Jak stworzyć CV przewodnika turystycznego – wyjaśniamy krok po kroku

Jeżeli kochasz podróże i pracę z ludźmi, praca przewodnika turystycznego będzie idealna dla ciebie. Warto jednak pamiętać, że branża jest dość konkurencyjna, w szczególności ze względu na pandemię COVID. Aby wyróżnić się z tłumu, musisz więc stworzyć idealne CV przewodnika turystycznego.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV przewodnika turystycznego

Jacek Kowalski
jacek.kowalski@gmail.com
123 436 876
Lublin

Podsumowanie zawodowe

Od dziesięciu lat pracuję jako przewodnik turystyczny. Specjalizuję się w organizacji wycieczek na terenach krajów Bliskiego Wschodu. Oferowana przeze mnie autorska wycieczka do Izraela otrzymała wyróżnienie magazynu “National Geographic Travel”. W Państwa biurze chcę rozwijać się jako pilot wycieczek.

Doświadczenie zawodowe

Przewodnik turystyczny
Biuro podróży “Travel”
2012-2022

 • Organizowałem autorskie wycieczki, które były dopasowane do potrzeb i zainteresowań odwiedzających.
 • Retencja moich klientów wyniosła 67%.
 • Dbałem o bezpieczeństwo klientów.


Wykształcenie

Turystyka i rekreacja – licencjat
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2009-2012

 • Moja praca dyplomowa na temat zwyczajów religijnych w Iranie otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na prace dyplomowe.
 • Skończyłem studia ze średnią 4,9.


Umiejętności:

 • Znajomość obyczajów krajów Bliskiego Wschodu,
 • Umiejętność czytania map,
 • Wystawianie faktur,
 • Prawo jazdy kat. B,
 • Punktualność,
 • Umiejętność przekazywania informacji w ciekawy sposób,
 • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
 • Wywiązywanie się z powierzonych obowiązków na czas.

Nawet jeżeli pracujesz jako specjalista ds. logistyki od wielu lat, możesz nie wiedzieć, jak napisać profesjonalne CV. Nie martw się jednak – jestesmy tu po to, aby ci w tym pomóc. Zawodowo zajmujemy się tworzeniem wzorów CV, które zachwycają rekruterów.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku stworzyć idealne dokumenty aplikacyjne. Każdą część życiorysu omówiliśmy podając profesjonalny wzór CV, którym możesz się zainspirować i lepiej zrozumieć, co pomoże ci w zdobyciu pracy.

Pamiętaj też, że wzory CV pomogą ci napisać podanie w szybki i skuteczny sposób.

Zobacz, jak może wyglądać profesjonalny wzór CV poniżej.

Poznaj fakty o pracy na stanowisku logistyka

Oto kilka ciekawych informacji na temat pracy w branży logistycznej:

 • Średnia zarobków logistyków wynosi 5 270 złotych brutto miesięcznie (za Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń).
 • Około 45% zatrudnionych w branży to kobiety.
 • Część osób zatrudnionych w branży cieszy się dodatkowymi benefitami, takimi jak karnety na siłownie, ubezpieczenie na życie czy prywatna opieka zdrowotna.

CV logistyka – co powinno się w nim znaleźć?

Pisząc swoje CV, logistyk musi pamiętać, że to jeden z najważniejszych dokumentów rekrutacyjnych. Bez niego zdobycie pracy jest niemal niemożliwe. To, jak napiszesz swoje CV, warunkuje, czy zdobędziesz wymarzoną posadę czy nie. Może mieć także wpływ na proponowane przez przyszłego pracodawcę warunki zatrudnienia, w tym pensję.

Aby ułatwić sobie zadanie pisania podania o pracę, sięgnij po nasze wzory CV. Pamiętaj też, że masz ograniczoną przestrzeń, a więc użyj jej mądrze, podając tylko te informacje, które mają znaczenie dla pracy, o którą się starasz.

Idealna konstrukcja

Praca w logistyce może być naprawdę ciekawa. Oprócz interesującego i dynamicznego środowiska pracy, ten zawód oferuje relatywnie wysokie zarobki. Właśnie dlatego, mimo niedoborów kandydatów, o pracę w dobrych firmach stara się wiele osób. Postaraj się więc zaprezentować pracodawcy jako jeden z najlepszych kandydatów.

💡Fakt: Większość rekruterów poświęca zaledwie 6 sekund na każde podanie. Zrób wszystko, aby wzrok twojego potencjalnego szefa zatrzymał się na twojej aplikacji na dłużej.

Istnieje kilka sekcji, których nie może zabraknąć w twoim CV. Jeżeli je pominiesz, pracodawca momentalnie odrzuci takie podanie. Najważniejsze sekcje to:

 • Nagłówek, z imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi kandydata,
 • Doświadczenie zawodowe,
 • Wykształcenie,
 • Umiejętności.

Niemal każdy wzór CV zawiera te cztery podstawowe części. Ty jednak chcesz się wyróżnić na tle innych, dlatego aby to zrobić, dodaj dodatkowe sekcje, w których zaprezentujesz unikatowe informacje o sobie. Mogą to być na przykład twoje zainteresowania, ukończone kursy, znajomość programów komputerowych.

Dobrym sposobem na przyciągnięcie spojrzenia rekrutera jest także dodanie podsumowania zawodowego, w którym krótko, ale treściwie opiszesz swoje najważniejsze doświadczenia i osiągnięcia.

Wzór CV logistyka – wybierz odpowiedni format

Sposobem na uporządkowanie informacji w CV jest wybranie odpowiedniego formatu. Spójrz poniżej, aby dowiedzieć się o trzech najważniejszych układach życiorysu i odkryć, który z nich będzie najlepszy dla ciebie.

Format chronologiczny

W tym układzie najważniejsza jest historia zatrudnienia.

Dla kogo?

Eksperci radzą, by układ chronologiczny był wykorzystany w CV osób ze średnim lub dużym doświadczeniem. Mimo, że skupia się na historii zatrudnienia, ze względu na swoją popularność, może też sprawdzić się w przypadku kandydatów z małym doświadczeniem, który mają za sobą pierwsze doświadczenie zawodowe na przykład w formie stażu czy praktyk.

Format funkcjonalny

W takim układzie, jako pierwsza pojawia się lista z umiejętnościami. Oznacza to, że braki w historii zatrudnienia mogą zostać nieco ukryte.

Dla kogo?

Taki układ jest idealny dla osób zaczynających w branży: poczatkujących kandydatów, a także tych, którzy chcą się przebranżowić.

Format mieszany

Ten format to połączenie cech dwóch poprzednich.

Dla kogo?

Format mieszany sprawdzi się wyłącznie w przypadku kandydatów z ogromnym doświadczeniem. Będzie idealny, jeżeli ubiegasz się o stanowiska kierownicze.

📌Jeżeli chcesz ułatwić sobie zadanie, wybierz taki wzór CV, którego format będzie odpowiadał twojemu doświadczeniu.

📌Niezależnie od tego, który format CV wybierzesz, najlepiej jest przedstawić wykształcenie, doświadczenie i osiągnięcia w odwróconym porządku chronologicznym, czyli najnowsze wydarzenia dodać jako pierwsze, a potem wymieniać poprzednie, aż do najstarszego. Korzystając z tej rady masz pewność, że rekruter w pierwszej kolejności zauważy doświadczenia najbardziej adekwatne do stanowiska, o które się starasz.


cv przewodnika turystycznego

CV logistyka – co umieścić w nagłówku?

W swoim CV logistyk nie może pominąć nagłówka. Chociaż jego napisanie zajmuje chwilę, nie można bagatelizować tej części. Jest to pierwsza rzecz w CV, na którą spojrzy pracodawca, a więc musi wyglądać schludnie. Co więcej, nie może zawierać żadnych błędów.

⚠️Jeżeli popełnisz mały błąd, np. zrobisz literówkę w adresie e-mail, przekręcisz cyfrę w numerze telefonu, czy też podasz nieaktualne dane, potencjalny szef nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a to oznacza, że stracisz szansę na pracę. Przed wysłaniem CV, upewnij się więc, że wszystkie dane są poprawne.

W nagłówku dane kontaktowe mogą pojawiać się w dowolnej kolejności, ale twoje imię i nazwisko powinno zostać umieszczone na samej górze. Życiorys zawodowy przedstawia ciebie, a więc jest to niejako tytuł CV. Spraw, aby się wyróżniał, używając pogrubienia lub nieco większej czcionki.

Poprawnie i niepoprawnie zapisany nagłówek

👍 Poprawny przykład
Laura Konieczna

123 123 123

Laura.konieczna@gmail.com

Gniezno


Niepoprawny przykład

Laura Konieczna

123123131 Domowy 1212231313 #2 4556654321

122panna212laura4.buziaczki33@gmail.com

Ul. Ludowa 23/b

43-909 Gniezno

POLSKA


Pierwszy przykład jest przyjemny dla oka. Od razu można zauważyć wszystkie ważne dane. Dla rekrutera taki nagłówek to informacja, że kandydatka jest osobą zorganizowaną.

W drugim przykładzie dominuje chaos. Trudno zauważyć informacje w nim zawarte. Nie podawaj kilku numerów, ale jeden, pod którym rzeczywiście będziesz osiągalny. Zwróć też uwagę, że w pierwszym przykładzie numer został przedzielony spacjami: to sprawia, że staje się bardziej czytelny.

Nie musisz podawać dokładnego adresu zamieszkania. Ogólnie przyjęte jest, że wystarczy sama miejscowość. Nikt już nie kontaktuje się z kandydatami za pomocą tradycyjnej poczty.

Popatrz na adres e-mail – jest trudny do odczytania, a do tego zawiera nieprofesjonalne zwroty.

🎁Eksperci polecają, by stworzyć profesjonalny adres e-mail ze zbitki imienia i nazwiska. Dodanie liczb jest w porządku, o ile nie wprowadzają one chaosu. Pamiętaj, że pracodawca wyrobi sobie złą opinię o tobie, jeżeli dane będą nieprofesjonalne.


cv przewodnika turystycznego

Czy w swoim CV logistyk powinien umieszczać zdjęcie?

Umieszczanie zdjęcia w CV nadal wzbudza sporo kontrowersji i wątpliwości. Z jednej strony, niektóre firmy, w szczególności zagraniczne, odchodzą od tej praktyki w obawie o bycie posądzonymi o dyskryminację. Z drugiej strony, w ofertach pracy często można zauważyć bezpośrednią prośbę pracodawcy o przesłanie podania ze zdjęciem. Co więc należy robić?

Najlepiej stosować się do prostej zasady: jeżeli pracodawca wprost prosi o zdjęcie, należy je umieścić, a jeśli nie, lepiej jest tego nie robić. Pamiętaj też, że według obecnego prawa, pracodawcy nie mogą odrzucić podania tylko ze względu na brak fotografii.

📌Porada: Aby nie tracić czasu na projektowanie graficzne, sięgnij po wzory CV, które umożliwiają szybkie wgranie zdjęcia.

⚠️Pracodawca zobaczy cię po raz pierwszy na zdjęciu. Postaraj się więc zrobić dobre wrażenie. Nie używaj selfie czy prywatnych zdjęć np. z wakacji. Zamiast tego dodaj prosty portret na gładkim tle. Nie zapomnij o odpowiednim ubiorze i schludnym uczesaniu.

Jak przedstawić historię zatrudnienia w CV logistyka?

Sekcja z doświadczeniem jest jedną z najważniejszych, ponieważ znacząco wpływa na szanse na zatrudnienie.

🎁Opisując swoje doświadczenie pamiętaj, że im lepiej zaprezentujesz historię zatrudnienia, tym lepsza może być pensja, jaką zaoferuje ci przyszły szef.

Mądrze wykorzystaj ograniczoną przestrzeń CV. Jeżeli pracujesz jako logistyk od lat, nie musisz w tej części opisywać dorywczych prac, które miałeś jako student. Zamiast wyliczania nieistotnych dla nowej pracy stanowisk, skup się raczej na swoich obowiązkach i osiągnięciach, które przekonają pracodawcę, że jesteś dobrym kandydatem.

Opisując historię zatrudnienia, musisz obowiązkowo podać:

 • Nazwę stanowiska
 • Firmę, w której pracowałeś
 • Czas zatrudnienia.
📌Takie informacje pojawią się w CV niemal każdego kandydata. Jeżeli chcesz się wyróżnić, w swoim CV logistyka opisz także jakie miałeś obowiązki i podkreśl swoje osiągnięcia na danym stanowisku.

Przykłady

CV logistyka

Logistyk

Firma przewozowa XYZ

2018-2020

 • Nadzorowałem działanie magazynu i ekspedycje, realizując 100% zamówień na czas.
 • Szkoliłem 10 stażystów, przygotowując ich do pracy logistyka.

📌Curriculum vitae, które zawiera liczby, umożliwi ci zdobycie wymarzonej pracy. Podając dane liczbowe, pokazujesz pracodawcy w mierzalny sposób, jakie korzyści może przynieść firmie zatrudnienie właśnie ciebie.


cv przewodnika turystycznego

CV logistyka dla osoby z małym doświadczeniem

To prawda, że kandydaci posiadający doświadczenie w branży mają większe szanse na to, aby zdobyć pracę. Świeżo upieczeni absolwenci często denerwują się, że nie mają żadnych szans. Nie martw się jednak – każdy kiedyś od czegoś zaczynał, a pracodawcy cenią pracowników ze świeżym podejściem i entuzjazmem.

Zastanów się nad praktykami i stażami zawodowymi, które zrealizowałeś. Być może byłeś wolontariuszem? Wszystko to nadaje się do wpisania w tę sekcję. Jeżeli nie masz doświadczenia w branży, ale pracowałeś wcześniej np. dorywczo na studiach, możesz wpisać to doświadczenie, podkreślając te zdobyte umiejętności, które mogą przydać się w pracy logistyka.

Zobacz poniższy przykład:

Doświadczenie zawodowe

Praktykant Logistyk

Firma XYZ

2017-2018

 • Pod nadzorem starszego logistyka wprowadzałem dane magazynowe do systemów.
 • Zajmowałem się prowadzeniem dokumentacji zakupów i sprzedaży.

Choć twoja pierwsza praca czy staż raczej nie przyniosą ci dużych pieniędzy, możesz zdobyć istotne umiejętności oraz praktyczne doświadczenie. Co więcej, im bardziej twoja siatka kontaktów będzie rozbudowana, tym większe szanse na zdobycie kolejnej pracy.

Jeżeli piszesz swoje pierwsze curriculum vitae, zajrzyj na naszą stronę i przeczytaj tekst CV dla absolwentów. Z tego artykułu dowiesz się, jak stworzyć swoje pierwsze CV i znajdziesz porady ekspertów na temat tego, jak podkreślić swoje mocne strony.

Wykształcenie w życiorysie zawodowym

Skuteczne CV to takie, które ma sekcję z wykształceniem. Aby pracować w zawodzie logistyka, musisz ukończyć studia wyższe. Pokaż pracodawcy, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje, opisując swoje wykształcenie w CV.

Niezależnie od tego, czy ukończyłeś licencjat, czy też zdobyłeś tytuł magistra, pamiętaj, aby przedstawić te dane w swoim CV.

Przykład sekcji z edukacją w CV dla logistyka

Logistyka

Studia magisterskie

Politechnika Warszawska

2018-2020

 • Byłem przewodniczącym Koła Logistyków.
 • Ukończyłem studia z najwyższą średnią na roku.
 • Moja praca dyplomowa otrzymała wyróżnienie w konkursie XYZ.

📌Specjalista ds. logistyki, który ma duże doświadczenie, nie musi tak szczegółowo opisywać swoje wykształcenia. Tak dokładne przedstawienie osiągnięć zdobytych w szkole może jednak pomóc początkującym kandydatom. Pracodawca z pewnością doceni to, że jesteś ambitny i bierzesz sprawy w swoje ręce.

📌W tej sekcji podaj tylko swój najwyższy stopień edukacji. Jeżeli ukończyłeś studia, nie musisz podawać informacji na temat szkoły średniej.


cv przewodnika turystycznego

Umiejętności w curriculum vitae

Jeżeli w swoim CV logistyk pominie sekcje z umiejętnościami, praktycznie straci szansę na zatrudnienie. W celu prowadzenia rekrutacji firmy często używają specjalnych programów komputerowych, nazywanych systemami śledzenia kandydatów. Są to programy, które analizują i odrzucają te CV, w których brakuje słów kluczowych.

Z pewnością nie chcesz, by twoje podanie trafiło do kosza, a rekruter nigdy go nie zobaczył. Można uniknąć takiej sytuacji. Dokładnie przeanalizuj ogłoszenie o pracę. Znajdziesz w nim listę umiejętności wymaganych od pracowników. To właśnie one są używane jako słowa kluczowe.

📌Systemy śledzenia kandydatów będą skanować CV i list motywacyjny. Upewnij się więc, że oba dokumenty aplikacyjne zawierają słowa kluczowe.

Dobre CV to takie, które zawiera tylko prawdziwe informacje. Nigdy nie kłam na temat swoich umiejętności. Pracodawca szybko może zweryfikować, czy to, co mówisz jest prawdą. Jeżeli przyłapie cię na kłamstwie, możesz stracić swoją szansę na bycie zatrudnionym.

📌Niektóre programy mają problem z odczytaniem plików w formacie PDF. Lepiej jest więc zapisać CV i list motywacyjny jako plik .doc.

📌W sekcji umiejętności zapisuj swoje kompetencje w takim samym brzmieniu, w jakim były przedstawione w ofercie pracy.

👇 Spójrz na poniższe informacje dotyczące umiejętności twardych i miękkich, które powinien posiadać specjalista ds. logistyki.

Umiejętności twarde:

Umiejętności twarde to te, których należy się nauczyć. Można je zdobyć w procesie edukacji lub podczas pracy. Bez nich wykonywanie zawodu nie byłoby możliwe.

📌Pamiętaj, aby zawsze jako pierwsze wymienić te swoje umiejętności, które pojawiają się w ofercie pracy. W ten sposób zdobędziesz uwagę rekrutera.

Dostosuj listę umiejętności w zależności od miejsca pracy i wymagań pracodawcy.

Umiejętności:

 • Umiejętność optymalizacji procesu transportowego
 • Współpraca z partnerami biznesowymi
 • Zasady obsługi zleceń transportowych
 • Obsługa systemu SAP
 • Znajomość pakietu MS Office
 • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie:

Takie umiejętności częściowo wynikają z charakteru, a częściowo można się ich nauczyć. Oto przykłady:

 • Umiejętność pracy pod presją
 • Praca zespołowa
 • Punktualność
 • Pozytywne nastawienie
 • Precyzja

Choć najważniejsze w pracy logistyka są kompetencje twarde, miękkie umiejętności również nie pozostają bez znaczenia. Pracodawca musi wiedzieć, jak poradzisz sobie pracując samemu, a jak podczas współpracy z zespołem. Musi też wiedzieć, czy jesteś godny zaufania i wywiążesz się z powierzonych obowiązków.

Wyróżnij swoje CV dla logistyka – stwórz podsumowanie zawodowe

Ta część życiorysu zawodowego to kilka zdań, w których opisujesz swoje najważniejsze obowiązki i osiągnięcia. Na polskim rynku pracy, dodawanie podsumowania życiorysu nie jest praktyką dobrze znaną, a więc możesz wykorzystać to na swoją korzyść.

📌Początkujący kandydaci zamiast podsumowania zawodowego powinni napisać swoje cele zawodowe.

Umieść tę sekcję zaraz pod nagłówkiem, aby była to jedna z pierwszych części, którą zauważy rekruter. Pamiętaj, że tworząc ją, masz szansę pokonać nawet tych kandydatów, którzy są bardziej doświadczeni lub mają lepsze wykształcenie.

Oto poprawny i błędny przykład:

👍 Poprawne

Pracuję jako logistyk od pięciu lat. Specjalizuję się w ekspedycjach międzynarodowych. 100% nadzorowanych przeze mnie ekspedycji zostało zrealizowanych na czas. W Państwa firmie chcę rozwijać moje umiejętności pracy z językiem niemieckim.


Niepoprawne

Jestem logistykiem z dużym doświadczeniem. Znam niemiecki i chcę pracować w Państwa firmie.


Choć pierwszy przykład jest krótki, zawiera wiele istotnych informacji. Rekruter dowiaduje się o doświadczeniu kandydata, jego specjalizacji, a także największym osiągnięciu. Co więcej, podkreślił on, jaką umiejętność chce rozwijać na stanowisku w nowej firmie.

W drugim przykładzie nie ma żadnych informacji, które wyróżniłyby kandydata. Takie podsumowanie raczej zaszkodzi pracownikowi niż zapewni mu zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, że głównym celem podsumowania życiorysu jest zachęcenie rekrutera, aby spojrzał na dalsze części twojego CV.

🎁Choć ta sekcja musi znaleźć się na początku CV, napisz ją na samym końcu. Kiedy będziesz pisać CV, przypomnisz sobie o swoich doświadczeniach i osiągnięciach, dzięki czemu łatwiej będzie ci stworzyć podsumowanie.

Dodatkowe sekcje w CV dla logistyka

Wybierz taki gotowy wzór CV, który pozwala na dodanie dodatkowych sekcji, w których zaprezentujesz na przykład:

 • Znajomość programów komputerowych
 • Swoje zainteresowania,
 • Znajomość języków obcych.

Te sekcje pozwolą ci wyróżnić się na tle innych kandydatów, pokazując twoje wyjątkowe cechy.

Języki

Na polskim rynku pracy, znajomość języków obcych jest bardzo ceniona. Jeżeli znasz co najmniej jeden język obcy, możesz mieć większe szanse na zatrudnienie, a także liczyć na znacznie wyższą pensję. W logistyce znajomość języków ma szczególne znaczenie, jeżeli pracujesz w firmie zajmującej się międzynarodową ekspedycją.

Nie pozwól, by informacja o twoich umiejętnościach umknęła uwadze pracodawcy – stwórz osobna sekcję, w której zaprezentujesz swoje zdolności językowe. Jeżeli posiadasz certyfikat potwierdzający twoje umiejętności, koniecznie wspomnij o tym w tej sekcji.


cv przewodnika turystycznego

Programy komputerowe

W pracy logistyka może przydać się znajomość konkretnych programów komputerowych, na przykład SAP. Jeżeli ich znajomość jest podana w ogłoszeniu o pracę jako warunek konieczny, możesz podać informację o twoich zdolnościach w osobnej sekcji w CV.

🎁Każda informacja, która pojawia się w twoim CV powinna mieć związek z posadą, o którą się ubiegasz.

Dodatkowe porady

Kreator CV

Aby twoje CV wyglądało idealnie, sięgnij po kreator CV. Dzięki niemu stworzysz perfekcyjne podanie w mgnieniu oka. Nie musisz się też martwić o edytowanie dokumentów – możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu z łatwością spersonalizujesz CV i list motywacyjny logistyka przed wysłaniem ich do pracodawcy.

Weryfikacja błędów

Błędy w CV mogą kosztować cię twoją szansę na pracę. Zanim wyślesz dokumenty aplikacyjne, upewnij się, że nie ma w nim literówek czy błędów ortograficznych. Poproś o pomoc znajomych, którzy mogą spojrzeć na twoje CV świeżym okiem.

Podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że wiesz już wszystko o pisaniu CV. Przygotowaliśmy dla ciebie krótkie podsumowanie!

 • Postaraj się napisać podsumowanie zawodowe, które przekona rekrutera do przeczytania dalszych części twojego CV.
 • Stworzenie listu motywacyjnego może pomóc ci wyróżnić się na tle konkurencji.
 • Potrzebujesz CV, które zawiera wyłącznie informacje adekwatne dla stanowiska, o które się starasz.
 • Dodatkowe sekcje w CV to doskonały sposób na zaprezentowanie się jako idealny kandydat.
 • Do dokumentów dodaj aktualną klauzulę na temat przetwarzania danych osobowych. Bez niej pracodawca nie będzie mógł przeprowadzić rekrutacji.

Jeżeli praca w logistyce jest twoim marzeniem, nie czekaj! Już dziś stwórz CV i list motywacyjny, który zachwyci pracodawców. Aby napisać dobre CV, skorzystaj z naszych wzorów i porad ekspertów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji i poszukiwania pracy? Zajrzyj na naszą stronę i zastosuj porady ekspertów!

FAQ

Dlaczego warto użyć szablonów życiorysów?

Z pewnością już wiesz, że podczas pisania CV musisz zwrócić uwagę na wiele elementów. Aby napisać dobre CV, potrzeba też czasu. Jeżeli chcesz stworzyć całe podanie od zera, spędzisz nad tym długie godziny, o ile nie dni, w szczególności, jeżeli nie znasz się na projektowaniu graficznym.

Używając szablonów CV, masz pewność, że nie zabraknie w nich żadnych sekcji. Możesz też je łatwo edytować i dostosować do różnych stanowisk, o które się starasz. Co więcej, używając naszego kreatora CV, masz pewność, że twoje podanie o pracę będzie wyglądać estetycznie i profesjonalnie, a to z pewnością pomoże ci w zdobyciu wymarzonej pracy.

Czy list motywacyjny logistyka jest konieczny?

W wielu ofertach pracy można znaleźć informacje o tym, że pracodawca oczekuje od kandydatów listu motywacyjnego. W takiej sytuacji nie ma wątpliwości, że ten dokument jest obowiązkowy. Jeżeli go nie dodasz, prawdopodobnie nie będziesz nawet brany pod uwagę podczas rekrutacji.

Co jednak zrobić, jeżeli pracodawca nie prosi o list motywacyjny? Eksperci zgodnie twierdzą, że interesujący list motywacyjny, może zdecydowanie zwiększyć szanse na zatrudnienie. Konkurencja w branży transportowej być może nie jest duża, ale pisząc list motywacyjny i pokazując, że jesteś idealnym kandydatem, możesz mieć szansę na lepszą pensję i warunki zatrudnienia.

Sięgnij po nasze szablony CV dla logistyka i stwórz idealne podanie o pracę już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV