CV barmana – porady, jak stworzyć profesjonalne CV

Podczas pandemii działalność gastronomiczna bardzo ucierpiała. Niestety, właściciele wielu lokali musieli ogłosić bankructwo, a w efekcie mnóstwo ich pracowników straciło miejsce pracy. Kiedy hotele i gastronomia zaczęły powracać do normalnych warunków biznesowych, pracodawcy dostrzegli braki personelu i problemy z rekrutacją.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV barmana – wzór

Janina Potrzebna

Barmanka
Warszawa
676 656 543
janinapotrzebna@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad pięciu lat pracuję na stanowisku barmanki. Specjalizuję się w tworzeniu klasycznych drinków, a także drinków inspirowanych kulinariami świata. Mój autorski drink “Magiczna Noc” otrzymał nagrodę w konkursie na najlepszego drinka w Polsce. W Państwa hotelu chcę rozwijać moje umiejętności barmańskie i pracować z klientami w języku angielskim.

Doświadczenie

Barmanka
Hotel ABC
2015-2020

 • Przygotowywałam i serwowałam drinki.
 • Stworzyłam 5 autorskich drinków, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.
 • Współpracowałam z zespołem 12 kelnerek i kelnerów.

Wykształcenie

Turystyka i rekreacja – licencjat
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2012-2015

Umiejętności

 • Wiedza z zakresu alkoholoznawstwa,
 • Miksologia,
 • Obsługa sprzętu barowego,
 • Wysoka higiena pracy,
 • Przygotowywanie drinków bezalkoholowych,
 • Kreatywność,
 • Odpowiedzialność,
 • Cierpliwość,
 • Komunikatywność.

Barmani, kelnerki i kierownicy restauracji mają różne możliwości zawodowe dostępne w okolicy. Dotyczy to w szczególności większych miast w Polsce, a także miejscowości turystycznych, choć nie tylko.

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę barmana w dużym mieście czy też szukasz dorywczej pracy w kurorcie, musisz stworzyć idealne CV barmana.

Ubiegając się o pracę na stanowisku barmana, musisz liczyć się ze sporą konkurencją. Jest to praca, o którą ubiegają się zarówno profesjonaliści, jak i studenci poszukujący jedynie dorywczego zajęcia. Niezależnie od tego, czy zawód barmana jest dla ciebie wymarzoną karierą, czy tylko sposobem na zdobycie dodatkowych środków finansowych – pomożemy ci w napisaniu idealnego podania.

Nasz kreator CV wraz z szablonami listów motywacyjnych z pewnością pomoże ci łatwo stworzyć idealne podanie o pracę. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak napisać CV barmana krok po kroku i zaimponować pracodawcy.

Fakty dotyczące pracy na stanowisku barmana

cv barmana

Spójrz na kilka ciekawych faktów dotyczących pracy barmana:

 • W Polsce, według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, barman zarabia średnio około 4 120 złotych brutto miesięcznie.
 • Ponad połowa osób pracujących w tym zawodzie to kobiety.
 • Część z zatrudnionych cieszy się dodatkowymi benefitami, na przykład zniżkami na firmowe produkty, dodatkowymi szkoleniami, a także elastycznymi godzinami pracy.
 • Grupa 25% najlepiej opłacanych barmanów zarabia ponad 5 050 złotych brutto.
 • Ze względu na charakter pracy barmana większość osób pracuje w nocy.

CV barmana – jego elementy i format

Stanowisko barmana to praca, o którą ubiega się wiele osób. W szczególności po pandemii istnieje ogromna konkurencja na rynku. Właśnie dlatego musisz stworzyć takie podanie, które sprawi, że zabłyśniesz na tle innych kandydatów. Aby to zrobić, sięgnij po nasze szablony i dokładnie przeanalizuj przykładowe CV i listy motywacyjne.

Spójrz na kilka porad, które przydadzą się podczas tworzenia CV:

 • Format CV powinien odpowiadać twojemu doświadczeniu, aby podkreślić twoje najmocniejsze strony.
 • Zanim wyślesz życiorys, zawsze go aktualizuj. Pracodawca musi czuć, że stworzyłeś CV z myślą o pracy, o którą się starasz. To idealny sposób na zaprezentowanie siebie jako ambitnego kandydata.
 • Użycie wzoru CV da ci pewność, że nie zapomnisz o żadnej istotnej sekcji.
⚠️ Czy wiedziałeś, że rekruterzy poświęcają na jedno CV zaledwie 6 sekund? To bardzo mało czasu. Musisz więc zrobić wszystko, aby ich wzrok zatrzymał się na twoim podaniu nieco dłużej.

Format CV barmana

Obecnie rozpoznawane są trzy następujące formaty życiorysów:

 • Chronologiczny,
 • Funkcjonalny,
 • Mieszany/łączony.

Przypatrzmy się im i sprawdźmy, którego z nich powinien użyć kandydat, w zależności od doświadczenia, historii zatrudnienia czy umiejętności.

Format chronologiczny

Taki układ podkreśla przede wszystkim historię zatrudnienia. Właśnie dlatego polecany jest kandydatom ze średnim i dużym doświadczeniem. Warto jednak pamiętać, że to najpopularniejszy format, rozpoznawany nawet przez pracodawców bez wiedzy na temat rekrutacji. Eksperci ds. rekrutacji polecają go więc także osobom, które mają za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, na przykład takie jak staż.

🎁Ważne jest, aby niezależnie od wybranego formatu życiorysu, użyć odwróconego porządku chronologicznego podczas przedstawiania swojej historii zatrudnienia i edukacji. W ten sposób masz pewność, że pracodawca w pierwszej kolejności zobaczy twoje największe i najbardziej adekwatne do tej posady osiągnięcia.

Format Funkcjonalny

Taki format polecany jest przede wszystkim początkującym w branży: młodym kandydatom bez doświadczenia zawodowego albo tym, którzy myślą o przebranżowieniu się. Najważniejsze są w nim bowiem umiejętności.

Mieszany

Taki format łączy w sobie cechy układu chronologicznego i mieszanego. Eksperci polecają go wyłącznie tym kandydatom, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe.

🎁Sięgnij po taki szablon CV barmana, który będzie miał format odpowiadający twojemu doświadczeniu i preferencjom.

Struktura życiorysu barmana

Jeżeli poszukujesz pracy barmana, która zapewni ci godne zarobki, a także możliwość rozwoju, musisz liczyć się z dużą konkurencją. Upewnij się więc, że w swoim życiorysie zawarłeś wszystkie niezbędne sekcje. Są to:

 • Nagłówek z twoimi danymi kontaktowymi.
 • Podsumowanie zawodowe, gdzie krótko przedstawiasz swoje największe osiągnięcia i doświadczenie.
 • Doświadczenie zawodowe.
 • Wykształcenie.
 • Sekcja z umiejętnościami twardymi i miękkimi.

Wymienione powyżej sekcje to minimum, które powinno znaleźć się w każdym CV barmana. Ambitne osoby, ubiegające się o stanowisko barmana, powinny także umieścić w podaniu dodatkowe sekcje, które pozwolą im wyróżnić się na tle innych. Możesz w nich przedstawić ukończone szkolenia, swoje zainteresowania, znajomość języków obcych i wiele innych adekwatnych informacji o sobie.

W kolejnych częściach artykułu znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, jak krok po kroku stworzyć każdą z wymienionych części CV.

Nagłówek w CV osoby ubiegającej się o stanowisko barmana

W tej części życiorysu zawodowego musisz przedstawić swoje dane kontaktowe oraz imię i nazwisko. To łatwe zadanie, ale upewnij się, że wykonując je jesteś uważny i podałeś prawidłowe informacje.

Ta część znajdzie się na samej górze CV. Możesz podać swoje dane kontaktowe w dowolnej kolejności, ale pamiętaj, że imię i nazwisko musi być na górze. To niejako tytuł twojego życiorysu: wyróżnij go używając nieco większej czcionki lub pogrubienia. Możesz tu także wpisać nazwę swojego zawodu, choć nie jest to konieczne.

⚠️Przed wysłaniem podania zawsze sprawdzaj, czy wszystkie informacje zostały zapisane poprawnie. Zweryfikuj literówki, a także sprawdź, czy podany numer kontaktowy jest wciąż aktualny. Jeżeli dane są błędne, pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować.

Poprawny przykład
Karol Nowakowski

Barman

654 545 545

karolnowakowski@gmail.com

Opole


Niepoprawny przykład

Karol Nowakowski

Barman

234432413 domowy 656789876 drugi 454321321

1122słodki121karol@gmail.com

ul. Radosna, Opole

Numer domu 126

Polska


Pierwszy przykład jest przejrzysty. Rekruter od razu zauważy wszystkie dane kontaktowe. Kandydat oddzielił trzy kolejne cyfry w numerze telefonu spacją, przez co jest on bardziej czytelny. E-mail wygląda profesjonalnie. Pogrubione imię i nazwisko przyciągną uwagę pracodawcy.

Spójrz na drugi przykład: jest w nim zbyt wiele danych. Nie musisz podawać kilku numerów. Jeden aktualny wystarczy. Podawanie dokładnego adresu tylko wprowadza chaos – pracodawcy nie interesuje, gdzie dokładnie mieszkasz. Podanie kraju zamieszkania ma sens wyłącznie wtedy, kiedy ubiegasz się o pracę za granicą.

Adres e-mail jest mało czytelny i zawiera nieprofesjonalny zwrot.

📌Eksperci radzą, by adres e-mail składał się z imienia i nazwiska kandydata. Możesz także dodać uporządkowane cyfry na końcu lub początku adresu.

cv barmana

Czy barman powinien dodać zdjęcie w swoim CV?

Wielu kandydatów zastanawia się, czy dodanie zdjęcia do CV zwiększy szanse na zatrudnienie. Temat jest jednak dość kontrowersyjny. Niektórzy pracodawcy, w szczególności za granicą, odrzucają podania ze zdjęciem, aby uniknąć bycia oskarżonym o dyskryminację kandydatów.

W Polsce często można się spotkać z ogłoszeniami o pracę, w których pracodawca prosi o podanie ze zdjęciem. Wówczas lepiej jest dołączyć fotografię do CV barmana. W innym razie, lepiej wysłać aplikację bez zdjęcia.

⚠️Zdjęcie musi przedstawiać ciebie jako profesjonalistę. Nie dodawaj zdjęć z wakacji czy selfie. Pamiętaj o schludnym stroju, dostosowanym do pracy. Jeżeli ubiegasz się o pracę w małym lokalnym barze, garnitur nie jest konieczny. Co innego, jeżeli starasz się o pracę w barze w pięciogwiazdkowym hotelu.

📌Nie trać czasu na projektowanie graficzne: wybierz taki wzór CV, który będzie miał opcję wgrania zdjęcia.

Podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe, znane też pod nazwą profil zawodowy, to krótka sekcja życiorysu, w której musisz opisać swoje najważniejsze doświadczenia i największe osiągnięcia. Ta część pomoże ci zaprezentować siebie jako idealnego kandydata do pracy, o którą aplikujesz.

Pamiętaj, że w Polsce stosowanie podsumowania zawodowego w CV jest mało popularne, a więc jego stworzenie daje ci możliwość wyróżnienia się na tle innych kandydatów, nawet tych z większym doświadczeniem zawodowym.

📌Ta część życiorysu powinna znaleźć się zaraz pod nagłówkiem, aby pracodawca mógł ją od razu zauważyć. Eksperci ds. tworzenia CV radzą jednak, by jej pisanie zostawić na sam koniec. W ten sposób możesz ze świeżej perspektywy spojrzeć na swoją karierę zawodową.

Oto poprawny i niepoprawny przykład podsumowania zawodowego wraz z omówieniem:

POPRAWNIE👇

Od ponad pięciu lat pracuję w zawodzie barmana. Zajmuję się tworzeniem autorskich drinków. 80% ze stworzonych przeze mnie kompozycji spotkało się z ogromnym uznaniem klientów, zwiększając ich retencję o 120%. W Państwa hotelu chcę rozwijać moje umiejętności z zakresu miksologii i tworzenia drinków z owoców egzotycznych.


NIEPOPRAWNIE👇

Jestem barmanem z doświadczeniem. Zajmuję się tworzeniem drinków. Chcę dołączyć do Państwa zespołu.


Pierwszy przykład to zaledwie trzy zdania, jednak z pewnością zauważyłeś, że są one wypełnione istotnymi informacjami. Pracodawca może się dowiedzieć, jak długo kandydat pracuje w zawodzie, jaka jest jego specjalizacja, a także jakie jest jego najważniejsze osiągnięcie. Ponadto pracodawca wie, czego kandydat oczekuje od nowej pracy.

Niepoprawny przykład jest zbyt krótki. Nie ma w nim żadnych informacji, które mogłyby zachwycić rekrutera. Kandydat nie wyróżnia się niczym szczególnym. Taki profil zawodowy raczej sprawi, że rekruter nawet nie będzie kontynuował czytania CV.

📌Eksperci ds. zatrudnienia radzą, aby początkujący kandydaci zamiast podsumowania zawodowego napisali w tej części swoje cele zawodowe.

Doświadczenie zawodowe w CV barmana

Doświadczenie w życiorysie zawodowym barmana z pewnością zwróci uwagę rekrutera. Na podstawie tej sekcji pracodawca będzie decydował, czy warto dać ci szansę. Co więcej, niektórzy pracodawcy są gotowi zaoferować większą pensję osobom z większym doświadczeniem zawodowym. Właśnie dlatego ta część życiorysu zawodowego jest tak istotna.

Wymieniając każdą poprzednią pracę, pamiętaj o podaniu następujących informacji:

 • Nazwa firmy
 • Nazwa stanowiska
 • Czas zatrudnienia

Możesz mieć niemal całkowitą pewność, że każdy kandydat podał te informacje. Aby się wyróżnić i zaimponować pracodawcy, wymień też swoje najważniejsze obowiązki na stanowisku i najistotniejsze osiągnięcia.

Spójrz na poniższe przykłady:

cv barmana

Historia zatrudnienia w CV dla barmana z doświadczeniem

Barman

Bar ABC

2018-2020

 • Serwowałem różnego rodzaju napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
 • Podczas mojej pracy przychody baru zwiększyły się o 65%.
 • Uczyłem pięciu praktykantów mieszania drinków i miksologii.

Sekcja z historią zatrudnienia osoby z niewielkim doświadczeniem

Barmańskiego doświadczenia z pewnością można się wyuczyć. Choć to prawda, że pracodawcy preferują kandydatów, którzy pracowali już w branży, to pamiętaj, że każdy od czegoś zaczynał. Pomyśl o stażach w szkole gastronomicznej, a nawet pracach dorywczych, czy wolontariatach, podczas których miałeś styczność z pracą barmana. Zapisz je w tej sekcji, aby pokazać pracodawcy, że jesteś ambitnym początkującym kandydatem.

Barman stażysta

Kurort “Złote Piaski”

Sezon letni 2019

 • Wspierałem pracę głównego barmana i serwowałem drinki wczasowiczom.
 • Otrzymałem wyróżnienie dla początkujących barmanów.
 • Z pomocą starszego barmana stworzyłem swój pierwszy autorski drink “Szum morza”.

Osoby, które nie mają absolutnie żadnego doświadczenia mogą postarać się o pracę dorywczą lub staż zawodowy. W swojej pierwszej pracy być może nie zarobisz dużych pieniędzy, ale z pewnością zdobędziesz praktyczne doświadczenie, a także znajomości, które pomogą ci w zdobyciu kolejnej, lepszej pracy.

Skuteczne CV – sekcja z wykształceniem

Praca na stanowisku barmana nie wymaga ukończenia konkretnej szkoły. Pracodawca może jednak spojrzeć na tę sekcję, aby wiedzieć, jakie jest twoje wykształcenie, dlatego musi ona pojawić się w każdym CV. Może też być szczególnie pomocna dla osób, które ukończyły szkoły gastronomiczne lub takie związane z hotelarstwem i turystyką.

Podając swoje wykształcenie, pamiętaj, aby wspomnieć o:

 • Nazwie zdobytego tytułu zawodowego lub naukowego,
 • Nazwie ukończonej szkoły,
 • Czasie trwania nauki.

Przykład sekcji z wykształceniem

Turystyka i rekreacja

Uniwersytet Warszawski

2012 – 2015

 • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.
 • Ukończyłem kurs barmański.
 • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Osoby, które pracują w lokalach gastronomicznych jako barmani od dłuższego czasu, nie muszą tak dokładnie opisywać swojej ścieżki edukacyjnej. Jeżeli jednak chcesz dostać pracę jako barman po raz pierwszy, pamiętaj, że podanie dodatkowych informacji w sekcji z wykształceniem to dobry pomysł. W ten sposób prezentujesz się jako ambitny kandydat.

📌Pamiętaj, że w tej części najlepiej umieścić tylko najwyższy stopień edukacji. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ukończyłeś studia niezwiązane z gastronomią, ale też technikum gastronomiczne. Wówczas lepiej jest podać obie szkoły, aby potencjalny pracodawca wiedział, że posiadasz jakieś wykształcenie kierunkowe.

cv barmana

Umiejętności w CV dla barmana


Sekcja z kompetencjami to najważniejsza sekcja na pierwszych etapach rekrutacji. Odgrywa ona kluczowe znaczenie w procesie odrzucania CV.

Aby przeprowadzić rekrutację dość szybko, większe firmy używają systemów śledzenia kandydatów, czy specjalistycznych programów komputerowych, pozwalających na odrzucenie tych podań, które nie zawierają słów kluczowych. Nie martw się jednak: wyszukanie ich zajmie ci zaledwie chwilę. Wystarczy, że dokładnie przeczytasz ofertę pracy. Podane w niej kompetencje, będą twoimi słowami kluczowymi.

Pamiętaj, aby umiejętności, które pojawią się w twoim CV brzmiały tak samo, jak w ogłoszeniu o pracę. Przykładowo, jeżeli pracodawca napisał, że oczekuje “poczucie humoru”, nie pisz, że “cechujesz się poczuciem humoru”.

⚠️Ważne jest, aby nie kłamać w CV. Z punktu widzenia pracodawcy, osoby, które kłamią na temat swoich kompetencji, nie sprawdzą się na proponowanym stanowisku. Kłamstwo może kosztować cię utratę szansy na zatrudnienie.

Praca barmana – jakie umiejętności powinien zawierać życiorys zawodowy

Zawsze w pierwszej kolejności wymieniaj te kompetencje, które pojawiają się także w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób, będziesz mieć pewność, że rekruter zauważy najistotniejsze umiejętności.

Umiejętności twarde

W pracy na stanowisku barmana ważna jest umiejętność tworzenia drinków, a także obsługi konkretnych urządzeń za barem. Umiejętności twardych można się nauczyć w szkole, a także podczas praktycznych zadań.

Oto przykłady kompetencji twardych, które mogą się przydać barmanowi:

 • Przygotowywanie koktajli i drinków,
 • Miksologia,
 • Przygotowywanie drinków bezalkoholowych,
 • Znajomość obsługi sprzętu barowego,
 • Dobra znajomość języka angielskiego,
 • Prawo jazdy kat. B,
 • Znajomość realiów pracy na stanowisku kelnera.

Umiejętności miękkie

 • Wysoka kultura osobista,
 • Poczucie humoru,
 • Cierpliwość,
 • Otwartość,
 • Łatwość w nawiązywaniu kontaktu,
 • Gracz zespołowy,
 • Komunikatywność.

W pracy barmana umiejętności miękkie mogą mieć nawet większe znaczenie niż kompetencje twarde. Będziesz nieustannie pracował z ludźmi, pokaż więc pracodawcy, że jesteś do tego stworzony. Musisz charakteryzować się poczuciem humoru, ale także wysoką kulturą osobistą. W ten sposób będziesz w stanie pracować z każdym rodzajem klientów, którzy pojawią się w miejscu, gdzie serwujesz drinki.

Dodatkowe sekcje – zaimponuj pracodawcy

Dobry barman to taki, który potrafi się wyróżnić na tle konkurencji. Musisz zrobić wszystko, aby przekonać pracodawcę, że spośród wszystkich innych kandydatów powinien wybrać właśnie ciebie.

Aby to zrobić, dodaj jedną lub kilka dodatkowych sekcji. Mogą to być na przykład:

 • Hobby
 • Umiejętności językowe
 • Ukończone szkolenia
 • Znajomość programów komputerowych
🎁 Jakąkolwiek dodatkową sekcję wybierzesz, pamiętaj, że w twoim CV powinieneś umieszczać tylko te informacje, które są adekwatne do pracy.

Konkursy

Udział w konkursach barmańskich pokazuje, że znasz się na tym, co robisz. Jeżeli otrzymałeś wyróżnienie lub nagrodę za tworzone przez ciebie drinki, koniecznie pochwal się tym w swoim CV. Nie pozwól, by tak ważna informacja umknęła uwadze rekrutera: stwórz osobną sekcję, w której pokażesz, że bycie barmanem to twój konik.

Kursy

Kursy to doskonały sposób na zaimponowanie pracodawcy. Dzięki nim pokazujesz, że nieustannie się rozwijasz. W efekcie, pracodawca będzie wiedział, że możesz zaoferować firmie świeże spojrzenie, a także wprowadzić nieco nowości do ich menu.

Znajomość języków obcych

Języki obce wpływają nie tylko na szanse na zatrudnienie, ale także mają znaczenie podczas ustalania stawki z pracodawcą. Jeżeli ubiegasz się o pracę w barze w miejscowości, do której przyjeżdża wielu zagranicznych turystów lub w ekskluzywnym hotelu, pracodawca z pewnością będzie zainteresowany twoją znajomością dodatkowych języków.

Pochwal się nimi w osobnej sekcji, aby mieć pewność, że pracodawca nie pominie tej informacji. Najlepiej, jeżeli posiadasz odpowiednie certyfikaty potwierdzające twoje umiejętności.

 • Jeżeli władasz językiem angielskim, postaraj się o certyfikat IELTS lub TOEFL.
 • W przypadku znajomości języka niemieckiego użyteczny będzie Goethe Zertifikat.
 • Certyfikat DELF jest idealny dla osób posługujących się językiem francuskim.

Jeżeli nie jesteś pewien, jak dokładnie przedstawić znajomość języków w CV, zajrzyj do naszego artykułu, w którym opisaliśmy cały proces krok po kroku.

cv barmana

Ulepsz swój życiorys, aby zdobyć pracę marzeń

Oto kilka rzeczy, które sprawią, że twój życiorys zawodowy będzie miał jeszcze większe szanse na powodzenie:

Dołącz do CV list motywacyjny barmana

Niektórzy pracodawcy proszą wprost o dołączenie listu motywacyjnego do CV w ofercie pracy, jednak wielu z nich pomija tę informację. Nawet jeżeli pracodawca nie prosi o ten dokument, warto dołączyć go do podania. Dzięki niemu masz okazję, aby przedstawić się w lepszym świetle.

Co więcej, dodanie nieobowiązkowego dokumentu pokazuje, że jesteś proaktywnym kandydatem, gotowym do działania i podejmowania wyzwań.

Jeżeli na biurku rekrutera pojawią się dwa CV bardzo podobnych kandydatów, ten który dołączył list motywacyjny zdecydowanie będzie miał większe szanse.

Zweryfikuj błędy

Przeczytaj swoje CV i list motywacyjny kilka razy. Sprawdź, czy nie ma w nich błędów. Poproś o pomoc znajomych. Nawet najmniejsza literówka czy błąd ortograficzny mogą sprawić, że stracisz swoje szanse na zatrudnienie.

Sięgnij po kreator CV

Prostym sposobem na stworzenie idealnego CV jest użycie kreatora życiorysów zawodowych. Dzięki szablonom i wzorom masz pewność, że umieściłeś w swoim podaniu wszystkie ważne sekcje oraz że twoja aplikacja wygląda estetycznie.

Podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że nasz artykuł sprawił, że czujesz się nieco pewniej, jeżeli chodzi o pisanie podania o pracę. Robiąc to, pamiętaj, że:

 • Wzór CV to idealny sposób na to, by mieć pewność, że twojemu CV niczego nie brakuje.
 • Profil zawodowy może pomóc ci wyróżnić się na tle konkurencji.
 • Dodatkowe sekcje pomogą zwrócić uwagę rekruterów.
 • Wszystkie informacje, które pojawiają się w twoim CV muszą być aktualne.
 • Pamiętaj, aby zweryfikować, czy twoje CV i list motywacyjny nie zawierają błędów.
 • Zweryfikuj, czy wszystkie dane są aktualne.
 • Dodaj list motywacyjny barmana, aby zaimponować potencjalnemu szefowi.
 • Dołącz klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych do wszystkich dokumentów.

Zajrzyj na naszą stronę, gdzie znajdziesz podobne artykuły i przykłady życiorysów. Sprawdź naszą ofertę wzorów CV i wybierz taki szablon, który podkreśli twoje najlepsze cechy.

FAQ

Nie ukończyłem szkoły związanej z byciem barmanem, ale ukończyłem specjalny kurs. Gdzie mam go umieścić: w sekcji z wykształceniem czy dodatkowej sekcji ze szkoleniami?

W takiej sytuacji najlepiej będzie umieścić informacje o podstawowym kursie barmańskim w sekcji z edukacją. Sekcja z kursami przyda się bardziej do wpisania w niej dodatkowych szkoleń.

Czy muszę tworzyć osobną sekcję z językami w moim CV?

Jeżeli znasz tylko jeden język i nie jest on niezbędny do pracy, o którą się starasz, możesz o nim wspomnieć w sekcji z umiejętnościami. Jeżeli jednak znajomość języka obcego jest warunkiem zatrudnienia, ubiegasz się o pracę w międzynarodowym środowisku (np. turystycznym SPA), lub znasz więcej niż jeden język obcy, najlepiej jest go umieścić w osobnej sekcji.

Zajrzyj na naszą stronę i wybierz jeden z szablonów CV dla barmana. Z naszą pomocą zdobycie pracy stanie się bardzo proste!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV