Przykłady CV kierowcy tira

Zanim wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne do rekrutera, musisz sprawić, aby twoje CV kierowcy tira było perfekcyjne. Z dopracowanym dokumentem przedstawisz swoje doświadczenie, wykształcenie i umiejętności w atrakcyjny sposób. Co więcej, dobrze napisane CV dla kierowcy tira pozwoli ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Gotowy wzór CV dla kierowcy tira

Karol Wąs

Zawodowy kierowca tira
Poznań
656 454 343
karolwąs@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od dziesięciu lat pracuję na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego. Ponad 95% moich ekspedycji dotarło na czas, dzięki czemu firma zaoszczędziła około 200 000 złotych. W Państwa firmie chcę rozwijać swoje umiejętności przeprowadzając ekspedycje międzynarodowe.

Doświadczenie

Kierowca tira
Firma XYZ
2010-2020

 • Przeprowadziłem ponad 2000 ekspedycji w kraju i w Czechach.
 • W 95% przypadkach dotarłem na ustalone miejsce na czas.

Kierowca autobusu

MPK Poznań
2009-2010

 • Byłem odpowiedzialny za sprawny przepływ pasażerów.
 • Ponad 98% moich kursów odbyło się na czas.

Wykształcenie

Technikum Samochodowe
Specjalizacja: mechanik samochodowy
2005-2009

Umiejętności

 • Naprawa usterek w samochodach ciężarowych,
 • Poszanowanie uczestników ruchu drogowego,
 • Bezkolizyjna jazda,
 • Dokumentowanie czasu pracy,
 • Planowanie czasu przejazdu między przystankami,
 • Komunikatywność,
 • Cierpliwość,
 • Dokładność.

Jako zawodowy kierowca wiesz, jak ważne jest, aby każdy tir dojechał na miejsce o właściwej porze. Może to wpłynąć nawet na całą operację logistyczną. Podobnie jest z CV zawodowego kierowcy tira – jeżeli jakaś część dokumentu jest w nieodpowiednim miejscu lub jej brakuje, może to wpłynąć negatywnie na całe podanie o pracę.

Chcesz stworzyć CV, które powali na kolana rekruterów? Jesteś w dobrym miejscu. Skorzystaj z naszych wzorów, a stworzysz swoją aplikację w mgnieniu oka. Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać każdą z sekcji życiorysu krok po kroku. Znajdziesz tu praktyczne porady ekspertów, dzięki którym twoje CV będzie o wiele lepsze niż CV konkurencji.

Fakty na temat pracy na stanowisku kierowcy tira

cv kierowcy tira

Oto kilka faktów na temat pracy na stanowisku kierowcy tira:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń kierowca tira może liczyć na średnią miesięczną pensję w wysokości 4 770 złotych brutto.
 • 25% badanych zarabia powyżej 6 290 złotych brutto miesięcznie.
 • Na zarobki wpływa staż pracy, wielkość firmy i miejsce zatrudnienia.
 • Zaledwie 2% osób pracujących w branży to kobiety.
 • Jeżeli jesteś zainteresowany pracą kierowcy autobusu, możesz liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 4 430 złotych brutto.

CV kierowcy – jakie elementy są niezbędne?

Praca kierowcy jest wymagająca, jednak sporo osób się o nią ubiega. W związku z tym, musisz stworzyć takie CV, które wyróżni cię na tle konkurencji. Skorzystaj z naszych przykładowych życiorysów zawodowych i wzorów listów motywacyjnych, aby stworzyć idealną aplikację.

Oto kilka porad, które mogą pomóc ci wyróżnić swoje CV kierowcy:

 • Dostosuj format CV do swojego doświadczenia.
 • Przed wysłaniem życiorysu, zawsze zaktualizuj go, uwzględniając pracę, o którą się ubiegasz. W ten sposób pracodawca zobaczy, że jesteś ambitnym kandydatem, któremu zależy na tym, żeby pracować właśnie dla niego.
 • Użyj wzorów CV, aby mieć pewność, że twoje podanie zawiera wszystkie najważniejsze sekcje.
⚠️ Średnio rekruterzy poświęcają każdemu CV sześć sekund. Zrób wszystko, aby ich wzrok zatrzymał się na twoim podaniu nieco dłużej.

Układ w życiorysie kierowcy

Idealny format życiorysu to taki, który podkreśla twoje najlepsze cechy. Istnieją trzy formaty, czy też układy, spośród których możesz wybrać:

Chronologiczny

W tym układzie podkreślona jest historia zatrudnienia. Właśnie dlatego eksperci polecają go osobom z dużym lub średnim doświadczeniem, ale jako że ten układ jest rozpoznawany przez pracodawców, może sprawdzić się też w przypadku początkujących kandydatów, którzy ukończyli pierwszy staż zawodowy.

🎁Zapisz swoje doświadczenie i wykształcenie używając odwróconego porządku chronologicznego, niezależnie od tego, jaki format życiorysu wybierzesz. W ten sposób pracodawca w pierwszej kolejności zobaczy twoje najważniejsze osiągnięcia i najbardziej adekwatne doświadczenie.

Funkcjonalny

Ten format jest idealny dla osób zmieniających branżę lub początkujących kandydatów. Najważniejsze są tutaj umiejętności, a historia zatrudnienia schodzi na drugi plan, dzięki czemu można w nim nieco ukryć braki w praktycznym doświadczeniu.

Mieszany

Ten układ to połączenie cech dwóch poprzednich. Eksperci ds. zatrudnienia polecają go jedynie osobom o naprawdę pokaźnym doświadczeniu. Przyda się w przypadku osób ubiegających się o stanowisko kierownicze.

🎁Wybierz taki wzór CV, który będzie miał format odpowiadający twojemu doświadczeniu.

Struktura życiorysu kierowcy

W zawodzie kierowcy możesz spotkać się ze sporą konkurencją, w szczególności w przypadku większych firm, które prowadzą międzynarodowe ekspedycje i które oferują lepsze pensje. Upewnij się więc, że w twoim CV kierowcy zawarłeś wszystkie niezbędne części, czyli:

 • Nagłówek, gdzie umieścisz swoje dane kontaktowe;
 • Podsumowanie życiorysu, czyli miejsce, w którym w krótki sposób omówisz swoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenie;
 • Historię zatrudnienia;
 • Wykształcenie;
 • Umiejętności (twarde i miękkie).

Powyższe części to oczekiwane minimum. Jeżeli naprawdę chcesz zaimponować pracodawcy, postaraj się stworzyć też dodatkowe sekcje, np. przedstawiające twoje umiejętności informatyczne, znajomość języków obcych, ukończone kursy itp.

Czytaj dalej ten artykuł, aby zobaczyć, w jaki sposób napisać poszczególne sekcje.

Jak stworzyć nagłówek w CV kierowcy

Nagłówek to ta część życiorysu, w której przedstawiasz swoje imię i nazwisko oraz podajesz dane kontaktowe. Jest to jedna z najprostszych do napisania sekcji. Pamiętaj jednak, by poświęcić jej wyjątkową uwagę, ponieważ może odegrać kluczową rolę podczas procesu zatrudniania.

Ta część powinna znaleźć się na samej górze CV kierowcy. Rozpocznij ją od podania swojego imienia i nazwiska. Aby je wyróżnić, użyj większej czcionki lub pogrubienia. Następnie w dowolnej kolejności wymień swoje dane kontaktowe: e-mail, telefon, miejsce zamieszkania i ewentualnie link do profilu na LikedIn. Możesz także dodać swój tytuł zawodowy.

⚠️Zanim wyślesz swoje podanie, zweryfikuj, czy w nagłówku nie ma żadnych błędów. Jeżeli twój numer telefonu będzie nieaktualny albo w e-mailu znajdzie się literówka, rekruter nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a ty stracisz szansę na zatrudnienie.

Poprawny przykład
Klara Kowalska

Kierowca autobusu miejskiego

767 565 545

klarakowalska@gmail.com

Łódź


Niepoprawny przykład

Klara Kowalska

Kierowca

45454532 domowy 76761221, drugi 878676543

121klara8121słodkajakmiód1132@gmail.com

ul. Ładna, Łódź

Numer domu 12

Polska


Wszystkie dane w pierwszym przykładzie są dobrze widoczne. Kandydatka oddzieliła trzy cyfry w numerze spacją, dzięki czemu stał się on bardziej czytelny. Adres e-mail wygląda profesjonalnie, a wyróżnione imię i nazwisko z pewnością zwrócą uwagę potencjalnego szefa.

Drugi przykład zawiera zbyt wiele danych. Zamiast kilku numerów telefonów, podaj jeden, pod którym będziesz dostępny. Nie podawaj dokładnego adresu zamieszkania. Nazwa kraju powinna pojawić się wyłącznie, jeżeli starasz się o pracę za granicą. Zwróć też uwagę na e-mail: przez chaotycznie zapisane cyfry jest on mało czytelny, a do tego zawiera nieprofesjonalne zwroty.

📌Twój adres e-mail powinien wyglądać bardzo profesjonalnie. Najlepiej jest go stworzyć ze zbitki imienia i nazwiska.

cv kierowcy tira

Zdjęcie w CV kierowcy – tak czy nie?

Ten kontrowersyjny temat spędza sen z powiek wielu kandydatom. Czy nadal w dobrym tonie jest dodanie zdjęcia do swojego podania o pracę? Za granicą wiele firm odchodzi od tej praktyki, aby, świadomie lub nie, nie dyskryminować kandydatów. W Polsce jednak możesz nadal spotkać się z ogłoszeniami o pracę, w których pracodawca prosi o dodanie fotografii.

Wówczas jej umieszczenie w CV kierowcy zawodowego ma sens. W innym przypadku, lepiej nie dodawać zdjęcia w CV.

⚠️Pamiętaj, że tworzysz profesjonalne CV. Nie dodawaj więc do niego zdjęć z imprezy czy selfies. Zamiast tego udaj się do fotografa i wykonaj prosty portret. Pamiętaj, aby ubrać się adekwatnie do stanowiska, na które aplikujesz. W przypadku kierowców tira może to być tzw. smart casual.

📌Sięgnij po taki szablon CV, który ma opcję wgrania zdjęcia.

Podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe rzadko pojawia się w CV polskich kandydatów, a to błąd. To idealny sposób na zwrócenie uwagi rekrutera. Dobrze napisany profil zawodowy może pomóc ci pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają większe doświadczenie lub lepsze wykształcenie.

Musisz opisać w nim w zwięzły, ale atrakcyjny sposób swoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenia.

📌Podsumowanie zawodowe znajdzie się na górze życiorysu, tuż pod nagłówkiem. Eksperci radzą jednak, by jego napisanie zostawić sobie na sam koniec. W ten sposób świeżym okiem spojrzysz na swoje CV i łatwiej będzie ci zwięźle i atrakcyjnie opisać swoją karierę kierowcy zawodowego.

Spójrz na poniższe przykłady podsumowania CV dla kierowcy:

POPRAWNIE👇

Od ponad ośmiu lat pracuję jako zawodowy kierowca samochodu ciężarowego. Wielokrotnie otrzymałem nagrodę pracownika roku za moje sukcesy w zarządzaniu ekspedycją. Ponad 95% prowadzonych przeze mnie ekspedycji zakończyło się sukcesem. W Państwa firmie chcę rozwijać swoją karierę w transporcie międzynarodowym.


NIEPOPRAWNIE👇

Umiem prowadzić tir. Mam prawo jazdy kat. B i C. Chcę pracować w Państwa firmie.


Z pewnością zauważyłeś, że mimo tego, że pierwszy przykład jest zwięzły, możemy dowiedzieć się z niego wielu imponujących faktów na temat kariery tego kierowcy ciężarówki. Dodatkowo pojawiły się również dane liczbowe, które potwierdzają osiągnięcia kandydata, a także cele zawodowe, które wiąże on z nową firmą.

Drugi przykład z kolei jest za krótki i nie ma w nim żadnych informacji, które sprawiłyby, że kandydat zyska przewagę nad innymi. Źle napisane podsumowanie zawodowe może nawet sprawić, że nie przejdziesz do etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

📌Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, zamiast podsumowania zawodowego możesz przedstawić swoje cele zawodowe.

Doświadczenie zawodowe i jak je opisać

W pracy kierowcy w dużej mierze liczy się doświadczenie. Na jego podstawie pracodawca zdecyduje, czy warto cię zatrudnić. Pamiętaj też, że niektóre firmy proponują wyższe stawki osobom, które pracują na stanowisku kierowcy od dłuższego czasu. Przedstaw swoją historię zatrudnienia w jak najlpeszy sposób.

Przy każdym stanowisku, które wymieniasz, pamiętaj, aby zawrzeć informacje o:

 • Nazwie stanowiska,
 • Nazwa firmy,
 • Czasie, w którym wykonywałeś pracę.

W swoim CV kierowca z pewnością umieści te dane. Aby wyróżnić się na tle innych, stwórz profesjonalne CV, które będzie także zawierało informacje o twoich najważniejszych osiągnięciach i obowiązkach.

Oto przykłady.

cv kierowcy tira

Historia zatrudnienia w CV osoby, która w zawodzie kierowcy pracuje od dawna

Kierowca tira

Korporacja ABC

2012-2020

 • 90% moich ekspedycji dotarło do destynacji na czas.
 • Przez osiem lat zatrudnienia nie miałem ani jednej kolizji.
 • Współpracowałem z pracownikami magazynów w celu usprawnienia ekspedycji, co zaowocowało oszczędnościami w wysokości 100 000 złotych.

Sekcja z doświadczeniem zawodowym kierowcy tira z niewielką historią zatrudnienia

Nie ma wątpliwości, że pracodawcy najbardziej cenią osoby z doświadczeniem. Pamiętaj jednak, że każdy od czegoś zaczynał, a ty możesz wykorzystać tę sekcję na swoją korzyść. Zastanów się nad stażami, praktykami, pracami dorywczymi, a nawet wolontariatami, jakie zrealizowałeś i zapisz je w tej sekcji, aby pokazać, że jesteś ambitnym kandydatem, który nie boi się wyzwań.

Kierowca dostawczaka – stażysta

Firma ABC

2019-2020

 • Pomagałem w znakowaniu i segregowaniu paczek, przyspieszając czas dostawy.
 • Pod nadzorem kierowcy z wieloletnim doświadczeniem, uczyłem się jazdy ciężarówką w trudnych warunkach pogodowych.

Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, być może będziesz musiał zacząć od stażu lub praktyk. Pamiętaj, że choć w pierwszej pracy raczej nie zarobisz dużych pieniędzy, to z pewnością zdobędziesz cenne doświadczenie i kontakty, które pomogą ci w zdobyciu kolejnej posady.

Wykształcenie w CV

Niezależnie od tego, czy chcesz zostać kierowcą autobusu, czy też jesteś kierowcą samochodów ciężarowych, który chce zacząć nadzorować ekspedycję, w twoim CV nie może zabraknąć części zawierającej opis twojej edukacji.

Mimo tego, że praca kierowcy tira nie wymaga formalnego wykształcenia, pracodawcy mogą chętniej zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną osoby z kierunkowym wykształceniem.

Ubiegając się o stanowisko kierowcy, pamiętaj, aby ta sekcja zawiera następujące informacje:

 • Stopień naukowy lub nazwa zdobytego tytułu zawodowego,
 • Nazwa szkoły,
 • Okres nauki.

Przykład sekcji z wykształceniem w CV kierowcy

Logistyka – licencjat

Uniwersytet Warszawski

2012 – 2015

 • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
 • Byłem przewodniczącym koła naukowego.

Jeżeli masz już spore umiejętności zawodowe i historię zatrudnienia, nie musisz tak dokładnie opisywać swojej edukacji. W przypadku początkujących kandydatów, warto jednak wspomnieć o wszystkich swoich osiągnięciach. Pracodawca z pewnością doceni kandydatów, którzy byli ambitni.

📌W tej części umieszczaj najwyższy stopień edukacji. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy np. posiadasz tytuł naukowy niezwiązany z logistyką, ale ukończyłeś zespół szkół samochodowych. Wówczas wymień też tę szkołę, która jest adekwatna do posady, o którą się ubiegasz.

Skuteczne CV – jakie umiejętności powinny się w nim znaleźć?

W swoim CV kierowca musi przedstawić posiadane umiejętności, nie tylko dlatego, żeby zaprezentować pracodawcy, co potrafi. Sekcja z kompetencjami jest szczególnie ważna podczas procesu rekrutacji.

W celu prowadzenia rekrutacji większe firmy i rekruterzy korzystają z tzw. systemów śledzenia kandydatów. Te specjalne programy skanują nadesłane podania i weryfikują, czy zawierają one odpowiednie słowa kluczowe. Jeżeli nie – po prostu odrzucają takie podania. Z pewnością nie chcesz, by twoje CV trafiło do kosza, zanim w ogóle wyląduje na biurku rekrutera.

Pamiętaj jednak, że słowa kluczowe można znaleźć w ofercie pracy. Przeczytaj ją dokładnie i zweryfikuj wymienione umiejętności. W swoim CV kierowca musi wymienić właśnie te umiejętności i postarać się, by były zapisane dokładnie tak, jak w podaniu o pracę. Na przykład, jeżeli pracodawca prosi o “umiejętność komunikacji” nie pisz “komunikatywny”.

⚠️Nigdy nie kłam w swoim CV. Jeżeli twój życiorys będzie zbyt “idealny”, wzbudzi podejrzenia rekrutera. Na rozmowie rekrutacyjnej z pewnością pracodawca zweryfikuje twoje faktyczne kompetencje.

cv kierowcy tira

Umiejętności w CV kierowcy ciężarówki

W pierwszej kolejności wymieniaj te swoje umiejętności, które pracodawca podał w ogłoszeniu o pracę. Choć posiadanie prawa jazdy wydaje się być oczywistą umiejętnością, jeżeli ubiegasz się o pracę w tej branży, to koniecznie wymień ją w swoim CV, bo może to być słowo kluczowe.

Przykłady umiejętności twardych:
 • Prawo jazdy kat. B, C…
 • Prowadzenie różnych modeli autobusów
 • Transport ciężki
 • Rozwój biznesu
 • Umiejętność prostych napraw technicznych
 • Prowadzenie pojazdów w trudnych warunkach pogodowych
 • Prowadzenie samochodów dostawczych po wąskich jezdniach
 • Umiejętność pracy z dostawami
Umiejętności miękkie:
 • Cierpliwość
 • Punktualność
 • Dobre zarządzanie czasem
 • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów
 • Umiejętność skupienia się podczas wykonywania monotonnych czynności

Mimo że umiejętności twarde odgrywają największą rolę podczas prowadzenia pojazdów, na danym stanowisku pracodawca może wymagać od kandydatów także umiejętności miękkich. Będą one miały szczególne znaczenie w przypadku stanowisk, które wymagają współpracy z innymi ludźmi, na przykład rozwożenie paczek z magazynu. Pracodawca musi wiedzieć, że twoja osobowość pozwala też na długie godziny samotnej jazdy.

Czym jeszcze zaimponować pracodawcy jako dobry kierowca?

Twój życiorys zawodowy będzie jednym z wielu. Musisz więc zrobić wszystko, aby wyróżnił się na tle innych. Dobrym sposobem na to, jest przedstawienie dodatkowych sekcji. Mogą to być na przykład:

 • Zainteresowania,
 • Znajomość języków obcych,
 • Ukończone kursy,
 • Znajomość programów komputerowych.
🎁 W swoim CV umieszczaj tylko te informacje, które mają znaczenie dla pracy, o którą się ubiegasz.

Umiejętności informatyczne

Obsługa komputera i programów informatycznych jest coraz częściej wymaga od pracowników. Mogą to być proste programy, na przykład te wchodzące w skład pakietu Microsoft Office, ale także bardziej skomplikowane, na przykład te do inwentaryzacji magazynów.

Pracodawca z pewnością doceni też twoją znajomość programów do nawigacji i GPS.

Kursy

Prawo jazdy to oczywiście podstawowy dokument, który powinien posiadać każdy kierowca. Jednak odpowiednie szkolenie czy kurs mogą pomóc ci dostać pracę. Miej pewność, że pracodawca nie pominie informacji o nich, umieszczając je w osobnej sekcji CV. W swoim podaniu możesz na przykład wspomnieć o następujących kursach:

 • Bezkolizyjna jazda.
 • Prowadzenie pojazdów w ekstremalnych warunkach pogodowych.
 • Naprawa samochodów.

Znajomość języków obcych

Według badań, na polskim rynku osoby władające co najmniej jednym językiem obcym mają większe szanse na zdobycie pracy. Co więcej, znajomość języka obcego może wpłynąć też na proponowaną pensję.

Znajomość języka możesz wpisać w sekcji z umiejętnościami. Jednak jeżeli ubiegasz się o pracę w międzynarodowej korporacji, będziesz regularnie prowadził samochód za granicą lub pracodawca podał znajomość konkretnego języka jako obowiązkowy warunek zatrudnienia, lepiej stworzyć w tym celu osobną sekcję.

Jeżeli zdałeś oficjalny kurs i posiadasz certyfikat, koniecznie dodaj je do swojego CV. Oto przykłady certyfikatów językowych:

 • IELTS lub TOEFL dla języka angielskiego,
 • Goethe Zertifikat potwierdzający znajomość niemieckiego,
 • DELF dla francuskiego.

Zajrzyj do tego artykułu, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dodawania umiejętności językowych do CV.

Spraw, by twój życiorys zwalał z nóg

Oto kilka dodatkowych porad, które sprawią, że twoje CV będzie jeszcze lepsze:

Przedstaw referencje

Poprzedni pracodawcy mogą wystawić ci list referencyjny, który pokaże, że byłeś doskonałym pracownikiem. Dołącz go do swojego podania, aby zachwycić rekruterów.

cv kierowcy tira

Sprawdź błędy

Przed wysłaniem swojego podania, zawsze dokładnie sprawdzaj, czy nie ma w nim żadnych błędów. W przypadku bardziej restrykcyjnych pracodawców, możesz stracić swoją szansę na zatrudnienie nawet przez literówkę. Poproś znajomego, aby spojrzał na twoje CV i list motywacyjny świeżym okiem i pomógł ci w wyłapaniu błędów.

Napisz list motywacyjny kierowcy tira

Niektórzy pracodawcy w ogłoszeniu o pracę piszą, że oczekują od kandydata CV wraz z listem motywacyjnym. Wówczas nie ma wątpliwości, że należy go dołączyć do podania.

Jednak list motywacyjny kierowca powinien dodać także wtedy, kiedy w ogłoszeniu pracodawca nie mówi o nim wprost. Pisząc taki list będziesz miał więcej miejsca na rozwinięcie informacji zawartych w CV. Co więcej, pokażesz pracodawcy, że jesteś gotowy do działania i umiesz się wykazać.

Sięgnij po kreator CV

Szablony CV i nasz kreator to świetny sposób na to, aby stworzyć idealne podanie w szybki i łatwy sposób. Dzięki nim nie będziesz musiał martwić się, że w twojej aplikacji czegoś brakuje. Co więcej, będzie ona wyglądać estetycznie, a w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość szybkiej edycji i dostosowania do pracy, o którą się ubiegasz - w twoim przypadku - do pracy kierowcy.

CV dla zawodowego kierowcy tira – podsumowanie

Po przeczytaniu naszego artykułu powinieneś wiedzieć, jak stworzyć CV i list motywacyjny, który zachwyci rekruterów. Na koniec podsumujmy najważniejsze informacje:

 • Skorzystaj ze wzoru CV, aby mieć pewność, że w twoim życiorysie niczego nie brakuje.
 • Dobrze napisany profil zawodowy pozwoli ci się wyróżnić na tle nawet bardziej doświadczonych kandydatów.
 • Pamiętaj, aby zaznaczyć, jaką kategorię prawa jazdy posiadasz.
 • Zawsze podawaj tylko te informacje, które są adekwatne dla pracy, o którą się starasz.
 • Dołącz do swojego CV list motywacyjny, aby pokazać, że jesteś proaktywnym kandydatem.
 • Dodaj aktualną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych, aby pracodawca mógł się z tobą skontaktować.

Zajrzyj na naszą stronę, na której znajdziesz praktyczne porady na temat tworzenia podania o pracę. Przejrzyj bogatą ofertę wzorów CV dla kierowcy tira i wybierz taki, który odpowiada twoim potrzebom i preferencjom.

FAQ

Jakich jeszcze dokumentów może wymagać ode mnie pracodawca?

Oprócz listu motywacyjnego i CV, ze względu na charakter pracy, przyszły szef może wymagać od ciebie dodatkowych dokumentów. Bardzo często pracodawcy proszą o aktualne zaświadczenie o niekaralności. Jeżeli będziesz pracować z żywnością, możesz zostać poproszony o wyrobienie aktualnej książeczki sanepidu. W przypadku kierowców, którzy będą wyjeżdżać za granicę, pracodawca może poprosić o certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego.

Czy muszę ukończyć konkretną szkołę, aby zostać kierowcą?

Nie, ukończenie konkretnej szkoły nie jest wymagane, ale pracodawca będzie prosił o świadectwo kwalifikacji zawodowych i może zweryfikować ukończone przez ciebie kursy. Co więcej, choć możesz zostać kierowcą ciężarówki bez ukończenia konkretnej szkoły, pracodawca może przychylniej spojrzeć na kandydatów z wykształceniem logistycznym. Większą szansę będą mieć także kandydaci, którzy ukończyli technikum samochodowe oraz tacy, którzy znają się na naprawie usterek w samochodzie.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV