CV nauczyciela (z przykładami, wskazówkami i szablonami)

Wiele osób marzy o karierze nauczyciela. Nic dziwnego: to bardzo potrzebna profesja. Jednak nawet doskonały nauczyciel z doświadczeniem, może mieć problem z napisaniem życiorysu nauczyciela. Przyciągający uwagę życiorys jest jednak kluczem do tego, aby zdobyć pracę marzeń.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV nauczyciela

Anna Kowalska
anna.kowalska@gmail.com
876 987 988
Poznań

Podsumowanie

Jestem nauczycielką matematyki z 10-letnim doświadczeniem. Uczyłam ponad 400 uczniów, z których 98% zdało egzamin maturalny. Podczas mojej pracy współpracuję z uczniami potrzebującymi dodatkowego wsparcia, a także przygotowuje programy dodatkowe dla zdolnych uczniów.

Doświadczenie zawodowe

Nauczycielka matematyki
Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Warszawie
2015-obecnie

 • Przygotowałam ponad 200 uczniów do matury, w tym 150 uczniów do rozszerzonej matury z matematyki. Zdawalność wynosiła 99%.
 • Organizowałam spotkania pozalekcyjne ze zdolnymi uczniami w ramach matematycznego koła naukowego.
 • Pomagałam uczniom z dyskalkulią, przygotowując specjalny program nauczania.

Wykształcenie

Pedagogika i Matematyka
Studia Magisterskie
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2005-2008

 • Ukończyłam studia magisterskie ze średnią 4.8.
 • W ciągu trwania studiów otrzymywałam stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Umiejętności:

 • Kreatywne podejście do nauczania,
 • Doskonała znajomość matematyki,
 • Empatia,
 • Budowanie autorytetu,
 • Znajomość technik aktywizujących,
 • Cierpliwość

Jeżeli pracujesz lub chcesz zacząć pracę na stanowisku nauczyciela, z pewnością jesteś osobą skrupulatną i dobrze zorganizowaną. Te cechy, pomogą ci w stworzeniu CV. Jednak napisanie życiorysu i listu motywacyjnego zawsze jest wyzwaniem. Możesz ułatwić sobie zadanie, sięgając do naszych wzorów CV. Dzięki nim będziesz w stanie napisać CV nauczyciela szybko i efektywnie. Tak jak dobrze przygotowane zajęcia, twoje CV musi być szczegółowe, zrozumiałe, tworzyć spójną całość, a także przekazywać informację w ciekawy sposób.

Dzięki naszym wzorom i poradom wyróżnisz się na tle innych aplikujących na to samo stanowisko.

Wynagrodzenia dla nauczycieli

Według portalu wynagrodzenia.pl nauczyciel specjalista zarabia średnio 4 260 złotych brutto miesięcznie. Nauczyciele, którzy mają więcej doświadczenia zawodowego, zarabiają około 5 170 złotych brutto.

cv nauczyciela

Stawki te różnią się w zależności od tego, jakie jest stanowisko nauczyciela. Przykładowo nauczyciel języka polskiego zazwyczaj zarabia mniej niż języka angielskiego. Co więcej, zazwyczaj osoby, które pracują w prywatnych szkołach, mają wyższe pensje, niż ci, którzy pracują w placówkach publicznych.

Jak napisać CV nauczyciela od zera?

Nie jest przesadą powiedzieć, że od tego, jak wygląda twój życiorys, zależy twoja kariera. W tej części artykułu przedstawiamy ci najważniejsze informacje na temat tego, jak stworzyć idealny życiorys od podstaw.

Użyj narzędzia do tworzenia CV, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że twój życiorys zawiera wszystko to, co najważniejsze. Pamiętaj, że nawet, jeżeli twoja praca jest bardzo kreatywna, nadal musisz stworzyć czytelny i przejrzysty życiorys.

👇Poniżej przedstawiliśmy najważniejszy części życiorysu.

Idealna konstrukcja

Choć praca nauczyciela jest wymagająca i niezbyt dobrze płatna, wiele osób się ubiega o takie stanowisko. Nauczyciele często czerpią radość z uczenia i pomagania w rozwoju dzieci i młodzieży. Właśnie dlatego konkurencja na rynku jest dość spora.

💡Fakt: Rekruterzy spędzają średnio tylko 6 sekund na przejrzenie każdego CV. Idealnie napisany życiorys pomoże ci przyciągnąć ich uwagę na dłużej.

Jeżeli nie będziesz wiedzieć, jak zaprezentować swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności w przejrzysty i przekonujący sposób, możesz stracić swoją szansę na pracę.

W życiorysie nauczyciela nie może zabraknąć poszczególnych sekcji:

 • TYTUŁ/NAGŁÓWEK: ta część znajduje się na samej górze życiorysu. Podajesz w niej swoje dane osobowe i kontaktowe.
 • PODSUMOWANIE ZAWODOWE: to bardzo ważna część CV, która powinna przykuwać uwagę rekrutera. Opisz w niej krótko, dlaczego to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko.
 • SEKCJA Z DOŚWIADCZENIEM: jak nazwa wskazuje, w tej części życiorysu musisz zaprezentować swoje doświadczenie z zakresu edukacji.
 • SEKCJA Z EDUKACJĄ/WYKSZTAŁCENIEM: opisz w niej posiadanie wykształcenie, ukończone szkoły i osiągnięcia związane z twoją edukacją.
 • UMIEJĘTNOŚCI: w tej części opisz miękkie i twarde umiejętności, które są istotne w zawodzie nauczyciela.
 • DODATKOWE SEKCJE: aby sprawić, że twój życiorys będzie naprawdę wyjątkowy, dodaj sekcje, w których zaprezentujesz języki, którymi władasz, ukończone kursy, zainteresowania, itd.

Najbardziej odpowiednia struktura dla CV nauczyciela

Już wiesz, jakie sekcje muszą znaleźć się w profesjonalnym CV. Teraz omówimy kilka sposobów, za pomocą których możesz ustrukturyzować swoje CV. Kiedy tworzysz życiorys, możesz wybrać spośród trzech podstawowych formatów. Oto one:

Format chronologiczny

Ten format jest bardzo popularny i rozpoznawalny przez rekruterów. Używając takiego układu, przedstawiasz swoją historię zawodową i zdobyte wykształcenie, uwzględniając układ chronologiczny. Eksperci ds. zatrudnienia polecają użyć odwróconego porządku chronologicznego. W ten sposób przedstawisz swoje ostatnie i najbardziej istotne osiągnięcia jako pierwsze.

Ten format życiorysu polecany jest szczególnie osobom ze średnim i dużym doświadczeniem zawodowym.

Format funkcjonalny

W formacie funkcjonalnym, umiejętności kandydata pojawiają się jako pierwsze, a dopiero po nich prezentowane jest doświadczenie zawodowe. Ze względu na to, że życiorys nie skupia się na historii zatrudnienia, lecz raczej na zdobytych kwalifikacjach, będzie idealnym wyborem dla osób, które są początkującymi kandydatami lub dla tych, którzy zmieniają karierę.

Format mieszany

Mieszane CV łączy w sobie cechy dwóch wcześniej wspomnianych formatów. Według ekspertów ds. zatrudnienia profesjonalne CV z takim układem zadziała w przypadku kandydatów, którzy mogą się pochwalić dużym doświadczeniem zawodowym.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie pominiesz żadnej istotnej sekcji w życiorysie, skorzystaj z szablonu CV. Ze wzorów CV wybierz taki, który ma format odpowiadający twoim potrzebom.

Tytuł i informacje kontaktowe

Tytuł, czy też nagłówek życiorysu jest bardzo ważną częścią CV. Tytułem jest twoje imię i nazwisko. Następnie musisz podać dane kontaktowe, dzięki którym rekruterzy będą mogli skontaktować się z tobą i zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Choć nie ma ustalonej kolejności podawania danych kontaktowych, pamiętaj, że muszą być one zawsze aktualne oraz poprawnie zapisane.

⚠️Zanim wyślesz swoje podanie do potencjalnego pracodawcy, sprawdź, czy twoje dane kontaktowe nie mają literówek i czy wszystkie dane są aktualne.

Poprawne i niepoprawne przykłady

Poprawnie

Karolina Kowalska
890 090 989
karolina.kowalska@gmail.com
Poznań


Niepoprawnie

Karolina Kowalska

kom. 890 090 989, domowy: 08189319, kom. 2: 008 090499
34kowalskakartka09@gmail.com
Adres: Ul. Promienista 15
65-900 Poznań


Zauważ, że w poprawnym przykładzie dane są przejrzyste, adres e-mail wygląda profesjonalnie, a rekruter bez problemu odczyta wszystkie dane. Niepoprawny przykład zawiera zbyt dużo informacji. Nie musisz podawać dokładnego adresu ani kilku numerów telefonu. Pamiętaj też, że twoje profesjonalne CV powinno zawierać adres e-mail, który jest czytelny.

Zdjęcie w CV

Jeżeli chodzi o umieszczanie zdjęcia w życiorysie, zdania są podzielone. Jeżeli pracodawca prosi o zdjęcie w ogłoszeniu o pracę, najlepiej, jeżeli zamieścisz profesjonalną fotografię w podaniu. Jeżeli jednak nie wspomina o tym w ogłoszeniu, lepiej jest pominąć zdjęcie.

📌Porada: Wybierz taki szablon życiorysu, do którego wgranie zdjęcia będzie proste.

⚠️Jeżeli zamieszczasz zdjęcie w życiorysie, pamiętaj, że musi być ono profesjonalne. Unikaj selfie, zdjęć z imprezy oraz rozmazanych portretów.

Pokaż swoje doświadczenie zawodowe w CV nauczyciela

Doświadczenie zawodowe w życiorysie nauczyciela ma duże znaczenie. Może wpłynąć nie tylko na szansę na bycie zatrudnionym, ale także na wysokość pensji.

cv nauczyciela

Pamiętaj, że każde doświadczenie zawodowe, które przedstawiasz w swoim CV, powinno zawierać:

 • twój tytuł zawodowy,
 • nazwę szkoły,
 • pełnione stanowisko
 • czas trwania pracy.
📌Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, zwięźle, lecz dokładnie opisz pełnione przez siebie obowiązki.

W przypadku początkujących nauczycieli i świeżo upieczonych absolwentów ta część życiorysu także może działać na korzyść kandydata. Skup się na wolontariatach, stażach i doświadczeniach zdobytych podczas studiów.

Wszystkie informacje zawarte w twoim życiorysie muszą mieć związek z pozycją, o którą aplikujesz. Fakt, że opublikowałeś książkę, nie będzie miał znaczenia, jeżeli ubiegasz się o pracę nauczyciela matematyki, jeśli jednak marzysz o posadzie nauczyciela języka polskiego, taka informacja będzie przydatna.

Twój życiorys nauczyciela będzie się różnił w zależności od tego, czego uczysz. Pamiętaj, aby dostosować informację do wykładanego przedmiotu. Oto trzy przykłady dla nauczycieli różnych przedmiotów.

Doświadczenie zawodowe w CV nauczyciela języka polskiego

Nauczycielka języka polskiego

Liceum Ogólnokształcące nr 5, Poznań

2015-obecnie

 • Aktywnie uczestniczyłam w spotkaniach rady pedagogicznej, tworząc plan lekcji dla całej kadry.
 • Przykładałam szczególną uwagę do uczniów z problemami z uczeniem się. Motywowanie uczniów przyniosło 50% wzrost zdawalności matur.
 • Stworzyłam specjalne programy nauczania dla wybitnie zdolnych osób, aby zainteresować uczniów i zachęcić ich do wybrania filologicznej ścieżki zawodowej.

Doświadczenie zawodowe w CV nauczyciela matematyki

Nauczycielka matematyki i przedmiotów ścisłych

Szkoła podstawowa nr 5, Poznań

2015-obecnie

 • Spotykałam się z rodzicami uczniów mniej zdolnych, aby stworzyć programy, które ułatwiłyby im zrozumienie matematyki.
 • Nauczając przedmiotów ścisłych, używałam autorskich metod nauczania, które sprawiły, że 100% uczniów przechodziło do następnej klasy.
 • Co roku co najmniej 5 uczniów z mojej klasy osiągało sukcesy w olimpiadach matematycznych.

Doświadczenie zawodowe w CV nauczyciela WF

Nauczyciel WF

Szkoła podstawowa nr 5, Poznań

2015-obecnie

 • Stosowałem metody motywacji pozytywnej, aby zachęcać uczniów do uprawiania sportu.
 • Trenowałem drużynę sztafety, która 4 lata z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w wojewódzkich biegach sztafetowych.

📌 Zauważ, że w każdym przykładzie zostały podane dane liczbowe. W ten sposób potencjalny pracodawca może zauważyć mierzalne osiągnięcia.

W pracy nauczyciela bardzo istotne jest doświadczenie. Pamiętaj jednak, że każdy od czegoś zaczynał. Nawet, jeżeli nie masz żadnej historii pracy, otrzymanie posady w oświacie nadal jest możliwe.

Przedstaw swoje umiejętności nabyte podczas staży lub wolontariatów. Jeżeli np. prowadziłeś korepetycje lub dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w miejskiej świetlicy, pochwal się tym w swoim życiorysie.

Wykształcenie: podstawa w CV nauczyciela

Aby zostać nauczycielem, musisz wykazać się wykształceniem pedagogicznym. Przykładowo absolwenci filologii mogą mieć umiejętności specjalistyczne potrzebne do bycia tłumaczem języka obcego, ale mogą się nie sprawdzić jako nauczyciele. Pamiętaj więc, że zdobyte tytuły naukowe to nie wszystko. Większość szkół, w szczególności publicznych będzie wymagała od ciebie specjalizacji pedagogicznej.

cv nauczyciela

Poniżej znajdziesz przykłady tego, jak napisać sekcję z wykształceniem w życiorysie nauczyciela.

Przykłady

Wykształcenie

Filologia języka angielskiego
Studia Magisterskie
Uniwersytet Warszawski
2005-2008

 • Otrzymałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
 • Ukończyłem specjalizację pedagogiczną, wykonując 60 godzin zajęć, jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej.
Matematyka

Studia licencjackie
Politechnika Poznańska
2018-2021

 • Studiowałem matematykę na uczelnie wyższej, pracując jako korepetytor matematyki, dzięki czemu przygotowałem ponad 20 uczniów do matury z tego przedmiotu.
 • Ukończyłem specjalizację pedagogiczną, wykonując 50 godzin zajęć, jako nauczyciel matematyki w szkole średniej.
 • Brałem udział w olimpiadach matematycznych na poziomie krajowym, zdobywając wiele nagród.

📌 Pamiętaj, że jeżeli jesteś początkującym nauczycielem, ta sekcja może zwiększyć twoje szanse na zdobycie pierwszej pracy. Pracodawcy szukają ambitnych kandydatów, a więc jeżeli szukasz pracy, pochwal się wszystkimi osiągnięciami, jakie zdobyłeś podczas edukacji.

🎁 Jeżeli masz ukończone studia, nie musisz wspominać o szkole średniej.

Umiejętności w CV nauczyciela - jakie umiejętności uwzględnić

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz karierę nauczyciela, czy też jesteś już doświadczonym kandydatem, tę sekcję powinno zawierać każde przykładowe CV.

W celu prowadzenia rekrutacji wiele szkół, w szczególności w większych miastach, zatrudnia ekspertów ds. rekrutacji, którzy z kolei sięgają po systemy śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy, które skanują podania o pracę i wstępnie odrzucają te, które nie zawierają wymaganych słów kluczowych.

Nie pozwól, aby twoje podanie zostało odrzucone, zanim jeszcze trafi do rąk rekruterów.

Oczekiwania pracodawcy są zazwyczaj jasno przedstawione w ofercie pracy. Potraktuj je więc jako twój zestaw słów kluczowych. CV i list motywacyjny powinny zawierać te słowa, aby przejść wstępną selekcję.

Z pewnością chcesz wyróżnić się na tle konkurencji swoimi niesamowitymi umiejętnościami. Pamiętaj jednak, że nigdy nie powinieneś podawać nieprawdziwych informacji w swoim CV. Pracodawcy mogą szybko zweryfikować twoje umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

👇 Poniżej prezentujemy umiejętności, które są najczęściej wymagane od nauczycieli.

Umiejętności twarde:

Umiejętności twarde będą się różnić w zależności od tego, jakich przedmiotów uczysz. Pamiętaj więc, aby dostosować tę część życiorysu do swoich potrzeb. Choć niektóre umiejętności twarde będą takie same dla większości nauczycieli, to jednak poszczególne przedmioty wymagają specjalistycznych kwalifikacji.

Spójrzmy na przykładt umiejętności twardych dla nauczyciela matematyki i języka angielskiego, a także na ogólny przykład:

Umiejętności twarde w CV nauczyciela języka angielskiego:
 • Język angielski (certyfikat CPE)
 • Znajomość nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego
 • Nauczanie za pomocą muzyki w języku angielskim
 • Organizacja obozów językowych
Nauczyciel matematyki - wymagane umiejętności twarde:
 • Biegła znajomość matematyki
 • Używanie specjalistycznych kalkulatorów
Ogólne umiejętności twarde:
 • umiejętność obsługi dziennika elektronicznego
 • znajomość pakietu MS Office
 • Przygotowywanie zajęć lekcyjnych z uwzględnieniem programu edukacyjnego
 • Przygotowywanie zdolnych uczniów do olimpiad
 • Opracowywanie programów efektywnej nauki

Umiejętności miękkie:

 • Umiejętność słuchania uczniów,
 • Dbanie o aktywne uczestnictwo każdego ucznia w zajęciach
 • Empatia
 • Cierpliwość
 • Umiejętność pracy w stresie
 • Kreatywność
 • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z rodzicami uczniów
 • Umiejętność rozbudzania ciekawości ucznia

Choć umiejętności twarde są kluczowe do nauczania niektórych przedmiotów i poszerzania wiedzy uczniów, to umiejętności miękkie są kluczowe w pracy nauczyciela. Ze względu na to, że nauczyciele pracują z uczniami, muszą oni mieć umiejętność skutecznego przekazywania wiedzy. Nauczyciel matematyki, który jest geniuszem, nie sprawdzi się w tym zawodzie, jeżeli nie posiada odpowiednich umiejętności miękkich.

Podsumowanie zawodowe: idealne na początek CV

Wiele kandydatów zapomina o podsumowaniu zawodowym, a jest to bardzo ważny punkt podczas pisania CV. Jest to jedna z najważniejszych sekcji twojego życiorysu, która powinna znaleźć się na samej górze podania. W podsumowaniu zawodowym opisujesz zwięźle swoje kluczowe osiągnięcia, doświadczenia oraz umiejętności. Pamiętaj, że podsumowanie powinno być krótkie, ale dobitnie prezentować cię jako świetnego kandydata.

📌Jeżeli jesteś początkującym nauczyciele, pomiń podsumowanie zawodowe, a zamiast tego napisz swoje cele zawodowe.

Ta sekcja momentalnie przykuje uwagę rekrutera.

Oto poprawny i niepoprawny przykład podsumowania:

Poprawne

Pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej od ponad 10 lat. Posiadam doskonałą umiejętność organizowania lekcji, dzięki której potrafię zarazić uczniów pasją do języka. Średni wynik egzaminów końcowych moich uczniów wynosi 78%. Chcę wykorzystać moje doświadczenie, aby pomóc w osiąganiu lepszych wyników.


Niepoprawne

Pracuję jako nauczyciel historii w szkole podstawowej. Ukończyłem technikum zawodowe i studia. Lubię uczyć. Chcę dołączyć do szanownego grona pedagogicznego.


W pierwszym przykładzie kwalifikacje i osiągnięcia przedstawione są w zwięzły, ale konkretny sposób. Dodatkowo są poparte danymi liczbowymi. Ponadto kandydat podał informację, do czego chce wykorzystać swoje umiejętności w nowej pracy.

Drugi przykład jest zbyt ogólny, właściwie nie zawiera żadnych konkretnych informacji.

Dodatkowe sekcje

Jeżeli szukasz pracy, na pewno chcesz zaprezentować się w jak najlepszym świetle przed potencjalnym pracodawcą. Aby to zrobić, użyj dodatkowych sekcji, w których zaprezentujesz na przykład dodatkowe certyfikaty, otrzymane nagrody, umiejętności informatyczne, znajomość języków obcych, czy też hobby.

cv nauczyciela

🎁Pamiętaj, że wszystkie informacje, które znajdują się w twoim życiorysie, powinny coś do niego wnosić. Jeżeli nie są związane z pracą pedagogiczną, nie umieszczaj ich w swoim CV.

Umiejętności informatyczne dla nauczycieli

Praca nauczyciela coraz częściej wymaga umiejętności informatycznych. Znajomość pakietu MS Office to już podstawa. Być może umiesz też obsługiwać interaktywną tablicę lub posiadasz umiejętności informatyczne, które pozwolą ci przeprowadzić interesujące zajęcia online? Wspomnij o nich w swoim CV dla nauczyciela.

Hobby

Twoje hobby może zainteresować pracodawcę, jeżeli będzie przydatne w szkole.

Nawet jeżeli twoje hobby jest spoza zakresu przedmiotu, którego uczysz, może być użyte podczas zajęć dodatkowych aktywizujących uczniów po szkole. Być może interesuje cię teatr i mógłbyś organizować szkolne przedstawienia albo jako nauczyciel historii interesujesz się kostiumami z danego okresu lub malowaniem? Cokolwiek, co może być przekazane uczniom w ciekawy sposób podczas dodatkowych zajęć, może zagrać na twoją korzyść.

Wskazówki, jak poprawić swoje CV i list motywacyjny nauczyciela

Jeżeli pragniesz, by twój życiorys był nieskazitelny, spróbuj poniższych porad:

 • Sięgnij po przykładowe wzory CV, dzięki którym będziesz miał pewność, że wszystkie istotne sekcje są w nim zawarte.
 • Dodaj list motywacyjny nauczyciela stworzony przy pomocy naszych szablonów, który zachwyci rekruterów, zwiększając szansę na zatrudnienie.
 • Pamiętaj, aby przed wysłaniem CV sprawdzić, czy zawarte w nim dane są aktualne.
 • Sprawdź też, czy twój list motywacyjny i CV nie zawierają błędów ortograficznych, gramatycznych lub literówek.
⚠️Praca nauczyciela jest wymagająca. Rekruterzy mogą odrzucić twoje podanie, jeżeli list motywacyjny lub CV będą zawierały jakiekolwiek błędy.

Pamiętaj też, że zgodnie z prawem, twoje CV i list motywacyjny oraz dane w nich zawarte, muszą być dostępne dla twojego potencjalnego pracodawcy. Aktualna klauzula CV musi więc być dołączona do twojego podania.

Podsumowanie: napisz profesjonalne CV i list motywacyjny dla nauczyciela

Oto najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać, tworząc CV i list motywacyjny:

 • Narzędzie do budowania CV czy też wzory CV i życiorysów pomogą ci stworzyć idealne podanie.
 • Ciekawe podsumowanie zawodowe to idealny sposób na przekonanie pracodawcy do swojej osoby.
 • Pamiętaj, aby opisać swoje doświadczenie, wykształcenie oraz umiejętności.
 • Aby zachwycić rekruterów dodaj dodatkowe sekcje, w których pochwalisz się swoimi wyjątkowymi umiejętnościami.
 • List motywacyjny nauczyciela to idealny sposób na zwiększenie swoich szans na zatrudnienie.
 • Pamiętaj, aby wszystkie informacje, które pojawiają się w twoim CV, były adekwatne do stanowiska, o które się ubiegasz.

Sięgnij po wzór życiorysu, aby napisać CV, które pomoże ci zdobyć wymarzoną pracę.

List motywacyjny nauczyciela zwiększy szanse na zdobycie pracy

List motywacyjny to doskonały sposób na zawarcie dodatkowych informacji o sobie i przekonanie pracodawcy, że to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem. Będzie to doskonałe wsparcie dla osób, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia zawodowego.

FAQs

Czy muszę ukończyć studia, aby pracować jako nauczyciel?

Choć w przypadku pracy w szkole publicznej lub prywatnej najczęściej wymaga się wykształcenia wyższego, to istnieje możliwość pracy jako nauczyciel bez wykształcenia wyższego. Szkoły językowe często zatrudniają kandydatów, którzy mają praktyczne doświadczenie z językiem i którzy ukończyli specjalne kursy związane z uczeniem języków obcych.

Czy list motywacyjny nauczyciela jest konieczny w podaniu o pracę?

Choć dołączenie listu motywacyjnego nauczyciela nie zawsze jest wymagane, to warto jednak dodać je do swojego podania. W ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji, a twój potencjalny pracodawca będzie miał szansę cię lepiej poznać.

Jeżeli jednak pracodawca jasno wspomniał, że oczekuje listu motywacyjnego nauczyciela, koniecznie dodaj go do swojego CV.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV