Jak napisać CV organizatora imprez – praktyczny przewodnik

Praca organizatora imprez jest ciekawa, ale nie dla ludzi o słabych nerwach. Musisz mieć duże zdolności organizacyjne i komunikacyjne oraz umieć planować. Do obowiązków organizatora wydarzeń należy wybór miejsca, negocjacje z dostawcami oraz zarządzanie budżetami w imieniu klienta.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV (specjalista ds. organizacji imprez)

Lidia Kowalska
Organizatorka eventów
888 111 333
lidia.kowalska@gmail.com

Podsumowanie zawodowe

Od ponad pięciu lat zajmuję się przygotowywaniem różnego rodzaju eventów. Dwa lata temu odkryłam moją pasję do projektowania i wyprawiania ślubów marzeń. Zorganizowałam ponad 20 ślubów i wesel, a moi klienci byli zadowoleni w 100%. Obecnie pragnę rozwijać moje umiejętności w tym sektorze, dlatego chcę dołączyć do Państwa firmy – lidera w branży ślubnej.

Doświadczenie zawodowe

Organizatorka eventów
Firma ABC
Lipiec 2018 – obecnie

  • Zaplanowałam i zrealizowałam ponad 100 eventów firmowych.
  • Zorganizowałam ponad 20 ślubów i wesel.
  • Zadowolenie z moich usług wynosiło niezmiennie 100%.
  • Otrzymałam nagrodę ABC, przyznawaną przez miesięcznik XYZ, za organizację wydarzenia “Gala Gali”.

Wykształcenie

Administracja i zarządzanie – studia licencjackie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań
2013-2018

Umiejętności

  • Organizowanie wydarzeń firmowych, w tym konferencji,
  • Planowanie ślubów,
  • Kontakt z podwykonawcami,
  • Zmysł estetyczny,
  • Obsługa oprogramowania do planowania wydarzeń,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Empatia,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Umiejętność pracy pod presją,
  • Dokładność.

Jeśli uważasz, że masz wszystko, czego potrzeba, aby pracować jako organizator eventów, musisz jeszcze stworzyć CV organizatora eventów. Przedstawimy ci kilka wskazówek dotyczących pisania życiorysu zawodowego, które sprawią, że otrzymasz więcej zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną i pomogą ci zdobyć wymarzoną pracę.

📌Przykładowe CV z Internetu powinieneś potraktować wyłącznie jako inspirację. Nie kopiuj na ślepo treści życiorysu zawodowego, nawet takiego, który został stworzony przez ekspertów. Pamiętaj, że dobre CV to takie, które prezentuje twoje kwalifikacje i jest dostosowane do konkretnej oferty pracy.

Organizator imprez – fakty na temat pracy w zawodzie

Oto kilka ciekawych faktów na temat pracy jako organizator imprez:

  • Według portalu pl organizator imprez może liczyć na miesięczną pensję brutto w wysokości 5 600 złotych.
  • 25% najlepiej zarabiających w branży otrzymuje ponad 7 440 złotych brutto na miesiąc.
  • 70% osób zatrudnionych na tym stanowisku to kobiety.
  • Część osób jest zatrudniona na etacie, a część pracuje jako wolni strzelcy.
  • O wysokości pensji decyduje staż pracy, wielkość firmy, a także wykształcenie.

Rozpocznij swoje CV organizatora imprez od podania swoich danych kontaktowych

Dane kontaktowe to jedna z najważniejszych informacji w CV, także organizatora imprez.

Jeśli masz wszystkie wymagane kwalifikacje, ale nie podałeś prawidłowych danych kontaktowych, stracisz swoją szansę, ponieważ kierownik ds. rekrutacji nie będzie mógł się z tobą skontaktować. W związku z tym, zanim wyślesz pracodawcy swój życiorys zawodowy, koniecznie sprawdź, czy w nagłówek nie wkradły się literówki. Zadbaj też o to, by wszystkie dane były aktualne.

cv organizatora imprez

Dane kontaktowe powinny znajdować się na samej górze dokumentu, w nagłówku. Powinny zawierać twoje imię i nazwisko, tytuł zawodowy (opcjonalnie), adres e-mail, numer telefonu i link do twojego portfolio online lub strony internetowej, jeśli ją posiadasz. Możesz dodać kraj zamieszkania, ale tylko wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą.

Przykład nagłówka

Janina Nowak
Organizatorka wydarzeń
726 524 652
janina.nowak@gmail.com
JaniN@behance.com

Przedstaw siebie za pomocą wiarygodnych celów zawodowych

Sekcja z celami zawodowymi w CV to krótki akapit podkreślający cele twojej kariery. Jest ona istotna, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia jako organizator wydarzeń. Powinna zademonstrować kierownikowi ds. rekrutacji, w jakim stopniu twoje cele zawodowe pokrywają się z celami firm.

Dobra sekcja z celami zawodowymi powinna przyciągnąć uwagę rekrutera i zachęcić go do przeczytania reszty twojego CV. Możesz tu także wspomnieć, dlaczego zdecydowałeś się szukać pracy i czemu aplikujesz właśnie do tej firmy.

Cele zawodowe organizatora wydarzeń powinny znaleźć się na górze CV, zaraz pod nagłówkiem, zawierającym twoje dane kontaktowe.

Jeżeli masz większe doświadczenie, napisz podsumowanie zawodowe, w którym skupisz się przede wszystkim na swoich doświadczeniach, osiągnięciach i kluczowych umiejętnościach organizatora imprez.

Przykład podsumowania zawodowego w CV organizatora wydarzeń

POPRAWNY
Jestem ambitnym organizatorem eventów z trzyletnim doświadczeniem w planowaniu wydarzeń i zarządzaniu relacjami z klientami. Posiadam potwierdzone doświadczenie w pomyślnej realizacji imprez charytatywnych i chcę wykorzystać moje zbywalne umiejętności w firmie Wydarza Się na stanowisku koordynatora wydarzeń.

NIEPOPRAWNY
Jestem osobą bardzo skoncentrowaną na celach. Umiem realizować kilka zadań jednocześnie, nawet w dynamicznym środowisku. Chciałbym dołączyć do waszej firmy jako młodszy organizator imprez.

Drugi, błędny przykład jest zbyt ogólny. Takie podsumowanie mógłby napisać niemal każdy aplikujący. W pierwszym przykładzie kandydat jest precyzyjny i dokładnie opisuje swoje predyspozycje.

Pamiętaj, że po przeczytaniu tej części twojego CV, potencjalny pracodawca powinien czuć, że warto przeczytać resztę twojego podania.

Doświadczenie zawodowe potrzebne przy organizacji eventów

Twoje doświadczenie zawodowe w CV organizatora wydarzeń musi cię wyróżniać. Ta sekcja to szansa na to, aby pokazać twojemu potencjalnemu pracodawcy, że potrafisz wywiązać się z obowiązków na oferowanym stanowisku.

cv organizatora imprez

Twoje doświadczenie zawodowe powinno być adekwatne do roli zawodowej, o którą się ubiegasz. Zacznij od przedstawienia swojej najnowszej pracy, ponieważ większość rekruterów będzie chciała dowiedzieć się o twoich ostatnich projektach.

W tej sekcji zawrzyj:

  • Nazwę stanowiska,
  • Nazwę firmy,
  • Okres zatrudnienia.

Pamiętaj, że powyższe informacje zostaną umieszczone niemal w każdym CV. Aby wyróżnić swoje podanie, organizator imprez powinien się także pochwalić swoimi obowiązkami i osiągnięciami na danym stanowisku.

Przykład
Organizator wydarzeń
Firma ABC
Styczeń 2018 – wrzesień 2020

  • Zajmowałem się organizacją imprez firmowych dla naszych klientów korporacyjnych, w tym lunchów, kolacji i spotkań firmowych.
  • Organizowałem strategiczne wydarzenia reklamowe i wydarzenia specjalne, oszczędzając firmie średnio 35% na wydatkach.
  • Klienci byli w 99% zadowoleni z wykonywanych przeze mnie zadań.

📌Potwierdź swoje osiągnięcia i obowiązki danymi liczbowymi, na przykład procentami. W ten sposób pokażesz pracodawcy, jak w mierzalny sposób możesz przyczynić się do rozwoju firmy.

Zadania i obowiązki

To bardzo ważne, aby mówić o swoich doświadczeniach zawodowych, włączając w to swoje obowiązki i zadania. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych opisów wykonywanych obowiązków.

POPRAWNY
  • Jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie budżetem, negocjowałem z dostawcami i podwykonawcami, aby utrzymać kwotę budżetu na poziomie 20 000 PLN na duże imprezy.
  • Uczestniczyłem w wydarzeniach branżowych promujących usługi firmy, poprawiając relacje z dostawcami i rozszerzając sieć dostawców o 20%.

NIEPOPRAWNY
  • Byłem odpowiedzialny za realizację planów różnych działań eventowych.
  • Kontrolowałem wszystkie informacje udostępniane naszym międzynarodowym dostawcom.
  • Planowałem spotkania wspólników firmy.

Pierwszy przykład jest precyzyjny. Zawiera konkretne informacje i pokazuje, że pracownik dokładnie wiedział, co należało do jego obowiązków. Używając danych liczbowych, kandydat przedstawił także swoje sukcesy w pracy.

Drugi przykład jest zbyt ogólny. Pracownik nie mówi, jakie były efekty jego pracy. Rekruter raczej nie uzna, że taki kandydat jest wart uwagi.

Sekcja z wykształceniem w CV organizatora wydarzeń

Istotne jest podanie swojego wykształcenia, nawet jeżeli na dane stanowisko nie jest wymagane ukończenie konkretnej szkoły.

Niektórzy rekruterzy spojrzą najpierw na sekcję z wykształceniem i sprawdzą, czy masz kwalifikacje, szczególnie jeżeli wymagają oni odpowiednich certyfikatów. Właśnie dlatego powinieneś upewnić się, że wymieniłeś wszystko w odpowiedni sposób.

Przykład

Licencjat z komunikacji społecznej
Uniwersytet Warszawski
2014-2017

  • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych uczniów.
  • Byłem przewodniczącym Samorządu Studenckiego i zajmowałem się przygotowywaniem imprez cyklicznych, w tym juwenaliów.

Jeżeli pracujesz jako organizator imprez już od jakiegoś czasu, nie musisz szczegółowo opisywać swojego wykształcenia. Lepiej wykorzystaj to miejsce na przedstawienie swojego doświadczenia. Jeśli jednak dopiero zaczynasz pracę w branży, pokaż, że jesteś osobą ambitną i gotową do działania, prezentując swoje sukcesy w szkole.

📌W tej części wystarczy wymienić tylko najwyższy stopień edukacji. Jeżeli ukończyłeś studia, nie musisz wspominać o szkole średniej, chyba że niższy szczebel edukacji był bardziej adekwatny do posady, o którą się starasz. Wówczas wymień informacje o obu szkołach.

Jaki jest najlepszy format CV dla organizatora wydarzeń?

CV organizatora wydarzeń powinno mieć odpowiedni format, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy. Zaleca się użycie formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym. Wynika to z tego, że jest to format najłatwiejszy do skanowania w systemach śledzenia kandydatów. Daje ci on możliwość wymienienia w pierwszej kolejności najnowszego doświadczenia zawodowego. Jeśli masz duże doświadczenie w branży planowania i koordynowania wydarzeń, jest to najlepszy format CV.

Niektóre z pozostałych popularnych formatów to format funkcjonalny i mieszany.

Układ funkcjonalny pozwala ci skupić się na twoich umiejętnościach, celach zawodowych i możliwościach zamiast na doświadczeniu. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w planowaniu wydarzeń, ten format będzie dla ciebie dobry, ponieważ pozwala on podkreślić twoje kompetencje miękkie i twarde.

Układ mieszany łączy ze sobą najlepsze części z życiorysu chronologicznego i funkcjonalnego. Ten format jest idealny dla osób, które mają bardzo duże doświadczenie zawodowe.

Umiejętności, które powinny się pojawić w życiorysie zawodowym organizatora wydarzeń

Jeśli chcesz znaleźć wymarzoną pracę jako organizator lub koordynator wydarzeń, musisz przedstawić w swoim CV umiejętności, które pojawiły się w ofercie pracy. Istnieje kilka podstawowych umiejętności, w tym umiejętności twarde i miękkie, których organizatorzy i koordynatorzy wydarzeń potrzebują, aby zorganizować zachwycające wydarzenia.

Umiejętności twarde – umiejętność organizacji imprez

Umiejętności twarde mogą być wyuczone podczas nauki lub pracy. Bez nich skuteczne organizowanie wydarzeń nie byłoby możliwe. Oto kilka przykładowych umiejętności twardych:

  • Obsługa oprogramowania do zarządzania wydarzeniami
  • Obsługa oprogramowania do planowania wydarzeń
  • Wykonywanie prostych prac demontażowych
  • Podpisywanie umów z podwykonawcami
  • Zarządzanie cateringiem
  • Zarządzanie projektami
  • Dbanie o estetyczny wygląd eventu
  • Przygotowywanie umów
  • Opracowywanie kosztorysów
  • Zarządzanie budżetem
  • Produkcja eventowa
  • Nadzorowanie prac
  • Negocjowanie najlepszych cen
  • Logistyka wydarzeń
  • Badania rynku
📌W pierwszej kolejności wymień te swoje umiejętności, które pojawiają się także w ofercie pracy. Dzięki temu momentalnie zwrócisz uwagę rekrutera.

Umiejętności miękkie

Umiejętności miękkie wynikają często z cech charakteru, części z nich można się jednak nauczyć. Podczas organizowania imprezy będziesz musiał spełniać oczekiwania klientów, a także kontaktować się z podwykonawcami. Pracodawca musi więc wiedzieć, jak sprawdzisz się pracując z innymi. Ważna jest także kreatywność i dbałość o szczegóły.

cv organizatora imprez

Oto przykładowe umiejętności miękkie:

  • Dbałość o szczegóły
  • Umiejętność zarządzania czasem
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Utrzymywanie dobrych relacji z klientami
  • Wysoka kultura osobista
  • Doskonałe umiejętności komunikacji interpersonalnej
  • Samodzielność
  • Utrzymywanie satysfakcji konsumenta
  • Kreatywność
  • Umiejętności interpersonalne

Dodatkowe sekcje w CV dla organizatora eventów

Spraw, aby twój życiorys zawodowy był jeszcze lepszy!

Rekruterzy otrzymują wiele CV, a więc musisz sprawić, że twoje podanie wyróżni się na tle podań pozostałych kandydatów. Aby zwrócić uwagę rekrutera, warto dodać dodatkowe sekcje do CV.

Nagrody i certyfikaty

Jeżeli otrzymałeś jakiekolwiek nagrody lub certyfikaty, powinieneś o tym wspomnieć w swoim CV. Certyfikacja zawodowa świadczy o profesjonalizmie i fachowej wiedzy, a więc powinna być uwzględniona w tej sekcji. Co więcej, pokazujesz, że nadal się rozwijasz i chcesz się uczyć.

Języki – znajomość języka angielskiego

Jeśli znasz język obcy, nie wahaj się o tym wspomnieć w swoim CV. Menedżer ds. zatrudnienia może szukać organizatorów wydarzeń, którzy mówią w jakimś konkretnym języku, do współpracy z międzynarodowymi dostawcami. Warto pamiętać, że obecnie na rynku pracy, osoby znające co najmniej jeden język obcy, mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Nie wiesz, jak wpisać znajomość języka obcego do swojego CV? Koniecznie zajrzyj do naszego poradnika!

Dodatkowe porady

Skorzystaj z szablonów CV dla event managera

Pisanie profesjonalnego życiorysu zawodowego nie dla każdego będzie łatwym zadaniem. Być może masz naprawdę imponujące kwalifikacje, ale nie wiesz, jak zaprezentować je w swoim CV.

Szablon CV lub narzędzie do tworzenia CV pomogą ci uporządkować informacje w odpowiedni sposób, w tym prawidłowo napisać wszystkie sekcje życiorysu zawodowego. Dzięki nim będziesz mógł stworzyć profesjonalne CV w mgnieniu oka.

Opracowany przez ekspertów szablon CV pomoże ci zrobić pierwsze dobre wrażenie i pozwoli ci odpowiednio zaprezentować twoje umiejętności i talenty.

📌W naszym kreatorze CV możesz bardzo łatwo edytować swoje dokumenty aplikacyjne. Dzięki temu bez problemu dostosujesz swoje podanie do konkretnej oferty pracy.

Dodaj list motywacyjny

List motywacyjny pojawia się czasem w ogłoszeniu o pracę jako opcjonalny, ale zawsze powinieneś dołączać go do swojego CV. Wspaniały list motywacyjny może być czymś, co wyróżni cię na tle konkurencji.

cv organizatora imprez

Przedstaw w nim swoje unikatowe cechy charakteru i pokaż, co sprawia, że lepiej nadajesz się na dane stanowisko niż inne osoby biorące udział w rekrutacji. To doskonałe miejsce na rozwinięcie informacji, na które nie wystarczyło już miejsca w twoim CV.

Zweryfikuj błędy

W pracy event managera liczy się precyzja. Pracodawcy chcą, by organizator imprez przykładał wagę do szczegółów. Właśnie dlatego, jeżeli wyślesz podanie z błędami, możesz stracić swoją szansę na pracę.

Nawet jeżeli jesteś mistrzem języka polskiego, zanim wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne, koniecznie przeczytaj podanie jeszcze raz. Zwróć szczególną uwagę na:

  • Literówki,
  • Błędy ortograficzne,
  • Interpunkcję,
  • Czytelność zdań.

Zajmie ci to zaledwie kilka minut, a może znacząco zwiększyć twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy jako organizator eventów.

Co przedstawić w CV początkującego organizatora wydarzeń?

Jeżeli jesteś początkującym organizatorem wydarzeń i nie masz zbyt dużego doświadczenia zawodowego, nadal możesz ubiegać się o pracę na tym stanowisku. Oto kilka porad, o których powinieneś pamiętać, tworząc swój życiorys zawodowy początkującego organizatora wydarzeń:

  • Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby twój życiorys zawodowy przeszedł przez systemy śledzenia kandydatów, jest zamieszczenie w CV słów kluczowych z opisu stanowiska.
  • Jeżeli posiadasz jakieś zbywalne umiejętności, które zdobyłeś w poprzedniej pracy, albo podczas tworzenia projektów w szkole, czy też na stażu, a które możesz wykorzystać w pracy, o którą się ubiegasz, umieść je w swoim CV.
  • Większość menedżerów ds. zatrudnienia będzie chciała pracować z organizatorem imprez, który ma już doświadczenie. Aby zdobyć doświadczenie, które będziesz mógł wpisać do swojego CV, zaoferuj zorganizowanie urodzin lub innych wydarzeń swoim przyjaciołom lub członkom rodziny. To dobry sposób na ćwiczenie umiejętności w praktyce, a także rozbudowanie portfolio.
  • Jeżeli ukończyłeś jakieś szkolenie, adekwatne do stanowiska organizatora imprez, na przykład otrzymałeś profesjonalny certyfikat zarządzania wydarzeniami, wspomnij o nim w swoim życiorysie.
  • Użyj narzędzia do budowania CV lub szablonu, aby stworzyć profesjonalne podanie, które wyróżni cię na tle innych kandydatów.

Jak napisać CV dla organizatora eventów – podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu poradnika wiesz wszystko nie tylko na temat realizacji imprez, ale także o pisaniu CV. Jeżeli chcesz przeczytać więcej ciekawych artykułów na temat przygotowywania dokumentów aplikacyjnych i znaleźć użyteczne porady, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.

Stwórz idealne podanie o pracę jako event manager już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Najczęściej zadawane pytania

Czy powinienem wspomnieć o osobach, które mogą dać mi rekomendacje?

Jeżeli ktoś może powiedzieć o tobie dobre słowo podczas rozmowy z twoim potencjalnym pracodawcą, możesz zawrzeć jego dane w swoim CV. Zadowolony pracodawca to doskonałe świadectwo twoich umiejętności. Jeżeli po skończonej imprezie twój klient był szczęśliwy, być może także warto go poprosić o wystawienie referencji.

Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się, kiedy i jak umieścić referencje w swoim CV.

Czy powinienem dołączyć moje zdjęcie w CV dla organizatorów wydarzeń?

Możesz dołączyć zdjęcie do CV organizatora wydarzeń, ale nie jest to konieczne. Staraj się skupić na jakości treści. Zdjęcie w CV to dość kontrowersyjny temat, dlatego jeżeli oferta pracy nie zawiera informacji o konieczności umieszczenia fotografii, lepiej jest tego nie robić.

Skorzystaj z naszych szablonów i już dziś napisz idealne CV dla organizatora eventów.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV