Napisz idealne CV inżyniera chemika

Rynek pracy jest szczególnie otwarty na inżynierów różnych specjalizacji, w tym inżynierów chemików. Atrakcyjne wynagrodzenia i warunki pracy przyciągają wielu kandydatów, a więc jeżeli starasz się o pracę w branży, pamiętaj, że musisz stworzyć profesjonalne CV inżyniera chemika.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV inżyniera chemika

Jadwiga Kot

876 767 656
jadwiga.kot@gmail.com
Gdynia

Profesjonalne podsumowanie

Jestem inżynierem chemikiem z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Zajmuję się chemią laboratoryjną i badam produkty kosmetyczne. Otrzymałam nagrodę “Pracownika roku”. W Państwa firmie chcę rozwijać moją wiedzę na temat kosmetyków kolorowych.

Doświadczenie zawodowe

Chemik Firma kosmetyczna XYZ
2012-2022

 • Przeprowadzałam testy na kosmetykach do twarzy i ciała, weryfikując ich skład.
 • Przed zatwierdzeniem kosmetyków do sprzedaży, brałam pod uwagę panujące w kraju przepisy dotyczące składu kosmetyków.
 • Przebadałam ponad 20 000 próbek.

Wykształcenie

Chemia
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2009-2012

 • Otrzymałam stypendium rektora za wybitne wyniki w nauce.
 • Byłam przewodniczącą koła naukowego chemików.

Umiejętności:

 • Badania laboratoryjne
 • Testowanie kosmetyków
 • Oznaczanie składów kosmetyków
 • Umiejętność kwalifikacji kosmetyków zgodnie z wymaganiami prawnymi
 • Dobra pamięć
 • Możliwość skupienia się na długi czas
 • Precyzja

Nawet jeżeli pracujesz w tej dziedzinie od lat i masz naprawdę imponującą historię zawodową, stworzenie życiorysu zawodowego może stanowić dla ciebie nie lada wyzwanie. W końcu jesteś specjalistą w dziedzinie chemii, a nie pisania życiorysów. Tym zajmujemy się my! Pomożemy ci więc stworzyć takie podanie o pracę, które przyciągnie uwagę rekruterów i sprawi, że zdobędziesz pracę marzeń.

W tym artykule zawarliśmy informacje na temat tego, jak napisać podanie o pracę krok po kroku. Z naszymi wskazówkami to zadanie będzie proste, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kandydatem, czy też masz już duże doświadczenie.

Fakty dotyczące pracy inżyniera chemicznego

cv inzyniera chemika

Oto istotne informacje na temat inżynierów chemicznych na rynku pracy:

 • Według portalu pl inżynier chemi zarabia średnio 4 960 złotych brutto miesięcznie.
 • 56% osób pracujących w branży to kobiety.
 • Część osób pracujących w branży ceni sobie dodatkowe benefity, takie jak karnety na siłownie, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, czy też ubezpieczenie na życie.

Na stanowisko inżyniera chemika można się dostać, tworząc doskonałe CV.

Jak powinno wyglądać twoje CV?

Niezależnie od tego, czy o stanowisko pracy ubiega się inżynier budowy, inżynier produkcji, czy inżynier chemii – CV to niezbędny dokument, który musi mieć każdy kandydat. Musisz je dopracować tak, by przyciągnąć spojrzenia rekruterów, a także zawrzeć w nim wszystkie niezbędne informacje.

Pamiętaj, że to, jak wygląda twoje CV może mieć wpływ nawet na to, jaką stawkę zaoferuje ci przyszły szef. Aby mieć pewność, że wykonałeś zadanie pisania podania o pracę jak najlepiej, sięgnij po wzory CV i szablony listów motywacyjnych.

Najlepszym sposobem na ułatwienie sobie tego wymagającego zadania, jest użycie kreatora CV i naszych szablonów listów motywacyjnych i życiorysów zawodowych.

Idealna konstrukcja

Praca inżyniera chemika jest niezwykle interesująca. Inżynier chemii może znaleźć pracę w naprawdę różnych branżach od kosmetycznej, przez farmakologiczną, po spożywczą. Mimo tego, że wciąż brakuje inżynierów, konkurencja na rynku pracy nie śpi. Musisz więc przygotować się na konkurencję.

💡Fakt: 6 sekund – tyle czasu poświęcają rekruterzy na jedno CV.

Zrób wszystko, aby zatrzymać uwagę rekrutera na nieco dłużej. Zacznij od podstaw, czyli upewnienia się, że twoje CV inżyniera chemii zawiera wszystkie niezbędne sekcje. Są to:

 • nagłówek, zawierający dane kontaktowe i twoje imię i nazwisko
 • podsumowanie zawodowe, czyli krótki opis twoich największych osiągnięć i doświadczenia
 • sekcję z doświadczeniem,
 • sekcję z wykształceniem,
 • część, w której wpiszesz swoje umiejętności.

Pamiętaj też, że jeżeli napiszesz CV z dodatkowymi sekcjami, na przykład prezentującymi znajomość języków obcych, twoje umiejętności z zakresu informatyki, czy nawet hobby, z pewnością wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

Jaki format CV będzie najlepszy?

Niedługo omówimy szczegółowo każdą z wymienionych sekcji. Zanim jednak to zrobimy, spójrzmy na trzy możliwe formaty życiorysów.

Format chronologiczny

To format, w którym na pierwszy plan wysuwa się historia zawodowa, a także wykształcenie.

📌Najlepiej, jeśli użyjesz odwróconego porządku chronologicznego, czyli jako pierwsze zaprezentujesz swoje najnowsze osiągnięcia i doświadczenia. Dzięki temu pracodawca zauważy je w pierwszej kolejności, a ty będziesz mieć większe szanse na zatrudnienie.

Dla kogo?

Ten format życiorysu jest bardzo popularny. Zna go niemal każdy pracodawca. Sprawdzi się on w przypadku osób ze średnim i dużym doświadczeniem. Ze względu na jego powszechność, eksperci ds. zatrudnienia polecają go także kandydatom, którzy ukończyli staż lub praktyki zawodowe.

Format funkcjonalny

W tym formacie możesz nieco ukryć braki w historii zatrudnienia, ponieważ ważniejsze w nim są twoje umiejętności.

Dla kogo?

Taki układ życiorysu może być idealnym rozwiązaniem dla świeżo upieczonych absolwentów i kandydatów dopiero zaczynających na rynku, a także tych, którzy są w trakcie przebranżowienia.

Format łączony/mieszany

Jak nazwa wskazuje, format mieszany to połączenie dwóch wspomnianych powyżej formatów.

Dla kogo?

Taki format CV inżynier powinien użyć tylko wtedy, gdy ma naprawdę ogromne doświadczenie zawodowe. Format łączony będzie idealnym wyborem dla osób starających się o pozycje kierownicze.

📌Wybierz taki szablon lub wzór CV, który będzie miał format odpowiadający twoim potrzebom. W ten sposób łatwiej ci będzie uporządkować informacje.

cv inzyniera chemika

Nagłówek życiorysu, czyli jak przedstawić dane osobowe w CV inżyniera chemii

Nagłówek to najmniejsza i najłatwiejsza do stworzenia część życiorysu. Jego napisanie zajmie ci bardzo mało czasu. Jednak nie powinieneś traktować tej sekcji po macoszemu. Ma ona bowiem kluczowe znaczenie podczas rekrutacji.

Dopilnuj, by nie było w niej żadnych błędów, np. literówek w adresie e-mail. Przed wysłaniem podania zawsze sprawdź, czy numer telefonu jest aktualny! Aktualizowanie dokumentów aplikacyjnych przed każdym ich wysłaniem to konieczność.

⚠️Błędnie zapisane lub nieaktualne dane kontaktowe sprawią, że pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a ty w efekcie stracisz szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Dane kontaktowe mogą pojawić się w nagłówku w dowolnej kolejności. Pamiętaj jednak, że twoje imię i nazwisko to tytuł życiorysu zawodowego, a więc musi się znaleźć na samej jego górze. Możesz go dodatkowo wyróżnić pogrubiając litery lub używając nieco większej czcionki.

Poprawny i niepoprawny przykład nagłówka CV inżyniera

👍 Poprawny przykład
Laura Sęk

454 545 342

laura.sęk@gmail.com

Grajewo


Niepoprawny przykład

Laura Sęk

765454354 Domowy 18126176 #2 762171627

656kochanieńka1212laura1212@gmail.com

Ul. Wyzwolenia 1123/b

65-987 Grajewo

POLSKA


Spójrz na pierwszy przykład. Nie ma wątpliwości, że jest on czytelny i przejrzysty. Dobrym pomysłem jest oddzielenie każdych trzech cyfr w numerze telefonu. W ten sposób łatwiej jest go odczytać. E-mail wygląda profesjonalnie. Imię i nazwisko wyróżnione pogrubieniem może wpłynąć na to, że rekruter bardziej zapamięta twoje CV.

W drugim przykładzie kandydat zawarł zbyt wiele informacji. Trzy numery telefonu, chaotycznie zapisane raczej odstraszają rekrutera. Jeden, działający, w zupełności wystarczy. Adres e-mail jest trudny do odczytania przez chaotycznie dodane liczby. Dodatkowo zawiera nieprofesjonalne zwroty.

Nie podawaj dokładnego adresu, ale samą miejscowość. Jeżeli nie ubiegasz się o pracę za granicą, nie ma konieczności dodawania nazwy kraju zamieszkania.

🎁Eksperci radzą, by profesjonalny e-mail składał się z twojego imienia i nazwiska. Jeżeli masz dość popularne nazwisko i adres jest już zajęty, możesz do niego dodać cyfry. Pamiętaj jednak, by znajdowały się na samym początku lub końcu adresu.

Zdjęcie w CV inżyniera chemii. Czy należy je dodawać?

To szczególnie kontrowersyjny temat. W niektórych krajach Europy Zachodniej pracodawcy od razu odrzucają podania ze zdjęciem, aby uniknąć potencjalnych oskarżeń o dyskryminację kandydatów. W Polsce jednak, praktyka dodawania zdjęć do życiorysów zawodowych nadal jest dość powszechna.

W swoim CV inżynier powinien zawrzeć zdjęcie tylko wtedy, gdy pracodawca wyraźnie prosi o to w ogłoszeniu o pracę. W innym razie lepiej jest je pominąć. Pracodawca z pewnością będzie bardziej zainteresowany twoimi umiejętnościami niż wyglądem.

📌Porada: W przypadku, gdy pracodawca wymaga CV ze zdjęciem, najlepiej, jeśli wybierzesz taki wzór CV inżyniera, do którego będzie łatwo wgrać fotografię.

⚠️Uwaga: Zdjęcie może wywrzeć na pracodawcy pierwsze wrażenie. Postaraj się więc, by było profesjonalne. Nie korzystaj z selfie, zdjęć z imprezy, rodzinnej fotki, czy też instagramowych zdjęć z wakacji. Zamiast tego zdecyduj się na prosty portret. Możesz zrobić go sam lub skorzystać z usług wyspecjalizowanych w temacie fotografów.

Doświadczenie w życiorysie zawodowym inżyniera chemii

Poprzednie doświadczenie zawodowe to rzecz, którą pracodawcy wymagają od kandydatów. Ważne jest więc, aby opisać je w swoim CV w jak najlepszy sposób.

🎁Doświadczenie zawodowe ma też wpływ na pensje oferowane przez pracodawców.

Zadbaj o to, by twoje podanie było jak najbardziej zwięzłe. Nie podawaj informacji o swoich dorywczych pracach z lat młodości, jeżeli pracujesz w branży od kilku lat. Zamiast tego wyróżnij swoje obowiązki i osiągnięcia, które będą dowodem na to, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko.

Przy każdej wymienionej pracy musi się znaleźć:

 • Nazwa stanowiska, jakie piastowałeś
 • Nazwa firmy
 • Okres zatrudnienia.
📌Możesz mieć pewność, że większość kandydatów wymieni te informacje w swoim życiorysie. Aby się wyróżnić, skup uwagę na swoich osiągnięciach oraz pełnionych w pracy obowiązkach.

cv inzyniera chemika

Przykłady

CV elektryka inżyniera

Doświadczenie zawodowe

Inżynier chemii

Firma ABC

2018-2020

 • Zajmowałem się doradztwem w zakresie zarządzania projektem
 • Zajmowałem się analizą składów chemicznych kosmetyków.
 • Przeprowadziłem ponad 1000 badań laboratoryjnych.
 • Otrzymałem nagrodę “Chemik roku” za osiągnięcia w pracy.

📌 Jeżeli masz taką możliwość, użyj liczb do opisania swoich osiągnięć. Dzięki temu pracodawca w mierzalny sposób dostrzeże, jakie konkretne zalety może przynieść zatrudnienie ciebie w firmie.

Doświadczenie w życiorysie zawodowym początkujących kandydatów

Osoby z małym doświadczeniem zawodowym często mają problem z napisaniem tej sekcji. Początkujący chemicy mogą nawet myśleć, że pozostawienie tej sekcji pustem jest dobrym pomysłem. Nie jest! Nawet początkujący kandydaci mogą użyć tę sekcję na swoją korzyść.

Zastanów się, czy zrealizowałeś jakiś staż zawodowy. Być może brałeś udział w praktykach lub zrealizowałeś wolontariat? A może miałeś praktyczne zajęcia na uczelni, w którym pomagałeś zrealizować jakiś projekt z zakresu chemii? Wszystkie te rzeczy mogą znaleźć się w sekcji z doświadczeniem.

Spójrz na przykład poniżej:

Doświadczenie zawodowe

Stażysta

Chemik

Firma farmaceutyczna XYZ

2017-2018

 • Współpracowałem ze starszymi chemikami w badaniu składów leków.
 • Pomagałem w wypełnianiu dokumentacji opisującej skład chemiczny leków.
 • Wykonałem ponad 1000 testów pod nadzorem starszego chemika.

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem? Dopiero skończyłeś szkołę? Zajrzyj do naszego poradnika, w którym dokładnie opisujemy, jak stworzyć CV dla absolwentów.

Jak opisać wykształcenie w CV chemika?

W przypadku stanowisk takich, jak chemik, sekcja z wykształceniem jest niezbędna. Możesz mieć pewność, że pracodawca spojrzy na to, jaką szkołę skończyłeś.

Aby zostać inżynierem chemii musisz ukończyć studia wyższe, co najmniej na poziomie licencjata. Niektóre firmy preferują kandydatów, którzy mają tytuł magistra. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, poświęć tej sekcji szczególną uwagę.

Przykłady

Chemia

Specjalizacja: farmaceutyka

Politechnika Wrocławska

2018-2020

 • Ukończyłem studia ze średnią 4.85.
 • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
 • Byłem przewodniczącym koła naukowego “Chemik – Farmaceuta”.

📌Jako kandydat pracujący w branży od dłuższego czasu nie musisz podawać tak szczegółowego opisu swoich osiągnięć w szkole. Jeżeli jednak jesteś początkującym kandydatem, możesz użyć tę część życiorysu na swoją korzyść. Pochwal się otrzymanymi nagrodami, stypendiami, publikacjami, a nawet wysoką średnią. Pracodawcy lubią ambitnych kandydatów, którzy są gotowi do działania.

cv inzyniera chemika

Umiejętności w curriculum vitae

Sekcja z umiejętnościami odgrywa kluczową rolę w początkowych fazach rekrutacji. Nie tylko pokazuje ona pracodawcy, co potrafisz, ale także pozwala na przejście wstępnej selekcji systemów śledzenia kandydatów.

Być może zastanawiasz się, co to jest. To specjalne programy, które skanują CV i listy motywacyjne, a następnie odrzucają te, które nie zawierają oczekiwanych przez rekruterów słów kluczowych.

Nie martw się jednak! Te słowa kluczowe są bardzo łatwe do znalezienia. Musisz tylko dokładnie przejrzeć opis pracy w ogłoszeniu. Pracodawcy umieszczają tam listę kompetencji, których oczekują od kandydatów. To one są używane, jako słowa kluczowe.

📌Słowa kluczowe powinny być umieszczone zarówno w CV, jak i liście motywacyjnym.

Nigdy jednak nie kłam w CV. Pracodawca z pewnością nie oczekuje wszystkich umiejętności. Kłamstwo może być szybko zweryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli pracodawca przyłapie cię na kłamaniu, stracisz szansę na zdobycie pracy, którą być może otrzymałbyś z tymi umiejętnościami, które faktycznie masz.

📌Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by podania przesyłać w formacie Word, ponieważ niektóre systemy śledzenia kandydatów mają problem z odczytem plików PDF.

👇 Oto umiejętności twarde i miękkie, które mogą zainteresować pracodawcę.

Umiejętności twarde

Bez tych kompetencji wykonywanie konkretnego zawodu nie byłoby możliwe. Można się ich nauczyć w trakcie edukacji lub podczas wykonywania konkretnych obowiązków.

📌Zawsze w pierwszej kolejności podawaj te swoje umiejętności, które są też w ofercie pracy. Dzięki temu zwrócisz uwagę zatrudniającego.

Pamiętaj, że twoje umiejętności twarde muszą być dostosowane do branży, w której chcesz pracować. Inny zestaw kompetencji musi mieć chemik pracujący z żywnością, inne ten, który chce rozwijać się w branży kosmetycznej.

Umiejętności:
 • Analiza danych,
 • Analiza chemiczna,
 • Prowadzenie dokumentacji technicznej,
 • Badania laboratoryjne,
 • Analiza składów,
 • Rozwiązywanie zagadnień związanych ze składem chemicznym,
 • Project Management Consulting,
 • Utrzymywanie długotrwałych relacji z klientem,
 • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie

Kompetencje miękkie mają w dużej mierze związek z cechami charakteru, choć niektóre mogą być też wyuczone podczas wykonywania zadań praktycznych, a także szkoleń pracowniczych. Oto niektóre z nich:

 • Punktualność,
 • Asertywność,
 • Umiejętność komunikacji,
 • Zarządzanie zespołem,
 • Praca w zespole,
 • Zdolność koncentracji,
 • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Choć twarde umiejętności będą najważniejsze w procesie rekrutacji chemika, to w zależności od stanowiska, o jakie się starasz, pracodawca może też zainteresować się tą sekcją. Jeżeli aplikujesz o wyższe stanowisko, na którym musisz zarządzać zespołem, ważne jest, abyś umiał komunikować się z innymi. Pracodawca musi też wiedzieć, czy jesteś w stanie wykonywać powtarzalne, monotonne czynności, a także, czy zrealizujesz powierzone zadania na czas.

Podsumowanie zawodowe w CV inżyniera chemii – dlaczego warto je napisać?

Podsumowanie zawodowe nie jest tak bardzo znane na polskim rynku pracy. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść. Jest to zwięzły opis twoich najważniejszych osiągnięć i doświadczeń. Dzięki niemu przyciągniesz uwagę rekruterów i wyróżnisz się na tle innych kandydatów, nawet tych, którzy mają większe doświadczenie niż ty.

📌Osoby początkujące w branży powinny w tej sekcji zapisać swoje cele zawodowe.

Podsumowanie zawodowe powinno znaleźć się na samej górze CV i zawierać takie informacje, które od razu przyciągną uwagę pracodawcy.

Spójrz na dwa poniższe przykłady:

👍 Poprawne

Pracuję jako inżynier chemii od 10 lat. Jestem specjalistą w zakresie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego. Zająłem się optymalizacją procesów technologicznych używanych w firmie, oszczędzając ponad 100 000 euro.


Niepoprawne

Jestem inżynierem chemii. Praca to moja pasja. Jestem idealnym kandydatem na proponowane stanowisko.


W pierwszym przykładzie kandydat opisał swoją specjalizację i doświadczenie. Za pomocą danych liczbowych przedstawił też swoje największe osiągnięcie. Ponieważ miało ono znaczący wpływ na budżet firmy, z pewnością zaimponuje potencjalnemu szefowi.

Drugi przykład jest za krótki. Nie ma w nim żadnych konkretnych informacji. Choć osoba twierdzi, że jest idealnym kandydatem, nie podaje na to żadnych dowodów.

🎁Według ekspertów najlepiej zostawić tę sekcję na sam koniec. Podczas pisania CV przypomnisz sobie swoje doświadczenie i najważniejsze obowiązki.

cv inzyniera chemika

Specjalista ds. chemii – dodatkowe sekcje w życiorysie zawodowym

Kandydaci, którzy ubiegają się o pracę, powinni przedstawić wszystkie umiejętności i informacje o sobie, które mogą zainteresować i zaimponować pracodawcom. Warto więc w swoim CV umieścić dodatkowe sekcje.

Mogą to być na przykład:

 • Odbyte szkolenia,
 • Obsługiwane programy komputerowe,
 • Zainteresowania,
 • Znajomość języków obcych.

Dodatkowe sekcje mogą zwiększyć twoje szanse na pracę, a także mieć wpływ na proponowane zarobki.

Języki

Znajomość języków obcych jest bardzo ceniona na polskim rynku pracy, w szczególności w takich branżach jak inżynieria. Języki przydadzą się w szczególności osobom ubiegającym się o stanowisko w międzynarodowej firmie, choć nie tylko. Wiele programów, na których pracują chemicy wymaga na przykład znajomości języka angielskiego.

Jeżeli nie wiesz, jak przedstawić języki obce w CV, sięgnij po nasz artykuł. Wyjaśniliśmy w nim, jak je dodać krok po kroku.

Kursy, czyli ciągłe poszerzanie wiedzy merytorycznej

Choć chemia jest dziedziną, w której istnieje wiele stałych, nauka idzie do przodu. Jako specjalista ds. chemii musisz nadążać za trendami i nieustannie się rozwijać. Dobrym sposobem na pokazanie, że jesteś ambitnym kandydatem jest przedstawienie ukończonych kursów i szkoleń. Aktywna nauka zawodu nawet po ukończeniu szkoły to klucz do sukcesu.

🎁Każda informacja, którą zawierasz w swoim CV powinna mieć związek z posadą, o którą się ubiegasz.

Jak ulepszyć swoje podanie o pracę?

Kreator CV

Skorzystaj z narzędzia do budowy CV, aby stworzyć skuteczne podanie. Dzięki szablonom życiorysów i listów motywacyjnych stworzysz estetyczną dokumentację w mgnieniu oka. Będziesz też mieć pewność, że nie pominąłeś żadnych istotnych kwestii.

Sprawdź błędy

Zanim wyślesz podanie o pracę do rekrutera, zweryfikuj, czy nie wkradły się w niego żadne błędy. Poszukaj literówek, błędów gramatycznych lub ortograficznych. Dokładnie sprawdź, czy dane kontaktowe są aktualne.

⚠️Jeżeli o pracę będzie ubiegało się wielu kandydatów, rekruterzy mogą odrzucić podania zawierające błędy, uznając, że kandydaci są nieuważni.

List motywacyjny

List motywacyjny to miejsce, w którym inżynier chemii zawrze informacje, które nie zmieściły się w CV. Możesz tutaj rozwinąć dane z życiorysu zawodowego, a także przedstawić swoją unikalną osobowość.

Podsumowania artykułu

Podczas tworzenia aplikacji musisz pamiętać o następujących rzeczach:

 • Skuteczne CV to takie, które zawiera tylko te informacje mające związek z posadą, o którą się ubiegasz.
 • Podsumowanie zawodowe jest rzadko używane przez kandydatów w Polsce. Wykorzystaj to na swoją korzyść i przyciągnij uwagę rekruterów zniewalającym profilem zawodowym.
 • Użyj szablonów i wzorów życiorysów, aby stworzyć idealne podanie o pracę.
 • Dodatkowe sekcje mogą pomóc ci się wyróżnić na tle innych.
 • Do swoich dokumentów musisz dodać treść aktualnej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Jeżeli tego nie zrobisz, rekruterzy nie będą mogli się z tobą skontaktować w celu przeprowadzenia dalszej rekrutacji.

Jeżeli marzysz o pracy na stanowisku inżyniera chemii, zajmij się pisaniem CV już teraz. Z pomocą naszych szablonów i kreatora CV bez trudu stworzysz takie podanie, które przyciągnie uwagę pracodawców.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz więcej praktycznych porad na temat tworzenia CV, a także przykłady życiorysów dla innych zawodów, na przykład CV inżyniera budowy.

FAQ

Dlaczego warto użyć szablonów życiorysów?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że napisanie odpowiedniego CV zajmuje dość sporo czasu. Jeżeli zaczniesz jego tworzenie od zera, może to trwać nawet dniami! W szczególności, jeżeli nie masz doświadczeniu w tworzeniu projektów graficznych, twoje CV może okazać się nieestetyczne.

Oferowane przez nasz wzory CV zostały opracowane przez ekspertów. Masz więc pewność, że wyglądają one tak, jak oczekują tego rekruterzy. Co więcej nie musisz się martwić, że pominiesz jakąś istotną część w podaniu o pracę. Możesz je łatwo edytować, dzięki czemu aktualizacja twojego życiorysu nie będzie graficznym koszmarem, lecz przyjemnością.

Czy muszę wysyłać list motywacyjny inżyniera?

Jeżeli pracodawca prosi o list w ofercie pracy, jest to konieczne. Jeżeli nie wyślesz listu, możesz stracić swoją szansę.

W przypadku, gdy pracodawca nie wskazał, że oczekuje listu motywacyjnego od kandydatów, nie musisz go dołączać do podania. Jednak nasi eksperci bardzo cię do tego zachęcają. Dlaczego? List motywacyjny inżyniera może zawierać informacje, których nie udało ci się zmieścić w CV. Co więcej, tworząc taki dokument, pokazujesz, że jesteś gotowy wziąć sprawy w swoje ręce i że naprawdę zależy ci na tej posadzie.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV