Jak napisać CV managera projektu – kompletny przewodnik

Od zawodowego menedżer projektu wymaga się bycia efektywnym i posiadania szerokiego wachlarza umiejętności. Menedżer projektu musi mieć doświadczenie w wielu dziedzinach, od zarządzania biznesem i nadzorowania zespołem po języki programowania.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV managera projektu – przykładowe CV

Ludwik Konieczny

Project Manager
Lublin
111 122 112
ludwik.konieczny@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od niemal trzech lat piastuję stanowisko project managera w firmie IT XYZ. Wykorzystałem swoje umiejętności z zakresu zarządzania projektem i zwiększyłem przychód firmy o 25%. Zarządzałem grupą 32 pracowników. Obecnie szukam wyzwań zawodowych w nowej branży, dlatego ubiegam się o pracę w Państwa firmie.

Doświadczenie

Project manager
Firma XYZ
Lublin
2019-2022

 • Zwiększyłem przychody firmy o 25%, wykorzystując swoje umiejętności i wiedzę.
 • Zarządzałem grupą 32 pracowników.
 • Otrzymałem tytuł pracownika roku.

Wykształcenie

Administracja i zarządzanie  – studia licencjackie
Uniwersytet Ekonomiczny
Płock
2015-2018

Umiejętności

 • Zarządzanie ryzykiem i jakością
 • Zarządzanie projektami
 • Znajomość obsługi komputera
 • Coaching
 • Zarządzanie budżetami
 • Umiejętności negocjacyjne
 • Umiejętności zarządzania zespołem
 • Przywództwo
 • Umiejętność pracy w stresujących sytuacjach

Mimo że bycie menedżerem projektu może być wyczerpującym obowiązkiem, czasami profesjonaliści mają ogromny problem z przełożeniem swoich umiejętności i doświadczenia na kartkę papieru.

W rzeczy samej, wielu menedżerów projektów z różnych branży uważają, że tworzenie podania o pracę jest wymagającym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ nie wiedzą jak napisać CV project managera.

Na szczęście jesteśmy tu po to, pomóc ci w napisaniu najlepszego CV. Z naszymi przykładami życiorysów zawodowych i poszczególnych sekcji CV będziesz w stanie stworzyć idealny życiorys zawodowy w łatwy sposób.

📌Przykładowe CV to wyłącznie źródło inspiracji. Nie kopiuj dosłownie ich treści z Internetu. Twoje dokumenty aplikacyjne powinny być dostosowane do konkretnej oferty pracy i twoich indywidualnych kwalifikacji.

Wybierz najlepszy format życiorysu zawodowego dla project managera

Jeżeli uważasz, że jesteś umiejętnym liderem i menedżerem zespołu, istnieje szansa, że pozycja kierownika projektu jest idealna dla ciebie. Pojawia się pytanie, do jakiej branży próbujesz się dostać, i w jaki sposób dostosujesz swoje CV do konkretnej pozycji.

Pierwszym kluczowym krokiem jest przejrzenie opisu pracy i sprawdzenie, jakich kwalifikacji rekruterzy poszukują w kandydatach. To da ci wgląd w to, jakie obowiązki wymagane są przez firmę, w której ubiegasz się o pracę.

cv dla menedzera projektu

Po tym, jak przejrzałeś opis stanowiska i poszukałeś informacji na temat danej branży, nadszedł czas na sformatowanie twojego życiorysu.Odpowiedni format życiorysu jest niezbędny do stworzenia skutecznego CV. Daje on dokumentowi zrozumiały układ. Właściwy format ma kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia uwagi kierownika ds. rekrutacji.

Jeżeli chodzi o rolę menedżera projektu, jednym z najpopularniejszych formatów jest układ z odwróconym porządkiem chronologiczny. Sformatowanie twojej sekcji z doświadczeniem od najnowszej do najstarszej to najlepszy sposób na sprawienie, że twoje CV będzie zauważone.

Co powinno zawierać profesjonalne CV menedżera projektu?

Wedlug portalu wynagrodzenia.pl osoba pracująca na stanowisku managera projektu zarabia średnio 6 930 złotych brutto miesięcznie. 25% najlepiej zarabiających w branży, może liczyć na zarobki powyżej 8 810 złotych brutto.

Rzeczywiście, zarządzanie projektami jest bardzo pożądanym zawodem. Wielu wierzy, że mają to, czego potrzeba, aby objąć stanowisko kierownicze, o które ty też będziesz się ubiegać. Ze względu na tak zaciekłą konkurencję doskonałym sposobem na wyprzedzenie innych kandydatów podczas procesu zatrudniania jest użycie skutecznego szablonu CV kierownika projektu. Oznacza to, że oprócz dobranego formatu, swoje CV będziesz musiał podzielić na wiele sekcji.

Tworzenie twojego podania sekcja po sekcji sprawi, że twoje CV będzie miało zwięzły i przejrzysty wygląd. Menedżer ds. zatrudnienia będzie bardziej skłonny przeczytać dobrze zorganizowany życiorys zawodowy.

Oto lista wszystkich polecanych sekcji, które powinieneś zawrzeć w CV menedżera projektu, aby sprawić, że będzie tak silne, jak to tylko możliwe. W tym artykule pokażemy ci krok po kroku, jak powinny wyglądać wszystkie kluczowe sekcje.

 • Dane kontaktowe (nagłówek)
 • Podsumowanie zawodowe lub cele zawodowe
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje

Stwórz podsumowanie zawodowe, aby zwrócić uwagę rekrutera

Obecnie firmy otrzymują tyle podań każdego dnia, że rekruterzy nie są w stanie przeczytać ich wszystkich. Faktem jest, że wielu rekruterów tylko pobieżnie przejrzy podsumowanie zawodowe.

Sekcja z podsumowaniem zawodowym i celami zawodowymi to wspaniały sposób na pokazanie swoich umiejętności w efektywny sposób. Różnice pomiędzy profesjonalnym podsumowanie a celami zawodowymi są następujące:

Podsumowanie zawodowe: Podsumowanie zawodowe to lepszy wybór dla bardziej doświadczonych menedżerów projektów, którzy już zarządzali kilkoma projektami i mają za sobą lata doświadczenia zawodowego. Musisz krótko przedstawić swoje poprzednie osiągnięcia, najważniejsze umiejętności, a także wyjaśnić, dlaczego jesteś idealnym kandydatem dla firmy.

Cele zawodowe: Sekcja z celami zawodowymi jest polecana nowym, początkującym menedżerom projektów, którzy nie mają dużego doświadczenia zawodowego. Użyjesz tej sekcji, aby zaprezentować siebie rekruterowi. Pokrótce omów swoje cele zawodowe i wymień swoje umiejętności, w tym kompetencje miękkie. Jeżeli możesz, wspomnij też o poprzednich osiągnięciach i swoim wykształceniu.

📌Upewnij się, że dostosowałeś opis swoich umiejętności, doświadczenia i osiągnięć do opisu pracy.


Przykłady sekcji w CV menedżera projektu

Oto przykłady sekcji z celami zawodowymi dla początkujących kandydatów:

POPRAWNIE
Cele zawodowe

Jestem zdyscyplinowanym absolwentem informatyki, który poszukuje stanowiska jako praktykant w dziale IT znanej organizacji. Jestem osobą punktualną, która wywiązuje się z powierzonych obowiązków na czas. Mam doskonałe umiejętności w zakresie ustalaniu priorytetów zadań podczas budowania bliskich relacji z zespołem.


Spójrz na przykład sekcji podsumowanie zawodowe na stanowisko project managera:

POPRAWNIE
Podsumowanie zawodowe

Jestem zmotywowanym menedżerem projektu z ośmioletnim doświadczeniem w sektorze IT. Posiadam udokumentowane doświadczenie w skutecznym kierowaniu wielofunkcjonalnymi zespołami do tworzenia i rozwijania światowej klasy rozwiązań technologicznych z językami programowania. Jestem osobą zaangażowaną w pracę, posiadającą doskonałe umiejętności interpersonalne.


Przykładowe CV – jak powinna wyglądać sekcja z wykształceniem

Po napisaniu silnego podsumowania zawodowego lub przedstawienia celów zawodowych przy pomocy naszych szablonów, nadszedł czas na pokazanie rekruterowi twojego wykształcenia.

cv dla menedzera projektu

Obecnie większość firm, do których będziesz aplikować, będzie wymagała ukończonych studiów. W związku z tym kluczowe jest włączenie sekcji z wykształceniem do twojego życiorysu zawodowego.

Sekcja z edukacją pokazuje menedżerowi ds. zatrudnienia, że masz właściwe wykształcenie. Ta część może też wzbudzić zainteresowanie rekrutera, ponieważ prezentuje dodatkowe informacje o tobie.

Tworząc tę sekcję, pamiętaj o poniższych poradach:

 • Dodaj swój najwyższy stopień edukacji. Porządek chronologiczny jest zalecany. Nie wspominaj o szkole średniej, jeżeli ukończyłeś uczelnię wyższą.
 • Upewnij się, że wymieniłeś stopień naukowy, nazwę szkoły, miejscowość oraz lata, w których uczęszczałeś na uczelnię.
 • Wspomnij o swojej średniej, ale tylko jeżeli wynosiła 4.5 lub więcej.
 • Jeżeli nie masz tytułu licencjata, po prostu wymień szkołę średnią, którą ukończyłeś.
📌Jeżeli pracujesz jako menedżer projektu od dłuższego czasu, nie opisuj w szczegółach swoich osiągnięć w szkole. Zamiast tego wykorzystaj przestrzeń CV, aby pochwalić się tym, co osiągnąłeś na konkretnym stanowisku.

Przykład efektywnej sekcji z edukacją

POPRAWNIE
Edukacja Licencjat z biologii
Uniwersytet Warszawski
2015 – 2019

NIEPOPRAWNIE
Edukacja

Licencjat z biologii


Doświadczenie zawodowe – jak je przedstawić w przypadku project managera?

Teraz kiedy napisałeś sekcję z wykształceniem, być może zastanawiasz się, jaki jest następny krok. Nadszedł czas na stworzenie najważniejszej sekcji twojego CV: sekcji z doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami.

Ta część twojego CV musi być idealnie przejrzysta i zrozumiała. Sekcja z doświadczeniem zawodowym menedżera projektu to miejsce, w którym przedstawisz swoje poprzednie istotne stanowiska i opisujesz obowiązki zawodowe i osiągnięcia. Postaraj się być dokładny, ale też zwięzły opisując kolejno swoje doświadczenia zawodowe, aby pokazać, w jaki sposób możesz przynieść zyski firmie. Użyj wypunktowania.

Postaraj się podkreślić jakie korzyści przyniosłeś danej firmie i w jaki sposób użyłeś swoich umiejętności, aby przynieść zyski pracodawcy.W opisach swoich stanowisk postaraj się włączyć metryki i informacje numeryczne, jak i branżowy żargon. To pokaże czytelnikowi, że posiadasz niezbędną wiedzę dla danej pracy.

Przykłady doświadczenia zawodowego w CV menedżera projektu

Oto szablon efektywnej sekcji z doświadczeniem dla menedżera projektu:

POPRAWNIE
Doświadczenie Menedżer projektów IT
Świat Komputerów
06/2015 – 11/2018
Warszawa

 • Co kwartał przygotowywałem dla klientów i wyższej kadry zarządzającej raporty o postępach i ograniczeniach.
 • Obniżyłem koszty utrzymania infrastruktury IT o 5% w 2019 roku.
 • Realizowałem 4 udane projekty rocznie i konsekwentnie dotrzymywałem terminów i ograniczeń budżetowych.
 • Zarządzałem danymi projektu poprzez tworzenie raportów dotyczących cyklu życia projekt i informowałem liderów o postępach projektu.

Oto przykład niepoprawnego opisu doświadczenia zawodowego w życiorysie:

NIEPOPRAWNIE
Doświadczenie Menedżer projektów IT
Świat Komputerów
06/2015 – 11/2018
Warszawa

 • Przygotowywałem raporty z postępów dla afiliantów.
 • Obniżyłem koszt oprogramowania do zarządzania projektami.
 • Z sukcesem zrealizowałem w ciągu roku kilka udanych projektów.
 • Objąłem rolę kierownika projektu i doprowadziłem zespół projektowy do zakończenia projektu.

Błędny przykład jest zbyt ogólny, brakuje w nim konkretów. Taki opis obowiązków nie mówi wiele o kandydacie i nie wyróżnia go na tle innych.

Wzór CV managera projektu – jakie umiejętności są istotne

Być może zadajesz sobie pytanie: jak jeszcze możesz zaimponować rekruterom lub co jeszcze możesz uwzględnić w swoim CV podczas poszukiwania pracy? Odpowiedź jest prosta – sekcję prezentującą twoje umiejętności.

Ta sekcja może mieć ogromny wpływ na twoje szanse na zdobycie doskonałej pracy, o której zawsze marzyłeś. Rekruterzy zwracają szczególną uwagę na umiejętności twarde, a także miękkie i inne umiejętności z zakresu zarządzania projektami.

cv dla menedzera projektu

Sekcja umiejętności daje ci możliwość zaprezentowania swoich odpowiednich umiejętności, zarówno twardych, jak i miękkich. Ta część CV pomaga zwiększyć skuteczność twojego podania, dostarczając więcej informacji na temat twoich umiejętności.

Oto lista popularnych umiejętności, włączając w to umiejętności miękkie, dla ekspertów pracujących jako kierownicy projektów, które możesz użyć w swoim CV:

Umiejętności techniczne:
 • Języki programowania
 • Architektura IT
 • Kontrola kosztów
 • Zarządzanie ryzykiem i jakością
 • Zarządzanie projektami
 • Znajomość obsługi komputera
 • Coaching
 • Zarządzanie budżetami
 • Alokacje zasobów
 • Administracja biznesowa
 • Delegowanie ról do zarządzania projektami
Umiejętności miękkie:
 • Umiejętności interpersonalne
 • Przywództwo i umiejętności organizacyjne
 • Umiejętność podejmowania decyzji
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Zdolności zarządzania czasem
 • Zdolności do porozumiewania się
 • Umiejętności negocjacyjne

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat sekcji z umiejętnościami w CV i co warto w nią wpisać, skorzystaj z naszego poradnika.

Ulepsz swoje profesjonalne CV managera projektu dodając dodatkowe sekcje

Skoro mówimy o umiejętnościach, nie zapominajmy, jak przydatne jest pokazanie, że udoskonalasz te umiejętności w swoim CV. Jak możesz pochwalić się większą wiedzą i lepszymi umiejętnościami?

Jak napisać wyjątkowy życiorys zawodowe kierownika projektu technicznego? Dodając dodatkowe sekcje w CV.

Przykładowe sekcje dodatkowe to:

 • Szkolenia, certyfikaty, kursy, ‘
 • Zainteresowania,
 • Znajomość języków obcych,
 • Obsługa komputera.

Certyfikaty i ukończone kursy

Certyfikaty to doskonały sposób na pokazanie rekruterom twojej wiedzy i umiejętności zarządzania projektami. Dodatkowo uzyskanie certyfikatu może poprawić twoje umiejętności twarde i miękkie. Dodanie sekcji z certyfikatami i kursami może wysunąć cię na czołówkę kandydatów. Dzięki niej pokazujesz bowiem, że cały czas się dokształcasz i zdobywasz nowe umiejętności.

Znajomość języków obcych

Języki obce są coraz bardziej cenione na rynku pracy. Menedżer projektu powinien znać co najmniej jeden język obcy. Pochwal się swoimi umiejętnościami językowymi w osobnej sekcji, aby rekruter ich nie przeoczył. Pamiętaj, że znajomość języka obcego nie tylko zwiększa szanse na zdobycie pracy, ale może też wpłynąć na pensję, jaką zaoferuje ci pracodawca.

Dodatkowe porady na temat pisania najlepszego życiorysu zawodowego dla menedżera projektu

Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych porad, o których warto pamiętać, tworząc CV.

Znajdź słowa kluczowe

Ze względu na dużą liczbę otrzymywanych podań rekruterzy, w celu prowadzenia rekrutacji, coraz częściej sięgają po systemy śledzenia kandydatów. Program śledzenia kandydatów odrzuca aplikacje, które nie mają w tekście wystarczającej liczby słów kluczowych. Tymi słowami kluczowymi są zazwyczaj umiejętności twarde i miękkie, wymieniane w ogłoszeniu o dane stanowisko. Skanery systemów wychwytują te słowa i określają, czy aplikacja przeszła pomyślnie test skanowania.

Menedżerowie ds. rekrutacji będą przeglądać twoje podanie średnio tylko przez około 6 sekund po tym, jak CV przejdzie przez filtr systemów skanowania kandydatów. Pamiętaj, że musisz napisać CV w taki sposób, aby treść była czytelna, a informacje zrównoważone.

Ważne jest, aby zrozumieć, że twój życiorys zawodowy musi zawierać informacje, które są zarówno dokładne, jak i na temat, a także przyjemne wizualnie. Używaj wypunktowania, aby tekst był łatwiejszy do odczytania. Nie zmniejszaj zbytnio czcionki. W końcu masz tylko 6 sekund, aby zwrócić uwagę potencjalnych pracodawców.

📌 Pisząc CV i list motywacyjny, traktuj ogłoszenie o pracę, jako swoją skarbnicę wiedzy. Dzięki niej będziesz wiedzieć dokładnie, jakie są wymagania pracodawcy i co warto wpisać do CV. Za pomocą naszego kreatora CV możesz bardzo szybko edytować swoje podanie, dostosowując je do konkretnej oferty pracy.

Napisz list motywacyjny project managera

Jeżeli chcesz zdobyć nową pracę, lub aplikujesz do nowej firmy, warto pamiętać, że na rynku pracy musisz liczyć się ze sporą konkurencją. W swoim życiorysie zawodowym pokażesz wszystko to, co ważne, na temat swojego doświadczenia, umiejętności, czy wykształcenia. Jednak to w liście motywacyjnym możesz wyjaśnić dokładniej, dlaczego chcesz pracować z danym pracodawcą.

cv dla menedzera projektu

List motywacyjny daje ci dodatkową przestrzeń na opisanie tych rzeczy, na które nie było już miejsca w CV. Jeżeli szukasz pracy na stanowisku kierowniczym, musisz być osobą ambitną. Dołączając list motywacyjny do dokumentów aplikacyjnych, pokazujesz, że potrafisz wysilić się, aby dojść do obranego celu.

📌 Jeżeli pracodawca prosi o list motywacyjny w ogłoszeniu o pracę, wówczas należy go potraktować jako obowiązkowy dokument. Jeżeli wyślesz samo CV, prawdopodobnie twoje podanie zostanie od razu odrzucone.

Użyj szablony CV

CV i list motywacyjny stworzony za pomocą profesjonalnego szablonu, z pewnością zwróci uwagę pracodawcy. Profesjonalny szablon daje ci pewność, że nie pominąłeś żadnej istotnej kwestii. Co więcej szablony są estetyczne i przejrzyste, dzięki czemu od razu wyróżnią się na tle innych i przyciągną uwagę rekrutera.

Za pomocą naszego kreatora możesz stworzyć swoje dokumenty aplikacyjne w łatwy i szybki sposób. Mamy różne wersje językowe projektów, dzięki czemu w łatwy sposób stworzysz życiorys zawodowy do pracy za granicą.

Zwróć uwagę na błędy i literówki

Profesjonalne CV project managera powinno demonstrować umiejętności cenione w zawodzie, ale nie tylko w piśmie. Ważne jest, aby kierownik projektu przykładał wagę do szczegółów i był dobrze zorganizowany. Spraw, by twój list motywacyjny i CV project managera, były świadectwem twoich umiejętności.

Zanim wyślesz dokumenty aplikacyjne do pracodawcy, koniecznie przeczytaj je jeszcze raz. W ten sposób wyłapiesz ewentualne błędy i literówki. Koniecznie sprawdź:

 • Błędy ortograficzne,
 • Interpunkcję,
 • Literówki,
 • Czytelność zdań,
 • Poprawność gramatyczną.

Przeczytanie CV nie zajmie ci dużo czasu, a może znacząco pomóc ci w zdobyciu posady na stanowisku kierowniczym.

CV dla menedżera projektu – podsumowanie artykułu

Wiesz już, co powinno znaleźć się w CV dla menedżera projektu. Jeżeli będziesz pamiętał o naszych poradach i skorzystasz z kreatora CV, możesz być pewien, że otrzymasz wiele zaproszeń do rozmów kwalifikacyjnych.

Na koniec przypominamy kilka najważniejszych kwestii, o których warto pamiętać w CV:

 • Podsumowanie zawodowe pozwoli twojemu CV wyróżnić się na tle innych kandydatów.
 • W opisie doświadczenia wspomnij o swoich najważniejszych obowiązkach i osiągnięciach.
 • Nie zapomnij o sekcji z edukacją.
 • Wypisz swoje umiejętności miękkie i twarde.
 • Traktuj ofertę pracy, jak skarbnicę wiedzy.
 • Napisz list motywacyjny project managera, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
 • Sprawdź dokument pod kątem błędów.

Jeżeli chcesz znaleźć więcej porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych i przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej, koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Skorzystaj z naszych szablonów i już dziś stwórz skuteczne CV managera projektu.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Najczęściej zadawane pytania

Czy menedżerowie projektu powinni sięgnąć po format funkcjonalny?

Pamiętaj, że skuteczne CV to takie, które podkreśla przede wszystkim twoje mocne strony.

Celem funkcjonalnego formatu życiorysu jest podkreślenie przede wszystkim umiejętności kandydata. Ze względu na to, że historia zatrudnienia nie odgrywa w tym formacie aż tak dużej roli, może się on sprawdzić w przypadku osób, które nie mają dużego doświadczenia na danym stanowisku, a także tych, którzy mają przerwy w zatrudnieniu.

W zależności od twojej sytuacji zawodowej może to być skuteczny format, zwłaszcza gdy połączysz go z odwróconym porządkiem chronologicznym.

Jak długie powinno być curriculum vitae na stanowisko kierownika projektu?

Zalecamy zawarcie całego CV na jednej stronie. Ponieważ większość menedżerów ds. rekrutacji spędza tylko 6 sekund, przeglądając życiorys zawodowy, ważne jest, aby CV kierownika projektu było zwięzłe, krótkie i na temat.

Czy moje CV powinno zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych?

Tak. Jeżeli nie umieścisz klauzuli o ochronie danych osobowych (o przetwarzaniu danych osobowych) w swoim CV, pracodawca nie będzie mógł cię rekrutować, nawet jeżeli perfekcyjnie pasujesz na dane stanowisko. Umieść ją w stopce dokumentu, aby zaoszczędzić cenną przestrzeń. Użyj nieco mniejszej czcionki, aby nie odciągać uwagi od treści twojego CV. Pamiętaj, aby zapisać ją w aktualnej formule.

List motywacyjny nie musi zawierać takiej klauzuli, chyba że pracodawca poprosił o to w ogłoszeniu o pracę.

Sięgnij po nasz poradnik i stwórz dokumenty aplikacyjne, które pomogą ci zdobyć stanowisko managera projektu.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV