz częściej odchodzi się od praktyki załączania zdjęć w CV (ze względu na potencjalną dyskryminację kandydatów), to nadal część pracodawców prosi o nie w ofercie o pracę.

Wiele kandydatów zastanawia się, co zrobić w tej kwestii. Nasza rada jest prosta: jeżeli pracodawca wprost nie prosi o umieszczenie zdjęcia w CV, najlepiej jest je pominąć.

📌Porada: Tworząc swój życiorys, sięgnij po taki wzór CV, do którego wgranie zdjęcia będzie możliwe. W ten sposób zaoszczędzisz czas i stworzysz skuteczne dokumenty aplikacyjne bez trudu.

⚠️Jeżeli załączasz zdjęcie do CV, pamiętaj, aby było ono tak profesjonalne, jak to tylko możliwe. Sięgnij po klasyczny portret na gładkim tle i zapomnij o selfie z dzióbkiem czy zdjęciach z imprezy.

Jak stomatolog może podkreślić swoje doświadczenie zawodowe w CV?

Lekarz stomatolog pracuje w bardzo odpowiedzialnym zawodzie. Podobnie jak inni lekarze musi posiadać ogromną wiedzę, ale także doświadczenie. Dziesiątki zabiegów, które dentysta musi wykonywać, są bardzo skomplikowane. Właśnie dlatego pracodawcy dokładniej przyjrzą się tej części życiorysu.

🎁Poświęć tej części życiorysu dużo uwagi, bo może ona wpłynąć nie tylko na szansę na znalezienie pracę, ale także odegrać istotną rolę w ustalaniu twojej pensji.

Przedstawiając każde z doświadczeń zawodowych, musisz wymienić następujące informacje:

 • Nazwa stanowiska
 • Nazwa firmy, w której pracowałeś, np. kliniki czy gabinetu
 • Czas trwania zatrudnienia
📌Informacje podane powyżej to zupełne minimum. Pokaż pracodawcy, że wyróżniasz się na tle konkurencji i wymień swoje największe osiągnięcia oraz najważniejsze obowiązki, które pełniłeś na danym stanowisku.

Pamiętaj, że curriculum vitae lekarza może wyglądać różnie w zależności od profesji. Lekarz stomatolog, który zajmuje się protetyką, może mieć nieco inne doświadczenie w porównaniu do stomatologa ortodonty. Pamiętaj, by podawane informacje miały związek ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Stomatolog Klinika “Biały uśmiech” w Warszawie

2018-2020

 • Przy pomocy zdjęć rentgenowskich i wywiadu lekarskiego, przygotowywałem plan długoterminowego leczenia pacjentów z zaawansowaną paradontozą.
 • Wykonałem ponad 50 ekstrakcji zębów, w tym operacyjnego usuwania zablokowanych ósemek, a 100% z nich zakończyła się sukcesem.

📌 Potencjalny pracodawca lepiej zrozumie twoje umiejętności, jeżeli przedstawisz mierzalne osiągnięcia. Użyj liczb, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Jeśli nie masz doświadczenia...

Jeżeli poszukujesz swojej pierwszej pracy i przeczytałeś powyższą część artykułu, nie zniechęcaj się. Nawet jeżeli dopiero ukończyłeś akademię medyczną, możesz wykorzystać tę część curriculum vitae na swoją korzyść.

Pamiętaj, że nawet szefowie klinik zaczynali kiedyś jako młodszy personel medyczny. Pomyśl o swoich stażach zawodowych, wolontariatach, a nawet zajęciach dodatkowych, w których miałeś okazję pracować z pacjentami.

Większość uczelni wyższych wymaga od studentów stomatologii udziału w letnich stażach. To idealny czas na zdobycie praktycznego doświadczenia.

Wykonywałeś staż jako asystentka stomatologiczna? Przyglądałeś się ekstrakcji trudnych do usunięcia ósemek? Uświadamiałeś dzieci na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej w ramach wakacyjnego wolontariatu? To wszystko powinno znaleźć się w twoim CV lekarza stomatologa.

⚠️Pamiętaj, żeby nigdy nie zostawiać tej sekcji pustej lub wpisywać “brak doświadczenia”. Pracodawca wie, że jesteś początkującym kandydatem. Pokaż mu, że mimo to jesteś aktywny i wykorzystujesz każdą możliwą okazję, aby nauczyć się praktycznych umiejętności.

Spójrz na poniższy wzór CV dla stomatologa z małym doświadczeniem:

Wolontariusz Dom Samotnej Matki Warszawa 2017-2018
 • Współpracowałem z głównym dentystą, pomagając w przygotowywaniu pacjentów do zabiegu.
 • Obserwowałem ponad 50 zabiegów dentystycznych, w tym 5 ekstrakcji ósemek.
 • Sterylizowałem narzędzia medyczne, zgodnie z najwyższymi standardami sanitarnymi.
 • Informowałem dzieci, a także ich mamy, jak zapobiegać rozwojowi próchnicy.


Wykształcenie: jak lekarz stomatolog powinien opisać swoją edukację w CV?

Jako dentysta musisz posiadać szeroką wiedzę nie tylko na temat zębów, ale także chorób zakaźnych, bezpieczeństwa pracy itd. Zdobywa się nią podczas pięcioletnich studiów na uniwersytecie lub akademii medycznej. Wiedza jest niezbędna do wykonywania zawodu, a więc, aby napisać dobre CV, lekarz stomatolog musi pamiętać o sekcji z edukacją.

Przykłady

Wykształcenie
Stomatologia

Jednolite studia magisterskie

Akademia Medyczna w Poznaniu

2010-2015

 • Brałem aktywny udział w kole naukowym protetyków.
 • Otrzymałem nagrodę Marszałka Województwa za pracę magisterską na temat wpływu protez zębowych na jakość życia starszych pacjentów.
 • Ukończyłem studia ze średnią końcową 4.75.

📌Doświadczeni stomatologowie nie muszą tak dokładnie opisywać swojej edukacji. Jednak jeżeli jesteś początkującym dentystą, wykorzystaj tę sekcję na swoją korzyść. Zastosuj porady ekspertów i dokładnie wypisz swoje największe osiągnięcia. Pracodawcy lubią ambitnych i zdeterminowanych kandydatów.

🎁 Aby zostać stomatologiem, musisz ukończyć uczelnię wyższą. Nie wspominaj więc o szkole średniej w CV lekarza stomatologa.

Najlepsze umiejętności, jakie powinien mieć lekarz stomatolog

Każdy wzór CV zawiera sekcję z umiejętnościami. Życiorys zawodowy powinien mieć tę sekcję ze względu na proces rekrutacji. Obecnie, ze względu na duże zainteresowanie pracą na stanowisku lekarz stomatolog, w celu rekrutowania kandydatów, kliniki i gabinety stomatologiczne często używają systemów śledzenia kandydatów. To specjalne programy, które pozwalają pracodawcą wstępnie odrzucić te dokumenty, które nie zawierają słów kluczowych.

Na szczęście, te słowa kluczowe bardzo łatwo można znaleźć, dokładnie czytając ofertę pracy. Lekarz stomatolog powinien przejrzeć ofertę pracy i zobaczyć, co należeć będzie do jego obowiązków, a także jakie kompetencje będą od niego wymagane. To właśnie one najprawdopodobniej będą słowami – kluczami w CV stomatologa.

📌CV i list motywacyjny powinny zawierać słowa kluczowe.

Nawet jeżeli czujesz pokusę dodawania umiejętności, których faktycznie nie masz, nie rób tego. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca bardzo szybko może zweryfikować, czy rzeczywiście posiadasz dane kompetencje. Co więcej, jako lekarz stomatolog będziesz pełnić odpowiedzialny zawód. CV lekarza stomatologa nie powinno zawierać kłamstw także ze względu na dobro pacjenta.

👇 Poniżej prezentujemy te kompetencje twarde i miękkie, które lekarz stomatolog powinien zawrzeć w swoim CV.

Umiejętności twarde:

Umiejętności twarde mogą się różnić, w zależności od tego, w jakiej stomatologii się specjalizujesz. Lekarz stomatolog zajmujący się medycyną estetyczną może mieć nieco inny zestaw kompetencji niż np. protetyk.

📌W pierwszej kolejności wymień te kwalifikacje, które są wymagane na stanowisko, o które się ubiegasz.

Przykładowe umiejętności twarde:

 • Prowadzenie dokumentacji medycznej,
 • Stomatologia zachowawcza,
 • Ekstrakcja zębów,
 • Chirurgia zębów,
 • Obsługa pantomogramu,
 • Tomografia 3D,
 • Wybielanie zębów,
 • Obsługa libre office.

Kompetencje miękkie

Lekarz stomatolog, tak jak i inni lekarze, współpracuje z ludźmi. Właśnie dlatego niemal każdy wzór CV lekarza dentysty będzie zawierać miejsce, gdzie możesz wpisać swoje umiejętności miękkie.

W swoim CV lekarz stomatolog musi przekonać pracodawcę, że ma nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale też osobowość, która pozwoli na efektywną pracę z ludźmi.

Spójrz na poniższe kompetencje miękkie, które powinny znaleźć się w CV lekarza stomatologa:

 • Praca pod presją czasu,
 • Odporność na stres,
 • Empatia,
 • Wysoka kultura osobista,
 • Łatwa komunikacja
 • Umiejętność wykonywania wszystkich czynności rzetelnie

Podsumowanie zawodowe: najważniejsza część dobrego CV lekarza stomatologa

Zamieszczanie podsumowania zawodowego w Polsce nie jest jeszcze szeroko znana. Życiorys zawodowy, który zawiera podsumowanie zawodowe, przyciągnie wzrok potencjalnego pracodawcy. Umieszczając je w swoim CV, będziesz miał szansę na pokonanie innych kandydatów, nawet jeżeli mają oni bogatszą historię zawodową.

Ta sekcja powinna składać się z kilku krótkich, ale dobitnych zdań. Umieść ją na samej górze życiorysu, zaraz pod nagłówkiem, aby pracodawca mógł ją łatwo zauważyć.

📌Jako początkujący lekarz stomatolog wykorzystaj tę część, aby zaprezentować swoje cele zawodowe.

Oto poprawny i niepoprawny przykład:

Poprawny

Od ponad 8 lat pracuję jako lekarz stomatolog, specjalizujący się w stomatologii zachowawczej i protetyce. Dopasowałem ponad 1000 protez, zwiększając jakość życia pacjentów. W serwisie znanylekarz ponad 97% moich pacjentów jest bardzo zadowolonych z mojej pracy.


Niepoprawne

Jestem dentystą. Umiem robić protezy. Chcę dołączyć do państwa firmy, bo jestem idealnym kandydatem.


Poprawny przykład z pewnością przekona pracodawcę do twojej osoby. Zawiera bowiem zwięzłe, ale też ważne informacje na temat twoich największych osiągnięć. Lekarz stomatolog podał też dane liczbowe, które sprawiają, że pracodawca może wyobrazić sobie mierzalne efekty twojej pracy.

W błędnym przykładzie nie ma żadnych dokładnych informacji. Lekarz twierdzi, że jest idealnym kandydatem, ale bez podkreślenia swoich osiągnięć, z pewnością nie zdobędzie posady jako lekarz stomatolog.

🎁Skorzystaj z porady ekspertów i zostaw pisanie tej części na sam koniec. W ten sposób będziesz miał świeże spojrzenie na swoje CV i w łatwy sposób napiszesz podsumowanie życiorysu lekarza stomatologa.

Dodatkowe sekcje w życiorysie lekarza stomatologa

Ze względu na atrakcyjność zarobków, choć nie tylko, o pracę na stanowisku lekarza stomatologa ubiega się wielu kandydatów. Musisz więc zrobić wszystko, aby twój dokument aplikacyjny wyróżniał się na tle konkurencji.

Idealnym sposobem na przyciągnięcie uwagi rekruterów jest umieszczenie dodatkowych sekcji w swoim życiorysie.

🎁Pamiętaj, że dobre CV to takie, które zawiera tylko to, co istotne dla stanowiska, o które się starasz. Dane należy podać tak, aby nie było w nich żadnych zbędnych informacji.

Znajomość języków obcych

Języki obce nie zawsze są potrzebne do pracy, ale w większości przypadków ich znajomość może pomóc ci zdobyć stanowisko, albo zwiększyć twoją pensję. Jeżeli ubiegasz się o pracę w prywatnej klinice, w której wielu klientów to obcokrajowcy, rekruterzy mogą być wobec ciebie bardziej przychylni podczas rekrutacji.

Jeżeli nie chcesz, by pracodawca pominął informację o językach, którymi władasz, wyróżnij dodatkową sekcję w swoim życiorysie. Jeżeli posiadasz specjalistyczny certyfikat, który może potwierdzić twoje umiejętności, wspomnij o tym w swoim CV.

Kursy

Lekarz stomatolog powinien nieustannie się rozwijać. Medycyna pędzi naprzód, warto więc nieustannie inwestować w samorozwój. Jeżeli brałeś udział w dodatkowych kursach, czy szkoleniach, koniecznie opisz je w swoim CV.

Jak lekarz stomatolog może ulepszyć swój życiorys?

Oto praktyczne wskazówki, jak możesz ulepszyć swoje CV

 • Wzór CV lub narzędzie do budowy CV to idealny sposób, aby mieć pewność, że w swoim dokumencie aplikacyjnym nie pominąłeś żadnej istotnej sekcji.
 • Dodanie listu motywacyjnego do podania, zwiększy twoje szanse na zatrudnienie.
 • Zanim wyślesz CV i list motywacyjny sprawdź, czy nie ma w nich błędów oraz czy wszystkie dane są aktualne.
⚠️Lekarz stomatolog musi cechować się precyzją. Jeżeli rekruterzy wyłapią w twoim CV błędy, mogą oni skreślić twoją kandydaturę.

Wzór CV: napisz wybitne CV i list motywacyjny bez wysiłku

Pisząc CV lekarza stomatologa, pamiętaj o tym, że:

 • Gotowe szablony i wzory CV przyspieszą proces tworzenia podania.
 • Umieszczenie podsumowania zawodowego na górze CV może znacznie zwiększyć szanse na zatrudnienie.
 • Dokument zawierający dodatkowe sekcje zachwyci rekruterów.
 • List motywacyjny to idealny sposób na to, by powiedzieć o sobie nieco więcej.
 • Wszystko, co wymieniasz w swoim CV, musi mieć związek z pracą, o którą się starasz.
 • Nie zapomnij o dodaniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

CV Stomatolog

Wzór listu motywacyjnego i szablon CV to doskonały sposób na zwiększenie swoich szans. Zajrzyj na naszą stronę z niezbędnymi materiałami, aby sprawić, że proces tworzenia CV będzie łatwiejszy. Znajdziesz tam praktyczne porady, a także przykład życiorysu lekarza.

FAQ

Czy zawsze muszę wysyłać list motywacyjny?

Jeżeli aplikujesz na stanowisko lekarza stomatologa, CV i list motywacyjny będą niezbędne. W niektórych ofertach pracy, rekruterzy wprost proszą o dołączenie listu motywacyjnego.

Nawet jeżeli w ofercie pracy nie ma mowy o liście motywacyjnym, lekarz stomatolog powinien dołączyć go do swojego podania. W ten sposób pokażesz, że jesteś ambitny i naprawdę zależy ci na danym stanowisku.

List motywacyjny to także idealny sposób na to, by pokazać swoją unikalną osobowość.

Czy ukończenie uczelni wyższej jest koniecznie, aby pracować jako lekarz stomatolog?

Tak. Lekarze stomatolodzy muszą ukończyć 5-letnie studia magisterskie na akademii lub uniwersytecie medycznym. Do tego, kandydaci mogą się spodziewać dodatkowych staży i praktyk. Podobnie jak w przypadku innych lekarzy, zdobycie edukacji w zakresie stomatologii to długa droga.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV