Jak napisać CV copywritera – przewodnik

Praca copywritera, czyli osoby tworzącej teksty, staje się coraz bardziej popularna. Niemal każda firma potrzebuje tekstów, które będą promować markę. Praca na stanowisku copywritera jest też związana z pewną wygodą, ponieważ w większości przypadków można wykonywać ją zdalnie. W związku z tym, coraz więcej osób stara się zdobyć pracę w tej branży.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV copywritera

Laura Kowalska

Copywriter
Lublin
545 432 432
laura.kowalska@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad czterech lat pracuję jako copywriter. Specjalizuję się w tworzeniu stron landingowych dla małych przedsiębiorstw. Dzięki moim tekstom, podczas pisania których używam najlepszych praktyk SEO, retencja na stronach internetowych moich klientów wzrosła średnio o 135%. W Państwa firmie chcę rozwinąć swoje umiejętności pisania tekstów reklamowych dla większych przedsiębiorstw.

Doświadczenie

Copywriter
Agencja reklamowa XYZ
2017-2021

  • Stworzyłam ponad 100 stron landingowych dla małych firm.
  • Zajmowałam się tworzeniem artykułów sponsorowanych, które zwiększyły przychód firm o średnio 65%.
  • Otrzymałam nagrodę pracownika roku.

Wykształcenie

Filologia Polska – magister
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań
2012-2015

Umiejętności

  • Znajomość SEO,
  • Doskonała znajomość gramatyki języka polskiego,
  • Obsługa WordPress,
  • Obsługa Surfer SEO,
  • Kreatywność,
  • Punktualność,
  • Sumienność.

Spora konkurencja oznacza, że będziesz musiał naprawdę się wykazać i zaprezentować swoją kandydaturę w ciekawy sposób. Aby to zrobić, potrzebujesz idealnego CV copywritera.

Być może umiesz stworzyć idealny tekst reklamowy albo post na bloga, który przyciągnie rzeszę czytelników, ale czy potrafisz stworzyć CV, na które zwrócą uwagę rekruterzy? Pomożemy ci w tym zadaniu!

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak stworzyć idealny życiorys zawodowy, który sprawi, że zdobędziesz pracę w zawodzie copywritera. Skorzystaj z naszych szablonów CV, aby ułatwić sobie proces tworzenia podania o pracę.

Fakty na temat pracy na stanowisku copywritera

cv copywritera

Oto kilka ciekawostek na temat pracy copywritera:

  • Według portalu pl w pracy copywritera można zarobić średnio 4 240 złotych brutto.
  • To, ile zarabia copywriter, zależy od takich czynników, jak staż pracy, wykształcenie, a przede wszystkim zatrudnienie.
  • Osoby pracujące jako freelancerzy mogą zarobić nieco więcej. Jednak osoby zatrudnione na etacie, np. w agencji reklamowej, cieszą się dodatkowymi benefitami, takimi jak karnety na siłownie czy też prywatna opieka zdrowotna.
  • Osoby, które znają więcej niż jeden język i pracują z zagranicznymi firmami, mogą spodziewać się wyższych stawek.
  • Około 66% osób zatrudnionych w branży to kobiety.

Jak powinno wyglądać CV osoby ubiegającej się o stanowisko copywritera?

Jak wspomnieliśmy, ze względu na elastyczny charakter pracy copywritera, możliwość pracy zdalnej, a także możliwość dobrych zarobków, konkurencja jest dość spora. Właśnie dlatego tak istotne jest, żeby w swoim CV copywriter umieścił wszystkie niezbędne informacje. Aby nie pominąć żadnego ważnego szczegółu, skorzystaj z naszych szablonów. Spójrz też na przykłady, które przedstawiliśmy w tym artykule, aby ułatwić ci zadanie.

Pisząc swoje podanie, pamiętaj o następujących rzeczach:

  • Twój życiorys zawodowy powinien uwypuklać twoje zalety. Wybierz więc taki format i wzór, które będą odpowiednie dla ciebie.
  • Za każdym razem aktualizuj swoje CV. Musi ono być dostosowane do konkretnej posady w konkretnej firmie, aby pokazać pracodawcy, że naprawdę ci zależy.
⚠️ Pracodawcy i rekruterzy dostają dziesiątki, a czasem i setki aplikacji. Nie mogą dokładnie czytać każdej z nich, więc tylko pobieżnie przeglądają podania. Zrób wszystko, aby ich wzrok zatrzymał się na twoim CV copywritera na nieco dłużej niż tylko średnie 6 sekund.

Format CV copywritera

Poniżej omawiamy każdy z trzech formatów, które możesz wybrać. Spójrz na nie, aby dowiedzieć się, który z nich najbardziej pasuje do twojego poziomu doświadczenia.

Format funkcjonalny

W tym formacie główną rolę odgrywają umiejętności. Historia zatrudnienia schodzi na dalszy plan, dzięki czemu kandydaci wybierający ten układ mogą nieco “ukryć” brak praktycznego doświadczenia. Nada się więc w przypadku osób dopiero początkujących w branży: zupełnie nowych kandydatów na rynku pracy oraz tych, którzy zmieniają branżę.

Format chronologiczny

W formacie chronologicznym na pierwszym planie jest doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych formatów życiorysu. Sprawdzi się w przypadku osób ze średnim i dużym wykształceniem oraz tych, które mają za sobą doświadczenie zawodowe w formie stażu lub praktyk.

Format łączony

Po taki format powinny sięgać tylko te osoby, które mają ogromne doświadczenie i ubiegają się o wyższe stanowiska. Łączy on w sobie cechy dwóch poprzednich.

🎁Aby uwypuklić swoje zalety, wybierz wzór CV odpowiadający twojemu doświadczeniu.

🎁Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by niezależnie od wybranego formatu, przedstawiać swoje doświadczenie zawodowe i wykształcenie przy użyciu odwróconego porządku chronologicznego, czyli podawać swoje najnowsze osiągnięcia jako pierwsze. Dzięki temu pracodawca w pierwszej kolejności zobaczy najbardziej adekwatne stanowiska.

Struktura CV copywritera

Pisząc CV copywritera, musisz zawrzeć w nim konkretne sekcje. Jeżeli pominiesz którąkolwiek z nich, potencjalny szef może od razu odrzucić twoją aplikację. Pamiętaj więc o nagłówku, w którym podasz imię i nazwisko oraz dane kontaktowe. Zaraz pod nim napisz podsumowanie zawodowe, gdzie w atrakcyjny sposób opiszesz swoje największe osiągnięcia i doświadczenie. Nie pomiń też sekcji z doświadczeniem, wykształceniem i umiejętnościami.

Wymienione wyżej sekcje znajdą się niemal w każdym CV. Aby zwrócić uwagę rekrutera i się wyróżnić, dodaj dodatkowe sekcje, na przykład z ukończonymi kursami, swoim hobby lub umiejętnościami z zakresu obsługi programów komputerowych.

W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jak napisać każdą z poszczególnych sekcji krok po kroku.

Nagłówek w CV osoby starającej się o stanowisko copywritera

Nagłówek to najkrótsza i relatywnie najłatwiejsza do napisania część życiorysu. Zawiera ona twoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe. Jej napisanie nie jest trudne, ale pamiętaj, aby poświęcić temu zadaniu należytą uwagę. Ta część bowiem musi być bezbłędna.

⚠️Literówka w adresie e-mail, błędna cyfra w numerze czy nieaktualny numer telefonu mogą kosztować cię twoją szansę na zatrudnienie. Rekruterzy nie będą szukać dodatkowych danych kontaktowych, jeżeli te, które podałeś są błędne.

cv copywritera

Nagłówek umieść na samej górze dokumentu. Twoje imię i nazwisko powinno pojawić się jako pierwsze. To niejako tytuł CV, więc pogrub je lub wyróżnij nieco większą czcionką. Następnie możesz podać dane kontaktowe w dowolnej kolejności.

Poprawny przykład
Michał Konieczny

Copywriter

565 543 353

michał.konieczny123@gmail.com

Ełk


Niepoprawny przykład

Michał Konieczny

676545443 domowy 123412341 drugi 234523451

2112koniecznie1212mnie2potrzebujesz@gmail.com

Ul. Asnyka 12

65-873 Ełk

Polska


W pierwszym przykładzie łatwo zauważyć wszystkie dane. Są one czytelne i wyglądają schludnie. Oddzielony spacjami numer telefonu jest przejrzysty. Kandydat wyróżnił swoje imię i nazwisko pogrubieniem, dzięki czemu rekruter łatwiej je zapamięta.

Drugi przykład jest nieczytelny. Może nawet odstraszyć rekrutera, który pomyśli, że kandydat jest niechlujny. Trzy numery telefonów są zapisane bez żadnych spacji czy przerw. Nie ma potrzeby podawania kilku numerów – jeden, pod którym będziesz osiągalny w zupełności wystarczy. Adres e-mail jest chaotyczny i zawiera nieprofesjonalne zwroty.

Pracodawcy nie interesuje też twój dokładny adres zamieszkania. Jego podanie tylko zabiera cenną przestrzeń życiorysu. Nie musisz podawać kraju zamieszkania, chyba że ubiegasz się o pracę za granicą.

📌Eksperci radzą, by profesjonalny e-mail był stworzony z połączenia imienia i nazwiska kandydata. Liczby są dozwolone, ale powinny one być na końcu lub początku adresu. Aby dodać jeszcze więcej profesjonalizmu, wybierz pocztę na Gmailu lub Outlook.

Czy w swoim CV copywriter musi umieścić zdjęcie?

Temat zdjęcia w podaniu o pracę wzbudza wiele kontrowersji. W krajach zachodnich pracodawcy unikają przyjmowania CV ze zdjęciem, aby nie oskarżono ich o dyskryminację. W Polsce jednak pracodawcy czasami proszą o wysłanie dokumentów aplikacyjnych ze zdjęciem.

Eksperci radzą, by wtedy i tylko wtedy, dodać zdjęcie do podania. W innym przypadku, lepiej jest nie załączać fotografii. Pamiętaj też, że według obecnego prawa, pracodawca nie może odrzucić kandydatów za brak fotografii w CV.

⚠️Jeżeli zdecydujesz się na dołączenie zdjęcia, pamiętaj, że będzie to twoja wizytówka. Musisz wyglądać na nim profesjonalnie. Zamiast zdjęć z wakacji czy selfies wykonaj prosty portret na gładkim tle. Pamiętaj, aby ubrać i uczesać się schludnie.

📌Nie trać czasu na projektowanie graficzne. Zamiast tego wybierz wzór CV dla copywritera, który ma opcję wgrania zdjęcia.

Największe osiągnięcia w pracy copywritera – podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe to część, w której kandydat w kilku krótkich zdaniach opisuje swoje najważniejsze doświadczenia i dokonania. Ta sekcja ma na celu przekonanie potencjalnego szefa, że powinien przeczytać dalsze części twojego CV.

Za granicą dodawanie podsumowania zawodowego do CV jest bardzo popularną praktyką. W Polsce jednak niewielu kandydatów o nim wie. Wykorzystaj to na swoją korzyść i wyróżnij się nawet na tle tych copywriterów, którzy mają większe doświadczenie lub lepsze wykształcenie niż ty.

📌Choć miejsce podsumowania w życiorysie zawodowym znajduje się na samej górze dokumentu, zaraz pod nagłówkiem, eksperci radzą, by jego pisanie zostawić na sam koniec. Wówczas będziesz świeżo po napisaniu innych części życiorysu, dzięki którym przypomnisz sobie o swoich najważniejszych osiągnięciach.

Spójrz na poprawny i niepoprawny przykład:

POPRAWNIE👇

Od ponad pięciu lat pracuję jako copywriter. Tworzę treści na strony internetowe dużych i małych biznesów i specjalizuję się w tworzeniu opisów produktów. Dzięki użyciu praktyk SEO, retencja na stronach moich klientów wzrosła o średnio 180%. W Państwa firmie chcę rozwinąć moje umiejętności w zakresie tworzenia artykułów sponsorowanych.


NIEPOPRAWNIE👇

Jestem copywriterem. Umiem pisać. Prowadzę strony internetowe klientów.


Pierwszy przykład zawiera wiele informacji, mimo że jest krótki. Kandydat opowiedział o swojej specjalizacji oraz osiągnięciach, które potwierdził za pomocą konkretnych danych liczbowych. Co więcej, przedstawił cele zawodowe związane z pracą w danej firmie.

Drugi przykład nie zawiera żadnych informacji, które mogłyby zachwycić pracodawcę. Tak słabo napisane podsumowanie zawodowe to bardzo zła wizytówka dla copywritera, którego praca polega na tworzeniu dobrych i przyciągających uwagę treści.

📌Jako początkujący kandydat opisz w tej części swoje cele zawodowe.

📌Gdzie tylko możesz, używaj danych liczbowych do potwierdzenia swoich osiągnięć. W ten sposób potencjalny szef w mierzalny sposób może określić, jakie korzyści przyniesie firmie zatrudnienie właśnie ciebie.

cv copywritera

Doświadczenie zawodowe w CV

Na podstawie doświadczenia zaprezentowanego przez kandydata, pracodawca może podjąć ostateczną decyzję w sprawie zatrudnienia. Co więcej, ta sekcja może wpłynąć na proponowaną przez przyszłego szefa pensję. Niezależnie od tego, czy możesz pochwalić się sporym doświadczeniem zawodowym czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w branży, poświęć tej sekcji odpowiednio dużo uwagi.

Każde prezentowane stanowisko musi być opisane za pomocą następujących informacji:

  • Nazwa firmy, która cię zatrudniała
  • Nazwa stanowiska
  • Czas trwania zatrudnienia

Niemal każdy kandydat zawrze w swoim CV te informacje. Aby zwrócić uwagę rekrutera, opisz dokładniej, za co byłeś odpowiedzialny w danej pracy i jakie były twoje najważniejsze osiągnięcia.

Doświadczony copywriter – przykład opisu historii zawodowej

Copywriter

Firma ABC

2018-2021

  • Zajmowałem się prowadzeniem fanpage’y marki, zwiększając retencję klientów o 120% w ciągu pierwszego roku.
  • Zajmowałem się pisaniem treści na stronę internetową i bloga firmy, przy użyciu najlepszych praktyk SEO, co zaowocowało wzrostem rozpoznawalności marki o 50%.
  • Współpracowałem z ekspertami ds. mediów społecznościowych przy nowej kampanii YXZ, która otrzymała nagrodę ABC.

Sekcja z historią doświadczenia dla początkujących copywriterów

Zanim zrezygnujesz ze swoich marzeń, przypomnij sobie, że każdy od czegoś zaczynał. Nie będziemy kłamać: pracodawcy zazwyczaj bardziej cenią osoby z doświadczeniem. Jednak na rynku istnieje wiele marek, które są zainteresowane początkującymi osobami ze świeżym spojrzeniem i determinacją.

Tworząc tę część życiorysu, pomyśl o stażach zawodowych, a nawet wolontariatach, które realizowałeś. Możesz także podać rodzaj realizowanych osobistych projektów, np. prowadzenie bloga podróżniczego. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś ambitnym kandydatem, któremu copywriting nie jest zupełnie obcy.

Copywriter

Fundacja “Słonko”

Marzec – sierpień 2019

  • Przy współpracy ze starszym copywriterem tworzyłem oferty handlowe dla sponsorów.
  • Sprawdzałem napisane teksty i edytowałem błędy i literówki.

Być może marzysz o byciu gwiazdą copywritingu w słynnych agencjach reklamowych. Pamiętaj, aby z pokorą przyjąć swoją pierwszą pracę, nawet jeżeli nie jest ona wymarzona czy dobrze płatna. Zdobędziesz w niej niezbędne umiejętności i znajomości, które pozwolą ci się dalej wspinać po szczeblach kariery.

Zawód copywritera – jak opisać swoje wykształcenie w CV?

Jeżeli chcesz zajmować się profesjonalnie copywritingiem, musisz pomyśleć o tym, na jaką ścieżkę edukacji zwróci uwagę potencjalny pracodawca. Aby zostać dobrym copywriterem nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia. Pracodawcy cenią jednak osoby, które ukończyły studia o profilu humanistycznym. Jeżeli jednak chcesz być copywriterem specjalizującym się w niszy medycznej czy technologicznej, ścisłe wykształcenie może zagrać na twoją korzyść.

Niezależnie od tego, czy ukończyłeś studia czy nie i na jakim kierunku, pamiętaj o dodaniu następujących informacji do każdego prezentowanego stanowiska:

  • Tytuł naukowy,
  • Nazwa szkoły, którą ukończyłeś,
  • Czas trwania nauki.
Licencjat Filologia Polska

Uniwersytet Warszawski

2012 – 2015

  • Ukończyłam studia z wyróżnieniem.
  • Byłam przewodniczącą koła naukowego dla filologów polskich.

Jeżeli pracujesz jako copywriter od kilku lat, nie musisz tak dokładnie opisywać swojej edukacji. Jeżeli jednak jesteś początkujący w branży, wykorzystaj przestrzeń tej sekcji, aby zademonstrować, że jesteś proaktywnym i ambitnym kandydatem. Pracodawca na pewno doceni osoby, które potrafią się wykazać.

📌Podawaj tylko najwyższy szczebel ukończonej edukacji. Przykładowo, jeżeli ukończyłeś studia wyższe, nie podawaj tu informacji o szkole średniej.

cv copywritera

Sekcja z umiejętnościami w CV copywritera

Sekcja z umiejętnościami to kluczowa część każdego CV. Dzięki niej nie tylko przedstawisz pracodawcy, jakie masz kompetencje, ale także pokonasz wstępną selekcję wykonywaną przez systemy śledzenia kandydatów.

Są to specjalne programy komputerowe, których rekruterzy używają, aby wstępnie automatycznie odrzucić podania niespełniające wymaganych kryteriów i niezawierające słów kluczowych. Nie martw się jednak. Odnalezienie słów-kluczy wcale nie jest trudne.

Z pewnością zapoznałeś się już z wieloma ofertami pracy i zauważyłeś, że w każdej z nich pojawia się lista umiejętności twardych i miękkich, które są wymagane od kandydatów. To właśnie te kompetencje są słowami, które będą wpisane w filtry programów rekrutacyjnych.

Pamiętaj, aby:
  • Dodać umiejętności z ofert pracy zarówno do CV, jak i listu motywacyjnego,
  • Nie zmieniaj brzmienia słów podanych w ofercie pracy, aby mieć pewność, że twoje podanie nie zostanie odrzucone,
  • Wysyłaj pliki w formacie Doc, chyba że poproszono inaczej. Niektóre programy nie potrafią prawidłowo odczytać plików PDF.

⚠️W swoim CV zawieraj tylko prawdziwe informacje. Kłamstwo bardzo szybko wyjdzie na jaw podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a ty stracisz szansę na zatrudnienie.

Jakie umiejętności przydadzą się w zawodzie copywritera?

Zwróć uwagę na to, aby jako pierwsze w CV pojawiały się te twoje umiejętności, których w kandydatach poszukuje pracodawca.

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde to takie, których można się nauczyć podczas pracy lub w szkole. Są one niezbędne do wykonywania zawodu. Pamiętaj, że ta sekcja powinna być stworzona w zależności od tego, w jakiej branży pracujesz, jaki rodzaj usług oferujesz i o jaką pracę aktualnie się starasz. Przykładowo, twoja znajomość tematyki związanej z projektowaniem wnętrz nie będzie miała znaczenia dla firmy zajmującej się finansami. I na odwrót, redaktorów magazynu wnętrzarskiego nie będzie interesowało to, że znasz się na kryptowalutach.

Oto kilka umiejętności twardych, które mogą być przydatne w pracy copywritera:

  • Opisy produktów,
  • Optymalizowanie tekstów pod wyszukiwarki internetowe (SEO),
  • Teksty na strony www, w tym “O nas” i strony landingowe,
  • Redakcja treści,
  • Slogany reklamowe,
  • Maile sprzedażowe,

Copywriter – umiejętności miękkie

  • Punktualność,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Elastyczność,
  • Kreatywność,
  • Doskonała organizacja czasu,
  • Rozwinięta komunikacja interpersonalna.

Oprócz konkretnych umiejętności technicznych, copywriter musi posiadać zestaw kompetencji miękkich. Wiele osób pisze artykuły z domu. Praca zdalna wymaga dyscypliny. Pracodawca musi wiedzieć, że jesteś osobą słowną, punktualną i że powierzone ci projekty zostaną wykonane na czas. Co więcej, musisz posiadać dozę kreatywności. Ważne mogą też być umiejętności związane z kontaktem z innymi, w szczególności, jeżeli starasz się o pracę, w której będziesz kontaktował się z klientem.

Jak przygotować CV z dodatkowymi sekcjami?

Na dane stanowisko w branży może ubiegać się kilku kandydatów. Aby zwiększyć swoje szanse, możesz dodać do CV specjalne sekcje, które zaimponują pracodawcy.

Są to przykładowo:

  • Obsługa komputera
  • Znajomość języków obcych
  • Kursy
  • Zainteresowania
🎁 Jako twórca tekstów z pewnością wiesz, jak ważna jest precyzja. W CV nie możesz “lać wody”. Każda informacja, która pojawia się w podaniu powinna mieć związek z pracą, o którą się starasz.

Obsługa komputera

Obsługa konkretnych programów komputerowych może być wymagana od kandydatów. Umiejętność korzystania z niektórych z nich z pewnością będzie mile widziana. Podkreśl swoje umiejętności komputerowe w osobnej sekcji, aby pracodawca ich nie przeoczył. Znajomość narzędzi do optymalizowania stron z pewnością sprawi, że rekruter będzie tobą bardziej zainteresowany.

Przykładowe programy i platformy, których znajomością może pochwalić się copywriter to:

  • WordPress,
  • Wix,
  • WordCounter,
  • Hemingway,
  • Grammarly,
  • Copyscape,
  • SurferSEO.

Zainteresowania

Niektórzy kandydaci popełniają błąd wpisując przypadkowe zainteresowania do CV. Pracodawcy nie zaimponują twoje umiejętności jazdy konnej czy szermierki, chyba że mają one związek z produktami oferowanymi przez markę. Pamiętaj, aby dostosować tę sekcję do pracy, o którą się ubiegasz. Przykładowo, jeżeli chcesz zdobyć pracę w agencji reklamowej specjalizującej się w sprzedaży zagranicznych wycieczek, wspomnij o swojej pasji związanej z podróżowaniem czy poznawaniem nowych kultur.

Kursy

Copywriterzy pracują głównie online. Muszą więc nadążać za zmieniającymi się trendami, a także mieć pojęcie na temat algorytmów. Pokaż pracodawcy, że oprócz tworzenia doskonałych tekstów, stawiasz także na rozwój. Wymień kursy, w których brałeś udział, a jeżeli masz certyfikat potwierdzający twoje umiejętności, koniecznie dołącz go do podania.

Języki

Znajomość języków obcych może mieć duży wpływ na szanse na otrzymanie pracy, ale także na pensję. Copywriterzy władający biegle więcej niż jednym językiem automatycznie mają o wiele większe szanse na zdobycie pracy. Jeżeli aplikujesz do firmy, która współpracuje z zagranicznymi rynkami lub szuka wielojęzycznych kandydatów, koniecznie przedstaw swoją znajomość języków obcych w osobnej sekcji.

Nie jesteś pewien jak to zrobić? Zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak poprawnie przedstawić umiejętności językowe w CV.

Ulepsz swój życiorys

Życiorys zawodowy powinien wyróżniać cię na tle innych kandydatów. Wiesz już, jakie sekcje do niego dołączyć i jak je stworzyć. Spójrz jednak na nasze dodatkowe porady!

Stwórz portfolio

Interaktywne portfolio to doskonały sposób na to, aby pokazać pracodawcy swoje prace. Nic nie przekona rekrutera o twoich umiejętnościach bardziej, niż zrealizowane wcześniej projekty. Pamiętaj, aby twoje portfolio było łatwo dostępne, schludne i atrakcyjne wizualnie.

Zweryfikuj błędy

Jako twórca tekstów musisz być nie tylko kreatywny, ale także wiedzieć wszystko o gramatyce. Błędy ortograficzne w podaniu o pracę copywritera to strzał w kolano. Przed wysłaniem dokumentów sprawdź więc, czy nie ma w nim żadnych błędów, literówek lub nieczytelnych zdań.

Skorzystaj z kreatora

Kreator CV to idealny sposób na to, by twoje podanie było estetyczne, ale także proste do wykonania. Sięgnij po nasz gotowy wzór CV dla copywritera, aby mieć pewność, że w twoim życiorysie zawodowym nie zabrakło żadnych istotnych informacji.

cv copywritera

Skuteczne CV copywritera – podsumowanie

Pisząc swoje podanie nie zapominaj o poniższych radach:

  • Podsumowanie zawodowe to idealny sposób na przyćmienie innych kandydatów.
  • Wszystkie informacje, które podajesz w CV, muszą mieć związek z pracą, o którą się ubiegasz.
  • Dodaj sekcje z hobby, językami lub innymi dodatkowymi informacjami, aby się wyróżnić.
  • Skorzystaj ze wzorów CV, aby ułatwić sobie pracę nad podaniem.
  • Zweryfikuj list motywacyjny i CV pod kątem błędów.
  • Sprawdź, czy wszystkie informacje zawarte w CV, w szczególności dane kontaktowe, są aktualne.
  • Do CV i listu motywacyjnego dodaj klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz podobne artykuły, które pomogą ci w napisaniu idealnego życiorysu. Co więcej, możesz skorzystać z naszych szablonów CV i listów motywacyjnych. Stwórz podanie, które pomoże ci w zdobyciu pracy marzeń.

FAQ

Czy muszę ukończyć studia, aby zostać copywriterem?

Nie, studia nie są potrzebne, choć pracodawcy mogą przychylniej spojrzeć na osoby z wykształceniem humanistycznym lub marketingowym. Pamiętaj jednak, że dobre portfolio i dodatkowe kursy związane z branżą mogą przekonać do ciebie pracodawców nawet bardziej niż ukończona szkoła wyższa.

Czy muszę napisać list motywacyjny copywritera?

Pracodawcy czasami proszą o dołączenie listu do CV. Wówczas taki dokument jest obowiązkowy. Eksperci radzą jednak, by list motywacyjny dołączyć nawet wtedy, gdy pracodawcy o niego nie proszą.

W liście motywacyjnym możesz pokazać swoją unikatową osobowość, a także zaprezentować swoje umiejętności tworzenia pięknego, przekonującego tekstu. Stworzenie takiego dokumentu pokazuje, że naprawdę zależy ci na pracy i potrafisz się wykazać.

Zajrzyj na naszą stronę i odkryj najlepsze szablony CV i wzory listów motywacyjnych dla copywriterów!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV