Jak napisać list motywacyjny po niemiecku – kompletny przewodnik

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowy wzór listu motywacyjnego po niemiecku

Laura Nowakowska
Rezeptionist im Hotel
12 Wodna Straße
63-234 Warschau
laura.nowakowska@gmail.com
933 45 55 45

An:

Edward Schmidt
Leiter der Personalabteilung
Hotel Plaza
Berlin

01.06.2022

Sehr geehrter Herr Schmidt,

ich arbeite seit fünf Jahren als Rezeptionistin in dem renommierten Hotel XYZ. Ich habe meine beruflichen Aufgaben erfolgreich erledigt (Empfehlungsschreiben im Anhang), wobei ich immer ein Top-Serviceniveau geboten und das Image der Hotelgruppe gepflegt habe.

Ich bin davon überzeugt, dass meine berufliche Laufbahn an der Rezeption und meine hervorragenden Managementfähigkeiten mich gut auf die Stelle der Verwaltungsassistentin in Ihrem Hotel vorbereitet haben.

Ich habe die Stellenausschreibung aufmerksam gelesen und bin daher sicher, dass meine Fähigkeiten für diese Stelle geeignet sind. Meine Hauptstärken sind die Erstellung und Prüfung von Verwaltungsdokumenten, die Verwaltung von Datenbanken und Kalendern, die Beantwortung von Anrufen, die Verwaltung von Kunden- und Lieferantenkontakten sowie die Ressourcenoptimierung der Abteilung.

Darüber hinaus habe ich dank meiner Ausbildung zur Verwaltungsassistentin meine Fähigkeiten verstärkt. Anhand meiner Erfahrung und Ausbildung konnte ich die Rezeption perfekt managen und 35 % der Ressourcen einsparen.

Meine Gehaltsvorstellungen liegen bei 2.500 € pro Monat.
Ich danke Ihnen, dass Sie sich die Zeit genommen haben, meine Bewerbungsunterlagen zu prüfen. Ich freue mich sehr, Sie bei einem Vorstellungsgespräch kennenzulernen. Wir können meine Arbeit als Verwaltungsassistentin in Ihrem Hotel gründlich besprechen.

Mit freundlichen Grüßen
Laura Nowakowska

Pamiętaj, że samo przetłumaczenie twojego polskiego listu motywacyjnego nie załatwi sprawy. W tym artykule zawarliśmy wszystkie ważne informacje na temat tego, jak powinien wyglądać twój niemiecki list motywacyjny oraz co powinno się w nim znaleźć.

Przygotuj się do pisania listu motywacyjnego

Zanim zabierzesz się za pisanie listu motywacyjnego, powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Przedstawiamy ci listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę zanim zaczniesz tworzyć ten dokument.

Poszukaj informacji na temat rynku pracy

Przed aplikowaniem na dane stanowisko, czy to w Polsce, czy też za granicą, powinieneś dokładnie zapoznać się z ofertą pracy i zweryfikować, czy jest atrakcyjna.

Zamiast od razu wysyłać swoje zgłoszenie do pierwszej znalezionej firmy, poszukaj innych ogłoszeń i porównaj je ze sobą. W ten sposób dowiesz się, czy oczekiwania pracodawcy są adekwatne do danego stanowiska, a także czy oferowane warunki zatrudnienia są rynkowym standardem.

Dzięki sprawdzeniu rynku pracy będziesz też wiedział, jakie warunki i wynagrodzenie możesz negocjować z pracodawcą.

Po sprawdzeniu wymagań pracodawcy z łatwością wpleciesz w list motywacyjny informacje o kompetencjach, o których być może pracodawca zapomniał.

Sprawdź wymagania pracodawcy

📌Pisząc list motywacyjny lub CV, traktuj ogłoszenie o pracę jako skarbnicę wiedzy.

Jeżeli nie posiadasz podstawowych kwalifikacji lub umiejętności, które są wymagane na danym stanowisku, raczej nie zdobędziesz zatrudnienia. Zweryfikuj, czy rzeczywiście spełniasz wymagania pracodawcy. Jeśli opis stanowiska zupełnie nie pasuje do twojego profilu zawodowego, nie trać czasu na aplikację, a zamiast tego poszukaj innej oferty pracy.

Pamiętaj, że skuteczny list motywacyjny to taki, w którym odnosisz się do informacji zawartych w ogłoszeniu.


list motywacyjny po niemiecku

Zweryfikuj pracodawcę

Praca za granicą może być obietnicą dobrych zarobków lub doskonałego rozwoju twojej kariery. Pamiętaj jednak, że zdarzają się sytuacje, gdy pracodawca jest nieuczciwy.

Przed wyjazdem do pracy za granicę zawsze zweryfikuj, kim jest pracodawca oraz jakie ma opinie. Jak to zrobić? Oto kilka porad:

 • Poszukaj i przeczytaj opinie o pracodawcy zamieszczane na portalach internetowych. Jeżeli większość z nich jest negatywna, unikaj aplikowania.
 • Zbadaj wiarygodność serwisu z ogłoszeniem. Jeżeli jest to podejrzana strona, powinna zapalić ci się czerwona lampka.
 • Postaraj się znaleźć osobę, która pracowała lub nadal pracuje w danej firmie. Być może zgodzi się odpowiedzieć na twoje pytania.

Zweryfikuj, czym dokładnie zajmuje się dana firma

Zanim skoczysz na głęboką wodę i zaczniesz pracę za granicą, poszukaj informacji na temat specyfiki danej firmy. Zweryfikuj, czym dokładnie zajmuje się dane przedsiębiorstwo. Zapoznaj się z wartościami pracodawcy.

Takie informacje pomogą ci napisać list motywacyjny, który wyróżni się na tle innych. Czytając twój list motywacyjny, pracodawcy od razu zrozumieją, że wiesz, do jakiej firmy aplikujesz i czego oczekujesz od pracodawcy.

Napisz CV po niemiecku

Zanim zaczniesz pisać list motywacyjny, stwórz CV po niemiecku. Dzięki temu uporządkujesz swoje umiejętności, doświadczenia, osiągnięcia i inne informacje na temat kariery. Aby napisać skuteczny list motywacyjny, musisz wiedzieć, na czym się skupić.

Poza tym, CV to dokument wymagany niemal przez wszystkich pracodawców. Koniecznie więc go napisz.

Skorzystaj z naszego poradnika na temat pisania CV po niemiecku, aby stworzyć doskonałe podanie o pracę.

Zaplanuj strukturę listu motywacyjnego po niemiecku

Struktura listu motywacyjnego jest bardzo ważna. To dzięki niej wszystkie informacje rozmieszczone są w odpowiedni, uporządkowany sposób.

Oto podstawowa lista informacji, które powinieneś umieścić w niemieckim liście motywacyjnym:

 • Nagłówek z danymi kontaktowymi nadawcy
 • Miejscowość i data
 • Imię i nazwisko odbiorcy
 • Tytuł, który zawiera nazwę stanowiska, które chcesz objąć
 • Powitanie nadawcy listu
 • Rozwinięcie
 • Zwrot grzecznościowy na pożegnanie
 • Załączniki

List motywacyjny po niemiecku i po polsku – podobieństwa i różnice

Jeżeli nigdy nie pisałeś niemieckiego listu motywacyjnego, możesz nie wiedzieć, jakie standardy panują w kraju naszych sąsiadów. Twój list motywacyjny napisany po polsku raczej nie sprawdzi się w Niemczech.

Warto wiedzieć o różnicach, aby nie popełnić błędów podczas pisania podania do niemieckiego pracodawcy. Spójrz na tabelę poniżej, w której porównaliśmy oba typy listów.

Anschreiben (list motywacyjny po niemiecku) List motywacyjny po polsku
Dane osobowe Imię i nazwisko, e-mail, dokładny adres zamieszkania, telefon Imię i nazwisko, e-mail, telefon, miejscowość
Gdzie umieścić dane osobowe Prawy górny róg Lewy górny róg
Dane adresata Lewy górny róg Prawy górny róg
Nagłówek Bewerbung als [nazwa stanowiska]” “List motywacyjny”
Zwrot grzecznościowy rozpoczynający list Sehr geehrte Damen und Herren “Szanowni Państwo”
Informacja o oczekiwanej pensji Pracodawcy często oczekują od kandydatów umieszczania oczekiwanej stawki w liście motywacyjnym po niemiecku. W Polsce nie porusza się tematu stawki w liście motywacyjnym.
Zakończenie listu motywacyjnego „Mit freundlichen Grüßen” “Z wyrazami szacunku”


pobierz list motywacyjny w języku niemieckim

Umieść dane osobowe na górze listu motywacyjnego po niemiecku

List motywacyjny po niemiecku, tak jak i inne dokumenty aplikacyjne, to formalny dokument. Oznacza to, że od kandydatów oczekuje się przestrzegania pewnych zasad.

Oto zasady dotyczące pisania nagłówka:

 • W prawym górnym rogu powinno znaleźć się twoje imię i nazwisko, kompletny adres, adres e-mail, numer telefonu.
 • W lewym górnym rogu umieszczasz dane pracodawcy: nazwę firmy, adres, a jeżeli je znasz, to także imię i nazwisko pracodawcy czy też rekrutera.
 • W prawym rogu zamieść datę wysłania listu motywacyjnego w formacie DD.MM.RRRR.
 • Pod datą umieść nagłówek niemieckiego listu motywacyjnego: Bewerbung als [Twoje stanowisko np. Lehrer, Manager, Verkäufer].
📌Choć możesz ograniczyć się do prostego nagłówka, dobrą praktyką jest dodawanie rozbudowanych nagłówków do listu motywacyjnego. Użyj konkretnych informacji z ogłoszenia o pracę. Zamiast pisać Bewerbung als Lehrer (Aplikacja na stanowisko nauczyciela) napisz Bewerbung als Lehrer mit den Fächren Matematik und English (Aplikacja na stanowisko nauczyciela matematyki i języka angielskiego).

Bądź jak najbardziej precyzyjny. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będziesz wyglądał w oczach potencjalnego szefa. Dodanie małych detali spersonalizuje twój list motywacyjny, pokazując pracodawcy, że naprawdę zależy ci na danym stanowisku.

Jak rozpocząć list motywacyjny w języku niemieckim?

List motywacyjny po niemiecku to bardzo ważny dokument. Choć w Polsce jego wysłanie jest często opcjonalne (zawsze warto wysłać list motywacyjny do pracodawcy), to w Niemczech wysłanie samego CV może nie wystarczyć.

💡 Według statystyk, około 40% rekruterów ignoruje podania, które nie zawierają listu motywacyjnego.

Pisząc list motywacyjny w języku niemieckim, powinieneś pamiętać o odpowiednich zwrotach grzecznościowych. Tak jak i w Polsce, w Niemczech ważne są formalne zwroty, za pomocą których zwracasz się do adresatów.

Swój list motywacyjny po niemiecku powinieneś zacząć od zwrotów:

 • Sehr geehrte Frau XYZ — Szanowna Pani XYZ
 • Sehr geehrter Herr XYZ — Szanowny Panie XYZ
 • Sehr geehrte Damen und Herren — Szanowni Państwo

Jeżeli znasz nazwisko pracodawcy lub jesteś w stanie je odszukać, koniecznie zamieść je w swoim liście motywacyjnym. W ten sposób pokazujesz, że zainteresowałeś się firmą i wyszukałeś potrzebne informacje. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi wyróżnisz się na tle innych kandydatów – rekruterzy na pewno docenią spersonalizowane dokumenty aplikacyjne.

📌Używaj ogólnego zwrotu Sehr geehrte Damen und Herren tylko wtedy, kiedy nie możesz znaleźć informacji na temat imienia i nazwiska rekrutera.

Zacznij list w ciekawy sposób

Napisz list motywacyjny, który zwróci uwagę pracodawcy. Zamiast pisać “Mam na imię Jan Kowalski”, zacznij swój dokument od jakiejś wyjątkowej i ciekawej informacji. Możesz nawiązać do wcześniejszego kontaktu z rekruterem (jeżeli taki miałeś) lub odnieść się do oferty pracy.

Pamiętaj, że pracodawcy otrzymują setki podań, a więc zrób wszystko, aby zainteresowali się twoimi dokumentami od razu.

Przemyśl każdy akapit listu motywacyjnego po niemiecku

Zazwyczaj list motywacyjny po niemiecku składa się z trzech akapitów. Koniecznie podziel swój dokument w ten sposób, aby przyciągnąć uwagę rekrutera. Dzieląc list na akapity zwiększasz jego czytelność i przejrzystość.

Pierwszy akapit

W pierwszym akapicie umieść informacje na temat tego, dlaczego interesuje cię praca na danym stanowisku. Warto tu wspomnieć o dobrym imieniu firmy, wartościach, które dzielisz, czy renomie firmy w danej branży.

Drugi akapit

W tej części powinieneś opisać, dlaczego chcesz objąć dane stanowisko. Koniecznie napisz, co cię w nim interesuje i dlaczego ci na nim zależy. Możesz na przykład powiedzieć, że wierzysz, iż jest to kolejny szczebel w rozwoju twojej kariery.

Trzeci akapit

Trzeci akapit jest najważniejszą częścią twojego listu motywacyjnego. Umieść w nim wszystkie informacje, które przekonają pracodawcę, że powinien zatrudnić właśnie ciebie. Napisz:

 • Dlaczego to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem na oferowane stanowisko?
 • Czym możesz wyróżnić się na tle innych kandydatów?
 • Przedstaw swoje umiejętności i/lub doświadczenie, poparte konkretnymi przykładami, które je potwierdzają.

pobierz list motywacyjny w języku niemieckim

Użyj zwrotu grzecznościowego na zakończenie listu motywacyjnego

Co napisać w ostatnim paragrafie?

Bardzo często niemieccy pracodawcy wymagają od kandydatów podania oczekiwanych stawek. Informacja na ten temat zwyczajowo jest umieszczana w zakończeniu listu motywacyjnego.

Oto przykład:

Meine Gehaltsvorstellungen liegen bei 2.500 € brutto pro Monat.

Niektórzy pracodawcy proszą także o podanie daty, od kiedy możesz rozpocząć pracę. Spójrz na przykład:

Ich kann die Arbeit am 10.06.2022 in Ihrem Unternehmen anfangen.

Koniecznie wyraź nadzieję na spotkanie na rozmowie o pracę. W taki sposób pokazujesz, że oczekujesz odpowiedzi, nawiązując pewną formę dialogu z zatrudniającymi. Podziękuj też za czas, który rekruter poświęcił na zapoznanie się z twoimi dokumentami aplikacyjnymi.

Spójrz na przykład:

Ich hoffe, dass ich Ihnen bei meinem Vorstellungsgespräch mehr über meine Qualifikationen erzählen kann. Vielen Dank, dass Sie sich die Zeit genommen haben, meine Bewerbung zu lesen.

Twój list motywacyjny powinien być zakończony zwrotem grzecznościowym!

📌Zwroty grzecznościowe to połowa sukcesu. Pamiętaj, aby użyć ich zarówno na początku, na końcu listu motywacyjnego, jak i w jego treści.

Mit freundlichen Grüßen [Ihr Name]

Dodatkowe dokumenty aplikacyjne

Bardzo często w ogłoszeniach o pracę w języku niemieckim możesz znaleźć informacje o dodatkowych dokumentach, których oczekuje od kandydatów pracodawca. Mogą być to na przykład:

 • Certyfikaty poświadczające znajomość języków obcych (w tym języka niemieckiego dla osób zza granicy)
 • Kopie dokumentów ukończenia szkoły (świadectwo maturalne, dyplom ukończenia studiów, etc.)
 • Referencje od pracodawców.
Vollständige Bewerbung to nazwa pełnego podania, czyli takiego, które zawiera przygotowane wcześniej CV, list motywacyjny i wszystkie wymagane przez pracodawcę dokumenty.
📌Aby twój list motywacyjny miał taki sam wygląd, jak na twoim komputerze, lepiej zapisz go w formacie PDF. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie “rozjedzie się”, kiedy pracodawca go otworzy.

Dodatkowe porady

Wiesz już, jak napisać list motywacyjny w języku niemieckim. Oto kilka dodatkowych porad, które ułatwią pisanie podania i je ulepszą.

Wystrzegaj się błędów

Nic nie robi na pracodawcy tak złego wrażenia, jak aplikacja z błędami. Dotyczy to zarówno pracodawców w Polsce, jak i w Niemczech. Z pewnością znasz stereotyp o niemieckim porządku i zorganizowaniu. Wysyłając dokumenty aplikacyjne z błędem, pokazujesz, że nie przykładasz wagi do szczegółów. Pracodawca może nawet pomyśleć, że nie zależy ci na pracy.

Koniecznie przeczytaj swój list motywacyjny i CV przed jego wysłaniem. Zwróć uwagę na literówki, interpunkcję i ortografię. Wszystkie zdania powinny być proste i czytelne, bez zbędnego lania wody.

📌 Pamiętaj o użyciu niemieckich znaków i liter. Podanie wysyłane do zagranicznego pracodawcy musi być nieskazitelne. Nie ma żadnych wymówek na to, by nie używać znaków danego języka w formalnych dokumentach.

Jeżeli nie czujesz się pewnie z pisanym językiem niemieckim, koniecznie poproś o pomoc kogoś, kto zna zasady pisowni i gramatyki. Dzięki temu ulepszysz swoje podanie i będziesz miał pewność, że nawet krótki list motywacyjny zaimponuje pracodawcy.

Sięgnij po szablon

Wzory listu motywacyjnego to doskonały sposób na przyspieszenie procesu pisania. Nasz kreator oferuje szablony, dzięki którym napiszesz estetyczne, profesjonalne podanie bez większych problemów.

Bądź zwięzły i konkretny

Pamiętaj, że list motywacyjny po niemiecku, podobnie, jak i CV, powinien ograniczać się do jednej strony. Twoja kariera z pewnością jest fascynująca, ale opisz ją w najbardziej kompaktowy sposób.

💡Rekruterzy poświęcają zaledwie 6 sekund na przejrzenie jednej aplikacji.

“Przeładowane”, zbyt długie podanie może odstraszyć pracodawcę i sprawić, że twoje dokumenty od razy trafią do kosza. Pamiętaj, że w przypadku dokumentów aplikacyjnych więcej nie znaczy lepiej.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży od lat, czy dopiero zaczynasz, ogranicz treść swojego listu motywacyjnego do trzech, maksymalnie czterech akapitów, które zmieszczą się na jednej stronie. Choć możesz zwęzić akapity i zmniejszyć czcionkę, pamiętaj, aby nie przesadzić z tą opcją. Słabo czytelny dokument tylko zniechęci pracodawcę.

List motywacyjny po niemiecku – końcowe porady i podsumowanie

Wiesz już wszystko o pisaniu listu motywacyjnego po niemiecku. Na koniec zamieszczamy podsumowanie naszych porad:

 • Treść twojego listu motywacyjnego po niemiecku powinna być dostosowana do wymagań podanych w ofercie pracy.
 • Zaprezentuj się jako idealny kandydat, podkreślając swoje dobre strony.
 • Podziel treść listu motywacyjnego na czytelne akapity.
 • Bądź konkretny, nie lej wody i podawaj tylko te informacje, które będą interesujące dla pracodawcy.
 • Jeżeli to możliwe, użyj danych liczbowych do opisania swoich osiągnięć.
 • Nigdy nie kłam w dokumentach aplikacyjnych.
 • Zacznij swój życiorys w ciekawy sposób, aby przyciągnąć uwagę rekrutera.
 • Jeżeli w ofercie pracy pracodawca prosi o podanie oczekiwanego wynagrodzenia, umieść tę informację na końcu listu motywacyjnego.
 • Używaj odpowiednich zwrotów grzecznościowych.
 • Przestrzegaj zasad pisowni i gramatyki w języku niemieckim.

Zajrzyj do naszego kreatora CV, który pozwoli ci na stworzenie idealnego CV po niemiecku. Zaraz potem będziesz mógł zająć się pisaniem listu motywacyjnego do zagranicznego pracodawcy.

Koniecznie zajrzyj na naszego bloga, gdzie znajdziesz praktyczne porady na temat aplikowania o pracę. Stwórz idealne podanie i zdobądź pracę w Niemczech już dziś!


motywacyjny po niemiecku

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę dodawać klauzulę o ochronie danych osobowych w liście motywacyjnym?

Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych powinna znaleźć się w stopce twojego CV. List motywacyjny po niemiecku nie musi jej zawierać, chyba że pracodawca konkretnie o nią poprosił. Pamiętaj, aby umieścić aktualną, a nie starą wersję klauzuli CV.

Dowiedz się więcej na temat umieszczania klauzuli o ochronie danych osobowych w dokumentach aplikacyjnych, czytając ten artykuł.

Czy mogę stworzyć własny wzór listu motywacyjnego?

Tworzenie listu motywacyjnego od podstaw zajmie ci dużo czasu. Co więcej, może on nie spełniać wymagań pracodawcy, czy to pod względem estetycznym, czy też formalnym. Najlepiej więc jest skorzystać z szablonu listu motywacyjnego po niemiecku.

W naszym kreatorze możesz zmienić język dokumentu, dzięki czemu z łatwością skonstruujesz list w języku obcym. Co więcej, możesz dość elastycznie edytować i spersonalizować ten dokument, dzięki czemu bez problemu znajdziesz taki układ i szatę graficzną, która odpowiada twoim potrzebom i indywidualnym preferencjom.

Sięgnij po nasz kreator CV i stwórz idealny list motywacyjny po niemiecku już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV