CV absolwenta | Stwórz ładne CV do następnej pracy

Być może jesteś świeżo upieczonym absolwentem i zastanawiasz się, jak napisać pierwsze Curriculum Vitae absolwenta. Jesteś w idealnym miejscu. W tym artykule, krok po kroku, przeprowadzimy cię przez proces pisania życiorysu i pomożemy ci stworzyć doskonałe podanie, nawet jeżeli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowy życiorys absolwenta

Jan Kowalski

jan.kowalski@gmail.com
876 987 988
Warszawa

Podsumowanie

Jestem absolwentem liceum ogólnokształcącego nr 5 w Warszawie. Ukończyłem profil medioznawczy i od ponad pół roku jestem stażystą w dziale marketingu w firmie Twoja Reklama. Biegle władam językiem angielskim i wiem jak tworzyć przyciągające uwagę reklamy w social media. W Państwa firmie szukam możliwości pracy na stanowisku młodszego specjalisty ds. social media.

Umiejętności

 • Biegła znajomość pakietu MS Office
 • Znajomość reklam na social media, w tym na Instagramie i Facebooku
 • Znajomość języka angielskiego
 • Umiejętność pracy zespołowej
 • Profesjonalna obsługa klienta
 • Gracz zespołowy
 • Kreatywność
 • Umiejętność pracy pod presją czasu

Doświadczenie zawodowe

StażystaTwoja Reklama
2021-obecnie

 • Pomagałem w tworzeniu 12 kampanii reklamowych dla znanych marek.
 • Stworzyłem 10 skutecznych reklam na Instagramie, które zwiększyły retencję klientów marek o średnio 78%.

Wykształcenie

Profil medioznawczy
Liceum Ogólnokształcące nr. 5 w Warszawie
2019-2021

 • Prowadziłem uczniowski profil szkoły na Instagramie oraz Facebooku.
 • Zdałem egzamin maturalny z doskonałymi wynikami.
 • Przez dwa lata otrzymywałem stypendium marszałka dla najlepszych studentów w województwie.


Pamiętaj, że doświadczenie zawodowe to nie wszystko. Pracodawcy często szukają początkujących kandydatów ze względu na ich gotowość do podejmowania wyzwań, otwartość oraz pozytywne nastawianie. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie takiego CV bez doświadczenia, które przyciągnie uwagę rekruterów.

Informacje w życiorysie muszą być przekazane w interesujący sposób, ale muszą też być czytelne i przejrzyste. Aby napisać CV i list motywacyjny, który wyróżni cię na tle konkurencji, skorzystaj z naszych szablonów i wzorów CV. Dzięki nim stworzysz swój życiorys szybko i będziesz mieć pewność, że nie brakuje w nim żadnych informacji.

Jeżeli twoje CV i list motywacyjny będą odpowiednio skonstruowane, masz szansę na zdobycie dobrej pracy, nawet bez doświadczenia.

Ile zarabiają absolwenci szkół średnich?

cv absolwenta

Niektórzy absolwenci szkół średnich decydują się rozpocząć swoją pierwszą pracę, aby zarobić dodatkowe kieszonkowe lub odłożyć pieniądze na studia. Inni z kolei chcą rozpocząć karierę zawodową bez podejmowania dalszej ścieżki edukacyjnej.

We wszystkich przypadkach to, ile będziesz zarabiać, zależy od profesji, jaką wybierzesz. Ze względu na konkretne doświadczenie zdobyte w trakcie edukacji, absolwenci szkół zawodowych i techników mają większe szanse na wyższe początkowe zarobki. W przypadku osób, które ukończyły liceum, zarobki będą niższe, dopóki nie zdobędą oni konkretnego doświadczenia i umiejętności w danej branży.

⚠️Uwaga: Pamiętaj, aby do swojego CV dołączyć klauzulę zgodną z aktualnymi przepisami RODO.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji.

Fakty

Choć początkujący kandydaci mogą mieć nieco problemów ze znalezieniem pracy ze względu na brak doświadczenia, to warto pamiętać, że:

 • Niektórzy pracodawcy chętniej zatrudniają osoby bez doświadczenia ze względu na ich entuzjazm, gotowość do pracy i pozytywne nastawienie do nauki.
 • Istnieją programy stażowe, a także oferty pierwszej pracy, które dają szansę tym kandydatom, którzy nie mają absolutnie żadnego doświadczenia zawodowego.

Jak napisać CV świeżo upieczonego absolwenta?

Po przedstawieniu ci przykładowego życiorysu absolwenta skupmy się na najważniejszych cechach CV. Rzuć okiem na nasze praktyczne porady, aby szybko i skutecznie stworzyć idealny życiorys zawodowy od postaw.

Jeżeli chcesz napisać pierwsze CV dla ucznia, dzięki któremu pokonasz konkurencję, sięgnij po nasze narzędzie do tworzenia CV i listów motywacyjnych. Nawet jeżeli jesteś bardzo kreatywną osobą, pamiętaj, że twoje podanie musi być jasne i czytelne. Sięgnij więc po szablony, które pomogą ci ustrukturyzować twoją aplikację.

👇Poniżej prezentujemy sekcje, których nie możesz pominąć, tworząc CV.

Idealna konstrukcja

💡Rekruterzy poświęcają średnio 6 sekund na każde otrzymane CV.

Ze względu na to, musisz zrobić wszystko, aby przyciągnąć ich uwagę na dłużej. Nawet jeżeli ukończyłeś szkołę średnią z wyróżnieniami i posiadasz cenne doświadczenie zdobyte na odbytych praktykach, musisz wyróżnić się na tle konkurencji. Pokaż pracodawcy, że to ty powinieneś zostać wybrany, tworząc przekonujące podanie.

Najważniejsze części twojego CV to:

 • Nagłówek
 • Cele zawodowe
 • Kwalifikacje
 • Edukacja
 • Doświadczenie zawodowe
 • Dodatkowe sekcje (języki, umiejętności komputerowe, hobby itp.)

W tym artykule znajdziesz dokładne informacje, jak stworzyć każdą z tych części.

Jak powinno wyglądać CV świeżo upieczonego absolwenta?

Najlepszym sposobem na ustrukturyzowanie CV jest wybranie odpowiedniego formatu.

Istnieją trzy podstawowe formaty życiorysu:

 • Układ funkcjonalny

Początkujący kandydaci i świeżo upieczeni absolwenci powinni skupić się na tym formacie. W pierwszej kolejności podkreśla on bowiem umiejętności kandydata, a dopiero potem pokazuje historię pracy. Używają taki wzór CV, sprawisz, że twój potencjalny pracodawca najpierw zauważy twoje kwalifikacje, dzięki czemu brak doświadczenia w CV nie będzie aż tak widoczny.

 • Format chronologiczny

Choć ten układ jest najbardziej lubiany przez rekruterów, może nie być najlepszym wyborem, jeżeli nie masz doświadczenia zawodowego. W tym formacie prezentujesz najpierw swoje doświadczenie zawodowe, a dopiero potem edukację i umiejętności.

Według ekspertów ds. pisania CV, ten format będzie idealny dla osób ze średnim lub dużym doświadczeniem. Nie jest to idealny wybór dla osób, które ukończyły liceum. Jeżeli jednak byłeś w technikum lub szkole zawodowej, gdzie miałeś okazję pracować w różnych cechach lub ukończyłeś wielogodzinne praktyki studenckie, ten format powinien się sprawdzić.

 • Format mieszany

Ten format jest idealny dla kandydatów z bardzo dużym doświadczeniem, którzy ubiegają się o wyższe stanowiska. Nie korzystaj z niego teraz, ale pamiętaj o nim za kilka lat, kiedy zdobędziesz duże doświadczenie zawodowe.

cv absolwenta

Tytuł i informacje kontaktowe

Nagłówek, czy też tytuł, znajduje się na samej górze CV. Jest to krótka, lecz bardzo ważna część życiorysu. Choć nie ma określonej kolejności, w jakiej powinny pojawić się informacje w nagłówku, ważne jest, aby twoje imię i nazwisko znalazło się na samej górze życiorysu.

Następnie podajesz dane kontaktowe, dzięki którym rekruterzy będą mogli się z tobą skontaktować. Pamiętaj, że twoje dane powinny być poprawnie zapisane, bez literówek i zawsze aktualne.

⚠️Zanim wyślesz aplikację do rekruterów, sprawdź, czy twoje dane są poprawne. Zweryfikuj, czy podałeś aktualny numer telefonu, a także upewnij się, żę w twój adres e-mail nie wkradły się literówki.

Poprawne i niepoprawne przykłady

Poprawnie

Jan Kowalski
980 090 081
jan.kowalski@gmail.com
Poznań


Niepoprawnie

Jan Kowalski
kom. 980 333 989, domowy: 79036737, kom. 2: 098 0218973
janeczekbuziakkowali09@gmail.com
Adres: Ul. Szkolna 215
65-870 Warszawa


Zwróć uwagę, że w poprawnym przykładzie wszystkie dane są łatwe do odczytania oraz przejrzyste. Adres e-mail składa się z imienia i nazwiska kandydata, dzięki czemu wygląda profesjonalnie.

Niepoprawny przykład wydaje się chaotyczny. Kandydat przedstawił w nim za dużo informacji. Pamiętaj, że nie musisz podawać kilku numerów telefonów. Wystarczy jeden, aktualny telefon, który zawsze odbierasz. Adres e-mail powinien być czytelny i nie zawierać nieprofesjonalnych zwrotów czy nadmiaru liczb.

Choć istnieje wiele platform, na których możesz założyć swoją elektroniczną skrzynkę, to do procesu rekrutacji najmilej widziany jest Gmail.

Czy profesjonalne CV zawiera zdjęcie?

Według przepisów polskiego prawa, pracodawca nie może wymagać od kandydatów zdjęcia. Mimo to, w ogłoszeniach o pracę, wiele firm nadal prosi o dołączenie go do CV. Choć jest to opcjonalne, warto dodać fotografię do podania, jeżeli pracodawca wyraźnie o to poprosił.

Jeżeli jednak w podaniu nie ma informacji o dodawaniu zdjęcia, nie umieszczaj go w swoim CV.

📌Porada: Gotowy wzór CV z opcją dodania zdjęcia znacznie ułatwi ci proces tworzenia podania.

⚠️Twój życiorys jest twoją profesjonalną wizytówką. W swoim CV powinieneś umieścić zdjęcie, które pokaże, że jesteś poważnym kandydatem. Unikaj selfie, zdjęć z imprezy i postaw na tradycyjny, dobrej jakość portret.

Podsumowanie zawodowe: jak sprzedać siebie

Podsumowanie zawodowe to krótki tekst, w którym prezentujesz najważniejsze informacje o sobie. Choć podsumowanie zawodowe jest często używana w innych krajach, w Polsce jest to nadal mało doceniany sposób, który zwróci uwagę rekrutera. Właśnie dlatego, tworząc ciekawe podsumowanie zawodowe zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy.

W CV bez doświadczenia zawodowego bardziej odpowiednie będą cele zawodowe. Opisz, dlaczego jesteś zainteresowany danym stanowiskiem, w jaki sposób chcesz się rozwijać, a także jakie korzyści możesz przynieść firmie.

📌Choć podsumowanie zawodowe powinno znaleźć się zaraz za nagłówkiem, jego przygotowanie możesz zostawić na sam koniec. Po napisaniu wszystkich sekcji życiorysu będziesz lepiej zdawać sobie sprawę ze swoich atutów, a także będziesz świadomy, co możesz zaoferować pracodawcy.

Jak zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe?

Doświadczenie zawodowe jest bardzo pożądane przez pracodawców. Pamiętaj, że nawet jeżeli brakuje ci imponującej historii zawodowej, możesz obrócić tę sekcję na swoją korzyść.

Kiedy tworzysz tę część życiorysu, pamiętaj, że w każdym podanym przykładzie powinny znaleźć się poniższe informacje:

 • Nazwa pełnionego stanowiska
 • Nazwa firmy
 • Czas trwania pracy.

Choć każda informacja podana w życiorysie powinna być związana z pozycją, o którą się ubiegasz, w przypadku kandydatów bez dużego doświadczenia, warto wspomnieć o wszystkich pełnionych stanowiskach. W ten sposób pracodawca wie, że podjąłeś wcześniej pracę, która być może nie pozwoliła ci na zdobycie twardych umiejętności związanych ze stanowiskiem, o które się ubiegasz, ale z pewnością rozwinęła potrzebne umiejętności miękkie.

Doświadczenie w CV absolwenta z małym doświadczeniem

Praktykant Cieśla
Zakład meblowy XYZ, Warszawa
2019-2020

 • Pomagałem w przygotowywaniu mebli do obróbki.
 • Zyskałem praktyczną wiedzę na temat konserwacji zabytkowego drewna.
 • Prowadziłem Instagrama zakładu, zwiększając zainteresowanie oferowanymi usługami o 45%.

📌 Jeżeli możesz podać dane liczbowe, zrób to. W ten sposób zaprezentujesz mierzalne osiągnięcia, co z pewnością zainteresuje pracodawcę.

Ale jeśli nie masz doświadczenia...

cv absolwenta

Nigdy nie pisz wprost, że nie masz doświadczenia. Skup się na tym, co możesz zaoferować swojemu pracodawcy, a nie na swoich brakach. Nawet jeżeli była to dwumiesięczna praca wakacyjna, warto o niej wspomnieć w życiorysie osoby bez doświadczenia. CV pomoże ci zaprezentować pracodawcy, w jaki sposób rozwijasz swoje umiejętności interpersonalne oraz pokażesz, że byłeś aktywnym uczniem.

Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia w pracy, nie martw się! Pierwsze doświadczenia można zdobyć poza środowiskiem zawodowym. Pomyśl o zajęciach dodatkowych, na które uczęszczałeś w szkole. Być może przygotowałeś przedstawienie teatralne albo pomogłeś znajomy w założeniu vloga i tworzeniu filmów? Być może byłeś wolontariuszem podczas przedświątecznej zbiórki żywności? Opisz to wszystko w swoim życiorysie.

W przypadku, gdy masz duże doświadczenie w pracy wolontariackiej, zamiast tworzyć sekcję z wolontariatami, umieść je w sekcji z doświadczeniem zawodowym

Poprawny i niepoprawny przykład

Poprawnie

Animator Zabaw
Hotel XYZ, Kreta, Grecja
2019-2020

 • Organizowałem gry i zabawy, aby umilić czas podróżującym.
 • Przygotowałem autorski plan zajęć fitness, wykorzystując moją wiedzę z zakresu anatomii człowieka.
 • Dzięki mojemu pozytywnemu nastawieniu zwiększyłem zainteresowanie prowadzonymi przeze mnie zajęciami sportowymi o 50%.

Niepoprawnie

Animator Zabaw
Hotel w Grecji
2019-2020

 • Pracowałem w hotelu, żeby zarobić na konsolę.

Opisz swoje wykształcenie

To część życiorysu, w której możesz się naprawdę wykazać. Jeżeli pracodawca wie, że ukończył daną szkołę, być może przymruży oko na twój brak doświadczenia. Pamiętaj też, że edukacja, którą zdobyłeś, może być też praktyczna, w szczególności w przypadku ukończenia szkoły zawodowej czy technikum.

Spójrz poniżej, aby zrozumieć, w jaki sposób stworzyć tę sekcję.

Przykład

Informatyka, specjalizacja programowanie
Technikum Ekonomiczne w Warszawie
2018-2021

 • Ukończyłem 60-godzinny dodatkowy kurs z języka programowania Java.
 • Zdałem maturę z rozszerzonej informatyki i matematyki otrzymując odpowiednio 89 i 90%.
 • Pomagałem słabszym studentom podczas zajęć pozalekcyjnych, zwiększając ich szanse na zdanie matury.

📌Jeżeli jesteś kandydatem bez doświadczenia zawodowego, ta sekcja może zwrócić uwagę rekrutera. W przypadku, gdy otrzymałeś wyróżnienia, nagrody, stypendia, lub miałeś inne szczególne osiągnięcia, wspomnij o tym w swoim życiorysie.

🎁 Jeżeli podajesz ukończoną szkołę średnią, pomiń szkołę podstawową lub gimnazjum.

Najlepsze umiejętności i zdolności w życiorysie absolwenta

Sekcja z kwalifikacjami jest kluczowa dla CV bez doświadczenia zawodowego. Pomoże ci ona w przekonaniu rekruterów, że sprawdzisz się na danym stanowisku.

Pamiętaj, że każda praca wymaga konkretnych umiejętności. Przeczytaj dokładnie ofertę pracy i przedstaw te umiejętności, które posiadasz, a które są wymagane przez pracodawcę.

Obecnie, ze względu na dużą liczbę kandydatów, niektóre firmy używają specjalnych programów, które wstępnie odrzucają podania. Systemy śledzenia kandydatów weryfikują, czy kandydat zamieścił w CV i liście motywacyjnym odpowiednie słowa kluczowe.

Możesz je łatwo znaleźć, ponieważ pojawiają się one w ofercie pracy. Najczęściej słowami kluczowymi są wymagane kwalifikacje. Zapisz więc te, które rzeczywiście odpowiadają twoim umiejętnością, i które pojawiają się w ogłoszeniu.

Nigdy jednak nie kłam w swoim podaniu. Rekruterzy mogą szybko zweryfikować twoje faktyczne umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a ty z pewnością nie chcesz stracić szansy na pierwszą pracę w taki sposób.

✒️Jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepszym formatem życiorysu bez doświadczenia zawodowego jest format funkcjonalny. W takim przypadku twoje umiejętności powinny znaleźć się przed doświadczeniem zawodowym.

Umiejętności twarde

Oto przykładowe umiejętności twarde, które mogą znaleźć się w życiorysie absolwenta:

 • Obsługa pakietu Microsoft Office
 • Prawo jazdy kat. B
 • Znajomość BHP
 • Obsługa kasy fiskalnej
 • Umiejętność obsługi kserokopiarki
📌Pamiętaj, aby dostosować listę umiejętności twardych do stanowiska, o które się ubiegasz.

Umiejętności miękkie

Umiejętności miękkie to takie, które są indywidualne dla każdej osoby i są związane z osobowością, choć można je zdobyć i rozwijać. W przypadku kandydatów bez doświadczenia są one bardzo istotne i mogą decydować o gotowości do pełnienia konkretnego zawodu.

Kwalifikacje miękkie to na przykład:

 • Zdolność rozwiązywania problemów pod presją czasu
 • Duże umiejętności interpersonalne
 • Łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi
 • Kreatywność
 • Empatia
cv absolwenta

Dodatkowe sekcje: Niezbędne w CV początkującego kandydata

Nie jest sekretem, że podczas rekrutacji, kandydaci muszą się wyróżnić na tle innych aplikujących. Jest to szczególnie istotne dla osób, które chcą zdobyć pracę po raz pierwszy.

Idealnym sposobem, na przyciągnięcie uwagi rekruterów i zdobycie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną jest dodanie dodatkowych sekcji w CV bez doświadczenia zawodowego.

Umiejętności informatyczne

Większość firm oczekuje od kandydatów podstawowej znajomości informatyki. Jako młody, świeży kandydat być może masz wiedzę na temat programów, które mogą pomóc w rozwoju firmy. Jeżeli znasz języki programowania, wiesz jak zajmować się reklamami na social media, umiesz naprawiać komputery, wspomnij o tym w swoim życiorysie, aby zwiększyć szansę na zatrudnienie.

Języki

Według portalu money.pl kandydaci znający języki obce nie tylko mają większe szanse na zatrudnienie, ale też często otrzymują wyższe stawki. Sam język angielski czasem wystarczy, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Stwórz dodatkową sekcję z językami, jeżeli pracodawca wymaga ich znajomości, lub jeżeli znasz więcej niż jeden język obcy. W ten sposób rekruterzy nie przeoczą tej informacji.

Zainteresowania

💡Pamiętaj, że wszystkie informacje zawarte w życiorysie muszą być istotne dla pracodawcy.

Twoje hobby i zainteresowania mogą być dla ciebie super interesujące, ale jeżeli nie są przydatne w pracy, nie umieszczaj ich w sekcji zainteresowania.

Pomyśl o tym, jak twoje zainteresowania mogą przynieść korzyść pracodawcy, albo sprawić, że będziesz lepszym pracownikiem. Na przykład, jeżeli jeździsz konno, a ubiegasz się o pracę w agencji reklamowej, nie wspominaj o tym w swoim podaniu. Jeżeli jednak interesujesz się fotografią i obróbką graficzną, powiedz o tym swojemu pracodawcy, ponieważ są to konkretne kompetencje, które mogą być przydatne w tej branży.

Wskazówki, jak doskonalić CV bez doświadczenia zawodowego

Napisanie podania o pracę jest nie lada wyzwaniem, w szczególności, jeżeli tworzysz swój pierwszy życiorys i list motywacyjny.

Przy tworzeniu CV i listu motywacyjnego, pamiętaj o naszych radach:

 • Skorzystaj z kreatora CV lub szablonów życiorysu, aby mieć pewność, że niczego nie brakuje w twoim podaniu.
 • Stwórz list motywacyjny, w którym wyjaśnisz pracodawcy, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem.
 • Przed wysłaniem CV i listu motywacyjnego sprawdź dokładnie, czy nie ma w nich żadnych błędów lub literówek.
 • Upewnij się, że podane dane kontaktowe są aktualne.
⚠️W procesie rekrutacyjnym konkurencja może być naprawdę duża. W związku z tym literówki czy błędy gramatyczne mogą sprawić, że rekruterzy od razu odrzucą twoje podanie.

Podsumowanie: Jak napisać pierwsze CV, które będzie wyjątkowe?

Oto podsumowanie najważniejszych informacji:

 • Stwórz podsumowanie zawodowe, które zainteresuje pracodawców.
 • Skorzystaj z kreatora CV, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że nie pominiesz żadnych istotnych części.
 • Niezależnie od poziomu doświadczenia dodaj swoje wykształcenie oraz kwalifikacje.
 • Dodatkowe sekcje sprawią, że wyróżnisz się na tle konkurencji.

Skorzystaj z naszych szablonów CV oraz wskazówek, aby napisać pierwsze CV. Na naszej stronie znajdziesz porady oraz kreator życiorysów, dzięki któremu zdobędziesz pracę marzeń.

Pomnóż swoje szanse dzięki listowi motywacyjnemu

List motywacyjny jest szczególnie istotny dla kandydatów bez doświadczenia. Możesz w nim przekonać pracodawcę, dlaczego to ty powinieneś dostać szansę. Zaprezentuj w nim swoje kwalifikacje, a także postaraj się pokazać swoją unikatową osobowość.

Nie jesteś pewien jak zacząć? Napisz list motywacyjny przy pomocy naszych szablonów!

FAQs

O pracę w jakim zawodzie mogę się ubiegać, nie mając doświadczenia?

Istnieje wiele prac, w których doświadczenie, a także wykształcenie wyższe, jest absolutnie kluczowe. Z pewnością nie otrzymasz pracy jako lekarz czy nauczyciel, bez uprzedniego doświadczenia. Wiele profesji jednak nie wymaga historii zawodowej i nie musi to być wcale praca w sklepie czy na stanowisku sprzątającego.

Pierwsze doświadczenia, np. do pracy w kreatywnych sektorach czy np. jako cieśla, mogą być zdobyte podczas praktyk studenckich czy freelancingu. Pomyśl, jaka praca cię interesuje i sprawdź, czego pracodawcy wymagają od początkujących kandydatów.

Czy muszę umieszczać list motywacyjny w podaniu, jeżeli pracodawca o to nie prosi?

Odpowiedź brzmi: nie musisz, ale powinieneś. Jako kandydat bez doświadczenia, musisz zrobić wszystko, aby zainteresować potencjalnego pracodawcę. Napisanie listu pokaże rekruterom, że jesteś osobą gotową do działania i że jesteś w stanie zrobić nieco więcej niż to, czego się od ciebie wymaga.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV