CV operatora wózka widłowego – jak je napisać?
Operator wózka widłowego musi posiadać konkretny zestaw umiejętności. W tej pracy, poza umiejętnościami, liczy się także doświadczenie. O stanowisko ubiega się wiele osób, a więc jeżeli chcesz zdobyć pracę w branży, musisz pokazać, że to właśnie ty jesteś najlepszym kandydatem.
Wzór CV – operator wózka widłowego
Adam Nowak
adam.nowak@gmail.com
565 543 345
Ustka
Podsumowanie zawodowe
Mam pięcioletnie doświadczenie jako operator wózka widłowego. Posiadam wszystkie istotne uprawnienia. Jestem osobą pracowitą i uczciwą, co sprawiło, że otrzymałem nagrodę pracownika roku. W Państwa firmie chcę rozwijać moje umiejętności z zakresu prac magazynowych.
Doświadczenie zawodowe
Magazynier / Operator wózka widłowego
Firma YXCUstka
2017-2022
- Obsługiwałem wózek podnośnikowy.
- Wszystkie operacje magazynowe zrealizowałem na czas.
- Otrzymałem nagrodę pracownika roku.
Wykształcenie
Technikum Samochodowe
Warszawa
2014-2017
- Zdałem maturę podstawową na średnim poziomie 87%.
- Ukończyłem szkołę ze średnią 5,5.
Umiejętności:
- Obsługa wózka widłowego,
- Prawo jazdy kat. B,
- Dobra kondycja fizyczna,
- Punktualność,
- Umiejętność czasowego wywiązywania się z obowiązków,
- Łatwość w komunikacji.
Pomyśl o tworzeniu życiorysu właśnie w taki sposób: każda jego część musi być odpowiednio napisana, aby całość spełniła swoją rolę i przekonała rekrutera, aby to właśnie ciebie zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną.
Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się. Ty jesteś odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie magazynu, my z kolei wiemy wszystko o tym, jak napisać dobre CV. Uważnie przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, z czego powinien składać się życiorys, jak powinny wyglądać jego poszczególne sekcje, a także jak sprawić, by wyróżnił cię na tle innych.
Stwórz skuteczne CV łatwo i szybko z pomocą naszych wzorów CV.
Fakty na temat pracy operatora wózka widłowego
Oto kilka interesujących faktów na temat pracy jako magazynier/operator wózka widłowego:
- Według portalu pl osoby na tym stanowisku zarabiają średnio 4 130 złotych brutto miesięcznie.
- Tylko 25% zatrudnionych w branży może liczyć na zarobki powyżej 4 700 złotych brutto miesięcznie.
- Zaledwie 3% operatorów wózków widłowych to kobiety.
- Niektóre osoby pracujące jako operator wózka widłowego cieszą się dodatkowymi benefitami pracowniczymi, na przykład prywatnym ubezpieczeniem na życie, prywatną opieką zdrowotną oraz karnetami na siłownie.
- Na pensję pracownika może mieć wpływ staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy, a także miejscowość.
Profesjonalne CV magazyniera/operatora wózka widłowego – jak je stworzyć?
Wiele osób szuka pracy operatora wózka podnośnikowego. Musisz więc wyróżnić się na tle konkurencji, w szczególności, jeżeli jesteś początkującym kandydatem. Nasze wzory CV magazyniera pomogą ci w stworzeniu podania, w którym niczego nie zabraknie. Zajrzyj też na naszą stronę, aby odkryć przykłady CV oraz różne szablony.
Oto kilka porad, dzięki którym stworzysz dobre CV magazyniera/operatora wózka widłowego:
- Dostosuj format CV do swoich potrzeb.
- Użyj takiej samej szaty graficznej dla CV i listu motywacyjnego.
- Przed wysłaniem CV, zawsze dostosuj je do pracy, o którą się starasz. Spersonalizowane dokumenty mają znacznie większe szanse w procesie rekrutacyjnym.
Format CV magazyniera
Odpowiedni format życiorysu zawodowego to klucz do sukcesu. Od tego, jaki format wybierzesz, zależy jakie twoje cechy zostaną podkreślone. Pamiętaj, że celem CV jest podkreślenie twoich mocnych stron, a nie wad.
Spójrzmy na trzy możliwe do wykorzystania formaty CV:
Chronologiczny
W takim formacie najważniejsza jest historia zatrudnienia oraz wykształcenie, dlatego sprawdzi się on przede wszystkim w przypadku osób ze średnim i dużym doświadczeniem zawodowym.
