Jak napisać CV ślusarza - kompletny poradnik

Ślusarz to osoba zajmująca się obróbką metali, która potrafi wykonywać kompleksowe prace ślusarskie, spawać czy diagnozować usterki i awarie maszyn. Profesjonaliści, którzy znają się na tych tematach są poszukiwani na rynku pracy.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładową sekcję z doświadczeniem kandydata

Ślusarz
Warsztat Metalowy XYZ
Warszawa
Data rozpoczęcia - Data zakończenia

 • Wykonywałem kompleksowe prace ślusarskie, w tym montaż i demontaż elementów metalowych, naprawę maszyn i urządzeń przemysłowych oraz konstrukcji stalowych.
 • Odpowiadałem za spawanie różnych rodzajów metali, w tym stali nierdzewnej, aluminium i stali węglowej, zgodnie z odpowiednimi standardami jakości i bezpieczeństwa.
 • Odczytywałem rysunki techniczne i specyfikacje w celu zapewnienia dokładności wykonania zleconych zadań.
 • Diagnozowałem usterki i awarie, identyfikując przyczyny problemów oraz podejmowałem skuteczne działania naprawcze.

Jeżeli masz "fach w ręku" twoje szanse na zdobycie pracy są dość spore. Nadal jednak będziesz musiał wyróżnić się na tle innych kandydatów. Jak to zrobić? Pisząc doskonałe CV dla ślusarza.

Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać najważniejsze części w CV. Zaczynajmy!

Skuteczne CV to takie, w którym zawarłeś wszystkie kluczowe informacje o sobie. Nie może być ono zbyt długie; optymalna długość to jedna strona A4. Musi ono też być podzielone na czytelne sekcje. Najważniejsze z nich to:


Ślusarz CV

 • nagłówek,
 • doświadczenie,
 • wykształcenie,
 • umiejętności.

Aby urozmaicić i wyróżnić swoje podanie możesz także napisać podsumowanie zawodowe oraz dodać dodatkowe sekcje.

Naucz się pisać ciekawe CV z naszymi przykładowymi artykułami, na przykład na temat curriculum vitae dla architekta wnętrz.

Doświadczenie zawodowe - wzór CV


Doświadczenie zawodowe jest bardzo istotnym elementem każdego CV. Przedstawienie doświadczenia może pomóc ci nie tylko w zdobyciu pracy, ale także sprawić, że dostaniesz większą pensję lub lepsze warunki zatrudnienia. Koniecznie więc przyłóż się do pisania tej sekcji.

Aby pracować jako ślusarz, musisz mieć już za sobą jakieś doświadczenia, choćby szkolenia w szkole zawodowej. Jako początkujący kandydat możesz też pochwalić się projektami, które stworzyłeś w wolnym czasie. Najważniejsze, aby CV ślusarza nie miało tej sekcji pustej.

Podaj w tej sekcji:

 • nazwę stanowiska, jakie pełniłeś (na przykład ślusarz),
 • nazwę pracodawcy,
 • czas trwania zatrudnienia.

Większość kandydatów poda właśnie takie informacje. Jeżeli chcesz odnieść sukces i zachwycić rekrutera, podaj też obowiązki, jakie miałeś na danym stanowisku i opisz swoje sukcesy w pracy. W tym czasie wyróżnisz się na tle konkurencji.

Spójrz na przykładową sekcję z doświadczeniem kandydata:

📌Spójrz na wzór CV, aby znaleźć źródło inspiracji. Nigdy jednak nie kopiuj informacji z Internetu. Twoje CV powinno być dostosowane do konkretnego ogłoszenia o pracę.

Pamiętaj, że możesz tu opowiedzieć o wykonywaniu innych zawodów. Nie muszą być to koniecznie zawsze prace na stanowisku ślusarz. Jeżeli pracowałeś wcześniej w innej branży lub profesji, wymień ją w tej sekcji, skupiając się przede wszystkim na zdobytych umiejętnościach, które przydadzą się w pracy ślusarza.

Ślusarz - CV i sekcja z wykształceniem


cv slusarza

Wykształcenie poświadcza twoje uprawnienia do wykonywania zawodu. Ważne jest, aby znalazło się ono w CV dla ślusarza. Choć osoby, które ukończyły szkołę zawodową z tą specjalizacją mogą mieć większe szanse na znalezienie pracy jako ślusarz, to jeżeli masz odpowiednie doświadczenie, ale nie posiadasz wykształcenia kierunkowego, nadal możesz zachwycić pracodawcę.

Niezależnie od tego, jaką szkołę ukończyłeś, informacje o niej powinny się znaleźć w twoim CV!

W tej sekcji swojej aplikacji wspomnij o:

 • zdobytym tytule zawodowym (jeżeli dotyczy),
 • nazwie szkoły,
 • czasie trwania edukacji.

Spójrz na przykład:

Szkoła zawodowa - ślusarz
Zespół Szkół Zawodowych nr 2
Warszawa

📌W zależności od preferencji i tego, jaką szkołę ukończyłeś, a także tego, czego oczekuje pracodawca, certyfikaty, kursy i dodatkowe szkolenia mogą znaleźć się w sekcji z wykształceniem lub trafić do dodatkowej sekcji z certyfikatami.

W CV dla ślusarza podawaj tylko najwyższy i/lub najbardziej adekwatny stopień edukacji. Przykładowo, jeżeli ukończyłeś szkołę zawodową na profilu ślusarz, nie musisz wspominać o gimnazjum czy podstawówce.

Umiejętności zawodowe - napisz idealne CV ślusarza

W celu prowadzenia rekrutacji pracodawcy muszą wiedzieć, jakie masz umiejętności. W przypadku pracy ślusarza są one wyjątkowo ważne. W końcu musisz posiadać zestaw kompetencji technicznych, które pozwolą ci na pracę w drewnie. Dobre CV będzie zawierało listę zarówno z twardymi, jak i miękkimi umiejętnościami.

📌Aplikując na dane stanowisko, zawsze czytaj ogłoszenie o pracę. Da ci ono pojęcie, czego konkretnie szukają pracodawcy, dzięki czemu będzie ci łatwiej stworzyć curriculum vitae, które wyróżni cię na tle konkurencji.


cv slusarza

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde, nazywane też technicznymi, są kluczowe w zawodach manualnych i technicznych, takich jak ślusarz. Właśnie dlatego skuteczne CV ślusarza powinno zawierać ich precyzyjną listę.

Skup się na tych kompetencjach, których poszukuje pracodawca i podkreśl wszystkie najlepsze rzeczy, które możesz mu zaoferować.

Spójrz na przykładowe umiejętności twarde dla ślusarza:

 • obsługa narzędzi i maszyn
 • rysunek techniczny
 • naprawa i konserwacja różnych maszyn
 • wykonywanie prac związanych z obróbką metalu
 • montaż sprzętu domowego
 • spawanie
 • Microsoft Office
 • Prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

Praca ślusarza polega na obróbce metali oraz naprawie i konserwacji różnych urządzeń, ale może się także wiązać z obsługą klienta. Pokaż pracodawcy, że umiesz działać z obowiązującymi standardami obsługi klienta i że dasz sobie radę w pracy grupowej. Jeżeli podkreślisz swoje umiejętności miękkie, będziesz miał większą szansę na rozmowę kwalifikacyjną.

Niektóre przykładowe umiejętności miękkie dla ślusarza to:

 • umiejętność pracy w zespole
 • precyzja
 • punktualność
 • umiejętność pracy pod presją
 • efektywna komunikacja

CV ślusarz - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zadbaj o to, by w twoim CV nie było błędów. Mogą one odstraszyć pracodawcę, który pomyśli, że nie przykładasz wagi do szczegółów. Wystarczy, że zanim wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne, jeszcze raz je przeczytasz, skupiając się na ortografii i interpunkcji.

Tworzenie CV to czasami żmudna praca. Nie musisz jednak zaczynać od zera. Wystarczy, że skorzystasz z naszych szablonów. Pomogą ci one zawrzeć wszystkie istotne kwestie w estetyczny sposób.

Podsumowanie artykułu - CV ślusarza

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą ci podczas pisania życiorysu zawodowego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia aplikacji do pracy, koniecznie zajrzyj na naszego bloga i przejrzyj przykłady innych CV, w tym CV inżyniera elektryka czy też list motywacyjny inżyniera oprogramowania.

Pamiętaj, że tylko od ciebie zależy, jak skuteczne będzie twoje CV. Nie musisz jednak pracować nad tym samemu. Już dziś sięgnij po nasze szablony dokumentów aplikacyjnych. Z wzór-CV na pewno stworzysz imponujące podanie o pracę dla ślusarza.


Ślusarz CV

Najczęściej zadawane pytania

Klauzula o ochronie danych osobowych - czy jest potrzebna w CV?

Tak, musi się ona koniecznie znaleźć w CV, aby pracodawca mógł wziąć pod uwagę twoją kandydaturę. Radzimy umieścić ją w stopce dokumentu i nieco zmniejszyć czcionkę. W ten sposób nie będzie ona odciągać uwagi od treści twojego CV. Proponujemy ograniczyć długość CV do jednej strony A4, ale jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujesz się napisać dłuższy życiorys zawodowy, pamiętaj, aby umieścić klauzulę na wszystkich jego stronach.

Możesz użyć ogólnej formuły, na przykład: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę XYZ w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko ślusarza. Możesz też podać dokładne przepisy prawne. W tej drugiej sytuacji pamiętaj jednak, by były one aktualne.

List motywacyjny - czy powinienem dodawać go do swojego podania?

List motywacyjny to dobry sposób na pokazanie, że naprawdę zależy ci na danym stanowisku. Możesz skupić się w nim na wszystkich informacjach, na które zabrakło już miejsca w CV. Postaraj się pokazać w nim swoją unikatową osobowość, a także opowiedz o swoich celach zawodowych, podkreślając, jak praca na danym stanowisku pomoże ci je osiągnąć.

Jeżeli pracodawca prosi o list w ofercie pracy, uznaj go za dokument obowiązkowy, w innym razie tylko od ciebie zależy, czy go napiszesz.

Już dziś zdobądź wymarzone zatrudnienie, tworząc CV ślusarza z naszymi szablonami.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV