CV lekarza: dokładny przewodnik

Praca lekarza jest niezwykle istotna. Doktorzy są odpowiedzialni za ratowanie zdrowia, a często też i życia. Muszą mieć dogłębną wiedzę na temat chorób, ludzkiego ciała, a także posiadać miękkie umiejętności, które pozwolą im na dobrą komunikację z pacjentem.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

CV lekarza – wzór

Anna Nowak
anna.nowak@gmail.com
898 987 988
Poznań

Podsumowanie zawodowe


Mam 14-letnie doświadczenie w pracy jako lekarz dermatolog-wenerolog. Ukończyłam akademię medyczną z wyróżnieniem za moją pracę magisterską na temat wpływu chorób wenerycznych na narządy płciowe. W serwisie ZnanyLekarz.pl 98% pacjentów pozytywnie ocenia moją pracę.

Doświadczenie zawodowe

Lekarz dermatolog-wenerolog
Szpital Wojewódzki w Poznaniu

2018-2020

 • Prowadziłam dokumentację historii choroby, aby lepiej pomagać pacjentom z chorobami przewlekłymi skóry.
 • Zwiększamy świadomość pacjentów na temat chorób wenerycznych.
 • Pomogłam ponad 80% pacjentów usunąć lub zniwelować zmiany trądzikowe na skórze, zwiększając komfort ich życia.

Wykształcenie

Medycyna
Jednolite Studia Magisterskie
Akademia Medyczna w Poznaniu
2005-2007

 • Aktywnie uczestniczyłam w konferencjach naukowych dotyczących chorób przenoszonych drogą płciową.
 • Ukończyłam studia z wyróżnieniem i przez 3 lata otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.
 • Przez 2 lata byłam wolontariuszką w Centrum Planowania Rodziny, gdzie wyjaśniałam pacjentom zdiagnozowanym jako nosiciele wirusa HIV ich opcje leczenia.

Umiejętności:

 • Diagnozowanie chorób skóry
 • Diagnozowanie chorób wenerycznych
 • Łyżeczkowanie
 • Wykonywanie punkcji diagnostycznych
 • Wykonywanie badań przesiewowych
 • Dyskrecja
 • Empatia

Lekarze powinni mieć holistyczne podejście do ciała: leczyć nie objaw problemu, ale jego źródło. Podczas pisania CV lekarza, spójrz na swój dokument tak, jak na ciało pacjenta. Tworzy ono spójną całość, ale składa się z pomniejszych części, a każda z nich odgrywa bardzo istotną rolę. Poszczególne sekcje życiorysu są jak organy: jeżeli jedna z nich jest uszkodzona, brakuje jej, lub nie działa prawidłowo, cały organizm, a więc cały dokument nie będzie działał tak, jak powinien.

Być może jesteś doktorem z wieloletnim doświadczeniem, który leczył setki, jeśli nie tysiące pacjentów. Nie ma wątpliwości, że masz wiedzę i kwalifikacje potrzebne, aby spełnić się w zawodzie lekarza. Jednakże profesjonalne CV lekarza może stanowić dla ciebie wyzwanie. Nie martw się jednak, bo jesteś w idealnym miejscu.

Poprowadzimy cię przez proces pisania życiorysu lekarza i pomożemy ci stworzyć taki dokument, który uwypukli wszystkie twoje zalety i pozwoli na zdobycie pracy. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z medycyną, czy też jesteś lekarzem z latami doświadczenia, nasz przykładowy życiorys i list motywacyjny lekarza sprawią, że pisanie podania o pracę będzie czystą przyjemnością.

Fakty

Oto kilka faktów na temat pracy lekarzy:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, średnia pensja lekarza specjalisty wynosi 6 550 złotych brutto.
 • Według portalu wynagrodzenia.pl z badań wynika, że połowa lekarzy to kobiety.
 • Zarobki lekarzy różnią się w zależności od miejsca pracy. O wiele więcej zarabiają lekarze pracujący w prywatnych klinikach, a także mający własny gabinet lekarski.
 • Według portalu pl najlepiej zarabiają anastezjolodzy, lekarze medycyny estetycznej, ortopedzi, ortodonci i okuliści.

Jak napisać CV lekarza?

cv lekarza

Stworzenie odpowiedniego życiorysu jest kluczem do znalezienia pracy. Od tego, jak napiszesz swoje CV lekarza, może zależeć twoja kariera, a także oferowana stawka za wykonywaną pracę. W niniejszej części tekstu podpowiadamy, jak zacząć pisanie CV lekarza od podstaw.

Upewnij się, że niczego nie pominąłeś w swoim życiorysie: sięgnij po kreator CV i szablony. Podobnie jak podczas wyjaśniania choroby i koniecznych procedur medycznych pacjentów, podczas tworzenia CV musisz być zwięzły, ale też przekazywać wszystkie istotne informacje i być zrozumiały przez odbiorcę.

👇Poniżej poznasz najważniejsze części życiorysu.

Perfekcyjna konstrukcja

Praca lekarzy jest godna podziwu. W szczególności podczas pandemii wkład lekarzy w życie społeczeństwa został szczególnie zauważony. Mimo tego, że jest to bardzo ciężka praca, często fizycznie, jak i psychicznie, wiele osób decyduje się na podjęcie takiej drogi zawodowej. Właśnie dlatego konkurencja na rynku pracy wciąż jest spora.

💡Fakt: Na każde CV rekruterzy poświęcają średnio 6 sekund. Stwórz przejrzyste, skuteczne CV, aby zatrzymać ich uwagę na dłużej.

Podczas pisania CV, musisz pamiętać o dodaniu poniższych sekcji:

 • TYTUŁ: zwany też nagłówkiem. Jest to część życiorysu, w której podajesz swoje dane kontaktowe.
 • PODSUMOWANIE/CELE ZAWODOWE: nigdy nie pomijaj tej części. Użyj ją, aby podsumować swoje osiągnięcia oraz przedstaw, jak możesz pozytywnie wpłynąć na działania danej placówki.
 • DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: w tej części opisujesz poprzednio zdobyte doświadczenie zawodowe.
 • WYKSZTAŁCENIE: ta sekcja zawiera informacje na temat szkół, jakie ukończyłeś.
 • KWALIFIKACJE: przedstaw w niej swoje miękkie i twarde umiejętności.
 • DODATKOWE SEKCJE: wykorzystaj wolną przestrzeń, aby dodać sekcje takie jak hobby, języki, kursy.

Zanim dokładnie omówimy każdą z wymienionych sekcji, spójrzmy na to, jaki format należy użyć w CV lekarza.

Jak powinno wyglądać CV lekarza?

Istnieją trzy podstawowe formaty życiorysów. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada twojemu profilowi i doświadczeniu.

Format funkcjonalny

W tym formacie najważniejszą rolę odgrywają twoje umiejętności. Dopiero potem przedstawiasz swoje doświadczenie zawodowe.

Dla kogo?

Format funkcjonalny nieco “ukrywa” brak konkretnego doświadczenia. Właśnie dlatego eksperci ds. tworzenia CV polecają tę strukturę kandydatom zaczynającym na rynku pracy oraz tym którzy zmieniają branżę, lub w przypadku lekarzy, specjalizację.

Format chronologiczny

Format chronologiczny jest najbardziej znany. W nim historia zatrudnienia oraz wykształcenie wysuwają się na pierwszy plan.

Najlepiej jest użyć odwróconego porządku chronologicznego, czyli przedstawić w pierwszej kolejności swoje ostatnie zatrudnienie, a potem kolejno poprzednie.

Dla kogo?

Ten format sprawdzi się w niemal każdym przypadku, jednak najbardziej polecany jest osobom ze średnim i dużym doświadczeniem. Ponieważ jest to format szeroko rozpoznawalny i lubiany przez rekruterów, warto po niego sięgnąć, jeśli posiadasz doświadczenie nawet w postaci stażu czy wolontariatu.

Format mieszany

Ten format łączy cechy obu wspomnianych powyżej.

Dla kogo?

Taki format polecany jest wyłącznie kandydatom z ogromnym doświadczeniem. Może przydać się osobom, które ubiegają się o wyższe stanowiska np. kierownika oddziału w szpitalu.

Korzystając z szablonów CV, możesz wybrać taki format, który będzie współgrał z twoimi potrzebami.

cv lekarza

Nagłówek życiorysu: dane kontaktowe

Nagłówek często nazywany jest tytułem życiorysu. Choć jego stworzenie zajmie ci najmniej czasu, to musisz pamiętać, że jest to bardzo ważna część twojego CV. Podajesz w niej podstawowe dane o sobie, które są wykorzystane przez rekruterów, aby skontaktować się z tobą.

Nie ma określonej kolejności, w jakiej dane powinny pojawiać się w nagłówku. Upewnij się jednak, że twoje imię i nazwisko jest na samej górze. Możesz je dodatkowo pogrubić, aby się wyróżniało.

⚠️Przed wysłaniem swojego CV zweryfikuj, czy podane dane są aktualne. E-mail nie może zawierać literówek, a numer telefonu musi być zawsze dostępny. Jeżeli rekruterzy nie będą mogli się z tobą skontaktować, możesz stracić swoją szansę na pracę.

Poprawny i niepoprawny przykład

Poprawnie

Anna Nowak
893 982 212
anna.nowak@gmail.com
Bydgoszcz


Niepoprawnie

Anka Nowak
aneczkaszklaneczka09@gmail.com
455 444 924 tel# 2 2423 329 329 domowy: 327 323 242
Adres: Ul. Rzeczna 12
76-090 Bydgoszcz


W poprawnym przykładzie wszystkie informacje są przejrzyste. Rekruter od razu je zauważy. E-mail wygląda schludnie i profesjonalne. Wszystkie dane są czytelne.

Niepoprawny przykład zawiera za dużo informacji. Zapis jest chaotyczny. Nie potrzebujesz trzech numerów telefonów, wystarczy jeden, pod którym zawsze jesteś dostępny. Nie ma konieczności podawania dokładnego adresu. Z kolei adres e-mail zawiera nieprofesjonalny zwrot i jest nieczytelny.

🎁Adres e-mail stanowi twoją wizytówkę – niech będzie tak profesjonalny, jak to możliwe. Polecamy stworzyć adres na Gmail lub outlook.

CV do pracy w zawodzie lekarza a zdjęcie

Temat zdjęć w CV nadal jest dość kontrowersyjny. Choć w wielu krajach, w szczególności w Europie Zachodniej odchodzi się od praktyki dodawania zdjęć ze względu na ryzyko dyskryminacji, to w Polsce nadal pracodawcy często o nie proszą.

Co więc zrobić w tej kwestii? Trzymaj się zasady, że jeżeli pracodawca nie prosi wprost o umieszczenie zdjęcia w życiorysie, należy je pominąć.

Jeżeli zaś pracodawca sugeruje dodanie zdjęcia, a ty nie chcesz tego robić, zgodnie z prawem nie masz obowiązku dodawania fotografii do dokumentów rekrutacyjnych.

📌Porada: Wybierz wzór CV, który umożliwi szybkie wgranie zdjęcia.

⚠️CV to twoja wizytówka. Unikaj zdjęć z imprezy, selfie i niewyraźnych fotografii. Postaw na profesjonalny portret.

Jak podkreślić swoje doświadczenie zawodowe w CV lekarza?

Nikt nie chciałby, aby leczył go lekarz bez żadnego doświadczenia. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby twój potencjalny pracodawca wiedział, co potrafisz.

Pamiętaj, że dokładne przedstawienie doświadczenia jest szalenie ważne: może nie tylko wpłynąć na twoje szanse na zatrudnienie, ale także mieć ogromne znaczenie podczas ustalania twojej pensji.

Podczas tworzenia tej sekcji, pamiętaj, że każde prezentowane doświadczenie zawodowe musi zawierać następujące informacje:

 • Nazwa stanowiska, które pełniłeś
 • Nazwa placówki (szpitala, kliniki, przychodni)
 • Okres zatrudnienia
📌Podanie powyższych danych jest totalnym minimum. Aby wyróżnić się na tle konkurencji dokładnie, ale też zwięźle opisz, jakie obowiązki pełniłeś na danym stanowisku, a także wspomnij o swoich największych osiągnięciach.

Ważne jest, aby pamiętać, że każda informacja, którą dodajesz do CV lekarza, musi mieć związek z pracą, o którą się starasz. Jeżeli wydałeś książkę na temat chorób płuc, będzie miało to znaczenie w CV. Jeśli jednak opublikowałeś powieść dla dzieci, wspominanie o tym w swoim CV nie jest dobrym pomysłem.

Pamiętaj, że CV lekarza będą się nieco różnić od siebie, w zależności od specjalizacji, jaką się zajmujesz. Lekarz anestezjolog i lekarz dentysta będą dzielić pewne doświadczenia, ale też posiadać różne kwalifikacje. W związku z tym zawsze dostosowuj informacje w swoim życiorysie do stanowiska, które chcesz zdobyć.

Dentysta
Szpital Wojewódzki w Warszawie
2018-2020

 • Wykonywałem zdjęcia rentgenowskie, aby dokładnie przeanalizować stan zębów i dziąseł pacjentów.
 • Przeprowadziłem leczenie kanałowe zębów u ponad 100 pacjentów, z sukcesem lecząc problem.
 • Przeprowadziłem 28 operacji usuwania zablokowanych ósemek. 100% z nich zakończyła się sukcesem.

📌 Jeżeli masz taką możliwość, użyj liczb i statystyk w swoim życiorysie. W ten sposób zaprezentujesz pracodawcy mierzalne osiągnięcia.

cv lekarza

CV lekarza chirurga

Wykształcenie

Medycyna, specjalizacja chirurgia
Studia Magisterskie
Akademia Medyczna w Poznaniu
2015-2020

 • Ukończyłem studia ze średnią ocen 4.5
 • Moja praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepsze prace dyplomowe w Polsce.
 • Podczas studiów brałem udział w ponad 20 przygotowaniach do operacji i śledziłem je z galerii.

📌 Sekcja z wykształceniem to idealne miejsce, w którym początkujący kandydaci mogą się wykazać. Jeżeli otrzymywałałeś stypendium, wygrałeś konkurs, lub wyróżniłeś się w jakikolwiek inny sposób, wspomnij o tym w swoim życiorysie. Pracodawcy uwielbiają proaktywnych, ambitnych kandydatów.

🎁 W CV lekarza zawsze musi pojawić się informacja o ukończonej uczelni wyższej, nie wspominaj więc o swojej szkole średniej.

Najlepsze umiejętności w CV dla lekarza

Każde przykładowe CV lekarza będzie zawierać sekcję, w której wpiszesz swoje umiejętności. Warto pamiętać, że w celu prowadzenia rekrutacji placówki medyczne często używają systemów śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy, dzięki którym pracodawcy mogą automatycznie odrzucić te CV i listy motywacyjne, które nie zawierają słów kluczowych.

Na pewno nie chcesz, by twoje podanie o pracę zostało skreślone, zanim w ogóle rekruter na nie spojrzy. W prosty sposób możesz zweryfikować jakie konkretne informacje powinny znaleźć się w twoim CV, aby przejść proces selekcji.

Oferty pracy są skarbnicą wiedzy, której potrzebujesz. Dokładnie przestudiuj ofertę pracy i zweryfikuj, jakie specjalistyczne umiejętności są oczekiwane od kandydatów. Właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

📌Pamiętaj, że zarówno CV, jak i list motywacyjny lekarza powinny zawierać słowa kluczowe.

Bardzo często potencjalni kandydaci, w szczególności ci, którzy aplikują o pierwszą pracę, czują pokusę podkoloryzowana swojego CV. Pamiętaj jednak, że podczas rozmów kwalifikacyjnych rekruterzy szybko mogą zweryfikować, czy faktycznie posiadasz podane umiejętności. Poza tym na twojej uwadze powinno być też dobro pacjenta. Kłamanie na temat swoich umiejętności jest nie tylko nierozważne, ale także nieetyczne.

👇 Poniżej znajdziesz miękkie i twarde umiejętności, których często wymaga się od lekarzy.

Umiejętności twarde:

Umiejętności twarde będą się różnić w zależności od tego, jaką specjalizację ukończyłeś i jako kto chcesz pracować. Pamiętaj, by w swoim życiorysie zawsze w pierwszej kolejności podać te kwalifikacje, które są wymagane na dane stanowisko. Zdolności manualne będą bardzo ważne w pracy chirurga, z kolei wystawianie orzeczeń lekarskich przyda się lekarzom medycyny pracy.

Choć niektóre twarde umiejętności będą wspólne dla wszystkich lekarzy, to dane specjalizacje będą wymagać innych kwalifikacji. Pamiętaj, aby wymienić wszystkie specjalizacje, jakimi się zajmujesz.

Przykładowe umiejętności twarde:

 • Prowadzenie dokumentacji medycznej,
 • Udzielanie porad lekarskich pacjentom,
 • Wystawianie orzeczeń lekarskich,
 • Wypisywanie recept papierowych i online,
 • Stomatologia estetyczna,
 • Podawanie anestezji,
 • Udzielanie świadczeń zdrowotnych na podstawie wykonywanych badań,
 • Zlecanie i wykonywanie badań pacjenta,
 • Odpowiedni dobór leków.
cv lekarza

Kwalifikacje miękkie

Choć specjalistyczna wiedza to obowiązek każdego, kto ubiega się o stanowisko w zawodzie lekarza, to jednak bez kompetencji miękkich bardzo trudno będzie znaleźć pracę. Lekarz musi pracować z ludźmi. Bardzo często pacjenci są zdenerwowani, przygnębieni, a nawet agresywni.

Aby zdobyć stanowisko lekarza, potrzebujesz CV, które przekona pracodawcę, że umiesz pracować z ludźmi w sposób opanowany, ale też efektywny.

Oto przykładowe kompetencje miękkie, które przydadzą się w pracy lekarza:

 • Umiejętność pracy pod presją czasu,
 • Stanowczość,
 • Empatia,
 • Punktualność,
 • Umiejętność pracy w stresowym środowisku,
 • Wysoka kultura osobista,
 • Łatwość w przekazywaniu informacji.

Podsumowanie zawodowe: najważniejsza część CV dla lekarza

W Polsce praktyka dodawania podsumowania zawodowego do życiorysu jest wciąż rzadko stosowana. Z dobrym podsumowaniem zawodowym masz szansę na zwrócenie uwagi rekrutera i pokonanie innych kandydatów: nawet tych, którzy mają bogatszą historię pracy.

Ta część życiorysu musi znaleźć się na samej górze. Opisz w niej swoje najważniejsze osiągnięcia i informacje o sobie w zwięzły sposób. Ta sekcja składa się zaledwie z kilku zdań: wykorzystaj ją dobrze.

📌Jeżeli jesteś początkującym lekarzem, zamiast podsumowania zawodowego opisz swoje cele zawodowe.

Spójrz poniżej na poprawny i błędny profil zawodowy:

Poprawne

Od ponad 8 lat pracuję jako lekarz, zajmując się medycyną zabiegową. Byłem chirurgiem prowadzący podczas ponad 500 operacji, z czego 89% zakończyła się sukcesem. W serwisie znanylekarz ponad 98% użytkowników jest zadowolonych z moich usług. Chciałbym dołączyć do Państwa kliniki, aby rozwijać moje umiejętności w zakresie medycyny estetycznej.


Niepoprawne

Jestem lekarzem. Zajmuję się prowadzeniem dokumentacji medycznej. Stawiam na rozwój osobisty i dobro pacjenta. Jestem idealnym kandydatem na aplikowane przeze mnie stanowisko.


Poprawny przykład zawiera zwięzłe, lecz dokładne informacje na temat kandydata i jego najważniejszych osiągnięć. Tworząc to CV, lekarz podał także dane liczbowe, które potwierdzają informacje. Takie podsumowanie z pewnością przyciągnie uwagę rekrutera.

W błędnym CV brakuje konkretnych informacji. Nie wiemy nawet, jaka jest specjalizacja kandydata. Kandydat twierdzi, że jest idealny na dane stanowisko, ale z pewnością takie ogólne podsumowanie nie pomoże mu w zdobyciu pracy.

Pamiętaj, aby w podsumowaniu zawodowym skupić się tylko na swoich najważniejszych osiągnięciach.

🎁Chociaż ta sekcja znajduje się na samej górze życiorysu, możesz stworzyć ją na samym końcu. Skorzystaj z informacji zawartych w swoim CV, aby z łatwością napisać podsumowanie zawodowe.

Dodatkowe sekcje w CV dla lekarza

W zawodzie lekarza istnieje duża konkurencja na rynku pracy. W swoim CV lekarz powinien więc zawrzeć dodatkowe informacje, które zwrócą uwagę rekruterów i zachwycą potencjalnego pracodawcę.

Kiedy będziesz pisać CV, nie zapomnij o dodatkowych sekcjach. Możesz w nich zaprezentować swoje zainteresowania, umiejętności informatyczne, a także ukończone kursy, czy też języki, jakimi władasz.

🎁Powiedzmy to jeszcze raz: profesjonalne CV zawiera tylko te informacje, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Przemyśl więc dokładnie, jakie informacje powinieneś dodać do swojego życiorysu.

Umiejętności informatyczne dla lekarzy

Lekarze pracują z ludźmi, lecząc ich. Niestety w pewnym stopniu muszą też zajmować się biurokracją. Prowadzenie dokumentacji medycznej obecnie odbywa się w systemach komputerowych. Coraz częściej lekarze muszą znać się na programach online i obsługiwać takie platformy jak e-pacjent, wystawiać recepty i udzielać porad lekarskich online.

Jeżeli więc znasz jakiekolwiek dodatkowe programy, możesz stworzyć osobną sekcję w CV, w której zademonstrujesz rekruteom posiadane umiejętności informatyczne.

Znajomość języków obcych

Znajomość języków obcych może zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie. W szczególności szpitale prywatne mogą przychylniej spojrzeć na osoby, które władają więcej niż jednym językiem. Udzielanie porad lekarskich klientom zza granicy może podwyższyć twoją pensję.

Aby pracodawca nie pominął tego, że znasz dodatkowy język, stwórz osobną sekcję w życiorysie. Podaj w niej język, którym władasz, a także poziom jego znajomości. Jeżeli posiadasz specjalistyczne certyfikaty, np. TOEFL dla języka angielskiego, wspomnij o tym w swoim życiorysie.

cv lekarza

Jak lekarz może udoskonalić swój życiorys?

Jeżeli chcesz zachwycić potencjalnych pracodawców i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pamiętaj o następujących rzeczach:

 • Sięgnij po wzór CV lub użyj narzędzia do budowy życiorysów, aby mieć pewność, że zawarłeś w swoim podaniu wszystkie istotne informacje.
 • Aby zwiększyć swoje szanse, potrzebujesz CV oraz listu motywacyjnego.
 • Przed wysłaniem podania, sprawdź, czy wszystkie dane są aktualne i czy w dokument nie wkradły się żadne błędy.
⚠️Podobnie jak podczas wykonywania zawodu lekarza, w CV nie ma miejsca na błędy. Rekruterzy mogą odrzucić życiorys, jeżeli zauważą literówki, błędy ortograficzne itp.

Wzór Cv: napisz wybitny życiorys bez wysiłku

Jako lekarz pamiętaj o:

 • Wzory i narzędzie do budowania CV ułatwi ci pracę nad podaniem.
 • Podsumowanie zawodowe zwiększy twoje szanse na zatrudnienie.
 • Dodatkowe sekcje zachwycą pracodawcę.
 • List motywacyjny może mieć pozytywny wpływ na twoją aplikację.
 • Wszystkie dane powinny odnosić się do stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Do życiorysu dodaj aktualną klauzulę na temat przetwarzania danych osobowych.

Na naszej stronie znajdziesz idealny wzór CV, a także podobne artykuły, na przykład na temat tworzenia życiorysu dla pielęgniarki.

FAQ

Czy zawsze muszę wysyłać list motywacyjny?

List motywacyjny jest bardzo istotny, podczas aplikowania o pracę. Wśród ofert pracy można znaleźć takie, w których pracodawcy wprost proszą o załączenie listu motywacyjnego.

Jednak nawet jeżeli rekruterzy nie proszą o list motywacyjny, warto jest go dołączyć do swojej aplikacji. Dzięki temu pokażesz pracodawcy, że jesteś zaangażowany i ambitny. W szczególności lekarz, który ubiega się o swoją pierwszą pracę, powinien dołączyć list, w którym opisze, dlaczego to właśnie on jest właściwym kandydatem.

Czy muszę ukończyć studia, aby zostać lekarzem?

Tak, aby rozpocząć pracę jako lekarz, musisz ukończyć uczelnię wyższą. Dodatkowo od lekarzy wymaga się długich lat praktyki, a także ukończonej rezydencji lekarskiej. Zdobycie pracy lekarza to bardzo długa i ciężka droga. Jest ona jednak bardzo owocna i warta wysiłku.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV