CV asystenta medycznego - jak je napisać?

W branży medycznej istnieje spory niedobór pracowników. Jeżeli wykonywanie tego zawodu to twój cel, będziesz miał większą szansę na rynku pracy, jeżeli stworzysz odpowiednie CV asystenta medycznego.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV dla asystenta medycznego

Karol Struś
Asystent medyczny
111 656 656
karol.struś@gmail.com
Warszawa

Podsumowanie zawodowe

Jestem asystentem medycznym z pięcioletnim doświadczeniem. Posiadam umiejętności związane z wykonywaniem prostych zabiegów, a empatia i wysoka kultura osobista pozwalają mi pomóc przygotować do nich pacjentów. Ukończyłem pielęgniarstwo i chcę korzystać z mojego doświadczenia zawodowego i wiedzy, aby pomagać dzieciom na oddziale onkologicznym. Właśnie dlatego aplikuję o pracę w Państwa klinice.

Doświadczenie

Asystent medyczny
Klinika "Zdrowie"
Poznań
2018-2023

 • Przygotowywałem pacjentów do zabiegów z poszanowaniem ich godności. Wysoka empatia i kultura osobista pozwoliły mi nawiązać kontakt z pacjentami i zredukować ich stres związany z procedurami medycznymi.
 • Pomagałem lekarzowi przy wykonywaniu zabiegów, odpowiadając między innymi za pobieranie krwi, zakładanie kroplówki czy zmienianie opatrunków.
 • Sterylizowałem narzędzia i sale zgodnie z zasadami BHP.


Wykształcenie

Pielęgniarstwo
Uniwersytet Medyczny
Poznań
2015-2017

Umiejętności

 • Pobieranie krwi
 • Mierzenie ciśnienia krwi
 • Sterylizowanie narzędzi
 • Przygotowywanie pacjentów do zabiegów
 • Umiejętność skutecznej komunikacji
 • Wysoka kultura osobista
 • Odporność na stresowe sytuacje
 • Empatia
 • Umiejętność pracy w zespole

Z pewnością wiesz, jak dobrze zająć się pacjentem i jak wykonywać zabiegi oraz dbać o zachowanie środków ostrożności. W tym zawodzie ważna jest wiedza, doświadczenie i umiejętności.

Jednak nawet jeśli jesteś świetnym kandydatem, możesz mieć problem z przygotowaniem dokumentu aplikacyjnego, który wyróżni się podczas rekrutacji. Na szczęście, my jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i pomożemy ci stworzyć idealne CV krok po kroku.

Ile zarabia się na stanowisku asystenta medycznego?

Zarobki asystentów medycznych oscylują wokół 3 690 złotych brutto miesięcznie (dane za Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń). 25% najlepiej zarabiających asystentów medycznych zarabia powyżej 4 190 złotych brutto na miesiąc. Aż 89% osób zatrudnionych w branży to kobiety.

Nagłówek w CV

Nagłówek to pierwsza rzecz, na którą spojrzy rekruter. Właśnie dlatego musi być on dopracowany. Zadbaj o jego estetyczny wygląd i przejrzystość. Nie wpisuj tam wielu informacji, na przykład trzech różnych numerów telefonów. Wystarczą podstawowe dane. Podaj numer i adres e-mail, pod którymi będziesz rzeczywiście osiągalny.

W tej części postaraj się ograniczyć do:

 • imienia i nazwiska
 • numeru kontaktowego
 • adresu e-mail
 • miejscowości

Pamiętaj, że dodatkowe dane mogą nie tylko wprowadzić chaos do nagłówka, ale też zostać uznane za wrażliwe i zdyskwalifikować cię z procesu rekrutacji. Zwróć na to szczególną uwagę, jeżeli starasz się o pracę za granicą.

📌Nasz kreator CV daje ci możliwość zmiany języka szablonu za pomocą jednego kliknięcia. Skorzystaj z tej opcji, jeżeli chcesz napisać CV do pracy za granicą.

Asystent medyczny CV

Zdjęcie w życiorysie zawodowym - dodawać czy nie?

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy powinieneś umieścić swoje zdjęcie w CV, czy też nie, stosuj się do zasady, że jeśli pracodawca nie prosi o to w ogłoszeniu o pracę, lepiej jest je pominąć. Pracodawca powinien rekrutować cię na podstawie twoich kompetencji i kwalifikacji, a nie wyglądu, a więc nie masz obowiązku wgrywać zdjęcia do CV.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na CV z fotografią, pamiętaj, że musi przedstawiać ciebie jako profesjonalistę. Zapomnij o selfie i postaw na klasyczny portret o stonowanym tle. Zadbaj o odpowiedni ubiór i uczesanie. Fotorgafię możesz wykonać samemu lub przy pomocy profesjonalnego fotografa.

Stanowisko asystenta medycznego - jakie umiejętności są potrzebne

Obecnie istnieje ogromne zapotrzebowanie na personel medyczny. Jeżeli posiadasz odpowiednie wykształcenie i umiejętności, masz szansę na zdobycie zatrudnienia, nawet jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia. Przyłóż się więc do napisania dobrej sekcji z umiejętnościami, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym, czy początkującym kandydatem.

Przeczytaj dokładnie konkretną ofertę pracy, gdzie znajdziesz informacje o tym, jakie umiejętności są wymagane od kandydatów. W ten sposób z łatwością spersonalizujesz swoje CV, zwiększając swoje szanse na zdobycie pracy.

📌W pierwszej kolejności podaj swoje kompetencje, które pojawiają się też w ogłoszeniu o pracę. Dzięki temu momentalnie zwrócisz uwagę potencjalnego szefa.

Kłamstwo w CV

Pamiętaj, że nigdy nie powinno się kłamać w CV. Dotyczy to zarówno twoich kwalifikacji, jak i umiejętności. Pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej może szybko zweryfikować, jakie masz umiejętności. Dodatkowo, jeżeli prawda wyjdzie na jaw już po twoim zateudnieniu, możesz zostać dyscyplinarnie zwolniony.

Kłamstwo na temat umiejętności w branży medycznej jest również niemoralne, ponieważ możesz narazić swoich pacjentów.

Umiejętności twarde

Twardych umiejętności możesz się nauczyć zarówno podczas pracy, jak i w szkole. Listę pożądanych umiejętności znajdziesz niemal w każdym ogłoszeniu o pracę. Dostosuj swój życiorys zawodowy do konkretnej oferty, a zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy.

Oto przykładowe umiejętności twarde:

 • przygotowywanie pacjentów do zabiegów
 • prowadzenie dokumentacji medycznej
 • znajomość branży medycznej
 • opatrywanie ran
 • mierzenie ciśnienia krwi
 • pobieranie krwi
 • sterylizacja narzędzi

Umiejętności miękkie

Kompetencje miękkie wynikają bardzo często z charakteru danej osoby. Mimo to, można się ich także nauczyć w różnych sytuacjach. Jako asystent medyczny będziesz musiał współpracować z ludźmi, zarówno z innym personelem medycznym, lekarzami, jak i pacjentami, a także ich rodzinami. Właśnie dlatego możesz mieć pewność, że pracodawca zweryfikuje tę sekcję, aby dowiedzieć się, czy będziesz umiał wykonywać swoje obowiązki poprawnie.

Poniżej lista przykładowych umiejętności miękkich:

 • poczucie odpowiedzialności
 • przykładanie wagi do szczegółów
 • wysoka kultura osobista
 • cierpliwość
 • empatia

Asystent medyczny CV

Doświadczenie zawodowe - wzór CV asystenta medycznego

Doświadczenie na stanowisku asystenta medycznego może ułatwić ci zdobycie wymarzonej pracy, choć nie jest warunkiem koniecznym zatrudnienia. Niezależnie od poziomu twojego doświadczenia zawodowego, koniecznie stwórz tę sekcję. Jest ona bardzo ważna i może też wpłynąć na stawkę, jaką zaproponuje ci pracodawca.

W tej sekcji powinny się znaleźć następujące informacje:

 • tytuł zawodowy/nazwa pełnionego stanowiska,
 • firma, klinika, szpital, etc., w którym pracowałeś,
 • czas trwania zatrudnienia.

Spójrz na poniższy przykład:

Asystent medyczny
Szpital kliniczny
2018-2023
 • Przygotowałem ponad 10000 pacjentów do badań i zabiegów, przy współpracy z lekarzem prowadzącym.
 • Wykazywałem się empatią, dzięki czemu otrzymałem nagrodę pracownika roku, przyznawaną przez pacjentów.
 • Dbałem o sterylność urządzeń, narzędzi i pomieszczeń.
 • Trenowałem dziesięciu stażystów.

Pamiętaj, że informacje wspomniane powyżej to tylko wymagane minimum. Doskonałym sposobem na to, aby twoje CV przyciągnęło wzrok rekrutera, jest dodanie informacji o twoich osiągnięciach i obowiązkach na danym stanowisku. Użyj wypunktowania, aby zachować przejrzystość swojego CV.

Jeżeli możesz, określ swoje osiągnięcia i obowiązki za pomocą danych liczbowych. Pracodawcy lubią widzieć, jak dokładnie możesz przyczynić się do rozwoju placówki.

📌Najlepszym sposobem na przedstawienie swoich doświadczeń jest użycie odwróconego porządku chronologicznego, czyli zapisanie prac od najnowszej do najstarszej. W ten sposób zyskasz pewność, że pracodawca nie przeoczy najważniejszych informacji o tobie.

Sekcja z doświadczeniem dla pracowników medycznych z małym doświadczeniem

Praca asystenta medycznego wymaga wielu godzin praktyki. Jeżeli jednak pracowałeś już w branżach takich jak pielęgniarstwo, położnictwo czy ratownictwo medyczne, wiesz już, co robić. Nawet jeśli odbyłeś wyłącznie staż lub praktyki zawodowe w szkole, koniecznie pochwal się nimi w tej sekcji, bo są one doskonałym momentem do zdobycia pierwszych doświadczeń.

📌Dla osób z małym doświadczeniem poleca się funkcjonalny format CV, czyli taki, w którym na pierwszym miejscu występują umiejętności i wykształcenie, a dopiero potem historia zatrudnienia.

Wykształcenie w CV

Asystent medyczny musi posiadać dużą wiedzę z zakresu medycyny, aby móc odpowiedzialnie pomagać pacjentom. Właśnie dlatego, aby otrzymać stanowisko w placówkach medycznych, kandydat powinien mieć odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Choć nie ma konkretnych regulacji odnośnie do tego, jaką szkołę czy kurs powinni ukończyć kandydaci, pracodawcy uznają za atut wykształcenie związane z medycyną.

Pracę asystenta medycznego często wykonują pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz położne. Warto pamiętać, że aby zostać asystentem medycznym, dana osoba musi być zgłoszona przez lekarza do Rejestru Asystentów Medycznych. Upoważnienie jest ważne przez 12 miesięcy, a następnie musi zostać odnowione.

Coraz więcej szkół podyplomowych oferuje kursy na asystenta medycznego, które mogą ułatwić ci zdobycie tego zawodu.

Niezależnie od tego, jaki jest poziom twojej edukacji, jeżeli praca asystenta medycznego to twoje marzenie, koniecznie wspomnij o wykształceniu w swoim CV.


Asystent medyczny CV

Ta sekcja powinna zawierać informacje o:

 • nazwie szkoły
 • zdobytym tytule naukowym/zawodowym, o ile dotyczy
 • czasie trwania wykształcenia.

Oto wzór CV:

Wykształcenie
Pielęgniarstwo
Uniwersytet Medyczny
Warszawa
2020-2023
 • Otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.
 • Byłam przewodniczącą koła naukowego studentów pielęgniarstwa.

Asystenci medyczni, którzy pracują w branży już od jakiegoś czasu, nie powinni tak szczegółowo opisywać swojej edukacji. Podstawowe informacje wystarczą. Lepiej skupić się na historii zatrudnienia i pokazać swoje mocne strony w sekcji z doświadczeniem. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz karierę, możesz wspomnieć o sukcesach w szkole. Menedżerowie ds. zatrudnienia lubią kandydatów, którzy są ambitni i gotowi do działania.

📌W tej sekcji podaj najwyższe adekwatne wykształcenie. Jeżeli ukończyłeś studia, nie musisz już wspominać o szkole średniej czy gimnazjum. Takie informacje nie mają żadnego znaczenia dla pracy, o którą aplikujesz.

Podsumowanie zawodowe

W tej sekcji musisz przekonać pracodawcę, że warto przeczytać resztę twojego CV. W kilku zdaniach opisz swoje największe atuty. Zadbaj o to, by treść podsumowania korespondowała z konkretną ofertą, a zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy.

Możesz tu wspomnieć na przykład o:

 • długoletnim doświadczeniu
 • konkretnych umiejętnościach
 • osiągnięciach w branży
 • celach zawodowych
 • wszystkim tym, co może wyróżnić cię na tle konkurencji.

Zajrzyj do naszego kompletnego poradnika, aby dowiedzieć się więcej na temat pisania tej sekcji. Znajdziesz tam porady zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kandydatów.

Ulepsz swoje CV

Czy napisanie listu motywacyjnego może zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie?

Dołączenie listów motywacyjnych do twoich podań może znacząco zwiększyć szansę na zatrudnienie. Oto, dlaczego:

 • dodatkowy dokument może wyróżnić twoje CV,
 • dostajesz dodatkowe miejsce na przekonanie pracodawcy, że to ty jesteś idealnym kandydatem na oferowane stanowisko,
 • możesz dokładniej opisać sytuacje, w których miałeś okazję wykorzystać swoje umiejętności w praktyce,
 • możesz przedstawić swoje cele zawodowe i opisać, jak praca na oferowanym stanowisku przyczyni się do ich spełenienia,
 • możesz nawiązać bardziej personalną relację z pracodawcą, a to zwiększy szanse na zatrudnienie.

Zwróć uwagę na błędy

Asystenci medyczni muszą przykładać ogromną wagę do szczegółów. Nawet najmniejszy błąd może skończyć się fatalnie. Pokaż, że posiadasz tę cechę, wysyłając dopracowane i bezbłędne CV. Zanim poślesz podanie do pracodawcy, koniecznie je jeszcze raz przeczytaj. Zweryfikuj, czy pojawiły się tam błędy ortograficzne, gramatyczne, literówki, etc. Zadbaj też o czytelność zdań i przejrzystość dokumentu.

Dodaj dodatkowe sekcje

Aby wyróżnić swoje CV, pokaż pracodawcy wszystko to, co czyni cię wyjątkowym kandydatem. Dodaj dodatkowe sekcje, które rozwiną informacje o tobie. Przedstaw ukończone kursy i szkolenia; pokaż, że język angielski nie jest ci obcy w sekcji z umiejętnościami językowymi; wypisz, jakie programy komputerowe obsługujesz, a nawet jakie masz zainteresowania, które pozwalają rozwijać odpowiednie umiejętności niezbędne w pracy asystenta medycznego.

Niezależnie od tego, jaką sekcję wybierzesz, pamiętaj, że informacje powinny być zawsze adekwatne do pracy, o którą się starasz.

Jak napisać CV asystenta medycznego - kompletny przewodnik

Praca asystenta medycznego jest na wyciągnięcie ręki. Musisz jednak przygotować doskonałe podanie, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów i przekonać pracodawcę, że spełnisz się na tym stanowisku. Mamy nadzieję, że z naszymi poradami będzie to dość łatwe zadanie.

Jeżeli chcesz znaleźć jeszcze więcej porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych, poszukiwania pracy i rozmów kwalifikacyjnych, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.


Asystent medyczny CV

Nie trać czasu! Już dziś sięgnij po nasze szablony i stwórz podanie, które zachwyci pracodawców.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto sięgnąć po kreator CV?

Kreator CV może ci pomóc napisać CV w szybki i skuteczny sposób. Z naszymi szablonami nie musisz się martwić, że zapomniałeś o jakimś istotnym elemencie. Dodatkowo, kreator CV daje ci możliwość edycji szablonów tak, by odpowiadały twoim preferencjom, pozostawiając ich profesjonalny wygląd.

Użycie naszego szablonu dodatkowo wyróżni twoje CV na tle innych, ponieważ będzie ono wyglądało estetycznie i oryginalnie.

Jak długie powinno być moje CV?

Zalecana długość CV to jedna strona A4. Najważniejsze jest, abyś przemyślał, jakie dokładnie informacje są adekwatne dla danej oferty. Skup się przede wszystkim na tym, a na pewno nie zabraknie ci miejsca.

Nie pomniejszaj zbytnio czcionki i nie usuwaj marginesów dokumentu. W ten sposób tylko zmniejszysz przejrzystość i czytelność CV, co może zagrać na twoją niekorzyść.

Czy list motywacyjny to obowiązkowy dokument aplikacyjny?

Nie, napisanie listu motywacyjnego to zazwyczaj dodatkowa opcja. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu. Pamiętaj jednak, że ten dodatkowy dokument może ci pomóc się wyróżnić na tle innych kandydatów.

Już dziś napisz doskonałe podanie o pracę dla asystenta medycznego!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV