Napisz idealne CV kasjera sprzedawcy – kompletny przewodnik

Aby być efektywnym kasjerem, musisz przykładać wagę do szczegółów, reagować szybko i posiadać umiejętności z zakresu komunikacji i przekonywania. Ponadto, na stanowisko kasjera czy kasjerki aplikuje wielu innych kandydatów.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV – sprzedawca kasjer

Anna Kruk

Kasjerka
Płock
222 122 112
anna.kruk@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Specjalizuję się w handlu detalicznym. Od czterech lat pracuję jako kasjerka w sklepie odzieżowym ABC. Doskonała obsługa klientów to  mój cel, czego dowodem jest 100% zadowolenie klientów z moich usług. Ukończyłam kurs “Znajomość technik sprzedaży” i dzięki zdobytym nowym umiejętnością zwiększyłam sprzedaż indywidualną o 25%.

Doświadczenie Kasjerka

Sklep odzieżowy ABC
Płock
2019-2022

 • Zwiększyłam sprzedaż o 25%.
 • Słuchałam potrzeb klientów i doradzałam im w sprawie doboru odpowiedniego ubioru.
 • Nadzorowałam pracę 3 stażystów.

Wykształcenie

Technikum Handlowe
Profil: sprzedaż detaliczna
Płock
2015-2018

Umiejętności

 • Obsługa kasy fiskalnej
 • Biegła obsługa komputera (wymień programy)
 • Obsługa terminali płatniczych
 • Przyjmowanie reklamacji
 • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z klientami
 • Umiejętności negocjacyjne
 • Umiejętność pracy w stresujących sytuacjach

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, będziesz musiał pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na oferowane stanowisko. Ale w jaki sposób to zrobić? Jeżeli chcesz być o krok przed konkurencją, musisz napisać efektywne i wyjątkowe CV kasjera/sprzedawcy. Ale od czego zacząć?

Nasz artykuł został stworzony po to, aby poprowadzić cię przez proces pisania najlepszego życiorysu zawodowego.

📌Pamiętaj, że przykładowe CV sprzedawcy kasjera, które znajdziesz w Internecie powinno być wyłącznie inspiracją do napisania twoich dokumentów aplikacyjnych. Twoje CV i list motywacyjny muszą być adekwatne i spersonalizowane z uwzględnieniem oferty pracy, a także twoich indywidualnych kwalifikacji.

Fakty na temat pracy kasjera

Za moment przejdziemy do omówienia tego, jak napisać CV na stanowisko sprzedawcy. Najpierw jednak przypatrzmy się kilku faktom na temat pracy kasjerów:

 • Według portalu pl średnia miesięczna pensja brutto dla sprzedawców kasjerów wynosi 3 390 złotych.
 • Tylko 24% osób zatrudnionych na tym stanowisku to mężczyźni.
 • Kasjerzy, którzy są także kierownikami lub zastępcami kierowników sklepu, mogą liczyć na pensję nawet do 7840 złotych brutto na miesiąc.
 • Wysokość zarobków zależy przede wszystkim od stażu pracy i miejsca, w którym pracownik jest zatrudniony.

Jak ustrukturyzować CV sprzedawcy?

Jako kasjer, będziesz musiał pomagać klientom w wielu różnych miejscach, takich jak sklepy detaliczne, restauracje, kasy w marketach. Będziesz musiał robić to w profesjonalny sposób.

cv kasjera sprzedawcy

My już wiemy, że znasz się na obsłudze kasy, ale czy twój rekruter to wie?

W związku z tym, aby wybić się z rosnącej konkurencji, będziesz potrzebować doskonałego CV kasjera, które pomoże ci się wyróżnić.

Aby treść twojego życiorysu była nieskazitelna, ale też praktyczna, będziesz musiał nadać dokumentowi silną strukturę i układ poprzez podzielenie tekstu na mniejsze sekcje.

Oto lista sekcji, które powinieneś zawrzeć w życiorysie kasjera. W tym artykule szczegółowo omówimy je wszystkie.

 • Sekcja podsumowanie zawodowe
 • Historia zatrudnienia/Doświadczenie zawodowe
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami

Wybierz najlepszy format dla swojego CV na stanowisko sprzedawcy kasjera

Kasjerzy zazwyczaj pracują w różnych miejscach, gdzie sprzedawane są towary lub usługi, na przykład na stacjach paliw, w sklepach z żywnością oraz innych detalicznych sklepach. Wielu ludzi szuka pracy w takich miejscach.

Każdy kandydat stara się pokazać w lepszym świetle niż inni, prezentując swoje kwalifikacje i ekspertyzę.

Pierwszym ważnym krokiem podczas tworzenia CV jest wybranie efektywnego formatu twojego życiorysu zawodowego. To pomoże ci pokonać konkurencję podczas szukania pracy.

💡Menedżerowie ds. zatrudnienia, szukając kandydatów pasujących na dane stanowisko, poświęcają średnio tylko 6 sekund na każde podanie, które otrzymują.

Ze względu na tak krótki czas, tak istotne jest zrozumienie, że twoje CV musi zawierać treści, które są zarówno zwięzłe, jak i łatwe do odczytania.

Właściwe formatowanie zapewnia strukturę twojemu CV i sprawi, że będzie ono napisane tak, aby wywrzeć wpływ na czytelniku i będzie wyglądać profesjonalnie.

Jeżeli chodzi o efektywny życiorys zawodowy, oto krótka lista najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać:

 • Uaktualnij swoje CV sprzedawcy kasjera: Regularnie aktualizuj swój życiorys zawodowy. Powinieneś w nim zawrzeć wszystkie istotne informacje, poczynając od twojej nowej pracy po wolontariaty, w których brałeś udział. Zaktualizuj swój życiorys i zawrzyj w nim informacje, które zaprezentują umiejętności istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Sięgnij po odwrócony porządek chronologiczny: Popularnym formatem, który jest używany przy przedstawianiu historii zawodowej czy wykształcenia jest układ z odwróconym porządkiem chronologicznym. Sformatuj swoje doświadczenie zawodowe i sekcję z wykształceniem zaczynając od najnowszego do najstarszego - to najlepszy sposób na wyróżnienie twojej aplikacji.
 • Użyj słów kluczowych: Nie jest tajemnicą, że w celu prowadzenia rekrutacji rekruterzy używają programów skanujących podania nazywanych systemami śledzenia kandydatów. Te programy zostały stworzone po to, aby skanować i filtrować liczne podania, które firmy otrzymują każdego dnia. Jeżeli aplikujesz na stanowisko kasjera w restauracji, upewnij się, że twój życiorys wygląda odpowiednio.
📌 Upewnij się, że zachowałeś balans pomiędzy popularnym słownictwem, silnymi czasownikami i słowami kluczowymi. Nie nadużywaj terminologii czy zbyt wielu skrótów, ponieważ mogą one bardziej zaszkodzić twojej aplikacji niż pomóc.

Rozpocznij swoje CV kasjera od przyciągającej uwagę sekcji z podsumowaniem zawodowym

Efektywność CV zależy od jakości jego treści. Dodatkowo aplikacja musi zdobyć uwagę czytelnika. W końcu, jak już wspomnieliśmy, twój życiorys ma tylko 6 sekund, aby zaimponować rekruterowi.

Poprawnym i sprawdzonym sposobem na zdobycie uwagi czytelnika jest napisanie profesjonalnego podsumowania, które umieścisz pod twoimi danymi kontaktowymi w podaniu.

Sekcja z podsumowaniem daje ci możliwość zaprezentowania siebie jako profesjonalisty, który już wcześniej pełnił funkcję kasjera. W zaledwie kilku zdaniach musisz opisać swoje najważniejsze umiejętności, osiągnięcia i doświadczenie.

📌W podsumowaniu zawodowym musisz “sprzedać siebie” w krótkim czasie. Właśnie dlatego skup się na najważniejszych i najciekawszych informacjach o sobie.

Podsumowanie zawodowe w CV sprzedawcy kasjera – przykład

Poniżej prezentujemy przykłady efektywnego podsumowania.

Podsumowanie

Jestem kasjerem zorientowanym na szczegóły z 5-letnim doświadczeniem w pracy na kasie i obsłudze klienta. Posiadam wiedzę z zakresu obsługi kasy fiskalnej. Jestem ekspertem w zakresie zaopatrywania sklepów i procedur kasowych. Mam potwierdzone umiejętności w zakresie przyjmowania zamówień, osiągania celów sprzedażowych, układania produktów na półkach oraz dokładnego i wydajnego zawierania transakcji z klientami.


📌Profesjonalne podanie możesz napisać nawet na samym końcu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że pamiętasz o wszystkich najważniejszych szczegółach swojej kariery.

Doświadczenie zawodowe w CV sprzedawcy kasjera

Sekcja z doświadczeniem zawodowym daje ci szansę na to, aby omówić swoje doświadczenie i osiągnięcia z poprzednich prac. Polecamy ci opisać poprzednie istotne stanowiska dokładnie i przy użyciu zrozumiałych słów. Użyj wypunktowania, aby informacje były bardziej przejrzyste.

Każdy punkt musi zawierać informacje o tym, w jaki sposób użyłeś i rozwinąłeś swoje umiejętności, i w jaki sposób twój poprzedni pracodawca z tego skorzystał.

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, do opisu pracy sugerujemy użyć formatowania z odwróconym porządkiem chronologicznym, od najnowszej do najstarszej pracy. Upewnij się, że przedstawiłeś nazwy swoich stanowisk oraz okres zatrudnienia ponad opisem twojej pracy jako kasjer.

cv kasjera sprzedawcy

Upewnij się, że zachowałeś równowagę pomiędzy czasownikami, isotnymi słowami kluczowymi i regularnym słownictwem. Każdy punkt powinien być zrozumiały. Dodatkowo postaraj się zacząć każdy punkt od silnego, aktywnego czasownika, aby zwiększyć impakt przekazywanej treści.

Użyj danych liczbowych, aby podkreślić, jaki miałeś wpływ na poprzednią firmę.

Spójrz na przykład sekcji z doświadczeniem w CV sprzedawcy

Oto przykład efektywnego opisu doświadczenia zawodowego w CV na stanowisko sprzedawcy:

Doświadczenie zawodowe
Kasjer
Twój Supermarket
06/2015 - 11/2018
Warszawa

 • Pomagałem klientom w wyszukiwaniu produktów, oferowałem informacje o produktach, aby pomóc im w dokonywaniu wyborów i odpowiadałem na ich pytania.
 • Szkoliłem nowych pracowników w zakresie obsługi kas fiskalnych, obsługi stanów magazynowych oraz zapewniania najwyższej jakości obsługi klienta.
 • Sugerowałem klientom konkretne produkty, co zwiększyło zyski firmy o 14%.

Oto niepoprawny przykład niepoprawnej sekcji doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe
NIEPOPRAWNY
Kasjer
Twój Supermarket
06/2015 - 11/2018
Warszawa

 • Pomagałem klientom.
 • Szkoliłem nowych pracowników.
 • Zwiększyłem sprzedaż o 14%.

Opisz swoje obowiązki i osiągnięcia szczegółowo. Błędny przykład jest zbyt ogólny – mógłby dotyczyć niemal każdego kandydata i właśnie dlatego CV z tak napisaną sekcją nie wyróżni się na tle innych.

Nie zapomnij użyć właściwych czasowników w swoim życiorysie zawodowym

Efektywnym sposobem na zwrócenie uwagi rekrutera jest użycie właściwych czasowników. Mogą one pomóc ci przekonać rekrutera o twoich umiejętnościach zawartych w wypunktowaniu w bardziej wpływowy sposób.

Dodanie czasowników takich jak: organizowałem, używałem, utrzymywałem, zarządzałem, zwiększyłem, zmniejszyłem, etc. na początku każdego punktu, bez wątpienia sprawi, że twój życiorys zawodowy zostanie zauważony.

Takie czasowniki sprawiają, że zdanie jest bardziej angażujące. Dodają one więcej dynamiki i energii do treści.

Pamiętaj, aby napisać życiorys zawodowy, zachowując balans pomiędzy terminologią z branży, czasownikami oraz słowami określającymi techniczne i miękkie umiejętności. Stworzenie takiej równowagi jest kluczowe. Pozwala bowiem zachować czytelność dokumentu.

Sekcja z wykształceniem w CV sprzedawcy/kasjera

Większość firm oferujących stanowisko kasjera oferuje trening przed rozpoczęciem pracy.

Mimo że zazwyczaj do pracy kasjera nie jest wymagane żadne formalne wykształcenie, dodanie sekcji z edukacją do twojego listu motywacyjnego sprawi, że będziesz o krok przed konkurencją.

Jeżeli chcesz, aby twój życiorys się wyróżniał i oferował lepszy wgląd w twoje kwalifikacje, kluczowe jest dodanie sekcji z wykształceniem do twojego CV.

Stworzyliśmy listę najważniejszych rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, tworząc sekcję z wykształceniem:

 • Dodaj swój najwyższy stopień wykształcenia jako pierwszy. Zawsze podawaj swój najwyższy stopień wykształcenia: odwrócony porządek chronologiczny jest polecany. Jeżeli ukończyłeś studia, nie musisz wspominać o szkole średniej, chyba że była bezpośrednio związana z branża, w której chcesz zdobyć pracę.
 • Upewnij się, że wymieniłeś stopień, nazwę i miejsce uczelni oraz lata, w których studiowałeś.
 • Dodaj dodatkowe informacje, takie jak istotne zajęcia pozalekcyjne i koła naukowe, używając wypunktowania. Zrób to wówczas, gdy nie masz dużego doświadczenia. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś ambitnym i gotowym do działania kandydatem.
 • Opcjonalnie możesz pochwalić się wysoką średnią.
 • Jeżeli nie ukończyłeś studiów licencjackich, podaj nazwę szkoły średniej, którą ukończyłeś.

Spójrz na przykład:

Technikum Handlowe – tytuł technika sprzedawcy
Warszawa
2019-2022

Obsługa kasy fiskalnej – jakie umiejętności należy zawrzeć w życiorysie zawodowym kasjera

Aby twój list motywacyjny stał się jeszcze bardziej przekonujący i zagwarantował ci więcej zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko kasjera, polecamy ci dodanie sekcji z umiejętnościami do twojej aplikacji!

cv kasjera sprzedawcy

Sekcja z umiejętnościami jest doskonałym sposobem na to, aby zademonstrować czytelnikowi istotne kwalifikacje.

Mogą być tu zawarte nawet najbardziej podstawowe umiejętności, o ile korespondują z ogłoszeniem o pracę.

📌Polecamy ci sprawdzić, co jest oczekiwane od kandydata, zanim zaczniesz pisać o swoich umiejętnościach. Postaraj się połączyć twoje umiejętności z tym, co wymaga pracodawca. W tym celu dokładnie przeczytaj ofertę pracy.

Oto lista miękkich i twardych umiejętności, które możesz zawrzeć w sekcji z umiejętnościami w życiorysie zawodowym kasjera:

Umiejętności miękkie
 • Witanie klientów
 • Umiejętność komunikacji
 • Umiejętności interpersonalne
 • Duża wiedza o produkcie i zrozumienie bazy klientów
 • Pozytywne i optymistyczne nastawienie
 • Satysfakcja konsumenta
 • Umiejętność współpracy i pracy zespołowej
 • Życzliwość i przyjazna osobowość
 • Umiejętność pracy pod presją
 • Umiejętności organizacyjne
 • Rozwiązywanie sporów i konfliktów
 • Umiejętność podejmowania decyzji
 • Umiejętność krytycznego myślenia
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Dokładność i dbałość o szczegóły
 • Pomoc klientom w przypadku pytań i wątpliwości
 • Ostrożne pakowanie przedmiotów
 • Elastyczność i doskonała frekwencja
Umiejętności twarde
 • Zwroty i wymiany
 • Obsługa kasy fiskalnej
 • Przyjmowanie reklamacji
 • Ważenie i skanowanie przedmiotów
 • Umiejętności zarządzania projektami
 • Zdolności zarządzania czasem
 • Obsługa gotówkowa
 • Podstawowe umiejętności matematyczne
 • Przyjmowanie płatności kartą kredytową
 • System sprzedaży (POS)
 • Znajomość obsługi komputera
 • Umiejętności techniczne
 • Wiedza o produktach lub usługach
 • Skaner kodów kreskowych
 • Ostrożne obchodzenie się z przedmiotami
 • Umiejętności obsługi klienta
 • Radzenie sobie z zapytaniami klientów
 • Znajomość pakietu MS Office
 • Administracja biznesowa
 • Liczenie pieniędzy
⚠️Zapisz swoje umiejętności w dokładnie takim samym brzmieniu, w jakim pojawiły się ogłoszeniu o pracę, aby mieć pewność, że przejdą przez systemy śledzenia kandydatów.

Dodatkowe wskazówki na temat tworzenia CV sprzedawcy

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą ci napisać profesjonalne CV sprzedawcy:

Uwzględnij konkretną ofertę pracy

Pisząc swoje CV, sprzedawca powinien wziąć pod uwagę konkretną ofertę pracy. Przeanalizuj dokładnie obowiązki oraz wymagania związane z danym stanowiskiem i pokaż w swoim CV sprzedawcy, że masz wszystko, czego trzeba, aby sprawdzić się w tej roli.

Zadbaj o to, by twoje CV i list motywacyjny były bezbłędne

Nic nie odstrasza rekruterów tak, jak niedbale napisane i ogólnikowe podanie o pracę. Sprawdzenie dokumentu pod kątem błędów nie zajmie ci dużo czasu, ale pozwala uniknąć katastrofy. Zwróć uwagę na literówki, błędy gramatyczne, nieczytelne zdania i interpunkcję.

Jeżeli nie jesteś mistrzem języka polskiego, poproś o pomoc znajomych. Bezbłędne CV pokazuje pracodawcy, że jesteś osobą, która zwraca uwagę na szczegóły i dba o estetykę, a to umiejętności cenione w sprzedawcach i kasjerach.

Napisz list motywacyjny sprzedawcy

Do swojego CV sprzedawca może dołączyć list motywacyjny. Daje ci on dodatkowe miejsce, w którym możesz wspomnieć o rzeczach, na które nie było już przestrzeni w CV. Co więcej, otrzymujesz unikatową okazję do tego, by zaprezentować swoją osobowość i pokazać, że naprawdę zależy ci na pracy.

cv kasjera sprzedawcy

⚠️Jeżeli pracodawca prosi o list motywacyjny w ogłoszeniu o pracę, a kandydat nie doda go do swojego CV, najprawdopodobniej aplikacja zostanie odrzucona bez czytania. Pamiętaj, że jeżeli informacja o liście motywacyjnym znajduje się o ofercie pracy, należy koniecznie dołączyć go do swojego podania.

CV dla kasjera sprzedawcy – podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu, wiesz jak napisać dobre CV dla kasjera. Na koniec przypominamy kilka detali:

 • Twoje podsumowanie zawodowe musi pokazywać twoje zdolności, motywację i umiejętności związane z pracą w dokładny i zwięzły sposób.
 • Zademonstruj swoją wartość w sekcji z historią pracy poprzez przedstawienie najważniejszych obowiązków i osiągnięć ze swojej poprzedniej pracy.
 • Opisz swoje doświadczenie, używając odwróconego porządku chronologicznego.
 • Wymień te swoje umiejętności, które pojawiają się także w ofercie pracy.
 • Napisz list motywacyjny, aby zwrócić uwagę rekrutera.
 • Unikaj błędów ortograficznych i literówek w swoim CV.

Chcesz przeczytać więcej artykułów na temat poszukiwania pracy, pisania podań oraz przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej? Zajrzyj na naszego bloga. Skorzystaj też z naszych szablonów, aby stworzyć idealne CV i list motywacyjny, który zaimponuje pracodawcom.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długi powinien być życiorys zawodowy dla kasjera?

Eksperci zalecają, by każde CV mieściło się na jednej stronie A4. Zawrzyj w nim tylko najważniejsze informacje, adekwatne dla konkretnego stanowiska, o które się starasz.

Czy mogę zostać kasjerem, nie mając doświadczenia?

Aby wykonywać zawód sprzedawcy, najczęściej wystarczy wykształcenie średnie. Choć doświadczenie związane z obsługą klienta jest mile widziane, to możesz mieć szansę na zdobycie pracy nawet bez wcześniejszego zatrudnienia. Jeżeli brakuje ci doświadczenia, koniecznie sięgnij po nasze wzory CV, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak podkreślić swoje mocne strony i najważniejsze umiejętności.

Czy CV dla sprzedawcy musi zawierać klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych?

W swoim CV sprzedawca powinien obowiązkowo umieścić klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych. Aktualna klauzula CV daje pewność, że pracodawca będzie mógł cię uwzględnić w procesie rekrutacji. Jeżeli jej nie zapiszesz, nawet jeżeli masz doświadczenie i jesteś idealnym kandydatem do zatrudnienia na danym stanowisku, nie otrzymasz zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Aby oszczędzić cenne miejsce w twoim CV, umieść klauzulę w stopce dokumentu i zmniejsz czcionkę, aby jej treść nie odciągnęła uwagi od informacji zawartych w twoim CV. Pamiętaj, że klauzula CV powinna znaleźć się na wszystkich stronach dokumentu.

Zajrzyj na naszą stronę i skorzystaj z edytowalnych przykładów CV dla kasjera sprzedawcy!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV