List motywacyjny grafika komputerowego – kompletny przewodnik

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowy list motywacyjny – grafik komputerowy

Łódź, 13.10.2022
Jan Konieczny
222 123 123
laura.konieczna@gmail.com

Ludwik Mróz
Szef działu HR
Firma Twoja Grafika
Warszawa

Szanowny Panie Mróz,

Pracuję jako grafik komputerowy od ponad pięciu lat i wierzę, że moje doświadczenie i umiejętności będą doskonałym dodatkiem w pracy na proponowanym przez Państwa firmę stanowisku.

W poprzedniej pracy moje projekty graficzne przyczyniły się do ponad 67% wzrostu rozpoznawalności marki, co zaowocowało zwiększeniem przychodów firmy o 200 000 złotych w skali roku.

Oto kilka powodów, dlaczego uważam, że będę doskonałym pracownikiem na proponowanym stanowisku:

 1. Posiadam ogromne doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi i firmami, dlatego z łatwością rozumiem ich potrzeby, a także preferencje.
 2. Specjalizuję się w zwiększaniu rozpoznawalności marek na rynku przy użyciu materiałów wizualnych i z sukcesem zrealizowałem ponad 12 projektów, dzięki którym firmy zyskały na popularności.
 3. Pasjonują mnie media społecznościowe, dzięki czemu lepiej rozumiem mechanizmy ich działania, a także nadążam za trendami.

Z góry dziękuję za czas poświęcony na zapoznanie się z moją kandydaturą, a także wyrażam nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie jakichkolwiek pytań, pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem,
Jan Konieczny

W niniejszym artykule znajdziesz informacje, jak sprawić, by ten dokument prezentował cię w najlepszy sposób. Przykłady listu motywacyjnego pozwolą ci zainspirować się i lepiej zrozumieć, co powinien zawierać twój dokument.

📌Powyższy list motywacyjny powinieneś potraktować jako inspirację, a nie gotowca. Dobry list motywacyjny to taki, który podkreśla twoje indywidualne cechy, a także koresponduje z ofertą pracy. Pamiętaj, że nasz kreator daje ci możliwość szybkiej edycji listu motywacyjnego, dzięki czemu w łatwy sposób możesz dostosować dokument zanim wyślesz go do pracodawcy.

Czym jest list motywacyjny?

Twoje CV grafika komputerowego to najważniejszy dokument, list motywacyjny stanowi niejako jego uzupełnienie. Jego celem jest pokazanie ciebie w jak najlepszym świetle i przekonanie rekrutera, że to właśnie ty zasługujesz na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

W jego treści możesz zamieścić informacje, na które zabrakło miejsca w CV. Przytocz konkretne sytuacje, dzięki którym potwierdzisz swoje umiejętności i pokażesz siebie jako proaktywnego pracownika.

Postaraj się też podkreślić swoją unikatową osobowość oraz te rzeczy, które wyróżniają cię na tle innych kandydatów (na przykład otrzymane nagrody, znajomość języka obcego, długoletnie doświadczenie, etc.)

Wspomnij też o tym, jakie masz cele zawodowe i podkreśl, w jaki sposób praca w danej firmie na konkretnym stanowisku może ci pomóc w ich realizacji.

Wysłanie listu motywacyjnego musisz potraktować jako obowiązkowe, jeżeli pracodawca prosi o ten dokument w ogłoszeniu o pracę. W innym razie, jest on opcjonalny. Eksperci radzą jednak, by zawsze dołączać list motywacyjny do CV.

⚠️Jeśli pracodawca poprosił o list motywacyjny grafika komputerowego, a ty go nie wyślesz, raczej stracisz swoje szanse na zatrudnienie.

List motywacyjny na stanowisko grafika komputerowego – krok po kroku

Pisanie dokumentów aplikacyjnych często stanowi dla kandydatów spore wyzwanie. Jeżeli jednak sięgniesz po wzór listu motywacyjnego i CV, zadanie stanie się o wiele łatwiejsze. Pamiętaj też, aby przed rozpoczęciem pisania listu postarać się znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

 • Dlaczego interesuje cię praca na konkretnym stanowisku?
 • Dlaczego chcesz dołączyć do tej konkretnej firmy?
 • Co sprawia, że jesteś dobrym kandydatem na dane stanowisko?
 • Jakie doświadczenia, umiejętności czy wykształcenie cię wyróżnia?
📌 Aby zachwycić rekrutera, twój list motywacyjny grafika komputerowego powinien być czytelny i przejrzysty.


szukaj listu motywacyjnego dla grafika

Dane osobowe

Dane osobowe to bardzo ważna część listu motywacyjnego i CV grafika komputerowego. To za ich pomocą pracodawca będzie mógł się z tobą skontaktować i zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Dane osobowe w liście motywacyjnym powinny znaleźć się na samej górze, najlepiej po lewej stronie. Koniecznie podaj:

 • Imię i nazwisko,
 • Numer telefonu,
 • Adres e-mail.

Możesz także dodać nazwę swojej profesji, choć nie jest to konieczne.

Spójrz na przykład:

Waldemar Gruszczyński

Grafik komputerowy

321 123 989

waldemar.gruszczyński@gmail.com

⚠️Na samej górze listu motywacyjnego, po przeciwnej stronie do swoich danych kontaktowych, umieść datę oraz miejscowość.

Dane odbiorcy

List motywacyjny byłby niepełny bez danych odbiorcy. Umieść je po przeciwnej stronie do danych adresata, nieco niżej. Koniecznie podaj:

 • Imię i nazwisko odbiorcy,
 • Nazwę pełnionego przez niego stanowiska,
 • Nazwę firmy, miejscowość

Oto przykład:

Karolina Kwacz

Kierowniczka działu rekrutacji

Agencja reklamowa “ABC”

Lublin


Przywitaj się

Za tobą pierwsza część listu motywacyjnego. Teraz musisz przywitać się z odbiorcą.

Pamiętaj, że skuteczne CV i list motywacyjny automatycznie przyciągają uwagę pracodawcy. Z pewnością większość kandydatów zacznie pisanie dokumentu od zwrotu “Szanowni Państwo”. Nie jest to błąd, ale z pewnością takie powitanie nie zwróci uwagi pracodawcy.

Zamiast ogólnego zwrotu, postaraj się zwrócić do konkretnej osoby. Poszukaj imię i nazwisko osoby, która przeprowadza rekrutację, na przykład kierownika lub pracownika działu HR w firmie, szefa przedsiębiorstwa, rekrutera, itd.

Przejrzyj dokładnie ofertę pracy. Czasami można tam znaleźć informacje na temat rekruterów. Jeśli tam ich nie ma, poszukaj:

 • Na LinkedIn,
 • Na stronach internetowych firmy,
 • Dzwoniąc do przedsiębiorstwa i prosząc o informacje.
📌 Zwracając się do konkretnej osoby w przywitaniu, nawiążesz większą więź z rekruterem i z pewnością zwrócisz uwagę pracodawcy.


Napisz list motywacyjny dla projektanta grafiki

Zacznij od ciekawego wstępu

Jeżeli szukasz pracy jako grafik komputerowy, z pewnością jesteś kreatywny. Na pewno nie chcesz, aby pracodawca znudził się po przeczytaniu setnego “W nawiązaniu do ogłoszenia o pracę”... Postaraj się więc zacząć treść listu motywacyjnego na stanowisko grafika komputerowego od interesującej informacji, na przykład o dużym osiągnięciu czy doświadczeniu.

Oto przykład:

Szanowna Pani Nowak,

Jestem doświadczonym grafikiem komputerowym, który za swoje projekty dotyczące rozpoznawalności marki otrzymał liczne nagrody. Wierzę, że jestem idealnym kandydatem do pracy w Państwa agencji reklamowej, a poniżej znajdą Państwo informacje, dlaczego.


Tak napisane rozpoczęcie listu pokazuje pracodawcy twoje szczególne atuty. Ponadto prezentujesz siebie jako pewnego siebie kandydata, który zna swoją wartość.

Pochwal się swoimi osiągnięciami i doświadczeniem zawodowym

Projekty graficzne, tworzenie reklamy, branding, to tylko kilka z wielu rzeczy, którymi zajmują się graficy komputerowi. Przedstaw swoje zrealizowane projekty i podkreśl osiągnięcia w branży, używając aktywnych czasowników, na przykład:

 • Zoptymalizowałem,
 • Zmniejszyłem,
 • Zwiększyłem,
 • Osiągnąłem.
Zwiększyłem rozpoznawalność marki o 12%, tworząc nowe logo i szatę kolorystyczną strony internetowej.

📌 Zarówno CV i list motywacyjny zyskają na wartości, jeżeli użyjesz w nich danych liczbowych do opisania swoich sukcesów. Dzięki nim pracodawca w mierzalny sposób zobaczy, w jaki sposób zatrudnienie właśnie ciebie przyczyni się do rozwoju firmy.

Zakończ list w dobry sposób

Kończąc swój list motywacyjny, koniecznie podziękuj za poświęcony tobie czas. Podkreśl też, że liczysz na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na koniec pożegnaj się, używając zwrotu grzecznościowego i podpisując się.

O czym warto pamiętać tworząc list motywacyjny na stanowisko grafik komputerowy?

Zwroty grzecznościowe

Zwroty grzecznościowe są koniecznością w każdym liście, także tym, który wysyłasz do pracodawcy. List motywacyjny jest bardziej oficjalny niż osobisty, unikaj więc personalnych zwrotów w stylu “drogi”.