Warto jednak wspomnieć, że układ chronologiczny jest najpopularniejszy. Niemal każdy pracodawca jest z nim zaznajomiony. W związku z tym, nawet kandydaci, którzy mają za sobą staż zawodowy mogą go użyć.
Funkcjonalny
Taki układ skupia się przede wszystkim na umiejętnościach kandydata. Oznacza to, że format funkcjonalny będzie idealny dla osób, które chcą nieco “ukryć” braki w historii zatrudnienia. Sprawdzi się w przypadku osób nowych na rynku pracy oraz tych, które myślą o przebranżowieniu.
Mieszany
Format mieszany, czy też łączony, zawiera w sobie cechy dwóch poprzednich. Sprawdzi się wyłącznie w przypadku osób z naprawdę pokaźną historią zatrudnienia.
Jakich części w swoim CV nie może pominąć magazynier/operator wózka widłowego?
Przy dużej konkurencji ważne jest, aby twój życiorys był nieskazitelny. Warto pamiętać, że istnieją sekcje, które muszą znaleźć się w każdym CV. Jeżeli zapomnisz lub pominiesz choćby jedną z nich, pracodawca może odrzucić twoje podanie nawet bez czytania.
Oto podstawowe sekcje:
- Nagłówek
- Historia zatrudnienia
- Wykształcenie
- Umiejętności twarde i miękkie
Z pewnością jednak chcesz napisać CV magazyniera, które cię wyróżni. Aby to zrobić, dodaj do swojego podania podsumowanie życiorysu, a także dodatkowe sekcje, na przykład prezentujące znajomość języków obcych, ukończone kursy czy twoje zainteresowania.
Brzmi skomplikowanie? Nie martw się. W dalszych częściach tego artykułu omawiamy, jak stworzyć każdą z wymienionych części krok po kroku.
Nagłówek w życiorysie zawodowym
Stworzenie nagłówka jest najprostszym i najszybszym zadaniem podczas pisania CV. Pamiętaj jednak, by nie bagatelizować tego zadania, ponieważ nagłówek będzie bardzo ważny w procesie rekrutacji.
Nagłówek umieść na samej górze strony. Pamiętaj, by był schludny i estetyczny, bo to będzie pierwsza rzecz, którą zobaczy pracodawca. Powinien zaczynać się od twojego imienia i nazwiska, które są niejako tytułem życiorysu. Wyróżnij je więc pogrubieniem lub nieco większą czcionką.
Pod “tytułem” powinny się znaleźć twoje dane kontaktowe. Mogą być wymienione w dowolnej kolejności.
989 989 898
kręc.karol@gmail.comWarszawa
Karol Kręc
67676786 numer2. 78787873 #3 98989898
898Karolek0221love@gmail.comData urodzenia 12/05/1996
ul. Jasna Numer domu 787/b
Warszawa
Polska
Spójrz na pierwszy przykład. Zawiera on wszystkie niezbędne informacje. Zostały one zapisane w schludny, przejrzysty sposób. Z pewnością taki nagłówek przyciągnie spojrzenie rekrutera, ponieważ wszystkie dane są czytelne.
Drugi przykład jest bardzo chaotyczny. Kandydat zawarł w nim za dużo informacji. Jeden numer telefonu wystarczy. Dobrym pomysłem jest też oddzielenie trzech kolejnych cyfr numeru spacją, aby można było go łatwiej odczytać. Nie ma też potrzeby podawania swojej daty urodzenia czy dokładnego adresu. Wystarczy sama miejscowość. Podaj nazwę kraju wyłącznie wtedy, gdy ubiegasz się o pracę w innym kraju.
Adres e-mail jest chaotyczny, trudny do odczytania i zawiera nieprofesjonalne zwroty.
Zdjęcie w CV
Wielu kandydatów zastanawia się, czy powinni dodawać zdjęcie do swojego CV. Zadanie jest dość proste: jeżeli pracodawca o nie prosi, możesz je dołączyć. Jeżeli jednak w ogłoszeniu nie ma takiej informacji, lepiej jest pominąć fotografię.
W teorii pracodawca nie może zdyskwalifikować kandydatów tylko za brak zdjęcia. Jeżeli jednak się na nie zdecydujesz, pamiętaj by wyglądało profesjonalnie. Zrezygnuj z selfie czy prywatnych fotografii z imprezy. Zamiast tego wykonaj prosty portret na gładkim tle.
Podsumowanie zawodowe
W podsumowaniu zawodowym musisz w krótki, ale przekonujący sposób opisać swoje najważniejsze obowiązki i najważniejsze osiągnięcia. Dzięki niemu operator wózków widłowych może przekonać potencjalnego szefa, aby przeczytał resztę CV.
Ta sekcja powinna znaleźć się na górze twojego CV, zaraz pod nagłówkiem. Jej pisanie zostaw jednak na sam koniec. Wówczas, po stworzeniu pozostałych sekcji w życiorysie zawodowym, będziesz na świeżo pamiętał o swoich umiejętnościach, doświadczeniach i największych sukcesach w pracy.
Oto poprawny i niepoprawny przykład podsumowania:
Od pięciu lat pracuję jako magazynier - operator wózków widłowych. Nadzorowałem prace magazynowe, dzięki czemu 98% ekspedycji została zrealizowana na czas. Wyszkoliłem ponad dziesięciu młodszych magazynierów. W Państwa firmie szukam szansy na rozwój jako nadzorca magazynu.
Jestem magazynierem. Mam uprawnienia do pracy na wózku widłowym. Chcę zostać nadzorcą magazynu.
Poprawny przykład, mimo że jest krótki, zawiera wiele informacji. Pracownik podkreślił swoje doświadczenie, a także napisał o osiągnięciach, które poparł danymi liczbowymi. Dodatkowo przedstawił, jakie są jego cele związane z firmą.
Niepoprawny przykład jest za krótki i nie zawiera żadnych informacji, które mogłyby zachęcić pracodawcę do przeczytania dalszej części życiorysu zawodowego.
Obsługa wózka widłowego – jakie jeszcze umiejętności są potrzebne w pracy magazyniera?
Sekcja z umiejętnościami to jedna z najważniejszych części CV, ponieważ:
- Może przekonać pracodawcę, że masz wszystko, czego trzeba, aby być dobrym pracownikiem;
- Jest kluczowa podczas początkowych etapów rekrutacji.
Wiele firm do prowadzenia rekrutacji używa specjalnych programów. Systemy śledzenia kandydatów wstępnie selekcjonują podania, odrzucając te, które nie mają istotnych słów kluczowych.
Z pewnością chcesz, aby twoje CV i list motywacyjny trafiły na biurko rekrutera. Aby tak się stało, dokładnie przejrzyj ofertę pracy. Znajdziesz w niej informacje na temat umiejętności wymaganych od kandydata na danym stanowisku. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.
Pamiętaj, że nie należy podawać nieprawdziwych informacji w CV. Jeżeli dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawca może szybko zweryfikować, czy kłamałeś w dokumentach aplikacyjnych. Jeżeli tak, możesz bezpowrotnie stracić szansę w danej firmie, nawet jeżeli zestaw twoich faktycznych kompetencji byłby wystarczający.
Umiejętności – przykładowe CV
Kompetencje twarde to takie, bez których wykonywanie danego zawodu nie byłoby możliwe. Można je zdobyć podczas nauki lub pracy. Pamiętaj, by w pierwszej kolejności wymieniać te kompetencje, które pojawiły się też w ofercie pracy.
Przykłady umiejętności magazyniera:
- Systemy zarządzania magazynem SAP
- Wózek widłowy
- Przyjmowanie dostaw
- Organizacja pracy w magazynach przemysłowych
- Prawo jazdy kat. B.
- Układanie towaru
- Logistyka i procedury motoryzacyjne
- Rozwój biznesu
- Umiejętność dbania o porządek
- Wytrzymałość fizyczna
- Punktualność
- Dokładność
- Umiejętność pracy zespołowej
Praca operatora wózka widłowego wymaga odpowiednich umiejętności technicznych. Pracodawca spojrzy jednak także na twoje kompetencje miękkie. Twój szef musi mieć pewność, że będziesz w stanie pracować z zespołem lub nim zarządzać. Pamiętaj, by lista tych kompetencji była dostosowana do stanowiska, o które się starasz.
Doświadczenie zawodowe w CV magazyniera
Na podstawie sekcji z doświadczeniem pracodawca może podjąć decyzję nie tylko o zatrudnieniu, ale także o proponowanej stawce za pracę. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby poświęcić jej dużo uwagi.
Niezależnie od tego, czy masz już duże doświadczenie, czy też dopiero zaczynasz w branży, spójrz na poniższe wskazówki.
Podając informacje o zatrudnieniu, wymień:
- Nazwę pełnionej funkcji,
- Nazwę firmy,
- Czas trwania zatrudnienia.
Przykładowe CV doświadczonego operatora wózka widłowego
Kierownik magazynu
2012-2015
- Prowadziłem inwentaryzację magazynu, dzięki czemu wszystkie produkty były zawsze dostępne.
- Nadzorowałem pracę 12 magazynierów.
- 100% zamówień zostało zrealizowanych na czas.
CV osoby z małym doświadczeniem
W przypadku osób z małym doświadczeniem i początkujących na rynku pracy, ta sekcja przysparza sporo stresu. Nie martw się jednak – każdy od czegoś zaczynał. Choć prawdą jest, że większość pracodawców woli doświadczone osoby, to jednak wiele firm poszukuje osób ze świeżym spojrzeniem.
W tej części możesz opisać ukończone praktyki zawodowe lub staże, a także wolontariaty. Nawet jeżeli wcześniej pracowałeś na stanowisku niezwiązanym z branżą, opisz to doświadczenie podkreślając zdobyte umiejętności, które mogą przydać się w życiorysie operatora wózka widłowego lub innego urządzenia magazynowego.
Sekcja z wykształceniem w CV
W pracy magazyniera formalne wykształcenie zazwyczaj nie jest potrzebne. Mimo to, pracodawcy są zazwyczaj ciekawi, jakie szkoły ukończyli kandydaci. Jeżeli skończyłeś technikum samochodowe czy studia logistyczne, twoje szanse na zatrudnienie mogą wzrosnąć.
Dodanie informacji o wykształceniu może pomóc ci wyróżnić się na tle konkurencji. Pamiętaj, aby zaprezentować następujące informacje:
- Nazwa zdobytego zawodu lub stopień naukowy,
- Nazwa ukończonej szkoły,
- Czas trwania nauki.
Sekcja z wykształceniem – przykład
Studia licencjackie – zarządzanie
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
2012 – 2015
- Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
- Ukończyłem licencjat ze średnią 4,9.
Operatorzy wózków widłowych, którzy pracują w branży już od jakiegoś czasu, nie muszą podawać osiągnięć szkolnych. Jednak osoby bez doświadczenia zdecydowanie powinny wykorzystać tę część, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Z punktu widzenia pracodawcy, młodzi i ambitni kandydaci mogą być doskonałym wyborem dla firmy.
Dodatkowe sekcje w CV
Praca magazyniera/operatora wózka widłowego nie należy do łatwych. Często opiera się na systemie pracy zmianowej i może być fizycznie bardzo męcząca. Mimo to wiele osób stara się o pracę w branży. Zrób więc wszystko, aby pokazać potencjalnemu szefowi, że jesteś najlepszym wyborem. Twoje CV wyróżni się na tle innych podań, jeżeli umieścisz w nim dodatkowe sekcje. Mogą to być na przykład:
- Umiejętności językowe
- Kursy
- Certyfikaty
- Zainteresowania
- Umiejętności komputerowe.
Certyfikaty
Posiadanie dokumentów potwierdzających twoje umiejętności jest bardzo ważne. Aby pracodawca nie przegapił twoich kompetencji związanych z obsługą sprzętów magazynowych, wymień je w osobnej sekcji. Wpisz w niej informacje o aktualnych uprawnieniach.
Zainteresowania
Wielu kandydatów tworzy tę sekcję w swoim CV, niestety robiąc to w błędny sposób. Nie wpisuj tu jakiegokolwiek zainteresowania. To, że lubisz oglądać seriale nie zaimponuje pracodawcy. Stwórz tę sekcję wyłącznie, jeżeli ma związek z pracą. Przykładowo, jeżeli lubisz sporty zespołowe możesz o tym wspomnieć, bo w ten sposób pokażesz pracodawcy, że umiesz współpracować z innymi.
Znajomość języków obcych
Języki obce są bardzo cenione na polskim rynku pracy. Kandydaci, którzy władają obcym językiem mają nie tylko lepsze szanse na zatrudnienie, ale także na wyższą pensję. Jeżeli pracodawca podał w ogłoszeniu, że znajomość języka obcego jest obowiązkowym warunkiem zatrudnienia lub starasz się o pracę w międzynarodowej korporacji, nie wymieniaj znajomości języków w sekcji z umiejętnościami. Taka informacja może umknąć rekruterowi.
Zamiast tego, stwórz osobną sekcję, która wyróżni twoje kompetencje lingwistyczne. Jeżeli zdobyłeś certyfikat potwierdzający twoje umiejętności, koniecznie o tym wspomnij.
Przykładowe certyfikaty językowe:
- IELTS lub TOEFL (język angielski)
- Goethe Zertifikat (język niemiecki)
- DELF (język francuski)
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych metodach przedstawiania znajomości języków obcych w CV, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
Spraw, by twoje podanie o pracę było doskonałe
Oto kilka dodatkowych porad, które sprawią, że twoje podanie wyróżni cię na tle innych kandydatów poszukujących pracy!
Użyj kreatora CV
Twoje podanie musi być profesjonalne, estetyczne i przyciągać uwagę pracodawcy. Aby tak się stało, musisz umieścić w nim wszystkie kluczowe sekcje w atrakcyjny sposób. Użycie szablonów CV to doskonały pomysł, aby ułatwić sobie to zadanie.
Na naszej stronie znajdziesz różne szablony, na przykład w klasycznej wersji graficznej. Aby napisać dobre CV, nie musisz spędzać długich godzin na projektowaniu graficznym.
Załącz referencje
Jeżeli masz za sobą kilka prac, poproś poprzednich pracodawców o referencje. Takie dokumenty to doskonały sposób na pokazanie przyszłemu pracodawcy, że jesteś osobą godną zaufania, którą poprzedni szefowie polecają.
Sprawdź błędy
Przed wysłaniem CV i listu motywacyjnego magazyniera koniecznie sprawdź błędy. Najmniejsza literówka, błąd ortograficzny, a nawet brak przecinka mogą sprawić, że pracodawca odrzuci twoje CV. Poproś o pomoc znajomych, którzy świeżym okiem spojrzą na twoje podanie.
Napisz list motywacyjny magazyniera
List motywacyjny to doskonały sposób na wyróżnienie się na tle innych. W momencie, gdy pracodawca prosi o niego w ofercie pracy, nie ma wątpliwości, że jest to obowiązkowy dokument. Eksperci ds. zatrudnienia radzą jednak, by napisać go, nawet jeżeli pracodawca nie wspomina o nim w ogłoszeniu o pracę.
Dzięki temu pokażesz, że naprawdę zależy ci na zdobyciu posady. Co więcej, możesz w nim przedstawić swoją unikalną osobowość i rozwinąć najważniejsze dane zaprezentowane w CV. Początkujący kandydaci mogą użyć tę przestrzeń jako miejsce, w którym szerzej omówią, dlaczego pracodawca powinien ich wybrać.
Wzór listu motywacyjnego pomoże ci napisać podanie, które zwali z nóg rekruterów.
CV: magazynier/operator wózka – podsumowanie
Po przeczytaniu niniejszego artykułu powinieneś czuć się pewniej i wiedzieć, jak napisać dobre CV. Oto kilka porad podsumowujących nasz przewodnik:
- Szablony CV to idealny sposób na stworzenie estetycznego podania, w którym nie zabraknie żadnych kluczowych informacji.
- Aby wyróżnić się na tle nawet bardziej doświadczonych kandydatów, możesz napisać podsumowanie zawodowe.
- Pamiętaj, aby w swoim podaniu wpisać umiejętność obsługi wózków widłowych.
- List motywacyjny pozwoli ci na pokonanie konkurencji.
- Każdy dokument aplikacyjny powinien zawierać aktualną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych. Najlepiej jest ją dodać w stopce dokumentu.
Na naszej stronie znajdziesz podobne artykuły i ciekawe porady na temat tworzenia podania o pracę. Skorzystaj z szablonów i wzorów opracowanych przez specjalistów, aby pomóc sobie w procesie szukania pracy.
FAQ
Jakie uprawnienia musi mieć operator wózka widłowego?
Choć obsługa wózka widłowego wydaje się być prosta, wymaga ona odpowiednich umiejętności, a także odpowiedzialności ze strony pracowników. Musisz ukończyć kurs dla operatora wózka widłowego. Aby go zacząć, musisz mieć ukończone 18 lat oraz cechować się dobrym zdrowiem.
Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Następnie przyszły pracownik musi zdać egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego.
Czy operator wózka widłowego to przyszłościowy zawód?
Ze względu na rozwój logistyki, a także nieustannie powstające magazyny, inwestycja w kurs operatora wózka widłowego może przyczynić się do rozwoju twojej kariery.
Posiadając odpowiednie uprawnienia możesz starać się o pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie, w Polsce, a także w innych państwach, zapotrzebowanie na tych specjalistów ciągle rośnie.
Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.
Stwórz swoje CV w 15 minut
Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.