Jak napisać CV grafika komputerowego do pracy w agencji marketingowej - praktyczny poradnik krok po kroku
Praca grafika komputerowego jest coraz bardziej potrzebna. Nie tylko indywidualne firmy potrzebują tych specjalistów do tworzenia wizualnych treści. Coraz więcej agencji marketingowych chce mieć co najmniej jednego grafika komputerowego w swoich szeregach, bo dzięki temu mogą one oferować bardziej kompleksowe usługi swoim klientom.
Wzór CV grafika komputerowego
Karolina Kos
Graficzka komputerowa
565 656 656
karolina.kos@gmail.com
Poznań
Podsumowanie zawodowe
Od pięciu lat opracowuję graficznie materiały marketingowe w agencji marketingowej ABC. Odpowiadam za tworzenie brandingu i logo dla firm kosmetycznych. Biegle władam językiem angielskim. Obecnie chcę rozwinąć swoją karierę, pracując na międzynarodowym rynku, dlatego chcę dołączyć do Państwa agencji.
Doświadczenie
Graficzka komputerowa
Agencja marketingowa ABC
2018-2023
- Uwzględniając indywidualne potrzeby marek, opracowywałam ich branding i przygotowywałam atrakcyjne wizualnie loga.
- Współpracowałam z copywriterami w celu stworzenia jak najlepszych reklam.
- Wykorzystałam moje umiejętności z zakresu fotografii produktowej, aby zwiększyć rozpoznawalność marki XYZ o 12%.
Wykształcenie
Grafika komputerowa
Studium podyplopowe QWERTY
Poznań
2015-2017
Umiejętności
- Tworzenie logo
- Projektowanie stron www
- Branding/Rebranding/Projekty graficzne
- Oprawa wizualna strony www
- Umiejętność skutecznej komunikacji
- Utrzymywanie dobrych relacji z klientami
- Precyzja i dokładność
- Odporność na stres
- Dotrzymywanie ustalonych terminów oddania projektów
Aby dostać pracę w agencji marketingowej, musisz pokazać, że jesteś odpowiednim kandydatem. Najlepiej jest to zrobić tworząc doskonałe CV grafika komputerowego. Być może wiesz, jak stworzyć logo albo zaprojektować graficzną stronę reklamy, ale czy wiesz, z czego składa się doskonałe CV i jak je napisać? Nawet jeśli nie, nie musisz się martwić! Pokażemy ci, jak napisać dobre CV krok po kroku. Zaczynajmy!
Ile zarabia grafik komputerowy w agencji marketingowej?
Z informacji podanych przez Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń wynika, że grafik komputerowy może liczyć na średnią pensję w wysokości 5 410 złotych brutto miesięcznie. Starsi specjaliści na tym stanowisku otrzymują 6 720 złotych brutto na miesiąc. Oczywiście pensja zależy od wielu czynników i może się różnić w zależności od miejsca pracy, województwa, wielkości firmy, a także wykształcenia i doświadczenia danego kandydata.
Nagłówek w CV
Nagłówek to jedna z ważniejszych części CV, choć może wydawać się niepozorna. To pierwsza rzecz, jaką zauważy potencjalny szef. Jako grafik komputerowy musisz mieć zmysł artystyczny i wiedzieć, jak rozplanować poszczególne elementy w przestrzeni. Jeżeli już na pierwszy rzut oka pracodawca ujrzy chaos i nieuproządkowanie, to na pewno nie pomyśli, że sprawdzisz się w pracy.
Nagłówek najlepiej jest umieścić po lewej stronie życiorysu zawodowego.
Co więcej, dane kontaktowe, które tu podasz, zostaną użyte przez rekrutera, aby się z tobą skontaktować. Niepoprawny numer telefonu czy adres e-mail mogą kosztować cię utratę twojej szansy.
Czy moje CV musi zawierać zdjęcie?
Temat dodawania zdjęcia do CV wzbudza spore dyskusje. Warto pamiętać, że teoretycznie pracodawca powinien podjąć swoją decyzję na temat zatrudnienia na podstawie kwalifikacji i kompetencji danego kandydata. Właśnie dlatego lepiej jest unikać dodawania zdjęcia do CV, chyba że pracodawca prosi o nie w ogłoszeniu.
W takiej sytuacji zadbaj o to, by było to profesjonalne zdjęcie. Dobranym zdjęciem możesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy. Nie wstawiaj do podania selfie czy zdjęć z wakacji. Prosty portret na prostym tle sprawdzi się najlepiej. Nie zapomnij o odpowiednim ubiorze.
Doświadczenie zawodowe grafika komputerowego
W branży kreatywnej doświadczenie zawodowe jest dość ważne. Jeżeli chcesz pracować w agencji marketingowej, powinienieś mieć już jakieś doświadczenie, choćby na stażu, praktykach, a nawet nieodpłatnych projektach w ramach wolontariatu.
W tej sekcji powinny się pojawić:
- nazwa tytułu zawodowego,
- nazwa firmy,
- czas trwania zatrudnienia,
- miejscowość.
Aby przyciągnąć uwagę pracodawcy, nie ograniczaj się wyłącznie do tych podstawowych informacji. Krótki opis doświadczenia lub obowiązków może zwiększyć twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Opisz je za pomocą wypunktowania, aby zachować przejrzystość swojego CV.
Przykładowe CV - sekcja z doświadczeniem zawodowym
Specjalista ds. grafiki komputerowej
Agencja "Logo"
2015-2020
- Pomagałem przy projektowaniu grafik reklamowych dla różnych firm, w tym Allegro.
- Współpracowałem ze starszym grafikiem komputerowym, w celu stworzenia nowego brandingu dla marki.
- Moje umiejętności z zakresu obsługi Adobe Photoshop pomogły mi w stworzeniu projektów uwielbianych przez klientów.
- Dzięki moim usługom, retencja stałych klientów zwiększyła się o 15%.
Praca grafika komputerowego - jakie umiejętności są potrzebne
We własnym CV musisz skupić się też na umiejętnościach. To na ich podstawie pracodawca zadecyduje, czy nadajesz się na dane stanowisko kreatywne i czy poradzisz sobie z powierzonymi zadaniami.
Jeżeli szukasz pracy w dużej, międzynarodowej agencji, musisz pamiętać o tym, że pracodawcy używają systemów śledzenia kandydatów. Te specjalne programy skanują graficznie CV i listy motywacyjne, odrzucając te, które nie spełniają określonych wymagań. Bardzo ważne jest, aby twoje dokumenty zawierały słowa kluczowe. Są to zazwyczaj umiejętności, których wymaga pracodawca. Znajdziesz je w ogłoszeniu o pracę.
Aby ta sekcja zrobiła wrażenie na pracownikach działu HR, pamiętaj też o następujących radach:
- najpierw przedstaw te swoje umiejętności, które są wspomniane w ogłoszeniu jako wymagane;
- zawrzyj tu zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie;
- podawaj tylko prawdziwe informacje. Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw, a wówczas stracisz swoje szanse na zatrudnienie.
Umiejętności twarde
Umiejętności twarde są kluczowe podczas zatrudniania do wielu profesji. Możesz mieć doskonały zmysł artystyczny i wyczucie kolorów, ale jeżeli nie będziesz wiedział, jak stworzyć projekt, czy jak używać odpowiednich programów graficznych, nie sprawdzisz się na danym stanowisku. Czasowe zlecenia lub indywidualne projekty graficzne mogą pomóc ci rozwinąć swoje umiejętności, jeśli jesteś początkującym kandydatem.
Spójrz na przykładowe umiejętności techniczne (twarde), jakie mogą pojawić się w twoim CV:
- Umiejętności graficzne,
- Wiedza z zakresu grafiki komputerowej,
- Branding,
- Projektowanie logo,
- Znajomość HTML,
- Biegłość w projektowaniu stron www,
- Wiedza z zakresu UX,
- Projektowanie grafik w Adobe Photoshop.
Umiejętności miękkie
W ofercie pracy potencjalny szef poda przykłady umiejętności, które oczekiwane są od kandydatów. Jeżeli chcesz znaleźć zatrudnienie jako grafik komputerowy, oprócz technicznych zdolności, musisz posiadać też szereg umiejętności miękkich. Na ich podstawie rekruter oceni, czy sprawdzisz się na danym stanowisku. Dodanie ich do CV pozwoli ci zdobyć wymarzoną pracę.
Pamiętaj, aby dostosować listę do konkretnego ogłoszenia. Jeżeli masz pracować w agencji jako starszy grafik komputerowy, być może umiejętność zarządzania zespołem będzie ważniejsza, niż na przykład to, że potrafisz pracować samemu. Spójrz na przykładowe umiejętności miękkie, które mogą przydać się w twoim CV:
- Umiejętność pracy z któtkimi deadlinami
- Umiejętność pracy w zespole
- Zmysł artystyczny
- Wyczucie kolorów
- Punktualność i realizacja zleceń na czas
Wykształcenie w CV
Uzyskany tytuł naukowy nie zawsze jest gwarantem zatrudnienia. Jednak warto mieć na uwadze, że osoby po szkołach artystycznych lub ukończonych kursach z zakresu grafiki komputerowej mogą mieć nieco większe szanse na zdobycie pracy. Pamiętaj, że możesz wyróżnić się na tle innych kandydatów, nawet jeżeli jesteś samoukiem.
Niezależnie od tego, czy masz wykształcenie kierunkowe, czy też nie, koniecznie zawrzyj informacje o wykształceniu w swoim CV. W tej sekcji podaj:
- zdobyty tytuł naukowy (jeśli dotyczy),
- nazwę uczelni/szkoły, do której uczęszczałeś,
- czas trwania nauki.
Zainspiruj się poniższym przykładem:
Wykształcenie
Marketing i zarzadzanie - licencjat
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań
2015-2017
Studium z grafiki komputerowej
Szkoła policealna ABC
Poznań
2017-2020
W tej sekcji podaj tylko najwyższy szczebel edukacji. Jeżeli ukończyłeś studia, nie ma sensu pisać o szkole średniej i zajmować cenne miejsce w CV. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy poprzednie wykształcenie może pomóc ci na danym stanowisku, tak jak w powyższym przykładzie. Kandydat ukończył studium z zakresu grafiki komputerowej, co może mu pomóc w zdobyciu pracy grafika. Aplikuje on jednak do pracy w agencji marketingowej, a więc jego wyształcenie związane z tą branżą zdobyte na studiach na pewno zaimponuje pracodawcy.
Podsumowanie zawodowe
Podsumowanie zawodowe jest idealnym sposobem na zwiększenie ilości zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. W tej dodatkowej sekcji życiorysu zawodowego w krótki i zwięzły sposób opisujesz najważniejsze aspekty swojej kariery. Możesz tu wspomnieć o dużym doświadczeniu, ciekawych projektach, wyjątkowych umiejętnościach, etc.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak napisać sekcję z podsumowaniem zawodowym, koniecznie zajrzyj do naszego kompletnego poradnika. Znajdziesz tam porady zarówno dla kandydatów z dużym doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero zaczynają w branży.
Dodatkowe sekcje
Wyróżniające się CV to większa szansa na zdobycie wymarzonej pracy. Jeżeli chcesz, aby twój życiorys zawodowy od razu przyciągał wzrok, oprócz podstawowych sekcji dodaj też dodatkowe części. Mogą to być na przykład:
- znajomość języków obcych,
- zainteresowania,
- obsługa programów graficznych,
- ukończone kursy.
W naszym kreatorze CV możesz dodać jedną lub więcej dodatkowych sekcji. Niezależnie na ile, i które z nich się zdecydujesz, pamiętaj, że to, o czym mówisz w CV powinno być związane z pracą, o którą aplikujesz.
Obsługa programów graficznych
Grafika komputerowa, czy to wykonywana w agencji marketingowej, czy też nie, związana jest ściśle z obsługą konkretnych programów komputerowych. Choć możesz wymienić je w liście z umiejętnościami twardymi, lepiej jest stworzyć w tym celu osobną sekcję. Dotyczy to w szczególności tych kandydatów, którzy obsługują biegle więcej niż jeden program. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że informacja ta nie umknie pracodawcy.
Możesz dodać, jaki jest twój poziom biegłości, a także wspomnieć o certyfikatach potwierdzających twoją wiedzę (o ile takie posiadasz). Pamiętaj, że pracodawca może łatwo przetestować twój poziom biegłości, dlatego nie kłam na ten temat.
Porady, które pomogą ci napisać idealne podanie
Napisz list motywacyjny
Napisanie listu motywacyjnego to doskonały sposób na zwiększenie szansy na to, że twoje podanie zostanie dostrzeżone przez rekruterów. Ciekawe CV to oczywiście podstawa, ale dodatkowy dokument może pomóc ci się wyróżnić. Pamiętaj, aby nie powtarzać w nim faktów, które już umieściłeś w swoim CV, lecz raczej je rozwijać.
Podkreśl wszystko to, co wyróżnia cię na tle konkurencji. Postaraj się pokazać swoją unikatową osobowość i charakter. Możesz także wspomnieć o tym, w jaki sposób praca na danym stanowisku pomoże ci w realizacji twoich celów zawodowych.
Zalety kreatora CV - stwórz wyróżniające się podanie
Nawet jako grafik komputerowy możesz mieć problem ze stworzeniem CV od zera. Choć możesz stworzyć wizualnie atrakcyjny projekt, może on nie przekonać do siebie rekruterów lub może w nim brakować kluczowych sekcji.
Korzystając z naszego kreatora CV, masz pewność, że pracodawca dostanie dokładnie to, czego oczekuje, podane w ciekawej estetycznie formie. W naszym kreatorze możesz też zmieniać nieco wygląd CV, na przykład kolor czy rozmiar czcionki, aby lepiej dopasować je do swoich preferencji i potrzeb.
Projekt graficzny - CV i portfolio
Nic nie pokaże, że jesteś odpowiednim kandydatem, tak dobrze, jak ciekawe portfolio. Nie zapomnij więc dodać go do swojego CV. Jeżeli wysyłasz wirtualne portfolio, koniecznie umieść do niego link w treści maila do pracodawcy, a także w nagłówku twojego CV.
Stwórz idealne CV dla grafika komputerowego aplikującego o pracę w agencji marketingowej - podsumowanie artykułu
Wiesz już, jak stworzyć idealne CV. Jeżeli potrzebujesz nieco więcej porad, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.
Stwórz idealne podanie o pracę grafika w agencji marketingowej, korzystając z naszych porad i szablonów CV!
Najczęściej zadawane pytania
Jak długie powinno być CV grafika komputerowego?
Według ekspertów, optymalna długość CV to jedna strona A4. Jednak graficy, którzy pracują jako wolni strzelcy, z wieloma pracodawcami i projektami, mogą potrzebować nieco więcej miejsca. Jeżeli dotyczy to ciebie, pamiętaj, że wszystkie najistotniejsze informacje o twojej karierze powinny się znaleźć na pierwszej stronie dokumentu.
Jeżeli twoje CV jest dłuższe niż jedna strona, koniecznie sięgnij po format mieszany życiorysu zawodowego.
Czy moje CV musi zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych?
Tak, jest to obowiązkowa część dokumentu. Bez niej pracodawca nie będzie mógł cię rekrutować. Umieść ją w stopce dokumentu i zadbaj i to, by została zapisana w odpowiedniej, aktualnej formule. Klauzula CV powinna też znaleźć się na wszystkich stronach podania.
Klauzula może być zapisana nieco mniejszą czionką, dzięki czemu jej treść nie będzie odwracała uwagi od informacji zawartych w CV, a także nie będzie zabierała cennego miejsca w dokumencie.
Nie musisz umieszczać klauzuli w liście motywacyjnym. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pracodawca poprosił o to w ogłoszeniu o pracę.
Sięgnij po nasze szablony i już dziś napisz idealne podanie do pracy w agencji marketingowej!
Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.
Stwórz swoje CV w 15 minut
Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.