📌Pisząc list motywacyjny po angielsku, pamiętaj, że rządzi się on innymi zasadami. Przykładowo użycie zwrotu “dear” byłoby jak najbardziej na miejscu.

Oprócz zwrotów grzecznościowych na początku i końcu listu motywacyjnego, pamiętaj też o używaniu ich w treści listu.

Oto kilka zwrotów, od których możesz rozpocząć swój list motywacyjny:

 • Szanowni Państwo,
 • Szanowny Panie/Pani (podaj nazwisko adresata),
 • Do dyrektora działu HR.

Na koniec napisz:

 • Z poważaniem,
 • Z wyrazami szacunku.
📌Pamiętaj, że zwracając się w liście bezpośrednio do adresata, powinieneś zacząć słowo od wielkiej litery, na przykład: Chciałbym przedstawić Panu…


Szablony listu motywacyjnego dla Projektanta Grafiki

Przejrzystość i czytelność dokumentu

Swój list motywacyjny grafik komputerowy powinien zawsze traktować jako dodatek do CV. Właśnie dlatego dokument nie powinien być zbyt długi. Ogranicz go do maksymalnie jednej strony A4. Przemyśl dokładnie, co warto w nim zawrzeć.

Nie ścieśniaj na siłę danych, ani nie zmniejszaj marginesów. Zamiast tego wybierz tylko najważniejsze i najciekawsze informacje o tobie. Aby zachować przejrzystość i czytelność dokumentu, zostaw nieco odstępu między akapitami, a także użyj wystarczająco dużej czcionki (czcionki poniżej 12 pkt stają się mniej czytelne).

Pracodawca nie ma wiele czasu, jeżeli więc będzie musiał wysilać się, żeby przeczytać twoje podanie, dokument wyląduje w koszu.

📌Używając naszego kreatora masz pewność, że stworzysz estetyczne, profesjonalne i łatwe do odczytania podanie o pracę.

Jeżeli chcesz dodatkowo przyciągnąć spojrzenie rekrutera, pogrub najistotniejsze informacje w liście motywacyjnym. To z pewnością wzbudzi zainteresowanie potencjalnego pracodawcy.

Wspomnij o tych umiejętnościach, które znalazły się w ofercie pracy

CV i list motywacyjny są często skanowane przez systemy śledzenia kandydatów, czyli specjalistyczne programy, które weryfikują, jakie zadania powinny trafić na biurko rekrutera. Te, które nie mają słów kluczowych od razu trafiają “do kosza”.

Słowa kluczowe to zazwyczaj umiejętności, których pracodawca oczekuje od kandydatów. Możesz łatwo je znaleźć sprawdzając ofertę pracy. Pamiętaj, aby zapisać umiejętności w takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy. Przykładowo, jeżeli w ofercie pracy wymagana jest “umiejętność pracy w zespole”, nie pisz “gracz zespołowy”. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja aplikacja zostanie prawidłowo odczytana przez programy.

List motywacyjny – grafik komputerowy bez doświadczenia

Jeżeli dopiero zaczynasz pracę w branży, oprócz CV grafika komputerowego powinieneś dodać też list motywacyjny. Eksperci radzą, by kandydaci bez lub z małym doświadczeniem zawsze tworzyli ten dokument, nawet wtedy, gdy pracodawca o niego nie prosi. Dzięki temu kandydat będzie miał większe szanse na przekonanie pracodawcy do swojej osoby.

Wysyłając list do pracodawcy, pokazujesz, że naprawdę zależy ci na zdobyciu pracy. To także znak ambicji, a także gotowości do działania i proaktywnej postawy, a to właśnie te cechy pracodawcy cenią w początkujących kandydatach.

Jeśli zastanawiasz się, jak napisać list motywacyjny bez doświadczenia w branży, sprawa jest dość prosta. Wystarczy, że skupisz się głównie na swoich umiejętnościach, a także wykształceniu. Koniecznie wspomnij też o swoich celach zawodowych i podkreśl, w jaki sposób praca na danym stanowisku lub w konkretnej firmie może ci pomóc w ich osiągnięciu.

Oto kilka celów zawodowych, które warto podać w swoim liście motywacyjnym:

 • Chęć pracy z najlepszymi w branży
 • Praca w znanej placówce
 • Chęć rozwoju konkretnych umiejętności lub specjalizacji
 • Praca w międzynarodowym stanowisku
 • Praca z dużym klientem.
📌Chęć zarabiania dobrych pieniędzy może być celem zawodowym i nic w tym złego. Nigdy jednak nie podawaj takiej informacji w dokumentach aplikacyjnych. Kandydaci, którzy kierują się głównie zarobkami, nie są dobrze postrzegani przez pracodawców.

⚠️Pracodawca wie, że jesteś początkującym kandydatem. Nie musisz pisać “brak doświadczenia” w CV, czy też zaczynać swój list od “Nie mam doświadczenia zawodowego, ale…”. Celem twojego podania jest podkreślenie swoich najlepszych cech, a nie uwypuklanie braków.


Jak napisać list motywacyjny dla grafika

Praca za granicą, a list motywacyjny

Wiele osób, kuszonych lepszymi zarobkami, a nawet lepszą pogodą, stara się zdobyć pracę poza Polską. Jeśli należysz do tej grupy, koniecznie upewnij się, że pracodawcy w danym kraju oczekują listów motywacyjnych. Potem stwórz dokument, w którym przedstawisz siebie jako idealnego kandydata.

📌Samo przetłumaczenie listu motywacyjnego na język obcy nie wystarczy. Koniecznie zapoznaj się z zasadami pisania tego dokumentu w danym kraju.

Jeżeli marzysz o pracy za granicą, koniecznie skorzystaj z naszych poradników, które pomogą ci napisać:

CV grafika komputerowego

Dzięki naszemu kreatorowi możesz stworzyć zarówno CV, jak i list motywacyjny. Jeżeli chcesz napisać CV grafika komputerowego, które zachwyci pracodawcę, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Te sekcje powinny znaleźć się w CV grafika:

 • Nagłówek,
 • Doświadczenie zawodowe,
 • Umiejętności (miękkie i twarde),
 • Wykształcenie.

Pamiętaj też, że aby się wyróżnić, potrzebujesz nieco więcej niż powyższe sekcje. Stwórz idealne podsumowanie zawodowe, a także pochwal się znajomością języków obcych, zainteresowaniami, czy też ukończonymi kursami, tworząc dodatkowe sekcje.

📌W naszym kreatorze najpierw musisz stworzyć CV, a dopiero potem otrzymujesz dostęp do listu motywacyjnego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie powielasz informacji, lecz je rozwijasz.

Kilka dodatkowych porad

Nie kłam

Wielu kandydatów czuje pokusę, aby “podkoloryzować” podanie. Prawda jednak bardzo szybko wychodzi na jaw, najczęściej podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, możesz stracić swoją szansę na zatrudnienie.

⚠️Kłamanie w CV może być podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia pracownika.

Sprawdź dokument pod kątem błędów

W wielu branżach jest spora konkurencja, a pracodawcy otrzymują ogromną ilość podań.

💡Sześć sekund to średnia czasu, jaki na każde podanie poświęcają pracodawcy.


pobierz list motywacyjny dla projektanta grafiki

Twoje dokumenty muszą przykuwać uwagę, a także być bezbłędne. Najmniejszy błąd może być przyczyną dyskwalifikacji, w szczególności, gdy pracodawca wymaga dokładności i przykładania wagi do szczegółów.

Upewnij się więc, że dokument nie ma błędów i jest czytelny. Dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc znajomych, którzy mogą “na świeżo” spojrzeć na dokument.

Ponownie sprawdź ofertę pracy

To już ostatnie zadanie! Za moment twój list motywacyjny będzie gotowy. Zanim jednak go wyślesz, jeszcze raz przejrzyj ofertę pracy. Pracodawcy doceniają podania, w które kandydaci włożyli wysiłek i spersonalizowali je, pokazując, że zależy im właśnie na danym stanowisku.

📌Nasz kreator CV daje ci możliwość edycji dokumentów za pomocą kilku kliknięć. Możesz więc szybko edytować swój list motywacyjny przed wysłaniem, dostosowując go do konkretnej oferty.

List motywacyjny grafika komputerowego – podsumowanie artykułu

Na sam koniec przypominamy najważniejsze informacje:

 • Zacznij swój list od ciekawej informacji, aby zatrzymać uwagę rekrutera.
 • W liście motywacyjnym wspomnij o umiejętnościach, które znajdują się w ogłoszeniu o pracę, aby przejść wstępne eliminacje systemów śledzenia kandydatów.
 • Zweryfikuj, czy twoje podanie nie ma błędów.
 • Sięgnij po szablon listu motywacyjnego, aby ułatwić sobie tworzenie dokumentu.
 • Postaraj się zaadresować list do konkretnej osoby.
 • Nie zapomnij o użyciu zwrotów grzecznościowych.

Jeżeli chcesz, by twój list motywacyjny i CV grafika komputerowego przyciągały wzrok, koniecznie sięgnij po nasze wzory. Zajrzyj też na naszego bloga, gdzie znajdziesz artykuły z doskonałymi poradami na temat pisania podania o pracę!

Najczęściej zadawane pytania

Czy list motywacyjny musi mieć klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych?

Nie. Klauzula musi znaleźć się w CV, ale w liście motywacyjnym nie jest konieczna. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pracodawca prosi o nią w ofercie pracy.

Stwórz idealny list motywacyjny grafika komputerowego już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV