Przykład życiorysów dla branży hotelarskiej

Branża hotelarska ma do zaoferowania wiele stanowisk w podróżach i turystyce, gastronomii, rekreacji i sektorze zajmującym się zakwaterowaniem. Branża jest konkurencyjna, ale ma fantastyczne możliwości, które mogą być bardzo satysfakcjonujące.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykład życiorysu

Adam Nowak
Menedżer hotelu
654-987-231
adamnowak@gmail.com
Warszawa
linkedin.com/in/adamnowak

Zmotywowany kierownik hotelu z ośmioletnim doświadczeniem w branży hotelarskiej. Zmotywowany i sumienny menedżer z dużym doświadczeniem w zakresie rozwoju zespołu, posiadający doskonałe umiejętności potrzebne do oceny potrzeb biznesowych, tworzenia efektywnych kosztowo rozwiązań, zwiększania sprzedaży i zadowolenia klientów.

Doświadczenie zawodowe
Kierownik hotelu
Plaza Maiden Hotel
Listopad 2018-obecnie

 • Zapewniałem gościom informacje na temat najlepszych restauracji oraz miejsc na rozrywkę.
 • Witałem gości w hotelu, odpowiadałem na potrzeby klientów i działałem według ich potrzeb.
 • Byłem na bieżąco z wszystkimi wymaganiami i procedurami dzięki kursom z obsługi klienta, rozwiązywania konfliktów i bezpieczeństwa.

Kierownik recepcji
Kamiński Resort i Spa
Styczeń 2016- październik 2018

 • Witałem gości, pomagałem im zameldować się w recepcji, a także przeprowadzałem z nimi przyjemną pogawędkę.
 • Nadzorowałem, aby resort miał odpowiednią liczbę pracowników, w zależności od pracy i przygotowywałem grafiki, bazując na dostępności pracowników.
 • Dokładnie przetwarzałem płatności klientów, podając dokładne opłaty i koszty, potwierdzając nazwę konta i przetwarzając płatności.

Wykształcenie
Licencjat z zarządzania hotelarstwem
Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań
Grudzień 2015
Umiejętności

 • Relacje z klientami
 • Obsługa klienta
 • Komunikacja
 • Zarządzanie czasem
 • Praca w zespole
 • MS Word

Dodatkowe aktywności

Członek Stowarzyszenia Hotelarzy

Jeżeli chcesz zdobyć pracę w hotelarstwie, będziesz potrzebował życiorysu pracownika branży hotelarskiej, który zademonstruje twoje umiejętności i doświadczenie oraz wyróżni cię na tle kandydatów. Na całym świecie istnieje dużo stanowisk w branży hotelarskiej, które pozwolą ci na poznanie nowych osób. A więc jeżeli jesteś duszą towarzystwa i uwielbiasz zabawiać gości, a to wszystko zachowując profesjonalizm, bardzo dobrze sobie poradzisz w tej pracy.

Niezależnie od tego, czy chcesz pracować jako recepcjonista hotelu, czy też jego menedżer, idealny szablon życiorysu dla pracownika branży hotelarskiej lub narzędzie do budowy CV pomoże ci stworzyć życiorys, który będzie się wyróżniał. Szablon to idealne rozwiązanie, jeżeli masz problem z napisaniem życiorysu, ponieważ pomaga on zorganizować twoje myśli i upewnić się, że zawarłeś wszystko w odpowiednim miejscu.

branzy hotelarskiej

Wiemy, że istnieje wiele rzeczy, które powinny zostać zawarte w życiorysie, a więc spójrzmy na niektóre rady, które pomogą ci stworzyć życiorys, dzięki któremu zdobędziesz pracę marzeń.

Dodatkowe informacje o przykładach życiorysów dla pracowników branży hotelarskiej

Według statystyk, branże, które zatrudniają najwięcej pracowników zajmujących się przygotowywaniem jedzenia i innymi podobnymi pracami są restauracje i inne lokale gastronomiczne, lokalne oferujące specjalne usługi gastronomiczne, sklepy spożywcze, miejsca zakwaterowania podróżnych, oraz hotele i kurorty.

Pensja pracownika branży hotelarskiej/turystycznej zależy od funkcji, jaką pełnisz. Przykładowo menedżer hotelu zarabia średnio 5 280 PLN brutto miesięcznie 💰(wynagrodzenia.pl). Do podstawowej pensji należy doliczyć nadgodziny, napiwki itd.

Jak stworzyć życiorys pracownika branży hotelarskiej?

Tworzenie życiorysu może być wyzwaniem. Jednakże istnieje wiele przykładów życiorysów i porad dotyczących pisania życiorysów, które możesz poszukać w internecie i które mogą ci pomóc w procesie pisania CV. Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, jest to, że życiorys powinien być spersonalizowany i skrojony według wymagań pracy, o którą się ubiegasz. Niektóre ze sposobów na spersonalizowanie twojego życiorysu to:

 • Użyj właściwego formatu w swoim życiorysie, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i umiejętności.
 • Jeżeli chcesz się wyróżnić, twój życiorys pracownika branży turystycznej powinien zawierać wszystkie niezbędne słowa kluczowe i odpowiednie czasowniki. Niektóre z nich są zawarte w opisie pracy, a więc ważne jest, abyś go uważnie przeczytał, a dopiero potem rozpoczął pracę nad życiorysem.
Porady eksperta
💡Większość menedżerów ds. zatrudnienia używa systemów śledzenia kandydatów, które filtrują życiorysy i odrzucają te, które nie spełniają wymagań stanowiska. Jeżeli nie dodasz tych słów kluczowych i odpowiednich czasowników, zwiększasz swoje szanse na to, by twój życiorys został odrzucony.

Układ życiorysu pracownika branży hotelarskiej

Układ twojego życiorysu jest kluczowy, ponieważ pozwala ci pokazać twoje kwalifikacje w profesjonalny sposób. Najlepszym formatem dla twojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej jest odwrócony porządek chronologiczny. Ten format sprawi, że będziesz mógł skupić się na twoim doświadczeniu. Jest to ulubiony format dla wielu rekruterów, ponieważ systemy śledzenia kandydatów mogą go przeskanować w łatwy sposób.

Struktura życiorysu pracownika branży hotelarskiej

Dwa pozostałe formaty, które możesz wziąć pod uwagę, tworząc życiorys pracownika branży hotelarskiej to życiorys funkcjonalny i format łączony. Życiorys funkcjonalny pozwala ci skupić się na swoim umiejętnościach i wykształceniu, w szczególności, jeżeli nie masz dużego doświadczenia. Życiorys łączony miesza najlepsze cechy odwróconego porządku chronologicznego i życiorysu funkcjonalnego.

Struktura twojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej powinna zawierać następujące sekcje:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie życiorysu/cele zawodowe
 • Doświadczenie zawodowe
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje (język, wolontariat, nagrody/wyróżnienia, i certyfikaty)

Zacznij od nagłówka życiorysu pracownika branży hotelarskiej

Sekcja z nagłówkiem w twoim życiorysie zawiera twoje pełne imię i nazwisko, nazwę stanowiska, dane kontaktowe i link do twojego profesjonalnego bloga lub profilu na LinkedIn. Ta sekcja musi być dokładna, ponieważ jeżeli rekruter nie będzie w stanie się z tobą skontaktować, przegapisz swoją szansę. 👇

Przykład nagłówka

POPRAWNIE

Jan Kowalski

Menedżer hotelu

653-754-986

jankowalski@gmail.com

Warszawa

linkedin.com/in/jankowalski


Przykład złego nagłówka

NIEPOPRAWNIE

Jan Kowalski

Menedżer hotelu

653-754-986

jankowalski@gmail.com

Data urodzenia 12/04/1991

ul.Słoneczna

numer domu 54

Mokotów, Warszawa

linkedin.com/in/JanKowalski


📌Radzimy nie umieszczać zbyt wielu informacji w sekcji nagłówka.

Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie pracownika branży hotelarskiej?

Lepiej, jeżeli pominiesz zdjęcie w swoim życiorysie, ponieważ niektórzy rekruterzy odrzucają wszystkie CV ze zdjęciem. Zdjęcie może być przyczyną dyskryminacji wobec kandydata. Eksperci ds. kariery twierdzą, że większość rekruterów googluje kandydatów, albo sprawdza ich social media, a więc nie musisz dodawać zdjęcia. Jednakże, jeżeli potencjalny pracodawca wymaga życiorysu ze zdjęciem, upewnij się, że jest ono profesjonalne.

Wybierz tytuł swojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej

Tytuł twojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej zależy od pracy, o którą się ubiegasz. W związku z tym tak ważne jest spersonalizowanie tytułu pracy lub firmy, ponieważ jeden tytuł nie będzie pasował do wszystkich życiorysów pracownika branży hotelarskiej.

Profesjonalne podsumowanie

Profesjonalne podsumowanie pozwala ci podsumować twoje kluczowe osiągnięcia i doświadczenie. Zazwyczaj jest to krótki akapit, który powinien być dobrze napisany, aby przekonać menedżera ds. zatrudnienia, aby przeczytał resztę twojego życiorysu.

branzy hotelarskiej

POPRAWNY PRZYKŁAD 👇

Specjalista ds. zarządzania hotelarstwem z ponad sześcioletnim doświadczeniem w branży hotelarskiej. Inspirujący i zmotywowany lider, który zapewnia wyjątkową obsługę klientom i turystom odwiedzającym hotel. Zmotywowany pracownik, który nie wymaga nadzoru, z dużymi osiągnięciami w zakresie zwiększania zadowolenia klientów i opracowywania rozwiązań oszczędzających budżet.


NIEPOPRAWNY PRZYKŁAD 👇

Zmotywowany i zorientowany na klienta menedżer hotelu z umiejętnością rozwiązywania konfliktów, tworzenia raportów i dokładnego wykonywania zadań. Szukam pracy w pięciogwiazdkowym kurorcie.


💡Podsumowanie życiorysu jest idealne dla kogoś z doświadczeniem, ale możesz też użyć sekcji z celami zawodowymi, jeśli go nie masz. Ta sekcja pozwala ci podsumować twoje umiejętności i cele związane z karierą, a także mówi o wartości, jaką wniesiesz do firmy. Jest to idealne rozwiązanie dla świeżo upieczonych absolwentów i każdego, kto zmienia karierę i nie ma zbyt dużego adekwatnego doświadczenia.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie pracownika branży hotelarskiej

Sekcja z doświadczeniem zawodowym przedstawia twoją karierę i pozwala menedżerowi ds. zatrudnienia zobaczyć, co potrafisz, bazując na twoim poprzednim doświadczeniu. Ta sekcja jest kluczowa i menedżerowie ds. zatrudnienia zazwyczaj spędzają nad nią więcej czasu, a więc upewnij się, że zaprezentowałeś swoje profesjonalne doświadczenie w odpowiedni sposób.

📌Kluczowe jest zauważenie, że większość prac w hotelarstwie wymaga praktycznego doświadczenia. Najlepiej zrobisz, jeśli zaprezentujesz swoje doświadczenie, używając formatu z odwróconym porządkiem chronologiczny.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie pracownika branży hotelarskiej

W tej sekcji zaczniesz od nazwy stanowiska, nazwy i miejsca firmy, a także podasz czas trwania twojego zatrudnienia. Następnie opiszesz co najmniej trzy do pięciu obowiązków i osiągnięć w pracy, używając wypunktowania.

💡Najlepiej, jeśli możesz podać wartość liczbową swoich osiągnięć, używając numerów, które pokażą twojemu menedżerowi ds. zatrudnienia potencjalną wartość, jaką możesz wnieść do firmy. Nie bój się używać takich czasowników, jak utrzymywałem, asystowałem, zarządzałem, trenowałem i dostarczałem, aby sprawić, że twój życiorys będzie się wyróżniał.

Jeżeli chcesz, aby menedżer ds. zatrudnienia wziął cię pod uwagę podczas poszukiwania osób na stanowisko pracownika branży hotelarskiej, musisz dodać odpowiednie doświadczenie w tej sekcji. Najlepiej, jeżeli pominiesz te doświadczenia zawodowe, które nie są istotne dla pozycji, o którą się ubiegasz. Jednakże, jeżeli nie masz adekwatnego doświadczenia, możesz dodać jakiekolwiek doświadczenie i omówić zbywalne umiejętności, które zdobyłeś, i które mogą być użyteczne na nowym stanowisku. Przejrzyj poniższe przykłady:👇

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie początkującego pracownika branży hotelarskiej

Recepcjonista

FOUND Hotel, Kraków

Czerwiec 2018- grudzień 2020

 • Zapewniałem gościom profesjonalną pomoc i natychmiastowe odpowiedzi na ich zapytania i skargi, w związku z czym lojalność klientów wzrosła o 20%.
 • Byłem odpowiedzialny za wszystkie obowiązki w recepcji podczas wysoko obłożonych nocek, obsługując średnio 15 klientów w ciągu zmiany nocnej.
 • Rozwiązywałem zapytania telefoniczne i przekierowywałem połączenia do odpowiednich działów, mających możliwość rozwiązania danego problemu.
 • Witałem gości, pomagałem im się zameldować w recepcji, a także utrzymywałem przyjazną rozmowę.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie doświadczonego pracownika branży hotelarskiej

Kierownik hotelu

Hotel Mazowiecki

Marzec 2015- grudzień 2019

 • Szkoliłem nowych pracowników, którzy rozpoczynali pracę w recepcji w zakresie regulaminu firmy, włączając to sposoby na ochronę danych osobowych, witania gości, rozwiązywania konfliktów i różnych metod na to, aby zapewnić doskonałą obsługę klienta.
 • Pobierałem opłaty od klientów za usługi takie jak zakwaterowanie, jedzenie, napoje i rozmowy telefoniczne. Obliczałem rachunki i akceptowałem płatności.
 • Nadzorowałem i monitorowałem pracę pracowników recepcji, aby upewnić się, że oferują oni obsługę klienta na najwyższym poziomie.
 • Kontaktowałem się z dostawcami i związanymi osobami trzecimi, aby upewnić się, że działania hotelu przebiegają sprawnie.

Wykształcenie w życiorysie pracownika branży hotelarskiej

Jak już wspomnieliśmy, branża hotelarska jest bardzo obszerna, a więc wykształcenie będzie się różnić zależnie od stanowiska. Możesz nauczyć się większości rzeczy w pracy, ale niektóre stanowiska wymagają specjalnych kwalifikacji. Ta sekcja jest kluczowa dla twojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej, ponieważ pomaga ci wyróżnić się na tle konkurencji, a w efekcie sprawia, że zostaniesz zaproszony na więcej rozmów kwalifikacyjnych.

branzy hotelarskiej

Jeżeli masz dyplom ukończenia studiów lub szkoły średniej, powinieneś o tym wspomnieć w tej sekcji. Menedżerowie ds. zatrudnienia mają różne wymagania dotyczące tej sekcji, a więc kluczowe jest sprawdzenie ogłoszenia o pracę i wypisania wymaganych kwalifikacji. Jeżeli ukończyłeś studia magisterskie, nie musisz wspominać o swojej szkole średniej.

Czy powinienem zacząć od wykształcenia, czy doświadczenia?

Swój życiorys pracownika branży hotelarskiej możesz zacząć od wykształcenia lub doświadczenia. Format życiorysu pracownika branży hotelarskiej, który wybierzesz, zdecyduje, od której sekcji powinieneś zacząć.

Jeśli wybierzesz odwrócony porządek chronologiczny, który skupia się na doświadczeniu, zaczniesz od doświadczenia, ale jeżeli zdecydujesz się na format funkcjonalny, zaczniesz od umiejętności i wykształcenia.

Jak poprawnie przedstawić swoje wykształcenie w życiorysie branży hotelarskiej?

Kluczowe jest przedstawienia swojego wykształcenia we właściwy sposób, aby rekruter mógł je szybko zauważyć. Zacznij od nazwy szkoły, miejscowości, zdobytego stopnia naukowego oraz czasu trwania twojej edukacji. Nie musisz wspominać o swoich ocenach, ale jeżeli masz wyjątkowe osiągnięcia i wierzysz, że mogą one pomóc twojemu życiorysowi się wyróżnić, możesz o nich wspomnieć.

Przykłady sekcji z wykształceniem dla pracowników branży hotelarskiej

Licencjat z turystyki i rekreacji

Uniwersytet Warszawski

Wrzesień 2015


Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie pracownika branży hotelarskiej

Każdy szablon życiorysu pracownika branży hotelarskiej będzie miał sekcję z umiejętnościami. Jest to kluczowa sekcja, ponieważ każda praca wymaga od kandydatów konkretnych umiejętności, które pomogą im w efektywnym wykonywaniu obowiązków. Doskonały życiorys powinien zawierać te umiejętności z zakresu hotelarstwa i turystyki, które pomogą ci się wyróżnić. Pamiętaj, aby nie kłamać, że masz umiejętności, których tak naprawdę nie masz. Niektórzy menedżerowie ds. zatrudnienia mogą zapytać cię o umiejętności, które zawarłeś w swoim życiorysie pracownika branży hotelarskiej, a nawet przetestować je.

Chociaż istnieje kilka miejsc pracy, które przyjmą twój życiorys w formie papierowej, większość prac w hotelarstwie i turystyce wymaga życiorysu wysłanego w formie elektronicznej. Kiedy wyślesz podanie, menedżerowie ds. zatrudnienia użyją narzędzia śledzenia kandydatów, aby odrzucić te życiorysy, które nie spełniają wymagań. Najlepszym sposobem na przejście przez filtracje tych programów jest dodanie do życiorysu pracownika branży hotelarskiej wymaganych umiejętności.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć wymagane umiejętności. Niektóre z nich są zawarte w opisie pracy. Właśnie dlatego powinieneś dokładnie przeczytać opis pracy, aby wybrać te umiejętności, które musisz dodać do swojego życiorysu.

Jakie są główne umiejętności, których oczekuje się od pracowników branży hotelarskiej?

Pracownicy hotelarstwa i turystyki muszą mieć odpowiedni miks umiejętności miękkich i twardych. Możesz wymienić je w swoim życiorysie pracownika branży hotelarskiej, używając wypunktowania, pozostawiając nieco wolnej przestrzeni tak jak w wielu przykładowych życiorysach z branży hotelarskiej.

Umiejętności twarde
 • Księgowość
 • Znajomość obsługi komputera
 • Systemy CRM
 • Zarządzanie projektami
 • Zarządzanie konfliktem
 • Sprzedaż i marketing
 • Zarządzanie żywnością i napojami
 • Znajomość POS
 • Operacje płacowe
 • Rezerwacje grupowe
Miękkie umiejętności
 • Umiejętności komunikacyjne
 • Umiejętności organizacyjne
 • Umiejętności interpersonalne
 • Dbałość o szczegóły
 • Zarządzanie czasem
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Praca zespołowa
 • Obsługa klienta
 • Wielozadaniowość

Jakie umiejętności dla początkującego pracownika branży hotelarskiej?

 • Inteligencja emocjonalna
 • Umiejętność słuchania
 • Zdolność adaptacji
 • Rozwiązywanie konfliktów
 • Cierpliwość
 • Inicjatywa
 • Pozytywne nastawienie
 • Odpowiedzialność
 • MS Word
 • Elastyczność

Jakie umiejętności dla doświadczonego pracownika branży hotelarskiej?

 • Usługi dla gości
 • Umiejętności kierownicze
 • Przedsiębiorczość
 • Świadomość branży
 • Biznes hotelarski
 • Tworzenie budżetu
 • Doskonała obsługa klienta
 • Zarządzanie finansami
 • Budowanie zespołu
 • Zarządzanie ryzykiem

Napisz doskonały “haczyk” w życiorysie pracownika branży hotelarskiej

Menedżerowie ds. zatrudnienia spędzają średnio mniej niż 10 sekund na każdy życiorys, a więc musisz zrobić wszystko, aby zdobyć ich uwagę w kilka sekund. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest użycie “haczyka” w życiorysie. “Haczyk” może pomóc twojemu życiorysowi się wyróżnić i pokonać innych kandydatów.

branzy hotelarskiej

“Haczyk” w życiorysie to zestaw słów, które podsumowują twoje osiągnięcia i pokazują twoją wartość. Możesz napisać cytat, referencje, osiągnięcia lub osobisty opis.

Przykład sloganu dla początkującego pracownika branży hotelarskiej

“Uprzejme zachowanie sprawi, że klient stanie się chodzącą reklamą”- James Cash Penney.

Przykład sloganu dla doświadczonego pracownika branży hotelarskiej

“Kluczem jest ustalenie realistycznych oczekiwań klientów, a następnie nie tylko ich spełnienie, ale także ich przekroczenie, najlepiej w nieoczekiwany i pomocny sposób”- Sir Richard Branson.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie pracownika branży hotelarskiej

Rynek pracy w branży hotelarskiej jest konkurencyjny, a bez doskonałego CV trudno będzie ci znaleźć pracę. Niezależnie od tego, czy szukasz swojej pierwszej pracy, czy chcesz awansować, potrzebujesz życiorysu, który wyróżni cię spośród innych osób poszukujących pracy.

Jednym ze sposobów na wyróżnienie twojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej w stosie dobrych CV jest posiadanie dodatkowej sekcji. Ta sekcja daje ci szansę zaprezentowania innych kwalifikacji, które sprawiają, że jesteś wyjątkowy. Jeśli sprawdziłeś kilka przykładowych CV, na pewno zauważyłeś różne sekcje, które możesz tutaj dodać. Niektóre z nich obejmują certyfikaty, wyróżnienia/nagrody, wolontariat, zainteresowania i języki.

Jeżeli wolisz użyć szablonu życiorysu, aby zaoszczędzić czas, możesz sprawdzić nasze szablony życiorysów, które pozwalają ci na dodanie dodatkowej sekcji bez żadnego problemu.

Spójrzmy na dodatkowe nagłówki, które powinieneś uwzględnić w swoim życiorysie.

Obsługa komputera i certyfikaty

Chociaż można wspomnieć o swoich umiejętnościach komputerowych w sekcji z umiejętnościami, możesz wymienić konkretne umiejętności, które posiadasz w tej osobnej sekcji, aby upewnić się, że menedżer ds. rekrutacji je zauważy. Jeśli jesteś dobry w programowaniu, wymień języki programowania, w których jesteś doskonały, używając wypunktowań.

Twoje certyfikaty zawsze powinny być przedstawione w osobnej sekcji. Zamiast wspominać o nich w sekcji z wykształceniem, wypisz je w osobnej sekcji, aby się wyróżniały. Oto kilka certyfikatów, które mogą ci pomóc się wyróżnić:

 • Certyfikat zarządzania higieną i ochroną przed infekcjami
 • Certyfikat z zakresu bezpieczeństwa żywności

Zainteresowania

Zainteresowania lub hobby zawarte w CV pracownika branży hotelarskiej powinny odpowiadać profilowi pracy, o którą się ubiegasz. Prawdopodobnie lepiej pominąć w swoim CV hobby, takie jak oglądanie telewizji i słuchanie muzyki. Zainteresowania, takie jak podróże i organizowanie wydarzeń, wyglądają lepiej w twoim życiorysie, ponieważ opierają się na umiejętnościach przydatnych w twojej karierze w branży hotelarskiej.

Języki

Umiejętności językowe powinny znaleźć się w życiorysie pracownika branży hotelarskiej. Niezależnie od tego, czy przesyłasz CV do pracy w recepcji, czy jako kierownik hotelu, jeśli mówisz w więcej niż jednym języku, powinieneś o tym wspomnieć w swoim życiorysie. Niektórzy menedżerowie ds. rekrutacji natychmiast rozważają dwujęzycznego kandydata lub zaoferują mu wyższe wynagrodzenie, szczególnie w branży hotelarskiej.

Wymieniając swoje umiejętności językowe, użyj oficjalnych certyfikatów:

 • Jeśli wymagana jest znajomość języka angielskiego, zdaj IELTS lub TOEFL (z wynikiem 30 punktów lub wyższym).
 • Uzyskaj Goethe Zertifikat dla języka niemieckiego (65 lub więcej)
 • DELF dla języka francuskiego (z wynikiem 70% i powyżej)

Podsumowanie: kluczowe punkty, o których należy pamiętać pisząc życiorys pracownika branży hotelarskiej

Ten artykuł obejmuje kluczowe zagadnienia, o których musisz pamiętać:

 1. Użycie właściwego formatu jest kluczowe, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą menedżer ds. zatrudnienia zauważy w twoim życiorysie pracownika branży hotelarskiej. Możesz zawsze przejrzeć przykłady życiorysów, jeżeli nie jesteś pewien, jakiego formatu powinieneś użyć.
 2. Jeżeli chcesz pokonać systemy śledzenia kandydatów, użyj niezbędnych słów kluczowych i istotnych czasowników, które możesz łatwo odszukać w opisie pracy.
 3. Zawsze dostosowuj swój życiorys do każdej pracy, o którą się ubiegasz w branży hotelarskiej, ponieważ jeden ogólny życiorys dla każdego stanowiska sprawi, że stracisz wiele okazji na zdobycie pracy.
 4. Poświęć dużo czasu na tworzenie podsumowania życiorysu, ponieważ jeżeli nie przyciągnie ono uwagi menedżera ds. zatrudnienia, prawdopodobnie nikt nie przeczyta reszty.

Stwórz list motywacyjny, który będzie pasować do twojego życiorysu pracownika branży hotelarskiej

Menedżerowie ds. zatrudnienia nie zawsze proszą o listy motywacyjne, ale wyślij list, aby wyróżnić swoją aplikację. List motywacyjny pozwala ci opowiedzieć o niektórych twoich osiągnięciach, wyrazić swoją pasję do pracy i przedstawić wartość, jaką wniesiesz do firmy. List powinien być krótki i precyzyjny, ponieważ kierownik ds. rekrutacji ma już twoje CV pracownika branży hotelarskiej, które przedstawia twoje kwalifikacje.

Najczęściej zadawane pytania

Co powinienem zawrzeć w życiorysie pracownika branży hotelarskiej?

Twój życiorys pracownika branży hotelarskiej powinien mieć nagłówek, profesjonalne podsumowanie/cele zawodowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i sekcję z umiejętnościami. Jeżeli chcesz, aby twój życiorys wyróżniał się na tle konkurencji, dodaj dodatkowe sekcję, takie jak certyfikaty, wyróżnienia/nagrody, języki i zainteresowania/hobby.

Jakie jest 5 najważniejszych umiejętności w branży hotelarskiej?

 • Umiejętność komunikowania się
 • Wielozadaniowość
 • Obsługa klienta
 • Znajomość branży
 • Przykładanie wagi do szczegółów

Jak mogę napisać mój życiorys pracownika branży hotelarskiej?

Twoje CV pracownika branży hotelarskiej powinno prezentować twoją wiedzę na temat branży. Życiorys powinien zawierać wszystkie niezbędne sekcje, w tym nagłówek, podsumowanie/cel życiorysu, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności i dodatkowe sekcje (wolontariat, zainteresowania, nagrody i certyfikaty). Prawidłowy format jest również niezbędny, ponieważ pomaga profesjonalnie przedstawić wspomniane informacje i przekonuje kierownika ds. rekrutacji do przeczytania całego CV.

Czym jest opis pracy?

Opis stanowiska zawiera przegląd obowiązków i zadań, które będziesz pełnić po zdobyciu pracy w branży hotelarskiej. Ponieważ ta branża obejmuje wiele dziedzin, opisy stanowisk będą się różnić, dlatego ważne jest, aby przed napisaniem CV przeczytać opis każdej pracy. Pomoże ci to dostosować życiorys do każdej pozycji, zwiększając twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV