CV nauczyciela przedszkola | Wyczerpujący przewodnik
Zawód nauczyciela przedszkola, czy też przedszkolanki to bardzo ważna i wymagająca praca. Poza szeregiem umiejętności, nauczyciel przedszkola musi czuć powołanie do swojej pracy. Jego misją jest kształcenie dzieci i przygotowywanie ich do dalszej nauki, a także do życia w społeczeństwie.
Wzór CV nauczyciela przedszkola
Martyna Nowak
martyna.nowak@gmail.com
876 987 988
Poznań
Podsumowanie
Jestem przedszkolanką z 5-letnim doświadczeniem. Przygotowałam ponad 400 dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Specjalizuje się w opiece przedszkolnej nad uczniami z upośledzeniem słuchu. Pragnę dołączyć do waszego zespołu, aby pomagać w rozwoju małych dzieci podczas edukacji wczesnoszkolnej.
Doświadczenie zawodowe
Przedszkolanka
Przedszkole Publiczne nr 1 w Warszawie
2015-obecnie
- Organizowałam gry i zabawy, aby rozwijać zdolności artystyczne utalentowanych dzieci.
- Przygotowywałam program rozwoju dla dzieci z problemami emocjonalnymi.
- Przez prowadzenie zajęć edukacyjnych wzbudzałam zainteresowanie dzieci światem.
Wykształcenie
Pedagogika, specjalizacja: edukacja przedszkolna
Studia Magisterskie
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2005-2008
- Otrzymałam stypendium rektora za wybitne osiągnięcia naukowe.
- Uczestniczyłam w dodatkowych zajęciach, dzięki którym przygotowałam się do opieki nad dziećmi z upośledzeniem słuchu.
Nawet najbardziej kreatywna przedszkolanka może mieć jednak problemy ze stworzeniem CV nauczyciela przedszkola.
Nauczyciele są zazwyczaj wymagający, skrupulatni, dobrze zorganizowani i kreatywni. Jednak nawet posiadając takie umiejętności, mogą mieć problem ze stworzeniem przyciągającego uwagę CV. Ze względu na ogromną konkurencję na rynku, musisz pamiętać, że przygotowanie właściwego życiorysu jest kluczem do sukcesu.
Kiedy przekazujesz wiedzę uczniom, musisz to zrobić w szczegółowy, zrozumiały, ale też interesujący sposób. Podobnie jest podczas tworzenia życiorysu. Aby ułatwić sobie zadanie, sięgnij po nasze szablony i wzory CV, które pomogą ci stworzyć życiorys szybko i wyróżnić się na tle konkurencji.
Stawki i pensja dla nauczycieli przedszkoli
Według portalu wynagrodzenia.pl przedszkolanka zarabia średnio 3 590 złotych brutto miesięcznie. Pamiętaj, że stawka ta może różnić się, w zależności od następujących czynników:
- Wykształcenie,
- Wielkość placówki,
- Województwo,
- Status placówki (prywatna, publiczna)
- Staż pracy.
Stawiaj na ciągły rozwój, aby zwiększyć swoją pensję. Upewnij się, że oferowana stawka spełnia twoje oczekiwania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Jak napisać CV nauczyciela przedszkola?
W tej części artykułu przedstawimy ci w skrócie, jak stworzyć idealne CV dla nauczyciela przedszkola. Podążając za naszymi wskazówkami, bez problemów stworzysz doskonały życiorys od podstaw.
Sięgając po narzędzie do tworzenia CV, będziesz mieć pewność, że niczego nie brakuje w twoim życiorysie. Pamiętaj, że musi on być przejrzysty i czytelny, a więc nawet jeżeli masz kreatywny zmysł, warto sięgnąć po sprawdzone szablony, które uporządkują twoje curriculum vitae.
👇Spójrz poniżej, aby odkryć najważniejsze części życiorysu.
Idealna konstrukcja
W związku z powyższym musisz przyciągnąć ich uwagę na dłużej. Nawet jeżeli jesteś przedszkolanką z powołania, z ogromną wiedzą i doświadczeniem, musisz wyróżnić się na tle konkurencji. Pamiętaj, że wszystkie informacje powinny być przedstawione w przekonujący sposób.
W klasycznym CV znajdziesz takie części jak:
- Tytuł
- Podsumowanie zawodowe
- Sekcja z doświadczeniem
- Edukacja
- Kwalifikacje
- Dodatkowe sekcje (języki, umiejętności komputerowe, hobby itp.)
Z informacji zawartych w tym artykule, dowiesz się jak stworzyć każdą z nich.
Jak powinno wyglądać CV nauczyciela przedszkola?
Tworząc życiorys, pamiętaj, że twoja aplikacja musi być spójna. Istnieją trzy sposoby na ustrukturyzowanie CV. Pamiętaj, aby wybrać format, który najlepiej pasuje do twoich preferencji i doświadczenia.
Oto podstawowe formaty życiorysu:
- Układ funkcjonalny
Ten format polecany jest początkującym kandydatom oraz tym osobom, które zmieniają branżę. W pierwszej kolejności podkreśla się w nim umiejętności kandydata, a dopiero potem prezentuje się historię zawodową. Dzięki temu twój rekruter najpierw zauważy kwalifikacje, jakie posiadasz i nie będzie skupiał się od razu na tym, że nie posiadasz doświadczenia zawodowego.
- Format chronologiczny
Ten układ jest najbardziej lubiany przez rekruterów i cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów. Najlepiej, jeśli sięgniesz po odwrócony format chronologiczny, czyli przedstawisz swoje wykształcenie i historię zawodową od najnowszych do najstarszych stanowisk. Dzięki temu rekruterzy najpierw zauważą najbardziej istotne osiągnięcia i najbardziej adekwatne stanowiska, które piastowałeś.
Eksperci ds. zatrudnienia polecają ten układ życiorysu osobom, które mają średnie lub duże doświadczenie zawodowe.
- Format mieszany
Jak sama nazwa wskazuje, format mieszany łączy w sobie dwa wcześniej wspomniane układy życiorysów. Taki układ będzie idealny dla kandydatów, którzy mają imponującą historię zawodową, i którzy ubiegają się o wyższe stanowiska.
Tytuł i informacje kontaktowe
Tytuł, nazywany też nagłówkiem, to bardzo ważna część twojego CV. Na samej górze życiorysu powinno się znaleźć twoje imię i nazwisko. Podanie mówi o tobie, a więc taki powinno mieć tytuł. Potem musisz podać dane, za pomocą których rekruterzy mogą się z tobą skontaktować.
Nie ma żadnego odgórnego formatu ani zasad, co do kolejności podawania danych kontaktowych. Pamiętaj jednak, że powinny być one zawsze aktualne i poprawnie zapisane.
Poprawne i niepoprawne przykłady
Karolina Nowak
789 090 081
karolina.nowak@gmail.com
Poznań
Karolina Nowak
kom. 890 333 989, domowy: 72636737, kom. 2: 008 0218973
34nowaczkacałuski09@gmail.com
Adres: Ul. Słoneczna 15
65-900 Warszawa
W poprawnym przykładzie wszystkie dane są przejrzyste i łatwo czytelne. Adres e-mail jest profesjonalny i składa się z imienia i nazwiska.
W niepoprawnym przykładzie znajduje się za dużo informacji. Nie ma potrzeby podawania dokładnego adresu domowego. Pamiętaj też, że lepiej podać jeden telefon kontaktowy, który działa, niż kilka różnych. Adres e-mail musi być czytelny i nie zawierać nieprofesjonalnych zwrotów.
Zdjęcie w CV
Według ekspertów ds. zatrudnienia, zdjęcie w podaniu może przyczyniać się do dyskryminacji. Mimo to wiele firm nadal wymaga od kandydatów zdjęć w CV. W przypadku, gdy w ogłoszeniu o pracę nie ma mowy o zdjęciu, nie umieszczaj go w aplikacji. Jeżeli jednak pracodawca chce CV ze zdjęciem, umieść je.
Zilustruj swoje doświadczenie jako nauczyciel przedszkola
Doświadczenie zawodowe może wpłynąć na twoją pensję, a także zwiększyć szansę na zdobycie pracy marzeń. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o posadę w szkole podstawowej, żłobku czy przedszkolu, stwórz czytelną sekcję z doświadczeniem zawodowym.
Prezentując swoje doświadczenie, pamiętaj, aby każdy z przykładów zawierał następujące informacje:
- twój tytuł zawodowy,
- nazwę szkoły,
- pełnione stanowisko
- czas trwania pracy.
Aby rozpocząć pracę, nauczyciel przedszkola musi zdobyć odpowiednie doświadczenie. Nie musi być to koniecznie praca na etacie. Jeżeli jesteś świeżo upieczonym kandydatem i nie pracowałeś jeszcze w przedszkolu, nie pomijaj tej sekcji. Możesz użyć ją na swoją korzyść, przedstawiając staże zawodowe, wolontariaty, czy nawet zajęcia dodatkowe dla dzieci, które organizowałeś po godzinach.
Najważniejsze jest, aby każda informacja podana w życiorysie była związana z pozycją, o którą aplikujesz. Jeżeli twoją pasją są turnieje gier komputerowych, nie musisz wspominać o tym w swoim CV dla nauczyciela przedszkola. Jeżeli jednak spędziłeś dwa lata, ucząc muzyki w centrum pomocy dla samotnych matek, koniecznie powiedz o tym swojemu potencjalnemu pracodawcy.
Doświadczenie w CV dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolanka
Przedszkole Prywatne “Słoneczko” w Warszawie
2018-obecnie
- Organizowałam gry i zabawy, aby stworzyć atrakcyjne zajęcia dla wszystkich dzieci.
- Stawiałam na rozwój dzieci, realizując różnorodne szkolenia i programy, które pomogły mi zrozumieć ich potrzeby.
- Kontaktowałam się z rodzicami, aby informować ich o rozwoju i potrzebach ich dzieci.
- Przygotowałam 400 dzieci do podjęcia dalszej edukacji w szkole podstawowej.
- Stworzyłam program promujący przedszkole, we współpracy z dyrekcją, zwiększając przy tym zainteresowanie placówką o 23%.
Pamiętaj, że w przypadku nauczycieli przedszkola, tak jak i innych szkół, bardzo ważny jest rozwój. Każdy od czegoś zaczynał więc, nawet jeżeli nie możesz pochwalić się imponującym doświadczeniem w CV, masz szansę na zdobycie pracy.
Bardzo często nauczyciele w przedszkolu zaczynają karierę od stanowiska stażysty. W ten sposób zapoznają się ze specyfiką pracy w przedszkolu. Dopiero po zdobyciu takiego doświadczenia akceptowani są na stanowisko nauczyciela kontraktowego.
Opisz swoje wykształcenie w CV nauczyciela przedszkola
Jeżeli chcesz być nauczycielem przedszkolnym, musisz ukończyć szkołę wyższą na konkretnym kierunku, a także posiadać przygotowanie pedagogiczne. W związku z tym, sekcja z wykształceniem odgrywa kluczową rolę w CV osoby, która chce uczyć w przedszkolu.
Niezależnie od tego, czy posiadasz tytuł licencjata, czy magistra, pamiętaj, aby zawrzeć te informacje w życiorysie.
Poniżej znajdziesz przykład, przy pomocy którego łatwiej będzie ci stworzyć tę sekcję.
Przykład
Pedagogika Opiekuńcza
Studia Magisterskie
Uniwersytet Warszawski
2010-2012
- Otrzymałam stypendium rektora za wybitne osiągnięcia naukowe.
- Ukończyłam 60-godzinny kurs pracy z dziećmi z wadami słuchu.
- Ukończyłam 40-godzinną specjalizację psychologiczną do pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.
Najbardziej pożądane umiejętności w CV nauczyciela przedszkola
Każde przykładowe CV zawiera tę sekcję. Pamiętaj, że w procesie rekrutacji, niektóre placówki zatrudniają ekspertów ds. rekrutacji. Ci, z kolei, często sięgają po systemy śledzenia kandydatów. Są to inteligentne programy, które używane są do wstępnej selekcji kandydatów. Systemy odrzucają te CV i listy motywacyjne, które nie zawierają oczekiwanych słów kluczowych.
Jeżeli chcesz zdobyć pracę na stanowisku nauczyciela, twoje skuteczne CV powinno zawierać te słowa. Na szczęście łatwo je znaleźć. Wystarczy, że dokładnie przejrzysz ofertę pracy. Pracodawcy zazwyczaj dokładnie opisują to, czego oczekują od pracowników.
Pamiętaj, by twój list motywacyjny i życiorys zawierał te kompetencje miękkie i twarde, których domaga się szkoła.
Opisując umiejętności, możesz poczuć pokusę, aby przekoloryzować swoje kwalifikacje. Odradzamy ci to. Nawet jeśli dzięki temu dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawca bardzo szybko może zweryfikować, że podałeś nieprawdziwe informacje, a kłamstwo nie jest cechą, która pozwoli ci na pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym.
👇Spójrzmy na najważniejsze kwalifikacje, które najczęściej są wymagane od przedszkolanek:
Umiejętności twarde
- Prawo jazdy kat B
- Umiejętność udzielania pierwszej pomocy
- Obsługa tablic interaktywnych
- Znajomość pakietu MS office
- Wiedza z zakresu dietetyki
- Umiejętność gry na pianinie i gitarze
Umiejętności miękkie
- Podzielność uwagi
- Kreatywność
- Empatia
- Umiejętność pracy w grupie
- Entuzjazm
- Bezproblemowy kontakt z rodzicami
W pracy przedszkolanki bardzo ważne jest, aby wykorzystywać swoje umiejętności w kreatywny sposób. Podaj wszystkie informacje, które mogą zachwycić dyrektora przedszkola. Być może nie umiesz grać na instrumentach, ale znasz się na malarstwie? To coś co możesz wykorzystać w pracy z dziećmi. Prawo jazdy nie zawsze jest wymagane, ale możesz dzięki niemu zdobyć dodatkowe punkty podczas rekrutacji.
Dla przedszkolanek najważniejsze są umiejętności miękkie, dzięki którym będą mogły skutecznie komunikować się z dziećmi, spełniać ich potrzeby i stworzyć bezpieczne środowisko do nauki i zabawy.
Podsumowanie zawodowe: jak sprzedać siebie
Każdy nauczyciel przedszkola musi pamiętać o tym, aby napisać podsumowanie zawodowe w swoim życiorysie. Jest to sekcja, w której kandydat “sprzedaję siebie” rekruterowi.
Ta sekcja powinna być zwięzła, prezentować twoje największe osiągnięcia i skrótowo opisywać, dlaczego to ty jesteś idealnym kandydatem. Pamiętaj, aby znajdowała się na samej górze życiorysu. Bądź bardzo precyzyjny, ponieważ podsumowanie musi mieć zaledwie kilka zdań, ale przekazywać esencję twojego CV.
Ponieważ to pierwsza sekcja, na którą spojrzy rekruter, poświęć jej szczególną uwagę.
Spójrz na poprawny i niepoprawny przykład podsumowania curriculum vitae.
Ukończyłam studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego z najwyższą możliwą średnia. Mam 5-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobyłam, pracując z ponad 300 dziećmi w prywatnym przedszkolu “Słoneczko” w Krakowie”. Prowadzę naukę gry na pianine i wykorzystuję umiejętności malarskie do prowadzenia zajęć edukacyjnych.
Jestem przedszkolanką. Pedagogika przedszkolna to moja pasja. Posiadam kierunkowe wykształcenie pedagogiczne.
Pierwszy przykład opisuje doświadczenie w zwięzły, ale przejrzysty sposób. Dodatkowo kandydatka popiera swoje osiągnięcia danymi liczbowymi. W drugim przykładzie informacje się powtarzają, nie mówiąc wiele o kandydatce.
Dodatkowe sekcje
Aby zainteresować pracodawcę, potrzebujesz CV, które wyróżni cię na tle innych kandydatów. Stworzenie CV przedszkolanki, które zawiera dodatkowe sekcje, może zwiększyć twoje możliwości zatrudnienia. W dodatkowych sekcja możesz umieścić informacje o umiejętnościach informatycznych, przedstawić znajomość języków obcych, zaprezentować dodatkowe szkolenia, a nawet swoje hobby.
Umiejętności informatyczne dla przedszkolanek
Od nauczycieli, także na poziomie wychowania przedszkolnego, coraz częściej wymaga się znajomości podstawowej informatyki. Pakiet MS office to już podstawa. Jeżeli jednak posiadasz inne umiejętności informatyczne, które mogą urozmaicić zajęcia, np. wiesz jak obsługiwać tablice interaktywne, wspomnij o tym w swoim życiorysie.
Języki
W przypadku wychowania przedszkolnego znajomość języków obcych nie jest zazwyczaj wymagana. Jeżeli jednak znasz dodatkowy język, np. język angielski, możesz zaimponować pracodawcy i mieć możliwość w pracy z dziećmi imigrantów. To także obowiązkowa sekcja, jeżeli ubiegasz się o pracę w przedszkolu wielojęzykowym.
Szkolenia
Praca nauczyciela wychowania przedszkolnego wymaga ciągłego rozwoju. Właśnie dlatego w CV przedszkolanki powinieneś umieścić wszystkie dodatkowe szkolenia i kursy, które ukończyłeś. Mogą to być na przykład:
- Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
- Język migowy.
- Szkolenie z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
- Kurs dietetyki z uwzględnieniem potrzeb dzieci z celiakią..
Wskazówki, jak wzmocnić swoje CV nauczyciela wychowania przedszkolnego
Jeżeli chcesz, by twoje profesjonalne CV było idealne, skorzystaj z naszych kluczowych porad:
- Użyj wzoru CV, aby mieć pewność, że wszystkie kluczowe sekcje zostały zawarte w twoim podaniu.
- Stwórz list motywacyjny nauczyciela za pomocą naszego szablonu, aby zaprezentować swoje umiejętności i unikalną osobowość.
- Zweryfikuj, czy twoje CV I list motywacyjny nauczyciela nie zawierają literówek lub błędów.
- Zanim wyślesz podanie, zweryfikuj, czy twoje dane osobowe są aktualne.
Zgodnie z prawem, profesjonalne CV i list motywacyjny powinny zawierać aktualną klauzulę na temat przetwarzania danych osobowych.
Podsumowanie: najważniejsze punkty, które muszą znaleźć się w CV nauczyciela wychowania przedszkolnego
Aby napisać CV, dzięki któremu zdobędziesz pracę, pamiętaj, że:
- Podsumowanie zawodowe to doskonały sposób na zaprezentowanie siebie w jak najlepszym świetle.
- Narzędzie do tworzenia życiorysów oraz wzór CV sprawią, że nie pominiesz żadnej istotnej kwestii w swoim podaniu.
- Pracodawcy chcą wiedzieć o tobie wszystko, dodaj więc swoje doświadczenie, wykształcenie oraz kwalifikacje.
- Dodanie sekcji z dodatkowymi informacjami sprawi, że rekruterzy zainteresują się twoją kandydaturą.
- List motywacyjny nauczyciela pomoże ci zwiększyć szanse na zdobycie pracy.
- Wszystkie informacje, które pojawiają się w CV, muszą być istotne dla stanowiska, które chcesz zdobyć.
Skorzystaj z naszej strony i wskazówek. Znajdziesz na niej podobne artykuły w tym tekst o tym, jak stworzyć CV nauczyciela.
Zdobądź jeszcze więcej szans dzięki listowi motywacyjnemu
List motywacyjny nie jest zawsze konieczny. Warto go jednak wysłać, nawet jeżeli pracodawca nie wspomina o nim w ofercie. W ten sposób będziesz mógł wyróżnić się na tle kandydatów i zaprezentować swój cel zawodowy razem z unikalnym charakterem twojej osoby. Krótki opis najistotniejszych osiągnięć będzie idealny dla zaawansowanych kandydatów.
W liście motywacyjnym początkujący kandydaci mogą przedstawić, dlaczego to właśnie oni powinni dostać proponowane stanowisko
FAQ
Czy każdy może wykonywać zawód przedszkolanki?
Aby pracować jako przedszkolanka, musisz mieć odpowiednie kwalifikacje. Ponadto jest to praca, która stawia na rozwój dzieci, a więc musisz być osobą otwartą, ciepłą oraz kreatywną. Jeżeli praca z dziećmi nie jest twoją prawdziwą pasją, możesz mieć problem z zatrudnieniem, a także z samą pracą.
Czy muszę być uzdolniona plastycznie, aby pracować jako przedszkolanka?
Choć zdolności plastyczne zdecydowanie będą atutem, nie są one obowiązkowe w pracy w przedszkolu. Pomyśl o umiejętnościach, które sprawiają, że dzieci dobrze się bawią. Może potrafisz grać na jakimś instrumencie, albo umiesz opowiadać bajki lub wymyślać gry?
Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.
Stwórz swoje CV w 15 minut
Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.