CV mechanika: dokładny przewodnik

Praca mechanika samochodowa wymaga dużej wiedzy na temat pojazdów, ale także konkretnego zestawu praktycznych umiejętności. Jeżeli szukasz pracy, będziesz potrzebował CV mechanika samochodowego, które wyróżni cię na tle konkurencji.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV mechanika samochodowego

Alina Zając
alina.zając@gmail.com
909 876 876
Lublin

Podsumowanie zawodowe

Ukończyłam Technikum Samochodowe w Poznaniu z wyróżnieniem. Od ponad 3 lat pracuję jako mechanik w salonie Skoda. Współpracuję z 20-osobowym zespołem mechaników, zajmując się montowaniem części i naprawami silników. Biegle władam językiem angielskim. W Państwa firmie chciałabym więc pracować z rynkiem angielskojęzycznych klientów.

Doświadczenie zawodowe

Mechanik
Serwis samochodowy Skoda
2018-2021

 • Kompleksowo diagnozowałam usterki i uszkodzenia pojazdów.
 • Współpracowałam z 20-osobowym zespołem.
 • Nadzorowałam pracę 5-ciu praktykantów.
 • Terminowość prowadzonych przeze mnie przeglądów wynosiła 100%.


Wykształcenie

Technikum Samochodowe w Poznaniu
2010-2014

 • Uzyskałam dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
 • Ukończyłam technikum z wyróżnieniem.
 • Brałam udział w 30-godzinnych, dodatkowych praktykach letnich z zakresu naprawy silników samochodów ciężarowych.


Umiejętności:

 • Usuwanie usterek
 • Dokumentacja techniczna
 • Okresowe przeglądy pojazdów
 • Naprawa hamulców
 • Wymiana płynów eksploatacyjnych
 • Analizowanie przyczyn i prewencja szkód
 • Prawo jazdy kategoria B
 • Punktualność
 • Umiejętność czasowego wywiązywania się z obowiązków
 • Łatwość w komunikacji

Jako mechanik samochodowy, na pewno wiesz, jak ważny jest każdy trybik w pojeździe. Jeżeli jedna część samochodu nie działa poprawnie, cały mechanizm z czasem będzie się psuć, a nawet przestanie działać. Pomyśl o swoim życiorysie jak o samochodzie. Musi on być spójną, dobrze działającą całością, składającą się z pomniejszych części, z których każda jest bardzo istotna.

Wiemy, że ty specjalizujesz się w pojazdach. My z kolei jesteśmy ekspertami ds. tworzenia CV. Nie martw się więc jeżeli nie wiesz jak zabrać się do pisania życiorysu mechanika samochodowego. Pomożemy ci w tym!

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak zacząć pisanie podania o pracę od podstaw. Odkryjesz też jak podkreślić swoje zalety i wykształcenie oraz jak przedstawić doświadczenie zawodowe, nawet jeżeli nie masz bogatej historii zatrudnienia.

Aby zdobyć nową pracę, możesz także skorzystać z naszych szablonów CV mechanika samochodowego i wzorów listów motywacyjnych.

Fakty

Oto kilka faktów na temat pracy mechanika samochodowego:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mechanik samochodowy może liczyć na pensję w wysokości 4 840 PLN brutto miesięcznie.💰
 • Według portalu wynagrodzenia.pl tylko 1% mechaników samochowych to kobiety.
 • Na zarobki powyżej 6 130 PLN może liczyć zaledwie 25% mechaników.
 • Im większe miasto, tym większa pensja mechanika samochodowego.

Jak napisać CV mechanika samochodowego?

cv mechanika

Dobry życiorys to podstawa, aby znaleźć pracę. Podczas pisania CV, mechanik powinien pamiętać, że ten dokument nie tylko determinuje możliwości otrzymania pracy, ale także może mieć wpływ na oferowaną pensję. W tej części artykułu przedstawiamy wszystkie najważniejsze sekcje, które muszą znaleźć się w CV mechanika.

Jeżeli chcesz, aby twoje CV było idealne, sięgnij po kreator życiorysów lub wzór CV. Zanim zabierzesz się do pisania, wyobraź sobie, że musisz wytłumaczyć osobie nieznającej się na samochodach usterkę, która pojawiła się w pojeździe. Aby to zrobić, musisz być przejrzysty, formułować czytelne zdania, ale także zawrzeć w nich wszystkie istotne szczegóły. Podobnie sprawa się ma podczas pisania życiorysu: każda sekcja zawarta w życiorysie musi zawierać istotne, czytelne informacje.

👇Poniżej znajdziesz najważniejsze części życiorysu.

Perfekcyjna konstrukcja

Mechanik pojazdów samochodowych często pracuje w trudnych warunkach. Jest to dość ciężka fizyczna praca, w której mechanik samochodowy jest narażony na kontakt z zanieczyszczeniami, takimi jak pył czy spaliny. Mimo to, wiele osób pasjonuje się samochodami, a pełnienie funkcji na tym stanowisku to dla niektórych praca marzeń. W związku z tym, jeżeli chcesz pracować jako mechanik pojazdów samochodowych, musisz liczyć się z dość sporom konkurencją na rynku pracy.

💡 Fakt: Ze względu na ogromną liczbę podań, którą rekruterzy otrzymują każdego dnia, średni czas, jaki poświęcają oni na każde CV to 6 sekund. Zrób wszystko, aby twój życiorys był przejrzysty, ale też przyciągał uwagę potencjalnego pracodawcy.

Pisząc swoje CV, mechanik samochodowy nie może zapomnieć o następujących sekcjach:

 • NAGŁÓWEK, w którym umieści swoje dane kontaktowe.
 • PODSUMOWANIE/CELE ZAWODOWE, w którym opisze swoje najważniejsze osiągnięcia.
 • DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE, w której przedstawi historię zatrudnienia.
 • WYKSZTAŁCENIE, w której pojawią się informacje o ukończonych szkołach.
 • KOMPETENCJE, w której zapisze swoje twarde i miękkie umiejętności
 • DODATKOWE SEKCJE, którymi zachwyci rekruterów, przedstawiają swoje zainteresowania, znajomość języków, ukończone kursy, itp.

Zanim przejdziemy do dokładnego omówienia każdej z powyższych sekcji, przypatrzmy się możliwym formatom życiorysów.

Jaki format CV jest najlepszy dla osoby ubiegającej się o stanowisko mechanika?

Istnieją trzy formaty, spośród których możesz wybrać ten dla siebie. Oto one:

Format chronologiczny

W tym formacie najważniejszą rolę odgrywa historia zatrudnienia i wykształcenie. Ze względu na jego popularność jest on bardzo chętnie wybierany przez kandydatów.

📌 Skorzystaj z odwróconego porządku chronologicznego, aby podkreślić swoje najistotniejsze i najświeższe osiągnięcia zawodowe.

Dla kogo?

Eksperci ds. zatrudnienia polecają taki format osobom ze średnim lub dużym doświadczeniem. Jednak ze względu na jego rozpoznawalność przez rekruterów, możesz go użyć, nawet jeżeli twoim doświadczeniem jest tylko staż czy praktyki zawodowe.

Format funkcjonalny

W tym formacie to umiejętności są najważniejsze. Możesz w nim nieco ukryć brak doświadczenia zawodowego.

Dla kogo?

Taki format CV mechanika pojazdów samochodowych jest polecany początkującym kandydatom, np. świeżo upieczonym absolwentom technikum, a także osobom, które zmieniają branżę.

Format mieszany

Ten format łączy w sobie zarówno format chronologiczny, jak i funkcjonalny.

Dla kogo?

Taki format sprawdzi się jedynie w przypadku kandydatów z ogromnym doświadczeniem. Będzie więc idealny np. jeżeli ubiegasz się o stanowisko szefa stacji napraw.

📌 Wybierz taki szablon CV, który ma format odpowiadający twoim indywidualnym potrzebom.

Nagłówek życiorysu – twoje dane kontaktowe

Choć napisanie nagłówka zajmie ci najmniej czasu, powinieneś pamiętać, jak istotna jest ta sekcja. Umieść ją na samej górze CV i zawrzyj w niej podstawowe dane kontaktowe. Rekruterzy użyją ich, aby skontaktować się z tobą w celu prowadzenia dalszej rekrutacji.

Nie ma określonej kolejności, w jakiej dane kontaktowe powinny pojawiać się w nagłówku. Ważne jednak by twoje imię i nazwisko było na samej górze. Możesz je podkreślić, używając nieco większej czcionki lub pogrubiając litery.

⚠️ Jeżeli rekruter nie będzie mógł się z tobą łatwo skontaktować, stracisz swoją szansę na zatrudnienie. Zweryfikuj, czy podany numer telefonu jest aktualny i sprawdź, czy nie ma literówek w adresie e-mail.

Poprawny i niepoprawny przykład

Poprawnie
Karol Nowak

891 138 318
karol.nowak123@gmail.com
Rzeszów


Niepoprawnie

Karolek Nowak
2133karolekbuziaczki131@buziaczki.pl
763 768 873 domowy: 093 093 713 nr2 872 828 282
Adres: Ul. Asnyka 12
78-029 Rzeszów


Pierwszy, poprawny przykład jest bardzo czytelny. Na pierwszy rzut oka rekruter zauważy wszystkie niezbędne dane kontaktowe. Imię i nazwisko zostały pogrubione, przez co są bardziej widoczne dla potencjalnego pracodawcy. Adres e-mail wygląda profesjonalnie.

W drugim przykładzie mechanik samochodowy zawarł zbyt wiele informacji. Nie ma potrzeby dodawania adresu domowego – to tylko sprawia, że twoje podanie wygląda chaotycznie. Zamiast trzech numerów telefonów wystarczy jeden, pod którym będziesz dostępnym. Adres e-mail jest trudny do odczytania przez nagromadzenie liczb. Co więcej, zawiera nieprofesjonalne zwroty.

🎁 Eksperci ds. zatrudnienia polecają, by adres e-mail, który podasz w swoim CV, składał się z twojego imienia i nazwiska i ewentualnie czytelnych liczb. Wybierz platformę Gmail lub Outlook, aby twój adres mailowy wyglądał jeszcze bardziej profesjonalnie.

cv mechanika

Czy w swoim CV mechanik samochodowy musi umieszczać zdjęcie?

Choć w niektórych krajach coraz częściej odchodzi się od praktyki dodawania zdjęcia do aplikacji o pracę, ze względu na ryzyko dyskryminacji, to w Polsce ta praktyka jest nadal dość częsta. Co więc zrobić ze zdjęciem w CV?

Zasada jest prosta: jeżeli pracodawca wprost prosi o umieszczenie fotografii w CV, zrób to. Jeżeli w ogłoszeniu o pracy nie ma mowy o zdjęciu, nie dołączaj go do swoich dokumentów. Pamiętaj też, że według obecnego prawa, pracodawca nie może zdyskwalifikować cię tylko dlatego, że nie umieściłeś zdjęcia w podaniu.

📌 Porada: Wybierz taki wzór CV, do którego wgranie zdjęcia będzie proste.

⚠️ Pamiętaj, że jeżeli dodajesz fotografię do swojego CV, musi ona wyglądać profesjonalnie. Zapomnij o selfie czy zdjęciach z imprezy. Zamiast tego, postaw na prosty portret na neutralnym tle.

Jak mechanik samochodowy może przedstawić swoją historię zawodową w CV?

Aby ubiegać się o stanowisko mechanika, musisz posiadać nie tylko teoretyczną wiedzę na temat samochodów, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenie. W związku z tym, w swoim CV, mechanik samochodowy nie może pominąć tej sekcji.

🎁 Daj sobie czas tworząc tę sekcję. Może ona bowiem wpłynąć nie tylko na opcje zatrudnienia w zawodzie mechanika, ale także na stawkę, którą zaproponuje ci pracodawca.

Każde doświadczenie, które przedstawisz w swoim CV, powinno zawierać poniższe informacje:

 • Nazwa pełnionego stanowiska
 • Nazwa salonu, firmy lub warsztatu, w którym pracowałeś
 • Okres, w którym wykonywałeś daną pracę
📌 Powyższe informacje to tylko minimum, które powinno znaleźć się w CV. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, wymień najważniejsze obowiązki i osiągnięcia.

Pamiętaj, że profesjonalne CV powinno zawierać tylko te informacje, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Być może po godzinach zajmujesz się pisaniem książek i niedawno opublikował powieść dla dzieci. To z pewnością ogromne osiągnięcie, ale nie wpłynie na twoje szanse na zatrudnienie w warsztacie samochodowym.

Mechanik samochodowy
Zakład “Pan Samochodzik” w Warszawie
2018-2020

 • Dokonywałem niezbędnych napraw samochodów, osiągając 98% zadowolenia klienta, co zaowocowało wzrostem stałych klientów o 87%.
 • Nadzorowałem zespołem 10 młodszych mechaników.

📌 Jeżeli masz taką możliwość, zawsze używaj danych liczbowych, aby przedstawić swoje osiągnięcia. W ten sposób pracodawca zobaczy mierzalne efekty twojej pracy.

Jeśli nie masz doświadczenia...

Być może dopiero szukasz swojej pierwszej pracy i ta sekcja wydaje ci się dużym wyzwaniem. Nie martw się! Jesteś w idealnym miejscu. Jako początkujący kandydat, potrzebujesz CV, które mimo braku bogatej historii zatrudnienia będzie działało na twoją korzyść.

Pamiętaj, że nawet osoby, które teraz zarządzają własnym warsztatem samochodowym, od czegoś zaczynali. Zanim się zniechęcisz, pomyśl o swoich praktykach zawodowych, wykonywanych w szkole, wolontariatach, a nawet zajęciach dodatkowych, podczas których pracowałeś ze starszymi mechanikami.

Technika zawodowe wymagają od swoich uczniów udziału w praktycznych zajęciach. Nawet one mogą ci pomóc w znalezieniu pracy.

⚠️ Pamiętaj, że w CV ważne jest zaprezentowanie swoich mocnych stron, a nie braków. Nigdy nie zapisuj w tej części swojego życiorysu “brak doświadczenia”. Pracodawca dobrze wie, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z zawodem mechanika, ale podkreślanie braku historii zawodowej może zagrać na twoją korzyść.

Być może zainspirujesz się poniższym wzorem dla początkujących kandydatów:

Wolontariusz
Rajd Samochodów Zabytkowych
Ełk
03.2021

 • Współpracowałem ze starszymi mechanikami podczas naprawy usterek w samochodach zabytkowych.
 • Pomagałem w zmianie opon podczas rajdu.

cv mechanika

Wykształcenie: jak powinna wyglądać sekcja z edukacją w CV mechanika?

Choć w pracy mechanika samochodowego liczy się przede wszystkim doświadczenie, pracodawcy zwracają też uwagę na to, jaką szkołę ukończył kandydat. Aby zostać profesjonalnym mechanikiem samochodowym, można ukończyć szkołę zawodową lub technikum samochodowe. Właśnie dlatego w twoim życiorysie nie może zabraknąć sekcji z edukacją.

Przykłady

Wykształcenie

Technik Mechanik
Zespół Szkół Samochodowych w Poznaniu
2010-2015

 • Uzyskałem dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
 • Ukończyłem szkołę ze średnią ogólną 5.3 i zdałem maturę z 5 przedmiotów na poziomie powyżej 80%.
 • Przez dwa lata pełniłem funkcję prezydenta koła naukowego techników mechaników.

📌 Osoby, które pracują na stanowisku mechanika samochodowego od kilku lat, nie muszą tak dokładnie opisywać swojej edukacji. Jeżeli jednak jesteś początkującym kandydatem, podkreśl swoje osiągnięcia i wyniki. Pracodawca z pewnością doceni ambitnych kandydatów.

🎁 Jeżeli ukończyłeś szkołę średnią, możesz pominąć gimnazjum lub szkołę podstawową.

Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie mechanika

Niezależnie od tego, jaki szablon CV wybierzesz, znajdziesz w nim sekcje z umiejętnościami. Obecnie w celu prowadzenia rekrutacji, pracodawcy często korzystają z systemów śledzenia kandydatów. To specjalistyczne programy, które wstępnie filtrują przesłane aplikacje, odrzucając te, które nie zawierają oczekiwanych słów kluczowych.

Nie martw się jednak: te słowa kluczowe nie są tajemnicą. Możesz je znaleźć, dokładnie czytając ofertę pracy. Przeczytaj dokładnie opis doświadczenia i umiejętności, jakie pracodawca wymaga od kandydatów. Większość pracodawców podaje zestaw kompetencji, które są słowami kluczowymi w procesie rekrutacji.

📌 Pamiętaj, że zarówno CV, jak i list motywacyjny mechanika samochodowego powinny zawierać słowa kluczowe.

Ważne jest, aby nigdy nie dodawać tych kompetencji, których nie masz. Dla osób ubiegających się o pierwszą pracę, dodanie dodatkowych umiejętności w celu zwiększeniu swoich szans na zatrudnienie może brzmieć atrakcyjnie. Pamiętaj jednak, że jeżeli dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawca szybko zweryfikuje twoje rzeczywiste umiejętności.

👇 Spójrz poniżej, aby poznać te umiejętności twarde i miękkie, które są potrzebne, aby zdobyć pracę mechanika.

Umiejętności twarde:

Zawód mechanika wymaga biegłości w umiejętnościach specjalistycznych. Twarde kompetencje są niezbędne do pełnienia tego zawodu i nie można się bez nich obejść.

📌 Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, zawsze w pierwszej kolejności wymieniaj te umiejętności, które są związane z pracą, o którą się starasz.

Przykładowe umiejętności twarde:

 • Ocena stanu technicznego aut,
 • Samodzielna naprawa pojazdów,
 • Kompleksowa diagnostyka usterek,
 • Umiejętność nadzorowania kompleksowych napraw,
 • Diagnostyka komputerowa,
 • Umiejętność interpretacji dokumentacji technicznej,
 • Serwisowanie pojazdów samochodowych,
 • Prawo jazdy kat. B,
 • Wymiana opon,
 • Wymiana pasków klinowych,
 • Wymiana oleju.

Kompetencje miękkie

Choć w pracy mechanika najważniejsze są kompetencje twarde, to pracodawca może też spojrzeć na twoje umiejętności miękkie. Ze względu na to, że mechanik ma kontakt z ludźmi, koniecznie wspomnij o swoich pozytywnych stronach charakteru, dzięki którym pokażesz pracodawcy, że jego klienci będą zadowoleni.

Przyjrzyj się niektórym z miękkich kompetencji:

 • Umiejętność pracy pod presją czasu,
 • Sumienność,
 • Praca zespołowa,
 • Dobra organizacja pracy,
 • Staranność,
 • Zaangażowanie,
 • Pozytywne nastawienie

Podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe, czy też profil zawodowy, to sekcja, którą powinno zawierać każde profesjonalne CV. Mimo to, w Polsce praktyka umieszczania profilu zawodowego w życiorysie nie jest jeszcze popularna. Wykorzystaj to na swoją korzyść – przyciągnij nią wzrok rekruterów.

Ta część składa się z kilku zwięzłych, ale informatywnych zdań. Możesz w niej opisać doświadczenie z najważniejszymi osiągnięciami. Powinna znaleźć się na samej górze CV, zaraz pod nagłówkiem. Dzięki niej pracodawca z pewnością zwróci uwagę na twoje podanie, a ty zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie, nawet w porównaniu do kandydatów ze znacznie bogatszą historią zawodową.

📌 Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, poświęć tę część na opisanie swoich celów zawodowych.

Oto poprawny i niepoprawny przykład:

Poprawnie

Ukończyłem Technikum Samochodowe z wyróżnieniem. Od ponad 4 lat pracuję jako mechanik w salonie Toyota. Zadowolenie moich klientów niezmiennie utrzymuje się na poziomie 95%. Chcę dołączyć do Państwa salonu, aby rozwijać moje umiejętności z zakresu diagnostyki komputerowej.


Niepoprawne

Rynek motoryzacyjny od zawsze mnie interesował. Jestem mechanikiem. Chcę dołączyć do Państwa niesamowitej firmy.


W poprawnym przykładzie kandydat użył zwięzłych zdań. Wszystkie osiągnięcia są poparte danymi liczbowymi. Ponadto kandydat informuje, dlaczego chce dołączyć do firmy.

Błędny przykład zawiera zbyt ogólne informacje. Nie wiadomo nic o osiągnięciach czy też celach zawodowych kandydata.

🎁 Eksperci ds. tworzenia radzą, by tę część życiorysu napisać na sam koniec. W ten sposób spojrzysz na swoje doświadczenia i osiągnięcia świeżym okiem i łatwiej będzie ci stworzyć podsumowanie zawodowe.

Dodatkowe sekcje w życiorysie mechanika

Praca mechanika wiąże się z wieloma obowiązkami, ale dla wielu jest pasją. Musisz się więc liczyć ze sporą konkurencją. Zrób więc wszystko, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Dodatkowe sekcje w życiorysie to idealny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnego pracodawcy, a także przedstawienie siebie w jak najlepszym świetle.

🎁 Dobre CV to takie, w którym wszystkie informacje są istotne dla stanowiska, o które się starasz. Pamiętaj więc, aby w życiorysie nie było żadnych informacji, które nie będą istotne dla pracodawcy.

Znajomość języków obcych

Z badań wynika, że te osoby, które znają choć jeden język obcy, mają większe szanse na zatrudnienie. Co więcej, znajomość języków znacząco wpływa na pensję. Zagraniczny pracodawca może oczekiwać mechaników, którzy będą w stanie dogadać się z resztą zespołu.

Jeżeli władasz dodatkowym językiem, koniecznie wspomnij o tym w CV. Nawet w polskim warsztacie samochodowym może to być atut, gdyż będziesz w stanie komunikować się z klientami zza granicy.

Stwórz dodatkową sekcję z językami, aby pracodawca szybko zauważył te dodatkowe umiejętności. Jeżeli ukończyłeś kurs i otrzymałeś certyfikat, koniecznie wspomnij o tym w tej sekcji.

Hobby

Fakt, że lubisz rozwiązywać krzyżówki, nie jest istotny dla pracodawcy. Jeżeli jednak twoje hobby związane jest ze specyficzną gałęzią motoryzacji, koniecznie wspomnij o tym w życiorysie. Interesujesz się zabytkowymi samochodami? To wspaniała pasja, która może zachwycić pracodawcę. Koniecznie wpisz ją do swojego CV.

Jak sprawić, by twój życiorys był idealny?

Oto kilka zwięzłych wskazówek, które pomogą ci stworzyć idealny życiorys:

 • Kreator CV i szablony życiorysów sprawią, że stworzenie idealnego podania będzie o wiele prostsze.
 • Dodaj list motywacyjny, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
 • CV i list motywacyjny nie mogą zawierać żadnych błędów. Zawsze sprawdzaj je przed wysłaniem.
⚠️ Podczas swojej pracy, mechanik musi być precyzyjny. Jeżeli pracodawca zauważy jakiekolwiek błędy czy literówki w podaniu, może pomyśleć, że jesteś niechlujny i nie przykładasz uwagi do szczegółów.

O czym pamiętać pisząc CV – Idealny życiorys i list motywacyjny mechanika

Tworząc CV i list motywacyjny pamiętaj:

cv mechanika

 • Gotowe szablony i kreator CV usprawnią i przyspieszą proces tworzenia podania.
 • Podsumowanie zawodowe zwiększy twoje szanse na bycie zauważonym.
 • Dodatkowe sekcje w życiorysie to idealny sposób na przyciągnięcie uwagi rekruterów.
 • List motywacyjny pomoże ci pokazać się w jak najlepszym świetle.
 • CV i list motywacyjny powinny zawierać tylko te informacje, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Niezbędne jest dodanie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

Szablon CV i wzór listu motywacyjnego to idealny sposób na zwiększenie swoich szans, a także przyspieszenie procesu pisania CV. Wejdź na naszą stronę, aby przeczytać praktyczne porady na temat szukania pracy oraz inne przykłady życiorysów.

FAQ

List motywacyjny mechanika samochodowego – czy zawsze jest konieczny?

W wielu ogłoszeniach o pracę pracodawcy wprost proszą o CV i list motywacyjny. Wówczas dołączenie listu jest niezbędne. Jednak nawet jeżeli pracodawca nie oczekuje go od kandydatów, zawsze dobrze jest go dołączyć. Może to w szczególności pomóc kandydatom bez doświadczenia zawodowego.

List motywacyjny mechanika to idealny sposób na to, by pokazać pracodawcy, że jesteś ambitnym kandydatem, który potrafi zrobić nieco więcej niż to, o co go proszono. Możesz go także użyć do tego, aby zaprezentować swoją unikatową osobowość, lub pochwalić się niektórymi osiągnięciami.

Czy muszę ukończyć technikum samochodowe, aby pracować jako mechanik?

Pracodawcy zazwyczaj oczekują, że kandydaci ukończyli technikum samochodowe lub szkołę zawodową o podobnym profilu. Jeżeli jednak motoryzacja to twoja pasja i zdobyłeś doświadczenie w inny sposób, nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować o pracę w tym zawodzie.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV