Przykład CV architekta wnętrz: najlepszy przewodnik

W procesie ubiegania się o pracę, stworzenie życiorysu, który przyciągnie uwagę pracodawcy, jest bardzo istotne. Bez odpowiedniego CV architekta wnętrz, znalezienie pracy będzie trudne lub nawet niemożliwe. Architekt wnętrz, zwany też projektantem, dba o to, jak będzie wyglądać wystrój wnętrz, z uwzględnieniem ich funkcji.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Architekt wnętrz – wzór CV

Jan Nowak
726 354 632
jan.nowak@gmail.com
Gdańsk

Profesjonalne podsumowanie

Pracuję jako architekt wnętrz od ponad 10-lat. Podążam za trendami, aby móc zawsze prezentować interesujące oferty. W swojej karierze ukończyłem ponad 100 projektów komercyjnych i 50 dla klientów indywidualnych. Poziom zadowolenia moich klientów utrzymywał się niezmiennie na poziomie 100%.

Doświadczenie zawodowe

Architekt Wnętrz
Firma ABC, Warszawa
2018-2020

 • Współpracowałem z 10 klientami komercyjnymi, realizując duże zlecenia.
 • Tworząc projekty dla klientów komercyjnych oraz budżet, brałem pod uwagę inflację, co zaowocowało oszczędnością 100 000 złotych.
 • Nadzorowałem pracę nad projektami, dotrzymując termin wykonania pracy w 98% przypadków.


Wykształcenie

Akademia Sztuk Pięknych
Wydział Architektury Wnętrz
Poznań
2005-2008

 • Otrzymywałem stypendium rektora uczelni dla najlepszych studentów.
 • Z wyróżnieniem uzyskałem tytuł magistra.
 • Brałem aktywny udział w Kole Naukowym Architektów Wnętrz.


Umiejętności:

 • Realizacja projektów komercyjnych
 • Dekoratorstwo
 • Aranżacja wnętrz
 • Dobór kolorów
 • Rysunek techniczny
 • Photoshop
 • AutoCad
 • ArchiCad
 • Umiejętność słuchania
 • Cierpliwość

Jeżeli piszesz życiorys, spójrz na to zadanie jak na własną pracę. Ważne jest, aby każda część życiorysu, tak jak każde pomieszczenie w budynku, wyróżniało się, ale też współgrało z całością. W CV każdy element musi być przemyślany i dobrze opracowany, a także tworzyć spójną całość z jego pozostałymi elementami.

Architekt wnętrz codziennie staje przed nowymi wyzwaniami. Jego praca jest bardzo ciekawa, a wykształcenie potrzebne do jej wykonywania stosunkowo łatwe do zdobycia. Właśnie dlatego na rynku pracy istnieje duża konkurencja. Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów i pokazać, że to właśnie ty zasługujesz na dane stanowisko, sięgnij po nasze wzory CV.

W tym artykule zawarliśmy przykłady życiorysów, omówiliśmy poszczególne sekcje i zawarliśmy praktyczne porady, które pomogą ci przejść przez pierwsze etapy rekrutacji i zdobyć zatrudnienie.

Fakty

Oto kilka faktów dotyczących pracy architekta wnętrz:

 • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń architekt wnętrz może liczyć na średnie wynagrodzenie na poziomie 5 500 złotych brutto miesięcznie.💰
 • Wpływ na zarobki architekta wnętrz ma staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy, a także miejsce, w którym dana osoba pracuje.
 • Aż 86% architektów wnętrz to kobiety.
 • Na zarobki powyżej 6 190 złotych brutto miesięcznie może liczyć tylko 25% architektów wnętrz.

cv-architekta wnetrz

Jak napisać CV architekta wnętrz?

Jeżeli architektura wnętrz to twoja prawdziwa pasja, z pewnością marzysz o pracy w tej branży. Aby sobie pomóc, sięgnij po wzory CV, ale także dokładnie przestudiuj ten i podobne artykuły. W tej części opisaliśmy, jak stworzyć życiorys od podstaw.

Współpracujemy z ekspertami ds. zatrudnienia i właśnie dlatego możesz być pewien, że twój życiorys będzie idealny i przekona do ciebie pracodawcę. Możesz też sięgnąć po nasze narzędzie do tworzenia CV, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie pisania podania.

Struktura, format i układ

💡Podczas procesu rekrutacji, rekruterzy poświęcają średnio około 6 sekund na każdy otrzymany życiorys. Przyjrzyj się uważnie poszczególnym sekcjom CV i napisz je tak, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy na dłużej.

Stworzenie informatywnego CV to nie wszystko. Na rynku pracy w większości przypadków zawsze znajdzie się ktoś z lepszym doświadczeniem lub bardziej zaawansowanymi kwalifikacjami. Musisz więc zrobić wszystko, aby twój życiorys wyróżniał się na tle innych kandydatów.

Tworząc życiorys architekta wnętrz, nie możesz pominąć następujących sekcji:

 • NAGŁÓWEK/TYTUŁ: to najkrótsza część życiorysu. Podajesz w niej imię i nazwisko oraz swoje dane kontaktowe.
 • PODSUMOWANIE KARIERY/CELE ZAWODOWE: ta część musi być zwięzła i przedstawiać twoje najważniejsze osiągnięcia.
 • DOŚWIADCZENIE: ta sekcja służy do zaprezentowania twoich najważniejszych osiągnięć.
 • WYKSZTAŁCENIE: w tej sekcji przedstawisz ukończone szkoły.
 • UMIEJĘTNOŚCI: wymień tu swoje kompetencje miękkie i twarde.
 • DODATKOWE SEKCJE: aby zachwycić rekruterów, nie zapomnij o dodaniu dodatkowych sekcji, np. z kursami, kwalifikacjami językowymi itd.

Format życiorysu

Teraz, kiedy już wiesz, jakich sekcji nie może zabraknąć w dobrym życiorysie, przypatrz się możliwym formatom CV.

🎁 W zawodzie projektanta wnętrz musisz mieć pewne umiejętności techniczne i informatyczne. Jednak tak samo ważny jest zmysł artystyczny i poczucie smaku. Wybierz taki życiorys, który podkreśli twoje najważniejsze cechy.

Tworząc dokument aplikacyjny, pamiętaj, że układ musi być przejrzysty, ale także przyciągać wzrok. Tworząc swoje CV, masz do wyboru trzy następujące formaty:

Format funkcjonalny

Jest to format, w którym w pierwszej kolejności pojawiają się twoje umiejętności. Historia pracy schodzi na dalszy plan.

Dla kogo?

Ze względu na to, że ten format nieco “ukrywa” braki w doświadczeniu zawodowym, będzie idealny dla świeżo upieczonych absolwentów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą architektura wnętrz. Będzie to też dobry wybór dla kandydatów, którzy zmieniają zawód.

Format chronologiczny

W formacie chronologicznym wykształcenie i osiągnięcia zawodowe są wyróżnione. Eksperci radzą, by używać odwróconego porządku chronologicznego. To znaczy, że twoje ostatnie stanowiska powinny pojawiać się jako pierwsze, a dopiero potem kolejno wymieniasz poprzednie prace. W ten sposób rekruter zauważy w pierwszej kolejności twoje najważniejsze osiągnięcia.

Dla kogo?

Eksperci ds. pisania życiorysów sugerują, by z tego formatu korzystały osoby ze średnim i dużym doświadczeniem. Warto też pamiętać, że ten format życiorysu jest szeroko rozpoznawalny, a więc jeżeli w twojej sekcji z doświadczeniem umieściłeś tylko staż czy wolontariat, także możesz skorzystać z formatu chronologicznego.

Format mieszany

Format mieszany, zwany też łączonym, jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa. Łączy on w sobie cechy formatu chronologicznego i funkcjonalnego.

Dla kogo?

Użycie takiego formatu ma sens jedynie, jeżeli jesteś bardzo doświadczonym pracownikiem. Zalecany jest osobom, które ubiegają się o wysokie stanowiska, np. o rolę dyrektora pracowni projektowej.

🎁 Wybierz taki szablon życiorysu, który będzie miał pożądany przez ciebie format. W ten sposób bez trudu stworzysz swoje CV.

Tytuł i dane kontaktowe

Tytuł, nazywany też nagłówkiem jest bardzo istotny podczas procesu rekrutacji. Jest to pierwszy element CV, na który zwróci uwagę twój rekruter. Choć napisanie tej części zajmie ci mniej czasu niż tworzenie innych sekcji, to jednak nie bagatelizuj tego zadania.

Dane kontaktowe, które umieszczasz w CV, muszą być zawsze aktualne, a także poprawnie zapisane. Jeżeli twój numer telefonu nie jest aktualny lub w adres e-mail wkradła się literówka, możesz stracić swoją szansę na zatrudnienie.

Nie ma żadnego określonego porządku co do kolejności, w jakiej poszczególne dane powinny pojawiać się w tej sekcji. Ważne jest jednak, aby twoje imię i nazwisko było umieszczone na samej górze życiorysu. Możesz je dodatkowo pogrubić albo wyróżnić nieco większą czcionką.

Poprawne i niepoprawne przykłady

👍 Poprawny przykład

Anna Nowak
345 524 542
anna.nowak1993@gmail.com
Ełk


Niepoprawny przykład

Anna Nowak
345 524 542, domowy 656 767 877 nr 2 0899898998
1212anka12kociak142@gmail.com
Ul. Słoneczna 102
63-093 Ełk
POLSKA


Łatwo zauważyć, że poprawny przykład jest przejrzysty. Kandydatka użyła poprawnego adresu e-mail, który wygląda schludnie i profesjonalnie. Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by stworzyć adres e-mail, używając swojego imienia i nazwiska. Jeżeli jest to niemożliwe, możesz dodać cyfry, pamiętaj jednak, by były one czytelne i znajdowały się na początku lub na końcu adresu.

Niepoprawny przykład jest chaotyczny. Kandydatka zapisała aż trzy numery telefonu, do tego w nieuporządkowany sposób. Lepiej jest podać jeden numer, pod którym będziesz osiągalny. Dokładny adres domowy nie jest potrzebny do rekrutacji, a wręcz wprowadza on chaos do tej sekcji. Pamiętaj też, że podawanie kraju, w którym mieszkasz, ma sens tylko wtedy, jeżeli ubiegasz się o pracę za granicą.

Adres e-mail powinien być przejrzysty, a także nie zawierać nieprofesjonalnych zwrotów.

Czy w CV architekta wnętrz powinno się umieścić zdjęcie?

Załączanie zdjęcia do CV wciąż wzbudza sporo kontrowersji. Wielu kandydatów nie wie, co właściwie zrobić w tej kwestii. Odpowiedź jest jednak dość prosta: Jeżeli pracodawca prosi o zdjęcie w ofercie pracy, warto jest je dodać do swojego życiorysu. Jeżeli takiej informacji nie ma, lepiej jest je pominąć.

Umieszczanie zdjęcia w CV może narażać kandydatów na dyskryminację. Pamiętaj, że zgodnie z panującym prawem, pracodawca nie może zdyskwalifikować tych kandydatów, którzy zdecydowali się nie umieszczać zdjęcia w CV.

📌Porada: Aby usprawnić proces pisania podania, wybierz taki wzór CV, który umożliwi ci szybkie i bezproblemowe wgranie zdjęcia.

⚠️Uwaga: CV to twoja wizytówka. Przez życiorys pracodawca poznaje, jakim jesteś kandydatem. Pamiętaj więc, aby zadbać, by wyglądał on jak najbardziej profesjonalnie. Dotyczy to także zdjęcia. Zapomnij o zdjęciach z imprezy czy selfies. Zamiast tego postaw na standardowy portret na gładkim tle.

cv-architekta wnetrz

Doświadczenie: jak architekt wnętrz może zaprezentować swoje doświadczenie?

Architekt wnętrz musi posiadać zmysł artystyczny i konkretne umiejętności. Rozwijają się one wraz z doświadczeniem, dlatego twój pracodawca na pewno będzie chciał zobaczyć, jakie stanowiska pełniłeś uprzednio. Nie zapominaj więc o sekcji z doświadczeniem.

Pamiętaj, że dobrze napisana historia zawodowa może nie tylko wpłynąć na twoją szansę na zdobycie pracy, ale także zwiększyć kwotę, którą zaproponuje ci pracodawca.

💡 Rekruterzy często otrzymują dziesiątki, a nawet setki podań, a więc nie mają czasu na dokładne analizowanie każdego życiorysu.

Ze względu na powyższe, w twoim życiorysie powinno znaleźć się tylko to doświadczenie, które ma związek ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. To, że napisałeś książki dla dzieci to imponujące osiągnięcie, ale nie ma związku z pracą projektanta wnętrz. Jeżeli jednak np. brałeś udział w kursie tworzenia wzorów tapet, może to zaimponować rekruterowi.

Dobry wzór CV architekta wnętrz będzie zawierał tę sekcję. Dzięki temu podanie wszystkich istotnych informacji będzie proste.

Informacje, które powinny być zawarte w każdym wymienionym doświadczeniu to:

 • tytuł zawodowy,
 • nazwa firmy,
 • czas trwania pracy.
📌Powyższe informacje to zdecydowane minimum, które powinno znaleźć się w CV. Jeżeli jednak chcesz zaimponować potencjalnemu szefowi, opisz swoje główne obowiązki i najważniejsze osiągnięcia.

Przykłady

Doświadczenie w życiorysie osoby ubiegającej się o stanowisko projektanta wnętrz z dużym doświadczeniem

Doświadczenie zawodowe
Starszy projektant wnętrz
Pracownia “Mój Dom”, Warszawa
2018-obecnie

 • Byłem odpowiedzialny za nadzorowanie 10 projektów komercyjnych i 25 projektów prywatnych. Wszystkie z nich zostały zrealizowane na czas.
 • Przygotowywałem i prezentowałam klientom budżet, który pozwalał na realizację projektu.
 • Przygotowałem i zrealizowałem 3 projekty rewitalizacyjne zabytkowych dworków z pełnym uwzględnieniem sugestii konserwatora zabytków.

📌W tym przykładzie pojawiają się dane liczbowe. To bardzo dobry pomysł na wzbudzenie zainteresowania rekrutera i pokazanie swoich osiągnięć w mierzalny sposób.

Doświadczenie w życiorysie początkującego architekta

Osoby, które mają małe doświadczenie, lub nigdy jeszcze nie pracowali, często się zniechęcają, kiedy zaczynają pracę nad tą sekcją. Pamiętaj jednak, że nawet obecnie znani i cenieni projektanci wnętrz kiedyś też zaczynali od zera.

Nawet jeżeli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, wciąż masz szansę na zdobycie dobrej pracy. Pomyśl o zrealizowanych wolontariatach, praktykach studenckich, stażach, a nawet indywidualnych projektach, które realizowałeś w domach znajomych czy rodziny.

Ważne jest, aby zaprezentować nawet niewielkie doświadczenie w taki sposób, żeby przyciągnąć uwagę rekrutera i pokazać, że jesteś ambitnym, gotowym do działania kandydatem.

👇Spójrz na poniższy przykład

Doświadczenie zawodowe
Stażysta architekt wnętrz
Studio “Moje Miejsce”
2013-2015

 • Współpracowałem ze starszymi projektantami przy tworzeniu koncepcji renowacji domów zabytkowych.
 • Używałem programów AutoCad i Photoshop, aby zaprezentować klientom propozycje projektowe.

Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, spróbuj dostać się na praktyki zawodowe, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności w architekturze wnętrz. Realizacja stażu to także dobra okazja na poznanie osób z branży i networking.

Niezbędne wykształcenie – jak je przedstawić w swoim życiorysie?

Aplikując na stanowisko architekta wnętrz, musisz ukończyć odpowiednią szkołę. W związku z tym tak ważne jest, aby życiorys zawodowy zawierał tę sekcję. Niezależnie od tego, czy ukończyłeś uczelnie wyższą, czy też technikum zawodowe – tej sekcji nie może zabraknąć w twoim CV.

Opisując swoje wykształcenie, pamiętaj, aby wymienić:

 • Zdobyty tytuł,
 • Nazwę uczelni lub szkoły,
 • Lata nauki.

Przykład

Magister Architektury Wnętrz
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
2005-2008

 • Przez dwa lata otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.
 • Ukończyłam studia ze średnią 4.5.
 • Temat pracy dyplomowej: Użycie tapet retro w industrialnych loftach.

📌 Osoby, które mają duże doświadczenie zawodowe, nie muszą aż tak dokładnie opisywać swojej ścieżki edukacyjnej. Jeżeli jednak jesteś początkującym kandydatem, warto dodać informacje o swoich wyjątkowych osiągnięciach w tej sekcji. W ten sposób możesz dodatkowo zainteresować pracodawcę, pokazując, że jesteś ambitną osobą.

🎁 Jeżeli ukończyłeś studia, nie ma potrzeby wspominania o szkole średniej, chyba że było to technikum architektoniczne.

cv-architekta wnetrz

Jakie kwalifikacje powinny znaleźć się w życiorysie projektanta wnętrz?

Wzory CV niemal zawsze zawierają sekcję z umiejętnościami. Nie ma bowiem wątpliwości, że jest to jedna z ważniejszych części CV.

Pamiętaj, że w celu prowadzenia rekrutacji, wiele firm używa systemów śledzenia kandydatów. Są to specjalistyczne programy, które filtrują podania, zostawiając tylko te, które spełniają oczekiwane kryteria. Bardzo często przyczyną odrzucenia podania jest brak odpowiednich słów kluczowych.

Nie martw się jednak: słowa kluczowe nie są tajemnicą, a więc ty masz szansę na lepszą pracę. Jedyne co musisz zrobić to dokładnie przeczytać ogłoszenie o pracę. Pracodawcy podają w nich zakres obowiązków, a także kompetencje, które są wymagane od kandydatów. To właśnie one są najczęściej słowami kluczowymi.

⚠️ Podczas pisania podania, wiele osób czuje pokusę, by kłamać, jeżeli chodzi o kompetencje. Pod żadnym pozorem tego nie rób. Rekruterzy szybko zweryfikują, co faktycznie potrafisz podczas rozmowy o pracę. Jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, znajdziesz się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji.

Skuteczne CV to takie, które przyciąga wzrok pracodawcy, ale także zawiera wyłącznie prawdziwe informacje.

👇 Poniżej znajdziesz te kwalifikacje, które często są wymagane od architektów:

Umiejętności twarde:

 • Wyobraźnia przestrzenna,
 • Rysunek odręczny,
 • Rysunek techniczny,
 • Materiałoznawstwo,
 • Dobra znajomość Adobe Photoshop
 • Biegłość w programie AutoCad
 • Dobra znajomość ArchiCad
 • Prawo jazdy kat B

Umiejętności miękkie:

 • Umiejętność zarządzania czasem
 • Umiejętność negocjacji
 • Umiejętność pracy pod presją czasu
 • Zarządzanie zespołem i przywództwo
 • Elastyczność
 • Kreatywność
 • Terminowość i sumienność

Do wykonywania tego zawodu potrzebujesz umiejętności techniczny oraz artystycznych. Ogromnie ważna jest znajomość programów graficznych. Jednak pracodawca może też zwrócić uwagę na twoje umiejętności miękkie: musisz być osobą godna zaufania, która wywiąże się z ustalonych terminów, a także będzie otwarta na sugestie i potrzeby klientów.

📌Wymień w pierwszej kolejności te kwalifikacje, które pojawiły się w ogłoszeniu o pracy.

Pamiętaj, żeby mądrze wykorzystać swoje miejsce w CV. Wypisz tylko te kompetencje, które są istotne dla stanowiska, o które się starasz.

Podsumowanie zawodowe: jak je napisać?

Pisanie podsumowania życiorysu to w Polsce nadal mało znana praktyka. Możesz tę wiedzę użyć na swoją korzyść i przykuć uwagę rekrutera tą częścią życiorysu. Opisz w niej swoje kluczowe osiągnięcia oraz doświadczenia. Ta część składa się z zaledwie kilku zdań, a więc bądź tak bezpośredni, ale też interesujący, jak to tylko możliwe.

📌Jako początkujący kandydat, zamiast podsumowania zawodowego możesz przedstawić swoje cele związane z karierą.

Ta sekcja powinna znaleźć się na górze życiorysu, zaraz pod nagłówkiem. Będzie to pierwsza część, którą zauważy pracodawca.

Spójrz na poprawny i niepoprawny przykład podsumowania:

👍 Poprawne

Pracuje jako projektant wnętrz od 10 lat. Zrealizowałem ponad 1000 projektów, w tym 400 projektów komercyjnych i 100 projektów w zabytkowych budynkach. Zadowolenie moich klientów utrzymuje się na poziomie 90-98%. 100% moich projektów zostało zrealizowanych na czas.


Niepoprawne

Jestem architektem wnętrz. Jestem idealnym kandydatem na aplikowane przeze mnie stanowisko. Mam duże doświadczenie i chce je rozwijać w Państwa pracowni.


Zwróć uwagę, że poprawny przykład przedstawia informacje w sposób zwięzły. Kandydat podał dane liczbowe, co zwiększa jego wiarygodność: pracodawca szybko może zrozumieć, jakie mierzalne efekty dla firmy może dać zatrudnienie takiego pracownika.

Niepoprawny przykład jest miałki. Kandydat nie podał żadnych konkretnych informacji. Twierdzi, że jest idealnym kandydatem, ale nie podaje żadnych danych, które by to potwierdzały

Dodatkowe sekcje w CV osoby na stanowisku architekta wnętrz

Praca projektanta wnętrz jest bardzo ciekawa i wiele osób znajduje w niej spełnienie. Osoby, które wyrobią sobie markę, cieszą się też bardzo dobrymi zarobkami. Właśnie dlatego konkurencja na rynku jest tak duża.

Jak więc dodatkowo wyróżnić się na tle konkurencji? Wybierz wzór CV, który pozwoli ci na umieszczenie dodatkowych sekcji. Możesz w nich przedstawić umiejętności językowe, znajomość programów informatycznych, a nawet swoje zainteresowania

Programy informatyczne

Oprócz zmysłu artystycznego, realizacja projektu wymaga znajomości konkretnych programów komputerowych, głównie graficznych. Ze względu, że ich znajomość jest tak ważna w pracy projektanta wnętrz, stwórz osobną sekcję, w której zaprezentujesz swoją biegłość w tych programach.

Przykład

Obsługiwane programy informatyczne:

 • Photoshop
 • Adobe Ilustrator,
 • Cad Kuchnie,
 • Artlantis Studio,
 • Cad Decor,
 • Corel Draw

Języki

Jeżeli ubiegasz się o pracę w międzynarodowej firmie, lub studiu, w którym praca przy projektach jest związana z zagranicznymi klientami, twój pracodawca może oczekiwać od ciebie znajomości języków obcych. Jeżeli znajdziesz informacje o tym, że praca wymaga biegłości w jakimś języku obcym, stwórz osobną sekcję z językami. W ten sposób będziesz mieć pewność, że rekruter nie przegapi żadnej istotnej informacji.

Idealnym sposobem na potwierdzenie swoich umiejętności, jest zdanie oficjalnego egzaminu językowego, np. TOEFL dla języka angielskiego.

Porady, jak ulepszyć swoje CV architekta

Mamy nadzieję, że ten artykuł objaśnił ci, jak przygotować dobre podanie. Jeżeli chcesz, aby twój życiorys był idealny, sięgnij po wzór CV, dzięki któremu będziesz wiedzieć, jak skomponować idealną aplikację. Nasz kreator CV pomoże ci wpisać wszystkie niezbędne informacje w prosty sposób.

Pamiętaj, aby zawsze przed wysłaniem podania zweryfikować, czy twoja aplikacja nie zawiera żadnych literówek lub błędów.

⚠️Jeżeli konkurencja na dane stanowisko jest bardzo duża, pracodawcy mogą odrzucić twoją kandydaturę nawet ze względu na błąd ortograficzny w podaniu.

Portfolio

Nie ma lepszego sposobu na pokazanie swoich umiejętności architekta wnętrz niż poprzez zademonstrowanie zrealizowanych projektów. Postaraj się przygotować portfolio, które będziesz mógł dołączyć do swojego podania o pracę. Dobrze przygotowana dokumentacja twoich poprzednich prac może znacznie zwiększyć twoje szanse na bycie zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.


cv-architekta wnetrz

List motywacyjny architekta

W niektórych ofertach pracy pracodawcy piszą wprost, że oczekują od kandydatów listu motywacyjnego. Wówczas wysłanie listu motywacyjnego jest obowiązkowe. Jednak profesjonalny list powinien być też wysłany nawet jeżeli pracodawca o to nie prosi. W ten sposób pokażesz, że umiesz zrobić więcej, niż tylko minimum, o które cię poproszono.

Wzór listu to idealny sposób na ułatwienie sobie zadania. Skorzystaj z niego, aby omówić swoje szczególne osiągnięcia, przedstawić tytuł pracy dyplomowej i pokazać swoją unikatową osobowość. Wzór listu przyda się w szczególności kandydatom, którzy dopiero zaczynają w tej branży.

Podsumowanie: profesjonalne CV projektanta wnętrz

Aby stworzyć idealny życiorys, pamiętaj:

 • Szablon CV i wzór listu motywacyjnego bardzo ułatwią ci proces pisania.
 • Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle innych, napisz doskonałe podsumowanie zawodowe.
 • Wybierz wzór CV, który umożliwia dodanie dodatkowych sekcji, aby jeszcze bardziej zaimponować potencjalnemu pracodawcy.
 • List motywacyjny to idealny sposób na przedstawienie swoich zalet.

Aby stworzyć list motywacyjny architekta wnętrz i doskonały życiorys, użyj naszego kreatora CV. Zajrzyj na naszą stronę, aby przeczytać podobne artykuły i znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie.

FAQ

Czy muszę dołączyć portfolio do mojego CV?

Zarówno list motywacyjny, jak i portfolio to dodatek, który możesz dołączyć do swojego CV. Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by wykorzystać każdą możliwą opcję, która pomoże ci w zdobyciu zawodu. W szczególności, jeżeli jesteś początkującym kandydatem, pokazanie zrealizowanego projektu może zwiększyć twoje szanse na pracę.

Czy muszę ukończyć studia wyższe, aby pracować jako architekt wnętrz?

Aby dostać się do tego zawodu, musisz ukończyć studia wyższe. Powinien to być kierunek architektura wnętrz, który oferuje kilka uczelni, głównie akademii sztuk pięknych i politechnik.

Aplikacja na studia obejmuje kilka egzaminów w tym rysunek, malarstwo, kompozycja przestrzenna. Młodzież może rozpocząć przygodę z tą pracą w technikum zawodowym, które raczej nie zagwarantuje pracy w branży, ale ułatwi proces rekrutacyjny na studia.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV