Przykład CV kosmetyczki i kosmetolożki: jak stworzyć doskonały życiorys

Starając się o pracę w branży kosmetycznej, czy to jako kosmetolog, czy też kosmetyczka, musisz przygotować przyciągające uwagę CV kosmetyczki.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV kosmetologa

Laura Ziętek

878 322 989
laura.ziętek@gmail.com
Kraków

Profesjonalne podsumowanie

Jestem doświadczoną kosmetyczką specjalizującą się w zabiegach na twarz, masażach i dbaniem o paznokcie i dłonie. 98% moich klientek było bardzo zadowolonych z moich usług, co zaowocowało otrzymaniem nagrody “Zaufanej Kosmetyczki” przyznawanej przez magazyn “Styl”.

Doświadczenie zawodowe

Kosmetolożka
Salon SPA “Relaks”
2018-2020

  • Wykonywałam masaże relaksacyjne, w tym z olejkami eterycznymi i gorącymi kamieniami.
  • Wykonałam ponad 200 manicure w tym paznokcie żelowe, hybrydowe i french.
  • Wykonywałam zabiegi depilacji nóg i okolic intymnych.
  • Diagnozowałam skórę pacjentów i dobierałam odpowiednie leczenie i zabiegi.
  • Zadowolenie moich klientek zaowocowało 80% wzrostem przychodów w salonie.

Wykształcenie

Kosmetologia – studia licencjackie
Uniwersytet Medyczny
Poznań
2010-2013

  • Ukończyłam studia z wyróżnieniem.
  • Otrzymałam nagrodę Marszałka Województwa za pracę dyplomową “Wpływ self-care na zdrowie klientek z zaburzeniami nerwowymi”

Umiejętności:

  • Masaże w tym masaż bańkami chińskimi i gorącymi kamieniami,
  • Złuszczanie i nawilżanie twarzy,
  • Dobra znajomość preparatów kosmetycznych,
  • Farbowanie brwi i rzęs,
  • Manicure i pedicure,
  • Henna
  • Dyspozycyjność,
  • Praca zespołowa,
  • Cierpliwość,
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby zadbać o każdą z części ciała, aby wyglądać pięknie. Aby ułatwić sobie zadanie pisania CV, kosmetyczka może spojrzeć na ten proces jak na swoją pracę. Każdy element zabiegu jest bardzo istotny, liczy się precyzja i szczegółowość. Podobnie jest z życiorysem: każda jego sekcja i wszystkie zawarte informacje odgrywają kluczową rolę w tworzeniu pięknej całości.

Polacy coraz częściej poświęcają pieniądze na zdrowie i urodę. Wzrasta popularność zabiegów kosmetycznych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Rośnie też popularność salonów kosmetycznych, centrów odnowy i SPA. Choć nowe miejsca pracy pojawiają się często, to coraz więcej osób chce pracować w branży. Właśnie dlatego musisz liczyć się ze sporą konkurencją.

W tym artykule zawarliśmy porady na temat tego, jak napisać doskonały życiorys zawodowy. Omówiliśmy wszystkie sekcje życiorysu i przedstawiliśmy porady na temat tworzenia podania o pracę.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę na stanowisku kosmetyczki, czy też masz duże doświadczenie w kosmetologii – nasze wzory CV kosmetyczki pozwolą ci stworzyć idealną aplikację.

Fakty

Spójrz na fakty dotyczące branży kosmetologicznej:

  • Według portalu pl kosmetyczka zarabia średnio 3 570 złotych brutto miesięcznie. W przypadku kosmetologa stawka jest nieco wyższa i wynosi 4 040 złotych brutto miesięcznie💰
  • Większość kosmetyczek i osób pracujących w kosmetologii to kobiety.
  • Osoby pracujące na etacie w salonie zazwyczaj zarabiają mniej niż osoby pracujące w zawodzie kosmetyczki na samozatrudnieniu.

Wzór CV dla kosmetyczki

CV kosmetyczki – jak je napisać?

Praca kosmetyczki jest bardzo ciekawa i daje spore pole do rozwoju. Istnieje bowiem wiele zabiegów, które kosmetyczka i kosmetolog mogą wykonywać, od masaży, przez manicure, zabiegi na twarz, stopy, skórę… Możliwości są nieskończone.

W tej części artykułu prezentujemy, co powinno znaleźć się w CV kosmetyczki, aby było ono skuteczne i przyciągnęło uwagę rekrutera. Ty znasz się na wykonywaniu zabiegów kosmetycznych dostosowanych do potrzeb i zdrowia pacjentów, my z kolei znamy się na tworzeniu CV. Zaufaj nam, a pomoże ci zdobyć wymarzoną pracę.

Jak powinna wyglądać struktura życiorysu?

💡6 sekund – zaledwie tyle rekruterzy poświęcają każdej aplikacji, która trafia na ich biurko. To bardzo mało, zrób więc wszystko, aby ich uwaga skupiła się na twoim CV kosmetyczki nieco dłużej.

Nawet jeżeli jesteś doświadczoną kosmetyczką, niemal zawsze znajdzie się ktoś z większymi kwalifikacjami lub bogatszym doświadczeniem. Twoje CV kosmetyczki musi więc zawierać wszystkie istotne informacje, ale także być atrakcyjne i przyciągać wzrok.

Tworząc swoje CV, nie pomiń najważniejszych sekcji. Musi się w nim znaleźć nagłówek, nazywany też tytułem, w którym wpiszesz swoje dane kontaktowe. Zaraz pod nim umieść podsumowanie zawodowe ze swoimi najważniejszymi osiągnięciami. Następnie powinny pojawić się sekcje: doświadczenie, wykształcenie oraz umiejętności. Kolejność ich pojawienia się będzie zależała od formatu życiorysu, który wybierzesz. Skuteczny życiorys to taki, który zawiera również dodatkowe sekcje, np. pokazujące twoje zainteresowania, umiejętności komputerowe, języki obce, które znasz, czy też ukończone kursy.

Format CV kosmetyczki

Twój życiorys musi być czytelny i podkreślać twoje najważniejsze umiejętności i największe zalety. Wybierz jeden z trzech możliwych formatów życiorysów:

Format funkcjonalny

To format, w którym doświadczenie zawodowe nie gra aż tak istotnej roli. Ważniejsze są umiejętności, zarówno twarde, jak i miękkie.

Dla kogo?

W tym formacie możesz nieco ukryć “braki” w swoim doświadczeniu zawodowym. Stanowi on więc świetne rozwiązanie dla początkujących osób: zarówno bez żadnego doświadczenia, jak i tych, którzy zmieniają branżę.

Format chronologiczny

Ten format podkreśla przede wszystkim wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

🎁Skorzystaj z porad ekspertów i stwórz życiorys z odwróconym porządkiem chronologicznym. Wówczas jako pierwsze wymienisz swoje najnowsze osiągnięcia i stanowiska. W ten sposób będziesz miał pewność, że pracodawca nie przegapi twoich najważniejszych kwalifikacji.

Dla kogo?

Format chronologiczny to najpopularniejszy układ życiorysu, który zna niemal każdy rekruter i pracodawca. Polecany jest zarówno osobom ze średnim i dużym doświadczeniem, jak i początkującym kandydatom, którzy zdobyli pierwsze doświadczenie na stażu czy praktykach zawodowych.

CV łączone

W takim formacie łączą się cechy układu funkcjonalnego i chronologicznego.

Dla kogo?

Eksperci zalecają, by po taki format sięgali tylko kandydaci z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Przyda się on osobom aplikującym o wyższe stanowiska, np. na szefową SPA czy salonu kosmetycznego.

🎁 Ułatw sobie pracę i wybierz taki wzór CV, który ma format pozwalający ci w najlepszy sposób zaprezentować siebie.

Nagłówek: tytuł życiorysu i dane kontaktowe

Twój życiorys zawodowy powinien zaczynać się od nagłówka, zwanego też tytułem CV. Choć wykonanie tej części zajmie ci najmniej czasu, to nie powinnaś bagatelizować tego zadania.

Jeżeli twoje CV spodoba ci się rekruterowi, zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. W przypadku, gdy twój telefon będzie nieaktualny, lub e-mail będzie miał literówkę, możesz stracić swoją szansę.

Choć dane mogą pojawiać się w dowolnej kolejności, to twoje imię i nazwisko powinno się znaleźć na samej górze życiorysu. W końcu CV jest o tobie. Pogrub lub zwiększ czcionkę, aby dodatkowo wyróżnić taki tytuł.

Poprawne i niepoprawne przykłady nagłówka

👍 Poprawny przykład

Klara Kowalska
545 123 542
klara.kowalska@gmail.com
Ustrzyki


Niepoprawny przykład

Klara Kowalska
989 989 989 domowy 767767767 nr 2 786 980 098
1212słodka292klarinda2882@buziaczek.pl
Ul. Promienista 102
87-090 Ustrzyki
POLSKA


Pierwszy przykład już na pierwszy oka jest czytelny. Pracodawca szybko zauważy wszystkie informacje i bez problemu będzie wiedział, jak się z tobą skontaktować.

W drugim przykładzie zawarto za dużo danych. Przykład jest nieczytelny. Nie ma potrzeby podawania adresu domowego. Sama miejscowość wystarczy. Zapisywanie kraju zamieszkania ma sens tylko wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą.

Zamiast kilku numerów telefonów, podaj jeden, pod którym będziesz dostępny. Zwróć uwagę na e-mail. Jest on chaotyczny. Nawarstwienie liczb sprawia, że jest nieczytelny. Dodatkowo zawiera on nieprofesjonalne zwroty.

Zdjęcie w CV dla kosmetologa – czy należy je umieszczać?

Ze względu na to, że zdania na temat dodawania zdjęć do CV są podzielone, wielu kandydatów nie wie co robić. Choć w niektórych krajach odchodzi się od zwyczaju dodawania zdjęć w podaniu o pracę, to w Polsce praktyka ta nadal jest dość popularna.

W teorii jednak pracodawca nie może zdyskwalifikować kandydata ze względu na brak zdjęcia w CV. W praktyce jednak wielu pracodawców wprost prosi o dodanie zdjęcia do życiorysu. W takim wypadku dodanie fotografii jest rozsądnym pomysłem.

Jeżeli jednak pracodawca nie wspomina o zdjęciu, nie dodawaj go do CV.

📌Porada: Sięgnij po taki szablon CV kosmetyczki, który ma opcję wgrania zdjęcia.

⚠️Twoje zdjęcie musi wyglądać profesjonalnie. Zapomnij o selfie czy zdjęciach z imprezy. Zamiast tego zrób klasyczny portret na gładkim tle sama lub udaj się do profesjonalnego fotografa.


Przykład CV dla kosmetyczki

Doświadczenie zawodowe w CV kosmetyczki

Praca kosmetyczki wymaga nie tylko umiejętności manualnych, ale też wiedzy, którą można zdobyć podczas pracy praktycznej. Im większe doświadczenie, tym większe są twoje szanse na zatrudnienie.

Sekcja z doświadczeniem może wpłynąć także na stawkę, jaką zaproponuje ci pracodawca.

💡Ze względu na dużą konkurencyjność rynku, rekruterzy mają mało czasu na przeglądanie aplikacji.

Zrób więc wszystko, aby szybko i skutecznie przekazać najważniejsze informacje o sobie. Pamiętaj, by w CV zawierać tylko te dane, które są istotne dla stanowiska, o które aplikujesz.

Wymieniając poszczególne stanowiska, pamiętaj, aby zaznaczyć:

  • Nazwę pełnionej funkcji
  • Nazwę firmy, salonu, SPA
  • Okres zatrudnienia.
📌Powyższe informacje to minimum. Możesz mieć pewność, że większość osób ubiegających się o to samo stanowisko, co ty, umieści je w życiorysie. Aby się wyróżnić, opisz też swoje najważniejsze obowiązki i osiągnięcia na danym stanowisku.

Przykłady

Historia zawodowa w życiorysie doświadczonej kosmetyczki

Doświadczenie Kosmetolożka Salon SPA “Odnowa”

2018-obecnie

  • Wykonywałam zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, w tym oczyszczania twarzy.
  • 95% moich klientek było zadowolonych z efektu zabiegów, a 78% z nich, regularnie wracało korzystać z moich usług.
  • Udzielałam porady w zakresie codziennej pielęgnacji skóry.

📌Dane liczbowe to doskonały sposób na to, aby przedstawić swoje osiągnięcia w mierzalny sposób. Dzięki nim pracodawca będzie widział czarno na białym, jakie korzyści możesz przynieść firmie.

Doświadczenie w życiorysie początkującej kosmetyczki

Osoby z niewielkim lub żadnym doświadczeniem zawodowym często nie wiedzą, co wpisać w tę sekcję. Choć prawdą jest, że pracodawcy preferują kandydatów z większym doświadczeniem, to jednak znalezienie pracy bez doświadczenia także jest możliwe.

Nawet jeżeli dopiero zaczynasz w branży kosmetologicznej, możesz wykorzystać tę część życiorysu na swoją korzyść. Nie skupiaj się na tym, że jeszcze nie byłaś zatrudniona na etat, lecz zamiast tego pomyśl o swoich stażach zawodowych czy też praktykach. Być może dorabiałaś na studiach malując paznokcie znajomym lub rodzinie? To także dobre doświadczenie, które można dodać.

👇Oto przykład

Doświadczenie zawodowe

Stażystka
Salon kosmetyczny “Pazurek”
2018-2019

  • Przygotowywałam narzędzia do wykonywania manicure i pedicure, a także dezynfekowałam je przed i po użyciu.
  • Pod nadzorem starszej kosmetyczki wykonałam ponad 100 manicure i pedicure, w tym paznokcie żelowe i hybrydowe.

Większość szkół kosmetycznych wymaga ukończenia określonej godzin praktyk. To idealny sposób na zdobycie doświadczenia. Pierwsza praca często nie jest dobrze płatna, ale pozwala zdobyć niezbędne doświadczenie, a także pozwala na tzw. networking, czyli poznawanie ludzi z branży.

⚠️Pracodawca wie, że jesteś początkującym kandydatem. Nigdy nie wpisuj w tę sekcję “brak”, ponieważ może to zaszkodzić twojej aplikacji. Zamiast tego wymień doświadczenie, nawet najmniejsze, dzięki czemu pokażesz, że jesteś ambitną kandydatką, która zna swoją wartość.

Wykształcenie w CV kosmetyczki – jak je przedstawić?

Oprócz doświadczenia praktycznego w zawodzie kosmetolożki wymaga się wiedzy z różnych dziedzin w tych chemii oraz medycyny. Ważne jest więc, aby w odpowiedni sposób zaprezentować swojemu potencjalnemu szefowi, czego nauczyłaś się w szkole i jaką wiedzę teoretyczną posiadasz.

Tworząc tę sekcję, pamiętaj, żeby dodać następujące informacje:

  • Swój tytuł zawodowy,
  • Nazwę uczelni lub szkoły,
  • Czas trwania nauki.

Przykład

Kosmetologia
Studia Magisterskie
Akademia Medyczna w Warszawie
2015-2017

  • Ukończyłam dodatkowy 30-godzinny kurs z zakresu zabiegów kosmetycznych kosmetykami naturalnymi dla osób po chemioterapii.
  • Otrzymałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.

📌 Jeżeli pracujesz w zawodzie już od jakiegoś czasu, nie musisz aż tak szczegółowo opisywać swojej edukacji. Jednakże osoby, które dopiero zaczynają karierę w branży, mogą to zrobić, aby się wyróżnić i pokazać, że są ambitnymi kandydatkami.

🎁 Zapisuj tylko najwyższy szczebel ukończonej edukacji. Jeżeli skończyłaś studia, nie musisz wspominać o szkole średniej.

napisz CV do kosmetyczki

Umiejętności potrzebne w zawodzie kosmetyczki

Umiejętności to rzecz niezbędna do pracy w gabinecie kosmetycznym. Sekcja z informacjami na temat twoich kompetencji musi obowiązkowo znaleźć się w CV kosmetologa.

Istnieje duże zainteresowanie na pracę w tej branży. Musisz pamiętać, że w celu prowadzenia rekrutacji, wielu pracodawców korzysta z tak zwanych systemów śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy, które sortują wszystkie podania i odrzucają te, które nie mają odpowiednich słów kluczowych.

Jeżeli marzysz o pracy w salonie kosmetycznym czy ekskluzywnym SPA, z pewnością nie chcesz, aby twoje podanie zostało odrzucone, zanim jeszcze trafi do rąk rekrutera. Nie pozwól, by się to stało.

Dokładnie przeczytaj ofertę pracy i zwróć uwagę, jakie umiejętności są wymagane od osoby aplikującej na stanowisko kosmetyczki. To właśnie te kompetencje będą dla ciebie słowami kluczowymi, które powinny znaleźć się w CV.

⚠️Nigdy nie kłam w swoim CV. Jeżeli zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawca szybko może zweryfikować twoje umiejętności. Jeżeli przyłapie cię na kłamstwie możesz stracić szansę na zatrudnienie. Ponadto z pewnością nie chcesz, by twoje klientki ucierpiały ze względu na podawanie fałszywych informacji.

Skuteczne CV kosmetyczki to takie, które zawiera tylko prawdziwe informacje. Nie każdy kandydat ma wszystkie umiejętności, a pracodawca z pewnością tego nie wymaga.

⚠️Zarówno CV, jak list motywacyjny kosmetologa, powinny mieć słowa kluczowe, aby twoja aplikacja nie została odrzucona.

👇Poniżej znajdziesz listę umiejętności, które mogą być niezbędne w pracy kosmetyczki:

Umiejętności twarde:

  • Masaż gorącymi kamieniami,
  • Oczyszczanie twarzy,
  • Zdobienia paznokci,
  • Mezoterapia mikroigłowa,
  • Przestrzeganie zasad higieny pracy,
  • Pielęgnacja dłoni,
  • Obsługa sprzętu do wykonywania zabiegów estetycznych.

Umiejętności miękkie:

  • Pozytywne nastawienie,
  • Cierpliwość,
  • Umiejętność słuchania i komunikowania się,
  • Empatia,
  • Staranność,
  • Wysoka kultura osobista.

Praca kosmetyczki i kosmetolożki wymaga kontaktu z ludźmi. Oprócz umiejętności twardych ważne więc będą też twoje cechy charakteru. Pracodawca musi wiedzieć, czy zadowolenie klientów będzie twoim priorytetem. Doświadczenia w SPA czy salonie kosmetyczne muszą być przyjemne, ważne jest więc, abyś była osobą pozytywnie nastawioną i kontaktową.

📌Zawsze jako pierwsze wymieniaj te umiejętności, które pojawiły się w ogłoszeniu o pracę.

Pamiętaj, że CV kosmetyczki powinno zawierać tylko te kompetencje, które są ważne dla stanowiska, o które się starasz.


Pobierz cv . kosmetyczka

Podsumowanie zawodowe – jak je napisać?

Jeżeli ubiegasz się o stanowisko kosmetyczki, na pewno spotkasz się ze sporą konkurencją. Warto więc wykorzystać każdą okazję, aby wyróżnić się na tle innych aplikujących. Dobrym sposobem będzie stworzenie podsumowania zawodowego.

Podsumowanie zawodowe jest bardzo popularne za granicą, w Polsce jednak nadal niewiele kandydatów je tworzy. Jest to krótki i zwięzły opis twoich najważniejszych osiągnięć i umiejętności.

Ta sekcja powinna znaleźć się na samej górze twojego życiorysu, aby pracodawca od razu ją zauważył. Pamiętaj, aby była bezpośrednia, ale też w interesujący sposób przedstawiała ciebie.

📌Osoby zaczynające w branży powinny przedstawić swoje cele zawodowe.

Oto przykłady podsumowań

👍 Poprawne

Od 5 lat pracuje jako kosmetyczka. Zrozumienie potrzeb klienta jest moim priorytetem, dzięki czemu podczas 2 lat liczba moich stałych klientek wzrosła o 300%. Specjalizuję się w zabiegach w zakresie pielęgnacji dłoni oraz twarzy. W Państwa SPA chcę wykorzystać moją wiedzę z mikrodermabrazji, poszerzając ofertę waszej firmy.


Niepoprawne

Jestem kosmetyczką z pasją. Zajmuje się paznokciami i mam dużo stałych klientek. Chcę pracować w Waszej firmie.


Pierwsze podsumowanie zawiera wiele informacji, które przedstawiają kandydatkę w dobrym świetle. Użyła ona danych liczbowych potwierdzających najważniejsze osiągnięcie. Potencjalny pracodawca może także dowiedzieć się, jak zatrudnienie tej osoby może pozytywnie wpłynąć na firmę.

Niepoprawny przykład nie zawiera wielu informacji. Takie podsumowanie w CV dla kosmetyczki z pewnością nie przekona pracodawcy do zatrudnienia aplikującej osoby.

Dodatkowe sekcje w CV dla kosmetyczki

W swoim CV kosmetyczka powinna wykorzystać każdą możliwą przestrzeń, aby zachwycić rekrutera. Dobrym sposobem, aby to zrobić, jest dodanie sekcji, w których wyróżnisz swoje specjalne umiejętności. Mogą to być języki obce, ukończone kursy, umiejętności komputerowe, a nawet zainteresowania.

Także w tym przypadku musisz pamiętać, że CV i list motywacyjny powinny zawierać tylko te informacje, które są adekwatne dla pracy, o którą się starasz.

Ukończone kursy

Praca kosmetyczki jest ciekawa, ale wymaga też ciągłego rozwoju. Na rynku pojawiają się nowe produkty, styl ciągle się zmienia, a technologia kosmetyczna, podobnie jak i inne, nieustannie pędzi do przodu. Pokaż swojemu potencjalnemu pracodawcy, że jesteś osobą ambitną, która stawia na rozwój, przedstawiając ukończone kursy doszkalające i szkolenia.

Oto kilka przykładowych kursów, które mogą ci pomóc, jeżeli starasz się o pracę w salonach kosmetycznych:

  • Mezoterapia mikroigłowa,
  • Pielęgnacja urody i podkreślanie naturalnego piękna,
  • Eksfoliacja kwasami,
  • Kurs podologiczny,
  • Przestrzeganie norm bezpieczeństwa i zasady higieny pracy,
  • Wypełniacze – kwas hialuronowy,
  • Makijaż permanentny.

Aby potwierdzić informacje zawarte w tej sekcji, dodaj nazwę certyfikatu i instytucję, która go wydała. Pamiętaj, że pracodawca może zażądać pokazania takich dokumentów aplikacyjnych podczas rozmowy o pracę.

Języki

Języki, które znasz, wpływają na szansę na zatrudnienie, a także na stawkę, jaką może zaoferować pracodawca. Jeżeli szukasz pracy w ekskluzywnym SPA lub salonie kosmetologicznym, możliwe jest, że potencjalny szef doceni kandydatów znających język obcy.

Pokaż przyszłemu pracodawcy, że znasz języki, tworząc dodatkową sekcję. Możesz też wpisać znajomość języków do umiejętności, ale jeżeli w ofercie pracy język obcy pojawia się jako wymóg do zatrudnienia, najlepiej jest stworzyć osobną część. W ten sposób będziesz mieć pewność, że pracodawca nie przeoczy tej informacji.

Nie jesteś pewna, jak dodać informacje o znajomości języków w swoim CV? Przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy ten proces krok po kroku.

Porady, jak ulepszyć swoje CV

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak stworzyć profesjonalny życiorys. Skorzystaj z naszego profesjonalnego kreatora, a także szablonów CV, aby ułatwić sobie to zadanie. Pamiętaj, że dobre CV to takie, które nie zawiera żadnych błędów. Sprawdź więc, czy wszystkie twoje dane są aktualne, a także czy w tekst nie wkradły się literówki lub błędy.

⚠️Praca w gabinetach kosmetycznych wymaga precyzji. Jeżeli potencjalna szefowa zauważy, że twoje CV zawiera błędy, może odrzucić twoje podanie o pracę.

Co napisać w liście motywacyjnym kosmetyczki?

Do swojego CV kosmetyczka może dołączyć list motywacyjny kosmetyczki. Warto to zrobić, nawet jeżeli pracodawca nie wymaga tego w ofercie pracy. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji, pokażesz, że jesteś ambitna, i potrafisz zrobić nieco więcej niż tylko wymagane minimum.

List motywacyjny kosmetyczki przyda się w szczególności osobom z małym doświadczeniem zawodowym. Dzięki niemu możesz zaprezentować swoją unikatową osobowość, cele zawodowe i przekonać, że to właśnie ty zasługujesz na bycie zatrudnioną.

Jak napisać CV dla kosmetyczki – podsumowanie

Z pewnością już wiesz, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny. Poniżej przypominamy najważniejsze punkty z tego artykułu.

  • Sięgnij po wzór CV, aby stworzyć życiorys bez problemu, szybko i skutecznie.
  • Profil zawodowy to idealny sposób na wyróżnienie twojej aplikacji.
  • Skuteczne CV będzie miało dodatkowe sekcje.
  • CV i list motywacyjny muszą zawierać odpowiednią klauzulę. CV bez niej nie będzie mogło być rozpatrzone.

cv kosmetyczki

Skorzystaj z naszego kreatora CV i wzorów listów motywacyjnych, aby napisać podanie, które zachwyci rekrutera. Przejrzyj naszą stronę, aby znaleźć podobne artykuły zawierające więcej porad, które pomogą ci zdobyć wymarzoną pracę.

FAQ

Czy warto dołączać portfolio do CV dla kosmetyczki?

Praca kosmetyczki musi być estetyczna. Jeżeli ozdabiałaś paznokcie, wykonywałaś depilację, regulacje brwi i inne zabiegi i posiadasz fotografię z efektami, tzw. przed i po, koniecznie zbuduj portfolio i dodaj je do swojego CV. Nic nie przekona pracodawcy lepiej niż wizualne efekty twojej pracy.

Czy kosmetyczka musi ukończyć uczelnię wyższą, aby pracować w branży?

Nie, w przypadku kosmetyczek konieczne jest ukończenie szkoły zawodowej, technikum lub specjalistycznego kursu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kosmetologów.

Kosmetolożka wykonuje pracę z pogranicza medycyny i pracy kosmetyczki. Aby wykonywać taki zawód, musisz ukończyć studia kosmetologiczne co najmniej na poziomie licencjackim. Takie studia zazwyczaj odbywają się na uniwersytecie medycznym. Studenci mogą dodatkowo wybrać specjalizacje, na przykład:

  • Podologia,
  • Technologia produktu kosmetycznego,
  • Kosmetologia anti-aging,
  • Wizaż i stylizacja.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV