CV aktora: zobacz przykłady, wskazówki oraz szablony życiorysów zawodowych

Praca aktora to dla wielu ogromne marzenie. Wiąże się ona z dużym prestiżem, a także jest pracą, w której można połączyć karierę ze swoją pasją do świata filmu czy też teatru. Aby dostać pracę w branży, będziesz musiał wykazać się ogromnym talentem i pokonać innych kandydatów podczas kastingu. Pamiętaj jednak, że podczas rekrutacji być może będzie od ciebie wymagane CV aktora.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Aktor – przykładowy życiorys

Krystyna Janiak
krystyna.janiak@gmail.com
434 987 344
Kraków

Podsumowanie

Jestem doświadczoną aktorką, specjalizującą się w sztukach teatralnych i produkcjach filmowych. Zagrałam główne role w 10 filmach, w tym w Oskarowej produkcji “Pocałunek”. Zawsze skutecznie badam moją postać, aby jak najlepiej przygotować się do roli, co zaowocowało otrzymaniem nagrody publiczności za rolę Carmen w sztuce teatralnej “Łabędzie”.

Doświadczenie zawodowe

Aktorka teatralna
Teatr Narodowy w Krakowie

2015-obecnie

 • Grałam w ponad 20 przedstawieniach teatralnych, w tym w 5-ciu w roli głównej.


Wykształcenie

Aktorstwo
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L.Schillera
Łódź
2010-2015

 • W ciągu studiów brałam udział w 2 produkcjach filmowych, odgrywałam rolę w 4 serialach telewizyjnych oraz byłam statystką w teatrze.
 • Przez trzy lata otrzymywałam stypendium artystyczne dla najlepszych studentów.
 • Ukończyłam studia ze średnią 4.8.


Umiejętności:

 • Choreografia baletowa,
 • Umiejętność odgrywania skomplikowanych ról,
 • Znajomość psychologii postaci,
 • Dobra pamięć,
 • Operowanie głosem,
 • Empatia,
 • Umiejętność pracy w zespole,
 • Cierpliwość

Być może jesteś niezwykle utalentowaną osobą, jeżeli chodzi o odgrywanie różnych, nawet tych skomplikowanych i wymagających. Jednakże napisanie życiorysu zawodowego może stanowić dla ciebie wyzwanie. Nie martw się jednak – pomożemy ci stworzyć idealne podanie!

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że aby stworzyć wiarygodną postać w filmie czy w teatrze, musisz skupić się na jej najmniejszych cechach. Ich dopracowanie pozwala stworzyć postać, która przedstawia interesującą i wiarygodną całość. Nie inaczej jest z podaniem o pracę: jego małe elementy, a więc poszczególne części, muszą być czytelne i dopracowane, aby całość prezentowała się idealnie.

W tym artykule znajdziesz kluczowe porady na temat tworzenia życiorysu dla aktorów, które poprowadzą cię przez proces pisania. Aby z jeszcze większą łatwością napisać swoje CV, aktor może sięgnąć po wzory życiorysów i szablony listów motywacyjnych.

Fakty na temat pracy aktorów

 • Według portalu pl średnia zarobków aktorów w Polsce jest dość niska i utrzymuje się na poziomie 3 280 złotych brutto miesięcznie.
 • 58% osób pracujących w tej branży to kobiety.
 • Pensja aktorów w dużej mierze zależy od ich renomy, a także tego, czy pracują w serialach, filmach, czy też teatrze.
 • Najmniejsze wynagrodzenie otrzymują zazwyczaj aktorzy teatralni.

Tworzenie życiorysu zawodowego od podstaw

Choć w pracy aktora w dużej mierze będzie liczyło się to, jak wypadniesz na castingu, to ważne jest, aby przygotować dobry życiorys. To właśnie ten dokument pomoże ci stworzyć dobre pierwsze wrażenie.

Jak więc stworzyć idealne podanie od podstaw? Sięgnij po kreator życiorysów, aby mieć pewność, że wszystkie niezbędne informacje zostały zawarte w twoim podaniu. Chociaż praca aktora jest bardzo kreatywna, pamiętaj, że twój życiorys powinien być czytelny.

👇W poniższej części artykułu znajdziesz podstawowe informacje na temat tego, co musi znaleźć się w twoim życiorysie.

Idealna konstrukcja

Ubiegający się o pracę w branży aktor może mieć pewność, że spotka go ogromna konkurencja. Dla wielu praca na planie filmowym to szczyt marzeń. Właśnie dlatego musisz zrobić wszystko, aby wyróżnić się na tle konkurencji już na pierwszym etapie rekrutacji.

💡Fakt: 6 sekund – właśnie tyle uwagi poświęcają rekruterzy każdemu z otrzymanych życiorysów. Musisz więc zrobić wszystko, aby zatrzymać ich spojrzenie na dłużej.

W swoim CV aktor powinien dodać nagłówek, w którym poda swoje dane kontaktowe, podsumowanie lub cele zawodowe, w których pokrótce objaśni najważniejsze osiągnięcia, sekcje z doświadczeniem, wykształceniem, oraz umiejętnościami. Aby dodatkowo zaimponować rekruterom, dodaj dodatkowe sekcje, takie jak np. znajomość języków, ukończone kursy, hobby.

Najbardziej odpowiednia struktura dla CV aktora

Aby odpowiednio ustrukturyzować swój życiorys, musisz wybrać jego format. Oto trzy najpopularniejsze:

Układ chronologiczny

Taki typ życiorysu jest najpopularniejszy i rozpoznawany przez rekruterów. Historia zawodowa i wykształcenie grają w nim kluczową rolę. Jest on polecany osobom ze średnim i dużym doświadczeniem, choć sprawdzi się też w przypadku kandydatów, którzy np. ukończyli staż zawodowy lub praktyki.

📌Zapisz informacje używając odwróconego porządku chronologicznego, czyli w taki sposób, aby twoje najnowsze osiągnięcia pojawiały się jako pierwsze. Wówczas będziesz miał pewność, że rekruter nie przeoczy najważniejszych informacji o tobie.

Układ funkcjonalny

W tym formacie najważniejsze są kompetencje kandydata. To one pojawiają się jako pierwsze, a więc niejako można ukryć “braki” w historii zatrudnienia. Właśnie dlatego sprawdzi się idealnie w przypadku kandydatów z niewielkim doświadczeniem lub osób, które zmieniają branże.

Układ mieszany

To połączenie dwóch poprzednich formatów. Taki układ polecany jest jedynie tym osobom, które mają ogromną historię zawodową i które ubiegają się o wysokie stanowiska, np. o główną rolę w megaprodukcji, czy też rolę dyrektora teatru.

📌Wybierz taki wzór CV, który będzie miał format odpowiadający twoim potrzebom i doświadczeniu.

Nagłówek: dane kontaktowe

Napisanie nagłówka, czy też tytułu życiorysu zajmie ci najmniej czasu. Nie bagatelizuj jednak tej części, ponieważ jest ona niezwykle istotna. Zawrzesz w niej jako pierwsze swoje imię i nazwisko. Możesz je pogrubić lub wyróżnić używając nieco większej czcionki. Następnie podaj swoje dane kontaktowe takie jak telefon i e-mail. Możesz to zrobić w dowolnej kolejności.

⚠️Dane kontaktowe muszą być zawsze aktualne i nie zawierać błędów. W przeciwnym razie rekruter może nie być w stanie się z tobą skontaktować, a ty możesz stracić szansę na rolę w wymarzonej produkcji.

Poprawne i niepoprawne przykłady

Poprawnie

Laura Zajączkowska
765 090 989
laura.zajączkowska@gmail.com
Kraków


Niepoprawnie

Laura Zajączkowska
kom. 989 878 989, domowy: 63 465 654 664, kom. 2: 98 8329 98
12złapza121jączka12@gmail.com
Adres: Ul. Wodna 15
65-900 Kraków


Z pewnością zauważyłeś, że pierwszy przykład jest przejrzysty i bardzo łatwo jest zauważyć w nim wszystkie istotne informacje. W drugim przypadku pojawia się za dużo informacji. Nie trzeba podawać kilku numerów telefonów, wystarczy jeden, pod którym będziesz osiągalny. Adres e-mail nie tylko jest chaotyczny przez dodane przypadkowe liczby, ale także zawiera nieprofesjonalne zwroty.

📌Aby sprawić, że twój e-mail będzie wyglądał profesjonalnie, stwórz go ze zbitki swojego imienia i nazwiska. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz użyć ciągu liczb na początku lub końcu adresu. Pamiętaj, by adres był jak najbardziej czytelny. Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by zakładać profesjonalną pocztę mailową na Gmailu.

CV aktora a zdjęce

Umieszczanie zdjęć w CV to temat sporów. Kandydaci bardzo często nie wiedzą, co robić w tej kwestii. Choć pracodawca nie może zdyskwalifikować pracownika za brak fotografii, to jednak kiedy w ogłoszeniu o pracę pojawia się informacja, że oczekuje on podania ze zdjęciem, lepiej jest je dołączyć do życiorysu.

W przypadku pracy aktora, wygląd może mieć szczególne znaczenie. Bardzo często rekruterzy oczekują zdjęć próbnych, aby sprawdzić, jak kandydat radzi sobie przed kamerą. Często też poszukuje się aktorów o konkretnym typie urody. Dodanie zdjęcia w życiorysie aktora może więc zagrać na twoją korzyść.

📌Wybierz taki wzór CV, który ma możliwość wgrania fotografii.

⚠️Twoje zdjęcie w życiorysie zawodowym musi być profesjonalne. Unikaj selfies czy zdjęć z wakacji lub imprezy. Zamiast tego udaj się do profesjonalnego fotografa, aby zrobić zdjęcie portretowe.

Zawód aktora – jak przedstawić swoje doświadczenie zawodowe?

Choć wielu słynnych aktorów rozpoczęło zawrotną karierę bez uprzedniego doświadczenia zawodowego, to jednak żaden aktor nie powinien pominąć tej części życiorysu zawodowego.

Wpisując doświadczenie w swoje CV, aktor powinien podać następujące informacje:

 • Nazwa ]roli,
 • Nazwa firmy zatrudniającej (np. teatru, producenta)
 • Czas trwania pracy.
📌Aby zwiększyć szansę na zdobycie roli, opisz zwięźle najlepsze osiągnięcia w danej pracy.

Życiorysy aktorów będą się od siebie różnić w zależności od tego, jaką branżą się zajmują i na jakich zasadach są zatrudniani. Poniżej znajdziesz przykład dla aktora teatralnego na etacie. Zobaczysznteż, jak aktor filmowy pracujący na zlecenie może przedstawić swoje osiągnięcia zawodowe.

Historia pracy w przypadku aktora teatralnego na etacie

Aktor Teatralny
Teatr Narodowy we Lwowie
2015-2018

 • Grałem w ponad 15 sztukach teatralnych.
 • Otrzymałem główną rolę w 5 przedstawieniach, w tym w “Panu Tadeuszu”.
 • Otrzymałem nagrodę “Złota Kaczka” za wybitną grę aktorską w przedstawieniu “Wierzby”.

📌 Podanie danych liczbowych sprawia, że pracodawca widzi twoje mierzalne osiągnięcia. Pamiętaj, że jeżeli za jakąś rolę otrzymałeś nagrodę, wyróżnienie, czy nawet nominację, koniecznie wspomnij o tym w życiorysie.

Historia zawodowa dla aktora filmowego pracującego na zlecenie

W przypadku aktorów filmowych, czy tych, którzy grają w serialach, warto po prostu wymienić rolę, nazwę produkcji, a także czas trwania zatrudnienia.

Aktor filmowy
Rola Janka
“Stracony los”
2015-2018
Aktor w serialu
Rola Marka
“Na dobre i na złe”
Odcinek 5, sezon 10

Aktor bez doświadczania – jak zaprezentować się w życiorysie zawodowym

Aktor, który nie ma doświadczenia zawodowego, może czuć się nieco zagubiony podczas pisania tej sekcji. Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli twoja historia zatrudnienia jest krótka, warto wykorzystać to, co masz. Pomyśl o rolach jako statysta, o przedstawieniach teatralnych w szkole średniej, a nawet o wolontariatach w domach kultury.

Pracodawca z pewnością zauważy i doceni twoją pasję, jeżeli tylko opiszesz ją we właściwy sposób.

Aktor statysta
Kawalerzysta w “Nad potokiem”
Marzec 200

Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, nadal masz szansę być wybranym podczas kastingu. Możesz też postarać się o rolę statysty lub wziąć udział w megaprodukcji, jako drugo- czy trzecioplanowa postać.

Edukacja – jak w swoim CV aktor może podkreślić swoją wiedzę na temat filmu i teatru?

Choć zdobyte tytuły naukowe i ukończone szkoły to nie wszystko, to mogą one wpłynąć na decyzje rekruterów. Wykształcenie ma szczególne znaczenie, jeżeli ubiegasz się o pracę na stanowisku aktora teatralnego.

Poniżej znajdziesz przykład sekcji z edukacją w życiorysie aktora.

Przykład

Aktorstwo
Szkoła Teatralna w Krakowie
2005-2008

 • Otrzymywałem stypendium rektora dla najbardziej uzdolnionych studentów.
 • Podczas studiów brałem udział w 2 przedstawieniach teatralnych, grając role drugoplanowe i w 6 sztukach teatralnych jako statysta.
 • Byłem przewodniczącym koła naukowego aktorów i dramaturgów.

📌 Jeżeli masz pokaźną historię zawodową, nie musisz aż tak szczegółowo opisywać swojej edukacji. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz karierę aktora, warto wspomnieć w tej części o swoich najistotniejszych osiągnięciach, aby pokazać pracodawcy swoją determinację i talent.

🎁 W przypadku, gdy ukończyłeś szkołę wyższą, nie dodawaj informacji o szkole średniej.

Kompetencje aktorów

Niezależnie od twojego poziomu zaawansowania w branży, zaprezentuj swoje umiejętności. Są one jednym z ważniejszych aspektów, które pozwolą ci pracować jako aktor.

Pamiętaj, że w przypadku dużych produkcji, rekruterzy mogą korzystać z systemów śledzenia kandydatów. Są to programy opracowane w taki sposób, aby odrzucać curriculum vitae tych osób, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji.

⚠️Niektóre programy nie odczytują dokładnie plików PDF, dlatego lepiej dołączyć aplikację w formacie word.

Z pewnością nie chcesz, aby twoje podanie nawet nie trafiło na biurko rekrutera. Aby mieć pewność, że tak się nie stanie, dokładnie przeczytaj ogłoszenie o pracę. Z pewnością istotny będzie talent aktorski, ale to konkretne kwalifikacje i kompetencje odegrają najważniejszą rolę.

W swoim CV aktor powinien zapisać te kompetencje, które zostały wymienione w ofercie. Są to bowiem słowa kluczowe, które pozwolą ci przejść przez wstępną selekcję komputerową.

⚠️Słowa kluczowe muszą się znaleźć zarówno w twoim curriculum, jak i liście motywacyjnym.

Choć możesz czuć pokusę, by do podania wpisać te kompetencje, których rzeczywiście nie posiadasz, nie rób tego. Rekruterzy mogą szybko zweryfikować kłamstwo podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Świat filmowy i teatralny jest dość hermetyczny, a ty z pewnością nie chcesz zostać od razu skreślony przez reżysera.

👇 Poniżej znajdziesz umiejętności, które powinni posiadać aktorzy.

Kompetencje twarde:

Choć niektóre z tych kompetencji będą takie same dla wszystkich aktorów, to jednak poszczególne gałęzie biznesu będą się od siebie różnić. Musisz więc zrozumieć, jakich umiejętności poszukuje w kandydacie dana produkcja i dostosować je do swojego podania.

Być może umiejętność “teatralnego szeptu” nie jest aż tak istotne w pracy w filmie, jednak będzie kluczowa, jeżeli chcesz być zatrudnionym w teatrze.

Z kolei czytanie ze zrozumieniem przyda się w każdym przypadku, ponieważ aktor musi zrozumieć swoją rolę.

Umiejętności twarde:
 • Modulacja głosu,
 • Umiejętność odgrywania skomplikowanych ról,
 • Choreografia taneczna,
 • Podstawy baletu,
 • Talent muzyczny,
 • Naśladowanie zachowania zwierząt,
 • Dobra pamięć,
 • Psychologia postaci,
 • Czytanie ze zrozumieniem,
 • Obsługa Microsoft Office i Libre Office.
🎁Pamiętaj, aby zawsze w pierwszej kolejności wymieniać te kompetencje, których mowa w ofercie zatrudnienia.

Umiejętności miękkie:

Oprócz konkretnych kompetencji twardych w swoim CV, aktor musi też zamieścić umiejętności miękkie. Praca w tym zawodzie oznacza bowiem ciągły kontakt z ludźmi. Reżyser musi wiedzieć, czy będzie mu się z tobą dobrze pracować. Choć niektórzy z najsłynniejszych aktorów w telewizji słyną z ciężkiego charakteru, rekruter z pewnością szuka kogoś, kto będzie odzwierciedlać wartości, które ułatwią efektywną współpracę.

Oto przykłady:

 • Praca zespołowa,
 • Wysoka wrażliwość,
 • Umiejętność słuchania wskazówek,
 • Cierpliwość,
 • Empatia,
 • Punktualność,
 • Zdolność do pracy pod presją czasu.

Podsumowanie zawodowe

Jeżeli chcesz napisać CV, które sprawi, że zawód aktora przestanie być tylko odległym marzeniem, stwórz podsumowanie zawodowe. Ta część życiorysu w Polsce nie jest jeszcze bardzo rozpowszechniona, a więc bez problemu pomoże ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Powinna ona znaleźć się na samej górze CV. To pierwsza rzecz, na którą spojrzy potencjalny pracodawca. Przedstaw w niej w skrócie swoje najważniejsze osiągnięcia oraz doświadczenia. Podsumowanie musi być krótkie, ale pełne informacji.

📌Jako początkujący aktor, możesz, zamiast podsumowania kariery, przedstawić swoje cele zawodowe.

Spójrz na poprawny i niepoprawny wzór CV:

Poprawny

Jestem aktorem filmowym od 10 lat. Interesuje się przede wszystkim produkcjami historycznymi. Zostałem 3 razy nominowany do Złotych Globów za rolę najlepszego aktora drugoplanowego. Pracowałem w ponad 30 produkcjach filmowych.


Niepoprawny

Jestem aktorem. Praca w filmie to moja pasja. Wasz film to szansa na rozwój mojej kariery.


Zwróć uwagę, że w pierwszym przykładzie aktor podał dużo istotnych informacji. Chwali się swoim doświadczeniem, ale także potwierdza je konkretnymi osiągnięciami i danymi liczbowymi. Wyróżnił też, jaki rodzaj filmów interesuje go najbardziej.

Drugi przykład jest zbyt ogólny. Rekruter nie dowie się z niego niczego ciekawego. Zamiast mówić, jak praca, o którą się ubiegasz, może wpłynąć na ciebie, napisz, jak ty możesz być wartością dodaną dla produkcji.

🎁 Pisząc pozostałe części CV, aktor może przypomnieć sobie o najważniejszych aspektach pracy. Właśnie dlatego warto zostawić pisanie tej sekcji podania na sam koniec.

Dodatkowe sekcje

Ubiegając się o pracę aktora, możesz być pewien, że spotkasz się z ogromną konkurencją. Dobrym sposobem na to, aby zwiększyć swoje szanse na to, że rekruter zwróci uwagę właśnie na ciebie, jest dodanie do CV dodatkowych sekcji. Mogą to być np. informacje o twoich zainteresowaniach, odbytych kursach, czy przedstawiające znajomość języków obcych.

🎁Wszystko, co znajduje się w życiorysie, musi mieć związek z pracą, o którą się ubiegasz.

Szkolenia

Zawód aktora wymaga nieustannego rozwoju. Oczywiście kwalifikacje możesz zdobyć podczas pracy praktycznej, warto jednak postawić na dodatkowe kursy i szkolenia, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji. Niektóre z kursów, które mogą pomóc aktorowi to:

 • Kurs tańca,
 • Kurs śpiewu,
 • Budowanie postaci,
 • Podstawy psychologii.

Języki obce

Znajomość języków obcych zawsze jest mile widziana. Może przydać się aktorowi nie tylko w przypadku filmów zagranicznych. Być może rola będzie wymagała od ciebie naśladowania konkretnego akcentu, a nawet mówienie w języku obcym. Pochwal się więc swoimi umiejętnościami w dodatkowej sekcji.

Zainteresowania

Dodatkowe informacje na temat twoich zainteresowań mogą mieć znaczenie, jeżeli są związane z rolą, o którą się ubiegasz. Jeżeli twoje zainteresowania to rozwiązywania krzyżówek czy spacerowanie, pewnie nie będzie miało to znaczenia dla pracodawcy, nie wspominaj więc o tym w swoim życiorysie. Jeżeli jednak jeździsz konno lub pływasz, być może przyda się to w filmie. Aplikujesz o rolę w filmie kostiumowym? Możesz nawet wspomnieć o swojej pasji, jaką masz do danego okresu historycznego.

Jak sprawić, by CV aktora było idealne?

Sięgnij po kreator CV i wzory

Sięgnij po wzór CV i szablon życiorysu, aby mieć pewność, że zawarłeś w podaniu wszystkie najistotniejsze informacje. Dzięki nim będziesz też mógł wybrać taką szatę graficzną, która podoba ci się najbardziej, bez tracenia czasu na skomplikowane projektowanie.

Sprawdź, czy w życiorysie nie ma błędów

Zanim wyślesz podanie do rekruterów, sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, gramatycznych, lub literówek. Twój życiorys świadczy o tobie, a więc musi być nieskazitelny.

Dołącz swoje portfolio

Aby wyróżnić się i pokazać, co potrafisz w akcji, możesz dodać do podania swoje portfolio.

Podsumowanie: najlepszy wzór CV dla aktora

Pisząc swoje podanie, pamiętaj o poniższych wskazówkach:

 • Użycie szablonu ułatwi ci proces pisania aplikacji.
 • Opis najważniejszych osiągnięć w podsumowaniu zawodowym to idealny sposób na zwrócenie uwagi rekrutera.
 • Dodatkowe sekcje w życiorysie z pewnością pomogą ci z rekrutacją.
 • Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych jest warunkiem, aby rekruterzy mogli kontynuować rekrutację.

Jeżeli chcesz odnieść sukces, oprócz talentu musisz też mieć idealne podanie o pracę. Sięgnij po nasz kreator życiorysów, aby napisać CV, które zwróci uwagę rekruterów i zapewni ci sukces! Zajrzyj na naszą stronę, aby znaleźć inne praktyczne porady na temat poszukiwania pracy.

FAQ

Czy muszę ukończyć specjalną szkołę, aby zostać aktorem?

Choć część aktorów zaczyna pracę po studiach w szkołach teatralnych lub filmowych, to nie jest to warunek konieczny do rozpoczęcia pracy aktorskiej. Możesz ukończyć kurs na aktora, oferowany przez różne szkoły prywatne lub publiczne. Być może masz też wrodzony talent, który zapewni ci rolę, jeżeli wybierzesz się na casting.

W przypadku ról teatralnych edukacja teatralna jest raczej wymagana, ale do gry w filmie lub serialu być może dostaniesz się bez ukończenia uczelni wyższej.

Jak powinno wyglądać portfolio aktora?

Dobrym sposobem na wyróżnienie swojej aplikacji, jest dodanie odpowiedniego portfolio. Powinno się ono składać ze zdjęć i krótkiego filmu. Zdjęcia powinny być naturalne. Najlepiej, jeśli wykona je profesjonalny fotograf. Powinny to być fotografie portretowe, ale też całej sylwetki. W filmie demo powinieneś zaprezentować swoje zawodowe umiejętności. Taki showreel powinien mieć maksymalnie 3 minuty.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV